Fatalne zachowanie lekarki w WR Medica w Myslenicach

 • 11 gru 2016
  holy_wednesday napisał/a:

  Wielka szkoda, że doktor Bzowy zrezygnował z pracy w WR Medica, bo był jednym z najbardziej rzeczowych i kompetentnych lekarzy z jakimi miałam do czynienia. W swoich kwestiach zdrowotnych wiele mu zawdzięczam, dlatego teraz mam ogromny dylemat do kogo się udać. Z ową Panią doktor jeszcze nie miałam do czynienia, ale planuję do niej pójść, gdyż dr Bara, który również przyjmuje w WR Medica, niestety nie ma u mnie dobrej opinii. Kilkakrotnie spóźniał się do pracy, gdzie miał przyjmować od godz. 8, a przyjeżdżał po 10. A do tego było jeszcze kilka innych niefajnych sytuacji.

  Dokładnie tak, Dr Bzowy był przede wszystkim kompetentny i konkretny. A do tego taki ludzki, tzn. kierował się przede wszystkim faktycznym aktualnym stanem pacjenta wobec czego starał się robić to co leży w gestii każdego lekarza(a przynajmniej powinno) czyli możliwie szybko pomóc pacjentowi - nie zrozumiałym jest dla mnie jak jakikolwiek lekarz może odmówić czy też utrudnić dostęp do leczenia(w tym też leków), kiedy jest możliwość pomocy np złagodzenia objawów choroby jakiejkolwiek - a w przypadku silnych dolegliwości bólowych to już całkiem nie umiem i nie potrafię zrozumieć innej postawy jak tylko pomoc lekarza w uśmierzeniu bólu - to jest jakby fundamentalna sprawa, oni to przysięgali...

  http://gfr-property.eu/

  "Lekarze niejednokrotnie ruty­nowo przepisują niższe dawki środków przeciwbólowych, nawet je­śli uczono ich, że środki takie mogą uśmierzyć ból, o ile pacjent otrzyma je w odpowiedniej dawce. Takie postępowanie nie tylko przedłuża cierpienie, ale jest również wyraźnym zaprzeczeniem etyki lekarskiej. Wszyscy lekarze zobowiązani są do przestrzega­nia przysięgi Hipokratesa, która od ponad 2000 lat określa zasady, jakimi powinni się kierować, a mianowicie: łagodzić cierpienie, szanować godność pacjenta i nie wyrządzać mu krzywdy. Często jednak pierwsze z tych zobowiązań nie jest dotrzymywane! "

  5 2

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • 24 kwi 2009

  To akurat nie jest prawdą.Kebab jest "najzdrowszy" z wszystkich tego typu dań.Mam na myśli hamburgery,zapiekanki,pizze,hot-dogi.Dlaczego?Po pierwsze mięso w kebabie to kurczak(m.in. wysoka zawartość białka),reszta to warzywa to wiadomo ,że to nie jest źrodłem kalorii tylko witamin.Nie wiem czy sosy są robione na bazie majonezu ale jeśli tak jest to majonez jest w miare zdrowym tłuszczem.Jedynie ta "bułka" to białe pieczywo ,węglowodany proste od których łatwo tyjemy.Tak więc kebab ma najlepsze wartości odżywcze choć oczywiście nie popieram codziennego jedzenia.Myślę ,że raz na jakiś czas można sobie pozwolić na kebab.

  Wracając do tematu kebab w Turcji jest moim zdaniem najlepszy.Byłem tam już kilka razy o różnych porach i nigdy się nie zawiodłem.Dużo mięsa i innych składników ,a co najważniejsze dla mnie - jest ciepły.Także zdecydowanie polecam.