Widzieliście ten projekt? Tak mógłby wyglądać myślenicki Rynek po rewitalizacji

 • 11 maj 2017

  Wielka szkoda, że nie ogłoszono konkursu na projekt zagospodarowania myślenickiego Rynku, bardzo chętnie przedstawiłabym swoją wizję jego rewitalizacji. Albo chociaż przed zleceniem projektu architektowi można było otworzyć dyskusję, gdzie każdy zainteresowany mógłby zasugerować coś od siebie, a może nie jest za późno na taką inicjatywę?

  52 8

Budowa na osiedlu?

 • 13 lut 2015

  "Rozbudowa osiedla" ma zdeterminować ilość wytwarzanych śmieci? Pewnie byłoby tak, ale pustych mieszkań i domów w Myślenicach nie brakuje, dlaczego nagle nowe budynki mieszkalne miałyby zostać w pełni zamieszkane, skoro postawione dotychczas stoją puste, bądź są w nieznacznym stopniu zapełnione..
  Wydaje mi się, że śmieci też jest w mieście aż za wiele, już same działania inwestycyjne związane z przebudową sieci wodno-kanalizacyjnej zostawiły w całym mieście mnóstwo śmieci...tylko nie ma kto tego posprzątać...

  5 2
 • 13 lut 2015

  Ten plan zagospodarowania przestrzennego to jest tragedia, kiedyś mówiło się, że nie można budować się na plebańskiej, a domy i osiedla mieszkaniowe wznoszą się coraz wyżej. Nie rozumiem też co stało się z planami rewitalizacji Osiedla, które rozwijały rekreację w tej części Myślenic, a która ograniczyła się do utworzenia (owszem niezbędnych) dróg pożarowych, jednak nie na tym powinny się kończyć działania...
  Uważam, że ten teren powinien zostać zagospodarowany pod nowy park, bo czymże jest jeden park na rozrastające się miasto, jeszcze znacznie oddalony od centrum, tym bardziej, że na Osiedlu mieszka dużo ludzi z małymi dziećmi jak i seniorów, dla których taka lokalizacja byłaby najlepsza, tak jak i dla mieszkańców Górnego Przedmieścia, którym na Zarabie raczej nie po drodze.
  Nie wyobrażam sobie Plebańskiej zabudowanej do połowy zwartą grupą blokowisk... takie nieprzemyślane planowanie przestrzenne może mieć poważne skutki nie tylko dla aspektów krajobrazowych, ale przede wszystkim społecznych...

  18 4

Kto wystąpi podczas Myślenickiego Festiwalu Lata 2015? Znamy wyniki plebiscytu

 • 13 lut 2015

  Czy nie słuszniej było sprawdzić terminarze "gwiazd" i zorientować się z jakimi kosztami liczyć się w przypadku konkretnych wykonawców, jeszcze przed stworzeniem takich ankiet? Następnie na podstawie uzyskanych informacji zrobić zestawienie i ankiety już z zespołami czy wokalistami/wokalistkami, które faktycznie będą mogły się pojawić na Myślenickim Festiwalu Lata. Równie dobrze można w takiej ankiecie umieścić Metallicę, Marylina Mansona, Eminema czy Britney Spears, a później mimo wygranej w ankiecie napisać, że budżet jest niewystarczający na takie gwiazdy..co przecież jest zgodne z prawdą i zrozumiałe, tylko po co właśnie umieszczać nieosiągalne gwiazdy w ankietach i mydlić oczy jakie to mamy prawo wyboru i możliwości...

  90 5

Kto zna Kraków?

 • 18 wrz 2013

  Z Borku Fałęckiego odjeżdża tramwaj "8" i na jego trasie znajduje się przystanek "Uniwersytet Pedagogiczny" (dwudziesty, po przystanku Biprostal), tramwaj ten ma również swój przystanek na Rondzie Matecznego

  *Przepraszam za poprzedni post, ale miałam problemy techniczne

  1

SKANDALICZNE CENY OBSŁUGA OPINIE - BUSY

 • 20 lut 2013

  To zależy na jakiego busa trafisz, imart, maks - 6zł, pozostałe 5,50zł i zdarzą się też za 5zł

  3 1

Zimowe Igrzyska 2022 w Myślenicach :)

 • 7 lut 2013

  O tak, ja słyszałam i pomysł wydał mi się tak samo absurdalny jak poprowadzenie ekspresowej kolei nadziemnej z Zakopanego do Krakowa :)
  Podobno w Myślenicach miałby znajdować się tor bobslejowy, oczywiście na górze Chełm, gdzie jedna atrakcja zimowa leży już odłogiem.
  Z resztą pewnie skończy się tak samo jak sytuacja, w której Myślenice miały być zapleczem dla drużyn Euro'12.
  Zastanawiam się czy to jest jeszcze pesymizm czy już czysty realizm? :)

  12

Poczekalnia dworcowa pełna pijaczków

 • 7 lut 2013

  m-ceanka, skoro tak Ci to przeszkadzało to trzeba było pokazać swój egoizm, podejść do takiego człowieka i wyprosić go na to zimno, na ten śnieg?! Co inni mają odwalać "brudną robotę", szkoda sobie rączek brudzić?!
  Potwornie mnie wkurza coś takiego, bo nikt nie raczy się nawet zastanowić dlaczego taki człowiek "skończył" w ten sposób? Może faktycznie jedni z wyboru, może, ale to nie jest reguła. Z resztą alkoholizm jest chorobą, miałaś kiedyś styczność z taką osobą? Ciężko jest z tego wyjść bez wsparcia innych, ciężko, gdy nie ma się nikogo kto będzie Cię wspierać mimo wszystko.
  Alkoholik czy bezdomny to też człowiek, ludzie weźcie się ogarnijcie.

  4 3
 • 27 sty 2013
  renaw napisał/a:

  mistrzu69 napisał/a:Przy takim mrozie dobrze że siedzą w ciepłym a nie gdzies na ławkach na ulicy. Żul to też , czlowiek , ciesz sie że życie ciebie tak nie skrzywidzilo. Problem z tymi panami jest od dawna w naszym miescie, ale w takie zimne dni nawet do glowy by mi nie przyszlo zeby wyganiać ich na ulice.A dlaczego skrzywdziło? Niektórzy na własne życzenie lądują na ulicy. Niechęć do pracy , za to chęć do żebrania na winko codzienna.Nie widzę powodu żeby się nad nimi litować , zwłaszcza kiedy są pijani, śmierdzący i do tego agresywni.

  Właśnie - NIEKTÓRZY, więc nie bawmy się w szufladkowanie. Pomijając fakt, że nazywanie tych ludzi żulami też nie należy do najodpowiedniejszych. Wykażmy choć odrobinę altruizmu..

  5 5

Czy zna ktoś jakiś klub,dancing

 • 26 sty 2013

  O, proszę bardzo, w kalendarzu natknęłam się na informację mówiącą o Karnawale w Il Camino ;)
  http://wydarzenia.miasto-info.pl/2529,karnawal-w-il-camino.html

  2 1
 • 26 sty 2013

  Aczkolwiek może imprezy są, tylko my Myśleniczanie o nich nie wiemy? Skąd ten irracjonalny pomysł? Ostatnimi czasy rzuciła mi się w oczy niewielka ulotka na warzywniaku w rynku, która informowała o dancingu w Cydronie, którego motywem przewodnim były lata 80te :) Niestety była już nieco "przeterminowana" i przeczytałam ją w tydzień po zapowiadanym dancingu, więc nie jestem w stanie go zrelacjonować ;) Ale powiedzcie mi, ktoś coś wie na ten temat? Odbywają się tam takie "potańcówki"?

  2
 • 25 sty 2013
  def_ibrylator napisał/a:

  Marta821 napisał/a:Witam.Mam pytanie.Wybieram się za nie długo do Myślenic i poszukuję jakiegoś fajnego miejsca np dancing gdzie można fajnie potańczyć i gdzie przychodzą osoby w wieku 50 lat.Będę wdzięczna za podpowiedzi.Pozdrawiam.Jak płynie w Tobie wiejska krew, nie straszni Ci są ludzie z wystającymi szczękami i czerwonymi od mrozu policzkami, to co weekend są dancingi w klubie Banderoza na Zarabiu. Ale nie wiem, czy w okresie zimowym coś się tam dzieje...

  Obawiam się, że zimową porą wraz z całym Zarabiem, "zamarza" również Banderoza.

  7

Czy SEX-SHOP miałby szanse przetrwać w Myślenicach????

 • 5 sty 2013
  wiewiora napisał/a:

  podbijając temat, był Pod Arkadami taki sklep z wazonikami, lustrami i innymi pierdółkami , ale także z różnymi rzeczami typowymi na 18stki, wieczory panieńskie i kawalerskie, teraz go troche brakuje, więc może jednak warto spróbować ;)

  Bez obaw przenieśli go wraz z wszelkimi akcesoriami trochę niżej, na Kościuszki do "Czarownicy" :p

  3 3