Fontanna na Rynku - skandal!

 • 18 godz.
  Alina Przedział napisał/a:

  Drodzy Czytelnicy (...)

  Hmm... I tak i nie, rynek oazą ciszy i spokoju - marzenie jednych, rynek -centrum życia miasta ideałem innych, wszystkim nie dogodzisz, ja bym chciał na rynku koncerty rockowe co tydzień ( a nawet i codziennie) ale też i poczytać w ciszy z delikatnym szumem wody w tle, niestety ale tak mają tylko " bogoce", my zwykli śmiertelnicy musimy się dostosować do rzeczywistości i żadne donoszenie do służb tego nie zmieni, pozdrawiam

  13 4
 • 18 godz.
  bill napisał/a:

  A gdzie się podziały kurtyny wodne zakupione w zeszłym roku z takim ogromnym szumem. Przecież miały być stawiane na rynku co roku w lecie dla ochłody a nie w zimie jak spadnie śnieg. Halo urząd !!! Ja chcę te rozsławione kurtyny !!!

  Uwaga!!! Zaginęły kurtyny wodne, szt. (słownie) trzy, jeśli ktokolwiek widział na pisowskiej posiadłości proszony jest o odwrócenie wzroku, nadgorliwcom przypominam p. Naczelny Prokurator wszystko widzi i notuje więc się nie wychylać!

  23 3

Szczepionkę przyjął co piąty mieszkaniec powiatu myślenickiego. Najwięcej w gminie Myślenice, najmniej w Pcimiu

 • 21 cze

  Patrzcie jakie te pisie ludzie są przewrotne, za prezesem w ogień by skoczyli, a jak im ich władza każe się szczepić to okoniem stają, no no

  13 5

Blokuje się Zakopianka i ulice Myślenic. Utrudnienia w ruchu potrwają do 1 lipca

 • 18 cze

  Zakopianka zakopianką ale dzisiaj (tj.czwartek) wjazd od strony Borzęty i wyjazd na Osieczany to był istny "armagedon", może jakieś nowe drogi, nowe rozwiązania by się przydały, no i cały kwartał okolic szpitala jest odcięty przy takich korkach, z jednej strony Piłsudskiego z drugiej Słowackiego i na obydwóch pierwszeństwo, jak miły kierowca nie wpuści to stanie do usranej ... żeby wyjechać

  12

Murem za dyrekcją i nauczycielami z SP1 Dobczyce. Mieszkańcy zbierają podpisy i apelują o zaniechanie "potencjalnych nagan i zwolnień"

 • 14 cze

  Jak zwykle wylewasz tu swoją frustrację, masz problemy rodzinne to idź do księdza a nie truj na forum,

  21 11
 • 14 cze

  Tobie to aborcję tego czegoś w czaszce zrobili, od kiedy to prawakom białoczerwone flagi przeszkadzają? A tak, ty przecież pisobolszewik udający prawaka, kacze barwy ponad wszystko

  19 15

"Dobra zmiana" PiS

 • 12 cze
  Obserwator30 napisał/a:

  Jaroslaw I Nobilis

  Zastał rynek drewniany,
  a zostawił murowany.

  A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
  że Myślenice nie wieś, z betonu rynek mają.

  Tako się wydarzyła historia
  na oczach największych możnych tego świata,
  którzy w ten upalny dzień tłumnie tu przybyli:

  Josephus I Lopatus, dominus in praedium Landiscorona
  Wladislai de Kurów, member parlamentaria publicae sanctissimum Poloniae
  Robertus Mugwort, organista et compositor in ecclesia Exaltationis Sanctae Crucis
  Philippus Kacinus, member parlamentaria publicae sanctissimum Poloniae
  Robertus Pitalus, consiliario regio Myślenice
  Petrus Hajducus, dominus in praedium Pcimus, successor Don Orleone

  AD 2021

  edit: Thaddeus I Lopatus,

  2 1
 • 2 maj
  Vivaldi napisał/a:

  Ale wiecie że już nikt nie reaguje? Gadacie w trójkę a lewaki poniżej 3% :-))) ....spoko, to ja nie przeszkadzam XD. Dobra robota tak trzymać

  Do szkoły się nie chodziło, co? Problem z prostym liczeniem? Wg. Ciebie lewak to każdy kto nie uwielbia nad życie jaśniepanującego nadpremiera, nadprezydenta, nadczłowieka Jarozbawa I cysorza Discopolski, a takich jest 70% obywateli, pisokatobolszewików jest tylko albo aż 30%, i teraz skup się, 70+30=100%, proste liczenie

  6 1
 • 1 maj
  bono napisał/a:

  No czegóż się można spodziewać.
  Dla mnie to współczesna komuna, łączy się już ze starą komuną
  a reszta to kopia PZPR pod nazwą PiS.
  Kierownicza rola partii- PiS , nacjonalizacja, I sekretarz, buro polityczne, nasi ludzie wszędzie i długie ręce władzy, niszczenie wrogów ustroju.
  Różnica polega na tym, że tamci rządzili w bloku sowieckim a ci rządzą w bloku bez granic.

  Jest jeszcze bardziej znacząca różnica, poprzednia komuna nie dzieliła się władzą z Kościołem, teraz KK i neokomuna pis razem ramię w ramię upadlają ten kraj i kto im teraz podskoczy jak wg. nich mają władzę daną od Boga?

  4 1

Dzieci na pikniku konstytucyjnym w Dobczycach. "To jest absolutny skandal", kontra "spotkanie apolityczne i edukacyjne"

 • 12 cze

  Po prostu ludzie otrzeźwiejcie, przestańcie opijać się tą pisią propagandą kur(pisotvp)wizji a świat pokaże wam swoje piękne barwy, radość życia, pis to tylko nienawiść, groźby i niszczenie jednostki, ma być jak prezes każe, checie takiej Polski? stalinowskohitlerowskokaczyńskiej?

  14 2

Rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca. „Chodziło o to, żeby wyprowadzić samochody z Rynku i przywrócić go mieszkańcom”

 • 9 cze

  Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór, ostał ci się ino kwik, resztę zajumały pisoobajtki, oj Bolek nie masz ty w swej czerwonej książeczce innych ripost? Ciągle to samo piszesz i jeszcze trzeba ci podpowiadać, może teraz to: cała Polska z was się śmieje - pisobolszewicy i złodzieje!

  10 1
 • 9 cze

  Tomel co cię tak zatkało? Przeczytałeś jeszcze raz swojego posta i zorientowałeś się, że pisałeś o sobie? Chyba tak

  11
 • 8 cze

  Gdzie żyjesz? W kabaretowym pislamie, ale to ci odpowiada bo tacy jak ty zgnoili nasz kraj, kolesiostwo? W gminie, Orlenie i wszędzie gdzie pisi siedzą, boli cię, że jeszcze nie dorwaliście się do starostwa? Waszymi słowami: słychać wycie? Znakomicie, od koryta już niedługo was odstawimy, 8 gwiazdek rulez!

  21 8
 • 8 cze

  No to Tomel pochwal się swoją "orientacją", chwalisz Szlachetkę za rynek to i automatycznie chwalisz Ostrowskiego, ganisz jednego to i drugi obrywa, pokaż jakie ty masz łatwe i proste życie

  15 4

Biblioteka jeszcze publiczna?

 • 3 cze

  Biblioteka jest jeszcze miejska publiczna czy już wyznaniowa? Czy na na państwowych budynkach mogą być flagi inne niż białoczerwone? Rozumiem ,dzisiaj wielkie święto, procesja na rynku to tradycja ale wywieszanie białoniebieskich flag na świeckich państwowych budynkach to już przegięcie, czy innowiercy i ateiści będą mieć zakaz wstępu?

  15 7

Śmierć na Zakopiance w Głogoczowie. Motocyklistka zginęła na miejscu. Kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów

 • 27 maj

  Nie do końca się z Tobą zgadzam, w końcu pieszy nie zginął więc kładki chyba się sprawdzają, a w tym przypadku zawinił chyba brak wyobraźni z obu stron, brawura i lekceważenie prawa i zdrowego rozsądku, ta motocyklistka z przepisową prędkością raczej nie jechała, tragedia jest z obu stron (oczywiście nieporównywalna), dla młodego człowieka trauma może być nie do udźwignięcia, masz plany, marzenia i w jednej chwili wszystko się sypie, jeździjcie WOLNIEJ i szanujcie innych na drodze

  12 2

Lidl w Myślenicach

 • 20 maj
  Obserwator30 napisał/a:

  (...)
  wystarczy porównać sobie jak wyglądał rynek Myślenic 10-15 lat temu, a jak wygląda teraz. Przez duże dyskonty (Biedra, Kaufland, Tesco, Jan, InterMarche...) cały ruch przeniósł się z centrum na obrzeża. Dzisiaj rynek Myślenic wygląda jak rynek zapyziałej dziury - prawie nie ma na nim ludzi, a 10-15 lat temu tętnił życiem.

  Kiedy upadają lokalne sklepiki, to podupada cała lokalna gospodarka. Efekt domina. Jeżeli sklepy są coraz mniej rentowne, to trzeba je likwidować. Ceny lokali użytkowych automatycznie idą w dół. Ludzie mają coraz mniej pieniędzy - nie korzystają z restauracji i pubów, więc je też się zamyka. Na koniec dnia wszyscy kupują tylko w dużych dyskontach, które nie płacą podatków w Polsce.

  W Myślenicach widać ten proces jak na dłoni. Dowodem na to jest choćby zamknięcie Kurdesza - niegdyś flagowy sklep Myślenic. Okazuje się, że nie opłaca się już prowadzić dużego sklepu w centrum Miasta, bo w tym "centrum" prawie nie ma już ludzi... I choćby burmistrz władował nie wiadomo ile kasy w kolejne przebudowy rynku, to nic już tego nie zmieni. Cały ruch przeniósł się już na peryferia. Na rynku zamykają się już nawet kioski i niewielkie budki handlowe. Nie powstaną tutaj żadne knajpy z ogródkami, z roku na rok degradacja rynku będzie coraz większa. A wraz z degradacją rynku będzie następował powolny zanik (...)

  Upadek Rynku to nie dyskonty, to ewolucja handlu, sklep nie utrzyma się tylko z okolicznych mieszkańców, którzy poprzez mobilność i nowe technologie mają więcej możliwości, chcesz ubranie? po co latać od sklepiku do sklepiku, czasem w deszczu a i tak jak się coś spodoba to nie ma twojego rozmiaru, jak w internecie jest wszystko, kawka, drink i można szaleć, chcesz się polansować? Krakowskie galeryjki zapewniają wszystko, kawka, drink, jak zgłodniejesz to i obiad nie wychodząc spod dachu, i co zostaje tym małym sklepikom, kioskom i budkom? Gazeta od czasu do czasu?, bułka na śniadanie? skarpetki raz na miesiąc? A ZUS, czynsz, prąd itp trzeba płacić, z czego? Tam gdzie parkingi jadą ludzie z bliska i daleka a do Kurdeszu na zakupy kto miał podjechać? I gdzie? na postój taryf?
  Rynek mogą ożywić tylko imprezy, koncerty, targi itp. przyciągną ludzi to i okolica się ożywi ale znając obecną władzę jedynymi imprezami będą spędy jedynej słusznej partii i msze, no to wasze zdrowie

  15
 • 20 maj
  Bolek napisał/a:

  A co mnie to obchodzi że małe sklepy (z cenami wyższymi) padają? Będę wydawał SWOJE pieniądze tam gdzie będę chciał i nic nikomu do tego :) zdecydowanie wole robić zakupy w dużych sklepach i jak zaznaczyliscie wyżej dzieki burmistrzowi takie mam w Myślenicach :) nie trzeba do Krakowa na duże zakupy jeździć. Chcecie średniowiecze z bazarami to na wioskę się wyprowadźcie :)

  No no Bolek to ty już komunista internacjonał pełną gębą, już nie Polak, narodowiec ale lewak co u Niemca woli kupić niż sąsiada Polaka wspomóc w trudnych czasach co mu władza coraz wyższe podatki prezentuje,kto by pomyślał, że tak szybko poglądy zmienisz

  6

o co się jeszcze pokłócą

 • 13 maj

  Bolek to taki typowy pisobolszewicki propagandzista biorący kasę za kłamstwa albo totalny nieuk wierzący we wszystko co pisotvszczujnia poda, już słyszałem od takiego jednego co tylko tvp ogląda, że drożyzna jest dlatego,że to na całym świecie są podwyżki,

  17 3

Zamieszanie wokół punktu szczepień. Po materiale TVN burmistrz zabiera głos. „Manipulacje, konfabulacje” i „kroki prawne”

 • 18 kwi

  Drogi by zaczęli łatać, bo coraz bardziej ser szwajcarski przypominają, i te powiatowe i gminne zamiast kasę marnować

  19 20
 • 17 kwi

  Na lansie burmistrza ucierpią tylko dzieci i młodzież, która nie będzie mogła trenować na hali ,no ale co oni obchodzą burkamistrza jak ważniejsza wojenka ze starostą

  69 7

CBSP w starostwie i gminie

 • 4 kwi
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Jeszcze krócej: Władza korumpuje.

  Również Lewica i Konfederacja to skorumpowana nacja, tylko Bieszczady, przyroda i wolność (ile jeszcze?)

  3 4
 • 2 kwi
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Nie chcę byc tu arbitrem lub też wytykać komukolwiek, jednak zwraca moją uwagępewien szczegół o którym jeszcze nikt nie napisał w komentarzach chociaż Burmistrz Szlachetka wyraźnie zaznaczył czego dotyczyła wizyta CBŚP w UMiG:
  '[...]dotyczyły spraw, które były procedowane m.in. w urzędzie miasta i gminy Myślenice w poprzedniej kadencji. Dotyczyły w dużej mierze różnych zmian planów zagospodarowania przestrzennego, szczególnie punktowych zmian planów pod różne inwestycje.
  Pytania, czy różne czynności dotyczyły pracowników, którzy już w urzędzie miasta i gminy nie pracują, z którymi rozstałem się w ostatnich latach mojej pracy na stanowisku burmistrza miasta i gminy. Tyle mogę powiedzieć w tej materii.[...]'.
  Czyli - poprzedniej ekipy UMiG.
  Tak między nami - wystarczyło dogłębnie zanalizować audit który opublikował Burmistrz Szlachetka jako expose po poprzedniej ekipie a wizyta CBŚP w UMiG i Starostwie była jedynie kwestią czasu.

  Czyli krótka piłka: PiS-PO jedno zło

  1 2
 • 31 mar
  Bolek napisał/a:

  Bono skończ już odwracać kota ogonem :D okazało się ze twoje „nieskazitelnie czyste” starostwo jest umoczone po uszy :D a kobita o której wspominasz już chyba dawno nie pracuje bo burmistrz ja pogonił. A jak już o niej wspominasz to pracowała za kogo rządów? Za twojego wspaniałego Maciusia :D i to są fakty :D wiec skończ błazenadę i posyp łeb popiołem :D

  Wychodzą na jaw jakieś kombinacje w starostwie a klakierzy upadającego układu piszą na temat....Burmistrza 😂😂😂 kruszy się beton ! Robi się ciekawie :)

  No i wychodzi bolek jakim jesteś zakłamanym pisowcem (bym napisał inaczej ale cenzura nie puści) piszesz o kombinacjach w starostwie a sam twój burmistrz przyzał,że CBŚp było w gminie, no chyba,że to ciebie sprawdzali i próbujesz odsunąć od siebie podejrzenia,hmm

  15 2

WOŚP podliczył kwestę. Mimo zbiórki w reżimie sanitarnym, kwota jest imponująca

 • 31 mar

  Tylko nie mówcie o tym Bolkowi bo zejdzie na zawał serca

  5