"Dobra zmiana" PiS

 • 25 lip 2016

  Co by jednak nie pisać i mówić, to właśnie Kaczyści ratują ten kraj przed chorą ideologią multikulti. Za to należą im się brawa.

  6 8

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • 24 mar 2016

  Oj Panie @kamilsz , ale Pan pojechał :( Nie wdawałbym się w żadne dyskusje, bo nawet nie wie Pan z kim rozmawia. Pewnie większość to ludzie którzy niespecjalnie Panu życzą a Pan się podstawia jak na strzelnicy :(
  Ale nie o tym chciałem.
  Jaki to konkretnie model dysku i co konkretnie w nim siadło, bo odzyskiwanie z uszkodzonych dysków danych, oczywiście w zależności co się uszkodziło, nie jest wielkim problemem i kilkukrotnie to robiliśmy bez specjalnej potrzeby zatrudniania w tą sprawę innych firm.
  Problem zaczyna się w przypadku skasowania fizycznie danych i ich nadpisania lub konkretnego zniszczenia fizycznego dysku a z tego co czytałem, takie rzeczy u Pana nie wystąpiły, więc odzysk powinien być bułką z masłem.

  9 1
 • 27 lut 2016

  Ale jedziecie po tym photograph.pl :( Można wiedzieć, czy chodzi o to, że się nie zabezpieczył i stracił materiały nagrane z kilku wesel, czy o to, że robi "słabe" filmy? Czy o to że oddaje po bardzo długim czasie?
  Od 2 lal działam w tym temacie, wcześniej tylko fotografia, i wiem jak teraz wyglądają "porządnie" zmontowane i nagrane filmy z wesel. Sam sprzęt to tylko początek tematu i niestety nie tak jak myśli większość, że sprzęt jest wykładnikiem dobrego filmu. Powiedziałbym, że sprzęt tylko nieznacznie pomaga w otrzymaniu dobrego obrazka. Głównym odpowiedzialnym za dobry film jest CZAS poświęcony na montaż. Nawet materiał ze "słabego" sprzętu, ale zarejestrowany przez osobę mającą pojęcie o sztuce montażu, da finalnie stukrotnie lepszy film niż ten zrobiony z najnowocześniejszych urządzeń: dolly, roniny, steadicamy, krany kamerowe. Przeważnie jest tak, że na weselu myśli się, że wszystko się nagra i pięknie zmontuje. Atmosfera zabawy wpływa na łatwość podejmowanych decyzji i wydaje się wtedy "to nie problem", ale przychodzi czas posiedzenia nad filmem i wtedy zaczyna się Golgota i kombinowanie, jak to zrobić by było to fajne i przyjemne do oglądania a by się nie "zaje..ć pracą" . Już nie jest tak łatwo. Czas jest najważniejszy w tej pracy i to, że jakiś photograph.pl ma długie terminy oddawania wesela, o niczym nie świadczy. Chyba, że owy człowiek przyjmuje tych wesel tuzin na miesiąc i to jest powód ?
  Jak widać nie bronię ani nie krytykuję tutaj nikogo, bo nie znam i nie wiem jaki system pracy ma ten ktoś przyjęty. Nie przejmuję się też kto jest u nas kim, bo działam na co dzień w Kraku i nie narzekamy na braki zleceń ;) Ale temat w sumie bardzo ciekawy :)

  3 5
 • 27 lis 2013

  Mam kumpla co filmuje, to mogę jutro w pracy zapytać. Tylko podaj konkretny termin. Pakiet minimalny robi z tego co wiem za 2,5 tysiąca ale cena w HD. W 3D jak się wstrzelisz z terminem to pewnie zrobi ci za 3 tysiące.

  14

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

 • 5 lis 2013

  A komu ten wrak jest potrzebny do szczęścia? Jestem zdania że w ogóle nie powinni go tu przywozić. Szkoda kasy na transport.

  1 6
 • 26 paź 2013

  Sójka - potrafisz mi wytłumaczyć jedną prostą sprawę na której od miesięcy (od prezentacji filmu Gargas) wychodzi zakłamanie komisji Macierewicza?
  Popatrz na mój wpis z 02.02.2013 - 15:38 ze strony bodajże 8 tego tematu. prawie 9 miesięcy temu napisałem że Polska czarna skrzynka nigdy nie trafiła w sowieckie ręce i została na następny dzień przekazana do instytutu w Polsce.

  Przez te miesiące, łącznie z filmem Gargas, cały czas kłamano mówiąc że dane ze skrzynek mogły i pewnie zostały sfałszowane. Nawet ostatnio w programie Kawa na Ławę rzecznik PiS, plecie trzy po trzy i się kompromituje udając wielce zdziwionego, że Polacy dotąd nie mają czarnych skrzynek i że leżą w rosji.
  Jakim trzeba być ćwokiem, by nie wiedzieć o tak podstawowej sprawie o której ja, maluczki wiedziałem na długo przed filmem Gargas.
  Przecież to jest jakaś parodia. Oni sami nie wiedzą co i jak, kompromitując się na każdym kroku.

  Rzecznik PiS nie wiedział do dzisiaj a ja maluczki wiedziałem prawie rok temu:
  http://tvnplayer.pl/programy-online/kawa-na-lawe-odcinki,339/odcinek-37,S00E37,23458,ogladaj.html

  Jak ci się nie chce słuchać całości to przewiń do 17:45 i popatrz jak się kompromituje Hofman.

  Byle kto by ich śmiechem zabił :)

  3 7
 • 25 paź 2013

  Ja też uważam że to katastrofa. Katastrofa stanu inteligentnych ludzi w tym kraju. Chyba wszyscy normalni stąd już wyjechali a zostali w większości tylko smoleńszczyki i ich urojona religia.

  2 8

Przebudowa skrzyżowania słonecznej i kazimierza

 • 5 lis 2013

  Rondo imienia Jana Dunina Brzezińskiego. Z tego co wiem tak ma się nazywać ale na razie jest to nieoficjalnie. Oficjalnie dopiero radni mają zadecydować żeby tak się nazywało.

  2 5

Stosunek myśleniczan do Islamu

 • 15 cze 2013

  Zastanawialiście się może w jaki sposób i kiedy chrześcijaństwo trafiło w Europę? Nie mówię o kolebce europejskiego chrześcijaństwa ale o tym w jaki sposób zostało wszczepione siłą i właśnie Ogniem i Mieczem w Europę. Zrobił to jeden gość, Konstantyn I Wielki. Jeden gość sterroryzował całą Europę i za pomocą swoich legionów "nawracał" "niewiernych".
  Islam nawraca bezkrwawo, ale na dzisiejsze czasy w najefektywniejszy z możliwych sposobów.
  Trzeba także pamiętać że Islam to wspaniała religia. To religia pokoju i miłości, a to o czym wy w większości mówicie to choroba islamu, ortodoksy i psychole, ale tacy są wszędzie, w każdej religii. Czy takie Głodzie to wg was prawdziwi katolicy? Czy tego oczekuje się od hierarchów kościelnych ? Chyba nie.

  Pytanie: co spowodowało że Islam stał się postrzeganym na równi z terroryzmem. Kiedy nastały początki terroryzmu islamskiego i co spowodowało że w religii miłości i pokoju, ortodoksyjni islamiści zaszczepili bakcyla terroru tworząc odłam, do którego europejczycy i amerykanie błędnie sprowadzają całą religię islamską ?

  Znalazłem tak na szybko
  https://www.youtube.com/watch?v=6gnLXdm81Z0

  4 4
 • 13 cze 2013

  A w czasach gdy chrześcijaństwo miało wiek teraźniejszego islamu, byliśmy inni niż oni teraz ?
  Widocznie tak wygląda ewolucja religii ? 7 wieków różnicy - 700 lat temu byliśmy zaawansowani w nawracania mieczem. Chrześcijaństwo tamtych czasów nawracało mordem, więc co cię tak Anula dziwi ?

  5 2
 • 13 cze 2013

  Potoczny "Arab" to nie Semita ? Wszystkie ludy z bliskiego wschodu to Semici.

  6 1
 • 13 cze 2013

  Nam nic nie grozi. Oni zalewają kraję gdzie mogą wyciskać kasę z socjalu. W Polsce pomarliby z głodu.

  Widzę że ci najwięksi katolicy to antysemici. Jak to się ma do miłości do bliźniego :) Taki kościół jacy katolicy, więc nie ma się co dziwić że stali na Krakowskim Przedmieściu i darli japy na Tuska, gdy prezes i ojciec dyrektor im tak kazał ;)

  To już nie jest religia. To jest fanatyzm i głupota.

  9 8

Co sądzicie o maturze z religii?

 • 13 cze 2013

  Edukacja jest wrogiem kościoła, więc koło się zamknęło i jesteśmy w punkcie wyjścia.

  3
 • 13 cze 2013

  A co szerzy kler w kościołach po wsiach, jak nie ciemnotę?

  2
 • 13 cze 2013

  Matura z religii :) Chyba kogoś pogięło ?
  Trzeba nam jeszcze więcej krzyżowców, fanatyków jak z obrazów Krakowskiego Przedmieścia ? Chyba nie !!
  Religię powinno się ewidentnie wywalić ze szkoły, bo samo to jest już przegięciem.

  Jagienka50 napisał/a:

  Egzamin zależy od widzimisię egzaminatora. Przykład: pytanie z geografii było, kto pierwszy odkrył Amerykę. Ja przeczytałam wtedy, że Eryk Rudy, wiking i taką dałam odpowiedź. Dostałam zero pkt, bo nauczyciel chciał Krzysztofa Kolumba. Trzeba odpowiadać na oczekiwania, a religia to taki przedmiot, że jest wiele odpowiedzi.

  I zapewne, gdybym na maturze z religii odpowiedział że stworzenie człowieka przez Boga to nieprawa, gdyż wierząc nauce, wierze w teorie Darwina, to też bym zaliczył :)

  1 1
 • 13 cze 2013

  Matura z religii :) Chyba kogoś pogięło ?
  Trzeba nam jeszcze więcej krzyżowców, fanatyków jak z obrazów Krakowskiego Przedmieścia ? Chyba nie !!
  Religię powinno się ewidentnie wywalić ze szkoły, bo samo to jest już przegięciem.

  2

Wójt Pcima aresztowany

 • 26 kwi 2013

  No dzisiaj CBA, Kamiński, Ziobro, Kaczyński i cały PiS dostał kolejny raz po łapskach.
  Prawomocny wyrok sądu w sprawie Sawickiej kompromituje tą służbę i cały PiS już trzeci raz z rzędu.

  Gratulacje dla PiSu :)

  12 11

Spotkanie z posłem Mariuszem Błaszczakiem (PiS)

 • 24 kwi 2013

  Źle im z oczu patrzy. Widać że wygłodniali władzy i kasy. Przez tyle lat już z samego tyłu to sięgają nawet po Myślenice i Pcim :)
  Ten w środku jest już u kresu wytrzymałości a z lewej widać że jeszcze świeżak, bo siedzi jak zahibernowany przez prezesa. Boi się nawet mrugnąć bo wyleci z partii ;)

  Wielce żałuję że nie miałem czasu by posłuchać gdyż na prawdę dobrze im życzę. Życzę im by nie musieli nigdy dźwigać jarzma władzy w naszym kraju. Wyjdzie to wszystkim na lepsze.

  10 3

Dobry kamerzysta/ WESELE

 • 22 kwi 2013

  Tak sie sklada ze mialem z Novo okazje pracowac i wyrazilem o nich pozytywna opinie w temacie "Wesele udane czy nie", wiec sam widzisz ze czasem opinie roznych ludzi sie schodzą.
  Mozliwe ze mnie znasz, gdyz podalem sporo elementow, ktore ulatwily identyfikacje przez ludzi z branzy i wolno ci miec zdanie ze moje foty ci sie nie podobają bo to kwestia subiektywnych opinii i widocznie ja nie jestem dla ciebie za dobry, badz wolisz zwykly kicz. Twoj wybor, twoje pieniadze. Na pewno nie bede cie uswiadamial na sile bys wybral wlasnie mnie, bo upierdliwosc ma zawsze odwrotny skutek od zamierzonego.

  4 4
 • 22 kwi 2013

  Jeszcze raz napiszę. Czy wyrażanie swojej opinii, do tego opinii osoby która dużo wie na temat technicznego i społecznego podejścia do rejestrowania obrazów, jest mieszaniem z błotem?
  Widzę że nie wiele wiesz na temat rzeczowych rozmów, konstruktywnej krytyki, podpartej wiedzą, dowodami i społecznego odbioru tego typu produkcji jak wesela. Jest wiele forów fotograficznych gdzie "miesza się z błotem" fotografa, który zdecydowanie i świadomie wystawia swoje zdjęcia, gdy te są słabe, a osoba robi z siebie Haksara, wszystko dla jego własnego dobra, by sprowadzić go na ziemię.
  Możesz się dziwić, ale to jest właśnie konkretna pomoc, bo gdyby ktoś był złośliwy i źle życzył takiemu fotografikowi, zwyczajnie uświadamiałby go, że jest najlepszy a rynek sam zweryfikował by jego pracę, bezrobociem.
  Życie to nie tabliczka czekoladek, a rynek foto video to nie lody karmelowe. To ciężki kawałek pracy i w większości polegają ci którym zdaje się, że właśnie sięga nieba, gdy cały czas "kuśtyka" po ziemi.
  Pokora i tylko pokora daje wymierne korzyści, a chełpienie się, nawet gdy jest czym, zawsze gubi.

  Zapytasz, dlaczego nie wstawię tutaj swojego portfolio. Nie wstawię bo nie jest to dla mnie miejsce z którego chciałbym czerpać opinie. Zapewniam cię, że wielokrotnie wstawiałem swoje materiały tam gdzie wiem że będą z tego korzyści dla siebie i swojego warsztatu.
  I nie pisz że zmieniam tematy, bo wszystko co piszę jest ze sobą ściśle powiązane i pomaga w wyborze fotografa czy kamerzysty na własne wesele.

  4 6
 • 21 kwi 2013

  Tego nie chciałem pisać, ale takie są fakty. Telenowele gniotów weselnych gdzie ludzie w kółko tylko tańczą a zmienia się jedynie muzyka. oglądnięcie takiego 3-4 godzinnego gniota powinno być nagrodzone oskarem za wytrwałość :)
  Czy strzeliłem czy nie, mało mnie to obchodzi. napisałem wtedy wyraźnie, że samemu nie strzela się we własną stopę, gdy jeszcze zachodzi podejrzenie że pisze się samemu o sobie, co niestety jest na forach, nie tylko tym powszechne w branży zespołów, kamerzystów i fotografów. Dziwne że tego nie wiesz. Większość pochwał to autopochwały z różnych nicków, a gdy jeszcze tak jak tutaj można zarejestrować się w 3 minuty i co 3 minuty pisać jako ktoś inny, to już wiary w prawdziwość takich opinii już na prawdę nie ma.

  Następna sprawa. Wierzysz że jakiś klient będzie walczył o kamerzystę, jak lew na jakimś forum tracąc czas i nerwy? Mentalność Polaków jest całkiem inna, a już na pewno do rzadkości należą posty pochwalne, a jeżeli już to klient wejdzie napisze i zapomni. Większość bardziej jara się robieniem zadymy przez co odreagowuje rzeczywistość.

  Dlatego śmieszą mnie rycerze (jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze są to klientki firmy) które drą szaty by ta firma miała z tego zyski. Dla kogoś inteligentnego to jest po prostu żałosne.
  Trochę psychologii pasowało by chociaż liznąć zanim zacznie się tego typu kombinacje :)

  4 5
 • 21 kwi 2013

  Z najblizszych okolic polece Peephole, bo po przejzeni troche filmow na youtube uwazam ze oni robia to tak jakbym sam chcial miec zrobione. Wiekszosc z tego co prezentuja "kamerzysci" ktorych ogladalem, pewnie nie wszystkich z okolic mi sie udalo, to zwykla praca hurtowni weselnej, warta najwyzej 800zl.
  Sorry ale takie jest moje zdanie, czy ci sie to podoba czy nie.

  14
 • 21 kwi 2013

  Taki i zarejestrowałeś się specjalnie by pomóc firmie photograph ;) Jednak masz ludzi za idiotów :) Masz rację szkoda czasu na pisanie z tobą, bo zaraz się dowiem że jesteś kuzynem Spielberga i będę musiał zamilknąć na zawsze :)))

  2 18
 • 21 kwi 2013
  galicjusz napisał/a:

  Mam dwa redy i jakbyś próbował użytkownikowi reda powiedzieć że jest podobny do dslra .....

  ADMINISTRATORZE zablokuj ten wątek, albo mecenasa przecież do idiota.

  Masz dwa REDy? Tos ty Andersen. Bajki tez piszesz?
  Wlasnie sam z siebie idote zrobiles :-)
  Ktore te REDy masz i z jakimi szklami.

  120 000 $ za komplet jednej sztuki to standard do pracy. Ty masz dwie?
  44

  18

Mieszkaniec Myślenic wytwarza 200 kg śmieci rocznie, inni kilkakrotnie mniej - dlaczego?

 • 22 kwi 2013

  Coś mi się zdaje że za zaistniałą sytuację w ZUO ktoś beknie. I będzie to chyba ten ktoś z newsa.
  Niestety wydaje mi się że Urząd Marszałkowski wydał uchwałę bardzo niezdrową dla ZUO, zezwalającą prywaciarzom w zabawy ze śmieciami, co z jeden strony jest logiczne bo monopol jest niezdrowy ale z drugiej strony kto w tym momencie jest w stanie to kontrolować i patrzyć wszystkim na ręce? I w taki oto sposób śmieci mogą lądować tam gdzie taniej, nie zawsze zdrowiej ;)

  3 1