Politycy KO w Myślenicach: O państwie, przyszłości, lokalnych problemach i otwarciu zbiornika dobczyckiego

 • 16 maj

  Słychać pisiewycie ? Znakomicie!

  17 14

Przedszkole na Zarabiu

 • 23 kwi

  Nie ma pieniążków na przedszkole? To może by tak powycinać niepotrzebne latarnie na nowych skrzyżowaniach na osiedlu i oddać na złom, tyle metalu się marnuje, no i może te łapówki za zatwierdzenie projektu byście pisowładze oddali, czy jednak wam się "należy"? Szlachetka ,ty z wielką pompą oddawałeś do użytku te skrzyżowania więc to ty jesteś odpowiedzialny za to złodziejstwo

  15 1

Grzegorz Ostafin i jego „godka o robocie” w ogólnopolskim konkursie. Zwycięzcę wybiera publiczność

 • 22 kwi

  Tyle, że Glapiński to mentor nasego Gzesia, wsak Gzesiu to zagorzały pisowoziobrowiec, hej!

  8 1

Fala agresji wśród mlodzieży

 • 3 kwi

  W d. byliście g. widzieliście, tak po staropolsku. Agresja była zawsze, bijatyki, morderstwa, gwałty, patologia była, jest i będzie, różnica taka, że teraz jest to nagrywane i wrzucane do sieci, dawniej widziało się tylko to co w najbliższym otoczeniu, a teraz zdarzenie z byle jakiej pipidówy jest rozdmuchiwane przez wszystkie "me(n)dia", o to samo jeden baran będzie oskarżał Owsiaka a inny košciół, tylko po aby dowalić innym, dziwicie się agresji młodzieży, to stań jeden z drugim przed lustrem i pomyśl ilu dzisiaj ludzi wyzwałeś od pedałów, Żydów, lewaków, prawaków, czarnych i wszystkich innych?

  15 2

Myślenice. Radni podjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

 • 28 mar

  Chodzi o to ,żeby sukienkowi mogli dalej bezkarnie gmerać w dziecięcych majteczkach, bo przecież teraz każde zwrócenie uwagi to będzie atak na kościół i świętą wiarę, tabuny pożytecznych idiotów takich jak niejaki m.in. darsal,franz będą bronić zbrodniarzy, dla idei?,kasy?

  17 5
 • 28 mar

  Komu to tłumaczysz? Przecież każdy pisior to zakuta pała, nie zrozumie

  20 3

"Dobra zmiana" PiS

 • 25 mar
  Adamos napisał/a:

  Ja jeszcze przypomnę że jak Tusk wcześniej pchał się do władzy to bardzo dużo obiecywał i nic z tego co obiecał nie zrobił a PIS jak obiecywał przed wyborami to wszystko co było zapowiedziane wprowadził. I taka jest różnica miedzy PO a PIS

  Są jeszcze inne różnice, PO mało kradło pis kradnie na potęgę, za PO żyło się spokojnie a za pis nienawiść zżera Polaków, za PO byliśmy Polską za pisu jesteśmy katopisotalibanem

  6 2
 • 9 mar

  Vivaldi, piszesz o archiwach SB, to rozszesz swoje horyzonty, dowiedz się kto je tworzył, zacznij od "księży patriotów" m.in. ks. Gorzelanego budowniczego ArkiPana, potem biskupi Paetz tw."Fermo", Skworc tw."Dąbrowski", Górny tw"Kazek", księża: m.in. Bielański z wawelu, M.Maliński, Łukaszczyk z niu targu, to się dowiesz kto tworzył te archiwa ale i tak takim "pożytecznym idiotom" klapki z oczu nie spadną

  3 1

A może już czas zacząć...

 • 9 mar

  Problemem w tym kraju jest to, że tu Bogiem jest każdy sukienkowy, szczególnie Tadzio.R. , no i prezes, a nie jakiś tam Jahwe, przecież tu się Żydów tępi, będąc funkcjonariuszem KK jest się ponad prawem, miliony "pożytecznych idiotów" każdą niegodziwošć wytłumaczy i obroni, a najlepsze jest to, że wszyscy wyznawcy JPII wierzą w Matkę Boga i do niej się modlą, a czy "nasz" Bóg, Jahwe, stworzyciel wszystkiego mógł mieć stworzycielkę?

  4 6

Myślenice. Alkohol, śmiecenie i zakłócanie porządku publicznego. Tymi wykroczeniami zajmie się policja

 • 1 mar

  Akurat tam miasto zrobiło parking (strefa parkowania) po obu stronach :) niby płatny, ale komu? Jedyne wyjście to zlikwidować ten pseudoparking i dać zakaz po jednej stronie no i kontrole, jak na Rzemieślniczej wyżej, byłaby kasąa w budżecie gminy na przedszkola:)

  4

Myślenice. Radni dyskutują o Przedszkolu Samorządowym nr 3 na Zarabiu. „Jaki jest powód ograniczenia rekrutacji do 20 osób?”

 • 1 mar

  A burmiš nie mógłby od Glapińskiego pożyczyć? Przecież jesteśmy jednym z najbogatszych krajów świata, kolejki krajów po pożyczki się ustawiają to koledze partyjnemu nie pożyczy? A może jakiš grancik? willa? Coš mało rozgarnięty ten burmiś.

  25 1

Myślenice. Czy w miejscu blaszaków na Osiedlu Tysiąclecia powstanie wielopoziomowy parking?

 • 14 lut

  Ściągnij już ten beret bo za mocno cię uciska, rozluźnij zwoje móżdżku, może przepięcia neutronów ustąpią?

  7 5

Sklep z męską bielizną

 • 25 sty
  Mądrala napisał/a:

  A u Lisa na Rzemieślniczej w "szmateksie" mają różne przechodzone majtki ,kalesony irajstopy do wyboru i koloru.

  No i to jest rzeczowa odpowiedź, pewnie podparta własnym zakupowym doświadczeniem :)

  4
 • 24 sty

  W Rosmannie mają hendersony i coś tam jeszcze, a na Rzemieślniczej w budynku Lisa jest duży sklep z bielizną i tam jest w czym wybierać

  4

Myślenice. Skrzyżowanie na Osiedlu Tysiąclecia ma pół roku. Trwa usuwanie „awarii uzbrojenia podziemnego”

 • 18 sty

  Z tymi lampami to pewnie ktoś im powiedział, że "pod latarnią najciemniej" no i nasza pisia władza pomyślała dużo przekrętów to i dużo latarni a i po co włączać, może ktoś zobaczyć za dużo, a tak to i jarek syty i lampa cała

  13 4
 • 17 sty

  A te lampy to kiedyś podłączą, czy to tylko ozdoba?

  27 3

Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

 • 14 gru 2022
  kochampis napisał/a:

  Dziś nie wydostałem się z Krakowa nową linią dotowaną przez naszego Jareczka!
  20.30 odwołany, 21:05 odwołany i 22:05 też się pojawiła informacja na MDA, że odwołany!
  Jak kursowały żółte to nigdy czegoś takiego nie było!
  Nawet w zimie i jak zalało Głogoczów to jeździli przez Skawinę!
  Jarka i Mateuszka to chyba na taczka trza wywieżć!
  Ciekawe czy im zapłacą za te 3 kursy ponad 100 zł dotacji z naszych pieniędzy! Ciekawe czy wogóle będą wiedzieć o tym!
  Widać, że nie doceniliśmy chyba linii M1....

  No kurła, jak to jest, że linia dotowana i mocno obłożona splajtuje a taka do Wieliczki co przeważnie wozi powietrze hula? Wytłumaczy to ktoś?

  15 1

Atak zimy. Śnieg będzie padać przez cały tydzień. Tak wyglądały Myślenice po pierwszym dniu

 • 12 gru 2022

  Taka to już nasza zimowa tradycja, choinka,karpie, zaskoczeni drogowcy

  13 1

Wyjazd spod starej biedronki.

 • 10 gru 2022
  ybasiay napisał/a:

  [cytat=oportunista A gdzie masz Kazimierza A biedrona?? co ma jedno do 2?
  Większość osób dobrze wie że łamie przpis skrętu w prawo i się śmieje z tego.

  Jeszcze raz, wyjazd z biedronki nakaz w prawo, ok., ale jak już wyjadę parę metrów dalej po lewej stronie jest przerywana linia, nie ma żadnego zakazu skrętu w lewo, zakazu przejazdu przez przerywaną ani oznaczenia tylko dla wybranych (czyt.pracowników Coopera, Polplastu?), a czy ktoś najedzie na linie ciągłą czy też się zmieści to już kwestia umiejętności, jest na tyle dużo miejsca, że można dać radę, wg.prawa wszystko jest ok., natomiast żeby zniechęcić ludzi do łamania przepisów to możnaby jakieś słupki zamontować na tej ciągłej albo dyżur policyjny w godzinach otwarcia Biedronki :),
  Natomiast Tobie chodzi pewnie o to, że w godzinach szczytu jak wracasz z pracy (w Cooperze, Polplaście?) ciężko jest Ci się włączyć do ruchu bo musisz ustępować tym co wyjeżdżają z parkingu? Chcesz żeby nadrabiali drogi do ronda i z powrotem ale sam(a) nie nadrobisz, bo przecież można wcześniej skręcić w lewo i koło starostwa i tamtędy dostać się na Słowackiego, a wtedy już masz pierwszeństwo i jesteś gość, no ale troszkę trzeba nadrobić a paliwo drogie?

  4 2
 • 9 gru 2022
  ybasiay napisał/a:

  [cytat=oportunista] To weź nagraj filmik jak Wyjeżdżasz spod biedronki i nie najeżdżając na tą linie ciągło bo nie wolno ci na nią nawet najeżdżać Jak sam znak przy wyjeździe nakazuje skręt w prawo .

  Ybasiay ,jechałem dzisiaj Kazimierza, i stawiam Ci dobrego whisacza jak skręcisz tam w lewo do jakiejś np. posesji bez zahaczenia o ciągłą linię,

  3
 • 9 gru 2022
  mknp napisał/a:

  @

  Druga sprawa w tym miejscu to blokowanie pasa do zawracania, przez kierowców, którzy chcą zmienić pas na przejściu dla pieszych aby wjechać do Kauflanda, co przy większym ruchu powoduje tam duże korki. Co do zasady zmiana pasa na przejściu dla pieszych nie jest zabroniona sama w sobie, ale akurat w tym miejscu jest linia ciągła przed i za przejściem, która ma to uniemożliwić, jednak kierowcy również się do tego nie stosują, ja osobiście chętnie wpuszczam przed siebie pojazdy, które chcą zmienić pas za przejściem dla pieszych, w miejscu gdzie jest to już dozwolone, ale wcześniej, na ciągłej nigdy nie wpuszczam, zatrzymuję się tam jedynie gdy zawraca tam tir, a który z racji swoich gabarytów musi najechać na drugi pas chcąc tam zawrócić..

  No i ja raz chciałem wg. przepisów tam przejechać, tzn. do końca ciągłej, prawy kier. i do Kauflanda niestety ci za mną od razu na pasach w prawo i przede mnie, tyle miałem z tego przestrzegania prawa, że jakbym nie popatrzył w lusterka to po samochodziku by było :)

  3 2
 • 9 gru 2022
  mknp napisał/a:

  @(...)jeśli ktoś chce jechać na światła, to legalnie jedynie w prawo i zawrócić na rondzie, (...)
  A ten kawałek przerywanej o której piszesz jest wyłącznie dla jadących od strony przychodni (ta ulica to chyba też Słowackiego).(...)

  I tu się nie zgodzę, że tylko na rondzie, po skręcie w prawo można jechać w stronę przychodni i zaraz zawrócić, zawracanie nie jest jeszcze zakazane a jak zakażą to można wykorzystać parking przy byłym urzędzie pracy i tam zawracać , i teraz całkiem legalnie nie najeżdżając na linie przejechać na mostek, ale to dopiero by wprowadzało chaos

  2
 • 9 gru 2022
  ybasiay napisał/a:

  [cytat=oportunista] To weź nagraj filmik jak Wyjeżdżasz spod biedronki i nie najeżdżając na tą linie ciągło bo nie wolno ci na nią nawet najeżdżać Jak sam znak przy wyjeździe nakazuje skręt w prawo .

  A jak przejadę motorem i nie najadę na tę linię? Przecież motocykl to też pełnoprawny "uczestnik" ruchu, najpierw w prawo a za chwilę w lewo?

  3 1
 • 6 gru 2022
  ybasiay napisał/a:

  Drodzy kierowcy robiący zakupy w starej biedronce. Wyjeżdżając z głównego parkingu macie nakaz skrętu w prawo i na ulicy Słowackiego linie ciągło tak żeby nie mogli jechać na mostek i w lewo. Kto wam dał prawo jazdy. Gdzie jest policja??

  Hmm, nie całkiem jest tak jak myślisz, owszem jest linia ciągła przy wyjeździe ale za parę metrów jest kawałek przerywanej (wjazd od strony przychodni), którą można przejechać, a zakazu skrętu w lewo nie ma, moim zdaniem ta linia ciągła to bubel prawny

  18 2

Czy w Myslenicach można normalnie parkować

 • 6 gru 2022

  Z tymi mandatami (nie wystawianiem) nie do końca się zgodzę, gliniarze czy też straszaki mają parę miejsc, w których wyrabiają limity z nawiązką, choćby Rzemieślnicza, zakaz parkowania po lewej stronie a tam zawsze i o każdej porze źle zaparkowane autka, i codzienne lub prawie codzienne naloty służb i co? I nic,
  Marko - te tabliczki z zakazem parkowania to próba ratowania biznesów, wszystkie wolne miejsca pozajmowane przez uczniaków, mieszkańców bloków co to niby miały mieć podziemne parkingi, ludzi zostawiających samochody na cały dzień bo do Krakowa już busem jadą, etc. a klient jak chce te przysłowiowe bułki kupić to nie ma gdzie na chwilę stanąć, ten problem powinno miasto rozwiązać ale się nie kwapi to ludzie biorą sprawy w swoje ręce, rozwiązaniem jest tak jak piszesz więcej parkingów a przy chodnikach parkometry z gratisowymi minutami a potem egzekwowanie płatności, z tym, że u nas te parkingi zaraz będą prywatnymi, teraz do :
  Mkpn - ten parking na starym placu już niedługo będzie na full wypełniony, już się o to postarają mieszkańcy pobliskiego nowego bloku :)

  8