Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 3 gru 2021

  Ja Ci to wytłumaczę.
  To jest zakrzywienie czasoprzestrzeni. W przypadku zakrzywionej czasoprzestrzeni na ogół nie występuje żadna grupa symetrii. Prowadzi to do szeregu koncepcyjnych problemów, z których najważniejszym jest:
  - brak wyróżnionego stanu próżni
  - brak jednoznacznej interpretacji cząstkowej stanów pól.

  I czego tu nie rozumiesz?

  35

Myślenice w Metropolii Krakowskiej? Jarosław Szlachetka: „Ufam, że będziemy nowym członkiem od jesieni lub od początku przyszłego roku”

 • 2 wrz 2021

  A dla innego Pana "Don Orleone"

  9 1

Remont podziemi i studio dla mgFoto. Kolejne na liście odwodnienie i sala kinowa. „Chodzi o to, żeby to był dom kultury, który żyje”

 • 19 sie 2021

  No właśnie, dlaczego Mgfoto? Jakoś nie widać ich działania dla społeczności myślenickiej. To zamknięta grupa.

  23 3
 • 19 sie 2021

  Jak krzewiciel kultury nie znajdzie sponsorów, to MY to sponsorujemy z naszych podatków.

  12

Obajtus

 • 12 sie 2021
  Obserwator30 napisał/a:

  ... Don Orleone.

  T brzmi dumnie ;)

Rewitalizacja centrum Myślenic dobiegła końca. „Chodziło o to, żeby wyprowadzić samochody z Rynku i przywrócić go mieszkańcom”

 • 8 cze 2021

  Na temat Rynku, nowoczesnej patelni już sporo napisano. A Pan projektant triumfuje. Kasę wziął a parę bubli "zaprojektował". Zapomniał o niepełnosprawnych, czy rodziców z wózkami bo od strony budynku Urzędu Miasta czy sklepu z zabawkami schody są, ale bez podjazdu. Niepełnosprawni w ramach treningu mogą jechać dłuższą drogą, a wózek dziecięcy zawsze można znieść po schodach. Pan projektant zapomniał nie pomyślał o rowerzystach = brak stojaków na rowery. Zresztą nie pierwszy to bubel Pana projektanta, pamiętacie zapewne ulicę Solidarności z mało logicznym rozwiązaniem parkingu i ścieżki rowerowej. Aż dziw bierze, że zarówno poprzedni burmistrz jak i obecny Burmistrz wraz ze swoimi specjalistami, inspektorami z wydziału architektury oraz wydziału dróg nie zauważyli takich uchybień. No i mamy to, co mamy.

  32 2

Policja: Cztery osoby zatrzymane w związku z dewastacją kościoła. 20-latek usłyszał zarzuty

 • 4 mar 2021

  "dewastacja kościoła" - no to tytuł jak na portalach WP czy Onetu. Ma chwytać, przerażać. Witajcie w ich klubie
  Co nie umniejsza zachowania ..kobiet, mężczyzn ... a tylko niezrównoważonych gówniarzy.
  Dobrze, że ich złapali.
  Co będzie dalej, zobaczymy. Czy polityczny proces jak by to widział Pan Burmistrz ( jego komentarz na FB) czy też postępowanie za uszkodzenia zabytkowego mienia.

  17 10

Trasa rowerowa VeloRaba pobiegnie przez Dobczyce, Myślenice, Pcim i Lubień. Województwo ogłosiło przetarg

 • 14 lut 2021

  Ot, kolejny znawca przepisów Kodeksu Drogowego. Czy masz zakaz wjazdu dla rowerzystów drogą wojewódzką na Borzętę i dalej przez Brzączowice do Dobczyc?

  10 3
 • 14 lut 2021

  TAK. Chamstwo kierowców. Doświadczyłem tego wielokrotnie. A droga wojewódzka jest zarówno dla kierowców jak i dla rowerzystów. Tylko ograniczone umysły "mistrzów kierownicy" nie są dostosowane do normalności

  20 5
 • 14 lut 2021

  Ścieżki rowerowe czy trasy rowerowe. To zasadnicza różnica. Jak rozumiem, to w większości ma być trasa rowerowa po drodze wojewódzkiej Myślenice - Łapczyca (do Książnic). Jechałem kiedyś rowerem do Gdowa. Makabra, chamstwo kierowców a zwłaszcza TIR-owców. Bardzo jestem ciekawy jak projektanci zapewnią bezpieczeństwo rowerzystów.

  18 7

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • 27 lis 2020

  Niestety, nie wszystko jest w porządku. Ani architekt projektujący ani służby podległe Burmistrzowi nie przewidziały zjazdów dla niepełnosprawnych czy dla rodziców z wózkami przy zejściach naprzeciw Urzędu Miasta oraz wyżej naprzeciw herbaciarni. Żeby zejść na płytę z wózkiem, musiałem dojść do wylotu na ulicę Reja. Może to i dobrze, miałem dłuższy spacer.

  43 7

Kolejne obostrzenia w związku z epidemią. Rząd zamyka cmentarze

 • 31 paź 2020

  Odwiedzi Wawel. To nie cmentarz.

  11 2

Droga w Polance prowokuje do szybkiej jazdy? Radny zabiega o ograniczenie prędkości i przejście dla pieszych

 • 8 paź 2020

  Rzeczywiście, masz rację. Nie starałem się wyjeżdżać z parkingu w tym miejscu

  2
 • 7 paź 2020

  Nie wiem, czy taki był projekt parkingu przy cmentarzu, ale ostatni wyjazd (patrząc od Myślenic) jest na samym zakręcie i jeszcze do tego zasłonięty krzakami. ech, drogowcy, Cyrkle a nie projektanci.

  9 3

Budowa połączenia kolejowego Kraków-Myślenice trafiła do oceny. Szacowany koszt to 1,1 mld zł

 • 3 wrz 2020

  Wybudowanie linii kolejowej to jeden problem. Następne problemy zaczną się z utrzymaniem przystanków oraz dotacjami do kolei już istniejącej, bo żadna tego typu lokalna linia nie zarabia na siebie. Lokalne samorządy muszą cały czas dokładać.

  23 3

Rewitalizacja Rynku potrwa najdłużej do listopada. Tak zmienia się serce miasta

 • 26 sie 2020

  Wybrałem się dziś na myślenicki Rynek. Chciałem pooglądać jak "pięknieje". No postępy są, ale i są "kwiatki". Z drogi od strony pierzei przy której znajduje się budynek Urzędu Miasta są dwa zejścia na płytę rynku. Kilka schodek i ani jednego zjazdu dla osób z wózkami lub dla osób poruszających się na wózkach.
  Czy to są normy uwzględniające łamanie barier architektonicznych? Chyba nie.
  Co to za projektant, który wyprodukował taki bubel? Gdzie władze Gminy i jego służby, że zaaprobowali taki projekt i jest to wykonywane.

  23 3

Od dzisiaj nie wjedziesz do Rynku. Tak będzie do końca września. To efekt rewitalizacji

 • 14 lip 2020

  Wybrałem się dziś na myślenicki Rynek. Chciałem pooglądać jak "pięknieje". No postępy są, ale i są "kwiatki". Z drogi od strony pierzei przy której znajduje się budynek Urzędu Miasta są dwa zejścia na płytę rynku. Kilka schodek i ani jednego zjazdu dla osób z wózkami lub dla osób poruszających się na wózkach.
  Czy to są normy uwzględniające łamanie barier architektonicznych? Chyba nie.
  Co to za projektant, który wyprodukował taki bubel? Gdzie był poprzedni Burmistrz i jego służby, że zaaprobowali taki projekt, gdzie był obecny Burmistrz i jego służby, które bezwiednie popełniają błędy poprzedników.
  Jeszcze jest jakaś szansa, żeby to poprawić.
  A jeżeli nie, to przez kolejne dziesięciolecia matki z wózkami będą chodzić dookoła, żeby podejść do projektowanej fontanny. Młode są niech ćwiczą nogi. A staruszkowie niech zjeżdżają po schodach. Potrzepanie organami wewnętrznymi im nie zaszkodzi.

  2

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 • 5 cze 2020

  Byłem na tym parkingu.
  Długość miejsca postojowego to 4,30 m a razem z położonym krawężnikiem od strony jezdni 4,55. Długość miejsca postojowego powinna mieć 5,00 m.
  Czyli parking jest za krótki o 70 cm i nie jest zgodnym z przepisami prawa budowlanego.
  Jak była projektowana droga? Wątpię, żeby projektant wrysował za krótkie miejsca postojowe a Starostwo taki projekt by zatwierdziło, choć w tym kraju wszystko jest możliwe.
  Czy parkingi zostały skrócone? Jeżeli tak, to kto za to odpowiada. Gdzie były służby Burmistrza?
  Gdzie inspektorzy nadzoru?
  Myślę, że Powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego powinien uważnie przyjrzeć się tej inwestycji. Wszak to za nasze podatki jest wykonany taki bubel.

  21 1
 • 4 cze 2020

  długość 5,0 m, szerokość 2,5 m. szerokość dla niepełnosprawnych 3,6 m

  1

Politycy starostwa rozmawiają z Wisłą Kraków. Mają ziemię, której klub potrzebuje do rozbudowy bazy

 • 29 maj 2020

  O ile wiem, Klub piłkarski Wisły Kraków jest spółką akcyjną. Akcjonariusze to osoby prywatne.
  Dlaczego więc jest taki nacisk aby Starostwo miało przekazać grunty za zaniżoną kwotę?

  5 2

Ukradł zegarek ze sklepu. Szuka go policja

 • 25 maj 2020

  Nie znał daty ani godziny, więc wziął. Teraz będzie odliczał czas do zatrzymania.

  16

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • 25 maj 2020

  A dlaczego zakaz wjazdu jest przy skrzyżowaniu z ulicą Górną?
  Naprzeciw dolnej stacji narciarskiej jest duży parking w lecie pusty. Pozwolić na parkowanie dla przyjezdnych. Wprowadzić opłaty. Pieniądze wpłyną do właściciela lub administratora parkingu. Dopiera za parkingiem postawić zakaz wjazdu i ścigać nielegalnie wjeżdżających dalej.

  33

W gminie powstaje zespół ds. kobiet. Będzie doradzał burmistrzowi. Kto wchodzi w jego skład?

 • 17 maj 2020

  Ciała doradcze jak za starych "dobrych" komunistycznych czasów. Patrząc na dotychczasowe działania Burmistrza, który podejmuje tylko "samodzielne" decyzje, nie sądzę, że to CIAŁO mogło cokolwiek realnego doradzić Burmistrzowi (chyba, że zestaw laurek na urodziny).

  29 3

Polana Kudłacze: Zachód Słońca i widoki to powody dla których warto tu przyjść

 • 12 maj 2020

  Na Kudłacze chodziłem z rodzicami, kiedy było tylko samo schronisko, a poniżej tylko pole namiotowe z którego roztaczał się piękny widok na dolinę Raby i Kotoń.
  Teraz od tej strony stoi kilka ruder, bo trudno je nazwać domkami letniskowymi a jakiś "zapobiegliwy" właściciel posadził drzewa, które skutecznie zasłaniają widok.
  Jestem bardzo ciekawy kto wydał pozwolenie na lokalizację tych ruder w tak eksponowanym miejscu?

  5 3

Epidemia oznacza koniec Europy?

 • 2 maj 2020
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Dopóki Europa nie poczuje prawdziwej solidarności i wspólnoty interesów, dopóki Polak nie zapłacze nad ogromnym bezrobociem wśród młodych Hiszpanów, a Portugalczyk nie poczuje empatii do nas czujących oddech Rosji na karku. Do czasu do którego Niemcy i ich podnóżek Francja nie przestaną traktować inne kraje jak małe dzieci i swoje kolonie to ja mam taki projekt Europejski w dupie.

  Nigdy Polak nie zapłacze nad bezrobociem na drugim krańcu Europy i nigdy Portugalczyk nie zainteresuje się sytuacją geopolityczną Polski. Europa zawsze byłą podzielona. Religijnie, gospodarczo, kulturowo. Wystarczy spojrzeć na historię dwóch tysięcy lat Europy. Konfliktów, wojen, różnych układów, unii i porozumień,
  Sąsiad napadał na sąsiada, zabierał co mu się nawinęło pod rękę albo zostawał i okupował.
  Teraz świat zrobił się "mały" i Europa również. Nastąpiło to po technicznej rewolucji w XIX i XX wieku i kolejno po elektronicznej.
  I komu jest potrzebna wspólna Europa? Wielkim międzynarodowym korporacjom, które bogacą się własnie na wielkiej wspólnocie. Bo nie widzę wielkości Europy jako wspólnoty pod względem gospodarczym (mówię o państwach) ani tym bardziej militarnym. Na obu tych płaszczyznach istnieją tylko układy i partykularyzm.
  A nas zwykłych obywateli pojęcie wspólnej Europy ty tylko slogan. Jednym plusem to możliwość swobodnego poruszania się po wspólnocie i możliwości pracy.

  1 1