Trzecia fala nabiera tempa? Rosną liczby, a obostrzenia mogą być „zawężane do powiatów”

 • 11 mar 2021

  Będzie, będzie...ta jest przedświąteczna!

  10

Lek. Lidia Stopyra: Niezwykle rzadkie są sytuacje, gdy nie możemy zaszczepić pacjenta przeciw COVID-19

 • 20 sty 2021

  Odważna pani doktor jest. Może kiedyś ktoś panią za to zamknie...oby, Jeśli pani ordynator wystarcza "ulotka informacyjna".Powinna pani dodać, że dla matek karmiących, które nie chcą zostać matkami po raz kolejny. "Zachęcamy ciężarne do szczepienia"- tylko zapewne nie informuje pani o niedorozwoju łożyska... no bo po co...Szaraczkowi takie informacje nie potrzebne. Wprawdzie w ulotce informacyjnej nie pisze, a pani się tylko na niej opiera. Osoby z obniżoną odpornością "im nie grożą co prawda żadne poważniejsze odczyny poszczepienne".....jpdl.... no bo jak wam potem udowodni, że zwłóknienie płuc ma po szczepionce. No i tylko glikol polietylenowy...reszta same dobrodziejstwa...bo przecież w ulotce też nic więcej nie pisze...

  12 3

Strajk kobiet. Protestujący myśleniczanie przeszli przez miasto. „Myślę, czuję, decyduję”. Jakie hasła niesie ulica?

 • 1 lis 2020

  Myślenie należy uruchomić nie "czytając artykuły o vistuli", a zainteresować się wirusologią, od kiedy znane są koronowirusy, czym jest test PCR..... i jeszcze na dokładkę kto na tym zarobi. I jak należy się zabezpieczyć przed tą "straszliwą pandemią" i koronowirusem, na który już nawet grypa zmarła. Luna ma 100 % racji. A gadanie w stylu "dla Ciebie Cejrowski to autorytet"... Cejrowskiego samego w sobie nie lubię, ale ma 100 % racji i rację ma dużo osób które myślą, a nie są "po studiach", mają tytuł "lek med", a gada jak konował ostatni. Co do vistuli jeszcze... koleżanka tam pracuje i pracowała... i jakoś wtedy "dżumy" tam nie było-osoby chore były, ale więcej propagandy... Skoro piszesz "uruchom myślenie", posłuchaj tego, który zwykle mowi "włączamy myślenie"...powie ci o koronowirusie...lekarz.

  10

Rośnie liczba zakażonych. Powiat drugi w województwie. Wirus dopadł strażaków

 • 11 maj 2020

  A testy??? U osób z chlamydią także pozytywne...na koronowirusa...

  1
 • 9 maj 2020

  Szczepionka jest już produkowana, mimo, że nie została w pełni przebadana, bo przecież w takim tempie to niemożliwe. Obejrzałam z ciekawości "Upadek kabały" i owszem nie mówię, że we wszystko należy wierzyć, ale można z tego dużo wniosków wyciągnąć, bo w każdym kłamstwie jest ziarno prawdy. Gates jest ostatnio na tyle "popularny", że zbyt dziwnym byłoby gdyby ktoś na jego temat tyle nawymyślał. Soros też się nagle w sieci pojawił, nie tylko w "kabale"...Tam kasa taka się przelewa, że myślę, że nie jesteśmy sobie w stanie tego wyobrazić.

  6 2
 • 8 maj 2020

  Kupiec też w 100 % przyznaje Ci racji :)

  6 2
 • 8 maj 2020

  Usiłowałam to już kiedyś przekazać, ale to w naszej społeczności sensu nie ma. Powiedzieli w telewizji, że chroni, to "ma chronić". Jak powiedzieli, że przez metrowy otwór nie przejdzie wirus który ma 30 cm, to tak będzie!Właśnie powiedzą wskocz w ogień to 90 % osób wskoczy, a Gates ich tam wciągnie.... Dlatego masz tyle łapek w dół, to ja Ci dam w górę. Ostatecznie Szumowski powiedział, że nie nosi maseczki "bo nie ma objawów"..Jestem pełna podziwu dla tych , którzy są w stanie chodzić po mieście w gumowych rękawiczkach. Okularki do pływania też by się przydały, bo koronowirus przez śluzówkę oka też do organizmu się dostanie. Tylko czemu nikt na interii, na miasto info np. nie napisze o witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach..??? No bo po co, nie mielibyście koronowirusa. Świetnie ktoś powiedział starszej pani jak zaczęła w sklepie ochronę wzywać, bo zobaczyła faceta bez maseczki... "Czego się Pani boi, skoro uważa pani, że chroni, a pani ma".Żeby nie było, że się nabijam..dwukrotnie było mi tak duszno w maseczce, że wreszcie zdjęłam i uznałam, że to jest ostatni raz..zdjęłam wieczorem w sklepie, widziałam ekspedientkę z maseczką na brodzie, a do mnie podeszła druga, której odstawała od twarzy ok 3 cm i mówi, że zaczęła pracować w maseczce to przez 2 dni głowa ją bolała...Powiedziałam jej "Z niedotlenienia"

  10 3

W Małopolsce 52 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wśród nich 4 osoby z powiatu myślenickiego

 • 29 mar 2020

  Myślę, że w wypowiedzi "anonimowy człowiek" nie ma nic do powiedzenia, bo "Ty" "nie anonimowy" wiesz lepiej. Nie dość, nie podlega dyskusji "bo wiesz lepiej", to niejednokrotnie potrafisz w chamski sposób wtrącić trzy grosze do tematu , który by Cię nie dotyczył, więc dyskusja z Tobą to dyskusja na poziomie szkoły podstawowej. Niech "rząd myśli za Ciebie"!

  3 1
 • 28 mar 2020

  Nie wiem "czemu", być może "góra" zdecydowała. Ja nie kieruję się argumentami Tvn 24, interia, czy poradnik zdrowie. Moja wiedza już dość daleko sięga, a wrzucę Ci linki, których zapewne nie będzie Ci się chciało przeglądać. Osoby odmienne od siebie pod względem przekonań. Prof. Gut https://www.youtube.com/watch?v=FOV8tNXYA5M
  i dr. Czerniak
  https://www.youtube.com/watch?v=VvFmCBYg164
  Czemu nie zastanowisz się co zrobić najpierw oprócz maseczki? A oprócz maseczki, jak Chińczycy zaczęli mieć "wyleczalność". Bynajmniej nie dzięki "maseczkom". Odpowiem Ci, że dzięki m.in. temu co cenzura internetowa nagminnie usuwała ostatnio z sieci nie chorujemy (liczba mnoga w domu) już przynajmniej 3 lata. Tutaj owszem problemem jest skład dwóch wirusów+ białka HIV, a raczej problemem jest powikłanie w postaci wirusowego zapalenia płuc, z którego też wyjść można, nie bynajmniej leżąc pod respiratorem i czekając na śmierć. Owszem jest nakaz odgórny- nie wychodzimy z domu- to należy się dostosować, ale można też doskonale przyobserwować, że nie wszystkim zależy abyśmy zdrowi byli. Musiałbyś mieć maseczkę taką jak Putin na zdjęciu, kiedy poszedł odwiedzić chorych ( bynajmniej nie poglądy prorosyjskie, tylko skojarzenie). Maseczki dla lekarzy, osób stykających się bezpośrednio z chorymi, ale nie do wychodzenia do sklepu. Bynajmniej masz prawo do własnego zdania.

  1
 • 26 mar 2020

  Maseczkę, która po 30 min daje więcej szkody niż pożytku, dodatkowo "pozbiera" wszystko z czym się zetkniesz, nazwijmy to "po drodze do sklepu". Musiałbyś jeszcze mieć gogle na oczach, bo owszem mówią"nie dotykać oczu, ust", tylko nie przekazują, że przez oczy też wirus się może dostać.

  1 3

ZUS ma propozycje dla przedsiębiorców. Mogą starać się o odroczenie składek

 • 22 mar 2020

  A KRUS co oferuje? Chyba nic... To jest wszystko "wsparcie"

Z Niemiec wracają uczniowie ZSZiO w Sułkowicach. Zostaną objęci nadzorem epidemiologicznym

 • 15 mar 2020

  I za tą nieodpowiedzialność powinni wszyscy być poddani kwarantannie! Nie domowej, bo guzik nam z domowej. Kwarantanna zamknięta! Czy ktoś w ogóle ich badał? No i ostatnie nie wiem czy kolejna bajka czy prawda, że syn ważnej osobistości też tam był, może i stąd brak kwarantanny zamkniętej... ale nie znam, więc nie wiem, tak gdzieś ptaszki ćwierkały. W każdym kłamstwie jest ziarno prawdy...

  9

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane

 • 21 gru 2019

  Nie tylko na wysokości Caritasu jest parking ( i to oczywiście prawda), ale generalnie parking jest w wielu miejscach na ulicy Średniawskiego. Samochody stoją w całości na pasie, łącznie z parkowaniem przed zakrętami. Natomiast nie rozumiem ostatniego zdania.."stronniczość" zgłaszających problem. Czyli, że słuszna decyzja Starosty?

  1 1
 • 14 gru 2019

  Cóż... Pan Starosta "ma na uwadze bezpieczeństwo"...bo sam na butach bynajmniej nie chodzi. Myśli, że zamalowanie pasów spowoduje, że ludzie nie będą w tym miejscu przechodzić. Młodzież idąc ze szkoły, czy Ci, którzy wyjdą z kościoła. Będą fruwać ...Starosta musi jeszcze w takim razie most zlikwidować.

  17 8

Chcąc zapalić grilla musisz dostać pozwolenie

 • 21 sie 2018

  Zdaje sobie też sprawę, że w sieci nikt nie jest anonimowy, ale ani bib nie urządzam, ani trawy nie wypalam, więc nic mi nie grozi. Różnym ludziom, różne rzeczy ładują baterie. Idę poszukać tego osiedla domków jednorodzinnych...

  9
 • 21 sie 2018

  Nieeee, nie chodzi o odymianie osiedla. Przypuszczam, że kryje się pod tym spalanie trawy na Plebańskiej. Tak daleko ode mnie nie widać, więc w tym temacie na bieżąco nie jestem.

  1 8
 • 21 sie 2018

  Jeśli temat zostanie uznany za bzdurny, zapewne zostanie usunięty. Są bardziej bzdurne.Czy jestem pi, czy czym innym dyskutować nie myśle. Pełna kultura. W tej okolicy raczej bloków nie ma, no chyba, że na najwyższym wzniesieniu JUŻ powstaje osiedle, tylko o nim nie wiem. Kiedyś ma być.Muszę sobie spacer zrobić wieczorem, zobaczę przy okazji czy ów Pan ma balkon. Jakiś "blok" chyba wybudował tylko niezbyt duży. Widać skoro straż odmawia, tych GRZECZNYCH rozmów musiało być ojjj...dużo. Ciekawe czy pojawi się tu ktoś kto napisze o jakimś ciekawym donosie. Bo tyle ich już było, że aż mnie zainteresowało, któż to jest ten Złośliwiec.

  8 16
 • 21 sie 2018

  To jest jakaś aberracja. Na Górnym niedługo trzeba będzie składać wnioski o pozwolenie na zapalenie grilla. Jest tu taki stosunkowo młody Pan "przyjezdny", który w kółko dzwoni po straż lub policję, jak zobaczy dyma. Już zaczyna się powoli chyba tym karmić, żeby zrobić komuś na złość. Nie znam go osobiście, ale widzę, że w sieci bez problemu można go poznać. Stosunkowo młoda twarz. Chore mi się to wydawało, ale i muzyka po 22 mu nie pasuje, choć raczej spać nie powinna przeszkadzać. No może chłopak ma "lekki sen" i spać wcześnie chodzi. Straż już odmawia wyjazdów, to na policję dzwoni.Trochę się mu dziwię, że nie myśli o sobie, że każdy kij ma dwa końce. Gdyby coś rzeczywiście się zapaliło, to na jego wezwanie już nie przyjadą. Wczoraj sprawdzam wirtualnie... no bez problemu można go poznać. Maila wprawdzie nie mam i jest to informacja raczej prywatna, ale proponuję składać wnioski przez fb. Najlepiej dzień przed planowaniem imprezy.

  11 16

Dostał ataku epilepsji za kierownicą. Policjanci wyciągnęli go z auta w ostatniej chwili

 • 9 maj 2018

  Rzeczywiście nie widzieli. No i artykuł w sam raz, żeby jeszcze ordery przyznać.

  1 1

Czy ktoś został oszukany w kurdeszu? Sprawdzajcie paragony!

 • 18 sty 2018

  Drugi raz w przeciągu krótkiego czasu? Poprzedni raz dobił sobie dwa jogurty Actimel. W przeciągu krótkiego czasu dość często sie myli...

  13 11
 • 18 sty 2018

  Hejże! Mam pytanie... drugi raz zdarzyło się moim rodzicom, że na kasie w kurdeszu zostali oszukani przez....faceta. To właściciel? Kto to jest? Dzisiaj o "dwa mleka". Ktoś miał taki problem? Kurdesz zdycha powoli, więc może próba "dopisywania numerów butów". Miał ktoś taki problem?

  16 13

Myślenice: Trwa budowa Muzeum Niepodległości. Czy uda się je ukończyć przed 11 listopada 2018 roku?

 • 1 sty 2018

  Ważniejsze jest muzeum niż jakiś tam chodnik. I prośby, żeby ktoś coś oddał, bo będzie budynek, tylko pokazać nie będzie co. Żeby moje pierwsze zdanie nie zostało źle zrozumiane. Dom Grecki był super, a to co się z nim stało napełniło mnie taką niechęcią. Mam nadzieję, że ktoś lub coś wypierniczy Króla z tronu, bo jest rozpuszczony, wszystko mu wolno, nie boi się odpowiedzialności, bo jej nie ma, a my płacimy za jego pomysły. W Myślenicach brakuje nam ciekawej galerii, ale ten moloch???Chyba, żeby Królowi kasę napełnić i zapewne nie tylko jemu.

  7 4

ginekolog -jakiego polecacie?

 • 26 gru 2017
  Konto usunięte napisał/a:

  Najgorszy jest dr Kocot. Miał robic mi cesarke ale 2 tyg przed odmówił. Twierdził ze jest nagrywany i jakies inne brednie. Obraził mnie kilkakrotnie i wyprowadzil z równowagi. I nie zapomnial skasowac 100zl za ta wizyte przy ktorej plakałam.

  Mam nadzieję, że wreszcie ktoś go nagra! Życzę Panu Doktorowi tego z całego serca w ramach życzeń noworocznych! Mam nadzieję, że więcej się nie spotkamy, bo sama bym to zrobiła już teraz. Ale tak działa Prawo Przyciągania. Gdy ktoś myśli o czymś w kółko i w kółko...etc... napewno się spełni, ja będę myśleć, bo jestem baaardzo pamiętliwa!

  6 6

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • 15 gru 2017

  W Krakowie problem ze smogiem. Bilboardy w stylu "przesiądź się na rower" etc. a bilety miejskie co raz droższe. W mojej opinii numer 1 jak zawsze $. Wszędzie tak jest.

  1

Zbierają na renowację nagrobków. W tym roku kwesta odbędzie się po raz piętnasty

 • 1 lis 2017

  Popieram, ale w tych inicjatywach dziwi mnie to, że nie ma zainteresowania "resztkami " cmentarza cholerycznego u stóp Dalinu. Teraz nie wiem co się z nim dzieje, ale parę lat temu były pozostałości w formie kilku nagrobków "porozrzucanych w lesie".

  3