Powstaje wstępne studium dotyczące „złotego pociągu”. Gmina zaprasza na spotkanie informacyjne

Stadion Dalinu przejdzie remont? Burmistrz zapowiada zadaszoną trybunę na 1900 osób i nową murawę. Ale to nie wszystko

 • mysleniczaninzdziada 3 godz.

  Burmistrz historyk zostawił po sobie muzeum, wuefista marzy o stadionie. Kim powinien byc z zawodu kolejny, żeby miastu zostało coś pożytecznego?

  2

Wjazd na Chełm dla wszystkich? Starosta nie pozostawia złudzeń

 • mysleniczaninzdziada 18 paź

  pytałem o to przy okazje zapowiedzi centrum https://miasto-info.pl/myslenice/28126,szkola-na-chelmie-zostanie-przeksztalcona-w-centrum-opiekunczo-mieszkalne-otwarcie-zaplanowano-na-wiosne-2023-roku.html nikt się tym nie interesuje a jednak te osoby trzeba tam będzie wywieźć i zwieźć czyli znowu jedni będą mogli jeździć a inni nie... nic nowego.

  14 1
 • mysleniczaninzdziada 18 paź

  Skoro Chełm ma większy potencjał niż Zarabie to dlaczego gmina tego nie wykorzystuje? Wjazd do parkingu przy dolnej części stoku narciarskiego powinien być całoroczny. Tam można zostawić samochód i jechać do góry wyciągiem albo iść na piechotę. Skoro zima można a warunki są trudniejsze niż latem to w czym leży problem?

  36

Kondycja składowiska odpadów rozgrzewa samorządowców. „Propaganda Myślenic prześcignęła TVP” kontra "Himalaje hipokryzji"

 • mysleniczaninzdziada 18 paź

  Sedno… kiedyś to było a dzisiaj idzie z linia. Wysypisko to był dobry pomysł ale zarządzanie niekoniecznie skoro generowało długi. Ktoś komuś nadepnął na odcisk skoro się odezwał po takim czasie milczenia. A który ma racje? Polityka uczy ze tego nigdy nie dojdziesz, bo nie o racje w niej chodzi…

  8 2

Czy mamy problem z Zakładem Utylizacji Odpadów? Przedstawienia sytuacji w spółce domagają się radni Wspólnie Dla Gminy

 • mysleniczaninzdziada 13 paź

  a pozostale spolki panowie radni? czemu nie zdaja raportow inni prezesi? O ile MZWiK, Sport Myślenice i ZUO ma w miare jasne zadania to moze przyblizycie ludziom czy jest ten MARG i co tam się robi?

  20

Mieszkańcy zebrali się na myślenickim Rynku. Manifestowali pod hasłem „My zostajemy w Unii Europejskiej”

 • mysleniczaninzdziada 11 paź

  Ten argument pada po każdym proteście. Postaram się panu odpowiedzieć; bo starsze pokolenie nie wychowało się z podaniem wszystkiego na tacy, bo starsi pamiętają starania o przyłączenie do unii i lata wcześniejsze, bo są świadomi i posiadaja nie tylko wiedze ale i doświadczenie. I co więcej nie wstydzi się manifestować swoich poglądów. Podobno mamy demokracje, a więc głos czy to mój czyli starego, czy młodego znaczy tyle samo. Tyle, że ci starzy ze zdjęcia nie głosują na PiS dlatego za każdym razem ktoś pyta czemu sami starzy...

  39 25

Zmiana na stanowisku przewodniczącego rady. Radni PiS doprowadzili do obsadzenia tej funkcji swoim kandydatem

 • mysleniczaninzdziada 8 paź

  o jakie odwołania konkretnie panu chodzi? poda pan jakies przyklady?

  20 3
 • mysleniczaninzdziada 8 paź

  Panie suwerenie głosy to jedno ale brak odwagi na uargumentowanie tego typu uzasadnienia to już inna sprawa. Takiego wyniku głosowania każdy kto poznał rozkład mandatów w radzie mógł się spodziewać.

  32 8
 • mysleniczaninzdziada 8 paź

  "Całokształt działań prowadzonych przez przewodniczącego rady pokazał, że nie wypełnia on należycie swojej funkcji, jest stronniczy, nie potrafi współpracować z radnymi w sprawie pracy rady, a nierzadko jego rozstrzygnięcia budzą wątpliwość co do zgodności ze statutem gminy".

  Napisac mozna wszystko ale odwagi juz zabraklo zeby podac argumenty? Juz nie mowie o podpisach samych autorow tych slow. Nie raz dalo sie tu czytac posty w podobnym stylu... Wstyd. Spodziewalem się takiego wyniku glosowania, ale nie takiego braku klasy i szacunku do innych

  33 6

Sesja nadzwyczajna. Czy Jan Podmokły zostanie odwołany ze stanowiska przewodniczącego rady? Dzisiaj głosowanie

 • mysleniczaninzdziada 7 paź

  Ciekawe głosowanie. Jednoznacznie pokaże który radny z jakim ugrupowaniem trzyma.

  8 1

Tyfus plamisty

 • mysleniczaninzdziada 2 paź

  lubie ten cykl za kazdym razem na niego czekam. ponownie sie nie zawiodlem!

  9 2

Szkoła na Chełmie zostanie przekształcona w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2023 roku

 • mysleniczaninzdziada 1 paź

  czy budowa centrum na chełmie sprawi, że na dole zniknie znak zakazujacy wjazdu? bo w jaki sposob zawozic tam niepelnosprawnych zeby nie łamać przepisów?

  34

Adrian Burtan: Nie każdy temat brałem na warsztat

 • mysleniczaninzdziada 30 wrz

  Szanuje Pana prace i mam sugestie: wedlug mnie wiecej rozmow powinno dotyczyc spraw waznych dla regionu.

  16

Myślenice. Radni za wprowadzeniem zakazu palenia węglem w mieście. Jak argumentują swoją decyzję?

 • mysleniczaninzdziada 29 wrz

  A co ma piernik do wiatraka? Gmina Sukowice ma odrebna rade. Sprawa dotyczy gminy Myslenice i solectw ktore sa wylaczone z uchwały antysmogowej.

  7 1
 • mysleniczaninzdziada 29 wrz

  Argumentują decyzje walką o zdrowie mieszkańców, ale tylko miasta, czyli na wsiach ludzie moga się truć i ich zdrowie nie jest wazne. Trudno w to uwierzyć jak dla mnie to jest nielogiczne... Co za absurdalna decyzja, większość tych radnych albo głosuje nieświadomie albo chodzi im tylko o swoj interes a nie mieszkańców, bo jedyne co osiągną takim działaniem to podział na tych co mogą palic byle co i tych co będą za ogrzewanie płacic krocie bo mieszkaja w myślenicach... Jedna gmina a standardy podwójne

  9 3

Zakaz instalacji pieców i palenia węglem w Myślenicach? Radni przegłosowali rezolucję

 • mysleniczaninzdziada 27 wrz

  a poreba, trzemesnia, osieczany, jasienica, jawornik, krzyszkowcie, glogoczw i inne miejscowosci gminy? przeciez nie tylko w miescie sie kopci... bardzo ciekawy temat na pewno obejrze ta sesje i argumentacje radnych

  45 6

XXXI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. Historia w pamięci i przed oczami zebranych

 • mysleniczaninzdziada 20 wrz

  Piekna inicjatywa, doskonale fotografie szacunek dla organizatorów

  10

Tomasz Sternal: Napisałem ten list, bo sołectwo Chełm ma więcej potrzeb niż sama droga

 • mysleniczaninzdziada 17 wrz

  Trudno się dziwić ludziom, ze traca cierpliwosc. Skoro tyle schodzi z budowa drogi to na inne potrzeby moze zabraknac kadencji...

  27 11

Muzeum Niepodległości ze stałymi ekspozycjami. Po 4 latach od wbicia łopaty pod jego budowę, udało się zakończyć ten projekt

 • mysleniczaninzdziada 13 wrz

  ile ostatecznie kosztowało nas to muzeum? bo z przemówienia burmistrza wynika, że więcej niż zakładano

  "Musieliśmy też zaciągnąć pożyczkę, aby dokończyć realizację tego muzeum. Z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapożyczyliśmy na cel doposażenia pożyczkę w kwocie ponad 2,5 mln zł."

  12

Zmiany w komunikacji zbiorowej. Szczegóły na konferencji dla wybranych mediów

Trwa remont "gminnego" odcinka drogi na Chełm. Będzie gotowy jesienią

 • mysleniczaninzdziada 24 sie

  A czy szkola na gorze nadal stoi pusta?

  31 3

Agnieszka Cahn: Dzisiaj pomiędzy nami wyrastają coraz wyższe i grubsze mury, spoza których przestajemy się widzieć, słyszeć i rozumieć

 • mysleniczaninzdziada 23 sie

  "Znowu spotykam myśleniczan nienawidzących myśleniczan. Słyszę wiele słów pełnych lekceważenia, nienawiści, pogardy. Znowu, tak jak kiedyś "swój do swego po swoje". Tym razem nie po chleb, nie po religię, ale po światopogląd, opcję polityczną, społeczne zaangażowanie lub jego brak. Zaczynam się bać. Wiem, że wielu z was pomyśli teraz, że przesadzam, że jakżesz można porównywać, że to nie te czasy.

  "Oni", "tamci", "zdrajcy", "obcy", "szuje", "debile", "kosmopolici", "cioty", "pisiory", "nie rozmawiam z nią", "nie znam tego pana", "usunąłem ze znajomych", "przechodzę na drugą stronę ulicy", "unikam", "odwracam głowę od tego syfu, od tej patologii, sami sobie niech zdychają". Pomiędzy nami wyrastają coraz wyższe i grubsze mury, spoza których przestajemy się widzieć, słyszeć i rozumieć "

  - jestem pełen uznania, szacunek Pani Agnieszko, pięknie powiedziane i tak celnie na te czasy

  31 34

Pamięć o Emilu Bieli zapisana w kamieniu. Tak uczczono postać myślenickiego nauczyciela, pisarza i poety

 • mysleniczaninzdziada 20 sie

  W rzeczy samej, też chętnie wziąłbym w niej udział...

  16 1

Remont podziemi i studio dla mgFoto. Kolejne na liście odwodnienie i sala kinowa. „Chodzi o to, żeby to był dom kultury, który żyje”

 • mysleniczaninzdziada 19 sie

  W końcu ktoś dba o ten budynek i chce go rozwijać, ale najbardziej życiem to on tętnił za czasów pana Koczwary

  19 5