Myślenice. Zmiany w składzie rady. Dwa nowe mandaty, jeden ciągle pod znakiem zapytania

 • 21 maj

  Pani Basia pewnie dalej nie dopełniła formalności, z stąd ten znak zapytania, a niby tak owocnie miało być.

  7

Barbara Bylica bez mandatu radnej? Komisarz Wyborczy wydał postanowienie w tej sprawie

 • 4 maj

  Będąc wieloletnim pracownikiem Urzędu, na pewno znała terminy co gdzie i kiedy się załatwia. Po prostu pani Barbara, dalej woli grać rolę pokrzywdzonej, zwalać swoje zaniedbanie lub celowe działanie na innych, w tym wypadku na Biuro Rady. Jeżeli czuje się niekomfortowo lub nieswojo chcąc objąć stanowisko radnej, powinna sama zrezygnować z tej funkcji. Zaniedbanie i niedopełnienie formalności nastąpiło z jej strony. Ponoć stołek jej w Urzędzie Wojewódzkim szykują (wiele razy na forum w czasie wyborów padały te słowa), to na co jej mandat radnej w małym miasteczku.

  27 1

Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

 • 18 kwi

  Czy pani Basia jak będzie odchodzić z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice ( ponoć jak ktoś pisał posadkę w Urzędzie Wojewódzkim jej już szykują) też otrzyma sowitą nagrodę rzędu kilkudziesięciu tysięcy z urzędowej kasy w przypadku gdyby Pan Maciej objął stanowisko burmistrza. Były pan Burmistrz znany był w przeszłości z hojności dla swoich powiernic i pracownic, jakby ktoś chciał coś więcej przypomnieć sobie na ten temat odsyłam do audytu https://esedno.pl/audyt-gminy-myslenice-ujawniony/
  Hojność nie ma tu granic, a tu wszystko z państwowej kasy szło nic tylko takiego szefa po rękach całować no i głosować. Zanim pójdziecie do urn, głosujecie zgodnie z Waszym sumieniem i przekonaniem że to dobry wybór.

  .

  4
 • 16 kwi

  Niestety jest to kampania z ruchem feministycznym w tle. Myślę że niektóre osoby powinny pogodzić się z tym że nie dostały się do drugiej tury wyborów. Lans, robienie z siebie ofiary, która nie ma prawa głosu i jest hejtowana przy jednoczesnym podkreślaniu swojej siły, publiczne występowanie i sianie zamętu już powoli przekracza granicę dobrego smaku. Przypomnijmy że to nie panią B, będziemy wybierać 21 kwietnia. Pani odważyła się i zastartowała ( brawo za odwagę) nie udało się trzeba się z tym pogodzić, podnieść głowę do góry i iść dalej do przodu, niekoniecznie przez robienie szumu wokół siebie i innych. Z całym szacunkiem, można pokusić się o stwierdzenie że w social mediach i wszędzie więcej pani Basi niż samych kandydatów. Czy też ktoś z Was komentujących odniósł takie wrażenie?

  7 3
 • 15 kwi

  Nie można też wykluczyć że mogło być zupełnie odwrotnie, i ta pani wystartowała za namową oponęta. Coś mi się wydaje że to było celowo zaplanowane działanie, w polityce jak widać wszystkie chwyty dozwolone...ale jak to było na prawdę pewnie już się nie dowiemy.

  5 2
 • 14 kwi

  Może pełnomocnikiem Wojewody zostanie przejmie posadę w przypadku wygranej ( o fotel burmistrza)Pana Macieja ( gdyż jak wiadomo to on teraz pełni tę funkcję, chyba że może on równocześnie piastować te dwa jakże odpowiedzialne stanowiska)
  https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=15682

  5 3
 • 13 kwi

  To wielce prawdopodobne, w Myślenicach na karierę w polityce nie bardzo miałaby szansę, patrzmy realnie nie przez różowe okulary. I nie chodzi o to czy jej decyzja była dobra czy zła, każdy ma prawo wyboru. Ale swoim postępowaniem ta osoba przeczy sama sobie. Zmiana frontu z dnia na dzień nie jest wyrazem uczciwości i odwagi lecz zakłamania, nie chodzi o troskę o miasto i mieszkańców, lecz o własny interes.

  17 16
 • 13 kwi

  Na miejscu pana Macieja obawiałbym się że ta reklama z panią B.... w tle może przynieść odwrotny skutek... tak jak nic nie bierze się z przypadku, tak i w hejcie zawsze znajdzie się ziarenko prawdy...trzeba wczytać się w to co między słowami.

  18 19
 • 12 kwi

  Pewnie nazajutrz znowu poczytamy jak druga niedoszła Pani Burmistrzyni, z podobnym zdjęciem ogłosi że popiera Macieja, aby atmosfera przed drugą turą jeszcze bardziej się podgrzała.

  19 6
 • 12 kwi

  Nie od dziś wiadomo, że ta pani zawdzięcza swoją karierę w Urzędzie właśnie dzięki byłemu burmistrzowi Maciejowi i ona za nim w ogień pójdzie. Jej decyzja nie powinna więc dziwić. To dzięki niemu ma miłą, ciepłą posadkę i pracę zapewnioną pewnie aż do emerytury. Jak obecny burmistrz ją zwolni, na pewno znajdą jej równie dobrą posadę w Starostwie. Tak więc pani nie ma co się obawiać o swoją przyszłość zawodową. Jej wybór, jej kariera w obecnej pracy zawisła na włosku, nie zdobyła posady burmistrzyni miasta, poparcie nie było za wysokie , a jak wiadomo tonący brzytwy się chwyta. Nie mniej to jej wybory, jej decyzję, czy zaowocują czas pokaże.

  23 20

Wybory Samorządowe 2024. Kampania na ostatniej prostej. Na Zarabiu bieg z Maćkiem

 • 18 kwi

  Zanim wszyscy utoniemy w zachwytach nad gospodarnością Pana Macieja il i nie zaszkodzi poczytać jak to było gdy ten Pan odchodził ze stanowiska Burmistrza. Nagle wszystkim to umknęło
  https://esedno.pl/audyt-gminy-myslenice-ujawniony/
  I to wszystko z publicznych pieniędzy, a nagrody dla powiernic i najbliższych współpracowników. Kwota tej rekordzistki zdumiewa, jak można tak szastać pieniędzmi i do tego jeszcze publicznymi. Może i Pan jest dobry w dialogu z innymi, ale jego niegospodarności można mieć zastrzeżenia. Pani Basia odchodząc ze stanowiska ( ponoć jej stołek w Urzędzie Wojewódzkim szykują) pewnie nie mniejszą nagrodę otrzyma i to z publicznej kasy, Na to idą m.in pieniądze z naszych podatków.

  2
 • 14 kwi

  Zapewne wiele wyborców tej pani teraz żałuję swojej decyzji. I nie oceniając jej decyzji ani wyborów, zapewnie wielu z nich nie umknęło jej dwuznaczne zachowanie. Lansowanie się najpierw z obecnym burmistrzem a potem z jego kontrkandydatem w wyborach sprawia że nie jest ona wiarygodna, zarówno w tym co robi a jeszcze bardziej w tym co mówi, . Ludzie mają swój rozum i oczy. Ci którzy przejrzeli już na oczy na pewno nie pójdą w ślad tej pani. I żeby nie było to nie jest hejt , ani ubliżanie komukolwiek.

  21 31

Ewa Wincenciak-Walas: Swój głos oddam na ciebie Maciek

 • 17 kwi

  Jakoś nikogo to nie dziwi pani Ewo, zaskoczyła by nas Pani gdyby nie oddała Pani głosu Maćkowi . A tak to nic nowego, to było do przewidzenia.

  20 4

Barbara Bylica: Mimo nieuzasadnionej fali nienawiści wylanej na mnie, nie poddaje się

 • 16 kwi

  Pani Barbara bardziej była by wiarygodna i lepiej odbierana przez innych, gdyby wyszła z cienia obydwu Panów, ubiegających się o fotel Burmistrza. Gdyż na razie można odnieść takie wrażenie, że głównym jej celem jest nakręcanie kampanii Panu Maciejowi ( może jej to zlecił i sowicie za to wynagradza?) a gdzie wolność i niezależność,w takim razie.

  31 47
 • 16 kwi

  Wystarczy przyjrzeć się konkursom granatowym, organizowanym w naszej Gminie, by zauważyć jakże często ta Fundacja Owocna otrzymywała granty na swoje cele. Przypadek chyba nie...

  16 40

Wybory Samorządowe 2024. W Myślenicach druga tura między Jarosławem Szlachetką i Maciejem Ostrowskim

 • 8 kwi

  Odnośnie wyborów, jeden z kandydatów Jarosław S. miał więcej o 1399 głosów niż Maciej O, czyli pierwszą turę wyborów zwyciężył, to z jakiej racji ta druga tura wyborów ma być?

  3 23

Czy Myślenicom przysłużyło by się powstanie drugiego samorządowego żłobka?

 • 8 gru 2022

  Witajcie. O założeniu wątku odnośnie zapewnienia opieki najmłodszym mieszkańcom naszego miasta już jakiś czas temu myślałam. Od kilku lat obserwujemy rozwój naszego
  miasta i nie ma wątpliwości że to duży plus. Powstają nowe galerie, miejsca spędzania wolnego czasu czy dla dzieci, młodzieży czy dorosłych, pełno nowych inwestycji, tu coś remontują, tu coś budują, wspaniałe. Mamy tyle szkół i przedszkoli, a tylko jeden państwowy żłobek. Większość rodziców, w w większości mam, staje przed dylematem czy iść na wychowawcze czy wrócić do pracy, aby tej pracy później nie stracić. Niestety liczba miejsc w naszym państwowym żłobku jest ograniczona. Czyż nie wspaniałą inicjatywą ze strony władz rządzących byłoby utworzenie kolejnej takiej placówki? Prywatne żłobki kosztują, na płatne wychowawcze też nie każdy się zakwalifikuje, wymogiem jest tu niski próg dochodowy. Czy kolejną inwestycją nie powinno być stworzenie drugiego samorządowego żłobka, co o tym myślicie? Może wątek da też do myślenia obecnym i przyszłym zarządcom naszej gminy, tym samym i naszego miasta. Czy waszym zdaniem Myślenicom przysłużyło by się powstanie drugiego samorządowego żłobka?

  6 1

Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 29 wrz 2022

  Dzięki.

 • 29 wrz 2022

  Ok dzięki.

 • 28 wrz 2022

  Czy ktoś się orientuje jaka jest obecna cena biletów ( mam na myśli busy) z Myślenic do Krakowa?

  3

Koronawirus w myślenickiej parafii? Proboszcz w szpitalu, księża na kwarantannie

 • 4 wrz 2020

  Czy ktoś się orientuje czy to prawda, że w jednej z myślenickich podstawówek pojawiło się podejrzenie przypadku korona wirusa? Podsłyszane od klientek jednego z marketów spożywczych , choć nigdzie o tym jeszcze nie pisano. Może ktoś z forum jest w temacie?

  20 12

500+

 • 28 lis 2019

  Czy wypaco o wam dzis 500 plus, ponoc mialo byc dzis wyplacane, ale do nas dzis nic nie doszlo?

  1 6
 • 28 lis 2019

  Drodzy rodzice czy otrzymaliscie dzia 500+ za listopad? Ponoc miały byc dzis wypłaty?

  1 6

Co z matami na placu zabaw?

 • 22 cze 2019

  Na Ogrodowej sprzydala by sie jeszcze jakaś kamera monitoringu, na drugi dzien po oddaniu nowej zjezdzalni do użytkowania statszym dzieciom ( takim w wieku od 11-13 lat) bardzo się nudzilo i postanowili powyrywac łańcuchy do wspinania się na zjezdzalnie, nie mówiąc juz o pourywanych huśtawkach. Takie akty wandalizmu szczególnie wśród nastolatków,.powinno sie eliminowac. Kamera być moze zapobieglaby takim wydarzeniom. Mozna by przywolac do odpowiedzialnosci osoby nizczące publiczne mienie, jakies prace społeczne lub kary pieniezne z pewnością zniechęciłby by do niszczenia placu zabaw.

  14 1
 • 21 cze 2019

  Czy ktoś się orientuje kiedy będą kładzione maty bezpieczeństwa na placu zabaw przy ulicy Ogrodowej? Projekt przeszedł, a mat jak nie było tak nie ma. A tu kolejne głosowanie na budżet obywatelski się zbliża i się zastanawiam czy warto głosować na kolejny, skoro jeszcze za poprzedni rok nie wszystko zostało zrealizowane. Poprostu żal mi tych dzieciaków, które wspinając się na drabinki lądują ma twardym i kującym podłożu. Czy ktoś orientuje się kiedy zamierzają działać w tym temacie?

  8