Brak mi słów;)

Jarosław Szlachetka: Następne wyzwanie to poprowadzenie drogi S7 poza gminą Myślenice

 • 19 lis

  Przeanalizuj na chłodno gdzie i kiedy korkuje się odcinek Myślenice-Kraków.
  Zastanów się jak w tych miejscach można rozwiązać problem, a następnie bez emocji odpowiedz sobie czy warto wywracać wszystko do góry nogami żeby puścić kolejną nitkę od Krakowa na południe.
  Jestem przekonany że gdyby jutro przyszli do Ciebie panowie z pismem...Pan sie wyprowadzi bo w tym miejscu inżynier z Gdańska zaplanował pylon...to poglad na s7 miał byś zupełnie inny.

  8 6
 • 18 lis

  Czyli co? lepiej zrobić zakopiankę obok zakopianki żeby mieć dwie zakopianki? Zburzyć, wysiedlić, przeorać miasto, wsie, wywalić kolejne miliardy? Czy może zamiast wywarzać otwarte drzwi i wydawać pieniądze(może o to chodzi), to unowocześnić obecną, dodać węzły bezkolizyjne, kładki, tunele. i co tam jest konieczne. Pewnie się nie znam i nie dostrzegam w tym sensu, a być może cały ten pomysł jest bez sensu.

  27 8
 • 18 lis

  W tytule jest chyba literówka nie powinno być...."następne wyznanie"....tło się zgadza pastor z mikrofonem też hmm...🤔

  50 5

Myślenice. Będzie wycinka drzew. Szlak zrywkowy przetnie trasę rowerową

 • 16 lis

  Kiernoz, wybacz ale piszesz absolutne bzdury. Tną na Uklejnie cały rok, las jest tak przerzedzony jak nigdy, tną na potęgę z każdej możliwej strony. Las i szlaki sa rozjechane przez maszyny i nigdzie nie widać tego nasadzania na bieżąco. Administracja Lasów Państwowych przez ostatnie lata została tak rozdmuchana że teraz cieżko bez rabunkowej gospodarki leśnej wykarmić te wszystkie gęby.
  A ten las państwowy nalezy do mnie do Ciebie do nas.

  45 10

Myślenice. Janusz Szczeciński został nowym prezesem ZUO. Poprzedni trafił do zarządu Orlen Upstream

 • 4 lis

  Nikt tego nie wie, ale wyborcy na to liczą, że skończy się buta, złodziejstwo jakiego nie było na szczeblach władzy od czasów okragłego stołu. Żadna partia tyle nie nakradła co Twój pis. I tylko z tym mi się kojarzą banda złodziei udających patriotów dbających o kraj.
  PIS partia zawistnych, pysznych b...cy, którzy nawet swoich wyborców mieli tam gdzie słońce nie dochodzi.

  35 10

Wyniki wyborów do Senatu 2023. W okręgu numer 30 wygrał Andrzej Pająk (PiS)

 • 17 paź

  Może warto by było zauważyć, że partie opozycyjne przed wyborami deklarowały że nie zlikwidują 500+(lub 800+)i co teraz mają zacząć od łamania obietnic żeby dać oręż Pisowcom oraz ułatwić im wygranie kolejnych wyborów.

  7 5

Myślenice. W kościele Narodzenia NMP rozpoczęły się prace konserwatorskie. Potrwają do końca 2024 roku

 • 16 paź

  Nie wiem nie znam się, ale 2,2, to chyba nie mało. Firma Abbas ma obskoczone chyba wszystkie okoliczne przetargi w tego typu obiektach. Przypadek, możliwe.

  16 5

Myślenice. Tak może wyglądać stadion Dalinu. Ma kosztować 25 mln zł i powstać do 2026 roku

 • 12 paź

  Fajnie, fajnie, ale jakby tak przypadkiem nie mówię że na pewno, ale jakby przypadkiem zostało coś kasy z koncepcji rewitalizacji Dalinu, to może nowe korty tenisowe. Pewnie oficjele tego nie wiedzą, ale tam też można sobie robić uroczyste foty.

  16 1

Myślenice. Zapowiadają opracowanie koncepcji ochrony Zarabia przed powodzią

 • 5 paź

  A tak komentujecie, a wcale nie rozumiecie polityki.
  Nie chodzi o to żeby zrobić, tylko żeby zarobić, mówiąc że się zrobi. Przetargi na papiery/dokumentacje, to najlepszy przykłada jak marnuje/kradnie się pieniądze na kolejne nie wdrożone projekty/koncepcje.

  17 1

Myślenice. Radni przegłosowali uchwałę w sprawie reparacji i odszkodowań dla Polski z powodu napaści Niemiec w 1939 roku

 • 26 wrz

  Słyszałem, chociaż Szlachetka jeszcze tego nie potwierdził, że na kolejnej sesji będzie poddany pod głosowanie wniosek o dostęp Myślenic do morza.

  35 5

Myślenice. Mateusz Suder na drugą kadencję w radzie społecznej szpitala. Czym będzie się zajmować?

 • 2 cze

  Wiadomo i z parasolem, znaczy się że na wszystko jest przygotowany.

  26

Kolarze na drogach. W piątek 2 czerwca w tych miejscowościach wystąpią utrudnienia

 • 2 cze

  Super! W końcu Myślenice zaczynają coś znaczyć w świecie sportu i są zauważane przez organizatorów. Oby ta garstka, która chce blokować drogi z grabiami nie zepchnęła nas z powrotem w ten zaścianek nijakości.

  4 5

Majka Gran Fondo 2023. Kolarze na drogach. Jakich utrudnień spodziewać się w weekend?

 • 8 maj

  Nie wskazałeś mi żadnej ścieżki oznakowanej i biegnącej wzdłuż drogi.
  Na każdym kroku udowadniam Ci, że to Ty nie znasz przepisów., a Ty dalej swoje. Dobra, czcza dyskusja.
  Ja znam środowisko rowerzystów i na pewno nie odwalają maniany, bo cenią sobie zdrowie i rowery często droższe niż samochody które na nich trąbią(bez powodu). Ty mówisz o rowerzystach z przypadku typu wyskocze po bułki ja o zupełnie innym środowisku i typie ludzi.

  1 4
 • 7 maj

  Spodziewałem się że nie napiszesz nic sensownego, myślę że nawet sam nie wiesz co piszesz, bo wcześniej napisałeś..."albo nie będzie jechał DDR która prowadzi w jego kierunku bo nie".... otóż nie ma nigdzie w Myślenicach ścieżek biegnących wzdłuż drogi i tym samym kierunku. Spodziewałem sie że dasz przykład ze ścieżką która biegnie od Stróży do Pcimia.
  Już Ci wyjaśniam, to też nie jest ścieżka rowerowa, bo według przepisów ścieżka musi być oznakowana przede wszystkim znakiem pionowym oraz dodatkowo poziomym. Dopiero tak oznakowana, prawnie jest traktowana jako ścieżka rowerowa i jeżeli np. nie jest oznakowana jako dwukierunkowa, i nie biegnie w kierunku w którym się porusza rowerzysta to nie ma obowiązku z niej korzystać. Przeczytaj na chłodno i sprawdź w kodeksie, póżniej wycofasz się z tekstów że tworzę własne przepisy.

  Według przepisów rowerzyści mogą poruszać się obok siebie jeżeli to nie utrudnia poruszania się innym uczestnikom. W tym przepisie jest furtka, którą ustawodawca zostawił to otwartej interpretacji, ale wcale nie chodzi o jazdę pod prąd tylko o swój pas(np. lokalna droga do Lubnia) W tym wypadku potrzebny jest zdrowy rozsądek ze strony rowerzystów i samochodziarzy.

  Dzisiaj odbywał się bieg wings for life, jak myślicie zablokowali drogi na wiele godzin? Czy to też jakieś chore wymysły pseudo sportowców.

  Zapraszam nie kumatych do minusowania.

  2 5
 • 6 maj

  Dziękuje za łapkę poprawiło mi to samopoczucie;-)
  ...."potrafią się zachować na drodze ale to są jedynie normalni rowerzyści"..... skoro tak, to nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

  Pokaż mi gdzie w naszej okolicy jest droga DDR i naprawdę jestem ciekaw gdzie jest taka ścieżka.

  Na marginesie rowerzyści mogą jechać obok siebie, to w nawiązaniu że zajmują całą jezdnie, bo nie sądze że jadą pod prąd.

  2 5
 • 6 maj

  Nie wiem jak trafiłeś, ale wiem że puszczali falami.

  4 9
 • 6 maj

  Niebezpieczne sytuacje to w większości powodują niedouczeni kierowcy samochodów, wymuszenia, nie zachowanie należytej odległości, wyprzedzanie na czołówke z rowerzystom, to tylko pierwsze przykłady z brzegu.
  Nauczcie się jeden z drugim, że rowerzysta jest również uczestnikiem ruchu drogowego i ma takie same prawa, i obowiązki jak kierowcy samochodów.
  Macie aspiracje do cywilizowanych kultur europejskich a mentalnie bliżej wam do wschodu.
  Obustronny szacunek na drodze i nie będzie problemów, i niebezpiecznych sytuacji, wtedy też zrozumiecie, że można mieć pasje inną niż narzekanie.

  5 16
 • 5 maj

  Taki jesteś zorientowany, to powinieneś wiedzieć jak to wyglądało np. rok temu. Wyścig był puszczony częściowo w ruchu ulicznym. więcej obiektywizmu mniej wiejskiej mentalności. Dobrze że pracujesz przynajmniej moje składki nie idą nie kolejnego nieroba. Pozdrawiam pracujących w niedziele i Ciebie też.

  13 10
 • 5 maj

  Pierdoły piszesz, jaki jedyny dojazd. Do Osieczan możesz sobie dojechać przez most na dolnym. Druga sprawa czytajcie która droga będzie zablokowana i na ile.
  Daruj sobie durne wycieczki osobiste. Nie jest moja winą jaką sobie droge kariery wybrałeś i kto decyduje o Twoim urlopie.

  6 24
 • 5 maj

  Prezentujecie w tych komentarzach typowy zaścianek. Jeden weekend w roku, a podnosicie taką wrzawę jak to było tydzień w tydzień. Duże miasta organizują kryteria uliczne, gdzie zablokowane jest pół miasta i jakoś rok w rok się odbywają bez protestów mieszkańców. Cała impreza blokuje na chwilę raptem jedną ulicę w strone Osieczan, a tu taki ból. pewnie i tak byście z chałup nie wyleźli tylko ogladali bzdury w TV.
  I błędne jest myślenie, że miasto nic z tego nie ma jest wręcz odwrotnie.

  15 20

Myślenice. Do gminy trafił projekt węzła planowanego na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego. „Nie jest do końca wymarzony”

 • 2 lut

  Niech ta kładkę będzie cała ze szkła i z windą, a wieczorami niech ją rozświetla iluminacja.
  Nie wiem ilu mieszkańców korzysta z przejścia przy cmentarzu, ale podejrzewam, że kładka według mojej koncepcji, tak uatrakcyjniła by to przejście, że wycieczki do Zakopanego by sie tam zatrzymywały. W Krzyszkowicach ludzie nie mogą się doprosić o światła, kładkę cokolwiek, a w miejscu mało uczęszczanym sa skłonni na taką inwestycje.

  57 7

Myślenice. Dolne Przedmieście zakorkowane. Ruch rozładować ma północno-wschodnia obwodnica miasta

 • 9 sty

  Mówisz dwoi się i troi, o matko co za poświecenie pewnie dzieli się poprzecznie jak pantofelek.

  3

Volvo król lewego pasa - Zakopianka

 • 2 sty

  Vivaldi wiesz jaki jest problem z takimi durniami jak ten w Volvo, ano taki, że jak się im za dużo pozwala, to mają się na drodze za bogów, nie trafiają na żaden opór przykład Twoja bierna postawa. Uważaja się za lepszych i stojących ponad prawem.
  Idąc Twoim tokiem postrzegania, to jesteśmy o krok od tego żeby z ofiar robić winnych i nie myślę o tej konkretnej sytuacji, patrzę raczej z szerszej perspektywy.

  3
 • 26 gru 2022

  Vivaldi co Ty pierniczysz, nie wiesz do czego służy lewy pas, po co usprawiedliwiasz pajaca w Volvo.

  7

Radni ustalili stawki opłat od nieruchomości na 2023 rok. „Przedsiębiorcy i Izba Gospodarcza nie są ani zachwyceni ani zadowoleni, że podatki idą do góry”

 • 14 gru 2022

  Czeka nas jeszcze jedna podwyżka i to chyba najwyższa. Diety radnych oraz pensje dla burmisiów do góry.
  Kto za? Kto przeciw? Ktoś się wstrzymał?

  37 2