Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Malować linie pomocnicze, czy nie? Zarząd Dróg Powiatowych odpowiada na uwagi eksperta

 • 20 lut 2019

  Społeczeństwo dzięki łopatologicznym systemowi nauczania ubożeje intelektualnie. Niedługo będą instrukcje jak otwierać słoiki.
  Malować. Czym więcej znaków poziomych na jezdniach tym będzie bezpieczniej. Bierzmy przykład z innych krajów. Wielka Brytania, Irlandia, Francja

  3 1

"Cisza" tematem dorocznej wystawy przeglądowej mgFoto

 • 20 lut 2019

  Widziałem.
  Kilka zdjęć naprawdę dobrych, reszta cieniutko, w necie jest takich setki
  Bezimienna, nie podpisani autorzy. Czyżby się wstydzili swoich dzieł?

  4 1

"Muzeum Niepodległości to wotum dziękczynne myśleniczan za wolność i niepodległość"

 • 11 lis 2018

  Ech, Luna. Czytając ten tekst odnoszę wrażenie że:
  1. nigdy nie byłaś w bibliotece Publicznej
  2. nigdy nie byłaś w Domu Greckim
  3. i nie byłaś w nowym muzeum
  ... w co oczywiście nie wierzę ...

  W bibliotece są tak duży księgozbiór, że zaczyna brakować miejsca a ludzie książki piszą.
  Dane statystyczne ze strony BM - http://www.biblioteka.myslenice.pl/o-bibliotece,statystyka
  W Domu greckim większość ekspozycji była zmagazynowana (nie mogę znaleźć danych z Muzeum.
  W nowym muzeum jest na razie sporo miejsca ale nie wszystkie eksponaty są jeszcze poukładane. Jak wspominał w wywiadzie dyrektor muzeum Pan Lemaniak, w ciągu ostatniego mieszkańcy Myślenic podarowali Muzeum kilkaset sztuk różnych historycznych rzeczy. I jak sądzę będzie ich przybywać.

  13 9
 • 11 lis 2018

  Takiemu miastu jak Myślenice potrzebne jest muzeum. Można dyskutować, czy dalej było płacić za wynajem Domu Greckiego wymagającego generalnego remontu czy wykładać duże kwoty na nowe. Byłem wczoraj już po oficjalnym otwarciu. Dużo przestrzeni i wiele możliwości. Jeszcze wiele do zrobienia. Obecne wystawy cząstkowe. Natomiast na samej górze świetna wystawa fotografii starej i nowej Pana Nowaka i do tego film, który jest podpięty w tym artykule. Niesamowite jak zmieniły się Myślenice w ciągu tych 100 lat i więcej.

  25 14

Tak będzie wyglądać myślenicki Rynek w 2020 roku. Na jego przebudowę gmina otrzymała 25 mln zł

 • 2 mar 2018

  Czy jest gdzieś do wglądu plan zagospodarowania Rynku ????
  Czy jest tam jakiś kącik dla rowerzystów (stojaki, informacja)?

  5 2

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

 • 2 mar 2018

  Czy jest gdzieś do wglądu plan zagospodarowania Rynku ????
  Czy jest tam jakiś kącik dla rowerzystów (stojaki, informacja)?
  Z wizualizacji jego przebudowy wynika, że na środku Rynku będą posadzone drzewa, czyli większe imprezy jak Festiwal Folkloru znikną z płyty

  2

Turniej Strzelecki w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia

Czerń i biel w fotografii mgFoto

 • 27 lut 2018

  Jedynie zdjęcia Pana Jawora mają sens i są swietnie zrobione. Reszta taka sobie. A gdzie zdjęcia Pana Kosiby i Pana Nowaka?

  2 1

Daniel Obajtek - były wójt Pcimia został prezesem PKN Orlen

 • 8 lut 2018

  Pan Obajtek jest zagrożeniem dla Chucka Norrisa

  36 3

MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ

 • 2 sty 2018
  Kobieta Sukcesu napisał/a:

  W powiecie myślenickim są równi i równiejsi - nie wszyscy muszą stosować się do planu zagospodarowania przestrzennego. Znam osoby, które otrzymały pozwolenie na budowę niezgodnie z planem.Pozwolenie otrzymały od Pana Rysia. Na nadzór budowlany w takich sytuacjach nie masz co liczyć. Nie muszę chyba pisać kto zapłacił za plany zagospodarowania.

  Skoro o tym piszesz to chyba wiesz co robisz. Sprawa nadaje się do prokuratury a co najmniej do nagłośnienia w prasie.

  31 3
 • 2 sty 2018
  Kobieta Sukcesu napisał/a:

  To prawda. Apartamentowce są budowane na każdym skrawku ziemi- dzięki Panu Rysiowi ze Starostwa. Ciasnota, brak miejsc parkingowych, kiepskie materiały - zwłaszcza Jania Construction. Zobacz sobie rownież na nowy apartamentowiec za MOKIS'em woda stoi w garażu-widać od ul. Mickiewicza. Pan Ryś zapomniał, że był tam Kobyli Potok. Myślenice zaczynają wyglądać koszmarnie

  Chyba nie ten adres pretensji. Starostwo wydaje pozolenia na podstawie zapisów w Planie zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach zabudowy. A to należy do Urzędu miasta.
  Ale zgdzam się z tym, że te inwestycje to totalne naciąganie przepisów a sposób ich realizacji to czysta kpina. Współczuję nabywcom i przyszłym mieszkańcom. Ale skoro juz niektóre budynki są zamieszkałe, to znaczy, że i nazdór budowlany nie znalazł uchybień. :(

  22 2

Galeria Sztuki Współczesnej w MOKiS przechodzi gruntowną modernizację

 • 23 gru 2017

  Widzę, że nowe Kierownictwo powoli wyciąga MOKiS z wieloletniego marazmu zafundowanego przez Paną Werner. Dobrze, że są fundusze na takie zamierzenia, tym bardziej, że nie są to pieniądze Miasta. Wierzę, że te inwestycje przyczynią się do rozwoju kultury w Myślenicach i budynek ten ożyje (co zresztą już można to zauważyć)
  Mogę podpowiedzieć, że przydałoby się jakaś salka do ćwiczeń zespołów muzycznych i pod egidą MOKiSu mogliby być promowani, a jest kilka takich próbujących po garażach, może studio fotograficzne ze sprzętem i dobrą sekcją fotograficzną bo i tym temacie cienko w Myślenicach, może jakaś sensowna sekcja teatralna.
  Zyczę powodzenia.

  16 2

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

 • 23 gru 2017

  "Na marmurowej wyrył płycie czas wieczne prawa dla ludzkości:
  Nic piękniejszego ponad życie, w życiu - nic ponad czar miłości."
  Lope de Vega

  1

Trzydziestolecie Ziemi Myślenickiej

 • 11 gru 2017
  bono napisał/a:

  Pominięty przez redakcję, minął jubileusz Ziemi Myślenickiej....

  Bo Szanowna Redakcja nigdzie nie chodzi, nie robi reportaży. Czeka z założonymi rękami aż ktoś coś napisze, podeśle, sfotografuje.

  Pozdrawiam Redakcję.

  10

Budowa domu

 • 5 wrz 2017
  olka12 napisał/a:

  Witam mam pytanie odnosnie odbioru budynku gdy dom juz stoi i chcielibysmy w nim zamieszkac co nalezy załatwić?czy konieczne sa pozwolenia na zamieszkanie we wlasnym domu?

  Zakończoną budowę budynku mieszkalnego należy zgłosić do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
  Musisz wypełnić wniosek:
  „Zawiadomienie o zakończeniu budowy obiektu budowlanego”

  do pobrania ze strony:
  http://pinb-myslenice.pl/?p=p_3

  Są tam wymienione niezbędne dokumenty jakie powinny być dołączone.

  Ale od czego masz kierownika budowy. To on powinien Ci pomóc w zebraniu niezbędnych dokumentów. Również do jego obowiązków należy prowadzenie dziennika budowy i musisz mieć jego oświadczenie o zakończeniu budowy budynku.

  PINB przyjmuje dokumenty i jeżeli dokumenty są w porządku, to do miesiąca możesz odebrać zaświadczenie o przyjęciu zgłoszenia.
  Wtedy możesz zamieszkać, zameldować się i cieszyć się posiadaniem wymarzonego domu.

 • 14 lis 2016
  basiulka2795 napisał/a:

  Rozumiem,a jeśli bede chciala zlecic komuś wykonanie badań geologicznych wcześniej musze załatwić sprawę z geodeta żeby wydzielil obszar działki??czy mogę od razu po geologa dzwonić? ??

  Możesz najpierw zlecić geologowi wykonanie badań, ale musisz mu wskazać na mapie dokładną lokalizację budynku. Najlepiej, żeby to było na mapie do celów projektowych, ale to koszt ponad 1000 zł, a może się okazać, że nie będzie można posadowić budynku. Najlepiej skontaktować się z geologiem i porozmawiać na jakiej mapie może pracować. Na większym terenie będzie musiał wykonywać więcej odwiertów, a to już kosztuje.
  Odpowiadając na kolejne pytanie, koszt 2 odwiertów i opracowania pod średniej wielkości dom to 800-1200 zł w zależności od głębokości odwiertów.

  3 1

Plany zagospodarowania przestrzennego

 • 22 sie 2017

  Plany zagospodarowania przestrzennego aktualizuje się w zależności od złożonych wniosków na dany teren. O przystąpieniu do aktualizacji decyduje Rada Gminy.
  Co do wielkości działek, to wymagane powierzchnie są przy nowo wykonywanych podziałach.
  Jeżeli jest działka już istniejąca o mniejszej powierzchni, to możesz na niej budować pod warunkiem ze spełnisz inne warunki wynikające z zapisów w Planie i prawa budowlanego (odległości, wskaźniki zabudowy i inne)

  2

Domy

 • 22 sie 2017

  Dom inteligenty to taki inkubator dla ludzi. Oświetlenie, wentylacja, "świeże powietrze", klimatyzacja - to wszytko sztuczne, nie mające nic wspólnego z naturą.
  A ponadto powiększanie kosztów utrzymania i to dość znaczne.
  Kto chce mieszkać w takim "termosie" to jego sprawa, ale broń Boże wypuszczać dzieci na zewnątrz, bo zaraz kichać będą.

  13 2

Park linowy w Myślenicach

 • 17 sie 2017

  Odwiedziłem dziś na rowerze Zarabie. Park linowy działa. Dla dzieci w całości ukończony. Dla dorosłych jedna część udostępniona, oraz prowadzone są prace przy kolejnych.
  Sporo bawiących się dzieci...
  .... i tu apeluje do naszych władz w sprawie drogi okrężnej, która prowadzi tuz obok bawiących sie dzieci.
  Moim zdaniem należy zamnąć ten odcinek dla tuchu samochodowego zamin dojdzie do jakiegoś nieszczęścia. Droga prowadząca tuż obok pola namiotowego jest na tyle szeroka, że spokojnie można tam wprowadzić ruch dwustronny.
  Jak zaobserwowałem, większość kierowców zwalniało, natomiast zjawił sie jeden kretyn, który z dużą predkością zrobił sobie rundkę.

  16 1

Kamień w korycie Bysinki z datą regulacji

Odbiór domu jednorodzinnego Gmina Dobczyce

 • 11 lip 2017

  Czyli po zakupie czeka Was jeszcze sporo pracy.
  Ale najważniejsze: sprawdźcie czy budynek jest wykonany zgodnie z zatwierdzonym projektem a zwłaszcza lokalizacje budynku na działce, odległości od granic, jego dokładne wymiary (długość, szerokość oraz rozmieszczenie pomieszczeń. Każda istotne odstępstwo wymaga zmiany pozwolenia na budowę i nowej dokumentacji. Sprawdźcie jescze dokładnie, czy macie zagwarantowany dojazd do drogi publicznej (gminnej, powiatowej, - jakieś służebności, udziały w dojhazdach koniecznie przepiszcie na siebie), czy macie zagarantowany dostęp do mediów.
  Przy zakupie żądajcie dwóch kompletnych i opieczętowanych projektów oraz oryginalnej decyzji o pozwoleniu na budowę z pieczęciami prawomocności, kopii zgłoszenia do Nadzoru Budowlnego o rozpoczęciu budowy. Dziennik budowy musi być uzupełniony zgodnie ze stanem budowy.
  Kolejna ważna sprawa, to po zakupie i sporządzeniu aktu notarialnego, musicie zożyc do Starostwa wniosek o zmianie inwestora. Będzie Wam potrzebny dziennik budowy, oryginał pozwolenia na budowę do wglądu, oświadczenia poprzednich właścicieli o zgodzie na prowadzenia budowy, Wasze oświadczenie o przejęciu warunków określonych w Decyzji.
  Dopiero wtedy możecie prawnie dalej prowadzić budowę.
  Do odbioru w Nadzorze Budowlanym budynek musi być wykonany w całości, łacznie z ociepleniem, wszystkimi niezbędnymi instalacjami oraz zagospodarowaniem i uporzadkowaniem terenu na działce (geodeta wykonujacy mapę powykonawczą nanosi wszystkie obiekty na działce i wpisuje oświadczenie, czy działka jest zagospodarowana zgodnie z projektem zagospodarowania działki) Również kierownik budowy musi w końcowym protokole wpisać o uporzadkowaniu terenu i wykonaiu budynku zgodnie z dokumentacją i nadającym sie do użytkowania.
  Możecie zmienić kierownika budowy. Wystarczy jego wpis do dziennika budowy, że przyjmuje obowiązki kierownika.
  Powodzenia.

  3

BIURA PODRÓŻY W MYŚLENICACH

 • 24 maj 2017
  maksym brukarstwo napisał/a:

  Do Europy potrzebny jest tylko dowód osobisty

  Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd ?
  Białoruś, Rosja, Kosowo, Ukraina - to kraje gdzie są obowiązujące paszporty (chyba, że to nie Europa)

  Na stronie Ministerstwa Sprawa Zagranicznych są dokładnie podane dane, gdzie obowiązują paszporty oraz wizy:

  http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/

  Miłego podróżowania.

  3 1

TENIS STOŁOWY: Rafał Zlezarczyk jedzie sędziować na Mistrzostwach Świata

 • 18 mar 2017

  Brawo. To są powody do dumy.
  Nie wiem czego się życzy sędziemu tenisa stołowego, więc na tak ważną imprezę życzę tego, czego się życzy się międzynarowemu sędziemu tenisa stołowego. :)

  30 6

Lubień: Zaczęli drążyć. To będzie najdłuższy tunel w Polsce

 • 8 mar 2017

  Znajomość tematu szanownych przedmówców jest "ZEROWA".
  Tereny, gdzie wykonywany jest tunel znajduje się w tzw. Fliszu Karpackim. Niestety to geologicznie fatalny grunt do drążenia tuneli. Cytując nawet Wikipedię, są to warstwy składające się z ławic i warstw na przemian zlepieńców, piaskowców, mułowców i iłowców.
  To nie to co wapienne skały Chorwacji czy Włoch, czy alpejskie granity gdzie z powodzeniem może wjechać maszyna drążąca od razu cały przekrój tunelu.
  W tunelu pod Luboniem taka maszyna byłaby bez przerwy zasypywana niespojonymi luźnymi kamieniami. No i stąd taka technologia.

  35 1