Zastał gminę murowaną, zostawi drewnianą...

 • 23 sty

  Drodzy forumowicze. Nie wiem czy wiecie ale nasz wielki samorządowiec ma w nosie Was wszystkich a szczególnie burmistrzostwo. On wykupił i cały czas skupuje działki rolne, budowlane na terenie m.in. Jawornika razem z Obajtusem. Co będzie dalej czynił, sami sobie odpowiedzcie. On ma wszystkich nas gdzieś. Za nasze się wzbogacił i naszymi szasta.

  15

Zima 2022/23 - odśnieżanie miasta...

 • 23 gru 2022

  Niech urzędnicy razem z tym wezmą łopaty i odsieżniają. Komunię umie przyjmować i jak się to ma do chrześcijaństwa. Hipokryta do kwadratu. Mało tego. Jak wychowuje swojego syna. Nikt w przedszkolu nie daje mu rady bo wiecie co mówi ten gówniarz:" mój tata jest burmistrzem i co mi zrobicie" To są fakty.

  8 1

Wyprzedzał na pasach przy 100 km/h. Efekt? Mandat na 3 tys. zł, 28 punktów i utrata prawa jazdy

 • 29 lis 2022

  Uważam, że wymalowanie pasów na takiej drodze jak "zakopianka" jest bardzo niebezpieczne. Korzystam z tej drogi i mogę powiedzieć jedno, że jak ktoś puszcza pieszego na tych feralnych pasach to niech się 10 razy zastanowi i popatrzy we wsteczne lusterko czy czasem za nim ciężarówka 30-to tonowa nie jedzie. Taki uprzejmy kierowca powoduje większe zagrożenie w ruchu niż ten , który pieszego nie przepuści. Jeżdżę prawie codziennie i widzę co się dzieje. A odnośnie tego zdarzenia: Czy ten kierowca busa zranił kogoś, zabił, doprowadził do zagrożenia jakiegoś? Ale najlepiej jest karać. Uwaga dla tych, którzy uważają , że jeżdżą zgodnie z przepisami: Jazda po drogach publicznych ma polegać przede wszystkim na tym aby drugiemu nie przeszkadzać. Tylko chcąc tak się zachowywać trzeba mieć wyobraźnię i dość dużo lat za kółkiem. Teraz propozycja: Wszyscy kierujący mają od pierwszego grudnia zdawać badania psychotechniczne i problem dużego ruchu by się sam rozwiązał. Ok. 75% kierowców by nie zdało a duża większość kobiet. To tyle.

  1

Samorządy przekładają pieniądze na kolejne lata. Tunelu dalej nie ma. "Generalna Dyrekcja ma gdzieś lokalną społeczność"

 • 29 lis 2022

  Proponuję zakupić światła w sklepie BHP i samemu założyć a nie czekać aż ktoś na tym skrzyżowaniu zginie. Przy okazji: pamiętajcie politycy wszystkich partii: tylko działania, nie gadania dają efekt. Jak was gęby od tego pieprzenia nie bolą.

  23 5

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 19 lip 2022

  Jak można walczyć z hałasem w lasach i na drogach jak burmistrz zakupił swojemu pupilkowi quada, którym jeździ prawie codziennie drogą działową i denerwuje sąsiadów. Mało tego potomek Burmistrza oświadczył, że ojciec kupi mu jeszcze crossa. Gratuluję Burmistrzowi takiego podejścia do szanowania prawa. Ale kto bogatemu zabroni?

  1

Podatki lokalne

 • 13 mar 2022

  Nie ma żadnej daty na tej deklaracji jeżeli chodzi o termin złożenia. Podane są daty odnośnie palenia piecami węglowymi danej klasy. W Pani przypadku, jak pisze w deklaracji, winna Pani uwzględnić aktualne dane.

  2
 • 8 mar 2022

  Jest to bardzo przykre i nie ma z kim rozmawiać bo te osoby, które tam zasiadają to są betony. Przy okazji chciałbym podzielić się jeszcze jedna sprawą. która bezpośrednio nie związana jest z podatkami lecz dokument w tej sprawie został dołączony do nakazu podatkowego. Chodzi tutaj o ankietę - czym palisz w domu. Najśmieszniejsze jest to, że wysłali to zwykłą pocztą bądź przez pośrednika jakiegoś a żądają wysłania listem poleconym. Jaką oni mają pewność, jaki dowód, że ankieta dotarła do właściwej osoby i jak tą osobę potem będą karać( bo w ankiecie tej straszą karami) jeżeli nie mają potwierdzenia, że dana osoba otrzymała taką ankietę. To jest jakaś paranoja. Nie chciałbym tutaj chwalić czasów komunistycznych lecz takie coś nigdy by nie przeszło. Mało tego w sprawie podatku miałem gdzie iść na skargę. A teraz nawet nie ma do kogo. Troszkę zamieszałem.

  13 1
 • 19 lut 2022

  cytuję odpowiedź z up. starosty mgr inż. Marian Brozyna:" W wyniku powyższych prac (geodezyjnych) wykonawca modernizacji stwierdził rozbieżność zapisu użytków gruntowych ze stanem faktycznym na gruncie stanowiącym przedmiotowe działki, wobec czego wykazał użytek gruntowy B - tereny mieszkaniowe."- koniec cytatu i dalej pisze-" Stawki podatkowe uchwalane są przez Radę Gminy Myślenice i to ten organ może je zmienić w drodze uchwały. Zmiana stawek podatkowych może skutkować zmianą wielkości należnego podatku".. Natomiast odpowiedź Urzędu Gminy w Myślenicach w osobie mgr Beaty Baran jest następująca:"Wymiar podatku dokonano na podstawie stanu ujawnionego w ewidencji podatkowe jw roku ubiegłym, jak również oparto na danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach". Kolegium Odwoławcze w Krakowie utrzymało decyzję Burmistrza Miasta i Gminy w Myślenicach w mocy. Tym samy decyzja Kolegium stała się ostateczna i obecnie nie występują przesłanki do dokonania korekty wysokości ustalonego podatku poprzez zmianę pierwotnej decyzji." Mimo, że jestem rolnikiem Pani Baran stwierdziła, że nie ma to żadnego znaczenia.

  3
 • 17 lut 2022

  Mój podatek wzrósł o 2000%. Odwoływałem się do Rozrachunkowej Izby w Krakowie ale to nic nie dało. Skąd się to wzięło. Otóż nasz wielce panujący starosta Józef Tomal zlecił wykonanie prac geodezyjnych firmie z Dębicy. Jak pisał całość zadań miała być pokryta z dotacji unijnych aby nie obciążać podatników. Następnie po tych pomiarach i kontrolach nieruchomości przez geodetów zostały zmienione kwalifikacje gruntów. O tym został powiadomiony Urząd Gminy, który wystawia nam nakazy. Wracając do samej podwyżki. ja rozumiem podwyżkę 10- 20% ale nie 2000%. jest to karygodne, aspołeczne, wzbudzające wśród podatników skrajne odczucia. Najwyższa pora powiedzieć im gdzie ich miejsce jest aby im weszło w pięty.

  16 8

Parking przy nowej siedzibie starostwa. Pierwsza godzina za darmo. Za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić

 • 26 lut 2022

  Byłem tam trzy dni temu. Nie mogłem wejść z uwagi na dużą ilość petentów. Okazało się, że są to klienci wydziału komunikacji. Stwierdziłem, że budynek trzeba zburzyć a urzędników zwolnić w trybie natychmiastowym. Usłyszałem od stojących śmiech. To jest nie porozumienie.

  6 6

Myślenice. Co zrobić z samochodami stojącymi na ul. Średniawskiego? Burmistrz zapowiada rozwiązanie

 • 2 lut 2022

  Najlepiej spalić

  4

Nowy przebieg Zakopianki między Krakowem a Myślenicami? Warianty poznamy na przełomie stycznia i lutego

 • 23 sty 2022

  Śmiechu warte: "Studium korytarzowe" Teraz po 32 latach od przemian w Polsce. Trzeba było wtedy zakazać budowy czegokolwiek obok zakopianki to byście mieli korytarz a teraz to nie powstanie on za następne 30 lat. Całą tą GDDiKA trzeba zaorać i ludzi zwolnic dyscyplinarnie bo do niczego się nie nadają. " Studium korytarzowe" - Co to za kretyn takie rzeczy wymyśla. Z głupim tunelem nie mogą sobie poradzi a piszą o innych korytarzach.

  8

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 12 sty 2022

  Trochę historii i sensacji: "Krew Królów" Petera Berlinga a współcześnie, inne spojrzenie na to co się obecnie dzieje: "Zapis Zarazy I i II" Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego.

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 12 sty 2022

  jak można być takim cynkiem i hipokrytą jakim jest przewodniczący rady. Do Kościoła chodzi komunię przyjmuje ale głosuje za podwyżkami podatków, śmieci oraz pensji dla radnych i burmistrza. Wstyd i hańba. Jak on się może ludziom pokazywać. Ja bym się ze wstydu spalił

  81 11

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 3 gru 2021

  W tym roku podnieśli mi podatek z 30 zł na 600 z haczykiem, że wyszło 2070% a teraz jeszcze podnoszą. Gratuluję wszystkim radnym, którzy byli za. Pytanie brzmi czy się widzą w lusterku.

  62 3

Kierowco! Tu szczególnie uważaj. Ulica Gałczyńskiego to teraz strefa zamieszkania

 • 2 gru 2021

  To jest nic ta ulica Gałczyńskiego. Ale co zrobili z ulicą Kniaziewicza. Trzeba jeździć teraz slalomem. Ciekawi mnie fakt jak to będzie zimą. Brak wyobraźni u tych co rysowali oraz ci co zarządzali wykonaniem. To jest karykatura drogi. Przekonają się niebawem ile będzie kolizji i potrąceń pieszych.

  8 1
 • 2 gru 2021

  Już się nie dziwię pseudourzędnikom. Proszę sobie wyobrazić Państwo, że jakiś gryzipiórek wymyślił, że należy w Jaworniku ( strona północna) postawić znak treści "Droga Wewnętrzna". Przypuszczam, że taki urzędnik nie zna się zupełnie na przepisach ruchu drogowego. Okazuje się, że tego typu droga (nazwa drogi) w ogóle nie jest ujęta w Kodeksie Drogowym a tym samym nie obowiązują na niej przepisy wspomnianej ustawy. Co z tego wynika? Napiszę w skrócie: Można jeździć bez OC, bez badań technicznych, bez świateł. obojętne jakim pojazdem i obojętne jak. Właścicielem tutaj jest dany podmiot ( Urząd czy Powiat) tego nikt nie wie bo włodarze dalej się sprzeczają kto jest właścicielem danej drogi. Nie życzę nikomu aby na tej drodze doszło do kolizji. Policja nie przyjedzie. Jeżeli ktoś z czytających nie wierzy odsyłam do Kodeksu Drogowego.. Takich mamy mądrali.Z tego co wiem to podstawy ruchu drogowego przedstawiane są już w Szkole Podstawowej(karty rowerowe czy motorowerowe)

  7 1

Porzucone samochody to nowa moda? Pyta jeden z radnych. „Nie potrafię przejść obojętnie obok zaśmiecania naszego miasta”

 • 22 lis 2021

  Tydzień temu ktoś pozostawił samochód przy firmie Mota (była KPRD) w Jaworniku.Jest to samochód marki Ford Focus nr rej. SB319AE, kol. białego z czarnymi wzdłużnymi pasami na obu maskach. Dałem znać Policji w Myślenicach i nic. Na dzień dzisiejszy samochód nie ma kół oraz ma wybitą szybę.

  1

Trwa sesja rady gminy. Radni będą głosować nad wysokością podatków od nieruchomości i środków transportu

 • 13 lis 2021

  W roku 2021 urząd przysłał mi za pośrednictwem upoważnionego przez burmistrza Szlachetkę pracownika o nazwisku Baran nakaz podatkowy od gruntu, który był wyższy w stosunku do poprzedniego roku o 2070%. Czy Państwo to widzą. 2070%. Płaciłem za 14 arów 30 zł teraz mam płacić 600 zł. Nie mam pretensji do podwyżek jako tako lecz nie o taką kwotę. Może to być rzędu 10 - 20 % ale nie tyle. Odwołując się nie wskórałem nic. Podaję te fakty aby Państwo wiedzieli gdzie pracownicy urzędu maja podatników. Mam nadzieję, że wyborcy wyciągną właściwe wnioski.

  1

MY OBYWATELE PŁACĄCY PODATKI !!! CZEMU PŁACIMY ZA PARKINGI W MYŚLENICACH

 • 13 lis 2021

  Nie wiem w czym Państwo mają problem. Wydaje mi się , że problem jest w każdym z nas. Przykład: Praca- ul. Mickiewicza, dom- ul. Mostowa. Tj ok. 1 km. Zwróciłem uwagę tej właśnie osobie żeby szła pieszo bo nie ma daleko.( tym bardziej, że ma nadwagę) Poza tym blokuje miejsce parkingowe osobie zamiejscowej. Odpowiedziała, cytuję " po to ma auto". Nic dodać, nic ująć. Nie chcę nikogo obrażać ale jesteście lenie śmierdzące. Jeździłem prawie 30 lat na rowerze ze wsi do wsi Myślenice( bo tak uważam tą miejscowość bo pamiętam jak tam były furmanki i kury, które srały na rynku) Miałem do pracy. ok. 7 km i nie narzekałem czy słota czy deszcz. Teraz każdy chciałby wjechać do sklepu. Pamiętam taką sytuację jak pewna pani ,gruba jak jasna cholera ,z samochodu kupowała kwiatki na rynku nie wysiadając z niego i b.lokując przejazd innym użytkownikom drogi ul. Kościuszkowską w górę. Czy to jest normalne?
  Odnośnie opłat za parkingi obojętnie gdzie w jakim mieście uważam, że jest to bezprawne. Lecz to jest moja opinia.

  7 4

Mieszkańcy pytają burmistrza, kiedy zrobi porządek z parkowaniem. "To jeden z największych problemów naszego miasta”

 • 7 lis 2021

  Odnośnie opłat. Przykre to jest lecz ja już nie wierzę żadnym rządzącym a szczególnie w takiej małej miejscowości jak Myślenice ( a mieszkam w rejonie od 30 lat). Otóż podatek jaki mi zasolili wzrósł rok do roku o 2070%. Mimo odwoływań nic nie wskórałem. Nie chcę na forum wypisywać brzydkich słów.

  5 1

Czystośc powietrza

 • 20 sty 2020

  Drodzy forumowicze. Chcąc doczekać czystego powietrza to należy wprowadzać po kolei i powoli rozwiązania systemowe i to w każdej gałęzi, która zanieczyszcza powietrze a nie tak jak to obecnie wprowadziło się w Krakowie. Jest to barbarzyństwo dla biednych, starszych i schorowanych ludzi. Proste, jeżeli do tej pory powietrze było zatruwane np przez 30 lat to drodzy państwo trzeba tyle czasu aby to powietrze zostało oczyszczone ale pod kilkoma warunkami: grzanie mieszkań, domów, ruch kołowy, powietrzny, dzikie spalarnie, zakłady produkcyjne. Jest to duże spektrum, które wpływa na nasze powietrze. Nie można sobie tak wprowadzić zakazu palenia węglem czy drzewem a inne przyczyny pomijać. Uważam, że należy czynić starania do działań równoległych. I to miałoby sens. Pozdrawiam.

  5

Dowód osobisty

 • 9 gru 2015

  Z uwagi na charakter pracy wysłałem pocztą wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego bo termin ważności kończył się. Do koperty załączyłem dwa zdjęcia oraz stary dowód. Jakie było moje zdziwienie kiedy otrzymałem przesyłkę poleconą z Urzędu a w niej mój wypełniony wniosek, kopertę z załącznikami, nowy niewypełniony wniosek oraz pismo urzędniczki mgr Beaty Zelek. Z pisma tego wynika, że wniosek który wypełniłem jest niezgodny z art. 24 ust. 1-3 ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych. Porównałem oba te wnioski. Różnią się tylko szatą graficzną. Ponadto urzędniczka ta nie nadała biegu sprawie tylko odesłała mi załączone dokumenty. Chyba je wyślę z powrotem.Nie wiem czy nie wolno za pośrednictwem poczty załatwiać bądź co bądź dla mnie małostkowej sprawy jakim jest wydanie dowodu osobistego. Za pośrednictwem poczty lub innych firm wysyłkowych można założyć konto w banku, można uzyskać blankiet prawa jazdy, można zawierać różnego rodzaju umowy cywilno -prawne.
  Dla mnie to jest brak szacunku dla podatnika.
  Jerzy

  5 16