WYBORY 2023

 • 7 wrz
  czarownica napisał/a:

  te reklamy moga miec dzialanie podprogowe

  Na mnie pewnie nie, ale jak ktoś, kto jest nieprzekonany, obejrzy do wyborów jakieś 1000 razy film, który mu tłumaczy jak to mu dobrze robią - to może uwierzyć, że to faktycznie władzuchna tak o niego dba.

  Więc ja chciałam przypomnieć co powiedziała Margaret Thatcher: „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy". Więc to nie PiS i nawet nie rząd sfinansował most w Pcimiu, przedszkole w Jaworniku i inne rzeczy, którymi się chwalą. "Pan płaci, pani płaci... społeczeństwo płaci". I nasze dzieci, i wnuki też będą za to płacić - bo to na kredyt robione.

  12 2
 • 6 wrz

  Mnie napastuje na YT reklama PiSu, jak to dbają o nasz powiat, że nawet most w Pcimiu wyremontowali. No to jadę dziś na pewniaka, bo most na YT widziałam. A tam, k..., dalej wahadło.

  10 2

"Dobra zmiana" PiS

 • 26 cze
  t-34 napisał/a:

  Dzisiaj porównanie kogoś do PiS to już obelga tak więc uważaj.........

  Myślę, że Jego Ekscelencja potraktowałby to jako komplement :D Cześć jego kadr również.

  3
 • 22 mar
  Prawicowiec napisał/a:

  Vivaldi to szczególne zjawisko.
  Moralność Kalego. Jak ja skubię innych to jest OK, jak mnie skubią to byłem niewolnikiem.
  A czym niewolnictwo w Polsce na rzecz właściciela, różni się od niewolnictwa w Niemczech na rzecz właściciela?
  Chyba tylko walutą.

  Kwotą

  1 1
 • 8 lut
  Prawicowiec napisał/a:

  To dobra pensja. Były czasy u nas 10$ miesięcznie a i 7$ też. twoi rodzice w takim kraju żyli, więc bez cudów. za te 200$ miesięcznie nie tak mało ludzi dzisiaj w Polsce żyje.

  Trudno porównywać czasy, gdy Polacy zarabiali 10$ z dzisiejszą Kambodżą. Bo:
  1. USD jest w obrocie w Kambodży na równi z rielem i kurs wymiany jest sztywny,
  2. Ceny sporej części towarów ( z importu, ale Kambodża praktycznie nie ma przemysłu więc wszystko jest z importu, oprócz nieprzetworzonych produktów rolnych) są często wyższe niż w Polsce,

  w takiej sytuacji użycie czasownika "żyć" uważam za bzdurne. Tak samo jak w kontekście osób, które w PL muszą utrzymać się za taką kwotę. To raczej "przeżyć"' niż "żyć".

  1
 • 7 lut
  jaskokrakow napisał/a:

  ogladałem Polacy za granicą - ciekawe reportaże . Akurat było o kambodży.
  Kto tam mieszka mysle sobie z Polaków .
  A to facet młody pełen szczescia, buduje dom na skraju puszczy,

  Jak poszukasz na YT to znajdziesz więcej Polaków w Kambodży, bo przynajmniej kilku ma kanały YT.

  Ale jeden z Polaków, którzy tam mieszkają dobrze podsumował tamtejszą wolność - że generalnie państwo się tobą nie interesuje, dopóki nie narzekasz na rząd. Bo ci co za bardzo narzekają to po prostu znikają.

  Z drugiej strony, sporo lokalsów pracuje "za miskę ryżu" (jak to się rozmarzył kiedyś jeden z polityków)- bo pracownik najemny np. w knajpie zarabia jedzenie, spanie i 150$ - 200$ miesięcznie. A to sprowadza się do prostej prawdy - że tak jak i u nas, ile masz kasy, tyle masz wolności.

  2 1
 • 3 wrz 2022

  Spieszę donieść, że wybory nadchodzą wielkimi krokami. Jadąc z Myślenic do Dobczyc, na Stojowicach zobaczycie piękny bilboard z posłem Kurowskim, który ponoć jest dla wszystkich.

  6

Myślenice. Na razie nie przybędzie płatnych stref parkingowych. Burmistrz mówi o parkingu wielopoziomowym

 • 12 maj

  Zrobiono zatoczki przy nowych blokach. I zrobiono zakaz parkowania przy Osiedlu pod Lipką (a miejsca wzdłuż ulicy jest tyle, że zmieściłby się i chodnik, i dodatkowy pas do parkowania - ale tego odcinka Jaśnie Nam Panujący nie uznaje za ulicę Solidarności. Ale za to jest to jedyny pilnowany przez Policję i SM zakaz parkowania w okolicy). Przy malowaniu miejsc parkingowych na Pardyaka, też tych miejsc ubyło. Więc zlikwidowanie 100 garaży i wybudowanie parkingu na 150 samochodów również sytuacji nie poprawi.

  6

Korty tenisowe na Zarabiu

 • 22 mar
  Waldemord napisał/a:

  Dlaczego Dobczyce mają zawsze normalnego i myślącego Gospodarza ... a w Myślenicach zawsze lipa i kombinacje i machloje ...

  Bo sobie takich wybierają?

  6 1

Myślenice. Czy w mieście powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • 16 mar

  Wątpiłam, naprawdę wątpiłam, czy się na forum pojawi temat, który spowoduje, że podziały znikną :D A to już drugi w tym roku :D

  9

Ogrodzenie - domki działkowe przy rabie

 • 30 sty

  Pewnie, że po złości i to po uzasadnionej złości. Pamiętacie porzucony wrak Corsy, który straszył na parkingu działek? Ani policja, ani gmina i straż gminna nie mogła nic z tym zrobić, bo stała na terenie prywatnym. Ale do parkowania to teren publiczny. No to teraz teren prywatny jest terenem prywatnym i tyle.

  Podobnie było z drogą na Plebańską za kościołem. Dobrze się tamtędy chodziło, ale chodzenie nie wystarczało, bo trzeba było ryć do góry na quadach i osobówkami. No to teraz stoi brama. Więm, że jest dalej droga i nowa ścieżka po polu - ale jak długo?

  Droga po szlaku na Plebańskiej jest wydzielona na mapie. Ale też rozjeżdzone na szerokość 10 m. Już się pojawiły pierwsze płoty wzdłuż drogi. I nie zdziwię się jak pojawią się kolejne.

  9

Myślenice. Gmina unieważniła przetarg na budowę tężni solankowej na Zarabiu

 • 11 sty

  No patrzcie państwo, w Pcimiu mają tężnię, a my nie będziemy mieli.

  A tak na serio, to pomysłodawców tężni w myślenickim parku zachęcam, żeby (jak już wiosna przyjdzie, bo w zimie to tężnie śpią) kopsneli się do Pcimia, albo do Lubnia i skorzystali z tej atrakcji podnoszącej atrakcyjność ruchu turystycznego. A później, proszę wybrać się do Wieliczki (pociągiem na gumowych kołach można) albo Bochni (trochę trudniejsza logistyka) i pochodzili sobie przy tamtejszych tężniach.

  Bo tężnia to jest jeden z tych życiowych przypadków, gdzie rozmiar ma znaczenie. I nie wystarczy wybudować, trzeba jeszcze ogarniać obsługę tego ustrojstwa. Budowanie takich pseudo-maluchów to jest po prostu wywalanie publicznych pieniędzy w błoto. Chwała burmistrzowi, że u nas się na koncepcji skończyło.

  24 9

Lodowisko

 • 2 sty
  harnas_30 napisał/a:

  To wstyd na tle innych miast, że lodowisko nie jest dostępne za darmo lub za symbliiczną opłatą, szczególnie dla dzieci. Dawniej w mieście były 2-3 lodowiska przy szkołach za darmo, teraz są 1-2 małe i jeszcze trzeba słono płacić!

  Tylko te lodowiska przy szkołach to Matka Natura mroziła, a teraz trzeba zużywać prąd.

  4

Miasto tonie w śniegu a trasa narciarska NIECZYNNA 🤔

 • 18 gru 2022

  We wtorek ma dmuchnąć ciepłem, miasto się odśnieży, stok też.

  19 1

Kto będzie odśnieżał drogi POWIATOWE?

 • 24 lis 2022
  Hemingway napisał/a:

  Wrzucam temat żeby ludzie uważali na drogach powiatowych bo przetarg dalej nie rozstrzygnięty a ci mi tutaj z burmistrzem wyjeżdżają XDDD (który już od dawna umowy na odśnieżanie ma podpisane)

  No to wygląda, że starosta osobiście z solniczką biegał, bo 3 Maja posolone, a na gminnych rozbijdu*a

  8 1

Myślenice. Kierowca biskupa zaatakowany nożem na Chełmie

Mąż przewodniczącej PO uciekł z miejsca wypadku?

 • 21 paź 2022
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Jakiej "równowagi"?
  1. Czy to dotyczy naszego regionu?
  2. Czy wspomniany poseł prowadził samochód?
  3. Czy spowodował wypadek?
  4. Czy usiłował zbiec lub zbiegł z miejsca wypadku?
  On po prostu w przeciwieństwie do sympatyków znanej krajowej partii, jak każdy odpowiedzialny obywatel zdecydował że po kielichu należy skorzystać z transportu publicznego.
  Skończ Pan, wstydu oszczędź!

  A jaki związek z naszym regionem i z tematem wątku ma wspomniany Jerzy Stuhr?

  Oprócz tego, że od prawa do lewa, jest społeczne przyzwolenie na upijanie się jak wieprze?

  1 1
 • 21 paź 2022
  Hemingway napisał/a:

  Popatrzcie jak platfusiarstwo broni swojego platfusiarskiego aktorzyny, a i jak się okazało alkoholika który prowadził na podwójnym gazie i prawie człowieka zabił! Chłop jechał naprany ale według platfusiarzy NIC SIE NIE STAŁO XDDDD i ta gangrena chce rządzić Polską XD

  Dla równowagi, wladzuchna umiłowana też pilnuje, żeby się nie rozeschnąć:

  "Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki trafił w nocy na izbę wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej w Warszawie. Jak podaje TVN Warszawa, ratownicy mieli go odnaleźć, gdy leżał na ulicy przy jednym z przystanków w Wilanowie."
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pose%C5%82-pis-sp%C4%99dzi%C5%82-noc-w-izbie-wytrze%C5%BAwie%C5%84-znaleziono-go-gdy-le%C5%BCa%C5%82-przy-przystanku/ar-AA13djA0?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=e6fdf4e3ad5245a2b277c88ea99103d9

  8 2
 • 19 paź 2022
  Adamos napisał/a:

  Pokaż znanych ludzi związanych z PIS którzy zostali złapani po alkoholu za kierownicą.

  Daleko szukać nie trzeba. Mieliśmy w Myślenicach posła, co zjadł tyle jabłek, że mu zafermentowały...

  7

Siepraw. Skończyli 9 km ścieżek rowerowych. Można nimi jeździć wokół Zatoki Zakliczyńskiej

 • 30 sie 2022

  No nie, obywatelu, nie. Mamy jeszcze wybudowaną przez Jaśnie Panującego Jarosława ścieżkę od kościoła na Osiedlu do dentysty przy Dunina, gdzie zaparkowane w zatoczkach auta wystawiają nosy na ścieżkę, coby rowerzystów powąchać.

  Co prawda ścieżka się z niczym nie łączy i w sumie to tylko przedszkolaki uczą się tam jeździć bez bocznych kółek, ale jako sztuka się liczy i z metrów ma pewnie z pincet.

  3 1

Komu bije?.... dzwon.

 • 12 sie 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  A jak tam kaplica Pod Lipką?

  a pięknie, pieknie... tylko jakoś słabo zakonserwowane drewno, bo mocno wypłowiało...

  1 3

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 1 lip 2022

  Hemingway, zjedz Snickersa. Albo po prostu nie kłam.

  Na osiedlu nad basenem do każdego bliźniaka (czyli na ogół 4 mieszkania) jest 5 miejsc. 4 numerowane, przypisane do mieszkań i jedno dla gości. To więcej niż w nowych blokach budowanych przez pana D. i o zdecydowanie więcej niż na starym i nowym os. 1000 lecia, bo te bloki nie mają prawie żadnych miejsc parkingowych i dlatego upychają auta na ulicy.

  18
 • 1 lip 2022

  Apartamentowce mają "jakieś" miejsca parkingowe. Za mało w stosunku do potrzeb, ale mają. Bloki na os. 1000 lecia (i starym, i nowym) praktycznie nie mają miejsc parkingowych. I problemu nie rozwiązał ani Ostrowski, ani Szlachetka.

  13

Myślenice. Próg zwalniający na ul. Solidarności? „Przez okres 5 lat na pewno nic na tej drodze nie będzie mogło powstać”

 • 20 cze 2022

  Radary są bardzo potrzebne - otóż nocą można sprawdzać kto się lepiej rozpędzi swoim rzęchem, bo cała Solidarności - od myjni pod kościół jest prostym lotniskiem i do rozpędzania się nadaje się zajefajnie.

  Ale ulica Solidarnosci to nie tylko odcinek, gdzie jest nowa droga, której przez 5 lat nie wolno ruszać. Ulica Solidarności ciągnie się od ul. Ogrodowej aż do skrzyżowania z 3 Maja koło kotłowni.

  A poruszanie się po Solidarności między ul. Ogrodową a Dunina jest niebezpieczne. Nie ma chodnika, a nowo postawione zakazy zatrzymywania pozwala samochodom poruszać się szybciej. (Paradoksalnie, zwężenie do jednego pasa wymuszało zwolnienie/zatrzymanie samochodu). A chodzą tamtędy nie tylko mieszkańcy osiedli Pod Lipką, ale np. dzieci, które w roku szkolnym mają zajęcia na basenie, klienci gabinetów stomatologicznych, którym uda się zaparkować auta nad basenem, czy spacerujący z dziećmi i psami mieszkańcy Os. 1000-lecia.

  Na dodatek straż miejska ma w nosie, że samochody parkują na zakazie na Ogrodowej i na skrzyżowaniu Solidarności z Dunina. Więc przejechanie czy przejście tamtędy to jest ryzyko i dla ludzi, i dla aut.

  22 1

Kto pozwijał drogę?

 • 9 cze 2022

  Koło nowych bloków na Solidarności była płytowa droga - dojazd z bloków do drogi koło Żłobka. Przechodziłam dziś tamtędy i widzę, że droga jest "zwinięta" - wyjęte ostatnie płyty, przejazd zagrodzony taśmami policyjnymi.

  Ktoś coś wie, co tam się zadziało?

  2 1