PSL przedstawił listę "tłustych kotów". To politycy związani z PiS zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa. Wśród nich burmistrz Myślenic

 • 21 lip

  Jak to leciało? "Skromność, umiar, pracowitość!"?

  29 3

To była gigantyczna ulewa. Zakopianka i Głogoczów pod wodą. Potoki wylewały w niemal każdej miejscowości

 • 19 lip

  obserwator3, ja mieszkam całkiem niedaleko - na szczęście nie tam gdzie auta uczyły się pływać. To nie do końcu jest wina żywiołu - bo spadło o połowę mniej deszczu niż w Głogoczowie. Tu jest zwykłe brakoróbstwo. Plebańska (podobnie jak i Dzioły na Dolnym Przedmieściu) to góra z której spływa sporo wody. Ale jest uprawiana od średniowiecza i radzono sobie z tą wodą. Tu gdzie jest ul. Solidarności był spory rów - jeszcze niedawno panie z małych działek przy blokach chodziły nabierać z niego wodę do podlewania.

  Przy robieniu drogi częściowo ten rów zlikiwidowano. Część wody (z rowu który został) po każdym deszczu wylewa się na ul. Dunina, a część powinna płynąć pod górę w stronę kościoła - bo tam jest przepust zbierający wodę z pól. Ale nie ma szansy, bo nikt nie zadbał, żeby woda, która płynie z pól płynęła do tej reszty rowu. Gdyby wpływała do rowu - to po pierwsze osadzały by się tam trawska, a po drugie tam zostałaby część wody. .A to co by się przelało miałoby szansę spłynąć kanalizacją.

  Piszesz, że musimy się dostosować do zywiołu. 100% zgody. Fizyki nie przeskoczymy. Retencja. Niecki, które można tymczasowo zalać. Sprawne odpływy. Wiemy co robić - tylko mamy to w d....

  13 1
 • 19 lip

  W Głogoczów i Krzyszkowice solidnie podtopiło, więc o mniejszych podtopieniach się nie wspomina. A tu (chyba pierwszy raz w życiu zgodzę się z Kiernozem) sporo winy leży po stronie inwestorów.

  Np. w Myślenicach zalało spory kawałek nowego odcinka ul. Solidarności. I bo woda z pól na Plebańskiej nie spływa do fosy tylko na ulicę. Wystarczyło, że przyniosła trochę trawy, którą zatkała kratki odpływowe. I zaraz za skrzyżowaniem z ul. Dunina jest obniżenie w którym zrobiło się zgrabne bajorko, tak że samochody na nowo wybudowanym parkingu stały do połowy kół we wodzie. Czyli na ulicy musiało być prawie po kolana wody.

  I teraz staram się sobie przypomnieć kto to jest inwestorem tego cudu techniki drogowej. Gmina Myślenice może? Do spółki z funduszem, który wspiera prawomyślnych wójtów i burmistrzów?

  A jakby nie patrzeć zrobienie takiej avenue nie ucywilizowało wody, którą zamiast zachowywać się jak woda miejska i kulturalnie popłynąć kanalizacją, to jakieś chabazie niesie i rozlewa się jak nie przymierzając w średniowieczu.

  23 1

Chętni na rower

 • 13 lip
  t-34 napisał/a:

  Zastanawiam się dlaczego nasza gmina nie jest w stanie dobudować kawałków drogi rowerowej pod mostami na Zarabiu i w Osieczanach, (na Zarabiu przydałaby się jeszcze barierka dla bezpieczeństwa.....)
  No i co słychać o budowie ścieżek rowerowych ???? Wie ktoś coś ????

  Musiałby nam się trafić burmistrz-cyklista, żeby o rowerach i ścieżkach w mieściee myślał systmowo. Póki się taki nie trafi, będą powstawały takie cuda jak ścieżka na Solidarności. Metry ścieżki są, ale pożytek mają tylko małolaty na hulajnogach.

  4

Fontanna na Rynku - skandal!

 • 27 cze
  zygi napisał/a:

  mnie sie wydaje ,ze do fontanny nie wolno wchodzic.BYC moze,ze do otwartej tak.
  ale fakt ,taka do biegania po niej to raczej na placu zabaw.

  "WYDAJE się" to słowo klucz. Nie wolno - ale na jakiej podstawie? Jakiś regulamin tego zabrania? Przy fontannie stoi choćby tabliczka?

  W niektórych miastach tworzy się fontanny przeznaczone do brodzenia w wodzie. W takiej Rabce na przykład. Zresztą, o zgrozo, przy placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce buduje się wodny plac zabaw.

  Uprzedzając argument, że Rabczanie nie zrobili chlapalni dla dzieci na Rynku - ulica Rynek w Rabce-Zdroju to ten plac z ubitą ziemią pod Rabkolandem.

  6 5
 • 22 cze
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Zgoda, zgoda, ale wybijanie piłką okien to nie jest fajne życie.

  Celowe wybijanie okien to inna sprawa. Ale w normalnym życiu bywa, że człowiek strzela, Pan Bóg piłkę nosi ;)

  17 38
 • 22 cze

  Jak tak Was czytam, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że popadamy w stosunku do dzieci w jakąś histerię, zahaczającą o rozdwojenie jaźni. Dzieci biegają i krzyczą - to źle. Bardzo źle. Siadły by na doopskach g....niarze.

  Siądą na doopskach to na ogół zajmą się telefonem. Źle, źle, bardzo źle. Uzależnienie. Całe pokolenie stracone.

  I tak zakładam, że nikt z Was dzieckiem nie był. Nie kąpaliścicie się 30-40 lat temu w Rabie, Bysince, czy każdej napotkanej kałuży. Nie łaziliście po drzewach, nie urządzali dzikich wrzasków przy trzepaku i nigdy nie wybiliście piłką okna. Szkoda, bo to naprawdę było fajne życie.

  No cóż, woleliście czytać książeczki i siedzieć w kościółku. To był Wasz wybór, ale "kto się nie nażył, temu przeszkadza, że inni żyją". Więc może, zamiast nieustająco czepiać się dzieci to poluzujcie trochę gumę w majtach i zajmijcie się... życiem. Uprawiajcie xxx, albo ogródek, co kto woli. Potańczcie. Zjedzcie coś dobrego. Wybierzcie się do opery. Albo do lasu. Możliwości jest naprawdę wiele. I wtedy się jakoś łaskawiej na bliźnich patrzy.

  48 57

Rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca. „Chodziło o to, żeby wyprowadzić samochody z Rynku i przywrócić go mieszkańcom”

 • 8 cze

  Ostatnio zrobiłam sobie wieczorny spacer na Rynek. Nie tak późno, bo koło 21. Patelnia o takiej porze już nie smaży i w sumie miłoby było gdzieś usiąść. Przed remontem na Rynku były jakieś ogródki. Obecnie nawet lokale w budnynkach są pozamykane i trzebaby skorzystać z pomysłu panów, którzy "piknikują" na miejscu dawnego jarzyniaka i przyjść z własnym winem. (Albo herbatą, co kto woli).

  W każdym razie - ta część miasta wieczorem robi raczej wrażenie wymarłej, a nie "przywróconej mieszkańcom".

  Profilaktycznie w kolejnym dniu sprawdziłam na Zarabiu, czy przypadkiem całe miasto nie wymarło. Ale jednak nie.

  26 6

jak się wam żyje w czasach zarazy?

 • 30 kwi
  bono napisał/a:

  Szczepią już ci z Brzeszcz na Zarabiu?

  Na razie hala zamknięta na głucho.

  Ale są terminy na 5 maja i dalej na Zarabie, czyli po długim weekendzie się cuś powinno rozkręcić

  3 1

Punkt powszechnych szczepień gotowy na czas, ale stoi pusty. Do Myślenic nie dotarły szczepionki. Kiedy będą? Nie wiadomo

 • 27 kwi

  A punkt szczepień masowych w Olkuszu ma co rusz terminy - to znaczy, że i szczepionki ma. Tak się jakoś dziwnie składa, że z Olkusza jest wojewoda małopolski, Łukasz Kmita. Oczywiście przedstawiciel jedynie słusznej partii.

  Teorie mam dwie: jedna to, że nasz bumistrz i jego znajomi z Brzeszcz, to jednak w pisowskiej liście rozdawnictwa są pikusiami.

  Druga: zacznijmy organizować referendum, żeby Szlachetkę odwołać z funkcji burmistrza - zaraz się i szczepionki znajdą.

  44 6

Zamieszanie wokół punktu szczepień. Po materiale TVN burmistrz zabiera głos. „Manipulacje, konfabulacje” i „kroki prawne”

 • 26 kwi

  Temat trochę przycichł, a punkt miał być od 26.04 - widać coś, albo słychać?

  5 1

Tak wyglądają płuca po dwóch tygodniach spędzonych na Rynku w Myślenicach. Co w tym czasie pokazał pyłomierz?

 • 11 sty

  Bo my na szczęście nie jesteśmy Zdrojem :D

  1

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

Sprawa zachorowań w zakładach odzieżowych dociera coraz wyżej. Poseł Kurowski wyjaśnia sytuację. Co ustali?

 • 24 kwi 2020

  [quote]a tak serio ile tak można uszyc maseczek na domowych maszynach, o tym nie pomyslisz?[/quote]
  Zdziwiłbyś się, bo w tym przypadku wydajność niespecjalnie zależy od rodzaju maszyny. Ścieg prosty ma każda domowa maszyna.

  12 1

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna

 • 17 kwi 2020

  A z drugiej strony - byliście może (nie koniecznie w ś-wirusowych czasach) na Działach? Nad Rabą? Na wałach w Drogini? Chodziliście po mieście? Przecież nawet jak jest kosz, to trafienie śmieciem do kosza to taki sam wyczyn jak rzut za 3 punkty w koszykówce. A teraz dochodzą jeszcze rękawiczki zrywki, tubki po żelach dezynfekcyjnych i inne "higieniczne" artefakty.

  14 3

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

 • 19 lis 2019

  Często chodzę po tamtej drodze - jest kilka miejsc, gdzie jest wygodnie imprezować i gdzie leżą śmieci. Ale wyjątkowo tym razem zgodzę się z burmistrzem.

  Pusta butelka jest lżejsza niż pełna, więc jeśli ktoś zaniesie piwo na Dzioły to i butelkę mógłby zabrać ze sobą z powrotem. Postawienie kosza nic nie zmieni, bo do kosza ze śmieciami trzeba jeszcze trafić. Stał kiedyś kosz koło kapliczki w Drogini (przy szlabanie koło wałów). Kosz był pusty, a śmieci walały się po trawie.

  2

Miasto Info - wydanie papierowe

 • 21 paź 2019

  A gdzie ten magazyn można dostać?

  4 1

W środę poznamy kandydatów na posłów i senatorów

 • 4 wrz 2019

  Posłowie i senatorowie zasadniczo wchodzą w skład parlamentu. W skład rządu tylko w szczególnych przypadkach. Więc szanowna Redakcjo - pierwsza linijka do poprawy.

  6

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 14 sie 2019

  Widocznie uważa ten teren za swoją strefę wpływów...

  Ja nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby koguta z LGBT skojarzyć. I chyba wolę się nie zastanawiać.

  Mural jest piękny i inicjatywa cenna - bo angażująca i kształcąca najmłodszych mieszkańców. A zachowanie księdza - poniżej krytyki

  118 15

Były prezes wodociągów bez absolutorium za to z wnioskiem do prokuratury. Gorąca dyskusja radnych

 • 19 cze 2019

  Generalnie badanie sprawozdania spółki przez biegłego rewidenta również nazywa się audytem, a samego rewidenta audytorem.
  A sprawozdanie finansowe i wynik jego badania spółki prawa handlowego składają do KRS do 15 lipca. KRS jest jawny, więc jeśli burmistrz nie udostępni to można się udać do czytelni sądu i zapoznać się.
  Albo wyjąć komórkę, zrobić pstryk i spokojnie analizować w domu.

  Mnie natomiast bardzo ciekawi audyt robiony na zlecenie burmistrza - zarówno sam dokument, jak i to, kto go robił.

  I nie zamierzam bronić ani byłego prezesa wodociągów, ani ekipy byłego burmistrza - ale na zdrowy rozum, to ustabilizowanie sytuacji finansowej MZWiK może być ciężkie, bo:

  gmina Myślenice jako "lider absorbcji środków unijnych"
  http://gazeta.myslenice.pl/ranking-gmin-w-malopolsce-myslenice-liderem-powiatu
  inwestowała na potęgę - w również w niekoniecznie ekonomicznie sensowne przedsięwzięcia (co było wielokrotnie opisywane na forum).

  W rozbudowę i modernizację sieci inwestowały również Wodociągi. Co, wg mnie jest sensowniejszym wydatkiem, niż np. strzelnica, tereny treningowe dla Wisły czy nowe muzeum (które bardzo mi się podoba, ale i tak uważam jego budowę za rozpasanie ekonomiczne). Generalnie na ogół jest tak, że instytucje komunalne nie są tworzone dla osiągania zysków, tylko dla zapewnienia mieszkańcom usług komunalnych.

  Więc i Myslenicach mamy taką sytuację, że wodociąg jest dostępny dla mieszkańców sporej części miejscowości. Ale cena wody jest tak wysoka, że mieszkańcy jeśli mają możliwość korzystania z własnej studni, wywiercenia głębinówki to raczej unikają korzystania z dobrodziejstw cywilizacyjnych zapewnianych przez gminę. A kto płaci za utrzymanie sieci, spłatę kredytów zaciągniętych na jej rozbudowę? Pan płaci, pani płaci... generalnie płacą ci, którzy nie mają gdzie sobie wykopać studni i w związku z tym nie mogą się wypiąć na dobrodziejstwo gminy. I płacą drogo. Tu krąg się zamyka, bo dlatego woda jest droga.
  Życzę powodzenia w rozwiązywaniu tego węzła gordyjskiego.

  19

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

 • 5 cze 2019

  Rondo na Zarabiu bardzo się przyda. Remont mostu osieczańskiego też. Tylko, czy roboty nie mogłyby być w jakiś sposób skoordynowane? Skończone jedno - zaczęte drugie? A tymczasem rozgrzebane na Zarabiu (przez dzień ciężko tam jakiegoś pracownika wypatrzeć), rozgrzebana droga koło kopca Piłsudskiego (nie gotowy chodnik, pracująca koparka), wahadło na moście - i przejechanie z Myślenic do Osieczan i do dalszych miejscowości to jest koszmar.

  27 9

Memoriał im. Stacha Cichonia 2019: Zebrano ponad 55 tys. zł dla Emilki i Mateusza [WIDEO]

 • 9 mar 2019

  A na pływalni też był fotograf. Czemu zdjęć z basenu nie ma?

  3 3

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

 • 4 mar 2019

  Sezon grzewczy pojawi się znów - tak jak i związane z nim atrakcje, więc po sezonie, czy przed sezonem.... popieram

  21 6

Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 1 mar 2019

  Niestety - prywatna szkoła też podlega pani kurator

  4 1
 • 1 mar 2019

  Bo wychodzi na to, że niezależnie z której opcji jest urzędnik, to i tak uprawia swoją ciemnogrodziańską grządeczkę

  11 3