Dobczyce. „Przyjaciele Raby” apelują o działanie. Czy zawiesina w rzece jest niebezpieczna? Co wiemy po wizji lokalnej?

 • 16 sie

  ale mnie zirytował tekst ''Raba to nie Odra''- czyli co szanowne mądrale na ciepłych stołkach?? Mniejszych rzek nie ratujmy, niech tam sobie jest syf, niech wszystko zdycha, przecież to za mało medialne, poklasku nie będzie z tego wielkiego, zwolnień tez nie jak nic nie zrobicie. Brawo za podejście....!!! Wiecie, że lepiej zapobiegać niż leczyć? Na co czekacie ?????? Są informacje, jest początek problemu- róbcie coś , a nie gadajcie !

  21 2

Dobczyce. "Rzeka umiera!" - alarmują Przyjaciele Raby i organizują wizję lokalną. Niepokoi ich kolor wody

 • 12 sie

  Niestety ogólny stan wód w Polsce jest tragiczny, ludzie nie dbają w ogóle o środowisko naturalne myśląc naiwnie, że woda w kranach będzie dostępna zawsze . Większości wydaje się , że ich nie dotyczy problem jakiejś tam Raby czy jakiejś tam Odry, która jest oddalona o kilkaset kilometrów. A tym czasem wraz z poszczególnymi elementami ekosystemu umieramy i my, tylko stosunkowo powoli, choć to złudne wrażenie. Obrońców Raby zachęcam do zorganizowania sprzątania wokół zbiornika Dobczyckiego bo brzeg we wsiach wokół zalewu jest zanieczyszczony tonami odpadów- i teraz kiedy poziom wody jest niski, najłatwiej będzie to uprzątnąć. Zapraszamy np. do Borzęty.

  44 1

Myślenice, Dobczyce: Apele o oszczędzanie wody i przerwy w dostawach. „Spada poziom wody w zalewie dobczyckim” – alarmujecie

 • 26 lip

  Może teraz jak brzeg jest jeszcze bardziej odsłonięty to łatwiej będzie posprzątać ten syf, który jest wokół zbiornika ??? Gminy już dawno powinny to zrobić w trybie pilnym bo to co jest przy samej wodzie od lat woła o pomstę do nieba !!! Oczywiście mało kto tam chodzi- przynajmniej od strony borzęt bo teren jest dosyć trudny więc po co sobie zawracać tym głowę skoro nie widać.... tony śmieci wokół całego zbiornika WODY PITNEJ . Warto tez o tym zrobić artykuł...

  35

Zaczęło się! Wystartowały Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Co nas czeka w tym tygodniu?

 • 14 lip

  Fajnie, gdyby wreszcie miasta sąsiadujące dogadały się między sobą i ustalały terminy wydarzeń tak by się nie pokrywać. W tym roku mam folklor nałożony na Dni Dobczyc. Ludzie się nie rozdwoją, a wielu chciało by być i tu i tu. Po co takie durne działanie ze strony władz? Chcecie pokazać kto fajniejszy i zbierze większą publikę? Serio, wakacje mają 2 miesiące, możecie się podzielić terminami

  6 2

Żmija na Zarabiu

 • 18 maj

  mieszkam na Górnej- nic nadzwyczajnego. W zeszłym tygodniu miałam dwie w ogrodzie.

W tym roku nie będzie Dni Myślenic, ale… gmina planuje obchody 680-lecia lokacji miasta. Co to oznacza?

 • 18 maj

  no tak, trzeba znaleźć powód żeby sobie nagrody porozdawać, a na Dniach Myślenic byłoby to trudne.
  Zwyczajni ludzie, potrzebują zwyczajnej rozrywki !!! Koncertu ! Zabawy ! , a nie jakichś dziwności.... Od takich rzeczy jest Dom Kultury.

  6

Piąta edycja Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego

 • 18 maj

  Proponuję wziąć poważnie pod uwagę posprzątanie terenu wokół zbiornika Dobczyckiego - to jest jakiś dramat. Woda pitna, a syf przy brzegu taki, że można tirami wywozić.

  2

Po dwóch latach przerwy wracają Dni Dobczyc. Czy te gwiazdy będą w stanie rozkręcić imprezę?

 • 18 maj

  I niestety jak zwykle, porządny zespół, godny uwagi będzie grać w piątek kiedy ludzie mają najmniejszą możliwość pójścia, a shity jak '' Sławomir '' w sobotę .....ale dobrze, że coś się dzieje. Brakuje mi czasów gdzie w okresie wakacji co tydzień, w którejś wsi był festyn.

  7

Sanepid zbadał jakość wody w tzw. „dzikich kąpieliskach” na Górnym i Dolnym Jazie

 • 8 lip 2021

  Jezioro Dobczyckie jest zbiornikiem wody pitnej. Najlepiej wszędzie napuścić ludu i zasyfić co tylko mamy w około.

  4 4

Myślenice, Dobczyce, Pcim. Śmieci coraz więcej. Problem dociera do gospodarzy. Jak go rozwiązać?

 • 18 cze 2021

  kolejny raz zachęcam Was do zrobienia artykułu o syfie wokół Zalewu Dobczyckiego.
  To jest jakiś koszmar- zwłaszcza, że woda jest pitna.

  1
 • 14 maj 2021

  Proponuję redaktorom spacer wzdłuż Zalewu Dobczyckiego. W Borzęcie i Brzączowicach same śmieci- cos nieprawdopodobnego- a to jest woda pitna.... tak się u nas dba o środowisko i ludzi- przeciez tam w lesie to nikt nie widzi- gdzie są władze żeby zatrudnić ekipę do sprzątania wybrzeża?

  13 1

Śnieg topnieje i odsłania stare problemy. Zwracacie uwagę na śmieci zalegające w mieście

 • 1 mar 2021

  Ja marzę o tym, aby ktoś wreszcie zajął się śmieciami wokół Zalewu Dobczyckiego. Dla przypomnienia TO JEST ZBIORNIK WODY PITNEJ, a przy brzegu walają się tony śmieci- można by tirami wywozić! Oczywiście niewielu ludzi tamtędy spaceruje więc władze udają, że problemu nie ma- kto by się tam przejmował pitną wodą i jej zanieczyszczeniem....Widok w niektórych miejscach jest przerażający!!!!!! Przykro na to patrzeć.

  4

Bulina: Motocyklista uderzył w betonowy przepust. Nie udało się go uratować

 • 12 wrz 2013

  dzieciOM mądralo.....

  18 9

Analizujemy nowy regulamin utrzymania czystości: Masz psa? Masz nowe obowiązki

 • 4 paź 2012

  Czy wy patrzycie co piszecie?? albo chociaz się chwilę zastanawiacie3?? "co komu szkodzi"?? a no ku * wa szkodzi!!! gdy idąc z dziećmi sie popluskać w upalne dni czy poopalać nad rabę obok kąpie się i siura zawszony kundel. Rzeka to nie kąpielisko dla psów To jest obleśne, ohydne, odrażające !!! Jak wam się podobają takie fetysze to piana do wanny i pieska pod pachę - we własnym zaciszu domowym , a nie w miejscu publicznym psiarnie do wody wpuszczać. To jest bezczelne!Każdemu takiemu mandat po 500 zł! Sama osobiście będę dzwonic za każdym razem gdy zobaczę taką sytuację.

  17 49