Osieczany: Czy regulacja Raby może zagrozić środowisku?

 • dariusz 6 kwi 2013

  Odnośnie rybek i żabek .
  Polski Związek Wędkarski zrzesza ponad 600 000 członków, reprezentujących wszystkie środowiska i grupy społeczne. Jest kontynuatorem historii i tradycji zorganizowanego wędkarstwa polskiego, które w 2009 r. obchodziło jubileusz 130.lecia, a w 2010 r. jubileusz 60.lecia PZW
  Wiec może lepiej zadbać o ta grupę społeczną i postarać się przyciągnąć ja do Myślenic pięknem raby zamiast wydawać na kolejna inwestycje która będzie nie rentowna jak by nie było to są po części nasze pieniądze .
  Posiadamy już zbiornik retencyjny (jedyny na świecie ) ,na którym zwykły obywatel nie może zrobić zupełnie nic nawet poruszać się po lini brzegowej zalewu .
  Pozatym w całej inwestycji z raba chodzi o to ze jest 13 ml i cza je wydać. na co? na jazy będą mieli ludzie gdzie pływać resztę się kamyczkami obłoży i będzie pięknie koszt góra 5 ml te drobne co zostaną będą na premie .

  13 32
 • dariusz 5 kwi 2013

  Martwią mnie słowa nie których ,ekologia nie jest zła . na całym świecie ludzie żyją w zgodzie z natura lecz w Polsce nie da się bo zaraz znajda się sceptycy. Rownierz jest członkiem tego stowarzyszenia . i naszym celem nie jest ratowanie zabek czy robaczków chodzi po prostu o zachowanie równowagi ekosystemu . Każdy chciał by się kapa w czystej rzece i co najważniejsze pic czysta wodę. Osoba obawiającym się zalania przez powódź chciał bym przypomnieć zdarzenia z 2010 roku ,górne odcinki są już zrobione na gotowe i jakoś nie przeszkodziło to w zniszczeniu okolic górnego jazu powodzi ,nawet wręcz przeciwnie potęgowało to tylko jej skutki .

  20 47