Dni Myślenic - Sukces czy Żenada?

 • 15 sie 2013

  A kto powiedział , że każdy musi lubić Maleńczuka? Nie ma przymusu słuchania ani tez oglądania tego artysty. Za rok może będzie ktoś inny, ktoś kto nie obrazi uczuć Spoko Koko .
  Pijaństwo, rozwiązłość , kłamstwa, zazdrość i inne paskudztwa -tego dzieci uczą się każdego dnia w swoich domach , sąsiedztwie i na ulicy. Byłoby cudownie gdyby w/w draństwa dopadały je tylko w Dni Myślenic.

  1 4

Segregowanie śmieci

 • 5 sie 2013

  Rozbity słoik z zawartością do odpadów ogólnych.
  Nie demonizujmy segregacji. Jest konieczna i naprawdę nie taka zawiła. Kilka wpadek i powoli się przyzwyczaimy , no chyba , że uważamy się za durniejszych niż reszta świata. Mam nadzieję , że i Urząd nie pozostanie głuchy i ślepy na sugestie narodu :) Toć oni też (mam nadzieję) segregują śmieci. Wkurzające są robale w bio , smrodzik wydobywający się z tych pojemników, częstotliwość wywozu , ale nie sama segregacja.
  Wapno w kuble się nie sprawdza , chlor też nie . Może ktoś zna jakiś środek zapobiegający mnożeniu się robali i co za tym idzie wylęganiu much ? Nikt nie ma znajomych w sanepidzie ?

  2 3

ORTOPEDA: gdzie warto a gdzie nie?

 • 2 sie 2013

  W Krakowie dr Waldemar Gouda . Przyjmuje na Szwedzkiej 27, operuje m. innymi na Barskiej 12 tj. S.C.D. Z. Medicina Sp. z o.o.
  Na wizytę konsultacyjną nie czeka się długo , natomiast na zabiegi tak. No chyba , że płatne, wtedy szybciutko.
  Znany jest też szpital na Modrzewiowej , tam leczą się podobno sportowcy.
  Zakopanego też nie polecam.

  1

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

 • 1 sie 2013

  Żółte worki faktycznie są za słabe . Do tej pory były tam jedynie puszki konserwowe, butelki po napojach itp. Na papier były worki niebieskie. Teraz wszystko to ma się zmieścić w żółtym worku.

  Uczciwość. Trudno dyskutować. Powinna być z obydwu stron . Naprawdę myśleniczanie nie płacą dużo za śmieci i oby tak zostało.
  Zabrali odpady bio nawet z tych kubłów za ogrodzeniem. Czyli można. Ale smród okropny.
  Wymyłam kubeł i suszy się do słoneczka.

  1 2
 • 1 sie 2013

  Dzisiaj odbieraja bio z mojej ulicy. Widzę , że kilku mieszkańców przezornie wystawiło kubły i worki na chodnik. Też w obawie , że nie zabiorą tego smrodu, przysunęłam kubeł bliżej bramki. Na mojej posesji są 3 kubły, jeden z nich to bio, czy za każdym razem mam je panom układać? Zaznaczam iż są w specjalnej odgrodzonej części śmietnikowej z osobną bramką od ulicy. Nie ukrywam , że taki " taniec z kubłem" wcale nie jest łatwy. To dość ciężka bestia.
  A swoją drogą , jak to jest , kto dyktuje warunki? Gmina której będziemy płacić czy firma wywożąca.?Czy znowu spotkamy się ze" spychotechniką"? W UM informacją na ten temat zajmuje się chyba jeden młody człowiek o lekko zaspanych i zdziwionych oczach. Nie wiem , pracownik czy praktykant, ale proszę mu nie przeszkadzać.:) I nawet go rozumiem bo u nas zawsze coś jest niedograne.

  Bardzo dobrze , że segregujemy śmieci tylko dlaczego robimy to bez głowy. Brzydzę się tych robali, nie jest miły zapach który mam nieopodal okien.

  4
 • 31 lip 2013

  Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu i wsłuchiwania się w głosy mieszkańców organizacja wywozu śmieci zostanie zweryfikowana.
  1-bioodpady w tej temperaturze to wylęgarnia robactwa. W moim koszu wszystko się rusza , pełno wstrętnych białych robali.
  2- Kto ma myć biokubły i dezynfekować?
  3-Zostaną ustalone jasne reguły obowiązujące firmę wywozową i właściciela kubła. Ostatnio panowie stwierdzili , że widocznego dla nich czarnego worka ustawionego na terenie posesji ,tuż za otwartą bramą ,nie zabrali bo nie stał na chodniku. To znaczy , że mamy cuchnące śmieci ustawiać przechodniom pod nogami? Czegoś tu nie rozumiem. Kto odpowie na to pytanie?
  4-Jeśli na terenie posesji jest wydzielone miejsce na kubły to czy za każdym razem mam je wystawiać na chodnik (kubły , worki) bądż tak przestawiać by odbierający "się nie zmęczyli" ?

  Podobno Szwajcaria przoduje w segregacji śmieci. Szkoda , że wysłano kogoś mądrego by podpatrzył a potem nauczył włodarzy miast i gmin. Znowu " myśliciele" poddają nas próbie wytrzymałościowej. Ale my się nie damy :)

  3-Kt

  13

Mlekomaty w Myślenicachi okolicach

 • 25 lip 2013

  Wychowałam się na świeżym krowim a także kozim mleku. Cieszę się , że znowu mam okazję poczuć tamten smak i zapach. Jeśli ktoś woli sklepowe mleko z chemią jego wybór. Tylko proszę tych którzy nigdy nie mieli okazji lub ochoty pokosztować prawdziwego zdrowego jedzenia, w tym mleka, nich nie wypisują głupot. Mleko ze Słonecznej jest super.

  11 4

rodosna twórczość

 • 24 paź 2011

  Spora część budynków na terenie naszego miasta znajduje się w ewidencji zabytków. Jeden z nich przedstawiany jest jako obiekt z XVIII w, przebudowany w 2 poł XIX w , a remontowany w latach 1980. Opisywany w ewidencji budynek faktycznie został wybudowany w latach 70 XX w. Szybko zasłużył na miano zabytku.

  1 3