Panoszący się jak smród po gaciach... Znawca wszystkiego. Najmądrzejszy z najgłupszych. Słowotok, grafomaństwo. Świr na punkcie poprawnej polszczyzny w internecie. Wojuję i biegam jak osioł za marchewką. Znam się na wszystkim, chociaż o tym nie mówię. Dużo mówię, nie znając się na niczym. Obraził się na internet, skasował konto, odpoczął, wrócił. Jest żydem, komunistą, polakiem, korwinistą, pisowcem, peowcem, kodziarzem, złomiarzem. Jest wierzący, praktykujący, mason, pedał, gej i feminista. Głupi but, intelektualna gwiazda, szowinistyczna świnia. Przykładny katolik, ateista, satanista. Murarz-tynkarz, inżynier z papierem. Bogaty bez pieniędzy, biedny z górą forsy. Sławni ludzie o Def_Ibrylatorze: "inżynier inteligentny def-ibrylator toczy kule gówna" - jasmin "Masz się za inteligenta a słoma z butów wyłazi" - krowka123 "Kup se maść na ból dupy :D :D" - Kibel z Vegi

Korona wirus w Polsce. W myślenickim szpitalu ćwiczenia

 • Def Ibrylator 5 mar

  *niemcach

  Przepraszam, ręka mi zadrżała z myślą o dżęder i lgbt.

  11 5
 • Def Ibrylator 5 mar

  Ludzie ! Spokojnie ! Nie dość, że każde pomieszczenie w szpitalu wyświęcone przez księży, Myślenice oddane w opiekę MB to uszczelnili sprawę różańcem dookoła Polski. Na wszelki wypadek budują jeszcze nową kapliczkę pod lipką. Mając na względzie powyższe, proszę odwołać koronowirusa z Myślenic. A ten pan co jeden w Polsce zachorował to dlatego, że w niemach był. A tam dżender i lgbt to się zaraził. Otwórzcie oczy i wstańcie z kolan.

  15 16

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • Def Ibrylator 29 lis 2019

  nehehehehehe

  16 5

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • Def Ibrylator 8 lis 2019

  Ps. Jak mnie pamięć nie myli, to ten koleś co dodał to miejsce na google jako "Międzygalaktyczny Ołtarz... " zrobił kiedyś wpis, że chce tym samym zbojkotować powstanie kolejnej kapliczki lub "pomnika smoleńskiego" poprzez nadanie temu miejscu niepolitycznej i niereligijnej nazwy. Coś jakby ponad podziałami. W sumie ciekawa inicjatywa. Znając algorytmy google, żeby to wesprzeć, trzeba to plusować, czy coś. Nie pamiętam, bo wpis potem zniknął.

  14 9
 • Def Ibrylator 8 lis 2019

  Miejsce ma już chyba swoją nazwę

  https://goo.gl/maps/Fq9HasLUG2TGnxuE6

  16 7

Oddychanie SMOGIEM gorsze od palenia papierosów

 • Def Ibrylator 6 lis 2019

  Ludzie, którzy palą węglem na starych instalacjach i narzekający, że nie mają pieniędzy na zmianę przypominają mi trochę bohaterów opowiadania mojego dziadka. Historia dotyczyła pobliskiej wsi, gdzie w latach 50-tych instalowali im kanalizację. Po wsi unosił się smród, fetor i zgnilizna, bo wszyscy wylewali ścieki do pobliskiej rzeczki. W rzece często bawiły się dzieci i zwierzęta domowe. Ludzie byli o dziwo świadomi zagrożenia i niebezpieczeństwa, ale nikt nie chciał się podłączyć, bo "trzeba będzie płacić i ryć w ziemi pod rury, a sąsiad wylewa i nie płaci, to ja też mogę.". Minęły lata i dzisiaj o tamtych czasach na wsi się nie mówi, bo wstyd. Wstyd się przyznać (dzisiaj już) starszym ludziom, że kiedyś woleli żyć w takim syfie i narażać własne dzieci na choroby. Mam nadzieję, że za 10-20 lat tym, którzy dzisiaj palą węglem i śmieciami będzie tak samo wstyd.

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

 • Def Ibrylator 6 lis 2019

  Wolność wolnością, ale pamiętajcie, że w Myślenicach jest kilka pomarańczowych domów, dwa nawet z żółtymi dachami. Psuje to ogromnie pewną harmonię architektoniczną i "smak" miasta. Ja wiem, że wielu z Was się oburza, że to zamach na wolność, ale niestety my jako Polacy mamy problem z estetyką. Być może jakaś forma nadzoru nad tym co wolno wybudować a czego nie powinna być wskazana. Za przykład daję oczojebny pomarańczowy dom na ulicy Dąbrowskiego, który po porostu straszy swoim kolorem i widać go (niestety) z wielu kilometrów. Argument, że "moja działka, moje zasady" jest w sumie słuszny, ale powinniśmy gdzieś w tej swojej szalonej wojnie o wolność pamiętać o tym, że mieszkamy wszyscy razem ze sobą i razem tworzymy wizerunek miasta. Uwierzcie mi, że nie chcielibyście, aby Wasz sąsiad wybudował różowy dom z seledynowym odblaskowym dachem. W tej kwestii, jak i w wielu pozostałych, powinniśmy kierować się empatią.

  Ps. Płaskie dachy to domena przyszłości. Ogrody na płaskich dachach za kilka lat będą standardem.

  16 4

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie

 • Def Ibrylator 5 lis 2019

  "Jak możesz palić marihuanę ? To jest narkotyk ! Zniewoli Cię. Wyniszczy Cię. Wpadniesz w depresję, zaczniesz brać coraz mocniejsze używki i staniesz się wrakiem człowieka". Usłyszałem kiedyś od znajomego, który co weekend zerował litr wódki, uważając się za "czystego" i mądrzejszego od "narkomanów". Pamiętajmy, że wóda to też narkotyk a poziom alkoholizmu w Polsce i "kultura" picia jest tysiąckroć większym zagrożeniem niż narkomania. Jeżeli mamy być konsekwentni, to albo przyznajmy, że wóda i lekkie narko są ok, jeżeli państwo zrobi nad nimi realną kontrolę (jakości i dystrybucji), albo zakażmy w pierwszej kolejności alkoholu.

  15 1

Ksiądz Andrzej Ciaputa: Czasami mamy gorsze powietrze niż w Krakowie. Pamiętajcie o tym

 • Def Ibrylator 28 paź 2019

  Zadawałem kiedyś na forum głośno pytanie - kiedy kościół zacznie w końcu oddziaływać na swoje owce, które trują siebie nawzajem i za nic mają jakiekolwiek podstawy nauczania religijnego* ? Wczoraj synod informuje o chęci stworzenia "grzechu ekologicznego", dzisiaj lokalny ksiądz zwiększa świadomość ludzi. Po stokroć "brawo" ! W końcu organizacja religijna, która zaczyna zauważać globalny problem.

  *szanuj bliźniego jak siebie samego, nie zabijaj, nie kradnij.

  17 4

Vasilis Tomazos: „Nie chce mi się tu siedzieć”. To koniec przygody z telewizyjnym show?

 • Def Ibrylator 22 paź 2019

  Nie krytykuję, bo każdy ma prawo oglądać co chce, ale w dobie internetu i możliwości dopasowywania treści do swoich potrzeb - czy ktoś jeszcze ogląda w ogóle telewizje ? Big Brother pamiętam z lat 2000, kiedy pierwsze modemy tepsy dopiero wchodziły do domów. Serio wznowili na nowo ten program ?

  18 2

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych

 • Def Ibrylator 22 paź 2019

  Busiarze sami pracują na to, aby ludzie jeszcze bardziej poparli wygodną i BEZPIECZNĄ kolej z Myślenic do Krakowa. I mnie to bardzo cieszy. Jeszcze tylko trzeba rozpowszechnić UBER'a w mieście i w końcu będzie dostępny bezpieczny i zaufany wachlarz usług transportowych.

  24 4

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...

 • Def Ibrylator 24 wrz 2019

  Ps. Specjalnie podkreślam emisję CO2 samolotów, bo problem w powietrzu istnieje i z tym się zgadzam. Ale nadal jest to mały procent problemu, który nas dotyka, jako mieszkańców Myślenic.

  2
 • Def Ibrylator 24 wrz 2019

  W chwili obecnej, wg Flightradar jest 57 samolotów (liniowców) nad granicami Polski. Boeing 747 emituje w ciągu 24h tyle CO2 ile 250 samochodów przez rok (PRZEZ ROK). Teraz proszę porównać skalę 57, a nawet 100 samolotów będących permanentnie w powietrzu do 13,5mln mieszkań, 6 mln budynków (gospodarstw) i 28 678 678 zarejestrowanych samochodów.

  Logicznym jest, że najpierw należy zabierać się za problemy, które są najbardziej degradujące nasze zdrowie. Samoloty ? Owszem, ale w 10 lub nawet późniejszej kolejności.

  2 2

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • Def Ibrylator 4 wrz 2019

  Bardzo często się zdarza, że Ci najbardziej walczący z pewnymi cechami sami je skrycie posiadają a walka ta jest wynikiem braku akceptacji tejże cechy w sobie. Tak najczęściej (lub bardzo często) działa nasza psychika. Także pozdrawiam Proboszcza jak i statystyki mówiące o ilości ukrytych Gejów w stanie duchownym.

  2

Tomasz Suś do drifterów: Nie życzę sobie, abyście robili "kręciołki" po nocach na naszym terenie

 • Def Ibrylator 4 wrz 2019

  Podpisałbym się rękami i nogami pod petycją, żeby dresom w golfach zafundować przyzwoite miejsce do legalnego driftu. Ostatnio jeden taki fan ortalionu prawie roztrzaskał mi w biały dzień auto na Małpim Gaju, bo podjął brawurową decyzję o zrobieniu sobie kilku kółek, z którymi nie do końca sobie poradził. W środku dość ruchliwego w tym miejscu dnia. (pomijam fakt, że 10 metrów dalej jest instalacja, z której korzystają dzieci).

  8 3

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

 • Def Ibrylator 3 wrz 2019

  Możemy się kłócić, możemy się sprzeczać ale nie zmieni to jednego - od wielu lat kościół idzie ku upadkowi. My młodzi jesteśmy przeciwko kościołowi a przypominam, że to my będziemy wychowywać kolejne pokolenia. Ile kościołowi zostało ? 20 lat ? 30 ? Raz na zawsze powinno odciąć się wiarę od kościoła. Kościół się nie zmieni dlatego sam na siebie podpisał cyrograf. I to najlepsza rzecz, bo upadnie bez wielkiego rozgłosu. Po prostu z roku na rok będzie coraz bardziej milkł. Pustoszał. I ludzie poczują się w końcu wolni.

  4 1

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

 • Def Ibrylator 3 wrz 2019

  "Zawierzenia" są fajne dopóki jest fajnie. Czekam na komentarz ludzi wiary, jak woda zabierze pół Zarabia lub na ulicy dojdzie do kolejnego pobicia z prawie skutkiem śmiertelnym. Jakoś wtedy wszyscy szukają powodów takich wydarzeń w zupełnie innej przestrzeni duchowej. Jak jest dobrze - Matka Boska czuwa. Jak jest źle - "proszę nie mieszać Boga w sprawy ziemskie". Jak ksiądz ostatnio mówił, że "wielki dar mamy od Boga, że jest dzisiaj słońce i możemy się spotkać na ołtarzu zewnętrznym" to dlaczego milczy, jak wali deszczem i żabami ? Dlaczego nie powie "dzisiaj Bóg jest złośliwy i nikczemny. Musimy poczekać aż zmieni mu się humor" ? Wtedy widziałbym sens i pewną logikę w takim podejściu.

  6 1

Strajk w szkołach zawieszony. Matury odbędą się bez przeszkód. Protest wznowią we wrześniu

 • Def Ibrylator 30 kwi 2019

  W Polsce jest około 600 000 nauczycieli. Z programu 500+ korzysta ok. 2 400 000 rodzin (co daje jakieś plus/minus 6 000 000 osób "pod wpływem 500+" nie wliczając dziadków, którzy zagłosują na PIS bo Jarek "dał na wnuka"). Już wiecie, dlaczego pieniądze poszły na 500+ a nie na nauczycieli (niepełnosprawnych, pracowników służby zdrowia, etc) ? 500+ rząd wykupił sobie prawie pewne zwycięstwo w przyszłych wyborach za jednym ruchem. A urodzeń coraz mniej. Brawo Jarek.

  8 6

Myślenice: Najwięcej zgłoszeń dotyczy ulicy Sobieskiego

 • Def Ibrylator 30 maj 2018

  Yanosik i CB radio nie zwalnia od przestrzegania prawa a policja nie ma prawa ukrywać swojej obecności. Trzeba jeździć z głową i zgodnie z przepisami - to jest podstawowe prawo. A to czy wiemy gdzie stoi policja czy nie, to już nasza sprawa. Aut jest za dużo, drogi są niedostosowane do takiego ruchu, są ogromne korki, ludzie się przez to spieszą, jest nerwowo i jeszcze lubią się na drodze typowe Janusze uruchomić. I w tym wszystkim trzeba się odnaleźć, żeby w ogóle dojechać do pracy. Jest źle i będzie coraz gorzej. Noga z gazu, bo nie ma większej różnicy, czy jedziemy po zakopiance 130 czy 90 km/h. I tak nas zatrzyma korek albo światła. Dojedziemy na miejsce w podobnym czasie.

  16 6

Myślenice: Wstawiła wodę na herbatę i zasnęła. Policjanci weszli do mieszkania przez balkon

 • Def Ibrylator 29 maj 2018

  Wyważasz drzwi. W międzyczasie sąsiadka się budzi, szybko wyłącza czajnik, gdy ty kopniakiem lądujesz z jej drzwiami w jej przedpokoju. Drzwi rozwalone, szkody pewnie na 1000-2000 zł, sąsiadka zdrowa i jedynie wody w czajniku brak. No i drzwi z futryną. Starsza kobieta będąc poniekąd poirytowana tym, że prawie się zabiła i próbując gdzieś ulotnić swoją frustrację wynikającą z zaawansowanego wieku oskarża Cię o szkody, wtargnięcie a niedajbóg napaść. Kończy się policją, aferą w bloku (i pewnie na osiedlu) i pokazywaniem palcem na ulicy.

  Wiem, że to skrajny przypadek, ale właśnie dla takich przypadków ludzie najpierw dzwonią po służby. Dzisiaj nawet ofiara potrafi być wredną jędzą.

  33 6
 • Def Ibrylator 29 maj 2018

  Ja tam kilka lat temu na kacu rano postawiłem elektryczny czajnik na kuchenkę gazową. Po 1,5 godzinie wody nie było, ale czajnika jakże i również też.

  16 5

Myślenicki Festiwal Lata 2018: Kto powinien zagrać i co zmienilibyście w tej imprezie?

 • Def Ibrylator 22 sty 2018

  Aż się zalogowałem pierwszy raz od 2 lat, żeby napisać komentarz, który i tak nic nie wniesie i nic nie zmieni.

  Jeżeli ludzie mają ciśnienie, żeby słuchać disco-polo, zapewne trzeba im będzie "oddać" jeden dzień pod ich gusta. Przyjdą, potańczą, wypiją piwsko, pojadą do domu i będą zadowoleni. I fajnie. Ale warto byłoby na drugi dzień zrobić imprezę trochę wyższych lotów. Dlaczego ? Chociażby dla tego, że Festiwal Lata jest imprezą fundowaną z naszych podatków i sam ten fakt wymaga, aby impreza była chociaż minimalnie na jakimś poziomie. Nie mówię tutaj o koncercie muzyki poważnej czy jakiejś awangardzie free-jazzowej, której nie ogarnia większość ludzi, ale o jakimś artyście, który jednak coś sobą reprezentuje. I śpiewa na żywo. Przykład ? Dikanda na festiwalu folkowym. Bawili się wszyscy. Poziom wysoki. To tylko przykład, nie mówię, żeby ich znowu spraszać, ale dlaczego nie iść w podobnym kierunku ?

  Disco-Polo ryje beret. Ja rozumiem, że czasami człowiek musi zryć sobie beret. Ciężko pracujemy, mało kto po 10 godzinach roboty ma ochotę w domu roztrząsać przy radio motyw przewodni Bohemain Rhapsody, rozumiem to. Ale miejmy na miłość boską chociaż względnie jakiś minimalny poziom i kulturę ! Mi-ni-mal-ny ! Tworzymy, jasna dupa, jakieś tam pseudo państwo, staramy się żyć w jakiejś tam pseudo-zgodzie i mamy tą kulturę jaką mamy, nie depczmy jej jeszcze bardziej za państwowe pieniądze promując disco-polo.

  Możecie już uruchamiać minusy. Całuję,

  Ja

  13 4

Pamiętacie zespół HellHaven? Myślenicka formacja wydała kolejną płytę [ODSŁUCH]

 • Def Ibrylator 8 mar 2017

  Radość życia w blues'ie ? A wiesz skąd wzięła się nazwa blues ? Sprawdź sobie proszę :)

  Ps. Proszę pociągnąć tą rozmowę dalej, bo w końcu jakaś rozmowa na poziomie o gatunkach muzycznych. Rzadko się to zdarza na Miasto-Info.

  2
 • Def Ibrylator 8 mar 2017

  Strasznie mnie interesuje, gdzie tutaj widzisz typową symbolikę metalową. Nie oceniam zespołu pod kątem muzycznym z powodu, że ich bardzo dobrze prywatnie znam i nie byłoby to obiektywne, ale to jeden z nielicznych zespołów grających cięższą muzykę, który nie dość, że odszedł od metalowego łojenia, to jeszcze pozbył się typowo metalowej symboliki poszukując formy w zupełnie innym spektrum sztuki...

  Polecam przesłuchać chociaż jeden utwór lub rzucić okiem na teledysk, który ostatnio wydali.

  2

UWAGA NA SMOG: Małopolska ogłasza alarm. W myślenickim wysoki poziom stężenia

 • Def Ibrylator 2 lut 2017

  Boli Cię, że ludzie chcą coś w końcu zrobić ? Że chcą dożyć skromnej 80 a nie w wieku 40-50 lat umrzeć na raka ?

  20 9