Tak wyglądają płuca po dwóch tygodniach spędzonych na Rynku w Myślenicach. Co w tym czasie pokazał pyłomierz?

 • 11 sty

  Bo my na szczęście nie jesteśmy Zdrojem :D

  1

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

Sprawa zachorowań w zakładach odzieżowych dociera coraz wyżej. Poseł Kurowski wyjaśnia sytuację. Co ustali?

 • 24 kwi 2020

  [quote]a tak serio ile tak można uszyc maseczek na domowych maszynach, o tym nie pomyslisz?[/quote]
  Zdziwiłbyś się, bo w tym przypadku wydajność niespecjalnie zależy od rodzaju maszyny. Ścieg prosty ma każda domowa maszyna.

  12 1

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna

 • 17 kwi 2020

  A z drugiej strony - byliście może (nie koniecznie w ś-wirusowych czasach) na Działach? Nad Rabą? Na wałach w Drogini? Chodziliście po mieście? Przecież nawet jak jest kosz, to trafienie śmieciem do kosza to taki sam wyczyn jak rzut za 3 punkty w koszykówce. A teraz dochodzą jeszcze rękawiczki zrywki, tubki po żelach dezynfekcyjnych i inne "higieniczne" artefakty.

  14 3

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

 • 19 lis 2019

  Często chodzę po tamtej drodze - jest kilka miejsc, gdzie jest wygodnie imprezować i gdzie leżą śmieci. Ale wyjątkowo tym razem zgodzę się z burmistrzem.

  Pusta butelka jest lżejsza niż pełna, więc jeśli ktoś zaniesie piwo na Dzioły to i butelkę mógłby zabrać ze sobą z powrotem. Postawienie kosza nic nie zmieni, bo do kosza ze śmieciami trzeba jeszcze trafić. Stał kiedyś kosz koło kapliczki w Drogini (przy szlabanie koło wałów). Kosz był pusty, a śmieci walały się po trawie.

  2

Miasto Info - wydanie papierowe

 • 21 paź 2019

  A gdzie ten magazyn można dostać?

  4 1

W środę poznamy kandydatów na posłów i senatorów

 • 4 wrz 2019

  Posłowie i senatorowie zasadniczo wchodzą w skład parlamentu. W skład rządu tylko w szczególnych przypadkach. Więc szanowna Redakcjo - pierwsza linijka do poprawy.

  6

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 14 sie 2019

  Widocznie uważa ten teren za swoją strefę wpływów...

  Ja nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby koguta z LGBT skojarzyć. I chyba wolę się nie zastanawiać.

  Mural jest piękny i inicjatywa cenna - bo angażująca i kształcąca najmłodszych mieszkańców. A zachowanie księdza - poniżej krytyki

  118 15

Były prezes wodociągów bez absolutorium za to z wnioskiem do prokuratury. Gorąca dyskusja radnych

 • 19 cze 2019

  Generalnie badanie sprawozdania spółki przez biegłego rewidenta również nazywa się audytem, a samego rewidenta audytorem.
  A sprawozdanie finansowe i wynik jego badania spółki prawa handlowego składają do KRS do 15 lipca. KRS jest jawny, więc jeśli burmistrz nie udostępni to można się udać do czytelni sądu i zapoznać się.
  Albo wyjąć komórkę, zrobić pstryk i spokojnie analizować w domu.

  Mnie natomiast bardzo ciekawi audyt robiony na zlecenie burmistrza - zarówno sam dokument, jak i to, kto go robił.

  I nie zamierzam bronić ani byłego prezesa wodociągów, ani ekipy byłego burmistrza - ale na zdrowy rozum, to ustabilizowanie sytuacji finansowej MZWiK może być ciężkie, bo:

  gmina Myślenice jako "lider absorbcji środków unijnych"
  http://gazeta.myslenice.pl/ranking-gmin-w-malopolsce-myslenice-liderem-powiatu
  inwestowała na potęgę - w również w niekoniecznie ekonomicznie sensowne przedsięwzięcia (co było wielokrotnie opisywane na forum).

  W rozbudowę i modernizację sieci inwestowały również Wodociągi. Co, wg mnie jest sensowniejszym wydatkiem, niż np. strzelnica, tereny treningowe dla Wisły czy nowe muzeum (które bardzo mi się podoba, ale i tak uważam jego budowę za rozpasanie ekonomiczne). Generalnie na ogół jest tak, że instytucje komunalne nie są tworzone dla osiągania zysków, tylko dla zapewnienia mieszkańcom usług komunalnych.

  Więc i Myslenicach mamy taką sytuację, że wodociąg jest dostępny dla mieszkańców sporej części miejscowości. Ale cena wody jest tak wysoka, że mieszkańcy jeśli mają możliwość korzystania z własnej studni, wywiercenia głębinówki to raczej unikają korzystania z dobrodziejstw cywilizacyjnych zapewnianych przez gminę. A kto płaci za utrzymanie sieci, spłatę kredytów zaciągniętych na jej rozbudowę? Pan płaci, pani płaci... generalnie płacą ci, którzy nie mają gdzie sobie wykopać studni i w związku z tym nie mogą się wypiąć na dobrodziejstwo gminy. I płacą drogo. Tu krąg się zamyka, bo dlatego woda jest droga.
  Życzę powodzenia w rozwiązywaniu tego węzła gordyjskiego.

  19

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

 • 5 cze 2019

  Rondo na Zarabiu bardzo się przyda. Remont mostu osieczańskiego też. Tylko, czy roboty nie mogłyby być w jakiś sposób skoordynowane? Skończone jedno - zaczęte drugie? A tymczasem rozgrzebane na Zarabiu (przez dzień ciężko tam jakiegoś pracownika wypatrzeć), rozgrzebana droga koło kopca Piłsudskiego (nie gotowy chodnik, pracująca koparka), wahadło na moście - i przejechanie z Myślenic do Osieczan i do dalszych miejscowości to jest koszmar.

  27 9

Memoriał im. Stacha Cichonia 2019: Zebrano ponad 55 tys. zł dla Emilki i Mateusza [WIDEO]

 • 9 mar 2019

  A na pływalni też był fotograf. Czemu zdjęć z basenu nie ma?

  3 3

Rusza Myślenicki Alarm Smogowy. Ma dbać o czystość powietrza i angażować władze samorządowe

 • 4 mar 2019

  Sezon grzewczy pojawi się znów - tak jak i związane z nim atrakcje, więc po sezonie, czy przed sezonem.... popieram

  21 6

Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 1 mar 2019

  Niestety - prywatna szkoła też podlega pani kurator

  4 1
 • 1 mar 2019

  Bo wychodzi na to, że niezależnie z której opcji jest urzędnik, to i tak uprawia swoją ciemnogrodziańską grządeczkę

  11 3

Parkowanie na chodnikach. Czy powinno się tego zabronić? [SONDAŻ]

 • 11 lut 2019

  Drugi dobry temat to jest nieprawidłowe parkowanie na jezdni. Policja widzi to na Niepodległości i stojąc za blisko skrzyżowania z Jagiełły można zarobić mandat.

  Ale już skrzyżowanie Dunina-Brzezińskiego/Solidarności jest dokładnie obstawione, np. przez osoby, które śpieszą się do dentysty (mimo, ze w ciągu dnia zwykle są wolne miejsca na parkingu nad basenem.

  17 4

Zmarł ksiądz Stefan Kubień. Katecheta i gorliwy spowiednik z Myślenicami związany od 33 lat

 • 29 sty 2019

  zdjecie

  1 3
 • 29 sty 2019

  To jest "podziel się" a nie "lubię to"

  6 2

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 15 sty 2019

  bono, rozważałam podobną hybrydę. Wygodniej autem i przesiąść się w Łagiewnikach (w pobliżu parkingi CH Zakopianka i CJPII). Jest jeden problem - pociągi w stronę Łagiewnik czy Swoszowic jadą raz na godzinę i za Chiny nie zgrasz ich sensownie z 8 godzinnym dniem pracy w KRK

  4

27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

 • 14 sty 2019

  Tu też jest be, ale trwa 10 minut a nie tydzień

  18 11

Przewoźnicy autobusowi, dezinformacja i (celowe?) wprowadzanie w błąd.

 • 4 sty 2019
  seba napisał/a:

  Zastanawia mnie fakt, jak szybko na forum umierają tematy na temat busów, przewoźników, komunikacji, czy na prawdę ludzie macie gdzieś w jakich warunkach musicie pokonywać dystans do pracy ?

  A może stwórz petycję online. Linią aglomeracyjną powinni być zainteresowani nie tylko Mysleniczanie, ale również miasto Kraków - ostatecznie, wielu ludzi jeździ busami, ale wielu nie robi tego, tylko codziennie goni swoje 4 kółka do KRK, przyczyniając się do korków i smogu. A robią to z prostych powodów - tak jak piszesz - złapanie busa dalej niż na Matecznym graniczy z cudem, często są one przeładowane. A jeśli chodzi o ceny - to jak mam kubić bilet na busa + na MPK i na powrocie zrobić to samo, to taniej wychodzi własne auto.

  2 1

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

 • 18 paź 2018

  Z tablicy ogłoszeniowej ROD Porabie spogląda kandydat Jarosław.

  A to nie jest tak, że ogródki działkowe są apolityczne?

  26 31

Wybory Samorządowe 2018

 • 17 paź 2018
  PiterOlek napisał/a:

  Czy w końcu poznamy odpowiedź na moje pytanie.

  Wiem nazwiska sprawa nie wygodna ale wyborcy musza je znac a PISiorowata ławeczka to krótka bardzo więc nie ma w czym wybierać.

  Taki ciekawski się znalazł :D. Na razie wszyscy mają pokazaną kiełbasę. A w przyszłym tygodniu się okaże, czyj kuzyn potrzebuje roboty od zaraz

  4 4
 • 27 wrz 2018

  Lukaszz - dzięki. Choć ja nie wiem, czy taki good. Raczej efekt mojego zniesmaczenia tym, że wątek o wyborach ciągną konta stworzone po to, żeby pluć na przeciwników politycznych.

  Ja uznaję prawo każdego człowieka do własnych poglądów - są forumowicze, którzy przy okazji będą obstawać przy PiSie. Są i tacy, którzy od x-miesięcy wypowiadają się przeciw. I to jest ok, forum jest przestrzenią do dyskusji, nawet ostrej. Ale, k**** ***, przy wyborczych okazjach namnożyło nam się "mieszkańców" których interesują tylko wybory, a nie interesuje poziom działalności szpitala i zatłoczone busy. Ż-E-N-A-D-A. Co więcej, mam pełną świadomość, że jak w grach komputerowych - za każdego ustrzelonego wylezie kolejnych dwóch. Trzeba tylko poszukać skąd ukraść kolejne foto.

  Poczytajcie ten wątek. Zamiast dyskusji o programach i możliwościach kandydatów, mamy dyskusję w stylu "Cukier podrożał". "Może i podrożał, ale w Ameryce biją murzynów".

  Wcale się nie dziwie, że większość ludzi nie chce mieć nic wspólnego z polityką, nawet lokalną. Skoro zagrania na poziomie muł, bagno i dwie fury gnoju dotarły już nawet do MCE City.

  Wierzycie w klikany sondaż wyborczy? Bagietka, za taka wtopę, będzie musiała sto razy zrestartować router i nabijać procenty swojemu pryncypałowi. No i stworzyć jakąś Hanię z Dolnej Wsi, żeby mieć opcję wklejania przygotowanych przez sztabowców materiałów.

  Cóż, pozostaje życzyć wszystkim owocnych rozkminów, zastanówcie się dobrze czy chcecie się dokładać do pensji takich wytworów piekarniczych.

  27 1
 • 27 wrz 2018

  max1999, to nie stan chorobowy. To etacik w pisowskiej trollowni.

  Bagietka napisał/a:

  Zdjęcie nie kłamie. Zrobione zostało w Myślenicach na parkingu pod wyciągiem jakieś 5 lat temu.
  Ale tak jak napisałam wyżej. Mój profil jest moją sprawą a Twoje czepialstwo świadczy jedynie o braku argumentów w rozmowie :)

  W czasach tak rozbudowanych wyszukiwarek internetowych sprawdzić to nie jest problemem.
  Zdjęcie pochodzi stąd: https://mackei.flog.us/wpis/7794480/jesienna-dziewczyna

  i jak twierdzi jego autor zostało zrobione w Białymstoku.
  zdjecie

  24 2

Pizzeria w myślenicach

 • 18 wrz 2018

  Czasem dobrze jest przejść się po mieście i porozglądać. Ja dziś odkryłam, że na Pardyaka (przy skrzyżowaniu w stronę dawnej mleczarni) otwarła się filia krakowskiego El Toro. Lokal bez wyglądu, marketingu zero - nawet ulotek na mieście nie widziałam, ale pizza bardzo smaczna (i duża).

  4 9