Orbis Non Sufficit

uwagi dotyczace dzialalnosci forum

 • 1 godz.

  Jak zwykle znikają narzędzia ułatwiające przegląd strony. Mam tylko nadzieję że "aktualizacja strony" nie wycięłą historii forum i artykułów z przed lat tak jak stało się to z blogami po ostatniej "aktualizacji".
  Proszę przywrócić wyszukiwarke forum.

Bożnica w Wiśniowej może nawiązywać do przedwojennego sztetla

 • 15 lip

  "Najlepszy jest geszeft za cudze piniondze" - mądrość ludowa.

  13

Potańcówki w Banderozie- warto czy nie?

Remont Rynku potrwa kilkanaście miesięcy. Wiemy, kiedy ruszą prace

 • 5 lip

  Ty wiesz co? Ja o tym piszę już ze dwanaście lat a Ty dopiero teraz się "skapnąłeś"? Czym spowodowane to nagłe przebudzenie z letargu? (Nie odpowiadaj, odpowiedź znam. Pytam retorycznie)

  1 12

Szukam dobrego męża :D

 • 3 lip

  Rozwiejmy domysły - szukasz męża dla siebie czy mężatego sensus stricte? Pytam dla przyjaciela...

  7 2

Wstęp na studzienki i do kapliczki zagrodzony

 • 3 lip

  W najlepszym wypadku niech ogłoszą składkę na zakup "pasa dostępu" i zobaczymy ilu parafianom tak zależy na Studzienkach. Wnioskujący radni powinni ofiarować conajmniej miesięczną dietę plus dodatki jako gminni reprezentanci. Choć przy wzmożonej inicjatywie Klubu Macieja Ostrowskiego to minimum powinny być trzy diety każdy. Niech pokażą jak im zależy, a co!! Dla dobra mieszkańców!!!!!

  3
 • 28 cze

  O, to to to!
  Najlepiej za "friko", albo niech Gmina zapłaci. A co tam czyjaś posesja skoro obok stoi "kapliczka". Zamiast pisać bzdury typu: "Na miejscu znajdują się napisy "wstęp wzbroniony", a całość jest oznakowano niejako jako własność cudza (!!!). To kapliczka wzniesiona na przełomie XVII i XVIII w (a przed XVII na tej działce pasły się dinozaury) , a także wodociągi z 1892 r. z których zasilane były Myślenice w wodę pitną.(Ile razy wnioskował wspomniany radny do poprzedniego burmistrza w tej samej sprawie?) Smutno, że ktoś zagradza dostęp do miejsc, które są dla myśleniczan ważnymi punktami kultu religijnego." Wszystko wina burmistrza Szlachetki że nie chce wykupić działki dla "kultu religijnego". Może czas aby Kościół odkupił te ziemię od właścicieli i zadbał o posesje jak o "Swoją"?
  Tak jak zadbał o "Parkową" na Zarabiu.

  24 5

Piotr Zięba wygrywa II Turniej GP Myślenice 2019

Prowadził traktor mając ponad 3 promile. Twierdził, że to przez cukierki

Nie działa klima w aucie. Jakieś pomysły?

 • 1 lip
  Ciuszekokruszek napisał/a:

  Witam,
  mam problem z klimatyzacja w Volkswagenie Passacie B5. Wiadomo jakie mamy w ostatnich dniach temperatury :) Przydałoby się trochę ochłodzenia, przynajmniej podczas podróży.
  Klimatronik wskazuje temperaturę powietrza jak uważa . Raz jest prawidłowa, raz minusowa ( nawet -50 st. C). Oczywiście klimatyzacja przestała działać.
  Mechanik twierdzi, że wymienił czujnik temp. zewnętrznej. Niby wszystko powinno działać ale nie działa nadal. Może ktoś miał tego typu problem i byłby w stanie coś podpowiedzieć.

  Gaz chłodzący trzeba uzupełnić. Mechanik powinien o tym wiedzieć.

  1

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 1 lip

  Szkopuł w tym że lokalny układ który powstał przez ostatnie kilkanaście lat, za wszelką cenę blokuje szanse do działania nowemu burmistrzowi i nie daje się mu wykazać mając na ustach tę samą formułkę (o utrzymaniu się na stanowiskach). Jeżeli nie widzicie gigantycznej hipokryzji to albo kochacie układ poprzedni albo nienawidzicie PiS. W obu tych przypadkach tracimy cenny czas, zarówno ekonomicznie jak i rozwojowo.
  Kompromis polega na dążeniu do takiego rozwiązania, które przyniesie jak największe korzyści dla naszej gminy, nie zależnie od reprezentowanej partii czy poglądów. A na razie widzę tylko walkę o stołki.
  Albo wezmą się do [u]współpracy[/u] albo wszyscy won!

  3 4
 • 1 lip

  Nie wciśniesz mnie w ramy PiS choćbyś chciał. Jakbyś czytał co piszę to nawet nie pisałbyś takich bzdur.
  Maciej, lokalnym graczem - dobre! A w którym klubie gra, przypomnij mi bo zapomniałem?
  Szlachetka też jest lokalny tylko gra w PiSie i to Ci najwięcej przeszkadza. Szczerze? Jak wyczyści to kilkunastoletnie szambo i zrobi dla gminy dobrze to w czym problem? I tak nie mamy wpływu na politykę krajową a ja w przeciwieństwie do Ciebie, nie mam zamiaru marnować czas na takie wpisy.
  Konkordat przedłużył Kwaśniewski więc jak masz pretensje o "przelewy dla Rydzyka" to wyślij do niego "majla". O, i poczytaj sobie aneksy o "daninach" z kasy krajowej jakie "ofiarował" sukienkowym Twój idol i dobroczyńca Aleksander. Poczytaj sobie trochę, przygotuj się a potem "poklikamy".

  1 2
 • 29 cze

  Twój trolling osiągnął apogeum.

  1 7
 • 27 cze
  trekk napisał/a:

  [...]Tu jest próba stworzenia identycznego partyjnego monolitu w Myślenicach, gdzie wszyscy radno jednomyślnie podnosiliby reke na hasło Szlachetka. Demokracja wg PiSu.

  Wystarczy zmienić "Szlachetka" na "Ostrowski" i mamy Deja Vu. Ale wtedy wszystko grało w Międzyzdrojach Małopolski.

  4 7
 • 26 cze
  mieszkanka123 napisał/a:

  [...]dlatego też radni wstrzymali się od głosu, a co za tym idzie burmistrz nie otrzymał wotum zaufania. Trudno jest kogoś ocenić i obdarzyć zaufaniem po dwóch miesiącach jego pracy. [...]

  Ale tu nie chodzi wcale żeby go "oceniać" tylko usunąć ze stanowiska! Bo skoro chcemy współpracy i co za tym idzie "wykazania się burmistrza" to daje się mu szansę aby pracował normalnie i tworzył te "kompromisy"!!
  Wtrzymanie się od głosu przez jedenastu koalicjantów jest niezaprzeczalnym głosem "na NIE". I jeżeli Pani stara się mnie przekonać że jest inaczej, proszę nie urągać mojej inteligencji.

  11 8
 • 26 cze

  Nie udało się Pani mnie przekonać. O nie byciu "panem na włościach" trzeba było pisać do byłego burmistrza, no ale on był "Wasz" więc wszystko było po Waszej myśli.
  Zainteresowanie karierą burmistrza Szlachetki wskazuje jedynie na ukierunkowanie toru Pani wypowiedzi na kolejny atak jego przynależności partyjnej. Zresztą już to napisałem, nie będę się powtarzał.
  I jak już pisałem powyżej, tych dwoje radnych co powinni być "bez układów", stwarza niezaprzeczalną koalicję z "betonem" pozostałym po Ostrowskim aby przekornie utrudniać pracę nowemu burmistrzowi i jeszcze bezczelnie oskarżać go publicznie o brak współpracy. Wystarczy przeglądnąć jeszcze raz nagrania z kilku sesji Rady Miasta - wyraźnie daje sie odczuć ten prowokujący, kpiący ton wypowiedzi niektórych radnych w stosunku do burmistrza. Więc proszę się nie dziwić że "skarży się na to w mediach". W odwecie zostaje określony przez Państwa jako "płaczek co [...]nic nie może[...]" I dziwi to Panią? Każdy by się wk**wił. I o to właśnie chodzi. Prawda?
  A teraz ponowię moje pytanie, zresztą poraz ostatni i retorycznie ponieważ już znam na nie odpowiedź:
  Proszę mi pokazać chęci kompromisu i współpracy z burmistrzem Szlachetką ze strony duo Bez Układów i zarówno KW Ostrowskiego.
  To tak dla medialnej równowagi w stosunku do stwierdzenia Państwa Radnych że to burmistrz uniemożliwia porozumienie.

  9 14
 • 25 cze

  Nie muszę, bo widzę że Ty masz już jego lalke VooDoo i ładujesz w nią setną szpilę. Ja jestem bez zobowiązań. Miło jednak poznać opinię na swój temat. Do mojej laleczki będzie ciężko o komponenty ;)

  10 37
 • 25 cze

  Wybacz ale nie podejmuję dskusji z kimś kto twierdzi że Burmistrz Szlachetka "sam się stawia w takiej sytuacji". Wygrał demokratyczne wybory więc jest reprezentantem większości która go wybrała. Mowi to Pani coś?
  Proszę nie wpierać ciemnoty czytelnikom że tych "dwoje radnych" chce współpracy z burmistrzem. Innymi słowy, prosze wykazać chęc współpracy tych dwojga z obecnym Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice.
  Nie mylmy pojęć - Burmistrz to ciało nadzorcze a Rada Gminy powinna działać w interesie Gminy a nie na przekór burmistrzowi ze względu na jego przynależność partyjną, to nie te czasy "psze Pani".
  Burmistrz Szlachetka nalezy do pokolenia "medialnego" więc nieuzasadnionym jest "żal" że upublicznia konflikty i frustracje.
  Ja rozumiem że za poprzednika wszystko odbywało się "za kulisami" ale "nowe" niesie inne wyzwania.
  Prosze sobie nie przeczyć w kwestii "dogadywania się z tymi którzy są przeciwko" bo to paradoks sięgający powstania ludzkości. Przytoczę słynny popularny frazes "Albo jesteś z Nami albo przeciw Nam". Kwestią sporną zawsze jest interes. Moje pytanie - czy jest to interes układu czy mieszkańców gminy?
  Kolejnym paradoksem który znajduję w Pani wypowiedzi jest kwestia " zawieranie kompromisów i koalicji to chyba dzień powszedni polityka" - Polityka owszem ale bez deklaracji "bez układów". Bo to zobowiązuje. Proszę mnie przekonać że się mylę...

  12 42
 • 25 cze

  Przyjacielu, ja do Ostrowskiego nic nie miałem i nie mam. Ale zawsze byłem przeciwny prowadzonej przez niego polityce jako włodarza naszego miasta. I jasno to określiłem. Nowy burmistrz Szlachetka od początku spotyka się z oporem poprzedniego układu (niestety) i nie może się wykazać na razie niczym poza chęcią posprzątania po poprzedniku co jak widać i słychać, spotyka się z betonowym murem radnych poprzednich kadencji "plus dwa". Którzy to radni bez układów nie są i obaj bardzo dobrze o tym wiemy.
  Więc nie zarzucaj mi proszę "szlachetczykowstwo" bo do tej pory jedynie komentuje to co robi i to czego nie może zrobić z wiadomych powodów. Jak coś w koncu uda mu się przeforsować wtedy wyrażę swoją opinię, a na razie obserwuję te gminne szachy.
  Edit:
  Nie nazywałbym braku negatywnych opinii "kilogramem sympatii", w momencie gdy przestanie działać na korzyść gminy, pierwszy się o tym dowie a Ty razem z nim.
  Edit2:
  Szlachetce proponuje zacząć publikacje audytów poszczególnych spółek gminnych za ostatnie 6 lat razem z wynikami głosowań (imiennie) kto jak głosował na poszczególne dotacje i umorzenia.
  Niektórym radnym trzeba chyba o tym przypomnieć.

  20 34
 • 25 cze

  Bo jak nie to co?

  4 32
 • 25 cze

  Jakie "peany"? Nudne i głupie to są ataki personalne jakie są ostatnio "trendy" na tym forum.
  A post "mieszkanka123" to populistyczny gniot pod publiczkę. Już sam format "on przeciw inni radni" pokazuje intencje piszącej ten tekst. Prosty chwyt socjotechniczny malujący Szlachetkę w skrajnie negatywnym świetle w stosunku do "ugodowej" rady -zwłaszcza "wiecznych figurantów" którzy nie są "przeciw" ale nie mogą być "za" bo Szlachetka. Kompromis nie jest jednostronny, proszę o tym nie zapominać.
  Od początku "ostrowczyki" i BU są nastawieni tyłem do Szlachetki - stąd pojawiają się obopólne ataki personalne. Dziwię się Szlachetce że daje się w to wciągnąć, chociaż z drugiej strony nie jestem na jego miejscu więc patrzę na to chłodnym okiem.

  17 56

Mistrzostwa Polski U-19: Respekt Myślenice kończy zawody na 6 miejscu

 • 30 cze

  Brawo! 6 miejsce w walce z klubami z dużych miast to wielki sukces!
  Respekt, duma Myślenic!!!!

  1

Budujemy razem Polske

 • 29 cze
  Seneka napisał/a:

  Tusk jest na dziś jedynym zauważalnym w świecie Polakiem, mającym wpływ na losy świata. Niestety Polska jest w sidłach małego cwaniaczka i tchórza z Żoliborza kryjæcego się za plecami innych żądzą zemsty za Smoleńsk i kompleksami wynikającymi ze spóżnienia się na transformację niszczącego wszystko a to dla władzy i próby przejścia do historii przede wszystkim brata Lecha, a to z zemsty. Trump interes z Polską zrobił świetny. I zarobił ,i Niemcom dał wstryczka. Dzięki Tuskowi Polska jeszcze w Europie jest tolerowana. Wytrwałość UE się kończy. Trump był potrzebny do mamienia PiS-owskiego elektoratu , na użytek wewnętrzny. Koszty tego są olbrzymie. To PiSowskie szambo musiało w 2015 roku wypłynąć. Nie ważne czy przy udziale Falenty i Putina. Musiało. Niedobrze się stało , że uzyskali większość bezwzględną. Niszczą przez to system demokratyczny, putinują kraj. Twarz PiSu Polacy musieli dostrzec. Lepiej wcześniej niż za późno. Socjalne rozdawnictwo tę twarz zakryło, ale wkrótce nawet elektorat PiSowski zorientuje się, że to droga donikąd. Co do jesieni. Wybory wygra PiS. I to nie wina opozycji. Kupił wiele i jeszcze kupuje. Cały aparat państwa, budżet , spółki, *****izja etc. , KK, Rydzyk na to pracują. Ta sitwą jest na razie nie do ogrania. Cele są jedne. PiS nie powinien uzyskać większości bezwzględnej w Sejmie lub Senacie. Nie mógłby wówczas dewastować państwa. TSUE i UE już reagują, ale chuligan Kaczyński przy silnym poparciu społecznym gotów nas z UE wyprowadzić. Opozycja ma dwie drogi. Przyjąć fakty do wiadomości i próbować zminimalizować wygraną PiS , wybierając albo tworząc dużą koalicję, albo dwoma blokami plus Wiosna. Jednym słowem opozycja może zagrać o Polskę, albo o siebie. Przejęcie władzy przy takim populiźmie jest moźliwe przez populizm opozycji, który zdewastuje bardziej państwo. Przejęcie w trakcie sukcesów socjalnych PiSu może spowodować fakt, że ten wszystko zwali na opozycję. Trudności, których jest ojcem przerzuci na opozycję. PiS dawał, ci nie dają. Schetyna na pewno dywaguje, co lepsze. Niech PiS sam naprawia, co zepsuł i niech niewierni Tomasze się przekonają, czy przejmować władzę na siłę, dzieląc się władzą z pozostałymi z koalicji. W wyborach do Parlamentu UE kosztem PO postawił na koalicję, próbując ratować wizerunek Polski w Europie. Teraz niekoniecznie mu się to opłaca. 22 europosłów koalicji uważam za sukces Schetyny. Sukces Polski zarazem. To nie Kaczystan. To, co obserwujemy nie do końca świadczyć może o maraźmie opozycji czy braku planu. To może być kalkulacja. PiS się sam wykończy, rządząc. Problem, kiedy i ile zdąży napsuć, aż powiatowy wyborca tej partii, często cwaniaczek i tchórz typu Kaczyński to przekalkuluje.

  https://www.youtube.com/watch?v=dc9MM1igWa0

  1 4

Problem z gołębiami

 • 29 cze

  Otworzy się dobre, chińskie żarcie i problem sam się rozwiąże.

  5 2

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?