Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • 14 sty

  To jest żenujące że Szlachetka i Pitala nie odcięli się od tak ohydnego zachowania nauczyciela. Bronić takich zachowań tylko dlatego że się jest z PiS obnaża poziom tych ludzi.

  41 9

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 12 sty

  Czy Prawo i Sprawiedliwość Myślenice to nie przypadkiem również Szlachetka? Bo skoro tak to wypowiedział się jako pierwszy i ostatni, a jeśli nie (jak sugeruje artykuł) to znaczy że się już z PIS wypisał? Z drugiej strony wcale by mnie nie zdziwiła ta ucieczka z tonącego okrętu.

  28 8

PKN Orlen nowym sponsorem Dalinu Myślenice. Daniel Obajtek i Jarosław Szlachetka zaprezentowali klubowe koszulki

 • 27 gru 2021

  No to paliwo znowu pójdzie do góry, a chłopcy się trochę pobawią. Dramat!!!

  37 5

Policjanci z Myślenic na wschodniej granicy

 • 14 gru 2021

  Wstyd.

  2 6

Jarosław Szlachetka: Droga zachodnia powinna być drogą powiatową. Starosta nie kryje zdziwienia

 • 24 lis 2021

  I tak samo jak z obietnicami obniżek opłat i podatków. Też nie będzie.

  25

Mieszkańcy pytają burmistrza, kiedy zrobi porządek z parkowaniem. "To jeden z największych problemów naszego miasta”

 • 3 lis 2021

  Obniżki opłat też obiecywał i co ............. ? Czy ktoś jeszcze wierzy w to co mówi? A może jak sam twierdzi chodzi o to że: cyt. "To nie jest interes burmistrza Szlachetki (...)". CZAS NA ZMIANY!

  32 3

Stadion Dalinu przejdzie remont? Burmistrz zapowiada zadaszoną trybunę na 1900 osób i nową murawę. Ale to nie wszystko

 • 21 paź 2021

  Obiecywał też obniżki opłat. A śmieci poszły 80% do góry.

  10 1

Radni przepytali prezesa ZUO. Ten nie prognozuje podwyżek za odbiór śmieci, a sytuację finansową spółki określa jako "bardzo dobrą"

 • 17 paź 2021

  Prezes Jarosław Korabik przybliżył historię budowy Zakładu Utylizacji Odpadów, przypominając że w roku 2012 spółka wybudowała „bardzo duży i nowoczesny zakład zagospodarowania odpadów”. - W mojej opinii w tamtym okresie była to dobra decyzja.👍
  Za te słowa Szlachetka go raczej nie pochwali. 😢

  8 1

Zmiana na stanowisku przewodniczącego rady. Radni PiS doprowadzili do obsadzenia tej funkcji swoim kandydatem

 • 7 paź 2021

  To chyba żart! Przecież ten radny się kompletnie nie nadaje na to stanowisko!

  72 13

Łowcy pedofili w powiecie myślenickim. Obywatelskie aresztowanie 31-latka. Prokuratura wszczęła dochodzenie

 • 9 sie 2021

  A kiedy się za tłuste koty zabiorą?

  1 2

Budowa ekspresowej Zakopianki od Lubnia do Naprawy na ostatniej prostej

 • 7 lip 2021

  A czy ona nie miała być otwarta dwa lata temu? Ciekawe kiedy NIK się temu przyglądnie? Coś marnie im to idzie.

  4 2

Fontanna na Rynku - skandal!

 • 21 cze 2021

  A gdzie się podziały kurtyny wodne zakupione w zeszłym roku z takim ogromnym szumem. Przecież miały być stawiane na rynku co roku w lecie dla ochłody a nie w zimie jak spadnie śnieg. Halo urząd !!! Ja chcę te rozsławione kurtyny !!!

  58 7

Jak remont potrafi sparaliżować miasto?

 • 17 cze 2021

  Dlaczego Burmistrz Gminy nie protestuje przeciwko zablokowaniu miasta? Przecież miał działać dla mieszkańców więc na co teraz czeka? Może chociaż tyle dla nas zrobi, bo strasznie niewiele się w tym mieście dzieje pod jego rządami.
  A swoją drogą to powinny polecieć głowy za taki brak profesjonalizmu i zgotowanie kierowcom tego PIEKŁA.

  12

Woda z Myślenic popłynie w kranach w Wiśniowej. Umowa na sprzedaż podpisana

 • 24 maj 2021

  Puszczą wodę do Wiśniowej, a w lecie jak będzie gorąco to spadnie ciśnienie lub braknie jej w Porębie i w Osieczanach bo rury nie przepuszczą tyle wody. Cóż za super osiągnięcie!

  18 2

Myślenice. Awantura radnych o zaśnieżone chodniki. "Może pan iść do toalety" kontra "chamstwo i brak kultury”

 • 1 lut 2021

  A czego innego ty się spodziewałeś po Pitali? Pomylił sobie partyjne spotkanie z sesją. Nie ten poziom, a ich środowisko zna tylko taki język.

  17 6

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • 23 sty 2021

  Nie masz ani jednego argumentu na podważenie faktów opisujących obecną władzę. Prawdy nie sfałszujesz choćbyś wył tutaj propagandą sukcesu. Usprawiedliwiając swoich mocodawców "opluwaniem" poprzedników potwierdzasz tylko przedstawione im niewystarczające działania w walce ze smogiem. Jeśli ktoś rządzi dwa lata i nie ma pieniędzy to niech się poda do dymisji bo się nie nadaje. Albo niech posłucha rady koleżanki Szydło ....

  25 11
 • 23 sty 2021

  A w jakim stanie przejął tę gminę Pan Burmistrz Ostrowski po rządach Burmistrza Kurowskiego (obecnego kolegi Szlachetki)? Czy to nie z powodu zadłużenia po paru miesiącach zrezygnował Burmistrz Kot bo gmina była w katastrofalnym stanie, którą na prostą wyprowadził Burmistrz Ostrowski? Oj chciałoby się o tym zapomnieć ale faktów nie zmienisz więc zamiast narzekać na poprzedników niech się obecny włodarz bierze do roboty, bo na razie jakoś nie widać jego sukcesów.

  24 13
 • 23 sty 2021

  Gdzieś ty się uchował? Od dwóch lat gminą rządzi Szlachetka więc to jemu gmina zawdzięcza swoją kondycję. :)

  21 13
 • 23 sty 2021

  Od propagandy smog nie zniknie, a dane jednoznacznie pokazują (na tle Skawiny) jak marnie radzi sobie z tym problemem obecny burmistrz.
  Jeśli mamy do wymiany 6.000 kotłów, a gmina rocznie będzie wymieniać po 200 to łatwo policzyć że będziemy je wymieniać przez 30 lat!!!
  Tempo tak imponujące jak tempo obecnych szczepień.

  20 12

Z cyklu złote myśli Burmistrza Jarosława Szlachetki

 • 23 sty 2021
  erni281 napisał/a:

  W sieci można znaleźć artykuł Głos24 dotyczący obniżek cen ścieków w gminie Myślenice w roku 2020. Jest w nim wypowiedź Burmistrza następującej treści;
  "Obniżka opłat za dostarczenie wody oraz odbiór nieczystości to dobra informacja dla każdej rodziny w naszej gminie. Już w kampanii wyborczej zapowiadałem, że obniżka kosztów dla mieszkańców jest dla mnie jednym z priorytetów i cieszę się, że udaje nam się je realizować. Zwłaszcza w trudnych czasach pandemii koronawirusa musimy szczególnie dbać o domowy budżet. Wierzę, że w kolejnych latach będziemy mogli wciąż wspierać naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice." Tyle cytatu.
  Pamiętać należy, że mowa jest o obniżce z 9,1 zł do 8,9 zł za kubik - czyli... 20 groszy, tj. ok, 2,2%. Znamienne jest również stwierdzenie: "...KAŻDEJ rodziny". Pan Burmistrz jako KAŻDĄ rodzinę uważa, jak rozumiem, również kilkaset rodzin w gminie, które nie są podpięte do sieci kanalizacyjnej - bo jej nie mają. Dla nich też jest to dobra informacja? Zatem KAŻDA rodzina czy też nie KAŻDA rodzina Panie Burmistrzu? Jest jeszcze jeden drobny szczegół. Wspomniane kilkaset rodzin, które wywożą ścieki z szamb szambiarkami MZWiK spotkała w tamtym roku podwyżka ze 130zł za wywóz do 180zł za wywóz (szambiarka 6 kubików). Łatwo policzyć skalę procentową podwyżki w stosunku do obniżki jaką chwali się Burmistrz.

  erni281 jaka obniżka ceny ścieków? Dałeś się nabrać na ich propagandę sukcesu, a fakty są następujące:
  W taryfach zatwierdzonych przez poprzedników Szlachetki cena ścieków w roku 2020 wynosiła 8,0 zł za kubik. Prezes Burda powołana przez Szlachetkę po paru miesiącach złożyła nowy wniosek taryfowy i podniosła w nim cenę ścieków na 8,9 zł za kubik pomimo obietnic wyborczych Szlachetki. A zatem doliczając do tego VAT cena ścieków dzisiaj jest o złotówkę większa niż była w zatwierdzonych wcześniej taryfach. Podobnie było w roku 2019 gdzie zatwierdzona cena ścieków wynosiła 8,22, a prezes Burda podniosła ją na 9,1 zł za kubik. Jak więc widać z powyższych faktów cenę ścieków w Myślenicach podniesiono mieszkańcom o złotówkę ( 11 % ) w stosunku do już wcześniej zatwierdzonej ceny.
  Temat jest tak wstydliwy dla burmistrza i prezeski, że nawet o nim nie wspominają, bo jak wytłumaczyć mieszkańcom 11% podwyżki ceny ścieków w zmienionych przez nich taryfach jeśli się obiecywało obniżki opłat??? Dodaj sobie do tego jeszcze podwyżkę cen śmieci o 80% i mamy prawdziwy obraz zarządzania naszą gminą.

  23 3

Gmina Myślenice. Radni przegłosowali podwyżkę cen śmieci. Ile zapłacimy za ich odbiór w 2021 roku?

 • 31 gru 2020

  Od podwyżki ścieków zaczęli.
  Prezes Burda wprowadziła nowe taryfy w których podniosła cenę ścieków z 8,22 na 9,10.
  Jak tak dalej Szlachetka będzie rządził to mieszkańcy pójdą z torbami.

  32 39

Władysław Kurowski: Życie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka

 • 8 lis 2020

  Może jakiś spacer po Jaworniku?

  22 3

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 27 kwi 2020

  Czy ktoś przygotowuje pozew zbiorowy? Za bezprawne przekazanie danych osobowych można dostać nawet kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania.

  51 6

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura

 • 8 mar 2020

  Czy ktoś wie kto był wtedy przewodniczącym rady nadzorczej, bo to przecież rada nadzorcza jest organem kontrolującym zarząd w spółce i bierze odpowiedzialność za kontrolowanie działań zarządu? Może ktoś podać?

  8 3

Poseł Władysław Kurowski pisze do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie Zakopianki

 • 8 lut 2020

  Ale się napracował. "Przyjdź Pan jutro" pozostało. :)

  13 1