emeryt

Czy Jarosła Szlachetka honorowo odejdzie od koryta (rad nadzorczych)?

 • Andrzej Tomaszewski 18 gru 2023

  Prawdopodobnie nie odejdzie sam. Trudno jest odkleić ich od stołków. Jako burmistrz też się nie sprawdza. W działaniach bardziej mi przypomina Dudę, bo też bez podpowiedzi sam nic nie zrobi

  11

Szpital Myślenice - różne przeżycia

 • Andrzej Tomaszewski 20 maj 2023

  Ja mam inne zdarzenie zanotowane w szpitalu. Podczas kąpieli wypadła mi rurka z nefrostomii. W dobrej wierze i z przekonaniem poszedłem na SOR, by ją założyli, Zabieg jak zabieg. ODMÓWIONO! Proszę jechać do Krakowa, dowiedziałem się. Ja niepełnosprawny w stopniu znacznym, 76 lat, bez samochodu, wieczorem w sobotę mam jechać do Krakowa. Nawiasem mówiąc oddział nefro w szpitalu jest. Dziękuję ci służbo zdrowia.

  15 2
 • Andrzej Tomaszewski 16 paź 2017

  Ogólnie w służbie zdrowia jest "pod psem". Oczekiwania, długie terminy i skierowania z napisem "cito", to wszystko źle funkcjonuje. Jednak chciałem napisać o przychodni ortopedycznej, gdzie spotkałem się z dobrym przyjęciem. Dr. K.K i jego asystentka p. Grażyna, zrobili bardzo dużo dla wyleczenia mojej nogi. Jestem im bardzo wdzięczny. Chociaż tą drogą mogę podziękować za leczenie. Dziękuję kochani! Andrzej T.

  8 5

Myślenice. Czy w mieście powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • Andrzej Tomaszewski 15 mar 2023

  Czyli co? Wprowadzamy od 13 tej? Stworzą się meliny, gdzie będzie można kupić o każdej porze dnia i nocy. Czyżby nowy pomysł rządzących na dofinansowanie kanciarzy?

  23

PARK NA ZARABIU

 • Andrzej Tomaszewski 8 sty 2023

  Bywam w parku okazjonalnie i widzę ten wandalizm. Monitoring jest koło placu zabaw dla dzieci, ale czy czynny, tego nikt nie wie.

  4 1

Zamykają pracownię zdrowia psychicznego w Myślenicach. Będzie przyjmować pacjentów do końca lutego

 • Andrzej Tomaszewski 18 lut 2022

  A może zamknąć szpitale MSW dla tych sejmowych przygłupów? Oni są nie uleczalni!

  52

zdrowie

 • Andrzej Tomaszewski 19 paź 2020

  Czy ktoś wie, czy przychodnia zdrowia na ul. Słowackiego jest nieczynna? Dzwoniłem od (9 - 17) i nikt nie raczył odebrać telefonu.

  2

Sułkowice: Tak wyglądał zalew po weekendzie. Mieszkańcy regularnie zasypują go śmieciami

 • Andrzej Tomaszewski 16 lip 2020

  Cóż można chcieć od wieśniaków? Czy to sułkowickich, czy to "myslenickich"? Ktoś, kto nie dba o swoje otoczenie, jest i pozostanie zwykłym chamem i wieśniakiem!

  26 3

budowa nowego budynku starostwa

 • Andrzej Tomaszewski 19 sie 2019

  Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie na temat budowy budynku starostwa, to powiem że nie do końca została sprawa przemyślana! Proszę Pana Starostę o nie wciskanie "kitu" ze jest to dla dobra mieszkańców. Raczej dla dobra urzędników. Ponieważ budowa ma być na ul. Drogowców, to dla nas emerytów szykuje się nową "ścieżkę zdrowia", szczególnie dla tych, którzy nie mają własnego transportu. Więc mniejsza ilość petentów, jest dobra dla urzędników. W związku z tym, może by tak od razu lądowisko dla helikopterów i pas startowy dla samolotów (teraz to modne)! Będzie nowocześnie!

  19 7

Urząd w Sułkowicach

 • Andrzej Tomaszewski 9 kwi 2019

  Padło pytanie, w związku ze złym stanem budynku Urzędu, gdzie przenieść pracowników? Może by tak do Urzędu Pracy? Może się dowiedzą ile kosztuje chodzenie za pracą!

  3

Zużyte żarówki energooszczędne

 • Andrzej Tomaszewski 29 mar 2019

  Jeżeli ktoś wie, to proszę podać, gdzie można zdać zużyte żarówki energooszczędne.

Śmietnik podpalono w grudniu. Do dzisiaj nic z nim nie zrobiono

 • Andrzej Tomaszewski 25 mar 2019

  A kogo to obchodzi.? Burmistrz na razie ma spotkania, obiadki i przyjęcia "przeżytych" polityków, jeżeli zajmie się śmietnikiem, to ranga burmistrza upadnie!

  17 4

Gdzie z psem?

 • Andrzej Tomaszewski 23 lut 2019

  Gdzie z psem? W Myślenicach, prawdę mówiąc, nie ma gdzie wyjść. Pozostaje park na Zarabiu. W godzinach do południowych jest w miarę pusto i psina ma się gdzie wybiegać. Ruch dla psa jest tak samo ważny, jak dla człowieka. Tak właśnie robię i bywa że Zarabie jest "pełne" mojego psa.

  1 5

Parkowanie

 • Andrzej Tomaszewski 7 lip 2016

  Masz rację!

  4 5
 • Andrzej Tomaszewski 7 lip 2016

  Nie będę się wdawał w dyskusję z cze1siek! Przypuszczam, że facet ma średnie wykształcenie, które polega na tym, że "średnio piszę i średnio czyta". Niby jest KOD-wcem, ale jeżeli KOD ma takich "członków", to wolę sam demonstrować!

  5 8
 • Andrzej Tomaszewski 3 lip 2016

  Jestem mieszkańcem Myślenic od wielu lat. Nigdy jednak nie było tak źle jak teraz z parkowaniem. Kierowcy stają gdzie chcą i jak chcą. Straż Miejska ma to gdzieś, policja zresztą też. Mam już parę zdjęć samochodów, które stoją w poprzek chodników. Miałem więcej, ale na wskutek awarii komputera, straciłem je. Może coś się ruszy w tej sprawie?

  21 21

Myślenice: Nastolatki sięgają po alkohol. Skąd go biorą?

 • Andrzej Tomaszewski 28 maj 2015

  Ponieważ chodzę bardzo często na Zarabie na spacery z psem, to widzę, jak młodzież pije i pali w parku. Przestałem już im zwracać uwagę, ze względu na moje bezpieczeństwo (mam 69 lat). Jest jednak zarzut wobec policji i straży miejskiej, ponieważ nie wychodząc z radiowozu, nie zobaczą nic. Gdzie są patrole piesze?

  97 6

Przychodnia przeprowadza się z ul. Szpitalnej

 • Andrzej Tomaszewski 31 gru 2014

  To będzie taka "ścieżka zdrowia" dla emerytów, szczególnie zimą!

Wybory Do Europarlamentu Na kogo będziecie głosować ?

 • Andrzej Tomaszewski 18 maj 2014

  Na nikogo! Nie lubię, jak kandydaci zabiegają o wyborców przed wyborami, a potem mają nas głęboko gdzieś. Unia i tak ma nas za "głąbów". Przykładem są ich prawa, gdzie marchewka to owoc, banan ma być prostowany, ślimak to ryba, a nam nie wolno wędzić wędlin. Nawet gdybym poszedł, to co to da? Polacy w PE są w mniejszości, a ci co tam są, to albo się migają od obowiązków, albo nie mają nic do powiedzenia.

  2 1

Lekarze specjaliści, wizyta domowa, prywatna, opinie

 • Andrzej Tomaszewski 24 mar 2014

  Chodzę do lekarza co miesiąc, po t.zw. "kolacje i śniadania emeryckie". Na moje szczęście trafiłem na lekarza dobrego, znającego się na rzeczy, czyli po prostu do dr. Mariusza Przały. Pozbyłem się zgagi, wrzody nie dokuczają, nadciśnienie się stabilizuje. Polecam innym!

  8

Żebraczki przy kościele wcale nie były chore

 • Andrzej Tomaszewski 24 wrz 2012

  A propos tych pań, to kiedyś idąc ul. Sobieskiego w górę, widziałem jak wysiadały z Mercedesa, wraz z dwoma małymi chłopcami (romskimi). Potem widziałem je, żebrające na Rynku w Myślenicach. Z zasady nie daję ani grosza. Wolę dać grającemu na jakimkolwiek instrumencie, ponieważ on, czy ona pracuje.

  13 6