Krzyż ma być widoczny z nowej Zakopianki. Postawili go w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

 • 2 lut

  A tak. Bo mam odczucie, że ludzie o podobnych postawach, którą tutaj manifestujesz mają zazwyczaj problemy z przeprowadzeniem demarkacyjnej linii.

  Kaczyński nie wykorzystuje religii?
  Bronisz krzyża przez to, że jesteś katolikiem czy przez to że masz w takim stanie rzeczy interes? Rozważ.

  11 10
 • 2 lut

  Co pozostaje tym powracającym z Zakopca, no......
  zdjecie
  ___
  Ja podzielam to co pisze Luna i inni. Może lepiej by zadbać o piękne zabytkowe kapliczki, które niszczeją? Współczesne nikogo nie poruszą; powstaje ilość, ale czy jakość (?) Nota bene, ten etap powinien się zakończyć gdzieś w latach 90-tych.

  Tymczasem w XXI w. mamy w środku Europy polityczno-religijny kogiel w postaci walki o krzyż, czy też dziwne przedstawienia noszące nazwę miesięcznic smoleńskich. Ciągle się zapętlamy, nie umiemy pójść dalej?

  Otwartość czy konfrontacyjność? Nie chcę wracać do Polski która była, chcę Polski idącej naprzód i przy tym nie fanatycznej - po prostu ludzkiej
  :)

  13 14

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

 • 23 sty

  https://sport.interia.pl/skoki-narciarskie/news-mieszkancy-planuja-protest-przed-ps-w-zakopanem-mozliwe-utru,nId,4283472

  Sprawa nabiera medialnego rozpędu. Zarazem to co mogę zauważyć z pobieżnej lektury - przykra jest nieodpowiedzialność niektórych userów za coś co powinno leżeć na serduchu wszystkim. Tego typu problemy powinny byc rozwiązywane ponad podziałami i bez dzielenia ludzi.

  Anonimowe wypisywanie na forum nic nie kosztuje. I sortowanie ludzi też. Tak czy owak, sprawa przestaje nagle być lokalna i przekaz idzie w wielki świat. Ja Krzyszkowice popieram - wspólne działanie i twarde stanie przy swoim, a będzie dobrze. Przyjazna Zakopianka w Waszych rękach!

  186 29

W ramach WOŚP do Myślenic trafił sprzęt o wartości 1,2 mln zł. W niedzielę Orkiestra zagra po raz 28.

 • 11 sty

  zdjecie

  10 1
 • 11 sty

  Złożyły się te daty: Finał Wielkiej Orkiestry, jednej z największych inicjatyw społecznych wolnej Polski i demonstracja środowisk sędziowskich. Rozwiązania które próbuje wprowadzić w Polsce PiS są złe.

  Potrzebujemy dziś bardzo rozwiązań otwartych, tych społecznych i ustrojowych, nie niszczących.
  Tych budujących na współpracy i zaufaniu a nie to zaufanie podkopujących. Takich jak Wielka Orkiestra. Nikt tego za nas nie wybierze, przyszłość Polski jest w naszych dłoniach. Mam nadzieję, że ta dobra; nie oparta na pozorach dobra, lecz autentycznie dobra.

  6 3

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 1 gru 2019

  Pytanie na ile ludzie PiS to kadra aspirującą do standardów europejskich, ba norm społecznych naszych czasów.. (?)
  Oglądacie jeszcze propagandę sukcesu w Wiadomościach TVP jak za Gierka?

  Ruchy pozorowane to jest to. Pytanie skąd to się bierze, że wybierane są po raz kolejny i kolejny osoby które niczym wykazać się nie umieją i są społecznie mało przydatni..
  Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie że działacze partyjni są społecznie dysfunkcyjni. Jestem przekonany że np. Pani Grażyna sprawdziłaby się na takim stanowisku lepiej.. i bynajmniej nie chodzi tylko o brak pieniędzy w budżecie.

  14 4

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 8 lis 2019

  *hmm, moze jednak redakcja da mozliwosc edytowania postow, nie do konca ma meskie paluchy androidowe klawiaturki

  5 4
 • 8 lis 2019

  Rakieta kosmiczna dla burmistdza i świty, ale wcześniej pleban winien "pokropić"

  19 10

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 26 cze 2019

  Oczywiście. Słyszałeś jak Obajtek traktował radnych opozycyjnych w Pcimiu? Przeanalizuj skład radnych w tej gminie od kilku kadencji. Tu jest próba stworzenia identycznego partyjnego monolitu w Myślenicach, gdzie wszyscy radno jednomyślnie podnosiliby reke na hasło Szlachetka. Demokracja wg PiSu.

  13 5
 • 26 cze 2019

  Przykre że miasto ma tracić na osobistych konfliktach. Niestety, znając prostactwo większości działaczy PiS, gro problemów upatruję po tej stronie. To z natury ludzie nie tolerujący kompromisów, zawsze tak potrzebnych. Działają pod rozkaz partyjnych przełożonych.

  Chłopakowi z Oświęcimia zniszczyli życie, teraz okazuje się że do tego zniszczono dowody w sprawie https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190619695-Wypadek-Szydlo-w-Oswiecimiu-uszkodzone-dowody.html

  To nie są dobrzy ludzie. Osobiście mam nadzieję, że w Mcach do kompromisu dojdzie, dla dobra nas wszystkich.

  21 3

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • 30 maj 2019

  Każdy sukces PiS to sukces socjalu. Hallelujah i do przodu.
  zdjecie

  5 2

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 30 mar 2019

  Jarosławie, siejesz pan dużo zła.

  Złamałeś Konstytucję i podniosłeś rękę przeciw obywatelom jako poseł?

  19 12

ALARMUJECIE: "Tego nie da się nazwać drogą". Tak wygląda dojazd na Chełm

 • 14 mar 2019

  No tak, jedna z atrakcji powiatu, a tu wizytówka gospodarności naszego samorządu, którą Polska w okazałości oglądać może; turystyka + dosyć częste zawody sportowe. Pytanie teraz która część drogi należy do powiatu, a która do gminy, bo ta leśna część jest ok, zaś na tej górnej turyści zmuszeni będą patrzeć pod nogi. Co to ma za znaczenie na kogo głosowali, płacą podatki jak wszyscy i z tych podatków raz na 30 lat (wnioskując po stanie nawierzchni). No zatem, przyjadą panowie łatać dziury starym zwyczajem, czy może jednak załatwią sprawę co najmniej na 2 dekady?

  Tyrystyka może coś zyskać.

  14 2

Myślenickie „Zamczysko”. Czym jest, kto za nie odpowiada i czy powinno zostać odbudowane?

 • 25 lut 2019

  Jeden ze skarbów tego miasta, szkoda że brakuje funduszy nie tyle na odbudowę, co na zabezpieczenie przed procesami erozyjnymi etc.

  12 2

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • 25 lut 2019

  Bądźmy obiektywni, PiS już w tym kraju rządził i to w czasach z niemałym bezrobociem a ludzie którzy teraz są w tej partii farbowali się na różne kolorki, przynajmniej część z nich. W gospodarce wolnorynkowej wiązanie statystyk odnośnie bezrobocia tylko i wyłącznie z rządzącą opcją polityczną jawi się jako uproszczenie do potęgi n-tej. Bezrobocie to wynik troszkę innych procesów i politykierzy zza biurek obawiam się że mogą mieć wpływ niewielki, choć oczywiście powtarzać można jakaż to bieda za PO była w porównaniu z luksusem życia za PiS. Szczypta demagogii? Wszak PiS to samo dobro, nie piją, nie kradną, nie kłamią, a co najważniejsze - zabierają pieniądze Polakom po to żeby dać Polakom. Trzeba nam czegoś więcej?

  Na pociągu Kraków - Myślenice da się upiec 2 kiełbasy wyborcze. I tyle :)

  2

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 4 lut 2019

  zdjecie

  10 3

Radni przyjęli budżet na 2019 rok [WIDEO]

Myśleniczanie pożegnali zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 16 sty 2019

  Redakcja dalej nie reaguje na to? Wpis @Bolek jest po prostu chorobliwie niesmaczny. Może najwyższy czas się zastanowić nad zbanowaniem niektórych kont? Ile trzeba mieć w sobie nienawiści a jak mało pokory w sytuacji tak przykrej... Nie czas pisać co by się działo gdyby ofiarą padł ktoś z partii teraz rządzącej. Tu jest bez cyrku, z szacunkiem... i proszę Was, tonujmy choć troszkę swoje frustracje.

  18 47
 • 15 sty 2019

  ''Według politologa są małe szanse na to, aby nawet po ostatniej tragedii politycy sami z siebie mogli się pohamować w swojej mowie nienawiści. - Mógłby na nich wpłynąć tylko społeczny ruch, który sprzeciwiałby się zwyczajom w polskiej polityce. Ważne jest także, aby pojawiły się sankcje za hejt''

  https://fakty.interia.pl/polska/news-wine-za-to-co-sie-stalo-ponosi-polska-klasa-polityczna,nId,2784658

  17 5

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach: Motosport wystawia na aukcję zabytkowy samochód

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2018?

 • 1 sty 2019

  Tak. Fajna okazja żeby docenić niektórych mieszkańców naszego powiatu. Sport, zaangażowanie społeczne, pewne postawy, trzeba promować pro publico bono. Mam wrażenie, że nie zaistnieli tu wszyscy którzy mogli. Już samo znalezienie się na tej liście to dowód uznania, trochę nie rozumiem paru głosów krytyki, że wygrywa akurat ten kto wygrywa. Nagroda pieniężna stawką, samochód, a może stołek burmistrza, heheh? Zluzujmy trochę na tym Nowym Roku.. nikomu nie zaszkodzi a na pewno pomoże. Zdecydowanie polityków tu być nie powinno, tym niemniej widać, że to nie oni są głównymi kandydatami do zwycięstwa w rankingach popularności. Życzę pomysłowi dalszej kontynuacji.

  11 2

Burmistrz powołał swojego zastępcę. Został nim Mateusz Suder

 • 10 gru 2018

  "Prawicowy populizm" - takie pojęcie funkcjonuje na Zachodzie i w mediach zachodnich bardzo uświadamia się ludzi, że ta retoryka ma doprowadzić do pewnych społecznych zachowań, które wygłaszający chcą w tłumie wywołać. Efekt mógłby przypominać np. zbiorowy amok, zamieszanie, strach i tumult znany choćby z czasów dojścia do władzy faszystów we Włoszech i nazistów w Niemczech.

  Dziś centrum rozsiewania złych społecznie emocji jest Rosja. PiS, Fidesz i niektóre partie prawicowe zdają się być na podszepty ze Wschodu dość podatne, nawet jeśli oficjalnie stanowczo się od nich odcinają.

  Nazizm czy faszyzm mogą zrobić wiele złego. Kiedy do głosu dochodzą separatyzmy i narodowe egoizmy, stajemy przed wizją wojny. Nie przypuszczalem, że prymitywne XIX/XX w. ideologie zaczną kiedykolwiek się budzić i znajdować na nowo miejsce w głowach ludzi, zwłaszcza po nieszczęściach do jakich doprowadziły w latach 30-tych i 40-tych.

  Putin i Rosja, wojna w Syrii, imigranci, terroryzm. Czy potrafimy racjonalnie podejść do dzisiejszych wyzwań. Wstyd mi za was pisowcy, tych pomniejszych w naszej gminie, i tych tam w Warszawie. Za co? - Być może wiecie...

  8 5