"Dobra zmiana" PiS

 • 3 wrz

  Spieszę donieść, że wybory nadchodzą wielkimi krokami. Jadąc z Myślenic do Dobczyc, na Stojowicach zobaczycie piękny bilboard z posłem Kurowskim, który ponoć jest dla wszystkich.

  6

Siepraw. Skończyli 9 km ścieżek rowerowych. Można nimi jeździć wokół Zatoki Zakliczyńskiej

 • 30 sie

  No nie, obywatelu, nie. Mamy jeszcze wybudowaną przez Jaśnie Panującego Jarosława ścieżkę od kościoła na Osiedlu do dentysty przy Dunina, gdzie zaparkowane w zatoczkach auta wystawiają nosy na ścieżkę, coby rowerzystów powąchać.

  Co prawda ścieżka się z niczym nie łączy i w sumie to tylko przedszkolaki uczą się tam jeździć bez bocznych kółek, ale jako sztuka się liczy i z metrów ma pewnie z pincet.

  3 1

Komu bije?.... dzwon.

 • 12 sie
  Prawicowiec napisał/a:

  A jak tam kaplica Pod Lipką?

  a pięknie, pieknie... tylko jakoś słabo zakonserwowane drewno, bo mocno wypłowiało...

  1 3

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 1 lip

  Hemingway, zjedz Snickersa. Albo po prostu nie kłam.

  Na osiedlu nad basenem do każdego bliźniaka (czyli na ogół 4 mieszkania) jest 5 miejsc. 4 numerowane, przypisane do mieszkań i jedno dla gości. To więcej niż w nowych blokach budowanych przez pana D. i o zdecydowanie więcej niż na starym i nowym os. 1000 lecia, bo te bloki nie mają prawie żadnych miejsc parkingowych i dlatego upychają auta na ulicy.

  18
 • 1 lip

  Apartamentowce mają "jakieś" miejsca parkingowe. Za mało w stosunku do potrzeb, ale mają. Bloki na os. 1000 lecia (i starym, i nowym) praktycznie nie mają miejsc parkingowych. I problemu nie rozwiązał ani Ostrowski, ani Szlachetka.

  13

Myślenice. Próg zwalniający na ul. Solidarności? „Przez okres 5 lat na pewno nic na tej drodze nie będzie mogło powstać”

 • 20 cze

  Radary są bardzo potrzebne - otóż nocą można sprawdzać kto się lepiej rozpędzi swoim rzęchem, bo cała Solidarności - od myjni pod kościół jest prostym lotniskiem i do rozpędzania się nadaje się zajefajnie.

  Ale ulica Solidarnosci to nie tylko odcinek, gdzie jest nowa droga, której przez 5 lat nie wolno ruszać. Ulica Solidarności ciągnie się od ul. Ogrodowej aż do skrzyżowania z 3 Maja koło kotłowni.

  A poruszanie się po Solidarności między ul. Ogrodową a Dunina jest niebezpieczne. Nie ma chodnika, a nowo postawione zakazy zatrzymywania pozwala samochodom poruszać się szybciej. (Paradoksalnie, zwężenie do jednego pasa wymuszało zwolnienie/zatrzymanie samochodu). A chodzą tamtędy nie tylko mieszkańcy osiedli Pod Lipką, ale np. dzieci, które w roku szkolnym mają zajęcia na basenie, klienci gabinetów stomatologicznych, którym uda się zaparkować auta nad basenem, czy spacerujący z dziećmi i psami mieszkańcy Os. 1000-lecia.

  Na dodatek straż miejska ma w nosie, że samochody parkują na zakazie na Ogrodowej i na skrzyżowaniu Solidarności z Dunina. Więc przejechanie czy przejście tamtędy to jest ryzyko i dla ludzi, i dla aut.

  22 1

Kto pozwijał drogę?

 • 9 cze

  Koło nowych bloków na Solidarności była płytowa droga - dojazd z bloków do drogi koło Żłobka. Przechodziłam dziś tamtędy i widzę, że droga jest "zwinięta" - wyjęte ostatnie płyty, przejazd zagrodzony taśmami policyjnymi.

  Ktoś coś wie, co tam się zadziało?

  2 1

Myślenice. Ruszyła przebudowa skrzyżowań na Osiedlu Tysiąclecia. Mają poprawić bezpieczeństwo w tej części miasta

 • 23 mar

  Niebezpiecznie jest też na Dunina przy skrzyzowaniu z Solidarności (bo auta stoją do skrzyżowania), i na Ogrodowej przy basenie, gdzie się parkuje mimo zakazu. Policja i Straż Miejska sadzą mandaty na Solidarności, a przez obydwie ww ulice przejeżdżają wiele razy dziennie i mają w nosie nieprawidłowe parkowanie.

  21 2

Myślenice. Koniec z parkowaniem na ul. Solidarności. Stanął tu znak zakazu zatrzymywania i postoju

 • 14 mar

  Najlepsze, że policja pisze mandaty na nowym zakazie na Solidarności - ale na zakazie na Ogrodowej i na łączniku między Ogrodową i Bergiela jak auta stały, tak stoją.

  26 1

Myślenice. Co zrobić z samochodami stojącymi na ul. Średniawskiego? Burmistrz zapowiada rozwiązanie

 • 1 lut

  Budowanie nowych bloków z małą ilością miejsc parkingowych ma w M-cach długą tradycję. Więc Pawle - pisz!

  16 1
 • 1 lut

  Tak, tak. Tak samo jak z każdej innej.

  29 3

Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • 16 sty

  Onob, nie o każdym, bo o wielu mówi się po prostu z szacunkiem na jaki zasłużyli.

  Ale lepiej nas nie podpuszczaj, bo za chwilę tu się wykluje myślenickie #metoo i zrobi się piękna lista starych oblechów z ostatnich 50 lat - nie tylko nauczycieli, bo znaleźli by się i księża, i lekarze wpadający w tę kategorię.

  10 3
 • 16 sty

  Oczywiście, że lepiej się mamusi poskarżyć. Do tego trzeba mnieć świadomość, że takie zachowania to przemoc. Więc duży szacun dla dziewczyn, że mają taką świadomość i odwagę. Oraz dla rodziców i nauczycielek, że umieją stanąć za dziewczynami.

  18 8
 • 15 sty

  Ja mam zupełnie inne zdanie o panu G. - seniorze, Jego teksty do dziewczyn były równie chamskie, jak cytowane w notatkach hasła jego syna.

  26 8
 • 15 sty

  Jest w artykule oświadczenie Gablankowskiego, podpisane imieniem i nazwiskiem

  13 2
 • 15 sty

  Nawet jeśli chodzi o jedną dziewczynę - to dziewczyna miała na tyle odwagi, żeby się nie dać gnoić. Ale skoro sprawą zajęły się dwie wychowawczynie, to tych dziewczyn musiało być więcej.

  27 7
 • 14 sty

  Olaboga! Myślenice dowiedziały się, że "slut shaming" to przemoc, to i w bagienku bulgocze. Skoki świadomości nigdy nie są łatwe i bezbolesne.

  8 9

Który to nauczyciel ?

 • 13 sty

  Mam swój typ, ale nie wiem, więc poczekam aż się wypowiedzą ci, ktorzy wiedzą.

  3 4

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 12 sty

  Niech każdy wierzy, w co chce i bierze udział w uroczystościach, w jakich chce. Ale moim zdaniem - zarówno Burmistrz, jak i Starosta, oraz ich przyboczni - to urzędnicy powołani do pilnowania, żeby dziur w drogach nie było i podobnych misji - gminnych i powiatowych. A pchanie się do pierwszego rzędu przed ołtarz to faryzejstwo. W czym Burmistrz jest godniejszy od dowolnego obywatela gminy?

  37 3

Myślenickie miejsca, budynki których już nie ma ...

 • 1 sty
  Tiger72 napisał/a:

  I tutaj bym dyskutował aleex....CEPELIA była tam gdzie dziś jest jedna z firm telekomunikacyjnych:)...na O.:)

  Wydaje mi się, że się wchodziło po schodach... ale się nie upieram.

  1
 • 13 gru 2021

  Koło domu towarowego z piętrem, po prawej stronie, był "Ruch".

 • 12 gru 2021
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  A pamięta ktoś gdzie była "Cepelia" i sklep "Dom Harcerski" ;)

  "Cepelia" była na południowej pierzei Rynku, chyba tam gdzie jest "5,10,15"

  2

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 5 gru 2021

  Ale wszyscy znają rozmiar przedsięwzięcia biznesowego pana radnego.
  A kto nie widział, ten sobie zrobi rekonesans w terenie i zobaczy.

  17

Wjazd na Chełm dla wszystkich? Starosta nie pozostawia złudzeń

 • 19 paź 2021

  Rozwiązanie jest skuteczne - a od pilnowania kas jest Urząd Skarbowy

  3 4
 • 19 paź 2021

  Na Kudłaczach mieszkańcy rozwiązali sprawę sami - są 3 parkingi prywatne, płatne. Droga też miejscami wąska, a jakoś wszyscy dają radę.

  5 1