Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

 • 19 lis

  Często chodzę po tamtej drodze - jest kilka miejsc, gdzie jest wygodnie imprezować i gdzie leżą śmieci. Ale wyjątkowo tym razem zgodzę się z burmistrzem.

  Pusta butelka jest lżejsza niż pełna, więc jeśli ktoś zaniesie piwo na Dzioły to i butelkę mógłby zabrać ze sobą z powrotem. Postawienie kosza nic nie zmieni, bo do kosza ze śmieciami trzeba jeszcze trafić. Stał kiedyś kosz koło kapliczki w Drogini (przy szlabanie koło wałów). Kosz był pusty, a śmieci walały się po trawie.

  1

Miasto Info - wydanie papierowe

 • 21 paź

  A gdzie ten magazyn można dostać?

  2 1

W środę poznamy kandydatów na posłów i senatorów

 • 4 wrz

  Posłowie i senatorowie zasadniczo wchodzą w skład parlamentu. W skład rządu tylko w szczególnych przypadkach. Więc szanowna Redakcjo - pierwsza linijka do poprawy.

  6

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 14 sie

  Widocznie uważa ten teren za swoją strefę wpływów...

  Ja nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby koguta z LGBT skojarzyć. I chyba wolę się nie zastanawiać.

  Mural jest piękny i inicjatywa cenna - bo angażująca i kształcąca najmłodszych mieszkańców. A zachowanie księdza - poniżej krytyki

  118 15

Były prezes wodociągów bez absolutorium za to z wnioskiem do prokuratury. Gorąca dyskusja radnych

 • 19 cze

  Generalnie badanie sprawozdania spółki przez biegłego rewidenta również nazywa się audytem, a samego rewidenta audytorem.
  A sprawozdanie finansowe i wynik jego badania spółki prawa handlowego składają do KRS do 15 lipca. KRS jest jawny, więc jeśli burmistrz nie udostępni to można się udać do czytelni sądu i zapoznać się.
  Albo wyjąć komórkę, zrobić pstryk i spokojnie analizować w domu.

  Mnie natomiast bardzo ciekawi audyt robiony na zlecenie burmistrza - zarówno sam dokument, jak i to, kto go robił.

  I nie zamierzam bronić ani byłego prezesa wodociągów, ani ekipy byłego burmistrza - ale na zdrowy rozum, to ustabilizowanie sytuacji finansowej MZWiK może być ciężkie, bo:

  gmina Myślenice jako "lider absorbcji środków unijnych"
  http://gazeta.myslenice.pl/ranking-gmin-w-malopolsce-myslenice-liderem-powiatu
  inwestowała na potęgę - w również w niekoniecznie ekonomicznie sensowne przedsięwzięcia (co było wielokrotnie opisywane na forum).

  W rozbudowę i modernizację sieci inwestowały również Wodociągi. Co, wg mnie jest sensowniejszym wydatkiem, niż np. strzelnica, tereny treningowe dla Wisły czy nowe muzeum (które bardzo mi się podoba, ale i tak uważam jego budowę za rozpasanie ekonomiczne). Generalnie na ogół jest tak, że instytucje komunalne nie są tworzone dla osiągania zysków, tylko dla zapewnienia mieszkańcom usług komunalnych.

  Więc i Myslenicach mamy taką sytuację, że wodociąg jest dostępny dla mieszkańców sporej części miejscowości. Ale cena wody jest tak wysoka, że mieszkańcy jeśli mają możliwość korzystania z własnej studni, wywiercenia głębinówki to raczej unikają korzystania z dobrodziejstw cywilizacyjnych zapewnianych przez gminę. A kto płaci za utrzymanie sieci, spłatę kredytów zaciągniętych na jej rozbudowę? Pan płaci, pani płaci... generalnie płacą ci, którzy nie mają gdzie sobie wykopać studni i w związku z tym nie mogą się wypiąć na dobrodziejstwo gminy. I płacą drogo. Tu krąg się zamyka, bo dlatego woda jest droga.
  Życzę powodzenia w rozwiązywaniu tego węzła gordyjskiego.

  19

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

 • 5 cze

  Rondo na Zarabiu bardzo się przyda. Remont mostu osieczańskiego też. Tylko, czy roboty nie mogłyby być w jakiś sposób skoordynowane? Skończone jedno - zaczęte drugie? A tymczasem rozgrzebane na Zarabiu (przez dzień ciężko tam jakiegoś pracownika wypatrzeć), rozgrzebana droga koło kopca Piłsudskiego (nie gotowy chodnik, pracująca koparka), wahadło na moście - i przejechanie z Myślenic do Osieczan i do dalszych miejscowości to jest koszmar.

  27 9

Memoriał im. Stacha Cichonia 2019: Zebrano ponad 55 tys. zł dla Emilki i Mateusza [WIDEO]

 • 9 mar

  A na pływalni też był fotograf. Czemu zdjęć z basenu nie ma?

  3 3

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

 • 4 mar

  Sezon grzewczy pojawi się znów - tak jak i związane z nim atrakcje, więc po sezonie, czy przed sezonem.... popieram

  21 6

Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 1 mar

  Niestety - prywatna szkoła też podlega pani kurator

  4 1
 • 1 mar

  Bo wychodzi na to, że niezależnie z której opcji jest urzędnik, to i tak uprawia swoją ciemnogrodziańską grządeczkę

  11 3

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • 11 lut

  Drugi dobry temat to jest nieprawidłowe parkowanie na jezdni. Policja widzi to na Niepodległości i stojąc za blisko skrzyżowania z Jagiełły można zarobić mandat.

  Ale już skrzyżowanie Dunina-Brzezińskiego/Solidarności jest dokładnie obstawione, np. przez osoby, które śpieszą się do dentysty (mimo, ze w ciągu dnia zwykle są wolne miejsca na parkingu nad basenem.

  17 4

Zmarł ksiądz Stefan Kubień. Katecheta i gorliwy spowiednik z Myślenicami związany od 33 lat

 • 29 sty

  zdjecie

  1 3
 • 29 sty

  To jest "podziel się" a nie "lubię to"

  6 2

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 15 sty

  bono, rozważałam podobną hybrydę. Wygodniej autem i przesiąść się w Łagiewnikach (w pobliżu parkingi CH Zakopianka i CJPII). Jest jeden problem - pociągi w stronę Łagiewnik czy Swoszowic jadą raz na godzinę i za Chiny nie zgrasz ich sensownie z 8 godzinnym dniem pracy w KRK

  4

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

 • 14 sty

  Tu też jest be, ale trwa 10 minut a nie tydzień

  18 11

Przewoźnicy autobusowi, dezinformacja i (celowe?) wprowadzanie w błąd.

 • 4 sty
  seba napisał/a:

  Zastanawia mnie fakt, jak szybko na forum umierają tematy na temat busów, przewoźników, komunikacji, czy na prawdę ludzie macie gdzieś w jakich warunkach musicie pokonywać dystans do pracy ?

  A może stwórz petycję online. Linią aglomeracyjną powinni być zainteresowani nie tylko Mysleniczanie, ale również miasto Kraków - ostatecznie, wielu ludzi jeździ busami, ale wielu nie robi tego, tylko codziennie goni swoje 4 kółka do KRK, przyczyniając się do korków i smogu. A robią to z prostych powodów - tak jak piszesz - złapanie busa dalej niż na Matecznym graniczy z cudem, często są one przeładowane. A jeśli chodzi o ceny - to jak mam kubić bilet na busa + na MPK i na powrocie zrobić to samo, to taniej wychodzi własne auto.

  2 1

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

 • 18 paź 2018

  Z tablicy ogłoszeniowej ROD Porabie spogląda kandydat Jarosław.

  A to nie jest tak, że ogródki działkowe są apolityczne?

  26 31

Wybory Samorządowe 2018

 • 17 paź 2018
  PiterOlek napisał/a:

  Czy w końcu poznamy odpowiedź na moje pytanie.

  Wiem nazwiska sprawa nie wygodna ale wyborcy musza je znac a PISiorowata ławeczka to krótka bardzo więc nie ma w czym wybierać.

  Taki ciekawski się znalazł :D. Na razie wszyscy mają pokazaną kiełbasę. A w przyszłym tygodniu się okaże, czyj kuzyn potrzebuje roboty od zaraz

  4 4
 • 27 wrz 2018

  Lukaszz - dzięki. Choć ja nie wiem, czy taki good. Raczej efekt mojego zniesmaczenia tym, że wątek o wyborach ciągną konta stworzone po to, żeby pluć na przeciwników politycznych.

  Ja uznaję prawo każdego człowieka do własnych poglądów - są forumowicze, którzy przy okazji będą obstawać przy PiSie. Są i tacy, którzy od x-miesięcy wypowiadają się przeciw. I to jest ok, forum jest przestrzenią do dyskusji, nawet ostrej. Ale, k**** ***, przy wyborczych okazjach namnożyło nam się "mieszkańców" których interesują tylko wybory, a nie interesuje poziom działalności szpitala i zatłoczone busy. Ż-E-N-A-D-A. Co więcej, mam pełną świadomość, że jak w grach komputerowych - za każdego ustrzelonego wylezie kolejnych dwóch. Trzeba tylko poszukać skąd ukraść kolejne foto.

  Poczytajcie ten wątek. Zamiast dyskusji o programach i możliwościach kandydatów, mamy dyskusję w stylu "Cukier podrożał". "Może i podrożał, ale w Ameryce biją murzynów".

  Wcale się nie dziwie, że większość ludzi nie chce mieć nic wspólnego z polityką, nawet lokalną. Skoro zagrania na poziomie muł, bagno i dwie fury gnoju dotarły już nawet do MCE City.

  Wierzycie w klikany sondaż wyborczy? Bagietka, za taka wtopę, będzie musiała sto razy zrestartować router i nabijać procenty swojemu pryncypałowi. No i stworzyć jakąś Hanię z Dolnej Wsi, żeby mieć opcję wklejania przygotowanych przez sztabowców materiałów.

  Cóż, pozostaje życzyć wszystkim owocnych rozkminów, zastanówcie się dobrze czy chcecie się dokładać do pensji takich wytworów piekarniczych.

  27 1
 • 27 wrz 2018

  max1999, to nie stan chorobowy. To etacik w pisowskiej trollowni.

  Bagietka napisał/a:

  Zdjęcie nie kłamie. Zrobione zostało w Myślenicach na parkingu pod wyciągiem jakieś 5 lat temu.
  Ale tak jak napisałam wyżej. Mój profil jest moją sprawą a Twoje czepialstwo świadczy jedynie o braku argumentów w rozmowie :)

  W czasach tak rozbudowanych wyszukiwarek internetowych sprawdzić to nie jest problemem.
  Zdjęcie pochodzi stąd: https://mackei.flog.us/wpis/7794480/jesienna-dziewczyna

  i jak twierdzi jego autor zostało zrobione w Białymstoku.
  zdjecie

  24 2

Pizzeria w myślenicach

 • 18 wrz 2018

  Czasem dobrze jest przejść się po mieście i porozglądać. Ja dziś odkryłam, że na Pardyaka (przy skrzyżowaniu w stronę dawnej mleczarni) otwarła się filia krakowskiego El Toro. Lokal bez wyglądu, marketingu zero - nawet ulotek na mieście nie widziałam, ale pizza bardzo smaczna (i duża).

  4 9

Odkurzacz piorący

 • 27 lis 2017

  Nie wiem czy w M-cach, ale można to było zrobic w Komforcie na Zakopiańskiej w Krakowie

Myślenice: Siłownie plenerowe na Górnym i Dolnym Jazie

 • 11 paź 2016

  Bardzo cieszę się, że powstały te siłownie. Powinny stać przy każdym placu zabaw.

  Tyle, że jakość niektórych urządzeń jest, delikatnie mówiąc, średnia. Np. na siłowni przy Górnym Jazie jest zainstalowane wahadło - narciarz, z którego ciężko skorzystać osobie dorosłej. Przy osobach powyżej 60 kg wahadło uderza w rurę, do której jest przymocowane. A podana waga ćwiczącego to 130 kg.

  6 2

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

 • 3 paź 2016
  Sójka napisał/a:

  Jak można protestować przeciwko czemuś, czego nie ma i nie będzie?
  Nie możecie zrozumieć, że to jest PROJEKT, który w komisjach może być setki razy zmieniony i poprawiony? Ta ustawa w obecnym kształcie nie przejdzie i PIS dobrze o tym wie.

  Jak już będzie, to będzie za późno na protesty, bo PAD podpisze ustawę bez mrugnięcia okiem.

  17 30

Najlepsza publikacja kulinarna 2016 roku: „Smaki Ziemi Myślenickiej”

 • 27 wrz 2016

  To super, bo to piękna książka