Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • 16 sty

  Onob, nie o każdym, bo o wielu mówi się po prostu z szacunkiem na jaki zasłużyli.

  Ale lepiej nas nie podpuszczaj, bo za chwilę tu się wykluje myślenickie #metoo i zrobi się piękna lista starych oblechów z ostatnich 50 lat - nie tylko nauczycieli, bo znaleźli by się i księża, i lekarze wpadający w tę kategorię.

  9 3
 • 16 sty

  Oczywiście, że lepiej się mamusi poskarżyć. Do tego trzeba mnieć świadomość, że takie zachowania to przemoc. Więc duży szacun dla dziewczyn, że mają taką świadomość i odwagę. Oraz dla rodziców i nauczycielek, że umieją stanąć za dziewczynami.

  18 7
 • 15 sty

  Ja mam zupełnie inne zdanie o panu G. - seniorze, Jego teksty do dziewczyn były równie chamskie, jak cytowane w notatkach hasła jego syna.

  26 7
 • 15 sty

  Jest w artykule oświadczenie Gablankowskiego, podpisane imieniem i nazwiskiem

  13 1
 • 15 sty

  Nawet jeśli chodzi o jedną dziewczynę - to dziewczyna miała na tyle odwagi, żeby się nie dać gnoić. Ale skoro sprawą zajęły się dwie wychowawczynie, to tych dziewczyn musiało być więcej.

  27 6
 • 14 sty

  Olaboga! Myślenice dowiedziały się, że "slut shaming" to przemoc, to i w bagienku bulgocze. Skoki świadomości nigdy nie są łatwe i bezbolesne.

  8 8

Który to nauczyciel ?

 • 13 sty

  Mam swój typ, ale nie wiem, więc poczekam aż się wypowiedzą ci, ktorzy wiedzą.

  3 3

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 12 sty

  Niech każdy wierzy, w co chce i bierze udział w uroczystościach, w jakich chce. Ale moim zdaniem - zarówno Burmistrz, jak i Starosta, oraz ich przyboczni - to urzędnicy powołani do pilnowania, żeby dziur w drogach nie było i podobnych misji - gminnych i powiatowych. A pchanie się do pierwszego rzędu przed ołtarz to faryzejstwo. W czym Burmistrz jest godniejszy od dowolnego obywatela gminy?

  36 3

Myślenickie miejsca, budynki których już nie ma ...

 • 1 sty
  Tiger72 napisał/a:

  I tutaj bym dyskutował aleex....CEPELIA była tam gdzie dziś jest jedna z firm telekomunikacyjnych:)...na O.:)

  Wydaje mi się, że się wchodziło po schodach... ale się nie upieram.

  1
 • 13 gru 2021

  Koło domu towarowego z piętrem, po prawej stronie, był "Ruch".

 • 12 gru 2021
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  A pamięta ktoś gdzie była "Cepelia" i sklep "Dom Harcerski" ;)

  "Cepelia" była na południowej pierzei Rynku, chyba tam gdzie jest "5,10,15"

  2

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 5 gru 2021

  Ale wszyscy znają rozmiar przedsięwzięcia biznesowego pana radnego.
  A kto nie widział, ten sobie zrobi rekonesans w terenie i zobaczy.

  17

Wjazd na Chełm dla wszystkich? Starosta nie pozostawia złudzeń

 • 19 paź 2021

  Rozwiązanie jest skuteczne - a od pilnowania kas jest Urząd Skarbowy

  3 4
 • 19 paź 2021

  Na Kudłaczach mieszkańcy rozwiązali sprawę sami - są 3 parkingi prywatne, płatne. Droga też miejscami wąska, a jakoś wszyscy dają radę.

  5 1

Zakaz wjazdu na CHEŁM - rozwalmy to razem!

 • 18 paź 2021

  To przynajmniej wiemy jaka jest opinia Starostwa.

  A tak z ciekawości - jak wygląda potencjalna kontrola wjazdu? W dowodzie nie mam adresu, prawa jazdy nie wożę, auto mam na myślenickich blachach. Adres zamieszkania sprawdzić można ale teoretycznie mogę mieć działkę na Chełmie.

  3
 • 7 paź 2021
  erni281 napisał/a:

  Dostałem odpowiedź ze Starostwa w sprawie zakazu. Generalnie jest słabo, ale chciałbym udostępnić na forum. Ktoś wie jak się na tym forum wkleja załączniki np. PDF, JPG, da się to w ogóle?

  wrzuć np. na https://postimages.org/pl/ i daj linka

  4

Lidl w Myślenicach

 • 7 paź 2021

  na bramie pisze że Zima 2021/2022 - więc jeszcze poczekamy

  7

"Dobra zmiana" PiS

 • 28 wrz 2021
  Malatesta13 napisał/a:

  A tak ogólnie to za szopka z imigrantami ? Dobra w pedofilię i zoofilię to bym jeszcze uwierzył. Ale ze szkolonego agenta czy terrorystę wysyłają ze zdjęciami go obciążającymi ? Bo nie chce mi sie wierzyć że KGB czy Al kaida jest aż tak głupia ze nie wie że można odzyskać zdjęcia lub ich nie stać na nowe aparaty.

  Internet wie wszystko i niczego nie zapomina. Znaleźli się dociekliwi, którzy znaleźli krowę z konferencji Kamińskiego
  https://oko.press/krowa-kaminskiego-to-stare-nagranie-z-internetu-a-w-dodatku-to-klacz/

  1

Myśleniczanie protestowali w obronie TVN i wolnych mediów. Kolejnego dnia Sejm przegłosował zmiany w ustawie medialnej

 • 11 sie 2021

  Dziś TVN, jutro Onet i Interia, pojutrze miasto-info i GM.

  21 13

PSL przedstawił listę "tłustych kotów". To politycy związani z PiS zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa. Wśród nich burmistrz Myślenic

 • 21 lip 2021

  Jak to leciało? "Skromność, umiar, pracowitość!"?

  34 3

To była gigantyczna ulewa. Zakopianka i Głogoczów pod wodą. Potoki wylewały w niemal każdej miejscowości

 • 19 lip 2021

  obserwator3, ja mieszkam całkiem niedaleko - na szczęście nie tam gdzie auta uczyły się pływać. To nie do końcu jest wina żywiołu - bo spadło o połowę mniej deszczu niż w Głogoczowie. Tu jest zwykłe brakoróbstwo. Plebańska (podobnie jak i Dzioły na Dolnym Przedmieściu) to góra z której spływa sporo wody. Ale jest uprawiana od średniowiecza i radzono sobie z tą wodą. Tu gdzie jest ul. Solidarności był spory rów - jeszcze niedawno panie z małych działek przy blokach chodziły nabierać z niego wodę do podlewania.

  Przy robieniu drogi częściowo ten rów zlikiwidowano. Część wody (z rowu który został) po każdym deszczu wylewa się na ul. Dunina, a część powinna płynąć pod górę w stronę kościoła - bo tam jest przepust zbierający wodę z pól. Ale nie ma szansy, bo nikt nie zadbał, żeby woda, która płynie z pól płynęła do tej reszty rowu. Gdyby wpływała do rowu - to po pierwsze osadzały by się tam trawska, a po drugie tam zostałaby część wody. .A to co by się przelało miałoby szansę spłynąć kanalizacją.

  Piszesz, że musimy się dostosować do zywiołu. 100% zgody. Fizyki nie przeskoczymy. Retencja. Niecki, które można tymczasowo zalać. Sprawne odpływy. Wiemy co robić - tylko mamy to w d....

  13 1
 • 19 lip 2021

  W Głogoczów i Krzyszkowice solidnie podtopiło, więc o mniejszych podtopieniach się nie wspomina. A tu (chyba pierwszy raz w życiu zgodzę się z Kiernozem) sporo winy leży po stronie inwestorów.

  Np. w Myślenicach zalało spory kawałek nowego odcinka ul. Solidarności. I bo woda z pól na Plebańskiej nie spływa do fosy tylko na ulicę. Wystarczyło, że przyniosła trochę trawy, którą zatkała kratki odpływowe. I zaraz za skrzyżowaniem z ul. Dunina jest obniżenie w którym zrobiło się zgrabne bajorko, tak że samochody na nowo wybudowanym parkingu stały do połowy kół we wodzie. Czyli na ulicy musiało być prawie po kolana wody.

  I teraz staram się sobie przypomnieć kto to jest inwestorem tego cudu techniki drogowej. Gmina Myślenice może? Do spółki z funduszem, który wspiera prawomyślnych wójtów i burmistrzów?

  A jakby nie patrzeć zrobienie takiej avenue nie ucywilizowało wody, którą zamiast zachowywać się jak woda miejska i kulturalnie popłynąć kanalizacją, to jakieś chabazie niesie i rozlewa się jak nie przymierzając w średniowieczu.

  23 1

Chętni na rower

 • 13 lip 2021
  t-34 napisał/a:

  Zastanawiam się dlaczego nasza gmina nie jest w stanie dobudować kawałków drogi rowerowej pod mostami na Zarabiu i w Osieczanach, (na Zarabiu przydałaby się jeszcze barierka dla bezpieczeństwa.....)
  No i co słychać o budowie ścieżek rowerowych ???? Wie ktoś coś ????

  Musiałby nam się trafić burmistrz-cyklista, żeby o rowerach i ścieżkach w mieściee myślał systmowo. Póki się taki nie trafi, będą powstawały takie cuda jak ścieżka na Solidarności. Metry ścieżki są, ale pożytek mają tylko małolaty na hulajnogach.

  5

Fontanna na Rynku - skandal!

 • 27 cze 2021
  zygi napisał/a:

  mnie sie wydaje ,ze do fontanny nie wolno wchodzic.BYC moze,ze do otwartej tak.
  ale fakt ,taka do biegania po niej to raczej na placu zabaw.

  "WYDAJE się" to słowo klucz. Nie wolno - ale na jakiej podstawie? Jakiś regulamin tego zabrania? Przy fontannie stoi choćby tabliczka?

  W niektórych miastach tworzy się fontanny przeznaczone do brodzenia w wodzie. W takiej Rabce na przykład. Zresztą, o zgrozo, przy placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce buduje się wodny plac zabaw.

  Uprzedzając argument, że Rabczanie nie zrobili chlapalni dla dzieci na Rynku - ulica Rynek w Rabce-Zdroju to ten plac z ubitą ziemią pod Rabkolandem.

  6 5
 • 22 cze 2021
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Zgoda, zgoda, ale wybijanie piłką okien to nie jest fajne życie.

  Celowe wybijanie okien to inna sprawa. Ale w normalnym życiu bywa, że człowiek strzela, Pan Bóg piłkę nosi ;)

  21 38