Ogrodzenie - domki działkowe przy rabie

 • 30 sty

  Pewnie, że po złości i to po uzasadnionej złości. Pamiętacie porzucony wrak Corsy, który straszył na parkingu działek? Ani policja, ani gmina i straż gminna nie mogła nic z tym zrobić, bo stała na terenie prywatnym. Ale do parkowania to teren publiczny. No to teraz teren prywatny jest terenem prywatnym i tyle.

  Podobnie było z drogą na Plebańską za kościołem. Dobrze się tamtędy chodziło, ale chodzenie nie wystarczało, bo trzeba było ryć do góry na quadach i osobówkami. No to teraz stoi brama. Więm, że jest dalej droga i nowa ścieżka po polu - ale jak długo?

  Droga po szlaku na Plebańskiej jest wydzielona na mapie. Ale też rozjeżdzone na szerokość 10 m. Już się pojawiły pierwsze płoty wzdłuż drogi. I nie zdziwię się jak pojawią się kolejne.

  9

Myślenice. Gmina unieważniła przetarg na budowę tężni solankowej na Zarabiu

 • 11 sty

  No patrzcie państwo, w Pcimiu mają tężnię, a my nie będziemy mieli.

  A tak na serio, to pomysłodawców tężni w myślenickim parku zachęcam, żeby (jak już wiosna przyjdzie, bo w zimie to tężnie śpią) kopsneli się do Pcimia, albo do Lubnia i skorzystali z tej atrakcji podnoszącej atrakcyjność ruchu turystycznego. A później, proszę wybrać się do Wieliczki (pociągiem na gumowych kołach można) albo Bochni (trochę trudniejsza logistyka) i pochodzili sobie przy tamtejszych tężniach.

  Bo tężnia to jest jeden z tych życiowych przypadków, gdzie rozmiar ma znaczenie. I nie wystarczy wybudować, trzeba jeszcze ogarniać obsługę tego ustrojstwa. Budowanie takich pseudo-maluchów to jest po prostu wywalanie publicznych pieniędzy w błoto. Chwała burmistrzowi, że u nas się na koncepcji skończyło.

  24 9

Lodowisko

 • 2 sty
  harnas_30 napisał/a:

  To wstyd na tle innych miast, że lodowisko nie jest dostępne za darmo lub za symbliiczną opłatą, szczególnie dla dzieci. Dawniej w mieście były 2-3 lodowiska przy szkołach za darmo, teraz są 1-2 małe i jeszcze trzeba słono płacić!

  Tylko te lodowiska przy szkołach to Matka Natura mroziła, a teraz trzeba zużywać prąd.

  4

Miasto tonie w śniegu a trasa narciarska NIECZYNNA 🤔

 • 18 gru 2022

  We wtorek ma dmuchnąć ciepłem, miasto się odśnieży, stok też.

  19 1

Kto będzie odśnieżał drogi POWIATOWE?

 • 24 lis 2022
  Hemingway napisał/a:

  Wrzucam temat żeby ludzie uważali na drogach powiatowych bo przetarg dalej nie rozstrzygnięty a ci mi tutaj z burmistrzem wyjeżdżają XDDD (który już od dawna umowy na odśnieżanie ma podpisane)

  No to wygląda, że starosta osobiście z solniczką biegał, bo 3 Maja posolone, a na gminnych rozbijdu*a

  8 1

Myślenice. Kierowca biskupa zaatakowany nożem na Chełmie

Mąż przewodniczącej PO uciekł z miejsca wypadku?

 • 21 paź 2022
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Jakiej "równowagi"?
  1. Czy to dotyczy naszego regionu?
  2. Czy wspomniany poseł prowadził samochód?
  3. Czy spowodował wypadek?
  4. Czy usiłował zbiec lub zbiegł z miejsca wypadku?
  On po prostu w przeciwieństwie do sympatyków znanej krajowej partii, jak każdy odpowiedzialny obywatel zdecydował że po kielichu należy skorzystać z transportu publicznego.
  Skończ Pan, wstydu oszczędź!

  A jaki związek z naszym regionem i z tematem wątku ma wspomniany Jerzy Stuhr?

  Oprócz tego, że od prawa do lewa, jest społeczne przyzwolenie na upijanie się jak wieprze?

  1 1
 • 21 paź 2022
  Hemingway napisał/a:

  Popatrzcie jak platfusiarstwo broni swojego platfusiarskiego aktorzyny, a i jak się okazało alkoholika który prowadził na podwójnym gazie i prawie człowieka zabił! Chłop jechał naprany ale według platfusiarzy NIC SIE NIE STAŁO XDDDD i ta gangrena chce rządzić Polską XD

  Dla równowagi, wladzuchna umiłowana też pilnuje, żeby się nie rozeschnąć:

  "Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki trafił w nocy na izbę wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej w Warszawie. Jak podaje TVN Warszawa, ratownicy mieli go odnaleźć, gdy leżał na ulicy przy jednym z przystanków w Wilanowie."
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pose%C5%82-pis-sp%C4%99dzi%C5%82-noc-w-izbie-wytrze%C5%BAwie%C5%84-znaleziono-go-gdy-le%C5%BCa%C5%82-przy-przystanku/ar-AA13djA0?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=e6fdf4e3ad5245a2b277c88ea99103d9

  8 2
 • 19 paź 2022
  Adamos napisał/a:

  Pokaż znanych ludzi związanych z PIS którzy zostali złapani po alkoholu za kierownicą.

  Daleko szukać nie trzeba. Mieliśmy w Myślenicach posła, co zjadł tyle jabłek, że mu zafermentowały...

  7

"Dobra zmiana" PiS

 • 3 wrz 2022

  Spieszę donieść, że wybory nadchodzą wielkimi krokami. Jadąc z Myślenic do Dobczyc, na Stojowicach zobaczycie piękny bilboard z posłem Kurowskim, który ponoć jest dla wszystkich.

  6

Siepraw. Skończyli 9 km ścieżek rowerowych. Można nimi jeździć wokół Zatoki Zakliczyńskiej

 • 30 sie 2022

  No nie, obywatelu, nie. Mamy jeszcze wybudowaną przez Jaśnie Panującego Jarosława ścieżkę od kościoła na Osiedlu do dentysty przy Dunina, gdzie zaparkowane w zatoczkach auta wystawiają nosy na ścieżkę, coby rowerzystów powąchać.

  Co prawda ścieżka się z niczym nie łączy i w sumie to tylko przedszkolaki uczą się tam jeździć bez bocznych kółek, ale jako sztuka się liczy i z metrów ma pewnie z pincet.

  3 1

Komu bije?.... dzwon.

 • 12 sie 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  A jak tam kaplica Pod Lipką?

  a pięknie, pieknie... tylko jakoś słabo zakonserwowane drewno, bo mocno wypłowiało...

  1 3

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 1 lip 2022

  Hemingway, zjedz Snickersa. Albo po prostu nie kłam.

  Na osiedlu nad basenem do każdego bliźniaka (czyli na ogół 4 mieszkania) jest 5 miejsc. 4 numerowane, przypisane do mieszkań i jedno dla gości. To więcej niż w nowych blokach budowanych przez pana D. i o zdecydowanie więcej niż na starym i nowym os. 1000 lecia, bo te bloki nie mają prawie żadnych miejsc parkingowych i dlatego upychają auta na ulicy.

  18
 • 1 lip 2022

  Apartamentowce mają "jakieś" miejsca parkingowe. Za mało w stosunku do potrzeb, ale mają. Bloki na os. 1000 lecia (i starym, i nowym) praktycznie nie mają miejsc parkingowych. I problemu nie rozwiązał ani Ostrowski, ani Szlachetka.

  13

Myślenice. Próg zwalniający na ul. Solidarności? „Przez okres 5 lat na pewno nic na tej drodze nie będzie mogło powstać”

 • 20 cze 2022

  Radary są bardzo potrzebne - otóż nocą można sprawdzać kto się lepiej rozpędzi swoim rzęchem, bo cała Solidarności - od myjni pod kościół jest prostym lotniskiem i do rozpędzania się nadaje się zajefajnie.

  Ale ulica Solidarnosci to nie tylko odcinek, gdzie jest nowa droga, której przez 5 lat nie wolno ruszać. Ulica Solidarności ciągnie się od ul. Ogrodowej aż do skrzyżowania z 3 Maja koło kotłowni.

  A poruszanie się po Solidarności między ul. Ogrodową a Dunina jest niebezpieczne. Nie ma chodnika, a nowo postawione zakazy zatrzymywania pozwala samochodom poruszać się szybciej. (Paradoksalnie, zwężenie do jednego pasa wymuszało zwolnienie/zatrzymanie samochodu). A chodzą tamtędy nie tylko mieszkańcy osiedli Pod Lipką, ale np. dzieci, które w roku szkolnym mają zajęcia na basenie, klienci gabinetów stomatologicznych, którym uda się zaparkować auta nad basenem, czy spacerujący z dziećmi i psami mieszkańcy Os. 1000-lecia.

  Na dodatek straż miejska ma w nosie, że samochody parkują na zakazie na Ogrodowej i na skrzyżowaniu Solidarności z Dunina. Więc przejechanie czy przejście tamtędy to jest ryzyko i dla ludzi, i dla aut.

  22 1

Kto pozwijał drogę?

 • 9 cze 2022

  Koło nowych bloków na Solidarności była płytowa droga - dojazd z bloków do drogi koło Żłobka. Przechodziłam dziś tamtędy i widzę, że droga jest "zwinięta" - wyjęte ostatnie płyty, przejazd zagrodzony taśmami policyjnymi.

  Ktoś coś wie, co tam się zadziało?

  2 1

Myślenice. Ruszyła przebudowa skrzyżowań na Osiedlu Tysiąclecia. Mają poprawić bezpieczeństwo w tej części miasta

 • 23 mar 2022

  Niebezpiecznie jest też na Dunina przy skrzyzowaniu z Solidarności (bo auta stoją do skrzyżowania), i na Ogrodowej przy basenie, gdzie się parkuje mimo zakazu. Policja i Straż Miejska sadzą mandaty na Solidarności, a przez obydwie ww ulice przejeżdżają wiele razy dziennie i mają w nosie nieprawidłowe parkowanie.

  21 2

Myślenice. Koniec z parkowaniem na ul. Solidarności. Stanął tu znak zakazu zatrzymywania i postoju

 • 14 mar 2022

  Najlepsze, że policja pisze mandaty na nowym zakazie na Solidarności - ale na zakazie na Ogrodowej i na łączniku między Ogrodową i Bergiela jak auta stały, tak stoją.

  26 1

Myślenice. Co zrobić z samochodami stojącymi na ul. Średniawskiego? Burmistrz zapowiada rozwiązanie

 • 1 lut 2022

  Budowanie nowych bloków z małą ilością miejsc parkingowych ma w M-cach długą tradycję. Więc Pawle - pisz!

  16 1
 • 1 lut 2022

  Tak, tak. Tak samo jak z każdej innej.

  29 3

Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • 16 sty 2022

  Onob, nie o każdym, bo o wielu mówi się po prostu z szacunkiem na jaki zasłużyli.

  Ale lepiej nas nie podpuszczaj, bo za chwilę tu się wykluje myślenickie #metoo i zrobi się piękna lista starych oblechów z ostatnich 50 lat - nie tylko nauczycieli, bo znaleźli by się i księża, i lekarze wpadający w tę kategorię.

  10 3
 • 16 sty 2022

  Oczywiście, że lepiej się mamusi poskarżyć. Do tego trzeba mnieć świadomość, że takie zachowania to przemoc. Więc duży szacun dla dziewczyn, że mają taką świadomość i odwagę. Oraz dla rodziców i nauczycielek, że umieją stanąć za dziewczynami.

  18 8
 • 15 sty 2022

  Ja mam zupełnie inne zdanie o panu G. - seniorze, Jego teksty do dziewczyn były równie chamskie, jak cytowane w notatkach hasła jego syna.

  26 8
 • 15 sty 2022

  Jest w artykule oświadczenie Gablankowskiego, podpisane imieniem i nazwiskiem

  14 2
 • 15 sty 2022

  Nawet jeśli chodzi o jedną dziewczynę - to dziewczyna miała na tyle odwagi, żeby się nie dać gnoić. Ale skoro sprawą zajęły się dwie wychowawczynie, to tych dziewczyn musiało być więcej.

  27 7