Cztery złota w jednych zawodach. Tego dokonać mógł tylko Mikołaj Włodarczyk

 • 4 lut

  Gratulacje dla najlepszego Hodowcy i Jego Przyjaciół !!!

  3

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 25 lis 2019

  Ostatnia podróż do Krakowa - 22 listopada:
  Kierowca przewoził co najmniej kilkanaście pasażerów za dużo - ludzie stali przed i między fotelami stłoczeni niczym sardynki w puszce. Reakcją na uwagę były słowa przewoźnika: "Do Jawornika musicie wytrzymać!" Rzeczywiście, w Jaworniku wysiadło ok 10 osób i wewnątrz zrobiło się nieco lepiej, ale wkrótce pojawiły się nowe uwarunkowania zatłoczenia: "podwójny rocznik w szkołach średnich". Gdzie są kontrole Inspekcji Transportu Drogowego? Czy w busie bezpieczeństwo nie liczy się?

  15 1
 • 28 sie 2019

  Klimatyzacja nie jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu, ale dlaczego właściciele busów przewożąc ludzi w upalne dni nie zadbają o ich bezpieczeństwo i minimalny komfort? Zdają sobie sprawę z tego, że temperatura wewnątrz samochodu może być zagrożeniem dla zdrowia i życia podróżujących?? Przecież samochód zamienia się w piekarnik! (małe okna uchylne u góry nic nie dają). Ponadto kierowcy na pytanie o system chłodzenia reagują bardzo nerwowo. Czy to normalne?

  10 1

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

 • 19 lis 2019

  Nie wiadomo, czy Gmina zaproponowała właścicielom gruntu "między domami" wykupienie pod drogę. Jeśli posiadacze ziemi sprzedadzą ją trasa pobiegnie prosto, a jeśli nie to pozostanie opcja z zakrętami. Wydaje mi się, że wywłaszczenie może mieć miejsce tylko na podstawie zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i tylko wtedy, gdy przewiduje on, że przez dany grunt ma przebiegać droga.

  5

budowa nowego budynku starostwa

 • 21 sie 2019
  topamers napisał/a:

  Nigdy nikomu się na 100% nie dogodzi.

  Owszem... "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził", ale jeśli nie wszystkim, to przynajmniej niektórym :) W sprawie stanowiska przyjezdnych nie wypowiem się - nie znam opinii publicznej.

  3 5
 • 20 sie 2019
  antomasz napisał/a:

  Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie na temat budowy budynku starostwa, to powiem że nie do końca została sprawa przemyślana! Proszę Pana Starostę o nie wciskanie "kitu" ze jest to dla dobra mieszkańców. Raczej dla dobra urzędników. Ponieważ budowa ma być na ul. Drogowców, to dla nas emerytów szykuje się nową "ścieżkę zdrowia", szczególnie dla tych, którzy nie mają własnego transportu. Więc mniejsza ilość petentów, jest dobra dla urzędników. W związku z tym, może by tak od razu lądowisko dla helikopterów i pas startowy dla samolotów (teraz to modne)! Będzie nowocześnie!

  Ja również uważam, że w/w lokalizacja dla wielu jest nie do przyjęcia. Urząd powinien być blisko mieszkańców, aby sprawy można było załatwić szybko i wygodnie (blisko miejsc pracy, zamieszkania). Dojazd do instytucji przy ul Drogowców dla niejednej osoby będzie problemem chyba, że ktoś pomyśli o rozwoju publicznej komunikacji.
  A może należałoby jeszcze raz rozważyć problem i przeprowadzić wśród mieszkańców sondaż?

  4 6

makulatura

 • 14 sie 2019
  Vivaldi napisał/a:

  może najpierw ustalcie jak znaleźć CPN po 20 latach :-)))

  Na Forum wróciła historyczna marka :)

  1
 • 30 lip 2019
  ziutek1 napisał/a:

  ?????? Dalej nie mam pojęcia gdzie to może być . Jedna stacja to obok świateł przy dworcu a od wschodu to jest zakopianka i most . Kolejna stacja jest obok Kaufladu a kolejna to BP na przeciw media-ekspertu .

  Dokładnie tak. Skup makulatury (i nie tylko) znajduje się obok stacji BP. Jadąc od zakopianki - kolejny wjazd (proszę uważać, bo tam jest ciasno).

  1
 • 30 lip 2019
  ziutek1 napisał/a:

  Na Słowackiego ??? obok CPNu ?? gdzie tam jest skup złomu czy makulatury ?

  Jest :) W sąsiedztwie stacji CPN od trony wschodniej (druga posesja od strony drogi).

 • 30 lip 2019

  Makulaturę można oddać w skupie przy ul Słowackiego (w sąsiedztwie stacji CPN).

  1

Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 5 sie 2019

  Dziękuję! Zatem okazją do dyskusji może być problem bezpieczeństwa (dla wielu młodych ludzi to swoisty "zaułek"), nieczystości, estetyzacji w centrum niemałego osiedla. Może narodzi się jakaś koncepcja zagospodarowania terenu?

  8 1
 • 5 sie 2019

  Prawo własności jest dobrem chronionym konstytucyjnie zatem w przypadku starej mleczarni (czytaj: rudery) dyskusja niewiele wnosi. Niestety... A kto jest właścicielem działki z garażami?

  20

Oligofrenopedagogika

 • 5 sie 2019

  W mojej opinii lepszym kierunkiem byłaby "Terapia pedagogiczna i rewalidacja dziecka". Studia dają uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu rewalidacji indywidualnej (w tym m. in. oligofrenopedagogiki) oraz terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dwa w jednym :)

Po kłótni z żoną zabił psa... bo za dużo szczekał

 • 4 sie 2019

  Bestialskie zachowanie zasługuje na surowszą karę! Od kwietnia za okrutne traktowanie zwierząt sprawca może być skazany na pięć lat więzienia. Można jeszcze dołożyć nieodpłatną kontrolowaną pracę na cel społeczny i wydać zakaz posiadania zwierząt.

  3 3

Wyniki konkursów na dyrektora

 • 19 lip 2019

  A kto w Zespole Placówek Oświatowych w Borzęcie?

  9 2

Czołówka na Górnym Przedmieściu. Droga zablokowana, dwie osoby poszkodowane

 • 4 maj 2019

  Seba - potwierdzam i dodam coś od siebie. Szeryfy z gruszek niejeden raz zachowują się tak, jakby to była trzypasmowa droga. Mają wyraźny problem z utrzymaniem auta w pasie jezdni i pomimo ucieczki nie korygują toru jazdy!

  3

Nauczyciele

 • 9 kwi 2019

  [cytat=Vivaldi] Przedszkola prywatne -podczas niedomagania państwowych- wyrosły jak grzyby po deszczu, wyższe uczenie to samo.
  To prawda... i jest w czym wybierać. Pojawiły się szkoły podstawowe wielojęzyczne, Montessori, eksperymentalne, społeczne, waldorfskie, specjalne i wiele, wiele innych. Oferują bardzo dobre warunki nauki dla uczniów szczególnie uzdolnionych lub z dysfunkcjami. Natomiast wiele uczelni niepublicznych postawiono w stan likwidacji.

  6 2
 • 7 kwi 2019
  Seneka napisał/a:

  Nauczycieli 700 tysięcy. Solidarność 70 tysięcy, czyli 10%. ZNP - 210 tysięcy, czyli 30%. Reszta niezrzeszeni. Przetasowania nastąpią. Pan Proksa to funkcjonariusz PiS-u, skompromitował Solidarność.

  Znaczna część członków Solidarności przystąpi do strajku (wskazania sondaży).

  7 5
 • 6 kwi 2019
  szaramyszka5 napisał/a:

  nauczyciele mają słaby zasięg wiedzy

  W takim razie ja bardzo proszę o instruktaż: jak poprawić sygnał i wzmocnić ów zasięg?

  21 5

DRAŃSTWO - stan ekologii w mieście i w jego obrębie

 • 3 kwi 2019
  taki_gość napisał/a:

  To nie jest koszt wywozu. To jest koszt przyjęcia śmieci przez ZUO.

  Dziękuję za wyjaśnienie.

  1
 • 2 kwi 2019
  zygi napisał/a:

  nie za darmo-wywiozlem meble na wlasny koszt i zaplacilem w/g wagi-100zl.
  kolejne blokuja piwnice pare miesiecy

  I to się nazywa pomoc "dzwonisz - masz"?
  Nawiązując do wypowiedzi Ziutka1 domyślam się, że powinni Ci zwrócić koszt wywozu.

  1
 • 31 mar 2019
  ziutek1 napisał/a:

  Tenia a teraz jest źle ?? dzwonisz i przyjeżdżają za darmo i biorą wszystko co masz , teraz są terminy około 2-3 tygodni .

  Ziutek, mieszkam na ulicy o długości kilku kilometrów. Wtedy, gdy w harmonogramie były wskazane terminy usuwania dużych gabarytów wzdłuż ulicy wystawione były rozmaite rzeczy. Widać było gołym okiem efekt prowadzonych czynności porządkowych na posesjach. Odkąd pojawił się telefon "na żądanie" problem zniknął (ani raz nie spotkałam wystawionych rzeczy, a jest to moja codzienna trasa). Domyślam się, że niepotrzebny sprzęt zalega w rozmaitych zakątkach, być może na łąkach, w potokach. Stąd moja propozycja...

  9 3
 • 31 mar 2019

  A ja nadal (bezskutecznie) proszę, aby przywrócić terminy wystawiania/odbioru dużych gabarytów. Określona data mobilizowała wielu mieszkańców do zrobienia porządku, a teraz...

  23 1

Śmietnisko i miejscówka pijaczków przy garażach os. Tysiąclecia

 • 1 kwi 2019
  Sarsa napisał/a:

  Osiedle Tysiąclecia-garaże obok sklepu blaszak. Rozbite szkło, pety, śmieci. Płacimy abonament a smietnisko rośnie.

  A jest tam chociaż jeden pojemnik na odpady? Wydaje mi się, że właściciel terenu powinien je zapewnić.

  5 1

Myślenice dawniej i dzisiaj. Zdjęcia Mieczysława Nowaka pokazują jak zmieniało się miasto [WIDEO]

 • 11 lis 2018

  Gratuluję! Genialna praca, dziękuję!

  13 2