Myślenice: Złamał szereg przepisów. Wylądował pod ciężarówką

 • Joanna Mruk 17 cze 2014

  Niektórzy, podkreślam - NIEKTÓRZY, kierowcy jednośladów uważają, że droga należy do nich. Naprawdę, strach się bać jeździć, kiedy w kolo jest mnóstwo mało rozgarniętych kierowców-przejadę, przecież się zmieszczę.

  1 2

Dobczyce: Pierwsza w powiecie siłownia pod chmurką

 • Joanna Mruk 13 cze 2014

  Zaraz obok nowo postawionego gimnazjum :)

  1
 • Joanna Mruk 7 cze 2014

  Teraz, kiedy nałożyli poprawki, jest o wiele lepiej. Wcześniej gdy tylko troszkę popadało było tam okropne bagno. W tym momencie siłownia sprawdza się w stu procentach. Świetny pomysł na spędzanie aktywnie czasu ;) jest tylko malutki problem - już conajmniej trójka dzieci doznała tam kontuzji. Choć z drugiej strony to może rodzice powinni bardziej pilnować własnych pociech ? Dzieci same przychodzą na tą siłownie, bez żadnego nadzoru. No nie wiem, nie będę się wypowiadać. Jednaj jestem dumna z naszej gminy, że potrafili wykorzystać pieniążki z głową :)

  Tak więc zapraszam wszystkich na mały trenning "pod chmurką" ;)

  27 2

Dobczyce: Od 1 czerwca można spacerować po koronie zapory

 • Joanna Mruk 27 maj 2014

  Nareszcie jakaś dobra wiadomość. W Dobczycach jest tyle atrakcji turystycznych lecz wszystkiego nam sie zabrania.. jest zalew - zakaz kąpieli, jest korona - zakaz spacerowania. Zobaczymy co z tego wyniknie. Miejmy nadzieję, że wazystko pójdzie w dobrym kierunku.

  29 2

WIELKA WODA 2014: Wspólnie tworzymy raport powodziowy z powiatu

 • Joanna Mruk 15 maj 2014

  Aktualny stan wody 457 cm

  3 5
 • Joanna Mruk 15 maj 2014

  W Dobczycach sytuacja jak narazie jest opanowana. Strażacy spisują się na medal. Woda jest wysoka ale do wylania jeszcze sporo brakuje, chociaż przez to co się dzieje za oknem wszystko może się szybko zmienić .. woda spuszczana jest z tamy a i studzienki są udrożnione więc drogi są całkowicie przejezdne. jednym słowem jak narazie spokój. Niestety nie można tego powiedzieć o Myślenicach i okolicach. Piszcie na bieżąco co się dzieje :(

  6 3
 • Joanna Mruk 15 maj 2014

  tak, woda jest spuszczana

  5 2

UWAGA! Dla Myślenic ogłoszono najwyższy stan zagrożenia powodziowego

 • Joanna Mruk 14 maj 2014

  jak narazie leje i nie zbiera się na to aby miało przestać. nie panikujmy. Ważne jest, że powiadomili o tym z jakimś wyprzedzeniem i w razie czego będziemy w stanie się zabezpieczyć. 4 lata temu taka informacja wypłynęła o wiele za późno co spowodowało takie zniszczenia. Miejmy nadzieję, że tym razem nic poważnego się nie stanie.

  13 1

Dobczyce: Komu uda się wpuścić turystów nad zalew?

 • Joanna Mruk 29 mar 2014

  W Solinie także jest zbiornik wody pitnej lecz nie przeszkadza to w tym, by udostepniać zalew dla mieszkańców i turystów . A zatem co stoi na przeszkodzie by i zbiornik dobczycki został otwarty ? Czyżby to sprawka Krakowa ? Zawsze był i uważam, że zawsze będzie z tym problem by otworzyć zalew i zrobić tam kąpielisko ..

  16 3

Myślenice, Dobczyce: Nowe boiska przy szkołach jeszcze w tym roku

 • Joanna Mruk 27 mar 2014

  Nowe boiska? Między innymi w Dobczycach ? Wiecie co, powiem tylko tyle: w Dobczycach nie ma nawet gdzie zagrać w siatkówkę bo gminy na to nie stać.. owszem, jest boisko na "Orliku" ale NIESTETY płatne .. szkoła w Dobczycach ma dwa boiska na zewnatrz i jedno w środku budynku .. jaki jest sens robić następne? Od podstaw? Kompletnie tego nie rozumiem i chyba nawet nie chce zrozumieć. Niektóre miejsowości nie mają ani pół boiska ale szkole w Dobczycach należy się następne. Zrobią boisko i co ? Tak jak moja przedmówczyni napisała: dzieciaki z poza szkoły i tak nie będą mogli z niego korzystać bo będzie ono po prostu zamknięte na spust .

  5 4

ALARMUJECIE: Uczniowie likwidowanego ZSTiR przeniesieni do nowej szkoły nie mieli warunków do nauki

 • Joanna Mruk 14 wrz 2012

  Tak, mieliście takie same warunki.. Szkoda tylko że MY-uczniowie ZSTiR-do tej pory nie mamy wgranych programów potrzebnych do przeprowadzania lekcji.. To nie WY jesteście dwa tygodnie w plecy z materiałem.

  17 8