Orbis Non Sufficit
Mysleniczanin007: Kultura przez duże Q
Miasto 48

Mysleniczanin007: Kultura przez duże Q

- Moim zdaniem, kulturalny człowiek nie powinien dać się sprowokować, nie pouczać, ale przekazywać swój punkt widzenia - pisze Użytkownik Mysleniczanin007, którego notkę z bloga publikujemy

Powiat z pomocą dla niepełnosprawnych.
Okolice 1

Powiat z pomocą dla niepełnosprawnych.

Powiat myślenicki za swoim pośrednictwem umożliwia jednostkom społecznym staranie się o dotacje w ramach działań wyrównujących różnice między regionami w obszarze likwidacji barier

Powiat dla niepełnosprawnych
Miasto 9

Powiat dla niepełnosprawnych

Do końca roku obowiązuje deklaracja współpracy w ramach kampanii "Wspieramy niepełnosprawnych" pomiędzy Powiatem a Urzędem Pracy

IV Turniej Jednego Wiersza
Kultura 11

IV Turniej Jednego Wiersza

W IV Turnieju Jednego Wiersza który odbył się w Sobotę 21 Listopada, wzięło udział 31 uczestników

Starosta: Między młotem a kowadłem
Miasto 21

Starosta: Między młotem a kowadłem

Sytuacja w myślenickim szpitalu przypomina zabawę gorącym ziemniakiem. Kto dłużej przytrzyma go w rękach, ten się na niej poparzy – pisze nasz Czytelnik Myśleniczanin007

Co było przed busami? Tak się podróżowało 90 lat temu

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2019?

 • 30 gru 2019

  W tym zacnym gronie brakuje "wierzchołka góry lodowej" czyli Danela P. zasłużonego byłego prezesa MARG który przekręcił kase gminną na ponad 200 tyś złotych.
  Taki lokalny Janko Muzykant - kto mu teraz obieca takie piękne skrzypki?

  42 14

Trawnik pełen śmieci. „To woła o pomstę do nieba”

 • 29 gru 2019

  Nie myl pojęć:
  Po pierwsze, chłopi to są u Rejmonta a cep to Ty widziałaś w telewizji albo w Muzeum Niepodległości. Jakby Ci dać go do ręki to nie wiedziałabyś co z nim zrobić.
  Po drugie, Straż Miejska nie jest od sprzątania więc znów udowadniasz swoją ignorancję.
  Po trzecie, zapytaj w powiecie dlaczego na odcinku ponad stu metrów za Galerią nie ma ani jednego kosza. Przecież ktoś planował tą przestrzeń to powinien wiedzieć. A gdy i to nie poskutkuje to dzwoń do swojego radnego niech się tym zajmie bo od tego jest zamiast obrażać społeczeństwo na forum i wyzywać ich od "narodu brudasów". Co to za ptak który we własne gniazdo sra...

  2 6
 • 22 gru 2019

  Dziwne, na tym zdjęciu widać że jest czysto:
  zdjecie
  A tak na marginesie, to czy ten skwer nie należy do galerii? Bo skoro tak to Straż Miejska powinna wlepić mandacik za zaśmieconą działkę.

  7 6

Maciej Ostrowski: Nie muszę grać pierwszych skrzypiec

 • 29 gru 2019

  Rzeczywiście porównanie jest gigantyczne:
  Ostrowski burmistrzował piętnaście lat a Szlachetka dopiero rok.
  Gratuluje perspektywy i obiektywizmu.

  7 2
 • 29 gru 2019
  piotr1976 napisał/a:

  Zastanawiające jest co się dało bo to też jakoś ogólnikowo piszesz, jakieś szczegóły, dowody są ? czy jak zwykle insynuacje ?

  Skoro pofatygowałeś się zprawdzić ZUO w KRSie to może sprawdź też historię podłożenia dokumentu o podwyższeniu kwoty zakupu działek pod ZUO bo widzę że chcesz brać udział w dyskusji a faktów brak.
  Nawet na tym forum jest szumna dyskusja dotycząca tej kwestii. Poczytaj, może zrozumiesz więcej. Wtedy porozmawiamy.

  5 1
 • 29 gru 2019
  piotr1976 napisał/a:

  Tak z życia. Jak powołuje się do źle prosperującej- zarządzanej firmy nowego managera ( bo stary źle zarządza) to po to aby ją uzdrowił.

  Cieszę się że się rozumiemy.

  piotr1976 napisał/a:

  Podczas konkursu przedstawia się kandydatom do tego dokumenty. Kandydaci je analizują i stwierdzają dam radę zrobię tak i tak, bądź uczciwie mówią że nie dam rady i odchodzą.

  No i właśnie dlatego Ostrowski opuścił ten "tonący okręt". Zadłużył miasto do tego stopnia że ciężko teraz o jakiekolwiek kredyty. Zapytaj w urzędzie to się dowiesz, à propos dokumentów - otóż widocznie te które miał (Szlachetka) do wglądu jako kandydat nie przedstawiały faktycznego stanu Gminy o czym świadczy Audyt Otwarcia który tak uwiera Ostrowskiego.
  Nie zapomnij też o tym że na odchodne (po przegranych wyborach) wypłacił i sobie i swojemu entourage wypłacił "premie Świąteczne" na które nie tylko moim zdaniem zupełnie sobie nie zasłużył.
  Chcesz jeszcze coś dodać na ten temat?

  8 2
 • 27 gru 2019

  Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem. ZUO to też była spółka z o.o. i się dało. Po prostu Danielek się wystraszył zmiany i się chciał nachapać. Tylko kto mu to wszystko sygnował, oto jest pytanie.

  11 5
 • 27 gru 2019

  Bo wiedział że bagno i wdepnie ale nie spodziewał się że aż do poziomu ust. A teraz trzeba się z tego wygrzebać.

  11 9
 • 26 gru 2019
  maktor napisał/a:

  1. Szlachetka ma podobne szanse jak miał Ostrowski tzn. pozytywna koniunktura, środki unijne itd.[...]Kłopot może tkwić w mentalności.
  2. Czy my wobec tego nie znajdujemy się w jakimś impasie, bo tu potrzeba chłopa z jajami a nie kogoś czekajacego na łaskawe słowo z Warszawy. Rok w plecy, przespany i społecznie niekoniecznie lekkostrawny.
  3. Wydaje się że np. pani Grażyna mogłaby wygrać wybory gdyby odbyły się teraz. Jej popularność rośnie, bo zdaje się mieć pomysł i energię co jak co ale na tym stanowisku nieodzowne.

  1. Szanse nie są podobne bo Ostrowski zadłużył gminę (poukładał) tak że Szlachetce ciężko cokolwiek ruszyć z budżetu Gminy. Nie jest to mentalność tylko rozrzutność.
  2. W rok nie zdziałasz nic zwłaszcza że Ostrowski uwiązał Szlachetkę projektami i zobowiązaniami budżetowymi które tenże musi wykonać inaczej Gmina straci dotacje lub będzie zmuszona zapłącić kary. Żebyś miał jaja "ze stali" z pustej kasy bicza nie ukręcisz.
  3. Nie wygrałaby. Przecież jest "bez układów", myślisz że do wyborów ukłądała się z "ostrowczykami"? PIS ma miażdzący elektorat w regionie i już to pokazał.

  Największym strzałem w kolano krytykujących działania Szlachetki jest tekst Ostrowskiego:

  "Parkomaty były przez nas zapowiadane po rewitalizacji Rynku, ulica Solidarności, droga w Krzyszkowicach, ul. Traugutta, to nasze autorskie projekty. Burmistrz wyciągnął je gotowe z szuflady i realizuje."

  Czyli jak macie pretensje do powyższych inwestycji które realizuje Burmistrz Szlachetka to płaczcie do Ostrowskiego bo to były jego "autorskie projekty".
  Podejżewam że niechlubne wycinki też były "autorskimi projektami" poprzednika i tylko czekały na odpowiedni moment "realizacji".

  26 12
 • 26 gru 2019

  Nie zmienia to faktu że poprzednicy nie mieli takich możliwości więc twierdzenie że ówcześni burmistrze "miasta nie zmienili" jest czystym populizmem.

  17 20
 • 26 gru 2019

  Napisz co zrobił Ostrowski dla miasta bez wykorzystania dotacji w inwestycji. Czekam.

  27 19
 • 26 gru 2019

  Już raz ktoś poruszał ten temat. Paniak, Kurowski czy Nowacki nie mieli podstawowej możliwości którą dostał Ostrowski - dotacje unijne.

  25 16
 • 26 gru 2019

  Czyli teraz rozumiem Ostrowski wyda co najmniej dwie książki: "Sztuka Układania Budżetu" i jakąś autobiografię. Tylko jaki tytuł? "Jajakobyły", "Sztukmistrz z Myślenic"? Chwytliwe ale za proste. No bo przecież doświadczenie w układaniu budżetu wymaga jednak czegoś bardziej "prestiżowego".
  Tak na marginesie to dziwi mnie że nie doradził Danielowi żeby tak ułożył budżet MARG aby te "pożyczki" rozeszły się "po kościach". Tak jak na przykład różnica zakupu działek pod ZUO - małą szkodliwością społeczną. To dopiero jest sztuka!

  38 19

Parkuj i płać! Radni robią porządek na drogach

 • 26 gru 2019

  Wbrew pozorom to nie jest komedia. To dramat...

  5 2
 • 24 gru 2019
  Maciej Ostrowski napisał/a:

  Trudno o porozumienie w tej kwestii z gminą. Ostatnie miejsca parkingowe powstały w Myślenicach jeszcze za mojej kadencji przy Muzeum Niepodległości i były współfinansowane ze starostwem. O ile tamte były darmowe i funkcjonowały w ramach polityki „parkuj i jedź”, to dzisiaj wprowadza się zasadę „parkuj i płać” – komentuje aktualną sytuację.

  Śmieszny gość, tyle lat był włodarzem miasta i potrafił jedynie "zapewnić" darmowy parking przy Muzeum. A zamiast muzeum mógł powstać piętrowy, darmowy parking dla mieszkańców. Albo jeszcze lepiej było nie sprzedawać Koźmińskiemu całej działki i "walnąć" tam "park and go" żeby odciążyć centrum. No ale na darmowych parkingach nie można zarobić, zapytajcie o to Jopka, on będzie wiedział najlepiej.
  Natomiast co do obaw naszej dzielnej Grażyny - wystarczy wyznaczyć strefy na których nie będzie można używać karnetów i po kłopocie.

  22 30

Czego jeszcze można Wam życzyć? Sami nam powiedźcie

 • 25 gru 2019

  Wrażliwości, wzajemności i wspólnoty. Od święta i na codzień.

  7

Rury blokowały drogę w Bysinie. Jedną osobę przewieziono do szpitala

 • 22 gru 2019

  Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w BysiniePrzybyła na miesce straż zastała zsunięte z naczepy rury, blokujące przejazd w obu kierunkach. Jak podaje straż, waga takiej rury to ok. 500 kg. więc usuwanie ich z drogo wymagało użycia ciężkiego sprzętu. Na miejscu okazało się, że w wypadku brał udział także samochód osobowy, który wypadł z drogi i znajdował się w rozbitym przez pojazd garażu. Kierująca samochodem osobowym doznała obrażeń.

  Poprawcie treść a nie usuwajcie komentarzy. Ludzie to czytają...

  1

Bobry podgryzają drzewa na Wybickiego

 • 20 gru 2019

  zdjecie

  11 1
 • 20 gru 2019

  zdjecie

  2 4
 • 19 gru 2019

  Fakt:
  Regularnie golony bóbr nie zakłada żeremi.

  18 5

Myślenice: Kolejna wycinka drzew na ul. Słowackiego

 • 18 gru 2019

  Zmieni logo miasta:
  zdjecie

  13
 • 17 gru 2019
  Mysleniczanin007 9 gru napisał/a:

  I tak wytną resztę tych drzew wzdłóż Bysinki, bo taka zapadła decyzja na wniosek wyżej wymienionych komórek rządowych. Wspomnisz moje słowa, pozdrawiam.

  I widzisz Cygnus, miałem rację...

  5 5

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

 • 17 gru 2019
  Mysleniczanin007 9 gru napisał/a:

  I tak wytną resztę tych drzew wzdłóż Bysinki, bo taka zapadła decyzja na wniosek wyżej wymienionych komórek rządowych. Wspomnisz moje słowa, pozdrawiam.

  1