Orbis Non Sufficit
Mysleniczanin007: Kultura przez duże Q
Miasto 48

Mysleniczanin007: Kultura przez duże Q

- Moim zdaniem, kulturalny człowiek nie powinien dać się sprowokować, nie pouczać, ale przekazywać swój punkt widzenia - pisze Użytkownik Mysleniczanin007, którego notkę z bloga publikujemy

Powiat z pomocą dla niepełnosprawnych.
Okolice 1

Powiat z pomocą dla niepełnosprawnych.

Powiat myślenicki za swoim pośrednictwem umożliwia jednostkom społecznym staranie się o dotacje w ramach działań wyrównujących różnice między regionami w obszarze likwidacji barier

Powiat dla niepełnosprawnych
Miasto 9

Powiat dla niepełnosprawnych

Do końca roku obowiązuje deklaracja współpracy w ramach kampanii "Wspieramy niepełnosprawnych" pomiędzy Powiatem a Urzędem Pracy

IV Turniej Jednego Wiersza
Kultura 11

IV Turniej Jednego Wiersza

W IV Turnieju Jednego Wiersza który odbył się w Sobotę 21 Listopada, wzięło udział 31 uczestników

Starosta: Między młotem a kowadłem
Miasto 21

Starosta: Między młotem a kowadłem

Sytuacja w myślenickim szpitalu przypomina zabawę gorącym ziemniakiem. Kto dłużej przytrzyma go w rękach, ten się na niej poparzy – pisze nasz Czytelnik Myśleniczanin007

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 9 godz.

  Ależ nie ma czego się obawiać! Zawsze możesz zacząć "odwracać kota do góry ogonem" i zacząć pisać artykuły na Miasto-Info. Zapewniam że to nic trudnego! Na pewno wasz masę interesujących tematów. No, nie daj się prosić!

  1
 • 19 sie

  Spokojnie, bo znowu zagotujesz i będziesz musiała Anula'ować kolejny post. ;) Trochę rozwagi!

  4 12
 • 19 sie

  Chyba "bul". Bo jak to inaczej nazwać? ;)

  8 41
 • 19 sie

  Nikt nie chce podpaść u plebana. No prawie nikt ;)

  29 20
 • 19 sie

  Czyli - większości pasuje taka akcja. Jedna jaskółka Wiosny nie uczyni. I to się właśnie nazywa DEMOKRACJA ;) (UWAGA! sarkazm)

  6 20

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

 • 9 godz.

  Też sądzę że dogłębna analiza, dała by mu do myślenia (zapadła by mu w pamięć)...

  2

Euro za i przeciw

 • 9 godz.
  bono napisał/a:

  Jeżeli twoim celem jest niszczenie ludzi, to mi ciebie jest bardzo żal,.
  Wyraźnie masz problemy emocjonalne i pewien syndrom.
  Ja tego nie leczę, ale radzę szukaj pomocy już teraz, bo ten stan będzie się nasilał.

  Odezwał się ten co pyblikuje prywatną korespondencję. "Wejże, jedźże" na Słowację -poobserwuj jak sobie tam żyją, na co narzekają a potem zdaj sprawozdanie z własnego doświadczenia a nie przepisane pierdoły z wyssanych z palca (SIC) artykulików dla łatwowiernych.

  1

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

 • 19 sie

  Znasz ten "kawałek:" [...]"Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli"[...] ;)

  3 2
 • 19 sie

  Jaka "wasza", "wasze"? Czego znów nie rozumiesz? Ktoś funduje, nie dba więc się niszczy. Ktoś zastaje niszczejące i co ma zrobić jak w kasie pusto? Zastanowiłeś się? Czy tak "waszujesz" bo nie daje Ci spokoju że urwała się posada i wszyscy co nie przeciw "władzy" to "wasi"? Daj na luz, defibrylator przyda się naprawdę potrzebującym.
  Nowy burmistrz powinien zagonić radnych do skontrolowania obiektów za które odpowiada Gmina i wygłosić expose o stanie obecnym tych obiektów. Bo może się okazać że 90% jest w takim samym stanie jak ten "domek" w parkowym placu zabaw.
  Nota bene-zatrudnić Straż Miejską do okresowych kontroli i zacząc dbać o te obiekty (o które jeszcze sie da zadbać). Bo jak powódź nie zaleje parku w tym roku (nie będzie dotacji) to w przyszłym trzeba będzie wymienić ponad połowę instalacji. I wtedy znów będzie larum.

  2 5
 • 18 sie

  Przypomnij kiedy zainstalowali te "domki" i ile razy były odnawiane/sprawdzane przez poprzednika. To jest ciekawy temat.

  5 2

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie
  bill napisał/a:

  Od kiedy Szlachetka został burmistrzem nic innego nie pozostało.

  "Jak tylko obsmarowywać go na forum ile wlezie." Widzę że konkurujecie do mojej byłej posady razem z Bartkiem i mirkiem'm. I komu tu kibicować?

  1
 • 19 sie

  Ale jak Wałęsa nosił w klapie Matkę Boską Częstochowską to było O.k.?

  3 4
 • 19 sie
  zbyszek963 napisał/a:

  Dlaczego więc ktoś próbuje narzucić swój światopogląd ludziom, którzy myślą i czują inaczej?

  W samo sedno!
  Doskonale to zdanie pasuje również w temacie o "Proboszczu i Kogucie"...

  4 1

"Dobra zmiana" PiS

 • 19 sie
  Vivaldi napisał/a:

  Podjedź, powiedz mi to.....kozaku XD

  Video zrobiłoby furorę... ;)

  1 1
 • 15 sie
  Vivaldi napisał/a:

  skoro przed wyborami to z nudów sprowokuje
  https://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/ostateczna-walka-o-nasza-ojczyzne-i-nas-samych
  dlaczego bonów 2ch? Poruszono w temacie wszystkie kwestie które bono podnosił od 3ch lat od USA i Żydów, przez wręcz konieczność usunięcia złotówki (argument szczypiorku ze Słowacji), po 500+ i to w języku bona czyli jak bono zwracał się do głupków, debili, ciemniaków itp dlatego w tym art jest sporo bonowych kwestii

  A teraz występuje "gościnnie" jako obserwator3. ;)

  1 2

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

 • 18 sie

  Wstyd jest nie rozumieć że za projekt wycinki drzew na rynku nie odpowiada Szlachetka tylko Ostrowski. Obecny Burmistrz jest ZMUSZONY do AKCEPTACJI I KONTYNUACJI rozpoczętego już projektu.

  2 3
 • 17 sie

  Ciekawe co byś napisał jakby Burmistrz Jarosław podniósł znowu wszystkie oplaty i podatki stwierdzając że jest to jedyny sposób na naprawę budżetu Gminy? Bo z pustego to i Salomon nie naleje.

  2 4
 • 16 sie

  Ale czyjej głupocie bo to jest bardzo ważna kwestia?
  Czyli - skoro nie mają telefonu, internetu, więc są podatni na manipulację. Do czego zmierzam - wystarczy agitator który uruchomi "tłum" (relatywnie do liczby protestantów) przedstawiając nieprawdę (żeby nie napisać kłamstwo) o "planowanej" wycince drzew przez "magistrat" i tych sześcioro naiwnych "ludzi bez internetu" będzie pikietowało w obronie drzew na rynku? Nawet nie wiedzą przeciw czemu/komu protestują (relatywnie bez telefonu/internetu) więc są podatni na manipulacje organizatorów czyli de-facto sami są trollowani "wycinką drzew". Rozumiem.

  2 5
 • 16 sie

  Nie głosowałaś na Szlachetkę więc jesteś w mniejszości. Pora się z tym pogodzić to primo.
  Rozumiem że 500 plus to nie to samo co 5,000 z okazji "święta lasu" to secundo.
  A faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna tylko jak kończy, Jak skończył poprzedni burmistrz swoją kadencję każdy wie. Zresztą nie pierwszy raz porzuca stanowisko dla lepszej, atrakcyjniejszej "posady". To tertio.
  A ja jestem ostatnią osobą której powinnaś się "bać". Jak się dokopią do rachunków to jeszcze skonfiskują Ci to "quattro"...

  4
 • 15 sie

  Już bym się tym nie interesował na Twoim miejscu. Kolokwialnie mówiąc: "Nie Twoja broszka"...

  1 4
 • 14 sie

  Nie zachowuj sie jak kot Gargamela bo się źle skojarzy stałym bywalcom tego forum ;) "Pierwsza większa wtopa" - inaczej bym to napisał trzymając się faktów:
  "Rzutem na taśmę były Burmistrz Ostrowski, realizuje ostatni plan dla miasta wykorzystując milionową dotację na projekty zupełnie miastu niepotrzebne, zadłużając przy tym kasę gminną poniżej dna fiskalnego. Mając w świadomości nieuchronną przegraną w wyborach ceduje niedokończone projekty nowemu Burmistrzowi Szlachetce na którego barki spadają kłopoty finansowe i niegospodarność poprzedniego Burmistrza."
  Wtopa na całego! Tłumek mieszkańców domaga się rozwiązania kwestii drzew myślenickiego rynku które to drzewa w projekcie Ostrowskiego zostały przeznaczone na wycinkę - winny Szlachetka!
  Brak konsultacji projektu tak newralgicznego dla mieszkańców i ich otoczenia w fazie projektowania w celu uzyskania dotacji - winny Szlachetka.
  Brak wniosków do przedstawionego projektu d.s. realizacji "rewitalizacji rynku" który to był dostępny w Urzędzie Miasta do wglądu mieszkańców. Gdzie był wtedy ten "tłumek zielonych" protestantów? - Nie ważne gdzie był! - winny Szlachetka!
  Bo to on jest Burmistrzem (a nie jaśnie Ostrowski) - winny Szlachetka!
  Bo to on nie ma pieniędzy w kasie (którą roztrwonił Ostrowski) - winny Szlachetka!
  Bo to on zastał rozpoczęte projekty (które zaczął Ostrowski), po co wygrywał wybory? - winny Szlachetka!
  Dokładnie tak to brzmi jak ktoś patrzy z boku. Śmiechu warte.

  18 12

Obrona Cywilna - czy jest nas w stanie "obronić"?

 • 17 sie

  W świetle ostatniego "incydentu" z rosyjską rakietą o napędzie nuklearnym (jej "wybuch") który to skrzętnie został zamieciony pod dywan przez krajowe media, nasunęło mi się kilka pytań dotyczących kwestii reagowania na tego typu incydenty. Doskonale pamiętam dni po Kwietniu 1986 - awarii nuklearnego reaktora w Czernobylu. Pamiętam też ogólno krajową akcję OC i służby zdrowia - podawania Płynu Lugola aby zapobiec skutkom opadów popromiennych. Pamiętam też doskonale informację o nie wychodzeniu na zewnątrz w wypadku deszczu, trzykrotne mycie owoców i inne czynności pomagające pozbycia się nawet znikomej ilości opadów popromiennych.
  Chciałbym się zorientować, na razie z grubsza, jednak będę drążył temat bo kogo bym nie zapytał - wiedza na ten temat jest ŻADNA. Może ktoś z Was ma informacje i podzieli się nimi na forum.
  Poniżej kilka pytań na które chciałbym uzyskać odpowiedź:

  1) jak wygląda LOKALNY SYSTEM DETEKCJI i MONITORINGU SKAŻEŃ?
  1a) jak wygląda możliwość MONITOROWANIA skażeń, w szczególności prędkości i kierunku rozprzestrzeniania, PROGNOZOWANIA zmian kierunków i prędkości rozprzestrzeniania?

  2) Jakie są procedury na WYPADEK POWTÓRKI z Czernobyla - lub PODOBNEGO scenariusza?

  3) Jakie są MOŻLIWOŚCI ZMNIEJSZANIA SKUTKÓW SKAŻEŃ - ochrony ludności CYWILNEJ i mundurowej (szeroko rozumianej, to nie tylko wojsko ale i straż pożarna, policja. Wiem, że to oddzielny temat, ale też pozwolę sobie zapytać). Jakie osłony SĄ PRZYGOTOWANE i jak możemy je wykorzystać?

  4) Na końcu rzecz TEORETYCZNIE NAJPROSTSZA - jak wygląda SYSTEM KOMUNIKACJI KRYZYSOWEJ - Państwo obywatele w sytuacji GLOBALNEJ AWARII "IT" (nie działa GSM, nie działa Internet) ?
  Wielu z Państwa ma dzieci, czy jesteście Państwo zorientowani co zrobić w takim przypadku? Dokąd się udać? Zapraszam do dyskusji.

  1

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 16 sie

  To Ciebie stawia to w jakim świetle? Troll amator? Na pół-etatu?

  4 11
 • 14 sie

  Zadzwonię do Daniela niech on zapyta, przecież to "jego kasa i jego region" ;) A tak na marginesie, to właśnie On najwięcej zyska na tej "gównoburzy" o mural ;)

  9 65