Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

 • 14 sie 2017

  niebieskooczka ok
  '' zwęzić główne drogi jak aleje i zakopiankę do jednego pasa '' i mamy piękną ścieżkę rowerową Kraków- Myslenice
  a samochody sprzedamy na UA bo już nie będzie dla nich miejsca do przejazdu ..

  12 13
 • 14 sie 2017

  niby dobry pomysl ale ..... no wlasnie pozostaje tylko to ale kiedy , poco ,na co i dla kogo........

  2 24

Zmarł redaktor Stanisław Cichoń

 • 23 lis 2014

  Wspaniały kolega,przyjaciel .Stacha znałem od końca lat 60-tych.Będzie nam brakować jego charakterystycznego głosu i śmiechu. Cześć Jego pamięci

  20 1

Powiat myślenicki: Raport policji po Świętach Wielkanocnych

 • 10 kwi 2012

  Wszak życzyliśmy sobie Wesołych Swiąt --------- jak widać z raportu to co niektórzy aż nadto się weselili i radowali.Teraz pozostanie tylko poświąteczny kac moralny .

  8 3

Ul. Kazimierza Wielkiego: Ciężarówka utknęła pod wiaduktem

 • 5 kwi 2012

  Podobne przypadki " zaklinowania się "były pod wiaduktem na drodze na Zarabie .Często zawadzały wysokie autokary oraz TIRY .W ubiegłym roku został dokonany podkop i obniżenie drogi pod tym wiaduktem .Sprawa ograniczenia " wysokości " przejeżdżających samochodów została rozwiązana .Wszystko da się zrobić tylko trzeba chęci i woli ze strony odpowiednich władz.

  7 2

Uwaga! Tym razem kradną na hydraulika

 • 5 kwi 2012

  Doczekaliśmy się czasów.Teraz nie gospodarz ,ale złodziej gospodarza "pilnuje " i obserwuje.

  16

Trzemeśnia: Zatrzymali samochód, pobili kierowcę i odjechali

 • 1 kwi 2012

  Brat--------- przykre jest że pomimo tak wielu starań ze strony Twojej rodziny doszło do takiego incydentu .Przypuszczam co teraz przeżywacie jak Was wszyscy " wzięli na języki ".Uważam że z Waszej strony zrobiliście wszystko co było tylko możliwe, by pomóc członkowi swojej rodziny. Rodzice nie zawsze mają wpływ na dorastające dzieci .Taka jest prawda .Wystarczy rozglądnąć się wokół ,a wiele podobnych złych zachowań młodych zauważymy obok nas ,ale jakoś nikt zawczasu nie reaguje "bo po co ,bo to nie moja sprawa "ale do wypisywania złych opinii po fakcie jest nas wielu. Rodzinie życzę spokoju i nadziei ,że "młody"zrozumie wreszcie swe złe postępowanie i ustatkuje się .

  14 2

Godzina dla Ziemi: O godz. 20:30 ludzie na całym świecie zgaszą światła

 • 31 mar 2012

  Kelly,Defilbrylator obydwoje macie racje . Każdy ma prawo mieć swoje zdanie . Tylko symbolika takiej akcji być może czyni więcej złego aniżeli pożytku.Wg. mnie gaszenie świateł ,wystawiania wieczorem zapalonych świeć do okien jest tylko chęcią pokazania się innym jakimi to jesteśmy wspaniałymi i czułymi ludżmi którzy potrafią dołączyć się do różnego typu akcji. A jaki pożytek ma z tego świat, nasz kraj nasze miasto ??

  5
 • 31 mar 2012

  verb popieram Cię i masz plusa.Prawdą jest, iż ponowne uruchomienie niektórych urządzeń po upływie godziny czasu pochłonie znacznie więcej energii aniżeli byłyby włączone przez ten czas.Zarówki energooszczędne,monitory,TV najwięcej prądu "pożerają" w pierwszych minutach po ich włączeniu .Ekologia nierówna się ekonomii.

  10

Szpital: Chirurdzy uratowali kobietę zranioną nożem w serce

 • 31 mar 2012

  Nie lada wyczyn :-) Gratulacje dla ekipy ,która uratowała życie kobiety . Poszkodowanej życzę szybkiego powrotu do zdrowia .

  54 2

Polanka: Dzikie wysypisko śmieci. Straż miejska kontroluje posesje

 • 30 mar 2012

  Podobne "dzikie " wysypisko starych części samochodowych ,oraz worków ze śmieciami znajduje się przy wjeżdzie na "stare" lądowisko helikopterów nie opodal Raby. Prawdą jest że większość sobotnio-niedzielnych "gości" mających swoje domki letniskowe w okolicach naszego miasta nie posiada koszy na śmieci. A więc co robią ze śmieciami? Wracając wieczorem do swoich domów zatrzymują swe " wspaniałe rumaki"wystawiają worki z odpadkami na pobocza i zadowoleni że pozbyli się zbędnego balastu odjeżdżają .Przykre ale prawdziwe .

  16 2

Pogodowy Blog Soneczka: Nowa jakość prognoz [wideo]

 • 20 mar 2012

  Bardzo fajne opracowanie pogodynki.Krótko i na temat .gratulacje:)

  11 2

Poręba: Próbowali odbić z rąk policjantów kolegę podejrzanego o kradzież

 • 16 mar 2012

  Temat często się powtarza--- napad i rabunek.W wielu przypadkach napastnikami są osoby młode , bezrobotne, które po prostu szukają sposobu na ""lekki zarobek "" byleby zdobyć parę złotych na imprezę . A póżniej śpiewy ,tańce i.......terror w wokół !!!

  9 1

Gmina Myślenice mówi NIE dla śmieci z pięciu powiatów

 • 14 mar 2012

  [quote=profesor] Panowie radni, burmistrzowie, starostowie i pozostali samorządowcy!

  Wybraliśmy Was m.in. dlatego abyście reprezentowali nasze interesy, a zmiany w tym dokumencie bynajmniej nie są w interesie mieszkańców naszego powiatu.

  Obdarzyliśmy Was zaufaniem społecznym, a teraz macie szansę aby udowodnić, że na to zaufanie zasłużyliście. Mam nadzieję, że potraktujecie tę sprawę jak wyzwanie i udowodnicie, że zasługujecie na nazywanie Was politykami. Mam nadzieję, że nie dopuścicie do tego, aby Myślenice stały się śmietnikiem dla południa Małopolski.

  Dbając o dobro nas wszystkim, wierzę że zaliczycie ten test i tego Wam, mieszkańcom naszego powiatu jak i sobie życzę. [/quote]
  Całkowicie zgadzam się z profesorem i chciałbym dodać jeszcze swoją uwagę. Być może warto by było , aby mieszkańcy naszego miasta dołączyli do protestu i przejęli inicjatywę w walce o nasze wspólne dobro .Wyobrażmy sobie dziesiątki ciężkich samochodów z obcych powiatów wiozące nieczystości, ciągnące za sobą smród i odór , które co dnia będą niszczyć nasze ulice . Czy naprawdę tego chcemy ???

  20

Jawornik: Nietrzeźwy 13 latek leżał obok chodnika

 • 13 mar 2012

  Problem jest w tym, że nieletni może kupić alkohol bez problemu.Obsługa sklepów ( zwłaszcza tych małych ) często nie sprawdza ile lat ma kupujący pomimo że osobnik wygląda bardzo młodo.Wniosek ---- zakaz zakazem ,biznes biznesem .

  18 3

Szymon Kowalczyk wygrał Memoriał im. Piotra Morawskiego

 • 13 mar 2012

  Panie Szymonie --- gratulacje .Zyczę powodzenia :)

  20 4