Łowcy pedofili w powiecie myślenickim. Obywatelskie aresztowanie 31-latka. Prokuratura wszczęła dochodzenie

 • 9 sie

  A kiedy się za tłuste koty zabiorą?

  1 2

Budowa ekspresowej Zakopianki od Lubnia do Naprawy na ostatniej prostej

 • 7 lip

  A czy ona nie miała być otwarta dwa lata temu? Ciekawe kiedy NIK się temu przyglądnie? Coś marnie im to idzie.

  4 2

Fontanna na Rynku - skandal!

 • 21 cze

  A gdzie się podziały kurtyny wodne zakupione w zeszłym roku z takim ogromnym szumem. Przecież miały być stawiane na rynku co roku w lecie dla ochłody a nie w zimie jak spadnie śnieg. Halo urząd !!! Ja chcę te rozsławione kurtyny !!!

  58 7

Jak remont potrafi sparaliżować miasto?

 • 17 cze

  Dlaczego Burmistrz Gminy nie protestuje przeciwko zablokowaniu miasta? Przecież miał działać dla mieszkańców więc na co teraz czeka? Może chociaż tyle dla nas zrobi, bo strasznie niewiele się w tym mieście dzieje pod jego rządami.
  A swoją drogą to powinny polecieć głowy za taki brak profesjonalizmu i zgotowanie kierowcom tego PIEKŁA.

  12

Woda z Myślenic popłynie w kranach w Wiśniowej. Umowa na sprzedaż podpisana

 • 24 maj

  Puszczą wodę do Wiśniowej, a w lecie jak będzie gorąco to spadnie ciśnienie lub braknie jej w Porębie i w Osieczanach bo rury nie przepuszczą tyle wody. Cóż za super osiągnięcie!

  18 2

Myślenice. Awantura radnych o zaśnieżone chodniki. "Może pan iść do toalety" kontra "chamstwo i brak kultury”

 • 1 lut

  A czego innego ty się spodziewałeś po Pitali? Pomylił sobie partyjne spotkanie z sesją. Nie ten poziom, a ich środowisko zna tylko taki język.

  17 6

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • 23 sty

  Nie masz ani jednego argumentu na podważenie faktów opisujących obecną władzę. Prawdy nie sfałszujesz choćbyś wył tutaj propagandą sukcesu. Usprawiedliwiając swoich mocodawców "opluwaniem" poprzedników potwierdzasz tylko przedstawione im niewystarczające działania w walce ze smogiem. Jeśli ktoś rządzi dwa lata i nie ma pieniędzy to niech się poda do dymisji bo się nie nadaje. Albo niech posłucha rady koleżanki Szydło ....

  25 11
 • 23 sty

  A w jakim stanie przejął tę gminę Pan Burmistrz Ostrowski po rządach Burmistrza Kurowskiego (obecnego kolegi Szlachetki)? Czy to nie z powodu zadłużenia po paru miesiącach zrezygnował Burmistrz Kot bo gmina była w katastrofalnym stanie, którą na prostą wyprowadził Burmistrz Ostrowski? Oj chciałoby się o tym zapomnieć ale faktów nie zmienisz więc zamiast narzekać na poprzedników niech się obecny włodarz bierze do roboty, bo na razie jakoś nie widać jego sukcesów.

  24 13
 • 23 sty

  Gdzieś ty się uchował? Od dwóch lat gminą rządzi Szlachetka więc to jemu gmina zawdzięcza swoją kondycję. :)

  21 13
 • 23 sty

  Od propagandy smog nie zniknie, a dane jednoznacznie pokazują (na tle Skawiny) jak marnie radzi sobie z tym problemem obecny burmistrz.
  Jeśli mamy do wymiany 6.000 kotłów, a gmina rocznie będzie wymieniać po 200 to łatwo policzyć że będziemy je wymieniać przez 30 lat!!!
  Tempo tak imponujące jak tempo obecnych szczepień.

  20 12

Z cyklu złote myśli Burmistrza Jarosława Szlachetki

 • 23 sty
  erni281 napisał/a:

  W sieci można znaleźć artykuł Głos24 dotyczący obniżek cen ścieków w gminie Myślenice w roku 2020. Jest w nim wypowiedź Burmistrza następującej treści;
  "Obniżka opłat za dostarczenie wody oraz odbiór nieczystości to dobra informacja dla każdej rodziny w naszej gminie. Już w kampanii wyborczej zapowiadałem, że obniżka kosztów dla mieszkańców jest dla mnie jednym z priorytetów i cieszę się, że udaje nam się je realizować. Zwłaszcza w trudnych czasach pandemii koronawirusa musimy szczególnie dbać o domowy budżet. Wierzę, że w kolejnych latach będziemy mogli wciąż wspierać naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice." Tyle cytatu.
  Pamiętać należy, że mowa jest o obniżce z 9,1 zł do 8,9 zł za kubik - czyli... 20 groszy, tj. ok, 2,2%. Znamienne jest również stwierdzenie: "...KAŻDEJ rodziny". Pan Burmistrz jako KAŻDĄ rodzinę uważa, jak rozumiem, również kilkaset rodzin w gminie, które nie są podpięte do sieci kanalizacyjnej - bo jej nie mają. Dla nich też jest to dobra informacja? Zatem KAŻDA rodzina czy też nie KAŻDA rodzina Panie Burmistrzu? Jest jeszcze jeden drobny szczegół. Wspomniane kilkaset rodzin, które wywożą ścieki z szamb szambiarkami MZWiK spotkała w tamtym roku podwyżka ze 130zł za wywóz do 180zł za wywóz (szambiarka 6 kubików). Łatwo policzyć skalę procentową podwyżki w stosunku do obniżki jaką chwali się Burmistrz.

  erni281 jaka obniżka ceny ścieków? Dałeś się nabrać na ich propagandę sukcesu, a fakty są następujące:
  W taryfach zatwierdzonych przez poprzedników Szlachetki cena ścieków w roku 2020 wynosiła 8,0 zł za kubik. Prezes Burda powołana przez Szlachetkę po paru miesiącach złożyła nowy wniosek taryfowy i podniosła w nim cenę ścieków na 8,9 zł za kubik pomimo obietnic wyborczych Szlachetki. A zatem doliczając do tego VAT cena ścieków dzisiaj jest o złotówkę większa niż była w zatwierdzonych wcześniej taryfach. Podobnie było w roku 2019 gdzie zatwierdzona cena ścieków wynosiła 8,22, a prezes Burda podniosła ją na 9,1 zł za kubik. Jak więc widać z powyższych faktów cenę ścieków w Myślenicach podniesiono mieszkańcom o złotówkę ( 11 % ) w stosunku do już wcześniej zatwierdzonej ceny.
  Temat jest tak wstydliwy dla burmistrza i prezeski, że nawet o nim nie wspominają, bo jak wytłumaczyć mieszkańcom 11% podwyżki ceny ścieków w zmienionych przez nich taryfach jeśli się obiecywało obniżki opłat??? Dodaj sobie do tego jeszcze podwyżkę cen śmieci o 80% i mamy prawdziwy obraz zarządzania naszą gminą.

  23 3

Gmina Myślenice. Radni przegłosowali podwyżkę cen śmieci. Ile zapłacimy za ich odbiór w 2021 roku?

 • 31 gru 2020

  Od podwyżki ścieków zaczęli.
  Prezes Burda wprowadziła nowe taryfy w których podniosła cenę ścieków z 8,22 na 9,10.
  Jak tak dalej Szlachetka będzie rządził to mieszkańcy pójdą z torbami.

  32 39

Władysław Kurowski: Życie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka

 • 8 lis 2020

  Może jakiś spacer po Jaworniku?

  22 3

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 27 kwi 2020

  Czy ktoś przygotowuje pozew zbiorowy? Za bezprawne przekazanie danych osobowych można dostać nawet kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania.

  51 6

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura

 • 8 mar 2020

  Czy ktoś wie kto był wtedy przewodniczącym rady nadzorczej, bo to przecież rada nadzorcza jest organem kontrolującym zarząd w spółce i bierze odpowiedzialność za kontrolowanie działań zarządu? Może ktoś podać?

  8 3

Poseł Władysław Kurowski pisze do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie Zakopianki

 • 8 lut 2020

  Ale się napracował. "Przyjdź Pan jutro" pozostało. :)

  13 1

Radny pyta dlaczego gminy powinny dzielić się ze starostwem kosztami budowy chodników przy drogach powiatowych?

 • 2 lut 2020

  Radny Dybeł zapomniał że tę " deformę " oświaty wprowadziła jego partia. Niech więc teraz idzie do Szydło (tej od malowania ścian w szkołach), bo jak nas działacze PiS przekonywali miała ona nic nie kosztować, a teraz rujnuje budżety gmin. Radny Dybeł to kiedy mówiliście prawdę?

  14 8

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

 • 30 sty 2020

  Szlachetka, który promuje PIS apeluje aby haniebnej likwidacji szkół nie upolityczniać. Już dawno się tak nie uśmiałem. A wyborcom obecnego burmistrza i radnych z PiS gratuluję wyboru swoich przedstawicieli. Jak ten PiS świetnie was reprezentuje.

  41 13

Parkuj i płać! Radni robią porządek na drogach

 • 24 gru 2019

  Jak widać Szlachetka i Suder niewiele mają do zaproponowania w temacie parkingów.
  Kolejne opłaty, kolejne podwyżki i kolejne niezrealizowane obietnice wyborcze to wyznacznik ich zarządzania gminą. Miało być tak kolorowo, a tymczasem nic im nie wychodzi (za wyjątkiem propagandy sukcesu za nasze podatki). Rozczarowanie mieszkańców takim zarządzaniem coraz większe. Zegar tyka!!!

  38 4

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 30 lis 2019

  Ile trzeba mieć w sobie pychy żeby po podwyżce cen śmieci, parkowania, ścieków, podatków być z siebie zadowolonym? Niestety, mieszkańcy Myślenic już tacy zadowoleni nie są i pamiętają co Szlachetka obiecywał a co robi. Rachunek wystawią przy następnych wyborach!

  51 6

Podwyżki 2020

 • 25 lis 2019

  Pewnie Suder Mateusz i Pitala Robert zwołają teraz konferencję na rynku i będą krzyczeć jak to radni burmistrza Szlachetki z PIS podnieśli nam cenę śmieci o 50 %. :) Burmistrz zapomniał już co obiecywał w wyborach. I jak on teraz napisze że dotrzymuje słowa?

  13 3

Kadencja 2018-23: Tak oceniacie gospodarzy gmin po pierwszym roku

 • 25 lis 2019

  Burmistrzowi Szlachetce już dziękujemy. W czerwcu cena ścieków wzrosła z 8,22 na 9,10, a teraz śmieci z 9,90 na 14,90. A przecież przed wyborami obiecywał że wszystko poobniża. Ja i mieszkańcy gminy Myślenice czujemy się oszukani!!!

  19 6

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

 • 13 lis 2019

  Gdyby mieli odrobinę honoru zrzekli by się mandatu radnego. Jak chcieli być niezależni to po co kandydowali z listy M.O. Nie mam szacunku dla takich ludzi.

  29 20

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent

 • 22 wrz 2019

  Myślenicom to nie grozi. Szlachetka obiecał że nie będzie podwyżek. A Pcim niech płaci jak sobie wybrali wójta z PiS.

  6 5

Jarosław Szlachetka: Jestem dumny, że mimo wielu różnic Maryja potrafi nas łączyć

 • 9 wrz 2019

  Jest takie przysłowie: "Modli się przed figurą, a diabła ma za skórą".

  6 1