Straże Pożarne

 • Roman Ajchler 14 mar 2014

  Ciekawe komentarze. Zapraszamy w szeregi OSP, łatwiej będzie oceniać każdą sytuację. Pozdrawiam

  13
 • Roman Ajchler 17 lut 2013

  Jest plan kursów na ten rok w KP PSP i narada z Prezesami i Naczelnikami OSP w połowie marca. Myślę że tam coś więcej się dowiemy. Kurs podstawowy to w obecnej formule 2 razy od piątku do niedzieli i teoria komputerowo (learning).

  2 1
 • Roman Ajchler 19 wrz 2012

  Trochę z opóźnieniem ale odpowiem - pawka. Co do wyjazdów to są i do nich wyjeżdżamy w zależności od prowadzonych robót na wprost i ok. 50 m pod prąd albo po wychyleniu się z garażu od razu w lewo i w kierunku Rynku. Oczywiście zdarzały się już momenty gdzie trzeba było wycofać samochody bo nie było żadnej możliwości wyjazdu w związku z prowadzonymi pracami. Wyszliśmy z prostego założenia że musimy to po prostu przeczekać. To tylko pół roku :-)

  5 4
 • Roman Ajchler 4 sie 2012

  Witam. Proszę się tak nie martwić o Śródmieście, dajemy sobie radę :). Przykłady proszę brać z lepszych od nas, bo takich jednostek w powiecie nie brakuje i to bez względu na ilość ich wyjazdów do akcji. A my sobie dalej rzetelnie będziemy wypełniać obowiązki związane z przynależnością do ZOSP RP. Stojąc pod strażnicą rzeczywiście czas się dłuży, sekundy mijają - a tu ochotnik musi oderwać się od pracy, dobiegnąć lub dojechać (dziwne dla niektórych że nie czekają na strażnicy). KP PSP - JRG to na ul. Przemysłowej. Pozdrawiam

  11 7
 • Roman Ajchler 26 lut 2012

  Jak by ktoś nie wiedział to bardzo proszę numer alarmowy do Straży Pożarnej 998 ewentualnie 112 bo na terenie powiatu myślenickiego też odbierany jest w KP PSP. Obywatel "psa" wydaje się cokolwiek konfliktowy, pomimo tego iż nikt nie odbiera mu prawa głosu. Gumis nawet tobie się dostało za "niewinność". Pozdrawiam wszystkich piszących na forum z uśmiechem na ustach.

  2 2
 • Roman Ajchler 26 lut 2012

  Tak obywatelu "psa" myślę że nie jest zbyt ładnie kogoś porównywać do gówniarza. Co do mojej sprawności umysłowej to na razie nie narzekam. Piszę o rzeczach o których wszyscy wszystko wiedzą? Ciekawe stwierdzenie po tym co można tutaj przeczytać.
  Gumis temat do ruszenia na rocznej odprawie w marcu, albo przy innej sprzyjającej okoliczności.

  2 4
 • Roman Ajchler 24 lut 2012

  Tak obywatelu "psa" powiedział, a ściślej napisał bo wie.

  3 2
 • Roman Ajchler 22 lut 2012

  Nie znam tematu tego wyjazdu ale dyżurny z PSP dysponując jednostki bierze pod baczną uwagę treść zgłoszenia. Mając wiedzę na temat zagrożenia od zgłaszającego, dysponuje jednostki według procedur.

  2 3
 • Roman Ajchler 12 lut 2012

  Witam. I owszem kolego "zainteresowany" masz dużo racji w swojej wypowiedzi. Proszę sobie nie myśleć, że młodzi robią co chcą bo tak nie jest. Szacunek w znacznej mierze wynosi się z domu, a po kilkumiesięcznej działalności to ciężko kogoś nawrócić na 100% kultury osobistej. Kolego "wszystko wiem" każdy ma prawo dostać szansę. Nie można kogoś przekreślić już na starcie, bez względu na to czy był karany czy nie. Jeżeli się nie sprawdza lub działa na szkodę jednostki to zgodnie ze statutem OSP jest kilka możliwości. Pozdrawiam

  6 1

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

 • Roman Ajchler 22 lip 2013

  Do dnia dzisiejszego 22 nie odwiedziła mnie ekipa aby zabrać śmieci. Po pierwszej zbiórce udałem się do gminy i zgłosiłem ten fakt jak również i to że śmieci sąsiadki również czekają. Zostało to odnotowane w głębi komputera i zapewniono mnie że przekażą to do firmy i do mnie dotrą. Dzisiaj również był termin odbioru - i nic. Ciekawe co usłyszę jutro jak pójdę zgłosić ten fakt po raz kolejny.

  8