Pożar Dolne Przedmieście

 • 10 sie 2016

  Magazyny z gumą, dywanikami, ale zaraz obok są domy prywatne - są cały czas zraszane, żeby się nie zajęły...

  26
 • 10 sie 2016

  Na Dolnym Przedmieściu (ul. Ujejskiego) płoną magazyny... W akcji gaszenia biorą udział co najmniej 4 wozy strażackie.

  34 3

LemON czy Andrzej Piaseczny? Kto zagrał lepszy koncert podczas Festiwalu Lata?

 • 28 lip 2014

  Popieram, chociaż byłam pewna, że to Lemon porwie publiczność, a tu proszę mimo wielkiej sympatii do Igora i jego zespołu to myślę, że ten weekend należał do Piaska :)

  56 6

Myślenicki Festiwal Lata 2014: Imprezę zwieńczył występ Andrzeja Piasecznego [WIDEO]

 • 28 lip 2014

  Ja jestem odmiennego zdania. Myślę, że koncert Piaska był jednym z bardziej udanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Fajna oprawa świetlna, nagłośnienie niczego sobie, bardzo dobry kontakt z publicznością i przede wszystkim profesjonalizm Andrzeja. Nie wspominając o tym, że zespół miał zakontraktowaną (czytaj - zapłaconą) 1 godzinę koncertu a mimo to grali ponad 1,5h! Były żarty ze sceny, piosenki, które bez problemu można zanucić :) w dodatku bardzo dobrze zaaranżowane i zaśpiewane. No i czego chcieć więcej?

  Porównując oba dni Festiwalu, niedzielny koncert był duużo lepszy i na dłużej zapadnie w pamięć :)

  73 15

Myślenicki Festiwal Lata 2014: W sobotę wystąpił LemON [WIDEO]

 • 27 lip 2014

  Z zespołem LemON to jest tak - albo się go "kocha" albo "nienawidzi" - ja może do pierwszej grupy to nie należę, ale na pewno ich muzyka nie jest mi obojętna. Igor bardzo mocno się wczuwa w swoje aranżacje i często zmienia linię melodyczną w związku z tym zdecydowanie ciężko jest z nim sobie "podśpiewywać" - mimo to bardzo daleka jestem od krytyki :) Osobiście uważam, że zespół zagrał świetnie! Faktycznie nagłośnienie kiepskie, ale za to efekty świetle bardzo fajne - ale to raczej zasługa ekipy LemON-a i ich realizatora światła.

  Pierwszy dzień Festiwalu oceniam średnio - bo i ochrony mało, i nagłośnienie kiepskie, mała gastronomia też raczej niezachęcająca... Jedynie zespół nie zawiódł - no i mimo wszystko impreza całkiem niezła była :D

  P.S.
  Zdjęcie z backstage z profilu Igora - mnie całkowicie rozwaliło :P
  https://www.facebook.com/igor.herbut.oficjalny/photos/a.405638019537455.1073741827.247008418733750/516960008405255/?type=1&theater

  18 2

Busy odjazdy rozkłady trasy

 • 26 cze 2014

  Super! Dziękuję :)

 • 26 cze 2014

  Witam!
  Wie ktoś może, czy jedzie jakiś bus do KRK około godziny 05:00 oraz czy we wczesnych godzinach przejście do dworca przez Galerię Krakowską jest otwarte. Będę wdzięczna za info :)

  1

Urzędnicy pytają: Co wam się podoba, a co chcielibyście zmienić w Myślenicach?

 • 24 cze 2014

  Na plus:
  + zdecydowanie park na Zarabiu,
  + rynek (chociaż przydałoby się więcej zieleni),
  + inwestycje w infrastrukturę drogową,
  + basen kryty i sezonowy,
  + korty tenisowe,
  + okolica :)

  Na minus:
  - mała liczba miejsc parkingowych,
  - zły stan części dróg i chodników,
  - niewiele ścieżek rowerowych,
  - obwodnica miasta - ciągle niestety jedynie w planach...
  - niewykorzystanie potencjału szlaków turystycznych (Chełm, Ukleina, Zamczysko)
  - niewykorzystanie potencjału Zarabia jako miejsca wypadowego na weekendy - jedna impreza plenerowa w wakacje to troszkę mało - skoro mamy plażę trawiastą i dogodną lokalizację dla imprez to może warto by zadbać o to by w weekendy - przynajmniej te wakacyjne "coś" się działo...

  5

Dobczyce: Od 1 czerwca można spacerować po koronie zapory

Wybory do Europarlamentu 2014: Na kogo będziecie głosować? [SONDAŻ]

 • 18 maj 2014

  No chyba sobie żartujesz... przepracowałaś 40 lat i to dzięki PO masz godziwą emeryturę??? Ja może i przepracowałam zaledwie 7 lat ale przy obecnej polityce rządu to do emerytury nie dożyję...

  I o ile do tej pory nie uważałam się za zwolennika partii p. Korwina tak teraz z pełną świadomością zagłosuję na KNP!

  17 2

WIELKA WODA 2014: Wspólnie tworzymy raport powodziowy z powiatu

 • 17 maj 2014

  Hah - to jest chyba współczesny sposób na powiedzenie: "nie wiem" - inaczej wytłumaczyć tego chyba się nie da :)

  9 9
 • 16 maj 2014

  I tu w pełni się zgadzam - cóż częścią naszej mentalności jest narzekanie i krytyka - ale powiem wam, że Zarabia jest mi okropnie szkoda - bo przynajmniej można było spokojnie pospacerować w "dopieszczonych" alejkach, zabrać "młodsze pokolenie" na plac zabaw i odpocząć od ogólnego zgiełku. I nie uważam, by pieniądze wydane na rewitalizację Zarabia zostały zmarnowane - a wręcz przeciwnie - w końcu było to fajne rekreacyjnie i wypoczynkowo miejsce w naszym miasteczku. Mam nadzieję, że już wkrótce wróci do stanu sprzed kilku dni :)

  16 8
 • 16 maj 2014

  Na stronie UMIG oraz na facebookowym profilu miasta pojawiła się informacja - cytuję: "Woda opadła w parku na Zarabiu. Nie ma żadnych znaczących zniszczeń" :)

  8 1
 • 15 maj 2014

  Masakra... a wie ktoś może jak sytuacja na Dolnym? Jak wały?

  2 1
 • 15 maj 2014

  Właśnie przyszedł SMS z systemu powiadamiania o ogłoszeniu o godz. 19 alarmu p.powodziowego :/

  7 2

Ferie. Ktoś wie co sie dzieje w Myślenicach?

 • 5 lut 2014

  Widziałam w sklepie dziecięcym na rynku plakat Gibolandu. Mają teraz jakąś olimpiadę do końca ferii.

  3 1

Jestem głodna...skąd dobre jedzonko zamówić???

 • 1 sie 2013

  Ostatnio przechadzając się parkiem na Zarabiu zauważyłam, że w Siedmiu Smakach otwarto bistro (od strony parku) - chwalą się pysznymi hamburgerami - czy ktoś może próbował?

  4 37

Brak WODY!!!!

 • 15 mar 2013

  Zgadzam się - już o 14:50 dostałam powiadomienie z systemu. Polecam się zarejestrować :)

  6 6

Masakra na ul. kazimierza wielkiego

 • 23 sty 2013

  zaraz przy skrzyżowaniu ze Słowackiego - przynajmniej tam stały samochody Policji

  7 1
 • 23 sty 2013

  Już po wszystkim...

  4

Studia w powiecie Myśelnickim:)

 • 4 lis 2012

  Oczywiście warunki nie są najważniejsze - ważniejsza jest wiedza - ciężko jest oceniać poziom nauczania nie mając porównania z innymi uczelniami. Osobiście uważam, że jest on na dobrym poziomie - dla jednego statystyka matematyczna, czy makroekonomia jest przysłowiową "bułką z masłem" zdaną na 5, a inny poprawia egzamin kilkukrotnie, uzyskując w końcu zaliczenie warunkowe :)
  Dla mnie istotny jest jednak fakt- zwłaszcza w przypadku przedmiotów bardziej matematycznych - że wykładowcy kładą nacisk nie tylko na znajomość wzorów i metod wyliczeń, ale również (a może nawet bardziej) na praktyczne ich zastosowanie w codziennym życiu. Myślę, że o wiele istotniejsza jest umiejętność stworzenia dobrego biznes planu z perfekcyjną kalkulacją ryzyka i oceną inwestycji niż znajomość pustych regułek.

  Mimo wszystko miło jest też, kiedy wiesz, że wykładowcy i pracownicy traktują cię poważnie - i nie musisz się martwić, że pojedziesz na zajęcia, a tam niespodzianka - zajęcia odwołane, ale nikt nie raczył ci o tym powiedzieć.

  Może i mój post wygląda jak krypto reklama, ale jest po prostu wyrazem zadowolenia z uczelni. A jeśli chcecie reklamy to zapraszam na ich stronę - tam jest mnóstwo informacji o programie nauczania, kołach naukowych (które notabene w fajny sposób pozwalają rozwijać swoje zainteresowania) etc.

  p.s. "toalety są czyste, w kranie ciepła woda", ba nawet suszarki do rąk działają :)

  4 2
 • 4 lis 2012
  słoneczko22 napisał/a:

  gość: pasjonatka1234 napisał/a: A co sądzicie o WSZiB w Myślenicach? Właśnie tam wybieram się na studia.Podobno można tam tez studiować dziennie?Bardzo proszę o jakieś opinie,rady itp. WSZiB ma złą opinie, a w Myślenicach to już w ogóle. Nie studiowałam tam , to są pogłoski i opinie znajomych. Ale wolałabym nie studiować w ogóle niż iśc tam.

  Pozwolę się włączyć do rozmowy:) Aktualnie studiuję Zarządzanie Finansami - zaocznie - na WSZIB, a wcześniej skończyłam lic. z rachunkowości również na WSZIB w Krakowie. Jestem bardzo zadowolona ze studiów tutaj. Nie mogę nic zarzucić. Przede wszystkim mają genialne podejście do studentów. Można liczyć na pomoc w każdej kwestii. Muszę przyznać, że nie są najtańszą uczelnią ale szczerze mówiąc wiem za co płacę. Warunki do kształcenia są bardzo dobre. Ponadto zajęcia na niestacjonarnych studiach odbywają się względnie regularnie co dwa tygodnie w soboty i niedziele - a nie tak jak w przypadku wielu innych krakowskich uczelni z różną częstotliwością i również w piątki - co ma ogromne znaczenie dla osób pracujących 5 dni w tygodniu. A ich systemy - SUSZI i SAKE - to chyba najlepsze co mogli wymyślić - jesteśmy zawsze na bieżąco z uczelnianymi nowinkami, mamy natychmiastowy podgląd do rozkładu zajęć, wpłat czesnego, wypłat stypendiów, ocen, biblioteki etc. Wiele możemy również załatwić za pośrednictwem platform internetowych bez konieczności wizyty w Krakowie - podania do rektora, zapisy na seminaria, przedłużenie sesji, prolongowanie książek.

  Powiem więcej - kiedy 5 lat temu jako świeżo upieczona maturzystka wybierałam studia nigdy nie pomyślałabym, że trafię do prywatnej szkoły - ale nie wygrałam swojego miejsca w "wyścigu szczurów" na studia dzienne i przypadkiem trafiłam na WSZIB - myślę, że to był najlepszy zbieg okoliczności w moim dotychczasowym życiu :)

  Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto studiował na WSZIB i narzekał. Oczywiście wszystkim dogodzić się nie da, ale cóż bywa :) Ja jestem zadowolona, a myśląc o studiach podyplomowych, wiem że na pewno wrócę na WSZIB :)

  Moja opinia dotyczy głównej siedziby w Krakowie - ja mimo wszystko nie zdecydowałabym się na studia w filii Myślenickiej - szczerze wątpię, że najlepsi wykładowcy znajdą czas by dojechać do Myślenic i wykładać tutaj :) Ale mogę się mylić.

  Reasumując bardzo polecam Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

  6

Straże Pożarne

 • 11 paź 2012

  Wypadek awionetki! Sama w to coś uwierzyć nie mogę, ale przed chwilą dzwonił znajomy. Podobno awionetka spadła na prywatny dom niszcząc budynek!!!! Może to ktoś potwierdzić?

  6
 • 11 wrz 2012

  Nie wiecie czasem, co działo się dziś około godziny 19? Syreny słychać było dość długo...

  3

Dolne Przedmieście: Nowe targowisko powstanie w 2013 roku [WIDEO]

 • 14 wrz 2012

  Pomysł targowiska myślę, że trafiony - zwłaszcza biorąc pod uwagę rozrastające się dolne przedmieście. Jedno jednak niepokoi - już teraz w poniedziałki kiedy odbywa się targ na dolnym, ciężko przejechać przez Kazimierza. Ludzie parkują bezmyślnie nie patrząc na innych, nie wspomnę o wyjeżdżających z targowiska nie zwracających uwagi na innych użytkowników drogi. Myślę, że właśnie ta kwestia będzie najtrudniejsza do rozstrzygnięcia - swoją drogą tam też przydałby się jakikolwiek parking, bo nie wyobrażam sobie przejazdu tą drogą kiedy już wszystko ruszy...

  12 8