Myślenice. Komunikacja zbiorowa w 2022 roku

 • 6 sty 2022

  zgadzam sie z tymi komentarzami wskazującymi na komfort i kulturę obsługi tych autobusów. Żal mi natomiast właścicieli tych busów bo bez wątpienia funkcjonowanie autobusów nie pozostanie bez wpływu na ich dochody.

  6

ekologia

 • 18 kwi 2021

  Wczoraj, tj. w sobotę był podobno ogólnopolski dzień sprzątania-porządków-zbierania śmieci. W Myślenicach też? Nigdzie żadnej informacji na ten temat. Sam chętnie wziąłbym udział w takiej akcji. Boleje nad stanem czystości nad Rabą. Ktoś, coś może na ten temat?

  2

Śmiertelny wypadek w Jasienicy

 • 3 mar 2021

  czy chodzi Ci o ten wypadek z 2013 czy z 2014 roku??

  2

Media bez wyboru: Rozgłośnie radiowe, telewizyjne, prasa i portale protestują przeciw podatkowi od reklam

 • 10 lut 2021

  zupełnie nie rozumię problemu. Przecież ten podatek nie zabierze im znaczącej wielkości zysków uzyskiwanych w obszarze emisji reklam. Inni / jak np.portal miasto-info / chyba też będzie obciążony tym haraczem / tez uzyskuje dochody z reklam i ogłoszeń / a mimo tego nie protestuje w sposób czytelny. Dlaczego? To przecież nie jedyny przykład takiego zachowania. No więc o co chodzi? Może mi to ktoś wytłumaczy?

  11 11

Myślenice. Awantura radnych o zaśnieżone chodniki. "Może pan iść do toalety" kontra "chamstwo i brak kultury”

 • 31 sty 2021

  w tej całej niezbyt interesującej dyskusji co do jej treści i poziomu to może to na coś dyskutantom się zda : mknp mknp@o2.pl 16 sty

  Tak, odśnieżanie przylegającego do posesji chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, reguluje to ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, art.5 ust.1 pkt4.
  Pamiętaj jednak, że oprócz odśnieżania, należy również sprzątać błoto i inne zanieczyszczenia z chodnika, więc ten obowiązek istnieje nie tylko zimą.

  Co do karania, w przypadku kontroli za zaniedbanie chodnika grozi mandat do 500 zł, gmina może również odśnieżyć taki chodnik na koszt właściciela przyległej posesji.
  Oprócz mandatu grozi również odpowiedzialność cywilna, jeśli ktoś ulegnie wypadkowi przez zaniedbanie chodnika, to może dochodzić odszkodowania z tytułu poniesionych szkód materialnych, jak i szkody na sobie od właściciela przylegającej posesji. Odszkodowanie obejmie koszty leczenia, rehabilitacji, zadośćuczynienia oraz w przypadku całkowitej niezdolności do pracy - renty.

  Jeśli natomiast gmina nie nadzoruje dochowania należytej staranności w zakresie odśnieżania, usuwania błota i innych zanieczyszczeń z chodnika (np. przez częste patrole SM), to w razie szkody spowodowanej nieodśnieżonym chodnikiem, właściciel przylegającej posesji może walczyć w sądzie o przeniesienie odpowiedzialności za szkodę na gminę (wyrok Sądu Najwyższego z 26 lipca 2017 roku (sygn. akt: III CSK 356/16)).

  Krótko podsumowując, lepiej odśnieżać, bo zaniechanie tego obowiązku może nas słono kosztować.

  13 2
 • 31 sty 2021

  dostrzegam elementy "mowy nienawiści" i dążenie do pogłębienia skłócenia miejscowego środowiska. Kojarzy mi się to trochę z którymś ze "sortów". Osobiście zdecydowanie się temu sprzeciwiam jako członek miejscowej społeczności i wyborca.

  7

Czy to obowiązek ???

 • 16 sty 2021

  Czy obowiązkiem właściciela nieruchomości jest odśnieżanie przylegającego do posesji chodnika dla pieszych i części jezdni? Jeśli tak to z jakich przepisów to wynika i czemu żadne służby tego nie egzekwują?

  6

Finał WOŚP 2021. "Bądźmy razem pomimo tego, że musimy zachować dystans. Musi się udać!"

 • 15 sty 2021

  super, że są ludzie spośród miejscowej społeczności, którzy garną się bezinteresownie do takiej działalności.

  29 23

KARP

 • 14 gru 2020

  Pytam dlatego, ponieważ media donoszą, że w tym roku w supermarketach żywych karpi nie będzie można kupić, a kupując martwego nie ma sie pewności czy czasem wcześniej nie były śnięte wobec czego wątpliwa może być pewność co do ich świeżości.
  Co do stawów w Osieczanach to łowią tam wędkarze i są to stawy własności PZW - to chyba złowionych tam karpi nie można sprzedawać.
  Staniątki to kawał drogi.
  Dzięki za podpowiedzi.

 • 13 gru 2020

  Poszukuję informacji gdzie przed Świętami mogę kupić żywego karpia. Może ktoś jest w stanie udzielić informacji / miejsce, adres, telefon itp./

Na przystankach pojawiły się rozkłady linii miejskiej. "Są pełne błędów ortograficznych" - piszecie

 • 2 mar 2020

  do jakiej? Przecież podobno zamykają

  11 1

Posterunek i więcej patroli. To recepta na wandali grasujących w mieście?

 • 26 gru 2019

  toż przecież kiedyś tam funkcjonował już Posterunek Milicji. Był jakiś powód, że go zlikwidowano. Powołano Straż Miejską, którą też zlikwidowano. No chyba nie dlatego, że poczucie bezpieczeństwa spadało. To mi wygląda na taką okresową zabawę - teraz zlikwidujemy by trochę później powołać. Musimy przecież sprawiać wrażenie, że coś ciągle robimy i na coś wydajemy kasę - naszą kasę.

  6 1

DRAŃSTWO - stan ekologii w mieście i w jego obrębie

 • 31 mar 2019

  jeśli o drogach mowa to doskonałymi przykładami są drogi: Myślenice-Zawada, Stróża-Trzebunia.

  3 1
 • 31 mar 2019

  Jeśli komuś leży na sercu stan ekologii w mieście i w jego obrębie niech wybierze się na spacer lewą stroną rzeki Raby od mostu [poniżej górnego jazu] w kierunku mostu w Osieczanach. Przerażająca jest ilość i różnorodność zalegających tam śmieci. Kto odpowiada za ten stan rzeczy? Może instytucje bądź organizacje parające się tą problematyką /ale nie tylko/ powinny podjąć w tym temacie jakieś działania. A może sprzątanie tego terenu objąć czynem społecznym? Przecież organizacyjnie rzecz jest prosta. Jestem pierwszy do takich działań.

  16 3

Myślenicki Oddział Obrony Terytorialnej szuka kandydatów

 • 12 wrz 2014

  A co to takiego znowu ? Sroga zima idzie a Wam w głowie partyzantka.

  6 6

Sułkowice: Seat dachował. Dwie osoby ranne

 • 28 sie 2014

  też uważam, że droga ta winna zostać przebudowana by bezpieczniej czuli sie na niej tak kierujący jak i piesi. W końcu kategoria tej drogi jest dość wysoka.Szczególnie nieznający tej drogi /pewnie w tym wypadku/ mogą skończyć podobnie.

  6

Nauka niemieckiego

 • 21 sie 2014

  chciałbym nieco poszerzyć umiejętność komunikowania sie za pomocą języka niemieckiego. Gdzie można tego dokonać lub kto udziela w Myślenicach korepetycji?

  2 2

Tragedia w sułkowicach

 • 17 sie 2014

  to na pewno bzdury. Od dawna w Zakopanem nie handluje sie gumiakami. Tam ino kierpce są w obrocie.

  13 17

Dobczyce: Kierowca busa potracił kobietę

 • 18 gru 2012

  Przypuszczam - ale tylko - przypuszczam, że tak to pewno było. Zapewne ta starsza pani niezbyt właściwie upewniła się czy wybrała właściwy moment na przekroczenie jezdni. Oby szczęśliwie i szybko wróciła do zdrowia.

  3

Sylwester 2012: Nie będzie zabawy na Rynku?

 • 13 gru 2012

  Mam takie same zdanie. Dla kogo i co to za zabawa? Popieram utrzymanie pokazu ogni sztucznych. Szkoda kasy dla jakiejś tak kapeli, sa ważniejsze potrzeby w tym mieście.

  14 12

Trasy rowerowe...

 • 12 wrz 2012
  renaw napisał/a:

  Wnoszę poprawkę do tego co napisałam wcześniej!!! Zwracam honor!
  Są tabliczki z opisem ścieżek. Przy każdym wjeździe do parku i skrzyżowaniu alejek . Trzeba się tylko dobrze rozglądać :)

  Pleciesz pierdoły !!!!

  3
 • 9 wrz 2012
  taki_gość napisał/a:

  papiok1 napisał/a:A czy w nowym parku na Zarabiu, wśród alejek, nie można wytyczyć i oznakować ścieżki rowerowej. Usprawniło by to chyba nieco ruch spacerowiczów i rowerzystów.Przecież jest wytyczona alejka dla rowerów, wszystkie alejki są oznakowane, gdyby tylko rowerzyści i piesi chcieli się stosować do oznakowania.

  Przeszedłem dzisiaj wzdłuż przez cały park i nie trafiłem na żadne oznakowanie. Czyżby kolor czerwony jednej z alejek miał oznaczać trasę rowerową? Niezbędne jest jednak oznakowanie poziome.

  5
 • 9 wrz 2012

  A czy w nowym parku na Zarabiu, wśród alejek, nie można wytyczyć i oznakować ścieżki rowerowej. Usprawniło by to chyba nieco ruch spacerowiczów i rowerzystów.

  5 1

Brawo !!

 • 11 wrz 2012

  Myslę, że z tego tytułu można pogratulować tym wszystkim, którzy zaznaczyli swój udział w uzyskanie tego efektu: http://www.naszakalwaria.pl/

  1 9

i znowu było "puk!!!!"

 • 15 wrz 2010

  Tym razem na krzyżówce pod CPN-em na tarnówce. Koło 13.00 pukły sie dwie osobówki. Znalazłem sie tam wówczas gdy służby wyspecjalizowane robiły juz porządek. Trudno mi było ocenic okoliczności ale wydaje się, że najprawdopodobniej którys z uczestników musiał wjechać na "czerwonym". Chyba że jeden drugiemu wjechał w dupę - temu jednak przeczyły uszkodzenia jednego z samochodów - wgięte drzwi od strony kierowcy. Tak więc pewno którys wjechał na "czerwonym". Niezauważył świateł czy też może podjął wysokie ryzyko? A może sie z kimś założył, że np. zdąży. Która wersja jest najbardziej prawdopodobna??????