Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 26 cze

  Oczywiście. Słyszałeś jak Obajtek traktował radnych opozycyjnych w Pcimiu? Przeanalizuj skład radnych w tej gminie od kilku kadencji. Tu jest próba stworzenia identycznego partyjnego monolitu w Myślenicach, gdzie wszyscy radno jednomyślnie podnosiliby reke na hasło Szlachetka. Demokracja wg PiSu.

  13 5
 • 26 cze

  Przykre że miasto ma tracić na osobistych konfliktach. Niestety, znając prostactwo większości działaczy PiS, gro problemów upatruję po tej stronie. To z natury ludzie nie tolerujący kompromisów, zawsze tak potrzebnych. Działają pod rozkaz partyjnych przełożonych.

  Chłopakowi z Oświęcimia zniszczyli życie, teraz okazuje się że do tego zniszczono dowody w sprawie https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190619695-Wypadek-Szydlo-w-Oswiecimiu-uszkodzone-dowody.html

  To nie są dobrzy ludzie. Osobiście mam nadzieję, że w Mcach do kompromisu dojdzie, dla dobra nas wszystkich.

  21 3

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • 30 maj

  Każdy sukces PiS to sukces socjalu. Hallelujah i do przodu.
  zdjecie

  5 2

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 30 mar

  Jarosławie, siejesz pan dużo zła.

  Złamałeś Konstytucję i podniosłeś rękę przeciw obywatelom jako poseł?

  19 12

"Tego nie da się nazwać drogą". Tak wygląda dojazd na Chełm

 • 14 mar

  No tak, jedna z atrakcji powiatu, a tu wizytówka gospodarności naszego samorządu, którą Polska w okazałości oglądać może; turystyka + dosyć częste zawody sportowe. Pytanie teraz która część drogi należy do powiatu, a która do gminy, bo ta leśna część jest ok, zaś na tej górnej turyści zmuszeni będą patrzeć pod nogi. Co to ma za znaczenie na kogo głosowali, płacą podatki jak wszyscy i z tych podatków raz na 30 lat (wnioskując po stanie nawierzchni). No zatem, przyjadą panowie łatać dziury starym zwyczajem, czy może jednak załatwią sprawę co najmniej na 2 dekady?

  Tyrystyka może coś zyskać.

  14 2

Myślenickie „Zamczysko”. Czym jest, kto za nie odpowiada i czy powinno zostać odbudowane?

 • 25 lut

  Jeden ze skarbów tego miasta, szkoda że brakuje funduszy nie tyle na odbudowę, co na zabezpieczenie przed procesami erozyjnymi etc.

  12 2

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • 25 lut

  Bądźmy obiektywni, PiS już w tym kraju rządził i to w czasach z niemałym bezrobociem a ludzie którzy teraz są w tej partii farbowali się na różne kolorki, przynajmniej część z nich. W gospodarce wolnorynkowej wiązanie statystyk odnośnie bezrobocia tylko i wyłącznie z rządzącą opcją polityczną jawi się jako uproszczenie do potęgi n-tej. Bezrobocie to wynik troszkę innych procesów i politykierzy zza biurek obawiam się że mogą mieć wpływ niewielki, choć oczywiście powtarzać można jakaż to bieda za PO była w porównaniu z luksusem życia za PiS. Szczypta demagogii? Wszak PiS to samo dobro, nie piją, nie kradną, nie kłamią, a co najważniejsze - zabierają pieniądze Polakom po to żeby dać Polakom. Trzeba nam czegoś więcej?

  Na pociągu Kraków - Myślenice da się upiec 2 kiełbasy wyborcze. I tyle :)

  2

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 4 lut

  zdjecie

  10 3

Radni przyjęli budżet na 2019 rok [WIDEO]

Myśleniczanie pożegnali zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 16 sty

  Redakcja dalej nie reaguje na to? Wpis @Bolek jest po prostu chorobliwie niesmaczny. Może najwyższy czas się zastanowić nad zbanowaniem niektórych kont? Ile trzeba mieć w sobie nienawiści a jak mało pokory w sytuacji tak przykrej... Nie czas pisać co by się działo gdyby ofiarą padł ktoś z partii teraz rządzącej. Tu jest bez cyrku, z szacunkiem... i proszę Was, tonujmy choć troszkę swoje frustracje.

  18 47
 • 15 sty

  ''Według politologa są małe szanse na to, aby nawet po ostatniej tragedii politycy sami z siebie mogli się pohamować w swojej mowie nienawiści. - Mógłby na nich wpłynąć tylko społeczny ruch, który sprzeciwiałby się zwyczajom w polskiej polityce. Ważne jest także, aby pojawiły się sankcje za hejt''

  https://fakty.interia.pl/polska/news-wine-za-to-co-sie-stalo-ponosi-polska-klasa-polityczna,nId,2784658

  17 5

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach: Motosport wystawia na aukcję zabytkowy samochód

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2018?

 • 1 sty

  Tak. Fajna okazja żeby docenić niektórych mieszkańców naszego powiatu. Sport, zaangażowanie społeczne, pewne postawy, trzeba promować pro publico bono. Mam wrażenie, że nie zaistnieli tu wszyscy którzy mogli. Już samo znalezienie się na tej liście to dowód uznania, trochę nie rozumiem paru głosów krytyki, że wygrywa akurat ten kto wygrywa. Nagroda pieniężna stawką, samochód, a może stołek burmistrza, heheh? Zluzujmy trochę na tym Nowym Roku.. nikomu nie zaszkodzi a na pewno pomoże. Zdecydowanie polityków tu być nie powinno, tym niemniej widać, że to nie oni są głównymi kandydatami do zwycięstwa w rankingach popularności. Życzę pomysłowi dalszej kontynuacji.

  11 2

Burmistrz powołał swojego zastępcę. Został nim Mateusz Suder

 • 10 gru 2018

  "Prawicowy populizm" - takie pojęcie funkcjonuje na Zachodzie i w mediach zachodnich bardzo uświadamia się ludzi, że ta retoryka ma doprowadzić do pewnych społecznych zachowań, które wygłaszający chcą w tłumie wywołać. Efekt mógłby przypominać np. zbiorowy amok, zamieszanie, strach i tumult znany choćby z czasów dojścia do władzy faszystów we Włoszech i nazistów w Niemczech.

  Dziś centrum rozsiewania złych społecznie emocji jest Rosja. PiS, Fidesz i niektóre partie prawicowe zdają się być na podszepty ze Wschodu dość podatne, nawet jeśli oficjalnie stanowczo się od nich odcinają.

  Nazizm czy faszyzm mogą zrobić wiele złego. Kiedy do głosu dochodzą separatyzmy i narodowe egoizmy, stajemy przed wizją wojny. Nie przypuszczalem, że prymitywne XIX/XX w. ideologie zaczną kiedykolwiek się budzić i znajdować na nowo miejsce w głowach ludzi, zwłaszcza po nieszczęściach do jakich doprowadziły w latach 30-tych i 40-tych.

  Putin i Rosja, wojna w Syrii, imigranci, terroryzm. Czy potrafimy racjonalnie podejść do dzisiejszych wyzwań. Wstyd mi za was pisowcy, tych pomniejszych w naszej gminie, i tych tam w Warszawie. Za co? - Być może wiecie...

  8 5
 • 9 gru 2018

  Zdjęcia przodków zamordowanych przez ruskich na stronie zastępcy burmistrza... Nie ma świadomości czym śmierdzi jego PiS? Czy jednak korzyści materialne ważniejsze?

  Francuzi zwęszyli już udział rosyjskich służb w eskalacji protestów społecznych w ostatnich tygodniach; u nas cuchnie od paru lat, zaś o rosyjskich inspiracjach wciąż jakby na marginesie...

  12 6

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

 • 30 lis 2018

  Daje do myślenia...
  zdjecie

  12 11

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • 20 lis 2018

  Konflikt (z łaciny conflictus – zderzenie) – niezgodność, sprzeczność interesów, poglądów, spór, zatarg.

  Konflikt to zjawisko powszechne, nieuchronnie związane z życiem społecznym. Pojęcie konfliktu można rozpatrywać w różnych aspektach, np. jako proces, w którym jednostka lub grupa dąży do osiągnięcia własnych celów przez wyeliminowanie, podporządkowanie sobie bądź zniszczenie jednostki lub grupy dążącej do celów podobnych lub identycznych. Wystąpienie realnych problemów nie jest jednak konieczne do powstania konfliktu. Niejednokrotnie wystarczy już samo przekonanie zaangażowanych stron o wrogim nastawieniu przeciwnika.

  Źródło: Wikipedia

  8 1

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

 • 19 lis 2018

  Wdawanie się w dysputy z działaczami PiS przypomina dyskusję ze świadkami Jehowy. Sekta to sekta. PiS tradycyjnie już nie ma zdolności koalicyjnych, skoro nie umie przekonać, uszanować potencjalnego partnera, a chce kupić, uzależnić i zneutralizować. Hmm, o jakiej to perspektywie współpracy mówi Szlachetka? Sekta je sekta.

  12 7

Myślenice: Przed nami pierwsze posiedzenie nowej rady. Kto zostanie przewodniczącym?

 • 16 lis 2018

  Może lepiej nie. Najzdrowiej co kadencję zmieniać. Tylko lepiej nie tak jak za miedzą, gdzie zmieniają tylko partyjne marionetki.

  "Wnet znalazły się zastępy dziwnych lalek,
  miernych, biernych, ale wiernych cała sfera.
  Żeby zagrać umieć ról nie trzeba wcale,
  trzeba tylko ślepo wierzyć w reżysera" (J. Kryszak)

  5 4

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 11 lis 2018
  PiterOlek napisał/a:

  To może popatrzmy na jeszcze nie burmistrza Szlachetkę. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ale są one potrzebne :)

  Tak więc skoro pensja burmistrza jest mniejsza niż dieta posła róznice należy nadrobić idealnym do tego jest Orlen z Obajtkiem na czele więc zatrudnia się żonę by brała pensyjkę ze spółki jak by nie patrzeć giełdowej

  Cóż więcej dodać, że było do przewidzenia?

  zdjecie

  9 6

Jarosław Szlachetka: Mam nadzieję, że z całą Radą będę pracować razem dla Myślenic

 • 8 lis 2018

  Główne założenia Planu:

  Niższe koszty życia

  W Myślenicach mamy jedne z największych stawek za wodę i ścieki. Dlatego zobowiązuję się do obniżenia tych opłat. Podejmę starania aby koszty za odbiór odpadów także były niższe.

  Zweryfikuję pracę prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji związaną z wykonywaniem przyłączy do sieci dla nowych budynków.

  W nowej kadencji nie będę podnosił lokalnych podatków.

  Więcej dla rodzin

  Problemem w naszej gminie jest brak wystarczającej ilości miejsc w żłobku oraz gminnych przedszkolach. Dlatego deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka. Remont obecnego żłobka lub w ogóle jego budowę od podstaw. Modernizację istniejących przedszkoli taka aby powiększyć bazę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych.

  W tym miejscu chciałbym zapowiedzieć wydłużenie godzin funkcjonowania przedszkoli oraz szkolnych świetlic.

  Zapowiadam także realizację rządowego programu Mieszkanie+ w celu budowy mieszkań dla młodych rodzin.

  Dobra infrastruktura

  Zostając burmistrzem Myślenic moim priorytetem będą remonty i modernizacje dróg. Zadbam o rozbudowę oświetlenia ulicznego oraz budowę nowych chodników szczególnie w miejscowościach wiejskich.

  Będę kontynuował działania na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance (budowy węzła w Jaworniku oraz bezkolizyjnych wyjazdów z miejscowości położonych wzdłuż Zakopianki).

  Uporządkowanie ruchu w centrum miasta poprzez budowę nowych miejsc parkingowych oraz rozpoczęcie realizacji budowy pierwszego odcinka „Zachodniej obwodnicy Myślenic”.

  W dalszym ciągu będę dążył do budowy nowej linii kolejowej Kraków – Myślenice.

  Podejmę działania w celu realizacji programów mających na celu walkę ze smogiem i walkę o czyste powietrze współpracując m.in. z Narodowym i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  W trosce o seniorów

  Dzisiaj musimy zadbać o naszych seniorów, dlatego chciałbym zaproponować utworzenie dziennego domu opieki dla osób starszych działającego np. w ramach programu Senior Vigor.

  Powołam gminną Radę Seniorów, kluby seniora, rozszerzę ofertę myślenickiej karty seniora oraz stworzę warunki do bezpłatnych zajęć kulturalnych, zdrowotnych czy rekreacyjnych organizowanych w gminnych jednostkach.

  Przyjazna edukacja

  Moim priorytetem będą remonty pomieszczeń szkolnych, szczególnie tych, o które bezskutecznie od kilku lat zabiegają rodzice.

  Będę dbać o doposażenie szkół w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne (tablice multimedialne, pracownie, książki do bibliotek).

  Deklaruję również powołanie na nowo do życia Szkoły Podstawowej nr 1 w Myśleniach.

  Aktywna gmina

  Moim priorytetem będzie rozbudowa i modernizacja infrastruktury sportowej przyszkolnej tam gdzie jej brak ogólnodostępnej dla lokalnej społeczności.

  Chciałbym zaproponować także budowę krytego całorocznego boiska na Zarabiu, dokończenie budowy 3 niecki na pływalni czy stworzenie budowę ścieżek rowerowych zlokalizowanych w kompleksach leśnych np. Góry Chełm.

  Lokalny patriotyzm

  Będę ambasadorem lokalnych przedsiębiorców, osób które od lat prowadzą w naszej gminie działalność gospodarczą.

  Ważną sprawą dla mnie będzie wspieranie projektów kulturalnych, z których Myślenice mogą być dumne, jak również wszelkich inicjatyw podejmowanych chociażby przez Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne czy Orkiestry Strażackie.

  Zaproszę do współpracy wszystkie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z terenu gminy Myślenice.

  Zwiększę środki przeznaczone na budżet obywatelski z 15 zł. na 20 zł. dla mieszkańca oraz wygospodaruje w budżecie większe środki na do dyspozycji Rad Sołeckich oraz Sołtysów.

  Źródło: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/jaroslaw-szlachetka-kandydat-na-burmistrza-myslenic-przedstawia-program/

  18 5

Powiat: Koalicja KWW Forum Ziemi Myślenickiej i Wspólnie dla powiatu

 • 7 lis 2018

  Dream team co prawda to nie jest, być może to nie najlepsi społecznicy jakich moglibyśmy mieć czy na jakich nas stać, lecz tacy zostali wykreowani przez ten czas. I to, że nie PiS będzie rządził Ziemią Myślenicką, że jest przeciwwaga, jest najlepszą wiadomością jaką można wynieść z tych wyborów.

  Zapytam jeszcze raz otwarcie: złamał Szlachetka KONSTYTUCJĘ?

  21 38