Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • 27 lis

  Niestety, nie wszystko jest w porządku. Ani architekt projektujący ani służby podległe Burmistrzowi nie przewidziały zjazdów dla niepełnosprawnych czy dla rodziców z wózkami przy zejściach naprzeciw Urzędu Miasta oraz wyżej naprzeciw herbaciarni. Żeby zejść na płytę z wózkiem, musiałem dojść do wylotu na ulicę Reja. Może to i dobrze, miałem dłuższy spacer.

  39 6

Kolejne obostrzenia w związku z epidemią. Rząd zamyka cmentarze

 • 31 paź

  Odwiedzi Wawel. To nie cmentarz.

  11 2

Droga w Polance prowokuje do szybkiej jazdy? Radny zabiega o ograniczenie prędkości i przejście dla pieszych

 • 8 paź

  Rzeczywiście, masz rację. Nie starałem się wyjeżdżać z parkingu w tym miejscu

  2
 • 7 paź

  Nie wiem, czy taki był projekt parkingu przy cmentarzu, ale ostatni wyjazd (patrząc od Myślenic) jest na samym zakręcie i jeszcze do tego zasłonięty krzakami. ech, drogowcy, Cyrkle a nie projektanci.

  9 2

Budowa połączenia kolejowego Kraków-Myślenice trafiła do oceny. Szacowany koszt to 1,1 mld zł

 • 3 wrz

  Wybudowanie linii kolejowej to jeden problem. Następne problemy zaczną się z utrzymaniem przystanków oraz dotacjami do kolei już istniejącej, bo żadna tego typu lokalna linia nie zarabia na siebie. Lokalne samorządy muszą cały czas dokładać.

  23 3

Rewitalizacja Rynku potrwa najdłużej do listopada. Tak zmienia się serce miasta

 • 26 sie

  Wybrałem się dziś na myślenicki Rynek. Chciałem pooglądać jak "pięknieje". No postępy są, ale i są "kwiatki". Z drogi od strony pierzei przy której znajduje się budynek Urzędu Miasta są dwa zejścia na płytę rynku. Kilka schodek i ani jednego zjazdu dla osób z wózkami lub dla osób poruszających się na wózkach.
  Czy to są normy uwzględniające łamanie barier architektonicznych? Chyba nie.
  Co to za projektant, który wyprodukował taki bubel? Gdzie władze Gminy i jego służby, że zaaprobowali taki projekt i jest to wykonywane.

  23 3

Od dzisiaj nie wjedziesz do Rynku. Tak będzie do końca września. To efekt rewitalizacji

 • 14 lip

  Wybrałem się dziś na myślenicki Rynek. Chciałem pooglądać jak "pięknieje". No postępy są, ale i są "kwiatki". Z drogi od strony pierzei przy której znajduje się budynek Urzędu Miasta są dwa zejścia na płytę rynku. Kilka schodek i ani jednego zjazdu dla osób z wózkami lub dla osób poruszających się na wózkach.
  Czy to są normy uwzględniające łamanie barier architektonicznych? Chyba nie.
  Co to za projektant, który wyprodukował taki bubel? Gdzie był poprzedni Burmistrz i jego służby, że zaaprobowali taki projekt, gdzie był obecny Burmistrz i jego służby, które bezwiednie popełniają błędy poprzedników.
  Jeszcze jest jakaś szansa, żeby to poprawić.
  A jeżeli nie, to przez kolejne dziesięciolecia matki z wózkami będą chodzić dookoła, żeby podejść do projektowanej fontanny. Młode są niech ćwiczą nogi. A staruszkowie niech zjeżdżają po schodach. Potrzepanie organami wewnętrznymi im nie zaszkodzi.

  2

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 • 5 cze

  Byłem na tym parkingu.
  Długość miejsca postojowego to 4,30 m a razem z położonym krawężnikiem od strony jezdni 4,55. Długość miejsca postojowego powinna mieć 5,00 m.
  Czyli parking jest za krótki o 70 cm i nie jest zgodnym z przepisami prawa budowlanego.
  Jak była projektowana droga? Wątpię, żeby projektant wrysował za krótkie miejsca postojowe a Starostwo taki projekt by zatwierdziło, choć w tym kraju wszystko jest możliwe.
  Czy parkingi zostały skrócone? Jeżeli tak, to kto za to odpowiada. Gdzie były służby Burmistrza?
  Gdzie inspektorzy nadzoru?
  Myślę, że Powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego powinien uważnie przyjrzeć się tej inwestycji. Wszak to za nasze podatki jest wykonany taki bubel.

  21 1
 • 4 cze

  długość 5,0 m, szerokość 2,5 m. szerokość dla niepełnosprawnych 3,6 m

  1

Politycy starostwa rozmawiają z Wisłą Kraków. Mają ziemię, której klub potrzebuje do rozbudowy bazy

 • 29 maj

  O ile wiem, Klub piłkarski Wisły Kraków jest spółką akcyjną. Akcjonariusze to osoby prywatne.
  Dlaczego więc jest taki nacisk aby Starostwo miało przekazać grunty za zaniżoną kwotę?

  5 2

Ukradł zegarek ze sklepu. Szuka go policja

 • 25 maj

  Nie znał daty ani godziny, więc wziął. Teraz będzie odliczał czas do zatrzymania.

  16

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • 25 maj

  A dlaczego zakaz wjazdu jest przy skrzyżowaniu z ulicą Górną?
  Naprzeciw dolnej stacji narciarskiej jest duży parking w lecie pusty. Pozwolić na parkowanie dla przyjezdnych. Wprowadzić opłaty. Pieniądze wpłyną do właściciela lub administratora parkingu. Dopiera za parkingiem postawić zakaz wjazdu i ścigać nielegalnie wjeżdżających dalej.

  33

W gminie powstaje zespół ds. kobiet. Będzie doradzał burmistrzowi. Kto wchodzi w jego skład?

 • 17 maj

  Ciała doradcze jak za starych "dobrych" komunistycznych czasów. Patrząc na dotychczasowe działania Burmistrza, który podejmuje tylko "samodzielne" decyzje, nie sądzę, że to CIAŁO mogło cokolwiek realnego doradzić Burmistrzowi (chyba, że zestaw laurek na urodziny).

  29 3

Polana Kudłacze: Zachód Słońca i widoki to powody dla których warto tu przyjść

 • 12 maj

  Na Kudłacze chodziłem z rodzicami, kiedy było tylko samo schronisko, a poniżej tylko pole namiotowe z którego roztaczał się piękny widok na dolinę Raby i Kotoń.
  Teraz od tej strony stoi kilka ruder, bo trudno je nazwać domkami letniskowymi a jakiś "zapobiegliwy" właściciel posadził drzewa, które skutecznie zasłaniają widok.
  Jestem bardzo ciekawy kto wydał pozwolenie na lokalizację tych ruder w tak eksponowanym miejscu?

  5 3

Epidemia oznacza koniec Europy?

 • 2 maj
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Dopóki Europa nie poczuje prawdziwej solidarności i wspólnoty interesów, dopóki Polak nie zapłacze nad ogromnym bezrobociem wśród młodych Hiszpanów, a Portugalczyk nie poczuje empatii do nas czujących oddech Rosji na karku. Do czasu do którego Niemcy i ich podnóżek Francja nie przestaną traktować inne kraje jak małe dzieci i swoje kolonie to ja mam taki projekt Europejski w dupie.

  Nigdy Polak nie zapłacze nad bezrobociem na drugim krańcu Europy i nigdy Portugalczyk nie zainteresuje się sytuacją geopolityczną Polski. Europa zawsze byłą podzielona. Religijnie, gospodarczo, kulturowo. Wystarczy spojrzeć na historię dwóch tysięcy lat Europy. Konfliktów, wojen, różnych układów, unii i porozumień,
  Sąsiad napadał na sąsiada, zabierał co mu się nawinęło pod rękę albo zostawał i okupował.
  Teraz świat zrobił się "mały" i Europa również. Nastąpiło to po technicznej rewolucji w XIX i XX wieku i kolejno po elektronicznej.
  I komu jest potrzebna wspólna Europa? Wielkim międzynarodowym korporacjom, które bogacą się własnie na wielkiej wspólnocie. Bo nie widzę wielkości Europy jako wspólnoty pod względem gospodarczym (mówię o państwach) ani tym bardziej militarnym. Na obu tych płaszczyznach istnieją tylko układy i partykularyzm.
  A nas zwykłych obywateli pojęcie wspólnej Europy ty tylko slogan. Jednym plusem to możliwość swobodnego poruszania się po wspólnocie i możliwości pracy.

  1 1

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 27 kwi

  Idź człowieku siać trawniki

  146 22

Paryż widziany okiem fotografa

 • 9 mar

  Widziałem, polecam. W ładnej czarno-białej tonacji z domieszką sepii. Ulice Paryża pokazane w starym stylu, Gratulacje dla autora.

  1

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura

 • 6 mar

  ...... Przepisy prawa budowlanego i przepisy zagospodarowania przestrzennego mówią w jasny sposób, że budynki mogą być stanowione od linii lasu w odległości 12 metrów.....

  Pan Burmistrz nie ma pojęcia o prawie budowlanym.

  26 14

Była wiceprzewodnicząca komentuje odwołanie i zastanawia się nad miejscem, które zajmie przy stole

 • 4 mar

  Żenujące jest to, że Pni radna zastanawia się gdzie ma siedzieć podczas obrad Rady Miasta. To wskazuje na to, że stołek ma najważniejszy wymiar w działalności jako przedstawiciela społeczeństwa. Krótko mówiąc: z obietnic, że będzie bez układów, jakieś klocki się układa.

  9 3

A co jeśli koronawirus dotrze do Myślenic? Radni dyskutują na temat ewentualnego zagrożenia

 • 4 mar

  "Nasze działania jako starostwa będą polegały głównie na przekazywaniu informacji z terenu powiatu, natomiast piętro wyżej wyznaczone są jednostki, które będą reagowały na konkretne przypadki. Na terenie powiatu nie mamy miejsca gdzie mogłaby odbyć się ewentualna kwarantanna. Jako jeden z nielicznych powiatów w Małopolsce posiadamy szpital, który ma oddział zakaźny, jednak koordynacja działań w omawianym przypadku leży po stronie inspekcji sanitarnej."

  To cytat z wypowiedzi kierownika wydziału zarządzania kryzysowego i spraw obronnych Pana Marcina Zięby.... czyli nie mamy nic, za nic nie odpowiadamy... czyli ... nic dodać, nic ująć

  4
 • 27 lut

  A cóż radni mogą wymyśleć, Tego typu dyskusje są jałowe i przedstawiają fałszywa troskę o ludzi.

  23 6

Wojewoda Małopolski: Koronawirus? Jesteśmy gotowi

 • 4 mar

  Szanowny Panie Wojewodo. Na co jest Pan przygotowany? Tylko na MONITOROWANIE. Jeżeli zdarzy się przypadek zachorowania w naszym rejonie, to Pan nic nie pomoże, a tylko z Pana strony usłyszymy ubolewanie i współczucie. Polskie lecznictwo mnie ma żadnych środków ani personalnych ani finansowych ani przygotowania merytorycznego na zderzenie się z jakąkolwiek epidemią.

  7

Koniec z parkowaniem za darmo. Przy ul. Szpitalnej stanęły parkomaty

 • 4 mar

  Można się oburzać na nowe zasady parkowania i pobieranie opłat. Za podjechanie do szpitala, przychodni czy apteki w okolicach szpitala i pozostawienie auta na pół godziny czy godzinę i zapłacenie 1 zł czy 2 złote nie uszczupli żadnej kieszeni. Dla każdego potrzebującego je do zniesienia. Natomiast wielogodzinne parkowanie to nic innego jak zajmowanie miejsca tym, którzy tego potrzebują. Rotacja jest wskazana.

  16 8

MgFoto pokazało najlepsze zdjęcia swoich fotografików wykonane w 2019 roku

 • 4 mar

  dla wzajemnej adoracji, kiedyś się mówiło TWA (Towarzystwo Wzajemnej Adoracji)

  3 1

Biuro paszportowe w Myślenicach? Może… ale nie wcześniej niż za 2 lata

 • 27 lut

  Mój paszport jest ważny jeszcze 2 lata, może zdążą otworzyć

  2