Nowy kościół w Trzemeśni

 • 4 sty 2021

  A po sklepach jak łażą, ciuchy przymierzają, kosmetyki i co tam jeszcze kupują to na nic nie są narażeni pfffff. Przenieśmy wizytę duszpasterską do biedronki, kauflada, Lidla, h&m a i jeszcze pepco tam jest bardzo bezpiecznie ??

  8 19

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2019?

 • 11 sty 2020

  Jak Cię interesuje rozliczenie to idź do Proboszcza i go o to zapytaj wprost. W Internecie to umiecie mielić a wprost nie masz odwagi zapytać???

  1 1

Parkometry zastąpiły parkingowych. Za brak biletu postojowego zapłacimy 50 zł

 • 6 cze 2019

  a jak zapłacić za postój kartą ?

  1

Pole Dance

 • 10 lis 2018

  jestem za

  1

Jeszcze Burmistrz, czy już nie?

 • 10 lis 2018

  TyPOwe POsunięcie uciekających - k...a chce taką !!!!

  10 11

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

 • 31 mar 2018

  k........ 400 tys. zł za płyty betonowe i pięć barierek na krzyż - no chyba kogoś tu naprawdę trzeba leczyć

  6 5

Pobyt w szpitalu Jana Pawła II w Krakowie.

 • 11 lut 2018

  Ja byłam jakiś czas temu na neurologii z dzieciaczkiem, nie mogę narzekać nie bagatelizowali zgłaszanych prze zemnie objawów u dziecka, bardzo miła kadra zarówno pielęgniarska jak i lekarska. Porobili mnóstwo badań.

  2

Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • 8 lut 2018

  To do Empiku miałeś tak samo daleko jak i do parkomatu - czyli jakbyś do niego szedł tez by ci dali mandat - tylko czekają jak się ktoś natnie. Za darmo tego parkingu też nie obsługują - kasa leci dla miasta oj leci......

  30 12

Od 2018 roku zapłacimy więcej za odbiór śmieci. Czy opłaty będą rosły nadal?

 • 10 sty 2018

  Przecież już od 2015 roku wiadomo było że ta opłata wzrośnie - a przecież Radni nie musieli wcale głosować za podniesieniem tej opłaty prawda? no ale i tak zapłacą jak i tak to pociągnijmy ich po kieszeniach - nic dodać nic ująć Gmina Myślenice. Mogła by dać coś od siebie poczytajcie sobie o programach dla mieszkańców w których Gmina notorycznie nie bierze udziału, już wspominana przeze mnie Małopolska niania, szczepienia dzieci na pneumokoki, czy badania dla starszych w diagnostyce cukrzycy czy chorób serca ????

  23 5

Otwarcie lodowiska Sport Arena

 • 6 gru 2017

  Jakie są ceny regularne?

  1 1

Myślenice: Słoneczna gotowa. Wydzielono specjalny pas do skrętu

 • 1 gru 2017

  Najgorszy remont jaki wykonano w Myślenicach. Nie przemyślany. Rozbudowane chodniki na wysokości Sawickiego. Brak dodatkowego pasa do skrętu do Galerii Myślenickiej oraz wisienka na torciku latarnia na środku chodnika przy skrzyżowaniu Słonecznej z Armii Krajowej w miejscu gdzie chodnik zmniejszono aby wydzielić dodatkowy pas do skrętu w Dekadę.

  14 5

Myślenice: Będą dwa lodowiska. Jedno w centrum, drugie na Zarabiu

 • 1 gru 2017

  Byle nie było tak drogo jak w zeszłym roku. W Wadowicach lodowisko było za darmo a wypożyczenie łyżew kosztowało 5zł.

  34 4

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • 26 lis 2017
  Rutger napisał/a:

  Zgadza się 100% racji
  A większość nas to 90% katolików gdzie według naszej wiary to Pamiętaj abyś dzień Święty Święcił czy się to mniejszości podoba czy nie! :)

  90% katolików?? przeglądam ten artykuł i czytam komentarze to wychodzi że katolików jest mniej niż połowa dużo mniej. Zrozumiałym jest że najwięcej hałasu robią Ci którzy na w/w ustawie stracą dochód. Tylko czyim kosztem ten dochód otrzymują? Ile z Was stoi za kasą w tą niedziele a ilu zatrudnia pracowników za śmieszne wynagrodzenie, samemu siedząc w domu lub parku bądź w innym miejscu z dziećmi rodziną znajomymi. Nie zrozumie nikt ludzi chcących zakazu handlu w niedziele jeżeli sam w tą niedziele nie pracował. Mówcie że komunizm wrócił. W latach 90 były niedziele wolne od handlu a w soboty sklepy były czynne do 14 i nikt z głodu nie umarł jak nie poszedł w niedziele do sklepu.

  23 8

Aktualności z Trzemeśni

 • 29 wrz 2017

  fakt jest taki i niektórym przypominam, że parking do ośrodka jest również pod kościołem i z taką myślą był on tworzony tak duży, ale że niektórym d..y się nie chce ruszyć i przejść kilka kroków do ośrodka to już inna sprawa.
  Ale fakt Trzemeśnia nigdy nie będzie solidarna a jak już Dąbrowscy żądzą to każdy widzi jak jest. Niby coś tam robią ale przecież tak czy siak by zrobili bo muszą te pieniądze gdzieś włożyć. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego gmina Myślenice nie bierze udziału w tak wielu projektach m.in. odnośnie np. małopolskiej niani http://www.dobczyce.pl/malopolska-niania-rusza-skladanie-wnioskow.html tak jest np. w Dobczycach, a myślenice zostały zaproszone do tego typu projektu, wystarczy sprawdzić listę.
  Dlaczego gmina Myślenice nie bierze udziału w programie dofinansowania szczepień dla dzieci na sepsę, już od kilku lat tego nie robi. Dobczyce dały 10 000 zł na takie szczepienia i Powiat Myslenice dał tyle samo, Wiśniowa po równo z Powiatem 3 000 zł, cena szczepionki to 84 zł, czy naszej Gminy nie stać choćby na te 10 000 zł......???????????????
  NIE lepiej wydać kasę na takie projekty które później przyniosą Gminie kasę - kanalizacja, wodociagi, śmietniska, galerie, markiety.

  Kochani zastanówcie się czy warto mieć takich włodarzy? Stawiam za przykład Dobczyce, nie tylko to co wymieniłam wyżej, choćby głupie ksero w Gminie zrobili mi za free a były to moje prywatne wyniki badań, choćby wykaszane pobocza regularnie - a u nas - spójrzcie przez okno samochodu, syf, kiła i mogiła - pobocza raz w roku przejadą, chodniki zarastają trawą - kto by to sprzątał?
  Już nie długo będzie okazja na podsumowanie - mam nadzieję że już nie nabierzecie się na te pseudo przykrywki i przepisywanie się z ugrupowania do ugrupowania - dla zainteresowanych można sobie sprawdzić jak było w ostatnich wyborach.

  24 6
 • 10 wrz 2017

  Akurat przy przedszkolu były jabłonie i akacje i jak już wcześniej wspominałam ładnie na wiosnę wypielęgnowane aby własnie nie były zagrożeniem podczas silnych wiatrów.

  20 3
 • 24 sie 2017

  Sołtys i radny to jedna wielka ściema - spójrzcie na Łęki - jakoś tam się da rady. A nie chodzić i adorować ty...ki a kaska leci. Do tego po co powycinali te drzewa co były choćby koło przedszkola - zrobili patelnię maluchom. Na wiosnę były przycinane aby nie stanowiły zagrożenia a teraz wycęli - chyba kasy w budżecie mamy zbyt dużo.

  37 6

ginekolog -jakiego polecacie?

 • 16 cze 2017

  zuzu111 zarabiają zbyt mało? no proszę cię. Farmazony opowiadasz.

  Chciałabym tylko wiedzieć jacy lekarze przyjmują na NFZ w naszym szpitalu/przychodni?

  2 4

Ma pięć lat i od trzech walczy z glejakiem mózgu. Potrzebuje 1,2 mln zł na protonoterapię

 • 22 sty 2017

  Kto lubi piec ciasta może też pomóc w ten sposób - z tego co wiem będą potrzebować na bal charytatywny a pewnie na kiermasz słodkości nie pogardzą. Będą jeszcze organizowane, także jakby chciał ktoś pomóc proszę o informację na priv - przekażę numer telefonu.

  8 1

Ile dajemy księdzu podczas wizyty duszpasterskiej? [SONDAŻ]

 • 22 sty 2017

  Aby zamknąć ludziom usta i omamić by nie zajmowali się ważniejszymi tematami na początku roku (m.im. wzrost opłat) wyciąga się oto takiego "czarnego" królika z rękawa sutanny :)

  14 15

Gdzie to może być?

 • 20 sty 2017

  Niestety w tym roku ta lipa z prawej patrząc od frontu została wycięta.

  2

RAPORT IMGW: Wysoki poziom szkodliwych pyłów PM10 w powiecie myślenickim

 • 10 sty 2017

  Czasem palą też z głupoty i niewiedzy, a czasem bo im wszystko jedno. Wystarczy przejechać przez wieś rano i zobaczyć jak kopcą - a czasem wystarczy naprawdę dobry piec - wystarczyła by dobra dotacja a tu taki pelet nam zaoferowano. No sz..k trafia z tą g...ą.

  7

Stróża: Jadwiga Emilewicz o planie rozwoju przedsiębiorstw

 • 20 paź 2016

  Jak już coś to w każdym roku bez względu na rządy zusy drożeją

  5 9

Najlepsza publikacja kulinarna 2016 roku: „Smaki Ziemi Myślenickiej”

 • 23 wrz 2016

  Ha,ha,ha........

  9 9

Trzemeśnia: Meble, łóżka i sprzęt AGD w ogniu

 • 16 wrz 2016

  Uważaj bo kochana redakcja pokwapi się i wyśle do ciebie ostrzegawczego maila :) ja już dostałam :)

  8 2

Myślenice: Przez trzy miesiące będą remontować drogi i chodniki

 • 14 wrz 2016

  Na pewno lepszy niż komisarz z PO

  2 1