Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

 • 4 godz.

  Nie można też wykluczyć że mogło być zupełnie odwrotnie, i ta pani wystartowała za namową oponęta. Coś mi się wydaje że to było celowo zaplanowane działanie, w polityce jak widać wszystkie chwyty dozwolone...ale jak to było na prawdę pewnie już się nie dowiemy.

  4 1
 • 14 godz.

  Może pełnomocnikiem Wojewody zostanie przejmie posadę w przypadku wygranej ( o fotel burmistrza)Pana Macieja ( gdyż jak wiadomo to on teraz pełni tę funkcję, chyba że może on równocześnie piastować te dwa jakże odpowiedzialne stanowiska)
  https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=15682

  3
 • 13 kwi

  To wielce prawdopodobne, w Myślenicach na karierę w polityce nie bardzo miałaby szansę, patrzmy realnie nie przez różowe okulary. I nie chodzi o to czy jej decyzja była dobra czy zła, każdy ma prawo wyboru. Ale swoim postępowaniem ta osoba przeczy sama sobie. Zmiana frontu z dnia na dzień nie jest wyrazem uczciwości i odwagi lecz zakłamania, nie chodzi o troskę o miasto i mieszkańców, lecz o własny interes.

  15 14
 • 13 kwi

  Na miejscu pana Macieja obawiałbym się że ta reklama z panią B.... w tle może przynieść odwrotny skutek... tak jak nic nie bierze się z przypadku, tak i w hejcie zawsze znajdzie się ziarenko prawdy...trzeba wczytać się w to co między słowami.

  15 13
 • 12 kwi

  Pewnie nazajutrz znowu poczytamy jak druga niedoszła Pani Burmistrzyni, z podobnym zdjęciem ogłosi że popiera Macieja, aby atmosfera przed drugą turą jeszcze bardziej się podgrzała.

  19 5
 • 12 kwi

  Nie od dziś wiadomo, że ta pani zawdzięcza swoją karierę w Urzędzie właśnie dzięki byłemu burmistrzowi Maciejowi i ona za nim w ogień pójdzie. Jej decyzja nie powinna więc dziwić. To dzięki niemu ma miłą, ciepłą posadkę i pracę zapewnioną pewnie aż do emerytury. Jak obecny burmistrz ją zwolni, na pewno znajdą jej równie dobrą posadę w Starostwie. Tak więc pani nie ma co się obawiać o swoją przyszłość zawodową. Jej wybór, jej kariera w obecnej pracy zawisła na włosku, nie zdobyła posady burmistrzyni miasta, poparcie nie było za wysokie , a jak wiadomo tonący brzytwy się chwyta. Nie mniej to jej wybory, jej decyzję, czy zaowocują czas pokaże.

  22 18

Wybory Samorządowe 2024. Kampania na ostatniej prostej. Na Zarabiu bieg z Maćkiem

 • 17 godz.

  Zapewne wiele wyborców tej pani teraz żałuję swojej decyzji. I nie oceniając jej decyzji ani wyborów, zapewnie wielu z nich nie umknęło jej dwuznaczne zachowanie. Lansowanie się najpierw z obecnym burmistrzem a potem z jego kontrkandydatem w wyborach sprawia że nie jest ona wiarygodna, zarówno w tym co robi a jeszcze bardziej w tym co mówi, . Ludzie mają swój rozum i oczy. Ci którzy przejrzeli już na oczy na pewno nie pójdą w ślad tej pani. I żeby nie było to nie jest hejt , ani ubliżanie komukolwiek.

  15 30

Wybory Samorządowe 2024. W Myślenicach druga tura między Jarosławem Szlachetką i Maciejem Ostrowskim

 • 8 kwi

  Odnośnie wyborów, jeden z kandydatów Jarosław S. miał więcej o 1399 głosów niż Maciej O, czyli pierwszą turę wyborów zwyciężył, to z jakiej racji ta druga tura wyborów ma być?

  3 23

Czy Myślenicom przysłużyło by się powstanie drugiego samorządowego żłobka?

 • 8 gru 2022

  Witajcie. O założeniu wątku odnośnie zapewnienia opieki najmłodszym mieszkańcom naszego miasta już jakiś czas temu myślałam. Od kilku lat obserwujemy rozwój naszego
  miasta i nie ma wątpliwości że to duży plus. Powstają nowe galerie, miejsca spędzania wolnego czasu czy dla dzieci, młodzieży czy dorosłych, pełno nowych inwestycji, tu coś remontują, tu coś budują, wspaniałe. Mamy tyle szkół i przedszkoli, a tylko jeden państwowy żłobek. Większość rodziców, w w większości mam, staje przed dylematem czy iść na wychowawcze czy wrócić do pracy, aby tej pracy później nie stracić. Niestety liczba miejsc w naszym państwowym żłobku jest ograniczona. Czyż nie wspaniałą inicjatywą ze strony władz rządzących byłoby utworzenie kolejnej takiej placówki? Prywatne żłobki kosztują, na płatne wychowawcze też nie każdy się zakwalifikuje, wymogiem jest tu niski próg dochodowy. Czy kolejną inwestycją nie powinno być stworzenie drugiego samorządowego żłobka, co o tym myślicie? Może wątek da też do myślenia obecnym i przyszłym zarządcom naszej gminy, tym samym i naszego miasta. Czy waszym zdaniem Myślenicom przysłużyło by się powstanie drugiego samorządowego żłobka?

  6 1

Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 29 wrz 2022

  Dzięki.

 • 29 wrz 2022

  Ok dzięki.

 • 28 wrz 2022

  Czy ktoś się orientuje jaka jest obecna cena biletów ( mam na myśli busy) z Myślenic do Krakowa?

  3

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

 • 4 wrz 2020

  Czy ktoś się orientuje czy to prawda, że w jednej z myślenickich podstawówek pojawiło się podejrzenie przypadku korona wirusa? Podsłyszane od klientek jednego z marketów spożywczych , choć nigdzie o tym jeszcze nie pisano. Może ktoś z forum jest w temacie?

  20 12

500+

 • 28 lis 2019

  Czy wypaco o wam dzis 500 plus, ponoc mialo byc dzis wyplacane, ale do nas dzis nic nie doszlo?

  1 6
 • 28 lis 2019

  Drodzy rodzice czy otrzymaliscie dzia 500+ za listopad? Ponoc miały byc dzis wypłaty?

  1 6

Co z matami na placu zabaw?

 • 22 cze 2019

  Na Ogrodowej sprzydala by sie jeszcze jakaś kamera monitoringu, na drugi dzien po oddaniu nowej zjezdzalni do użytkowania statszym dzieciom ( takim w wieku od 11-13 lat) bardzo się nudzilo i postanowili powyrywac łańcuchy do wspinania się na zjezdzalnie, nie mówiąc juz o pourywanych huśtawkach. Takie akty wandalizmu szczególnie wśród nastolatków,.powinno sie eliminowac. Kamera być moze zapobieglaby takim wydarzeniom. Mozna by przywolac do odpowiedzialnosci osoby nizczące publiczne mienie, jakies prace społeczne lub kary pieniezne z pewnością zniechęciłby by do niszczenia placu zabaw.

  14 1
 • 21 cze 2019

  Czy ktoś się orientuje kiedy będą kładzione maty bezpieczeństwa na placu zabaw przy ulicy Ogrodowej? Projekt przeszedł, a mat jak nie było tak nie ma. A tu kolejne głosowanie na budżet obywatelski się zbliża i się zastanawiam czy warto głosować na kolejny, skoro jeszcze za poprzedni rok nie wszystko zostało zrealizowane. Poprostu żal mi tych dzieciaków, które wspinając się na drabinki lądują ma twardym i kującym podłożu. Czy ktoś orientuje się kiedy zamierzają działać w tym temacie?

  8

Papież Franciszek otrzymał kopię obrazu Matki Boskiej Myślenickiej

 • 12 paź 2018

  Obraz jest wizerunkiem Matki Bożej, jednym z wielu, jest pięknym wyobrażeniem Matki Boga przez tego kto go namalował, jego wizję, jego wyobrażeniem o niej, ma nam przybliżyc. jej wizerunek. Ludzie modląc się patrzą na obraz, ale tak w rzeczywistości modlą się do Matki Boga, nie modlą się do obrazu, który ma nam jedynje przybliżyc jej wizerunek modlą się do Boga za pośrednictwem Maryji , nie modlą sie do obrazu, który jest jedynie przedmiotem wyobrażenia Maryji czy Jezusa. Widocznie twoje wyobrażenie o wierze katolickiej niestety jest bardzo płytkie. Dobrze jest osądzać, cytując pismo św, ale powiedziane jest że tak jak obrazy tak słów w piśmie nie należy brać bardzo dosłownie, przede wszystkim trzeba je zrozumieć i przełożyć na dzisiejsze czasy. Poza tym nie bedziemy sądzeni nie tylko z tego że się modlimy, ale z tego co uczyniliśmy wobec siebie i innych. ... Jak ktoś kiedyś pięknie napisał że wiara bez dobrych uczynków nawet ta najgorliwsza jest martwa. Kościoł katolicki można osądzać na wiele sposobów , ale nie można zarzucać mu że w swojej nauce oczernia wyznawców innych chrześcijańskich religii. Wiara jest indywidualną sprawą każdego wierzącego człowieka, i myślę że nie nam oceniać jest to w co wierzy i jak wierzy.

  8 7

Myślenice: Rodzina szuka Weroniki Muniak

 • 4 mar 2018

  Mi też żal rodziców tej dziewczyny, tym bardziej że syn mojej koleżanki, potwierdził że na jej FB rzeczywiście znajdowały się treści o tematyce samobójczej, satanistycznej. Co nie świadczy o tym że dziewczyna jest zła, może wpadła w złe towarzystwo. Jest nieletnia, może poznała kogos pełnoletniego kto pomógł w jej ucieczce. Tak było w przypadku zaginionej 15 latki z okolic Krakowa, niedawna sprawa - jak się później okzało postanowiła sobie zrobić wakacje z starszym od siebie mężczyzną - po 2 tygodniach ktoś ją rozpoznał i policja przywiozła ja do domu.Poprostu czasami dajemy swoim dzieciom za dużo swobody, obdarzamy nadmiernym zaufaniem, i czasami niestety dochodzi do takich sytuacji jak ta. Bardzo przydatne informacje nat poszukiwania bliskiego na własną rękę jest na portalu zaginieni pl.
  Między innymi znajdują się tam takie informacje jak szukać:
  Mieszkanie i okolica
  Jeśli znasz trasę, którą miała przebyć osoba zaginiona – prześledź ją krok po kroku, przystanek po przystanku, odwiedź z plakatem każdy sklep, stację benzynową, zapytaj osób tam pracujących czy nie rozpoznają osoby z plakatu.
  Sprawdź dostępne, a należące do osoby zaginionej billingi rozmów telefonicznych, wyciągi z kart bankowych i kredytowych. Niestety niektóre informacje są udzielane tylko policji lub prokuraturze.
  Przejrzyj rzeczy zaginionego – komputer, zapiski, notatki. Choć jest to naruszenie prywatności Twojego bliskiego, to być może właśnie tam znajdziesz wskazówki, które mogą pomóc i być może uratować bliską osobę.
  Internet
  Poszukaj śladów zaginionego w internecie – fora dyskusyjne na stronach np. o hobby Twojego bliskiego, czy o muzyce, której jest fanem; portale społecznościowe typu Facebook, nk.pl. Być może wpisy i aktywność tuż przed zaginięciem dadzą Ci jakąś wskazówkę co mogło być przyczyną zaginięcia
  To tylko dwie z niektórych możliwości, tu podaje link do strony
  http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/wsparcie-dla-rodzin/informacje-dla-rodzin-zaginionych/jak-szukac-samodzielnie/
  NA PEWNO NIE ZASZKODZI ZGŁOSIĆ OSOBĘ DO FUNDACJI OSÓB ZAGINIONYCH ITAKA - podaje linka do nich, mają na swoim koncie wiele sukcesów - mogą być skuteczniejsi niż np Facebook, oto link: http://www.zaginieni.pl/ . Tym bardziej że mają na swoim portalu wiele sukcesów i współpracują z policją i i innym służbami w naszym kraju.
  Ps. Mam nadzieje że odnajdzie się wasza pociecha, i że to wydarzenie pozostanie tylko wspomnieniem, z którego i córka i Państwo wyciągną jakieś wnioski, naukę , aby już coś takiego nie miało już miejsca.

  76 5

Myślenice: Gorąco? Co powiecie na kurtyny wodne?

 • 2 sie 2017

  Nie wiem skąd tyle minusów odnośnie mojego sprzeciwu utworzenia kurtyn na placu zabaw na osiedlu. Zabierać dzieciom trochę terenu aby wstawić coś co ma tylko sezonową rację bytu i to jeszcze nie na każdy dzień wakacji do wykorzystania, nasze polskie lato jest takie jakie jest, to nie Karaiby. Wierzcie mi że nie każda mama będzie skakać z radości gdy po każdym wyjściu na ogródek pociecha będzie cała mokra, nie każdy nosi ubrania na przebranie, a jak dziecko pogoni w takich mokrych ciuszkach, a nie daj boże większy wiatr zawieje lub gdy nagle zrobi się chłodno o zapalenie płuc czy zapalenie oskrzeli nie trudno, a potem się zastanawiamy skąd tyle dzieci błąka się po szpitalach lub choruje w domu. Lokalizacja kurtyn na ogródku to zły pomysł, widzę że coś tam już zaczęli kopać - jedneń dzień pokopali i robota czeka, nie wiadomo do kiedy i też nie wiadomo co tam zrobią, miejmy nadzieje że nie pod kurtyny. Udoskonalcie plac zabaw, bo pozostawia on wiele do życzenia jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech, ale w inny sposób, aniżeli jakże cudowna kurtyna wodna

  9 26
 • 1 sie 2017

  Co do lokalizacji gdyby jedna pomysł kurtyn wodnych przeszedł to uważam że ogródek czyli plac zabaw na osiedlu odpada. Sam plac zabaw nie jest za duży, wyodrębnienie miejsca pod kurtyny wodne też zajmie trochę terenu, a odbędzie się to kosztem karuzeli, zjeźdzalni itp. Czy warto zabierać kilka tych atrakcji dzieciakom na rzecz sezonowej atrakcji, użytecznej tylko w lecie. Plac zabaw trzeba odnowić, dać bezpieczną nawierzchnię, dołożyć jakieś nowe zjeżdzalnie , hustawki czy karuzelę. Plac zabaw też jest jedynym miejscem na osiedlu gdzie można znaleźć odrobinę cienia, bo na tym drugim bardzo fajnym zresztą niestety brakuje cienia, w upały tam nie da się przebywać, jakieś drzewka by się tam sprzydały, ale za nim by urosły to tez trochę czasu musiało by minąć. I koniecznie jeszcze jeden żłobek by sie sprzydał w Myślenicach, jedna taka placówka to stanowczo za mało.

  16 64
 • 1 sie 2017

  Duzo korzystniejsze byłoby utworzenie kąpieliska na Zarabiu. Przez prace budowlane dróg nasza rodzima rzeka ucierpiała najbardziej. Kto pamięta czasy kiedy z całą rodziną szło sie w letnie dni szło sie popływac nad rabę. Teraz to nie ma nawet gdzie popływac bo rzeka płytka di kostek, jedynie na niewielkim odcinku na nowym jazie da sie bardziej zanurzyc. Zarabie traci na atrakcyjności , i nie pomoze to budowa parku liniowego czy kolejnego toru dla gokartów. Myślenicom najbardziej przydałoby sie kąpielisko z prawdziwego zdarzenia z plażą. Niestety nasze Zarabie upada niestety, a mogłoby by byc inaczej. A wy co myślicie? Kurtyna wodna czy kąpielisko , co byłoby lepsze?

  59 62

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

 • 6 gru 2016

  Moja szwagierka ma zapalenie kłębuszków nerkowych, leczy się już od ponad 2 lat, jakiś tydzień temu dowiedziała się że jest w 3 tyg ciąży ( ciąza nieplanowana ze wzgledu na stan zdrowia, poprostu stosowana od dłuższego czasu metoda antykoncepcji zawiodła), lekarz nakazał rejestrację w klinice patologi ciązy, czy ktoś się orientuje czy w Myślenicach taka działa? Z góry proszę o pomocne odpowiedzi. W przypadku takich schorzeń, jeżeli ciąże uda się donosić, zapewnie będzie miała cesarkę - czy też płatną jak tu niektóre z pań piszą. Czy ktoś zna takie przypadki.

DOMY NA SPRZEDAŻ W MYŚLENICACH

 • 19 maj 2015

  Czy ktoś wie jak potoczyły się losy tego domu, kiedyś moja rodzina interesowała się nim - pytam tylko z ciekawości czy ktoś go może kupił?

  4 3

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2015/2016

 • 3 mar 2015

  dzięki za informację :)

  2
Kobieta szuka pracy biurowej od maja na terenie Myślenic i bliskich okolic

Kobieta szuka pracy biurowej od maja na terenie Myślenic i bliskich okolic

Dzień dobry! Pilnie poszukuję od maja pracy o charakterze administracyjno-biurowym na terenie Myślenic, Dobczyc,Sułkowic. Posiadam wykształcenie wyższe oraz około 11-letnie doświadczenie w pracy administracyjno biurowej, zajmując się nie tylko pracami biurowymi, ale i obsługą klienta. Pracowałam na...

Myślenice 19 mar
Podejmiemy współpracę z psychologiem dziecięcym

Podejmiemy współpracę z psychologiem dziecięcym

Specjalistyczne Centrum Edukacyjne pilnie podejmie współpracę z psychologiem dziecięcym z doświadczeniem. Praca w placówce na terenie Myślenic. Warunki pracy i zatrudnienia do ustalenia na rozmowie kwalifikacyjnej (stawka godzinowa). Praca w godzinach popołudniowych od poniedz do piątku. Zaintereso...

Myślenice 19 mar