Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 1 gru

  Pytanie na ile ludzie PiS to kadra aspirującą do standardów europejskich, ba norm społecznych naszych czasów.. (?)
  Oglądacie jeszcze propagandę sukcesu w Wiadomościach TVP jak za Gierka?

  Ruchy pozorowane to jest to. Pytanie skąd to się bierze, że wybierane są po raz kolejny i kolejny osoby które niczym wykazać się nie umieją i są społecznie mało przydatni..
  Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie że działacze partyjni są społecznie dysfunkcyjni. Jestem przekonany że np. Pani Grażyna sprawdziłaby się na takim stanowisku lepiej.. i bynajmniej nie chodzi tylko o brak pieniędzy w budżecie.

  11 4

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 8 lis

  *hmm, moze jednak redakcja da mozliwosc edytowania postow, nie do konca ma meskie paluchy androidowe klawiaturki

  5 4
 • 8 lis

  Rakieta kosmiczna dla burmistdza i świty, ale wcześniej pleban winien "pokropić"

  19 10

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 26 cze

  Oczywiście. Słyszałeś jak Obajtek traktował radnych opozycyjnych w Pcimiu? Przeanalizuj skład radnych w tej gminie od kilku kadencji. Tu jest próba stworzenia identycznego partyjnego monolitu w Myślenicach, gdzie wszyscy radno jednomyślnie podnosiliby reke na hasło Szlachetka. Demokracja wg PiSu.

  13 5
 • 26 cze

  Przykre że miasto ma tracić na osobistych konfliktach. Niestety, znając prostactwo większości działaczy PiS, gro problemów upatruję po tej stronie. To z natury ludzie nie tolerujący kompromisów, zawsze tak potrzebnych. Działają pod rozkaz partyjnych przełożonych.

  Chłopakowi z Oświęcimia zniszczyli życie, teraz okazuje się że do tego zniszczono dowody w sprawie https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190619695-Wypadek-Szydlo-w-Oswiecimiu-uszkodzone-dowody.html

  To nie są dobrzy ludzie. Osobiście mam nadzieję, że w Mcach do kompromisu dojdzie, dla dobra nas wszystkich.

  21 3

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • 30 maj

  Każdy sukces PiS to sukces socjalu. Hallelujah i do przodu.
  zdjecie

  5 2

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 30 mar

  Jarosławie, siejesz pan dużo zła.

  Złamałeś Konstytucję i podniosłeś rękę przeciw obywatelom jako poseł?

  19 12

"Tego nie da się nazwać drogą". Tak wygląda dojazd na Chełm

 • 14 mar

  No tak, jedna z atrakcji powiatu, a tu wizytówka gospodarności naszego samorządu, którą Polska w okazałości oglądać może; turystyka + dosyć częste zawody sportowe. Pytanie teraz która część drogi należy do powiatu, a która do gminy, bo ta leśna część jest ok, zaś na tej górnej turyści zmuszeni będą patrzeć pod nogi. Co to ma za znaczenie na kogo głosowali, płacą podatki jak wszyscy i z tych podatków raz na 30 lat (wnioskując po stanie nawierzchni). No zatem, przyjadą panowie łatać dziury starym zwyczajem, czy może jednak załatwią sprawę co najmniej na 2 dekady?

  Tyrystyka może coś zyskać.

  14 2

Myślenickie „Zamczysko”. Czym jest, kto za nie odpowiada i czy powinno zostać odbudowane?

 • 25 lut

  Jeden ze skarbów tego miasta, szkoda że brakuje funduszy nie tyle na odbudowę, co na zabezpieczenie przed procesami erozyjnymi etc.

  12 2

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • 25 lut

  Bądźmy obiektywni, PiS już w tym kraju rządził i to w czasach z niemałym bezrobociem a ludzie którzy teraz są w tej partii farbowali się na różne kolorki, przynajmniej część z nich. W gospodarce wolnorynkowej wiązanie statystyk odnośnie bezrobocia tylko i wyłącznie z rządzącą opcją polityczną jawi się jako uproszczenie do potęgi n-tej. Bezrobocie to wynik troszkę innych procesów i politykierzy zza biurek obawiam się że mogą mieć wpływ niewielki, choć oczywiście powtarzać można jakaż to bieda za PO była w porównaniu z luksusem życia za PiS. Szczypta demagogii? Wszak PiS to samo dobro, nie piją, nie kradną, nie kłamią, a co najważniejsze - zabierają pieniądze Polakom po to żeby dać Polakom. Trzeba nam czegoś więcej?

  Na pociągu Kraków - Myślenice da się upiec 2 kiełbasy wyborcze. I tyle :)

  2

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 4 lut

  zdjecie

  10 3

Radni przyjęli budżet na 2019 rok [WIDEO]

Myśleniczanie pożegnali zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 16 sty

  Redakcja dalej nie reaguje na to? Wpis @Bolek jest po prostu chorobliwie niesmaczny. Może najwyższy czas się zastanowić nad zbanowaniem niektórych kont? Ile trzeba mieć w sobie nienawiści a jak mało pokory w sytuacji tak przykrej... Nie czas pisać co by się działo gdyby ofiarą padł ktoś z partii teraz rządzącej. Tu jest bez cyrku, z szacunkiem... i proszę Was, tonujmy choć troszkę swoje frustracje.

  18 47
 • 15 sty

  ''Według politologa są małe szanse na to, aby nawet po ostatniej tragedii politycy sami z siebie mogli się pohamować w swojej mowie nienawiści. - Mógłby na nich wpłynąć tylko społeczny ruch, który sprzeciwiałby się zwyczajom w polskiej polityce. Ważne jest także, aby pojawiły się sankcje za hejt''

  https://fakty.interia.pl/polska/news-wine-za-to-co-sie-stalo-ponosi-polska-klasa-polityczna,nId,2784658

  17 5

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach: Motosport wystawia na aukcję zabytkowy samochód

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2018?

 • 1 sty

  Tak. Fajna okazja żeby docenić niektórych mieszkańców naszego powiatu. Sport, zaangażowanie społeczne, pewne postawy, trzeba promować pro publico bono. Mam wrażenie, że nie zaistnieli tu wszyscy którzy mogli. Już samo znalezienie się na tej liście to dowód uznania, trochę nie rozumiem paru głosów krytyki, że wygrywa akurat ten kto wygrywa. Nagroda pieniężna stawką, samochód, a może stołek burmistrza, heheh? Zluzujmy trochę na tym Nowym Roku.. nikomu nie zaszkodzi a na pewno pomoże. Zdecydowanie polityków tu być nie powinno, tym niemniej widać, że to nie oni są głównymi kandydatami do zwycięstwa w rankingach popularności. Życzę pomysłowi dalszej kontynuacji.

  11 2

Burmistrz powołał swojego zastępcę. Został nim Mateusz Suder

 • 10 gru 2018

  "Prawicowy populizm" - takie pojęcie funkcjonuje na Zachodzie i w mediach zachodnich bardzo uświadamia się ludzi, że ta retoryka ma doprowadzić do pewnych społecznych zachowań, które wygłaszający chcą w tłumie wywołać. Efekt mógłby przypominać np. zbiorowy amok, zamieszanie, strach i tumult znany choćby z czasów dojścia do władzy faszystów we Włoszech i nazistów w Niemczech.

  Dziś centrum rozsiewania złych społecznie emocji jest Rosja. PiS, Fidesz i niektóre partie prawicowe zdają się być na podszepty ze Wschodu dość podatne, nawet jeśli oficjalnie stanowczo się od nich odcinają.

  Nazizm czy faszyzm mogą zrobić wiele złego. Kiedy do głosu dochodzą separatyzmy i narodowe egoizmy, stajemy przed wizją wojny. Nie przypuszczalem, że prymitywne XIX/XX w. ideologie zaczną kiedykolwiek się budzić i znajdować na nowo miejsce w głowach ludzi, zwłaszcza po nieszczęściach do jakich doprowadziły w latach 30-tych i 40-tych.

  Putin i Rosja, wojna w Syrii, imigranci, terroryzm. Czy potrafimy racjonalnie podejść do dzisiejszych wyzwań. Wstyd mi za was pisowcy, tych pomniejszych w naszej gminie, i tych tam w Warszawie. Za co? - Być może wiecie...

  8 5
 • 9 gru 2018

  Zdjęcia przodków zamordowanych przez ruskich na stronie zastępcy burmistrza... Nie ma świadomości czym śmierdzi jego PiS? Czy jednak korzyści materialne ważniejsze?

  Francuzi zwęszyli już udział rosyjskich służb w eskalacji protestów społecznych w ostatnich tygodniach; u nas cuchnie od paru lat, zaś o rosyjskich inspiracjach wciąż jakby na marginesie...

  12 6

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

 • 30 lis 2018

  Daje do myślenia...
  zdjecie

  12 11

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • 20 lis 2018

  Konflikt (z łaciny conflictus – zderzenie) – niezgodność, sprzeczność interesów, poglądów, spór, zatarg.

  Konflikt to zjawisko powszechne, nieuchronnie związane z życiem społecznym. Pojęcie konfliktu można rozpatrywać w różnych aspektach, np. jako proces, w którym jednostka lub grupa dąży do osiągnięcia własnych celów przez wyeliminowanie, podporządkowanie sobie bądź zniszczenie jednostki lub grupy dążącej do celów podobnych lub identycznych. Wystąpienie realnych problemów nie jest jednak konieczne do powstania konfliktu. Niejednokrotnie wystarczy już samo przekonanie zaangażowanych stron o wrogim nastawieniu przeciwnika.

  Źródło: Wikipedia

  8 1

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

 • 19 lis 2018

  Wdawanie się w dysputy z działaczami PiS przypomina dyskusję ze świadkami Jehowy. Sekta to sekta. PiS tradycyjnie już nie ma zdolności koalicyjnych, skoro nie umie przekonać, uszanować potencjalnego partnera, a chce kupić, uzależnić i zneutralizować. Hmm, o jakiej to perspektywie współpracy mówi Szlachetka? Sekta je sekta.

  12 7

Myślenice: Przed nami pierwsze posiedzenie nowej rady. Kto zostanie przewodniczącym?

 • 16 lis 2018

  Może lepiej nie. Najzdrowiej co kadencję zmieniać. Tylko lepiej nie tak jak za miedzą, gdzie zmieniają tylko partyjne marionetki.

  "Wnet znalazły się zastępy dziwnych lalek,
  miernych, biernych, ale wiernych cała sfera.
  Żeby zagrać umieć ról nie trzeba wcale,
  trzeba tylko ślepo wierzyć w reżysera" (J. Kryszak)

  5 4