Zakaz palenia węglem KONSULTACJE

Myślenice. Zakaz palenia węglem w mieście. Uwagi do tego pomysłu można zgłaszać do 28 lutego

 • 10 lut 2022

  Dokładnie. O tym było już tutaj pisane kilka lat do tyłu mi. in. pod bzdetami wypisywanymi przez alarm smogowy i pana Sz. Paleniem od góry w znacznym stopniu dałoby się zniwelować zanieczyszczenie powietrza w Myślenicach. Bez kombinacji i narażania mieszkańców na koszty. Ale jak widać myślenickie grono pedagogiczne (radni) mają na ten temat inne zdanie i bez skrupułów chcą nas wydoić...

  Sprawa ma też drugie dno. Z tego co zasłyszałem gdzieś na mieście, to kiedyś padła taka propozycja odnośnie akcji palenia od góry. Jednak "Kraków" zabronił przeprowadzania takich działań. Ciekawe :)

  5
 • 8 lut 2022

  Trzeba zabrać się za ten formularz i telefon. To bzdury, za które zapłacimy z własnej kieszeni.
  Piotr Łyczko - Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Programów Ekologicznych
  tel.: +48 12 63 03 140
  e-mail: Piotr.Lyczko@umwm.malopolska.pl

  12
 • 8 lut 2022

  Trzeba się zabrać i zgłaszać swoje uwagi do tych bzdur. Bezczynnością nic się nie zdziała.
  Jeden sposób to formularz. Drugi to telefon do Urzędu Marszałkowskiego. Oczywiście pan dyrektor nieuchwytny, ale ja będę próbował do skutku. Naszym radnym - "nauczycielom" wydaje się, że zmiana źródła ciepła to koszt jedynie samego kociołka... O sensowności tych całych działań i analizie "zysków" do poniesionych kosztów (oczywiście przez Mieszkańców), to nawet mi się nie chce pisać... :)

  Piotr Łyczko - Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Programów Ekologicznych
  tel.: +48 12 63 03 140
  e-mail: Piotr.Lyczko@umwm.malopolska.pl

  Najlepsze jest to, że głównym winowajcą tych wszystkich bezsensownych i kosztownych dla mieszkańców pomysłów jest ten oszołom Szczotkowski. Ponoć pisze donosy gdzie tylko się da. Jakoś za Ostrego powietrze było OK ;) Nic dziwnego, chłopczykowi marzy się kariera polityczna. Kilka lat wstecz swoje działania koncentrował na rozdawaniu DZIECIOM prezerwatyw na myślenickim rynku, Teraz złapał się smogu :)

  21 3

Myślenice. Radni za wprowadzeniem zakazu palenia węglem w mieście. Jak argumentują swoją decyzję?

 • 30 wrz 2021

  Pompy ciepła, fotowoltaika, wodór... Czy oni się słyszą?

  2
 • 30 wrz 2021

  Jeden cytat:
  "Mirosław Fita (PiS) dopytywał, czy od 2030 r. wszystkie miasta w Małopolsce będą miały zakaz palenia węglem i paliwami węglopochodnymi. - To zależy, czy zostanie wprowadzona legislacja, która jest w planach, która jest określona w polityce energetycznej państwa do 2040 r. Jest bardzo duża szansa, a jeśli nie, to taki zakaz będzie obowiązywał tam, gdzie zostaną wprowadzone lokalne uchwały antysmogowe – wyjaśnia ekodoradca."

  Czyli mam rozumieć, że na terenie Małopolski takie zmiany są dopiero w planach (nie wiadomo czy dojdzie to do skutku), a my mimo wszystko zaostrzamy swoje wewnętrzne prawo w tym zakresie??? Jeśli tak, to Szlachetka promuje się na wyższych szczeblach za pieniądze mieszkańców.
  Ale nie ma co się dziwić... Ci w Warszawie sprzedają Polskę, to On wraz z myślenickim gronem pedagogicznym (radnymi) sprzedał Nas. Uczycie się od najlepszych. Brawo WY!

  Dedykacja

  https://www.youtube.com/watch?v=7IkVivQfjk0

  2

Zakaz instalacji pieców i palenia węglem w Myślenicach? Radni przegłosowali rezolucję

 • 28 wrz 2021

  Tylko różna może być ilość tej wody w układzie i straty ciepła. Resztę dopowiedz sobie sam.

  3
 • 27 wrz 2021

  Kiedy my się wreszcie doczekamy normalnej, lokalnej, NIEZALEŻNEJ władzy??? A nie ciągle jedno i to samo... Żałosne, podporządkowane polityczniaki bez jaj!!! Które nie walczą o interes mieszkańców tylko o ciepłą, dobrze płatną posadkę, "dodatkową pensję" pod stołem i interes partyjny. PO RAZ KOLEJNY SAMORZĄD I BURMISTRZ = DNO!!!!!!!
  PS. Myślałem, że gorzej niż za Ostrego już być nie może...

  44 2
 • 27 wrz 2021

  Im się już chyba normalnie w "odbytach" (cenzura) poprzewracało... ale tak to jest jak w Mieście od kilku kadencji rządzi grono pedagogiczne oderwane od rzeczywistości i bez pojęcia o życiu.. Oni sobie chyba nie zdają sprawy z tego, że w budynkach starszej generacji taka zabawa nie kończy się wyłącznie na wymianie kotła, ale na dostosowaniu CAŁEJ instalacji (rury, kaloryfery itd.). To są ogromne koszty!!! A co ciekawe nie dotyczy to okolicznych wiosek, gdzie większość tych błaznów politycznych zapewne mieszka.

  72 2

Remont ul.Kniaziewicza

 • 25 kwi 2021

  Nowo powstałe miejsca parkingowe to objaw wielkiej troski o dobro mieszkańców... Podejrzewam, że już niebawem staną tam piękne parkometry :) Jeszcze pewnie tylko radni-bezradni muszą to "klepnąć" i po sprawie. A jazda tym slalomem za każdym razem poprawia mi humor, bo kojarzy mi się z tym fragmentem:
  https://www.youtube.com/watch?v=3_f8iiTD9B8

  9

Truskawki

 • 6 cze 2014

  Można również kupić na tzw. Końskim Rynku (ul. Kilińskiego). Z tego co wiem ostatnio były chyba po 4 zł.
  Sprzedają tam zarówno handlarze, jak i plantatorzy, od których towar jest z pewnością świeższy, lepszy i bardziej "eko" niż ten przywożony nie wiadomo skąd... ;)

  1 1

Nauki przedmałżeńskie/ poradnia rodzinna u nas w Myślenicach

 • 25 lis 2013

  Witam!
  Ja obecnie również jestem na etapie przygotowań przedślubnych. Chciałbym zatem dodać do dyskusji coś od siebie...
  Niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat samej poradni w Myślenicach. Nasz kurs przedmałżeński odbyliśmy u Dominikanów w Krakowie, a indywidualne spotkanie w poradni w Dobczycach, którą szczerze polecam!
  Ostatnio trafiłem na pewną wypowiedź, którą bardzo chciałbym się z wami podzielić, gdyż zakładam, że większość osób, które czytają ten wątek jest zainteresowanych zbudowaniem dobrej relacji ze swoja "drugą połówką" jeszcze przed ślubem ;)
  Polecam zwłaszcza dla Panów, choć myślę, że zarówno dla Pań może się ona okazać dosyć ciekawa...

  http://www.youtube.com/watch?v=csDnqS7PFvg&feature=share

  Pozdrawiam!

  PS. Mam tylko nadzieję, że nikomu nie zabraknie odwagi, aby wysłuchać do końca sympatycznej Starszej Pani.

  1 3

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • 7 sie 2013

  Dworek Fantazja w Skomielnej Białej

  16 4

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

 • 16 lut 2012

  Lilka1, dzięki za pomoc. Pies wrócił już do właściciela. :)

 • 15 lut 2012

  Dzisiaj tj. 15.02.2012r. przybłąkał się do mnie (Myślenice) owczarek niemiecki długowłosy.
  <div>Właściciela proszę o kontakt.</div>
  <div>kbkf@op.pl</div>