Są pasy, miejsca parkingowe i prędkościomierz. Oceniacie ulicę Kniaziewicza po remoncie

 • 26 kwi

  Seba - spójrz na problem inaczej. Na terenie miasta mamy trasy treningowe do ćwiczenia jazdy slalomem - na ulicy Kniaziewicza pomiędzy wysepkami, a na osiedlu pośród dziur. Pamiętaj, że ćwiczenia czynią mistrza! Pozdrawiam...

  9 5

Remont ul.Kniaziewicza

 • 25 kwi

  Przebieg ulicy budzi niemałe zaskoczenie - rzeczywiście powstał slalomowy tor jazdy. Kto na to wpadł?

  14 1

Zaostrzone przepisy w sprawie koronawirusa

 • 15 kwi 2020

  Dzień dobry! A ja chciałabym zapytać dlaczego nasza gmina nie informuje o liczbie zakażonych swoich mieszkańców? ("nie robi także tego powiat myślenicki choć inni publikują takie dane z podziałem na gminy").

  13

Zbierają na respirator. Ruszyła obywatelska zbiórka dla myślenickiego szpitala

 • 1 kwi 2020

  Nie do uwierzenia...

  10 1

Pierwsza ofiara koronawirusa w Małopolsce. Pacjent zmarł w szpitalu w Myślenicach

 • 30 mar 2020

  Władze, służby, media apelują, aby poza niezbędnymi sytuacjami nie wychodzić z domu! Tymczasem ulica Średniawskiego (Górne Przedmieście) to aleja spacerowiczów! Nagle tu zrobił się deptak! (tak było wczoraj i tak jest dzisiaj). Bezpośrednie zwrócenie uwagi nie przynosi żadnych skutków. Wręcz przeciwnie! - mogłam dostrzec oburzenie, urazę. Co robić?

  20 8

Adam Styczeń: Wierzę, że wygramy tę walkę

 • 24 mar 2020

  Potrzeba wielkiego wysiłku społecznego polegającego na stosowaniu się do wprowadzonych restrykcji i ograniczeń. Modele ExMetrix prognozują, że wchodzimy właśnie w decydującą fazę epidemii.

  10 1

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

Zamiast bielizny szyją maseczki dla strażaków, policji i innych służb. Potrzebują tkanin medycznych

 • 17 mar 2020

  I ja składam wyrazy wdzięczności i podziękowania za wspaniałą postawę!

  19

koronawirus Czy Sułkowice są zagrożone?

 • 16 mar 2020

  Powiem więcej: od wielu dni władze państwowe apelują nie tylko o przestrzeganie przepisów, ale także proszą o uwagę i zdrowy rozsądek w każdym przypadku! Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że działania w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa w naszym powiecie i podległych mu instytucjach są wystarczające skoro pracownik stacji sanitarno-epidemiologicznej dzień po powrocie grupy zadał pytanie: "Kiedy oni przyjechali?" Czy wcześniej, albo natychmiast po podróży nie należało - z udziałem przedstawicieli odpowiednich służb - zorganizować spotkanie z udziałem rodziców, młodych i jeszcze raz wyjaśnić powagę sytuacji? (Przypomnę... internat z zapleczem kuchennym świeci pustkami).
  Wiem, że przedstawiciel gminy Sułkowice zaproponował kwarantannę, ale wniosek ten został odrzucony. Ważny był tylko "algorytm postępowania".

  5 1
 • 16 mar 2020
  zagroda napisał/a:

  Dlaczego Myślenickie władze nie poddały grupy uczniów,opiekunów + kierowców kwarantannie - to 29 osób; ci ludzie rozjechali się po całym powiecie. Sportowcy którzy wrócili z Norwegii kilka dni wcześniej wszyscy zostali objęci kwarantanną.

  Oto jest pytanie... W piątek wrócili i udali się do swoich domów...

  5

Z Niemiec wracają uczniowie ZSZiO w Sułkowicach. Zostaną objęci nadzorem epidemiologicznym

 • 16 mar 2020

  Skoro wrócili po dwóch tygodniach to musieli wyjechać na przełomie lutego i marca. Wystarczyło zapoznać się z mapą zagrożeń i wnioski nasunęłyby się same...

  4 1
 • 14 mar 2020

  Dokładnie tak! Masz rację! Pomimo wyjątkowej sytuacji nikt nie zmienił wcześniej podjętej decyzji i przybyli przebywają w swoich domach, w gronie osób, które np pracują i z racji pełnionych obowiązków przebywają wśród innych. Przypomnę, że "kwarantanna polega na czasowym odizolowaniu osoby, która może być nosicielem choroby zakaźnej w celu zminimalizowania ryzyka".

  17 2
 • 14 mar 2020

  Błąd można było szybko naprawić, bo jest w szkole internat z zapleczem kuchennym. Dotarła do mnie informacja, że stacja sanitarno-epidemiologiczna wydała zalecenie, aby każdy młody człowiek przebywał sam w pokoju. Czy w ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo domownikom i innym osobom w środowisku? Konieczne są badania i diagnoza w trybie pilnym!

  20
 • 14 mar 2020

  Niewielkie sprostowanie: nie 25 tylko 29 osób. Z młodzieżą jechało dwóch nauczycieli i tyle samo kierowców.

  16 1
 • 14 mar 2020

  Dziękuję. Podjęłam stosowne działania.

  14 2
 • 13 mar 2020

  Rozumiem, że kwarantanną zostaną objęte wszystkie osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym.

  29
 • 13 mar 2020

  I jeszcze jeden dylemat. Od dawna wszyscy z niepokojem śledzimy informacje o zakażeniach nowym wirusem i rozwijającej się epidemii nie tylko w Chinach, Tajlandii, Japonii, Kanadzie, Australii, ale także we Francji i Niemczech. U naszych sąsiadów pierwsze przypadki zarażenia zostały odnotowane pod koniec stycznia. Już wtedy znaliśmy drogi zakażenia, symptomy i tragiczne skutki choroby (Komunikat Krajowego Urzędu ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa). I tu rodzi się pytanie: - Czy decyzja oraz zgoda na udział młodzieży w zakładach praktyk w kraju, w którym służby medyczne i sanitarne postawione były w stanie podwyższonej gotowości była racjonalna? Kto teraz weźmie odpowiedzialność za tę decyzję i ewentualnie jej skutki?

  32 1
 • 13 mar 2020

  W chwili obecnej w szkole nie odbywają się lekcje i sale świecą pustkami. Ponadto wydaje mi się, że placówka dysponuje internatem. W jednym z budynków uczestnicy praktyk wraz z opiekunami mogliby odbyć kwarantannę nie narażając innych osób na ewentualne niebezpieczeństwo (tak, jak to było w Policach). Władze apelują o rozwagę, a tu taka niewiadoma?

  35

Rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego. Co to znaczy?

 • 14 mar 2020

  W starostwie ktoś podpisał zgodę na wyjazd uczniów w rejon zagrożony epidemią. To wymóg formalny związany z zasadami organizacji wycieczek zagranicznych (Dyrektor przygotowuje wyjazd pod względem organizacyjnym, programowym, uwzględnia specyfikę i warunki w jakich będzie się odbywać, a organ prowadzący wyraża zgodę).

  7 2
 • 14 mar 2020

  Organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach i jemu podlega.

  5
 • 14 mar 2020

  Ot... Oto Jedna z decyzji osób odpowiedzialnych (współodpowiedzialnych) za zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich ma miejsce na terenie naszego powiatu (gminy). Oto kilka faktów:
  - pierwsze przypadki zarażenia zostały odnotowane w Niemczech pod koniec stycznia br. Już wtedy znaliśmy drogi zakażenia, symptomy i skutki choroby (Komunikat Krajowego Urzędu ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa z dnia 28 stycznia 2020 r.);
  - młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Sułkowic wyjechała na praktyki do Berlina na przełomie lutego i marca (w czasie, gdy wirus w Niemczech zbierał dalsze żniwo). Zarówno rodzice, jak i Dyrekcja placówki w chwili wyjazdu dobrze znali stan zagrożenia i pomimo apeli o zachowanie bezpieczeństwa wielu służb i instytucji wyrazili zgodę na wyjazd (we współpracy z organem prowadzącym szkołę);
  - odnoszę wrażenie, że opinia opiekuna młodzieży „żadna z osób nie ma symptomów zakażenia” stała się podstawą decyzji, aby ta po powrocie udała się do swoich domów. Tu rodzi się pytanie: jaki jest stan Jego wiedzy na temat COVID-19 i skutków zakażeń? I kolejny dylemat: Dlaczego starostwo powiatowe nie ma wpływu na decyzje Powiatowego Inspektora Sanitarnego skoro obowiązywała specustawa koronawirusowa, a przede wszystkim zdrowy rozsądek? Nadmienię tylko, że placówka dysponuje internatem, który w chwili obecnej stoi pusty wraz z zapleczem kuchennym. Wzorem doświadczeń z Płońska młodzież mogła tam zostać zakwaterowana, zostałaby poddana badaniom i cierpliwie czekała na wyniki;
  - po powrocie (13 marca) młodzież udała się do swoich domów bez badań i innych środków ostrożności. Obecnie objęta jest kwarantanną domową i nadzorem epidemiologicznym. A pozostali domownicy? Może niejeden z nich pojechał dzisiaj na zakupy…
  Wszystkim życzę ZDROWIA!

  24 2

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w Myślenicach. „Trwają badania. Nie ma powodów do paniki”

 • 11 mar 2020

  I proszę... zwróć uwagę na zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób ! Liczy się frekwencja, a nie zdrowie!

  4

Cztery złota w jednych zawodach. Tego dokonać mógł tylko Mikołaj Włodarczyk

 • 4 lut 2020

  Gratulacje dla najlepszego Hodowcy i Jego Przyjaciół !!!

  3

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 25 lis 2019

  Ostatnia podróż do Krakowa - 22 listopada:
  Kierowca przewoził co najmniej kilkanaście pasażerów za dużo - ludzie stali przed i między fotelami stłoczeni niczym sardynki w puszce. Reakcją na uwagę były słowa przewoźnika: "Do Jawornika musicie wytrzymać!" Rzeczywiście, w Jaworniku wysiadło ok 10 osób i wewnątrz zrobiło się nieco lepiej, ale wkrótce pojawiły się nowe uwarunkowania zatłoczenia: "podwójny rocznik w szkołach średnich". Gdzie są kontrole Inspekcji Transportu Drogowego? Czy w busie bezpieczeństwo nie liczy się?

  15 1

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

 • 19 lis 2019

  Nie wiadomo, czy Gmina zaproponowała właścicielom gruntu "między domami" wykupienie pod drogę. Jeśli posiadacze ziemi sprzedadzą ją trasa pobiegnie prosto, a jeśli nie to pozostanie opcja z zakrętami. Wydaje mi się, że wywłaszczenie może mieć miejsce tylko na podstawie zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i tylko wtedy, gdy przewiduje on, że przez dany grunt ma przebiegać droga.

  5
Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz

Obrazy (rysunek tuszem i akwarelą) przedstawiające krakowski Kazimierz. Wymiary: 29/23 cm (samej grafiki 15/10), 32/34 cm, (16/19), 38/30 cm (23/16). Podana cena obejmuje jeden obraz.

100 zł Myślenice 17 paź
Brak zdjęcia

Waga

Sprzedam wagę dziesiętną odważnikową, drewnianą.

40 zł Myślenice 17 paź