Kupowanie bezpośrednio od rolników

 • 5 cze 2013
  mazi2424 napisał/a:

  witam do dwoch miesiecy bede mogla sprzedawac juz mleko i sery :)
  <czekamy az krowa sie ocieli>
  wiec jesli bedzie ktos chetny prosze sie zglaszac:)
  jajeczka tez beda do 2 miesiecy:)

  Tu jak się ludziom coś proponuje to oni to maja gdzieś bo za drogie wiec nie ma co tu proponować tylko szukać po sąsiadach

  3
 • 2 cze 2013
  anula napisał/a:

  wieśniok napisał/a:serki i jajka możesz kupić u pań co handlują w uliczce koło rynkuKupowałem kilkakrotnie jaja na "konskim", zawsze u babuni jakiejś, co by wspomóc. Dnia pewnego udalam się po jaja, przychodzę do domu, otwieram a tam pieczątki. Myślałam, że mnie potarga. M zbił mały kurniczek i kupiłam sobie 5 kur. Wyczyscily mi te część ogrodu, z która nigdy nie mogłam sobie poradzić, bo ciężko było dojść, o wjeździe kosiarka nawet nie wspomnę. Kury są jakieś dziwne. 5 kur potrafi znieść 7 jajek dziennie, fenomen jakiś. Nie do przejedzenia te jaja. Do tego z kupek zrobiłam sobie super nawóz, nie śmierdzi a kwiatki rosną jak zwariowane. Warzywa to samo.
  To jest oczywiście opcja dla posiadających ogródek. Najlepiej znaleźć w sąsiedztwie kogoś kto ma kury i umówić się, że będzie się brało 10 tygodniowo. Przy kurach zawsze jest jakiś nadstan.
  Co do warzyw, najlepiej smakuje, co się samemu wychoduje. Mam zbite drewniane skrzynie, w sumie 2, 5 m2. Marchewka, pietruszka, cebula, rzodkiewka, truskawki, sałata i groszek. Wystarczają na cały sezon. Koperek i natka pietruszki w doniczkach.
  A ile przyjemności, jak to wszystko rośnie a potem jeszcze smakuje.

  To że kobiety pod kościołem tak robią to już nie raz się słyszało bo idą bezpośrednio do fermy i tam kupują za parę groszy.

  To jak masz 5 kur i masz codziennie 7 jaj to teraz sprzedaj to się dorobisz majątku tylko że kura niesie jaja przez jakiś okres a potem kilka miesięcy przerwy ma.

  I co ta kura Twoja jej ?? Jak zboże drogie a jak przyjdzie sprzedać to jajko ze dobra cenę to ludzie chodzą i mówią ze drogie i ze wola iść do sklepu

  7 4