Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • 27 lis

  Powstaje rynek przeciętny, jak setki tego typu w Polsce. Trochę szkoda, że korzysta się jakby z utartego w ostatnich latach schematu, że rewitalizujemy tylko w poziomie, brak wizji co można zrobić z przestrzenią w pionie. Tym niemniej przypomnijmy sobie jak miało to wyglądać według pierwotnego zamysłu:

  zdjecie

  Jest różnica, nieprawdaż?
  Skąd się ona wzięła i kto dokonał tej znacznej korekty, to byłoby potrzebne pytanie.

  11 2

Tatry widziane z beskidzkiego szlaku

 • 24 lis

  Oto dlaczego warto czasem na krótko nawet na górkę się wybrać, poprawili już drogę, choć dla pieszych i rowerzystów asfalt to nie jest komfortowa opcja w słoneczny weekend (dość natężony ruch samochodowy, z obserwacji - większość wjeżdżających pojazdów nie należy do mieszkańców). Trudno stwierdzić, czy monitoring ruchu na Zarabiu i przy dolnej stacji wyciągu to jest aż taki problem, czy kwestia chęci(?) Można serio zrobić coś fajnego tak, by aktywność np wieczorna czy nocna na tej drodze stała się bezpieczna, oddać ten piękny skrawek terenu nie zmotoryzowanym, którzy przecież lepsze możliwości niż gnanie samochodem na Chełm mają. Polecam pod rozwagę odpowiednich organów, bo Mce przecież uchodzi za miasto monitorowane i bezpieczne. Szanowni Państwo, XXI wiek! Póki co lepszy szlak, przynajmniej za dnia. Zużyte opakowania deponujemy w plecaku, co każdy porządny turysta wie, jesteśmy tam tylko gośćmi. Tatry widać z różnych prześwitów, a Łomnica, Lodowy, Gerlach czy Wysoka z Rysami dostarczą niezapomnianych westchnień ⛰️

  8

Starostwo rozpoczyna remont drogi na Chełm. Na początek nakładka na odcinku 200 metrów i łatanie dziur

 • 19 lis

  Intrygujące, że cała literatura przedmiotu mówi o 2 właścicielach, o czym było już dużo nawet na tym portalu. Teraz pojawia się informacja, że powiat kładzie nowy asfalt na 200 m, a powyżej będą łaty. Łaty z pieniędzy powiatowych czy gminnych? Jak wygląda podział własności na podstawie dokumentów, ktoś z urzędników oficjalnie skomentuje? Jeśli urzędy zakopały topory i wzięły się za współpracę to może zaczątek czegoś dobrego, oby. Dobra jest na pewno wiadomość dla amatorów weekendowej rekreacji (nie mylić rekreacji z jazdą samochodem gdyż zakaz wjazdu ciągle aktualny). No to rowerek, spacerek, czy truchcik?

  7 5

Dyrektor szpitala w Myślenicach: Dzisiaj doszliśmy do ściany, której już przekroczyć się nie da

 • 12 lis

  Wiadomo że społeczeństwa upilnować się nie da (wszędzie znajdzie się odsetek buntowników i niedowiarków nie stosujących się do zasad) i to ludzie odpowiadają za transmisję wirusa. Tym niemniej polityka i konkretne decyzje odgórne to druga sprawa. Ja pod takim zarządzaniem jakie prezentuje ten rząd podpisać się nie mogę, bo obraz jest taki:
  * kulejąca, niedofinansowana służba zdrowia
  * nieefektywne państwo jakby w zawieszeniu, bo próbowano przekształcić w jakis twór podporządkowany partii przystający nijak do tych czasów
  * oszukiwanie nas przed wyborami, że wirusa nie trzeba się już bać i możemy tłumnie iść głosować, w rezultacie wiele osób przestało zachowywać ostrożność za wyraźnym przyzwoleniem (działanie na szkodę społeczeństwa)
  * prowokowanie strajków wprowadzaniem kontrowersyjnych regulacji prawnych (działanie na szkodę społeczeństwa)
  * straty finansowe (nietrafione zakupy za posrednictwem dziwnych osób, grube miliony na wybory które się nie odbyły itp.)

  Trzeba to wszystko sumować, kalkulować i co najistotniejsze - nie łudzić się że tą ekipę jeszcze na coś stać (tak, są w stanie zrobić jeszcze dużo złego). Asertywność społeczeństwa w PL to rzecz bardzo potrzebna. Z @Luna się zgodzę, że wiosenny lockdown tak daleko idący był wcale nie potrzebny. Wystarczyło przestrzegać zasad dystansu, nosić maseczki i wykrywać zakażone osoby. Lecz na tamten czas maseczki wg ministra zdrowia nie były potrzebne... 😷

  4 4
 • 11 lis

  Tak czytam i widzę, że niektóre wypowiedzi są nie przemyślane i nie oparte na realiach. Po pierwsze, gdyby dyrektorzy dostali środki z przeznaczeniem na rozbudowę jeszcze na wiosnę czy w lecie, wierzę że tak by się stało. Piszę ogólnie nie wchodząc w jakieś procedury przetargowe itp. Bez złośliwości, ale wiemy że na początku zagrożenia rząd przelał 2 miliardy złotych na TVP, a już wtedy były głosy rozsądku żeby tą kwotą dotować szpitale, zwłaszcza te 'covidowe'. Tak się nie stało, później już bardziej interesowano się kampanią prezydencką i wewnętrznymi tarciami w obozie niż zdrowiem publicznym. Czy dyrektorów było stać na inwestycje bazując na pieniądzach które dostawały przez ten czas z NFZ, powiatu i darowizn? Obawiam się, że nie. Pomagaliśmy temu szpitalowi na wiosnę - pamiętacie akcję, lecz charytatywne zrywy nie zastąpią pieniędzy państwowych.

  O tym, że bez pilnych działań ministerstwa zdrowia się nie obejdzie wiadomo było już na wiosnę. Eksperci i lekarze alarmowali. Wydatki na służbę zdrowia w naszym kraju zawsze były spychane kosztem rzeczy "pilniejszych" i tak jesteśmy w niechlubnym ogonie państw z najbiedniejszą służbą zdrowia: https://stanpolityki.pl/jak-wygladaly-wydatki-na-sluzbe-zdrowia-na-przelomie-lat/
  Szpitale nie są przedsiębiorstwami, mają tyle środków ile zostanie im przydzielone. Prośba o zrozumienie w temacie. Podsumowując, w mojej ocenie lwią część odpowiedzialności za stan aktualny ponosi cały PiS z sejmem, prezesem oraz rządem Morawieckiego.

  Uważajmy na siebie, lepsza prewencja aniżeli leczenie.

  18 6

Władysław Kurowski: Życie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Koniec i kropka

 • 7 lis

  Zapis nic nie kosztuje (na razie), ciężar można zawsze włożyć na barki społeczeństwa, pytanie co oferuje PiS dalej za tym przepisem, póki co wygląda na to, że nic. Troszkę cyrk, niemądry.

  Tego typu zmiana wymaga szerokich konsultacji, najlepiej referendum a nie ślepego przepychania w tym trudnym czasie. Tak robi się w Rosji czy na Białorusi. Skutkiem są 'konsultacje' na ulicy. Nieodpowiedzialność decydentów i chaos rządzących 🖕

  Nie chcę powtarzać tego samego po raz kolejny (choć zapewne trzeba by do skutku), takich głosów których rząd nie słyszy aż nadto. Samarytańska postawa według PiS jest jakaś niekompletna: ma polegać na zagwarantowaniu dziecku przyjścia na świat. Co robi rząd dla ochrony życia osób z różnymi wadami które już żyją - dlaczego różnego typu charytatywnych zbiórek przybywa? Wystarczy wejść choćby na fb.

  Coś w tym temacie zrobił nasz wierzący myślenicki poseł obrońca życia? - Taaa, podnieść rękę w sejmie i napisać...

  21
 • 6 lis

  Przekazał poseł ludowi stanowisko swojej partii, tylko że kierunek "posłowania" powinien być chyba odwrotny 🤔

  33 2

Strajk kobiet. Protestujący myśleniczanie przeszli przez miasto. „Myślę, czuję, decyduję”. Jakie hasła niesie ulica?

 • 2 lis

  Kaczyński pokazuje, że albo jest skrajnie zgorzkniały, głodny zemsty za coś, albo niezrównoważony psychicznie, jedno nie wyklucza drugiego. Zatapia nawet swoich na pokładzie byle dopiąć jakiś osobistych porachunków z przeszłością, przyszłością czy czymkolwiek tam jeszcze. Wszyscy ludzie z jego partii będą spaleni na lata, o ile ekipa nie wydrze steru z rąk świętego prezesa. Bardzo nieodpowiedzialne i chaotyczne decyzje.

  A może to świadoma realizacja planu, a nie osobista zemsta? Jeśli wierzyć Giertychowi, taki plan uczynienia państwa PiS na wzór PRLu miał być wdrażany jeszcze za pierwszych koalicyjnych rządów PiS, wtedy ten cały chaos miałby bardziej racjonalnie umotywowane podłoże. Koalicje rządzące nie były jednak stabilne, zatem nie było możliwości realizacji planu. Ktoś kiedyś napisał, że rządy PiS to zemsta komuny zza grobu.

  6 1

Jarosław Szlachetka: Sytuacje do jakich dochodzi w ostatnich dniach na myślenickim Rynku mogą być przyczyną tragedii

 • 29 paź

  Jak dla mnie to jest koniec rządów PiS, przy takim skoku nieufności nie może być mowy o kontynuacji czegokolwiek, uparte trwanie na posadach a tym bardziej użycie siły budzić będzie coraz większą złość.

  Zalecam towarzyszom spakowanie manatek i wyjście tylnymi drzwiami na paluszkach, póki czas. Przykre, że tak długo udawało się wam mydlić społeczeństwu oczy mamoną i coś więcej: jesteście marginesem.

  30

Członkinie zespołu ds. kobiet przy burmistrzu piszą do Jarosława Szlachetki: "To sztuczny twór, który powstał nie wiadomo z jakich powodów"

 • 28 paź

  Burmiszcz wsłuchuje się w słowa swojego guru:

  "Ten atak ma zniszczyć Polskę. Doprowadzić do tryumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego. Trzeba się przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale i nasz, obywateli. W szczególności musimy bronić kościołów. Za wszelką cenę. Wzywam członków PiS i tych, którzy nas wspierają"

  A oni wszyscy mają nas wszystkich w 4 literach, pokazaują to od 2015 r., teraz pandemia pokazała że dłużej pozorować dobrodziejów narodu się nie da.

  To gra, gra o władzę i pieniądze, o ochronę życia tu nie chodzi, bo dobry rząd nie zostawi na lodzie ani społeczeństwa w obliczu zagrożenia (epidemia), ani niepełnosprawnych (pamiętacie co się działo kilka lat temu), ani matek muszących żebrać na drogie leczenie swoich pociech. Władza jest jak narkotyk, pieniadz to bóg.

  27 6

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Tłum skandujący na myślenickim Rynku nie przebierał w słowach

 • 25 paź

  Zło jak zwykle idzie ku samodestrukcji, ale zanim to nastąpi, zgarnie ofiary. Nie sądzę, by nikt nie zginął, bo taki system chciano stworzyć - trzymający ludzi za gardła. Tych wydarzeń nie można rozpatrywać w kategoriach błędu - ci zasiadający teraz w gabinetach naprawdę tacy są i to jest w ich głowach.

  Właśnie to nie protestujący zatrzymani przez policję, lecz partyjne zbiry powinni zostać osądzeni. Zamysł wszystkich reform był jasny i czytelny - to policja, prokuratura, sądy miały chronić wyhodowane na ludzkiej pracy pisowskie książęta przed jakąkolwiek karnością. A teraz zemsta na niektórych wybranych dlatego, bo nie wyszło. Czemu akurat kobiety? - Nikt nie wie co siedzi w głowie naczelnika państwa.

  Zło eksploduje, oby jak najmniej szkód dla naszych portfeli i zdrowia społecznego

  9 6

Od dwóch lat kłócą się o to, kto wyremontuje tę drogę. Teraz do sporu dokładają odśnieżanie...

 • 23 paź

  Z 99% przekonaniem, nawet biorąc rzecz zdroworozsądkowo, droga prowadząca przez teren Lasów Państwowych powinna mieć rangę wyższą niż gminna, zaś mniej więcej w miejscu które widać na zdjęciu w artykule pojawiają się za chwilę grunty prywatne i tu też może być początek drogi gminnej.

  Podstawa prawna: zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1445 z późn. zm.) i art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym problematyka dróg publicznych o charakterze ponadgminnym należy do powiatu.

  Potwierdzają to zarówno wcześniejsze artykuły na miasto.info i w innej prasie. Nie rozumiem tylko dlaczego wciąż niektórzy mają z tym problem i bronią się przed obowiązkami nalożonymi przez prawo. Ruszcie to, dla dobra tego miasta, które chętnie na tych zboczach odpoczywa.

  3
 • 22 paź

  Czyżby było tak, że przez wszystkie minione lata powiat odśnieżał całość drogi (z gminną włącznie)?
  Kolejny dowód na to, jak ważna jest współpraca. Nie dziwi mnie, że gdy między obydwoma urzędami zrobiło się chłodno, powiat nie chce oddawać przysługi i odśnieżać odcinek który nie jest jego wlasnością. Z drugiej strony dla mieszkańców znaczy to tyle co dalsze kłopoty z tą piękną przyrodniczo, lecz technicznie uciążliwą drogą.

  Jaka jest szansa, że powiat pozostanie gospodarzem całej drogi, a gmina wykaże solidarność i udzial w kosztach?

  13 4

Myślenicki Alarm Smogowy: „Coraz więcej czujników smogu przestaje być aktywnych”. Gmina rezygnuje z ich obsługi

 • 21 paź

  Kot znów ogonem w górze.
  Czy zamysł czujników nie jest stricte profilaktyczny?

  3 3

"Złoty pociąg". Czy nadjedzie i kto powinien za niego zapłacić?

 • 15 paź

  Nie koledzy, tematu tak rychło nie zamiotą, bo jest on nośny. Utrzymanie się u władzy wymaga mącenia w głowach. A tacy Niemcy, Holendrzy, przez ten czas położyliby któryś kilometr torów. Jakie są szanse, że przy obecnej sytuacji program Kolej+ zostanie zrealizowany i Myślenice staną się jednym z beneficjentów - to dobre pytanie. Szum medialny to jedno, konkretne działania to drugie. Ciekaw jestem i sam kibicuję, gdyż ta linia jest tożsama z rozwojem Ziemi Myślenickiej. Z drugiej strony miejmy świadomość jak bardzo rozregulowana może być dyscyplina budżetowa i to że niejednokrotnie szumne obietnice przeistaczały się w prowizorkę. Przez całe lata zaniedbywano koleje w tym kraju, i to nie jest tylko zaniedbanie PiSu, ich autorstwem są wydatki - 2 miliardy na TVP, kilkaset milionów dla Rydzyka, wiele kosztownych błędów, zaniedbań (maseczki, testy, nieodbyte wybory). Pieniądze wyparowują, a my drepczemy w miejscu, dając się łudzić złotym pociągiem na papierze.

  Co można będzie na pewno lajkować to połączenie autobusowe, jeśli dojdzie do skutku.

  8 2

Gute Arbeit

 • 14 paź

  Dziękuję za kolejny inspirujący tekst. Przeszłość czasem się przypomina, wyziera z zakamarków. Bestialstwo wojny, chciałoby się rzec, to ona czyni z jednych bohaterów, a drugich popycha w skrajność graniczącą obłędem. I to absolutnie nie znaczy, że wśród Niemców nie było bohaterów, tudzież kanalii wśród Polaków.

  Jakie wnioski można wyciągnąć na dziś z tamtych obrazów oprócz tego, że wojna jest zła? - Może taką, że w trudnym czasie lepiej być solidarnym niż zamknąć drzwi, albo iż każda zachłanność rujnuje (?) No bo przecież nie słychać dziś huku armat ani nie świszczą zrzucane bomby, a jednak czasem.. żal patrzeć na ten kraj.

  3 1

To już pewne! Powiat myślenicki w czerwonej strefie

 • 1 paź

  Nie umniejszając samemu wirusowi, jeśli sytuacja będzie nadal w ten sposób rozwijać, skłonny będę przychylić się do teorii, że jednak jakiś zamysł za tym wszystkim stoi...
  Zastanawiające, bo skoro wiadomo jaki jest wskaźnik śmiertelności.
  Testów robią za mało, oszczędzają; lekarze w ramach NFZ przestali leczyć wszystko inne poza wirusem, przyjmując jednocześnie prywatnie.

  Dokąd to zmierza? A gdzie rozsądek?

  Polityków koronawirus już nie zajmuje, ale robią wszystko żeby zajmował on ludzi.

  31

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 26 sie

  Urzędnicy ciągle jakby ściągnięci z piaskownicy.. Czy to już choroba? No sorrki, tyle w temacie perfidnego kamuflowania własnego nieróbstwa 😄

  8 1
 • 26 sie

  👍

  3

Prezydenta wybierzemy w drugiej turze. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2019. Poparło go 15 radnych, 4 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

 • 1 lip

  Zgodnie z przewidywaniami - sztab Andrzeja Dudy odmówił udziału w bezpośredniej konfrontacji z Trzaskowskim, jest oficjalna decyzja...

  13 4
 • 1 lip

  Postulaty Szymona słuszne, na pewno warte rozważenia tj. samo porozumienie z Trzaskowskim.

  Trzaskowski Dudę przytłacza i nie jest w stanie się przebić w bezpośredniej konfrontacji. Wszak zadania miał proste: podpisać... Nie dziwi wcale że od rzetelnej debaty będzie się uchylał, gdyż to co wyreżyserowała TVP przed pierwszą turą debatą nazwać się nie da...

  Tym niemniej daleki jestem od entuzjazmu. A daleki jestem dlatego, że być może potrzebujemy jako Polacy przeżyć to wszystko od nowa.. poczuć na własnej skórze jak to co dobroduszne odkrywa nagle nagie zło. I potrzebujemy jako ubezwłasnowolnieni odkrywac w całym tym dnie upokorzenia - gdzie jedynym prawem człowieka jest cichy jęk bezradności - na nowo wlasną godność i siłę wspólnoty.

  Skala zepsucia, której się dopuszczono jest tak duża, lecz światelka w tunelu trzeba szukać ZAWSZE
  <trekk>

  12 4

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

 • 22 cze

  Kiedy zabierzemy Jarkowi Długopis
  Zostaną mu tylko koty

  22 9