Orbis Non Sufficit
Mysleniczanin007: Kultura przez duże Q
Miasto 48

Mysleniczanin007: Kultura przez duże Q

- Moim zdaniem, kulturalny człowiek nie powinien dać się sprowokować, nie pouczać, ale przekazywać swój punkt widzenia - pisze Użytkownik Mysleniczanin007, którego notkę z bloga publikujemy

Powiat z pomocą dla niepełnosprawnych.
Okolice 1

Powiat z pomocą dla niepełnosprawnych.

Powiat myślenicki za swoim pośrednictwem umożliwia jednostkom społecznym staranie się o dotacje w ramach działań wyrównujących różnice między regionami w obszarze likwidacji barier

Powiat dla niepełnosprawnych
Miasto 9

Powiat dla niepełnosprawnych

Do końca roku obowiązuje deklaracja współpracy w ramach kampanii "Wspieramy niepełnosprawnych" pomiędzy Powiatem a Urzędem Pracy

IV Turniej Jednego Wiersza
Kultura 11

IV Turniej Jednego Wiersza

W IV Turnieju Jednego Wiersza który odbył się w Sobotę 21 Listopada, wzięło udział 31 uczestników

Starosta: Między młotem a kowadłem
Miasto 21

Starosta: Między młotem a kowadłem

Sytuacja w myślenickim szpitalu przypomina zabawę gorącym ziemniakiem. Kto dłużej przytrzyma go w rękach, ten się na niej poparzy – pisze nasz Czytelnik Myśleniczanin007

"Dobra zmiana" PiS

 • 14 paź
  bono napisał/a:

  Fakt, nie dają jeszcze retransmisji z TVP info, a to błąd.

  Ale byłem u swojego fryzjera na początku wakacji 25 zł, na koniec wakacji 30 zł i teraz wróciłem i 35 zł.
  Myślisz że to się da zatrzymać?

  Bono miał napisać "dilera" ale mu się "F" nacisło to poszedł na całość.
  Tak na marginesie Bono jak przymknęli Patryka J. to zapasy się kończą i produkt będzie droższy, co tu się dziwić?

  4 4

Najwięcej głosów zebrał Władysław Kurowski z PiS. Jak wypadli pozostali kandydaci?

 • 14 paź

  A Adaś jak zwykle drugi...

  16 10

Produkował mefedron i sprzedawał go w Pcimiu

 • 9 paź

  Cudze chwalą, swojego nie znają...

  6 3

Były prezes MARG trafi przed sąd

 • 8 paź

  Dziwi mnie to że żaden z klakierów poprzedniej władzy nie broni tutaj byłego prezesa.

  7 1
 • 6 paź

  Tak dla przypomnienia czytelnikom jak to było kiedyś "pięknie":

  https://forum.miasto-info.pl/myslenice/7773,burmistrz-wyrok-sadu-w-sprawie-zuo.html

  10 4
 • 6 paź

  "[...W kwietniu były prezes MARG usłyszał zarzuty (z art. 284 par. 2 Kodeksu Karnego i art. 270 par. 1 KK w związku z art. 11 par. 2), które mówią o przywłaszczeniu i fałszowaniu dokumentu oraz używaniu go jako autentyczny. Jak podaje Dziennik Polski, powołując się na słowa prokurator rejonowej w Wadowicach 0 Marty Łuczyńskiej; „mechanizm polegał na tym, że oskarżony pobrał z rachunku bankowego MARG pieniądze celem zapłaty za zakup nieruchomości od ustalonych osób trzecich”[...]".
  W trakcie sprawowania poprzedniej władzy takie zachowanie było na porządku dziennym więc trudno się dziwić Danielowi P. że uznawał to za normalne działanie. Pamięta jeszcze ktoś?: https://dziennikpolski24.pl/na-wysypisku-historii-felieton/ar/12709346
  I za to były nagrody po 5 Tyś złotych z okazji "Święta Samorządowca"!

  14 5

To już pewne. Przystanek kolejowy w Gruszowie w projekcie linii kolejowej

 • 1 paź

  Tylko że wtedy nie rozmawiamy już o hobby. To już jest fetysz...

  4 3
 • 1 paź

  Tuż przed wojną wyjechał do Izraela. Ale jak kolej to Twoje hobby, zawsze sobie możesz oglądnąć "Pociąg do Hollywood" albo poczytać "O Psie, który jeździł koleją".

  8 6

Ukradła telefon ze stacji. Policja szuka pomocy u internautów

 • 1 paź

  Znów wpis bez zastanowienia - "Zdjęcie" powyżej to stop klatka z kamery monitoringowej sklepu. Skoro nie można uzyskać pojedynczego zdjęcia (stop klatki) doskonałej jakości - zamieszcza się gif'a lub krótkie wideo.
  I nie trzeba mieć "pojęcia" tylko znać się na swojej "robocie". Pozdrawiam.

  5 6
 • 30 wrz

  Zdjęcie zrobione ziemniakiem. Proszę zwrócić uwagę na to że prawie można czytać etykiety na towarze a twarz podejrzanej przymazany. Naprawdę nie ma lepszego zdjęcia?

  9 2

Wisła Kraków chce budować bazę w Skawinie. Czy wyprowadzka z Myślenic jest przesądzona?

 • 26 wrz

  Telefonika jest formalnym najemcą który sprzedał klub sportowy Wisła w 2016 roku. Kontrakt najmu z Telefoniką kończy się w 2024 roku, więc na jakiej podstawie Telefonika ma przedłużać leasing??!
  A nowi właściciele Wisły mają zupełnie inne plany dotyczące bazy klubu z Ul. Reymonta. Myślenice "zawsze z Wisłą" ale Wisła zawsze dba o własny interes.
  Jedyne co mogą zrobić teraz radni to pomyśleć na co można zamienić ten kompleks w ciągu kolejnych 3 lat bo czas ucieka nieubłaganie.

  15 2
 • 26 wrz

  Skoda że gross udzielających się powyżej tego nie rozumie.

  13 3
 • 26 wrz

  Mariaż Wisły z Myślenicami skończył się w 2016 roku. Leasing logistyczny bazy treningowej skończy się w 2024, nic i nikt tego nie zmieni nawet jak Gmina odda Wiśle bazę za darmo. Pora przebranżowić bazę na profesjonalny tor do dryftu to będzie można jeszcze na tym zarobić.

  14 6

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent

 • 21 wrz

  I znowu "pudło". Błądzisz po omacku szukając "haków" których "pozejżewam" nie znajdziesz. Miłego weekendu!

  6 17
 • 20 wrz

  "Konwersacja to broń obosieczna, jak kij - raz na końcu marchewka a raz koniec na czterech literach. "
  O tak! "Feel the burn"!
  A "błedy ortograficzne" skomentuje tak:
  Jak zamieszkasz w kraju w którym "krzak" jest słowem, zapomnisz o ortografii. Pozdrawiam serdeczne!
  :):):):):):):):):):):)::):):):):):):)

  6 22
 • 20 wrz

  Czyli "un" kłamał od początku (SIC!) Skoro wiedza o "rosnących cenachw gospodarce" była czynnikiem sugerującym "powsanie ZUO" dlaczego wpierano "ciemnote" społeczeństwu o "TANICH SMIECIACH"?????? Nauczył się tego w Niemczech czy w Austrii?!!!!!

  9 24
 • 20 wrz

  Tak sie składa że to "un" - obiecywał rewolucje śmieciową w powiecie nie ja. Zrób "web research" a sam się ździwisz rezultatem ;)

  7 22
 • 20 wrz

  No to napisz mi gdzie Pcim wozi swoje śmieci. Ja nie mam w tym udziału.

  9 19
 • 20 wrz

  Konkrety proszę, skończ ze "szczuciem jednostki". Udowodnij że nie mam racji...

  6 20
 • 20 wrz

  A gdzie Pcim wozi "odpady" Szerloku?

  13 24
 • 20 wrz

  Gdzieś mam tą broszurę UMiG Ostrowskiego o "Tanich Śmieciach" to zaraz podeślę....

  11 26

Sebastian Kasprzyk w Ninja Warrior Polska. Może wygrać 150 tys. zł

 • 16 wrz

  Ale po co? Pod koszuką Szkieletczyzna...

  4

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

 • 13 wrz

  Bezpaństwowy Palestyńczyk (SIC!) wraz z ormiańskimi kolegami pobili w Warszawce studentów z Izraela. Ubiegający sie o obywatelstwo holenderskie Grant H. (Takie popularne imię palestyńskie) wykrzykujący po arabsku że jest z Palestyny (ale nie jest bo zeznał że nie) dokopał swoim byłym sąsiadom i nie grożą mu za to żadne konsekwencje.
  Konsekwencje będzie miał polski rząd który dopuścił aby na terenie Polski dochodziło do tak skandalicznych aktów przemocy na obywatelach Izraela. Wstyd.
  Wychodzi na to że żydki nie wiedziały że w Warszawce na ul Twardej 5 nie można być "miętkim, twardym trzeba być"!
  Ciekawe czy "bezpaństwowy" Palestyńczyk zostanie za ten "akt barbażyństwa" pozbawiony prawa do obywatelstwa holenderskiego i zostanie deportowany do kraju wykrzykiwanej przynależności czyli do Palestyny? A jego "bracia w wierze" Ormianie zwolnieni przez Policję z braku dowodów, bo oni się tylko "przyglądali" jak arab tłucze żydków.
  Nurtuje mnie pytanie: Jak taki bezpaństwowiec znalazł się na terenie EU i jak "bezpaństwowo" znalazł się w Polsce? (nie szukam odpowiedzi, pytam retorycznie).

  https://fakty.interia.pl/mazowieckie/news-sa-zarzuty-w-sprawie-pobicia-izraelskich-studentow-w-warszaw,nId,3200986
  https://warszawa.onet.pl/warszawa-zarzut-dla-cudzoziemca-ws-pobicia-studentow-z-izraela/mrbw5vm

  Prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych cudzoziemców zarzut pobicia obywatela Izraela - poinformował dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Mężczyzna, któremu przedstawiono zarzut, nie posiada obywatelstwa żadnego państwa.
  W środę stołeczna policja poinformowała, że śledczy ustalili osoby mające bezpośredni związek z pobiciem w ubiegłą sobotę studentów z Izraela. Jak informowano wśród ustalonych osób była osoba pochodzenia palestyńskiego przebywająca w jednym z krajów Beneluksu. Zatrzymano dwie osoby pochodzenia ormiańskiego.
  - Wczoraj Grantowi S. prokurator przedstawił zarzut stosowania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przemocy wobec pokrzywdzonego obywatela Izraela w postaci przytrzymywania, kopania i rzucenia na maskę samochodu z powodu jego przynależności narodowej oraz udziału w pobiciu w/w pokrzywdzonego w warunkach występku chuligańskiego, tj. czynów z art. 119 par, 1 kk, art. 158 par. 1 kk w zw z art. 57 a par. 1 kk - poinformował dziś PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.
  Jak poinformowano, podejrzany nie przyznał się do winy i przedstawił swoją wersję przebiegu zdarzenia. - Po wykonaniu czynności procesowych, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny - mówi Łapczyński.
  Grant S. nie posiada obywatelstwa żadnego państwa. Z informacji przedstawionych przez prokuraturę wynika, że obecnie ubiega się o obywatelstwo holenderskie. Z kolei drugi z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu w charakterze świadka w trybie art. 183 par. 1 kk został zwolniony. - Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy nie wskazywał na jego aktywny udział w zdarzeniu - poinformowała prokuratura.
  Do ataku na studentów doszło w sobotę około godz. 5 przy ul. Twardej. Czterech obywateli Izraela zostało zaatakowanych, gdy wyszli z klubu i czekali na przyjazd zamówionego pojazdu. Według śledczych, zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, z których jeden wykrzykiwał, że jest Palestyńczykiem, a agresja wobec pokrzywdzonych była spowodowana ich przynależnością narodową.
  Do tej sprawy odniósł się w poniedziałek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. - Polskie władze dołożą wszelkich starań, by sprawcy ataku na izraelskich studentów byli ujęci i odpowiednio ukarani; ten incydent nie powinien mieć miejsca na terytorium Polski - oświadczył szef MSZ.
  W sprawie tej głos zabrał też ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. "Ohydny akt barbarzyństwa. Nie ma uzasadnienia dla przemocy. Wierzę, że sprawcy zostaną wkrótce aresztowani. Życzę Yotam i innym szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał w niedzielę na Twitter

Zainteresowanie rejsami przerosło oczekiwania organizatorów. Od teraz rezerwacja tylko przez internet

 • 12 wrz

  Faktycznie, karygodny błąd. Dziekuję za korektę i pozdrawiam serdecznie.

  2
 • 11 wrz

  To nie "zaskończenia kosztują lata" tylko wybór niekompetentnych osób na stanowiska tak ważne dla rozwoju naszej małej ojczyzny. Nauczyciele mają marne pojęcie o biznesie - oni nie zarabiali pieniędzy, oni zawsze je brali. Więc posiadają nikłą wiedzę jak wykorzystać potencjał jaki drzemie w okolicy. Albo douczają się jak wydawać pieniądze (granty unijne) zamiast uczyć sie jak je ZARABIAC!!!!! Dopuki nie zaczniemy wybierać ludzi z kompetencjami decyzyjnymi doputy będą za nas decydoawć "wyźsi urzędnicy państwowi" - (dwa przekleństwa poprzedzone przekleństwem).

  16 3