Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2019. Poparło go 15 radnych, 4 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

 • 1 lip

  Zgodnie z przewidywaniami - sztab Andrzeja Dudy odmówił udziału w bezpośredniej konfrontacji z Trzaskowskim, jest oficjalna decyzja...

  11 4
 • 1 lip

  Postulaty Szymona słuszne, na pewno warte rozważenia tj. samo porozumienie z Trzaskowskim.

  Trzaskowski Dudę przytłacza i nie jest w stanie się przebić w bezpośredniej konfrontacji. Wszak zadania miał proste: podpisać... Nie dziwi wcale że od rzetelnej debaty będzie się uchylał, gdyż to co wyreżyserowała TVP przed pierwszą turą debatą nazwać się nie da...

  Tym niemniej daleki jestem od entuzjazmu. A daleki jestem dlatego, że być może potrzebujemy jako Polacy przeżyć to wszystko od nowa.. poczuć na własnej skórze jak to co dobroduszne odkrywa nagle nagie zło. I potrzebujemy jako ubezwłasnowolnieni odkrywac w całym tym dnie upokorzenia - gdzie jedynym prawem człowieka jest cichy jęk bezradności - na nowo wlasną godność i siłę wspólnoty.

  Skala zepsucia, której się dopuszczono jest tak duża, lecz światelka w tunelu trzeba szukać ZAWSZE
  <trekk>

  10 4

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

 • 22 cze

  Kiedy zabierzemy Jarkowi Długopis
  Zostaną mu tylko koty

  22 9

Jak gospodarze gmin potraktowali wniosek o przekazanie danych wyborców Poczcie Polskiej?

 • 3 maj

  Ta akcja zwana wyborami organizowana przez PiS i dla PiS to już mam nadzieję ostatni zły czyn tych ludzi. To jest polityczny bandytyzm. Na trwale odsunąć od władzy z zakazem sprawowania funkcji publicznych dla każdego z czlonków tej partii a dla największych szkodników wyroki. A potem niech wróci normalność.

  30 6

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

 • 23 mar

  Ujmując to zwięźle - badamy tylko najcięższe przypadki, pozostali roznoszą. Wirus podziękuje. Nie mam więcej pytań.

  26 9
 • 22 mar

  To jakieś nieporozumienie - no halo

  https://oko.press/dziurawy-system-testow-sprzyjal-epidemii/

  https://oko.press/wiecej-testow-na-koronawirusa-ale-wciaz-malo/

  Dlaczego testy tylko dla ludzi zdradzających objawy? Jak mamy w tej sytuacji walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa? Jak wykrywać nosicieli nie wykazujących żadnych objawów (którzy wg nowszych danych stanowią nawet do 80% ogółu zarażonych). Czy przy takiej strategii sołeczna kwarantanna da jakieś wymierne rezultaty?

  To igranie z ogniem i sorrki ale skrajba nieodowiedzialność i głuota....

  26 8

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

 • 21 mar

  Niezwykle dyskusyjny zakaz.

  44 1

Rząd wprowadza stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy i kary za łamanie kwarantanny. Co jeszcze?

 • 21 mar

  "Dla Andrzeja Dudy oraz jego kolegów mam tylko jedną radę. Niech sobie pozwolą chwilowo zapomnieć o wyborach i zajmą się kryzysem, który czeka Polskę. Jak dadzą radę, wygrają nie tylko reelekcję, ale też dobrą pamięć na lata. Jak nie dadzą rady - nic im nie pomoże i najdalej za rok wściekli ludzie wyniosą ich z pałaców władzy"

  https://magazyn.wp.pl/opinie/artykul/jedna-rada-dla-pad

  10 3

Krzyż ma być widoczny z nowej Zakopianki. Postawili go w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

 • 2 lut

  A tak. Bo mam odczucie, że ludzie o podobnych postawach, którą tutaj manifestujesz mają zazwyczaj problemy z przeprowadzeniem demarkacyjnej linii.

  Kaczyński nie wykorzystuje religii?
  Bronisz krzyża przez to, że jesteś katolikiem czy przez to że masz w takim stanie rzeczy interes? Rozważ.

  11 10
 • 2 lut

  Co pozostaje tym powracającym z Zakopca, no......
  zdjecie
  ___
  Ja podzielam to co pisze Luna i inni. Może lepiej by zadbać o piękne zabytkowe kapliczki, które niszczeją? Współczesne nikogo nie poruszą; powstaje ilość, ale czy jakość (?) Nota bene, ten etap powinien się zakończyć gdzieś w latach 90-tych.

  Tymczasem w XXI w. mamy w środku Europy polityczno-religijny kogiel w postaci walki o krzyż, czy też dziwne przedstawienia noszące nazwę miesięcznic smoleńskich. Ciągle się zapętlamy, nie umiemy pójść dalej?

  Otwartość czy konfrontacyjność? Nie chcę wracać do Polski która była, chcę Polski idącej naprzód i przy tym nie fanatycznej - po prostu ludzkiej
  :)

  13 14

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

 • 23 sty

  https://sport.interia.pl/skoki-narciarskie/news-mieszkancy-planuja-protest-przed-ps-w-zakopanem-mozliwe-utru,nId,4283472

  Sprawa nabiera medialnego rozpędu. Zarazem to co mogę zauważyć z pobieżnej lektury - przykra jest nieodpowiedzialność niektórych userów za coś co powinno leżeć na serduchu wszystkim. Tego typu problemy powinny byc rozwiązywane ponad podziałami i bez dzielenia ludzi.

  Anonimowe wypisywanie na forum nic nie kosztuje. I sortowanie ludzi też. Tak czy owak, sprawa przestaje nagle być lokalna i przekaz idzie w wielki świat. Ja Krzyszkowice popieram - wspólne działanie i twarde stanie przy swoim, a będzie dobrze. Przyjazna Zakopianka w Waszych rękach!

  186 29

W ramach WOŚP do Myślenic trafił sprzęt o wartości 1,2 mln zł. W niedzielę Orkiestra zagra po raz 28.

 • 11 sty

  zdjecie

  10 1
 • 11 sty

  Złożyły się te daty: Finał Wielkiej Orkiestry, jednej z największych inicjatyw społecznych wolnej Polski i demonstracja środowisk sędziowskich. Rozwiązania które próbuje wprowadzić w Polsce PiS są złe.

  Potrzebujemy dziś bardzo rozwiązań otwartych, tych społecznych i ustrojowych, nie niszczących.
  Tych budujących na współpracy i zaufaniu a nie to zaufanie podkopujących. Takich jak Wielka Orkiestra. Nikt tego za nas nie wybierze, przyszłość Polski jest w naszych dłoniach. Mam nadzieję, że ta dobra; nie oparta na pozorach dobra, lecz autentycznie dobra.

  6 3

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 1 gru 2019

  Pytanie na ile ludzie PiS to kadra aspirującą do standardów europejskich, ba norm społecznych naszych czasów.. (?)
  Oglądacie jeszcze propagandę sukcesu w Wiadomościach TVP jak za Gierka?

  Ruchy pozorowane to jest to. Pytanie skąd to się bierze, że wybierane są po raz kolejny i kolejny osoby które niczym wykazać się nie umieją i są społecznie mało przydatni..
  Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie że działacze partyjni są społecznie dysfunkcyjni. Jestem przekonany że np. Pani Grażyna sprawdziłaby się na takim stanowisku lepiej.. i bynajmniej nie chodzi tylko o brak pieniędzy w budżecie.

  14 4

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 8 lis 2019

  *hmm, moze jednak redakcja da mozliwosc edytowania postow, nie do konca ma meskie paluchy androidowe klawiaturki

  5 4
 • 8 lis 2019

  Rakieta kosmiczna dla burmistdza i świty, ale wcześniej pleban winien "pokropić"

  19 10

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 26 cze 2019

  Oczywiście. Słyszałeś jak Obajtek traktował radnych opozycyjnych w Pcimiu? Przeanalizuj skład radnych w tej gminie od kilku kadencji. Tu jest próba stworzenia identycznego partyjnego monolitu w Myślenicach, gdzie wszyscy radno jednomyślnie podnosiliby reke na hasło Szlachetka. Demokracja wg PiSu.

  13 5
 • 26 cze 2019

  Przykre że miasto ma tracić na osobistych konfliktach. Niestety, znając prostactwo większości działaczy PiS, gro problemów upatruję po tej stronie. To z natury ludzie nie tolerujący kompromisów, zawsze tak potrzebnych. Działają pod rozkaz partyjnych przełożonych.

  Chłopakowi z Oświęcimia zniszczyli życie, teraz okazuje się że do tego zniszczono dowody w sprawie https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190619695-Wypadek-Szydlo-w-Oswiecimiu-uszkodzone-dowody.html

  To nie są dobrzy ludzie. Osobiście mam nadzieję, że w Mcach do kompromisu dojdzie, dla dobra nas wszystkich.

  21 3

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Kto został Europosłem z Małopolski?

 • 30 maj 2019

  Każdy sukces PiS to sukces socjalu. Hallelujah i do przodu.
  zdjecie

  5 2

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 30 mar 2019

  Jarosławie, siejesz pan dużo zła.

  Złamałeś Konstytucję i podniosłeś rękę przeciw obywatelom jako poseł?

  19 13

ALARMUJECIE: "Tego nie da się nazwać drogą". Tak wygląda dojazd na Chełm

 • 14 mar 2019

  No tak, jedna z atrakcji powiatu, a tu wizytówka gospodarności naszego samorządu, którą Polska w okazałości oglądać może; turystyka + dosyć częste zawody sportowe. Pytanie teraz która część drogi należy do powiatu, a która do gminy, bo ta leśna część jest ok, zaś na tej górnej turyści zmuszeni będą patrzeć pod nogi. Co to ma za znaczenie na kogo głosowali, płacą podatki jak wszyscy i z tych podatków raz na 30 lat (wnioskując po stanie nawierzchni). No zatem, przyjadą panowie łatać dziury starym zwyczajem, czy może jednak załatwią sprawę co najmniej na 2 dekady?

  Tyrystyka może coś zyskać.

  14 2

Myślenickie „Zamczysko”. Czym jest, kto za nie odpowiada i czy powinno zostać odbudowane?

 • 25 lut 2019

  Jeden ze skarbów tego miasta, szkoda że brakuje funduszy nie tyle na odbudowę, co na zabezpieczenie przed procesami erozyjnymi etc.

  12 2

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • 25 lut 2019

  Bądźmy obiektywni, PiS już w tym kraju rządził i to w czasach z niemałym bezrobociem a ludzie którzy teraz są w tej partii farbowali się na różne kolorki, przynajmniej część z nich. W gospodarce wolnorynkowej wiązanie statystyk odnośnie bezrobocia tylko i wyłącznie z rządzącą opcją polityczną jawi się jako uproszczenie do potęgi n-tej. Bezrobocie to wynik troszkę innych procesów i politykierzy zza biurek obawiam się że mogą mieć wpływ niewielki, choć oczywiście powtarzać można jakaż to bieda za PO była w porównaniu z luksusem życia za PiS. Szczypta demagogii? Wszak PiS to samo dobro, nie piją, nie kradną, nie kłamią, a co najważniejsze - zabierają pieniądze Polakom po to żeby dać Polakom. Trzeba nam czegoś więcej?

  Na pociągu Kraków - Myślenice da się upiec 2 kiełbasy wyborcze. I tyle :)

  2