Gmina Myślenice. Do wymiany zostało ponad 1900 kopciuchów. Właściciele starych pieców mają na to czas do końca kwietnia

 • 22 lut

  Będziecie tych biedaków zamykać w więzieniach jak nie wymienią. Śmiechu warte.

  64 2

droga pólnocna( przez mekę)

 • 4 gru 2023

  Nie wiem czy forumowicze zauważyli. Jest zima, mimo, że nie kalendarzowa, ale jest dużo śniegu. Cóż z tego , że właściciele gruntów mających drogę w sąsiedztwie wyremontowanej drogi odśnieżą chodnik jak przejedzie pług i ten odśnieżony chodnik zarzuci śniegiem z drogi. Czy urzędnicy wzięli pod uwagę taką możliwośc i co zamierzają "mądrzy" z tym zrobić? Bo jak ustaliłem to właściciele tych posesji nie maja zamiaru odśnieżać następnym razem. ...Moja propozycja: Mandaty dawać Burmistrzowi i całej radzie gminy

  5
 • 9 lis 2023

  cóż mówić dalej o wykonawcach tej drogi. To jest absurd. Marnotrawstwo pieniędzy podatników. Okazuje się , że przy asfaltowaniu tej drogi udało im się ( wykonawcom( zrobić asfalt do domu Burmistrza. Cud. Wg. fachowców, którzy na wykonywaniu dróg zjedli zęby( jak się to mówi) droga ta nie ma zagęszczenia. Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że jeżeli dany asfalt nie ma zagęszczenia to po pierwszej zimie (mrozach) asfalt się skruszy i wyjdą dziury.. Można teraz pobrać próbki tegoż asfaltu i wykonać ekspertyzy w laboratorium. Ale kto ma tego dokonać?. Na pewno nie Burmistrz. i wykonawca. Ponadto wykonawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zniszczenie ogrodzenia. Właściciele gruntów sąsiadujących z drogą powinni nagrywać filmy jak ta firma niszczy ogrodzenia bo właściciel do niczego sie nie przyznaje twierdząc, cytuję" Ma Pan jakiś dowód?" To na razie tyle. Pozdrawiam forumowiczów.

  9
 • 9 sie 2023

  Jak już wspomniałem przez dwa miesiące nie było asfaltu na połowie drogi. Ciekawe gdzie się podział. Prawdopodobnie został wywieziony do innej miejscowości. Słyszałem coż o Krzyszkowicach. Dlaczego nie został wykorzystany tu, w Jaworniku. Jest wiele dróżek, które by można naprawić właśnie tym zdjętym asfaltem. Ale na to trzeba rozumnego człowieka.

  13
 • 20 lip 2023

  W dniu wczorajszym 19.07.2023 r. ok. godz. 15.oo widziałem trzech pracowników tej firmy (mieli zakładowe uniformy z napisem) w Krakowie na skrzyżowaniu dróg Piastowskiej i Focha. Sprawa się rozwiązała dlaczego nie ma ich w Jaworniku.

  16 1
 • 16 lip 2023

  Witam forumowiczów a szczególnie mieszkańców strony północnej Jawornika. Firma , która wykonuje tutaj prace ma gdzieś mieszkańców tej miejscowości. Robi co chce i kiedy chce. Przykład. Most od strony wschodniej. Rozbabrali i nie skończyli. Następnie rozbabrali mostek od strony zachodniej i nie skończyli. Postawili słupy. Wielu mieszkańców myślało, że na tych słupach rozwieszą istniejącą infrastrukturę elektryczną i telefoniczną. Ale nie. Te słupy są tylko pod oświetlenie. Przecież oświetlenie było i jest na starych słupach. Ściągnęli dwa miesiące temu nawierzchnię połowę drogi i nic się w tym temacie nie robi. Mało tego, pracownicy przychodzą na godzinę 11 w południe. To jest jakiś "matrix". Jeżeli ktoś ma ochotę wypowiedzieć się w tym temacie to proszę. Ja uważam, że ta firma w ogóle nie powinna startować w tym przetargu. To jest jakieś nieporozumienie..

  18 2

Drogi lokalne wzdłuż Zakopianki mogą odciążyć ruch. Jeśli tylko uda się je połączyć

 • 22 wrz 2023

  Już minęło 30 lat a drogi lokalnej do Myślenic nie ma i nie łudźcie się i dalej nie będzie przy tych nieudacznikach.

  3 2

Rządowe pieniądze na remonty dróg w powiecie myślenickim. Które odcinki czeka przebudowa?

 • 28 sie 2023

  Czy rząd ma jakieś pieniądze, chyba jak ukradnie przedsiębiorcom.

Wandale w Harbutowicach. Ktoś wybił szyby w czterech wiatach przystankowych

 • 25 lip 2023

  Jak to jest, że wcześniej w Sułkowicach były służby nocne Policji i mieli dwa radiowozy na stanie. Takie gnojki nie podskoczyły bo jak nie jeden radiowóz to drugi ich dorwał i przetrzepał dupę pałami i był spokój bo się gnoje bali. Chcieliście ludzie demokracji to macie i dobrze Wam tak. Pytanie brzmi komu to przeszkadzało. Chyba rodzicom tych darmozjadów.

  19

Myślenice. W pół roku zmienią latarnie uliczne na ledowe. Operacja będzie kosztować 5,5 mln, a płatność rozłożona zostanie na 5 lat

 • 16 lip 2023

  jeżeli pseudoburmistrz i jego podradni zapłacą z własnej kieszeni za to oświetlenie to się zgadzam. W innym wypadku nie.

  7 1

Za co ten krzyż dla Szczotkowskiego?

 • 25 maj 2023

  Krotko wytłumaczę za co zmarły otrzymał Krzyż. Otóż był radnym z Jawornika i na sesji grudniowej głosował za podniesieniem sobie i Burmistrzowi diet, za podniesieniem podatków i śmieci. Jak chciał Burmistrz tak radny zagłosował. Nic dziwnego. Ciekawe co na to mieszkańcy Jawornika, którzy na niego głosowali.

  10

Zastał gminę murowaną, zostawi drewnianą...

 • 23 sty 2023

  Drodzy forumowicze. Nie wiem czy wiecie ale nasz wielki samorządowiec ma w nosie Was wszystkich a szczególnie burmistrzostwo. On wykupił i cały czas skupuje działki rolne, budowlane na terenie m.in. Jawornika razem z Obajtusem. Co będzie dalej czynił, sami sobie odpowiedzcie. On ma wszystkich nas gdzieś. Za nasze się wzbogacił i naszymi szasta.

  15

Zima 2022/23 - odśnieżanie miasta...

 • 23 gru 2022

  Niech urzędnicy razem z tym wezmą łopaty i odsieżniają. Komunię umie przyjmować i jak się to ma do chrześcijaństwa. Hipokryta do kwadratu. Mało tego. Jak wychowuje swojego syna. Nikt w przedszkolu nie daje mu rady bo wiecie co mówi ten gówniarz:" mój tata jest burmistrzem i co mi zrobicie" To są fakty.

  8 1

Wyprzedzał na pasach przy 100 km/h. Efekt? Mandat na 3 tys. zł, 28 punktów i utrata prawa jazdy

 • 29 lis 2022

  Uważam, że wymalowanie pasów na takiej drodze jak "zakopianka" jest bardzo niebezpieczne. Korzystam z tej drogi i mogę powiedzieć jedno, że jak ktoś puszcza pieszego na tych feralnych pasach to niech się 10 razy zastanowi i popatrzy we wsteczne lusterko czy czasem za nim ciężarówka 30-to tonowa nie jedzie. Taki uprzejmy kierowca powoduje większe zagrożenie w ruchu niż ten , który pieszego nie przepuści. Jeżdżę prawie codziennie i widzę co się dzieje. A odnośnie tego zdarzenia: Czy ten kierowca busa zranił kogoś, zabił, doprowadził do zagrożenia jakiegoś? Ale najlepiej jest karać. Uwaga dla tych, którzy uważają , że jeżdżą zgodnie z przepisami: Jazda po drogach publicznych ma polegać przede wszystkim na tym aby drugiemu nie przeszkadzać. Tylko chcąc tak się zachowywać trzeba mieć wyobraźnię i dość dużo lat za kółkiem. Teraz propozycja: Wszyscy kierujący mają od pierwszego grudnia zdawać badania psychotechniczne i problem dużego ruchu by się sam rozwiązał. Ok. 75% kierowców by nie zdało a duża większość kobiet. To tyle.

  1

Samorządy przekładają pieniądze na kolejne lata. Tunelu dalej nie ma. "Generalna Dyrekcja ma gdzieś lokalną społeczność"

 • 29 lis 2022

  Proponuję zakupić światła w sklepie BHP i samemu założyć a nie czekać aż ktoś na tym skrzyżowaniu zginie. Przy okazji: pamiętajcie politycy wszystkich partii: tylko działania, nie gadania dają efekt. Jak was gęby od tego pieprzenia nie bolą.

  23 5

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 19 lip 2022

  Jak można walczyć z hałasem w lasach i na drogach jak burmistrz zakupił swojemu pupilkowi quada, którym jeździ prawie codziennie drogą działową i denerwuje sąsiadów. Mało tego potomek Burmistrza oświadczył, że ojciec kupi mu jeszcze crossa. Gratuluję Burmistrzowi takiego podejścia do szanowania prawa. Ale kto bogatemu zabroni?

  1

Podatki lokalne

 • 13 mar 2022

  Nie ma żadnej daty na tej deklaracji jeżeli chodzi o termin złożenia. Podane są daty odnośnie palenia piecami węglowymi danej klasy. W Pani przypadku, jak pisze w deklaracji, winna Pani uwzględnić aktualne dane.

  2
 • 8 mar 2022

  Jest to bardzo przykre i nie ma z kim rozmawiać bo te osoby, które tam zasiadają to są betony. Przy okazji chciałbym podzielić się jeszcze jedna sprawą. która bezpośrednio nie związana jest z podatkami lecz dokument w tej sprawie został dołączony do nakazu podatkowego. Chodzi tutaj o ankietę - czym palisz w domu. Najśmieszniejsze jest to, że wysłali to zwykłą pocztą bądź przez pośrednika jakiegoś a żądają wysłania listem poleconym. Jaką oni mają pewność, jaki dowód, że ankieta dotarła do właściwej osoby i jak tą osobę potem będą karać( bo w ankiecie tej straszą karami) jeżeli nie mają potwierdzenia, że dana osoba otrzymała taką ankietę. To jest jakaś paranoja. Nie chciałbym tutaj chwalić czasów komunistycznych lecz takie coś nigdy by nie przeszło. Mało tego w sprawie podatku miałem gdzie iść na skargę. A teraz nawet nie ma do kogo. Troszkę zamieszałem.

  13 1
 • 19 lut 2022

  cytuję odpowiedź z up. starosty mgr inż. Marian Brozyna:" W wyniku powyższych prac (geodezyjnych) wykonawca modernizacji stwierdził rozbieżność zapisu użytków gruntowych ze stanem faktycznym na gruncie stanowiącym przedmiotowe działki, wobec czego wykazał użytek gruntowy B - tereny mieszkaniowe."- koniec cytatu i dalej pisze-" Stawki podatkowe uchwalane są przez Radę Gminy Myślenice i to ten organ może je zmienić w drodze uchwały. Zmiana stawek podatkowych może skutkować zmianą wielkości należnego podatku".. Natomiast odpowiedź Urzędu Gminy w Myślenicach w osobie mgr Beaty Baran jest następująca:"Wymiar podatku dokonano na podstawie stanu ujawnionego w ewidencji podatkowe jw roku ubiegłym, jak również oparto na danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach". Kolegium Odwoławcze w Krakowie utrzymało decyzję Burmistrza Miasta i Gminy w Myślenicach w mocy. Tym samy decyzja Kolegium stała się ostateczna i obecnie nie występują przesłanki do dokonania korekty wysokości ustalonego podatku poprzez zmianę pierwotnej decyzji." Mimo, że jestem rolnikiem Pani Baran stwierdziła, że nie ma to żadnego znaczenia.

  3
 • 17 lut 2022

  Mój podatek wzrósł o 2000%. Odwoływałem się do Rozrachunkowej Izby w Krakowie ale to nic nie dało. Skąd się to wzięło. Otóż nasz wielce panujący starosta Józef Tomal zlecił wykonanie prac geodezyjnych firmie z Dębicy. Jak pisał całość zadań miała być pokryta z dotacji unijnych aby nie obciążać podatników. Następnie po tych pomiarach i kontrolach nieruchomości przez geodetów zostały zmienione kwalifikacje gruntów. O tym został powiadomiony Urząd Gminy, który wystawia nam nakazy. Wracając do samej podwyżki. ja rozumiem podwyżkę 10- 20% ale nie 2000%. jest to karygodne, aspołeczne, wzbudzające wśród podatników skrajne odczucia. Najwyższa pora powiedzieć im gdzie ich miejsce jest aby im weszło w pięty.

  16 8

Parking przy nowej siedzibie starostwa. Pierwsza godzina za darmo. Za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić

 • 26 lut 2022

  Byłem tam trzy dni temu. Nie mogłem wejść z uwagi na dużą ilość petentów. Okazało się, że są to klienci wydziału komunikacji. Stwierdziłem, że budynek trzeba zburzyć a urzędników zwolnić w trybie natychmiastowym. Usłyszałem od stojących śmiech. To jest nie porozumienie.

  6 6

Myślenice. Co zrobić z samochodami stojącymi na ul. Średniawskiego? Burmistrz zapowiada rozwiązanie

 • 2 lut 2022

  Najlepiej spalić

  4

Nowy przebieg Zakopianki między Krakowem a Myślenicami? Warianty poznamy na przełomie stycznia i lutego

 • 23 sty 2022

  Śmiechu warte: "Studium korytarzowe" Teraz po 32 latach od przemian w Polsce. Trzeba było wtedy zakazać budowy czegokolwiek obok zakopianki to byście mieli korytarz a teraz to nie powstanie on za następne 30 lat. Całą tą GDDiKA trzeba zaorać i ludzi zwolnic dyscyplinarnie bo do niczego się nie nadają. " Studium korytarzowe" - Co to za kretyn takie rzeczy wymyśla. Z głupim tunelem nie mogą sobie poradzi a piszą o innych korytarzach.

  8

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 12 sty 2022

  Trochę historii i sensacji: "Krew Królów" Petera Berlinga a współcześnie, inne spojrzenie na to co się obecnie dzieje: "Zapis Zarazy I i II" Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego.

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 12 sty 2022

  jak można być takim cynkiem i hipokrytą jakim jest przewodniczący rady. Do Kościoła chodzi komunię przyjmuje ale głosuje za podwyżkami podatków, śmieci oraz pensji dla radnych i burmistrza. Wstyd i hańba. Jak on się może ludziom pokazywać. Ja bym się ze wstydu spalił

  81 11