Czy Myślenicom przysłużyło by się powstanie drugiego samorządowego żłobka?

 • 8 gru 2022

  Witajcie. O założeniu wątku odnośnie zapewnienia opieki najmłodszym mieszkańcom naszego miasta już jakiś czas temu myślałam. Od kilku lat obserwujemy rozwój naszego
  miasta i nie ma wątpliwości że to duży plus. Powstają nowe galerie, miejsca spędzania wolnego czasu czy dla dzieci, młodzieży czy dorosłych, pełno nowych inwestycji, tu coś remontują, tu coś budują, wspaniałe. Mamy tyle szkół i przedszkoli, a tylko jeden państwowy żłobek. Większość rodziców, w w większości mam, staje przed dylematem czy iść na wychowawcze czy wrócić do pracy, aby tej pracy później nie stracić. Niestety liczba miejsc w naszym państwowym żłobku jest ograniczona. Czyż nie wspaniałą inicjatywą ze strony władz rządzących byłoby utworzenie kolejnej takiej placówki? Prywatne żłobki kosztują, na płatne wychowawcze też nie każdy się zakwalifikuje, wymogiem jest tu niski próg dochodowy. Czy kolejną inwestycją nie powinno być stworzenie drugiego samorządowego żłobka, co o tym myślicie? Może wątek da też do myślenia obecnym i przyszłym zarządcom naszej gminy, tym samym i naszego miasta. Czy waszym zdaniem Myślenicom przysłużyło by się powstanie drugiego samorządowego żłobka?

  6 1

Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 29 wrz 2022

  Dzięki.

 • 29 wrz 2022

  Ok dzięki.

 • 28 wrz 2022

  Czy ktoś się orientuje jaka jest obecna cena biletów ( mam na myśli busy) z Myślenic do Krakowa?

  3

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

 • 4 wrz 2020

  Czy ktoś się orientuje czy to prawda, że w jednej z myślenickich podstawówek pojawiło się podejrzenie przypadku korona wirusa? Podsłyszane od klientek jednego z marketów spożywczych , choć nigdzie o tym jeszcze nie pisano. Może ktoś z forum jest w temacie?

  20 12

500+

 • 28 lis 2019

  Czy wypaco o wam dzis 500 plus, ponoc mialo byc dzis wyplacane, ale do nas dzis nic nie doszlo?

  1 6
 • 28 lis 2019

  Drodzy rodzice czy otrzymaliscie dzia 500+ za listopad? Ponoc miały byc dzis wypłaty?

  1 6

Co z matami na placu zabaw?

 • 22 cze 2019

  Na Ogrodowej sprzydala by sie jeszcze jakaś kamera monitoringu, na drugi dzien po oddaniu nowej zjezdzalni do użytkowania statszym dzieciom ( takim w wieku od 11-13 lat) bardzo się nudzilo i postanowili powyrywac łańcuchy do wspinania się na zjezdzalnie, nie mówiąc juz o pourywanych huśtawkach. Takie akty wandalizmu szczególnie wśród nastolatków,.powinno sie eliminowac. Kamera być moze zapobieglaby takim wydarzeniom. Mozna by przywolac do odpowiedzialnosci osoby nizczące publiczne mienie, jakies prace społeczne lub kary pieniezne z pewnością zniechęciłby by do niszczenia placu zabaw.

  14 1
 • 21 cze 2019

  Czy ktoś się orientuje kiedy będą kładzione maty bezpieczeństwa na placu zabaw przy ulicy Ogrodowej? Projekt przeszedł, a mat jak nie było tak nie ma. A tu kolejne głosowanie na budżet obywatelski się zbliża i się zastanawiam czy warto głosować na kolejny, skoro jeszcze za poprzedni rok nie wszystko zostało zrealizowane. Poprostu żal mi tych dzieciaków, które wspinając się na drabinki lądują ma twardym i kującym podłożu. Czy ktoś orientuje się kiedy zamierzają działać w tym temacie?

  8

Papież Franciszek otrzymał kopię obrazu Matki Boskiej Myślenickiej

 • 12 paź 2018

  Obraz jest wizerunkiem Matki Bożej, jednym z wielu, jest pięknym wyobrażeniem Matki Boga przez tego kto go namalował, jego wizję, jego wyobrażeniem o niej, ma nam przybliżyc. jej wizerunek. Ludzie modląc się patrzą na obraz, ale tak w rzeczywistości modlą się do Matki Boga, nie modlą się do obrazu, który ma nam jedynje przybliżyc jej wizerunek modlą się do Boga za pośrednictwem Maryji , nie modlą sie do obrazu, który jest jedynie przedmiotem wyobrażenia Maryji czy Jezusa. Widocznie twoje wyobrażenie o wierze katolickiej niestety jest bardzo płytkie. Dobrze jest osądzać, cytując pismo św, ale powiedziane jest że tak jak obrazy tak słów w piśmie nie należy brać bardzo dosłownie, przede wszystkim trzeba je zrozumieć i przełożyć na dzisiejsze czasy. Poza tym nie bedziemy sądzeni nie tylko z tego że się modlimy, ale z tego co uczyniliśmy wobec siebie i innych. ... Jak ktoś kiedyś pięknie napisał że wiara bez dobrych uczynków nawet ta najgorliwsza jest martwa. Kościoł katolicki można osądzać na wiele sposobów , ale nie można zarzucać mu że w swojej nauce oczernia wyznawców innych chrześcijańskich religii. Wiara jest indywidualną sprawą każdego wierzącego człowieka, i myślę że nie nam oceniać jest to w co wierzy i jak wierzy.

  8 7

Myślenice: Rodzina szuka Weroniki Muniak

 • 4 mar 2018

  Mi też żal rodziców tej dziewczyny, tym bardziej że syn mojej koleżanki, potwierdził że na jej FB rzeczywiście znajdowały się treści o tematyce samobójczej, satanistycznej. Co nie świadczy o tym że dziewczyna jest zła, może wpadła w złe towarzystwo. Jest nieletnia, może poznała kogos pełnoletniego kto pomógł w jej ucieczce. Tak było w przypadku zaginionej 15 latki z okolic Krakowa, niedawna sprawa - jak się później okzało postanowiła sobie zrobić wakacje z starszym od siebie mężczyzną - po 2 tygodniach ktoś ją rozpoznał i policja przywiozła ja do domu.Poprostu czasami dajemy swoim dzieciom za dużo swobody, obdarzamy nadmiernym zaufaniem, i czasami niestety dochodzi do takich sytuacji jak ta. Bardzo przydatne informacje nat poszukiwania bliskiego na własną rękę jest na portalu zaginieni pl.
  Między innymi znajdują się tam takie informacje jak szukać:
  Mieszkanie i okolica
  Jeśli znasz trasę, którą miała przebyć osoba zaginiona – prześledź ją krok po kroku, przystanek po przystanku, odwiedź z plakatem każdy sklep, stację benzynową, zapytaj osób tam pracujących czy nie rozpoznają osoby z plakatu.
  Sprawdź dostępne, a należące do osoby zaginionej billingi rozmów telefonicznych, wyciągi z kart bankowych i kredytowych. Niestety niektóre informacje są udzielane tylko policji lub prokuraturze.
  Przejrzyj rzeczy zaginionego – komputer, zapiski, notatki. Choć jest to naruszenie prywatności Twojego bliskiego, to być może właśnie tam znajdziesz wskazówki, które mogą pomóc i być może uratować bliską osobę.
  Internet
  Poszukaj śladów zaginionego w internecie – fora dyskusyjne na stronach np. o hobby Twojego bliskiego, czy o muzyce, której jest fanem; portale społecznościowe typu Facebook, nk.pl. Być może wpisy i aktywność tuż przed zaginięciem dadzą Ci jakąś wskazówkę co mogło być przyczyną zaginięcia
  To tylko dwie z niektórych możliwości, tu podaje link do strony
  http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/wsparcie-dla-rodzin/informacje-dla-rodzin-zaginionych/jak-szukac-samodzielnie/
  NA PEWNO NIE ZASZKODZI ZGŁOSIĆ OSOBĘ DO FUNDACJI OSÓB ZAGINIONYCH ITAKA - podaje linka do nich, mają na swoim koncie wiele sukcesów - mogą być skuteczniejsi niż np Facebook, oto link: http://www.zaginieni.pl/ . Tym bardziej że mają na swoim portalu wiele sukcesów i współpracują z policją i i innym służbami w naszym kraju.
  Ps. Mam nadzieje że odnajdzie się wasza pociecha, i że to wydarzenie pozostanie tylko wspomnieniem, z którego i córka i Państwo wyciągną jakieś wnioski, naukę , aby już coś takiego nie miało już miejsca.

  76 5

Myślenice: Gorąco? Co powiecie na kurtyny wodne?

 • 2 sie 2017

  Nie wiem skąd tyle minusów odnośnie mojego sprzeciwu utworzenia kurtyn na placu zabaw na osiedlu. Zabierać dzieciom trochę terenu aby wstawić coś co ma tylko sezonową rację bytu i to jeszcze nie na każdy dzień wakacji do wykorzystania, nasze polskie lato jest takie jakie jest, to nie Karaiby. Wierzcie mi że nie każda mama będzie skakać z radości gdy po każdym wyjściu na ogródek pociecha będzie cała mokra, nie każdy nosi ubrania na przebranie, a jak dziecko pogoni w takich mokrych ciuszkach, a nie daj boże większy wiatr zawieje lub gdy nagle zrobi się chłodno o zapalenie płuc czy zapalenie oskrzeli nie trudno, a potem się zastanawiamy skąd tyle dzieci błąka się po szpitalach lub choruje w domu. Lokalizacja kurtyn na ogródku to zły pomysł, widzę że coś tam już zaczęli kopać - jedneń dzień pokopali i robota czeka, nie wiadomo do kiedy i też nie wiadomo co tam zrobią, miejmy nadzieje że nie pod kurtyny. Udoskonalcie plac zabaw, bo pozostawia on wiele do życzenia jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech, ale w inny sposób, aniżeli jakże cudowna kurtyna wodna

  9 26
 • 1 sie 2017

  Co do lokalizacji gdyby jedna pomysł kurtyn wodnych przeszedł to uważam że ogródek czyli plac zabaw na osiedlu odpada. Sam plac zabaw nie jest za duży, wyodrębnienie miejsca pod kurtyny wodne też zajmie trochę terenu, a odbędzie się to kosztem karuzeli, zjeźdzalni itp. Czy warto zabierać kilka tych atrakcji dzieciakom na rzecz sezonowej atrakcji, użytecznej tylko w lecie. Plac zabaw trzeba odnowić, dać bezpieczną nawierzchnię, dołożyć jakieś nowe zjeżdzalnie , hustawki czy karuzelę. Plac zabaw też jest jedynym miejscem na osiedlu gdzie można znaleźć odrobinę cienia, bo na tym drugim bardzo fajnym zresztą niestety brakuje cienia, w upały tam nie da się przebywać, jakieś drzewka by się tam sprzydały, ale za nim by urosły to tez trochę czasu musiało by minąć. I koniecznie jeszcze jeden żłobek by sie sprzydał w Myślenicach, jedna taka placówka to stanowczo za mało.

  16 64
 • 1 sie 2017

  Duzo korzystniejsze byłoby utworzenie kąpieliska na Zarabiu. Przez prace budowlane dróg nasza rodzima rzeka ucierpiała najbardziej. Kto pamięta czasy kiedy z całą rodziną szło sie w letnie dni szło sie popływac nad rabę. Teraz to nie ma nawet gdzie popływac bo rzeka płytka di kostek, jedynie na niewielkim odcinku na nowym jazie da sie bardziej zanurzyc. Zarabie traci na atrakcyjności , i nie pomoze to budowa parku liniowego czy kolejnego toru dla gokartów. Myślenicom najbardziej przydałoby sie kąpielisko z prawdziwego zdarzenia z plażą. Niestety nasze Zarabie upada niestety, a mogłoby by byc inaczej. A wy co myślicie? Kurtyna wodna czy kąpielisko , co byłoby lepsze?

  59 62

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

 • 6 gru 2016

  Moja szwagierka ma zapalenie kłębuszków nerkowych, leczy się już od ponad 2 lat, jakiś tydzień temu dowiedziała się że jest w 3 tyg ciąży ( ciąza nieplanowana ze wzgledu na stan zdrowia, poprostu stosowana od dłuższego czasu metoda antykoncepcji zawiodła), lekarz nakazał rejestrację w klinice patologi ciązy, czy ktoś się orientuje czy w Myślenicach taka działa? Z góry proszę o pomocne odpowiedzi. W przypadku takich schorzeń, jeżeli ciąże uda się donosić, zapewnie będzie miała cesarkę - czy też płatną jak tu niektóre z pań piszą. Czy ktoś zna takie przypadki.

DOMY NA SPRZEDAŻ W MYŚLENICACH

 • 19 maj 2015

  Czy ktoś wie jak potoczyły się losy tego domu, kiedyś moja rodzina interesowała się nim - pytam tylko z ciekawości czy ktoś go może kupił?

  4 3
 • 18 gru 2014

  O tanią działkę w Myślenicach trudno, praktycznie wszystkie ceny zaczynają się od 100000, tak więc moja kuzynka latem ma rozglądnąć sie za jakimś mieszkaniem.

  2
 • 15 gru 2014

  Tak mało miejsca, mały szczegół a tak wiele znaczy, nie ma gdzie nawet blaszaka postawić, sąsiedztwo też ma znaczenie - rodzinie z małymi dziećmi, zależy na tym aby dom był bezpieczny i dało się w nim mieszkać, to samo tyczy się otoczenia, no cóż rozmawiałam z zainteresowanymi i powoli zaczynają oswajać się z myślą ze nie kupią tego domu,,,

  5
 • 15 gru 2014

  Byłam też na oględzinach tego domu, razem z kuzynką i jej mężem, w domu przynajmniej na dole są ślady tego że ktoś tam mieszkał przedtem, piętro nie wykończone, podobno właściciele mili problemy finansowe. Macie rację dla przeciętnej rodziny z dwójką małych dzieci taki remont to duży koszt. Najbardziej co mnie przeraziło to ten potok płynacy koło domu, na pewno często ten dom podmywa. Rozmawialam już z kuzynką na temat tego domu i odradzałam. Gdyby nie ten potok za ogrodzeniem, może jeszcze jakoś przebolało by się małą wielkość działki, można było by było wykończyć i odremontować sam dół, a potem jeszcze kiedyś tam górę w miarę możliwości. Mi też sie marzy kiedyś zamiana mojego m2 na większe, też przez chwilę myślałam o tym domu (na początku myśleliśmy ze może my go kupimy, ale nie jest nam jeszcze tak źle, mieścimy się jakoś z jednym dzieckiem, a poza tym mamy swa pokoje a nie kawalerkę), tez mamy dziecko, niestety ten strumyk koło domu nie wzbudziła naszego zaufania. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi , naprawdę były pomocne. No cóż będą się dalej rozglądać.

  5
 • 15 gru 2014

  Potrzebuje informacji odnośnie domu na ulicy Średniawskiego, moja kuzynka z mężem szukają jakiegoś niedrogiego domu, nawet oglądali jeden, na niewielkiej działce. Zaznaczę że jest to rodzina z dwojgiem małych dzieci. Czy ktoś może ma informację nt tego domu , obecnie gniotą sie w ciasnej kawalerce z dwójką małych dzieci ( 3 latka, 1 rok). Link do domu to ihttp://myslenice.domiporta.pl/nieruchomosci/sprzedam-dom-myslenice-147m2/133371094?clicksource=standard
  Bardzo proszę o pomoc, może ktoś zna właściciela. Dom jest do remontu, zastaniawia mnie tylko, czemu mimo spadku ceny nikt nie decyduje się na zakup. Może ktoś wie, moja kuzynka z mężem zastanawiają się nad nim, może ktoś zna historie tego domu. Proszę o pomoc.

  3 1

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2015/2016

 • 3 mar 2015

  dzięki za informację :)

  2
 • 2 mar 2015
  btwin napisał/a:

  W ubiegłym roku wszystkie dzieci z gminy zostały przyjęte, których rodzice złożyli podanie. W tym roku jest "zacięta walka" o dzieci bo zostały wolne oddziały po 6-latkach. W 6-tce najmłodszy oddział to nawet dzieci ok 2,5 lat. Co ciekawe to przedszkole od września ma być otwarte od 6.30 aż do 18, jako jedyne państwowe przedszkole będzie otwarte tak długo. Jak masz pytania to pisz na maila, odpiszę, nie chcę być posądzona o reklamę. Oczywiście moje dziecko też tam chodzi i jestem zadowolona nawet bardzo.

  Też mam nadzieje że wszystkie dzieci i w tym roku zostaną przyjęte, dużo dobrego słyszałam o tym przedszkolu i mam znajomych którzy mają tam swoje pociechy - dzieciaki zadowolone. A mam jeszcze pytanko, bo dziecko na razie będe mieć dziecko w przedszkolu do 15, może się to zmienić - czy jest możliwa zmiana godzin np z 15 do 16?.Czy ktoś sie orientuje jak sprawa wygląda ze zamianą czasu pobytu dziecka w tym przedszkolu, u mnie w pracy różnie bywa, rozglądam się obecnie za czymś innym od wakacji, przy równoważnym trybie pracy ciężko będzie mi pogodzić pracę, przedszkole , dom - więc myślę o zmianie pracy lub przejście u siebie na niepełny etat, wychowawcze powoli mi się kończy, więc trzeba już coś myśleć co dalej, aby było dobrze.

  6 4
 • 2 mar 2015

  Założyłam ten wątek, gdyż złożyłam wniosek o przyjęcie do przedszkola nr 6 w Myślenicach. Bardzo zależy mi aby tam się dostało, ze względu na lokalizację i fakt że u mnie wszyscy pracują, ja też nie zawsze będę dała radę odebrać dziecko, więc mam dwie osoby z rodziny, które mogłby zrobić to po swojej pracy, a pracują niedaleko tego przedszkola. Na wniosku napisałam tylko jedno przedszkole, co w sytuacji gdyby nie dostało się ono do tego przedszkola, a we wniosku nie uwzględniłam innych przedszkoli. Jak wygląda tak zwana rekrutacja uzupełniająca - czy trzeba składać wniosek tylko do wybranego przedszkola czy można jeszcze do innych. Może ktoś wie coś na ten temat? Bardzo proszę o pomoc.

  3 1

BUDOWA NOWEJ KOTŁOWNI NA OSIEDLU 1000 LECIA

 • 19 gru 2014

  Ciekawe jak sie ta sprawa zakończy , z tego co wiem większość była na NIE.

  2 2
 • 18 gru 2014

  Czy ktoś się orientuje jak się zakończyła sprawa z tą kotłownią, jaki był wynik ankiet i co zamierzają w tej sprawie zrobić?

  2 2