Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

 • Marzena 27 kwi 2013

  Osobiście , to ja znam tysiące ludzi, a o kilkunastu czy ewentualnie, kilkudziesięciu mogę coś powiedzieć czy napisać.
  \\
  Skojarzyłeś/łaś różnicę ?

  4 4
 • Marzena 27 kwi 2013

  To powody polityczne są przyczyną nękania kontrolami Urzędu Gminy Pcim i tamtejszego wójta Daniela Obajtka – uważa Jarosław Kaczyński.

  Nadziwić się nie mogę naiwności i w mojej ocenie, głupocie J.K. Broni ludzi o których nic nie wie.
  Nie mam pojęcia jak reagować na te ich argumenty. Jakim cudem można mieć pretensje, że są kontrole ? Czy oni już zupełnie się pogubili w tym wszystkim ? D.O. został zatrzymany mimo, iż jest poważnie chory. Ja bardzo przepraszam, ale w obawie o stan zdrowia P. D.O. proponuję mu , by przestał sprawować funkcję wójta, a zajął się raczej swoją osobą. Panie wójcie , najważniejsze jest zdrowie ! 86% poparcia ? No tak, przecież był jedynym kandydatem na to stanowisko. J.K. sprowadza wszystko do jednego, rządy PO. Otóż nie ma najmniejszego pojęcia w jakim jest błędzie, a co najgorsze, nie ma sensu go nawet z tego błędu wyprowadzać. Ostatnio odnoszę wrażenie, że jest ślepy i głuchy, widzi i słyszy tylko to co dla niego wygodne.
  Kontrole muszą być i nie jest to nękanie, o nękaniu można mówić jeśli dotyczy to osoby prywatnej. Jak można pozostawić bez echa takie sprawy jak wygrywane przetargi tylko przez jedną firmę, budowa boiska na terenie zalewowym i już nawet nie chcę wchodzić w takie szczegóły jak jakość trawy na tym boisku, krzesełka itd. Jaka firma otrzymała zlecenie na wykonanie tego boiska ? Normalnie można byłoby się zastanowić, czy nie jest to tak, że dana firma cierpiała w tym okresie na brak pracy, ale nie tutaj. Jestem przekonana, że nie takie przesłanki towarzyszyły tej inwestycji, ale cóż, nie była to dobra inwestycja. Wyprzedawanie ziemi, branie kredytów i to całkiem poważnych ! Tak ! Na pewno jest to wszystko doskonale rozliczone i zainwestowane, ale ja poczuję się lepiej gdy potwierdzą to odpowiednie służby. W końcu od tego są.
  To jest urząd i tutaj kontrole są jak najbardziej wskazane, wręcz konieczne. Tylko w ten sposób możemy się dowiedzieć czy wszystko jest dobrze, czy osoba wybrana dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków.
  Szkoda, że osoba z chorobą psychiczną sprawuje władzę !Z tego co przeczytałam, wnioskuję, że Zespół Tourette’a jest bardzo poważną chorobą psychiczną, ale nie wiem o tym na pewno. W błędzie jest ten, co myśli, że wójt będzie odpowiadał za ewentualne swoje błędy. Nic podobnego, osoba chora psychicznie, jest praktycznie nietykalna.
  Teraz wyborcy muszą się zastanowić nad sobą.

  Zauważcie, że nie oskarżam, poddaję tylko w wątpliwość, a mam do tego prawo. Mało tego, wyrażam głębokie przekonanie, że w naszym urzędzie dzieje się bardzo dobrze.

  9 5
 • Marzena 27 kwi 2013

  Witaj Duśka ;)

  Prawda jest taka, że nie mamy specjalnego wyboru. Zostało to narzucone i koniec.
  Nie znamy cen, ponieważ nie wiemy jeszcze kto wygrał przetarg. Trzeba mieć nadzieję, że przetarg wygra firma z najniższą ceną :)
  Na pewno opłaci się segregować śmieci, wówczas będzie dużo taniej.
  To nie pierwsza sprawa w Polsce, która odbywa się w odwrotnej kolejności i zostajemy przyparci do muru :)

  A tak w ogóle co słychać?

  1 2
 • Marzena 25 gru 2012

  Hm ... Kochani :) Życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt ! :)

  3 1
 • Marzena 18 kwi 2012

  Proszę Państwa - lok - pisze w kółko jedno i to samo.
  Proponuję przestać reagować na te wpisy. Pewni ludzie nigdy nie dostrzegą tego co dzieje się obok nich.
  Później jest płacz, program interwencja i TVN w natarciu. Widać tak musi być i dobrze, bo co puszczaliby w tv ?

  7 6
 • Marzena 17 kwi 2012

  Przewodniczący Rady Gminy Pcim informuje, że w dniu 23 kwietnia 2012 roku o godz. 14.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu – Strażnica OSP Pcim, odbędzie się XXII sesja Rady Gminy Pcim.

  Porządek obrad:

  Otwarcie XXII sesji Rady Gminy Pcim.
  Przedstawienie porządku obrad.
  Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pcimiu.
  Sprawozdanie z realizacji programu zapobiegania i leczenia próchnicy wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
  Sprawozdanie z działalności GOPS i ocena zasobów pomocy społecznej w Gminie Pcim za 2011 r.

  Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż części nieruchomości komunalnej położonej w Pcimiu w trybie bezprzeatrgowym na rzecz wieloletniego dzierżawcy.

  Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości komunalnej w trybie bezprzetargowym dotychczasowemu dzierżawcy.

  Sprawozdanie Wójta z działalności w okresie między sesjami.
  Wnioski, interpelacje i zapytania radnych.
  Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy Pcim.
  Zakończenie XXII sesji Rady Gminy Pcim.

  To będzie dopiero ciekawe zebranie

  3 1
 • Marzena 17 kwi 2012

  Z tego co wiem,były wówczas spotkania z mieszkańcami i była to opłata jednorazowa i tyle.
  No dobra, ale co mnie obchodzi zeszłoroczny śnieg ?

  Teraz dostałam umowę z której wynika, że właściciel zgadza się na bezpłatne udostępnienie działki i jeśli ją podpiszę, to nie mogę się wycofać ponieważ będę zmuszona uregulować koszty poniesione przez gminę. To jest w sumie oczywiste. Jednak w umowie nie jest napisane, że koszty dotyczą jednie przyłącza. Pani z biura poinformowała mnie, że ja płacę za przyłącze i za projekt w Urzędzie powiedziano mi, że za projekt nie płacę. Pani nie musi wiedzieć wszystkiego , przecież to nie jest jej zadanie.
  Dlaczego ja mam szukać informacji na forum i jednocześnie to forum zaśmiecać ? Ja chcę wiedzieć dokładnie co i jak i to z pierwszej ręki i chcę mieć to na piśmie. Czy to jest jakieś dziwne ?

  3 2
 • Marzena 17 kwi 2012

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/550904,za_budowe_kanalizacji_mieszkancy_nie_musza_placic.html

  Jest tam również mowa o podłączeniu do głównego węzła.
  (...)Akt został zaskarżony przez prokuratora, który podniósł, że art. 7 i art. 18 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, na podstawie których uchwała została podjęta, nie mogą być podstawą do nałożenia obowiązku ponoszenia opłat za podłączenie do gminnych sieci kanalizacyjnych.(...)

  3
 • Marzena 16 kwi 2012

  pcimka - to nie są tylko moje sprawy, a raczej wszystkich u których teraz będzie robiona kanalizacja. Jedyny błąd, to ten, że chyba powinnam założyć nowy temat.
  Teraz dowiedziałam się, że mieszkańcy za projekt nie płacą. Dwie sprzeczne informacje.

  6 1
 • Marzena 16 kwi 2012

  Moja babcia też jest bez czekoladki :D

  Słuchajcie, dzisiaj przyszła do mnie pani z biura projektowego z umową i zażądała jej podpisania. Przedmiotem umowy jest nieodpłatne zajęcie działki.
  Wszystko ok. ale kto podpisuje umowę bez wcześniejszego zapoznania się z nią , bez przeanalizowania ? Nie rozumiem dlaczego nikt nie poinformował nas o wizycie tej pani. Jak to jest możliwe, że pewnego dnia puka ktoś do drzwi i informuje mnie , że mam podpisać umowę i już ? Nie znam żadnych kwot , nie mam pojęcia ile mnie to będzie kosztować i mam się zgadzać w ciemno na wszystko ? O co tu chodzi ?
  Wytłumaczcie mi to.
  Z informacji , które wyciągałam od tej pani , wynika, że nie wiadomo ile będzie kosztowało przyłącze może 800 zł. , a może 8000 zł. nikt tego nie wie i nikt nie odpowie mi na to pytanie w tej chwili.
  Czy tak wygląda cała procedura ?
  Ja mam się zgodzić, podpisać i później czekać na rachunek z nieznaną kwotą ?
  Nie wiem , ale jest to dla mnie dziwne. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, nie znam się na tym zupełnie, dlatego nic nie podpisałam.

  8
 • Marzena 6 kwi 2012

  Wszystkim życzę zdrowych, wesołych i bardzo udanych Świąt Wielkanocnych !
  Mimo zimowej pogody, życzę, aby wiosna zagościła w Waszych domach, na stołach i w serduszkach.
  Mam nadzieję, że spędzicie Państwo Święta w wyjątkowo dobrej i rodzinnej atmosferze, tego Wam życzę z całego serca !

  8
 • Marzena 4 kwi 2012

  [quote=gość: los]Kłamstwa, kłamstwa...no tak, nie ma to jak było za czasów poprzedniego wójta, stać przy oknie i spoglądać na syf w okół, lepiej nic nie robić, wtedy zasłuży się na szacunek!!!!
  To właśnie takie osoby tu piszą, którzy nigdy nic nie osiągną, nigdy nie osiągnęli, ogólnie wam współczuje, zazdrość niszczy człowieka, tak jak to robi z tymi którzy piszą- kłamstwa na forum, ale takich osób jest mała garstka.
  Ps: nas jest więcej !!!
  Dużo sukcesów Panie Wójcie :-)
  a [/quote]
  Spójrz na swoje wypowiedzi.
  W żadnej z nich nie ma konkretów. Jedyne co potrafisz napisać to idź się lecz, albo kłamstwa.
  Nie potrafisz odpowiedzieć na żadne pytanie.Każdy wpis wnosi coś do ciekawego do dyskusji, tylko nie Twoje. Bardzo dobrze, że tak sumiennie bronisz Urzędu, ale musisz się liczyć z tym , iż opozycja była jest i będzie - zawsze ! Na zarzuty należy odpowiadać logicznie, przedstawiając kontrargumenty, a Ty ( Wy ) tego nie potrafisz, albo ich zwyczajnie nie ma ?
  Bronisz fontanny i obrażasz innych - Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenie, to może wdrożysz w swoje życie zasadę : milczenie jest złotem ?

  8 4
 • Marzena 2 kwi 2012

  [quote=gość: lkop]Obłuda, obłuda, a potem do komunii, jak wam nie wstyd, jak wszyscy tak narzekacie na waszego wójta, to czemu nikt nie był taki odważny żeby startować na wójta w ostatnich wyborach???
  gdzie są ci co wypisują tu takie bzdury!!!!!! kłamstwa!!! co trzymać szkołę która ma 17 dzieci.Jacusiu , Andrzeju na nic wam to i tak !!!! po co trzymać jakieś lipiny, niech ktoś kupi znajdzie się inwestor i wy chołoto Pcimska robotę bodziecie mieć!!!!![/quote]

  Nic się nie stało :) My jesteśmy chołotą , a ty hołotą, no i gra :)
  Proszę Cię o konkrety :) Jakie kłamstwa ? Podaj jedno :) Jedno maleńkie kłamstewko :D
  Na pewno masz rację , ale jak to w życiu bywa, chołota nigdy nie zrozumie hołoty, więc opisz to wyraźnie ;)
  Nie wiesz dlaczego nikt nie startował w tych wyborach na stanowisko wójta ? Mam Ci to dokładnie wyjaśnić ? Albo może lepiej będzie jak zamilknę ? Przemyśl to :)

  Aha i jeszcze jedno :) Ja jestem, a Ty gdzie jesteś ? Kim jesteś ?

  9 4
 • Marzena 2 kwi 2012

  [quote=gość: asesor]Obajtek się chwali, że sprawę z LISAMI wygrał. Po tym, co Lis na niego napisal przegrał z kretesem, bo podpisal ugodę, nie chcąc dopuścić do prawdy o gminie, którą Lisy przy okazji odkryły, nieważne z jakimi intencjami. Podpisując ugode i godząc sie na przeprosiny tylko córki, ktora absolutnie nie wyparła sie słów, tylko [przepraszałą, gdyby ta poczul sie urażony, Obajtek okazał sie tchórzem i człowiekiem bez honoru. uciekł przed poprzednim wójtem, którego powolano na swiadka w sprawach gminy. Poprzednik udowodnil tym samym, że mamy wójta tchórza i że w piśmie rzucanym przez Lisow przed wyborami była prada o gminie. do dzis radni i niezorientowani ludzie, biora stronę Obajtka, nie wierząc Lisom, a to sprawa drugorzędna. Liczą się fakty. Podpisując ugodę obajtek potwieerdził, że z faktami o sobie sie zgadza. Trzeba bedzie wydać kolejną ulotkę i to ludziom przedstawić, bo wersja Obajtka dalej ludzi bałamuci. Ja sie pytam, czy prawdą jest , ze Obajtek okradał Lisa, bo to Lis napisał, i za to go nie przeprosił.[/quote]

  Ale nie można o tym pisać tylko tutaj, na forum ! O tym trzeba głośno mówić ! Nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak nieświadomi są nasi sąsiedzi !

  9 3
 • Marzena 2 kwi 2012

  [quote=duśka84]ja też czekam na to spotkanie i nic, ale mam propozycje zacznę pierwsza:)po świętach np. w piątek popołudniu ooo szczęśliwy 13 kwiecień wszyscy chętni i odważni piszący na tym forum, przeciwnicy takiemu ustrojowi spotkajmy się na jakiejś pizzy w restauracji w Pcimiu!! chyba że macie lepsze propozycje lub terminy (i z chęcią chciałabym poznać kogoś kto się zna na programach unijnych i kogoś kto się zna na księgowości) ps każdy by płacił sam za siebie pizze:) chyba że ściepę zrobimy czekam na propozycje aha oglądaliście przepis na życie było tam o naszym Pcimiu oglądnijcie sobie ,ja oglądałam powtórkę w sobotę[/quote]

  Jesteś bardzo odważną kobietą i chwała Ci za to !!! :) )
  Pizzeria odpada ;) Odpada każde publiczne miejsce i nie pytaj dlaczego :)
  Jednak w kwietniu się spotkamy.
  Mam plan :)

  9 1
 • Marzena 2 kwi 2012

  [quote=gość: los] Pamiętam Gminę- syf teraz macie eden!!! zazdroszczę wam takiej władzy. żal tych którzy tego nie doceniają. Wolą skup złomu obok Gminy, niż fontannę i ławeczki :-)
  żale dusze ściska!!! [/quote]
  I meneli na ławeczkach podziwiających tę niezbędną w XXI wieku budowlę !
  Proponuję jeszcze kilka pomników, ale na ten pomysł już pewnie wpadliście :) Wolę skup złomu, dzięki niemu kilka osób ma pracę, a dla zbywców możliwy jest wybór. ( zrozumiałeś/łaś o czym piszę ? )
  Zazdrościsz Nam władzy ? I tutaj masz rację ! My, mieszkańcy, mamy władzę , a wójt jest jedynie narzędziem, które ma Nam pomagać :) Wiesz dlaczego ? Nie wiesz ? więc już wyjaśniam :) Wójt jest przez nas zatrudniony ! Wybrany , aby reprezentować Nas, aby podejmować decyzje które Nam i przyszłym pokoleniom będą służyły, ułatwią życie ( fontanna w czymś pomoże ? ), a nie działać przeciwko Nam. I to my , dzięki naszej władzy , zdecydujemy co zrobić z pracownikiem który działał i działa na naszą niekorzyść :) Wiesz dlaczego ? Nie wiesz ? ( nie dziwię się, że nadal nie wiesz, mimo , iż sam/sama o tym napisałeś/łaś ) Już wyjaśniam :) Bo to my mamy władzę :)

  Podpisz się :) Nie masz odwagi ? No cóż ......

  Trzymacie się tej fontanny jak tonący brzytwy ! Za każdym razem piszecie o fontannie ! O co chodzi ? Może podpisaliście jakiś kontrakt i za np. 5 lat dzięki niej powstanie np. ścieżka zdrowia ? Jeśli tak jest, to bardzo proszę, nie wstydźcie się o tym mówić/pisać ! Zamiast narzekać zaczniemy bić brawo :)

  9 4
 • Marzena 27 mar 2012

  [quote=gość: sadoffsky] Jagna w Chłopach dawała każdemu, każdy chętnie korzystał, potem na kupę gnoju i poza wieś. Najgłośniej wrzeszczeli ci, co najwięcej poużywali. Taki los lubiących dawać. Jagna rozdawała swoje wdzięki, gorzej, jak ktoś kupczy [ nie mylić ] nie swoimi. [/quote]

  Rozłożyło mnie to na łopatki :D
  Do wyżej opisanej sytuacji przyczynił się bunt, a tutaj ? Tutaj nic nie będzie. Wiecie dlaczego ?
  Tylko mała grupka ludzi wie co się dzieje, zdecydowana większość nie ma o niczym pojęcia.
  Ludzie nie czytają forum, ale czytają np. ulotki.
  Przeglądając to forum, wuj może śmiać się głośno i potrząsać g....., dobrze wie , że do niczego to nie doprowadzi i jeśli tak właśnie myśli ( a na pewno tak jest ) to ma 100 % racji.
  Zgrana i zwarta grupa może sporo zdziałać, ale musi chcieć. Samo pisanie i narzekanie niczego nie zmieni.

  Jest jeszcze jedna sprawa. To z jaką partią związany jest ten pan nie ma żadnego znaczenia.Przynależność do PO ,SLD czy jakiegokolwiek innego ugrupowania nie zmieniłaby jego podejścia do urzędu. O skłonnościach tego pana wypowiedział się już dyrektor szkoły do której uczęszczał. Ja osobiście nie mogę nawet słuchać tego co nam serwuje PO, ale to nie znaczy, że jestem babcią w moherowym bereciku.
  Pisząc w ten sposób, zniechęcamy do siebie ludzi , którzy są zwolennikami np. PiS-u a przecież nie o to chodzi. Ludzie często myślą o grupie, nie rozkładają jej już na czynniki pierwsze. W naszym przypadku najważniejsza jest jednostka.

  Aha ! I co z tym zebraniem ? Odbędzie się kiedyś ? Czy jest to już nieaktualna sprawa ?

  8
 • Marzena 17 lut 2012

  Smycz :) Bardzo Cię przepraszam, ale ja byłam na takim posiedzeniu i wiem na pewno,że sama nic nie zrobię :) Wójt przekrzyczy wszystkich radnych , a mnie jedną to już bez dwóch zdań. W pojedynkę nie ma sensu , a wszyscy tylko piszą i nic nie robią.

  Jesteś w błędzie ! Nie zaczęło się od szkoły ;) Szkoła jest tylko kolejnym punktem .

  Powiem tak : samo pisanie jest ważne, jednak działanie jest skuteczniejsze.

  Dlaczego dziwicie się, że radni przegłosowali sprawę szkoły ? przecież pisałam , że radni nie wiedzą za czym czy przeciw czemu głosują. Ci ludzie podnoszą rękę , bo tak trzeba ( w domyśle , bo ..........)
  Nie rozumiem , tyle pisania, a my nadal zastanawiamy się nad tym samy ..........

  Kto jeszcze był na posiedzeniu rady / sesji ? Oczywiście jako obserwator/mieszkaniec ;)

  7
 • Marzena 7 lut 2012

  To są fachowcy !

  Proszę państwa, teraz czekamy już na zebranie, które ma się odbyć w tym miesiącu.
  Przygotujmy się do tego solidnie, mam nadzieję, że podejmiemy tam jakieś konkretne decyzje.
  Swoją drogą ciekawe ile osób przyjdzie ?
  Liczę na to,że pofatygują się wszyscy aktywni w tym temacie.

  Firma otrzymała 100 punktów ! to jest ciekawe !

  7 2
 • Marzena 4 lut 2012

  [quote=gość: iza] a śnieg coraz to mocniej pada. [/quote]
  Tak ? gdzie ?
  :))))))))

  6

Jasienica: Pożar domu dzień przed wigilią

 • Marzena 25 gru 2012

  No i teraz nie wiem czy się chwalicie czy przekazujecie informację ?
  Co z tymi ludźmi ? Na pewno mają rodzinę, a jeśli nie ? Może napiszecie coś na ich temat ?
  Z tego art. wiem, że mam być dumna z pomocy służb ratunkowych, ale co dalej ? Co z poszkodowanymi ?

  8 5

Forum Młodych PiS w Myślenicach

 • Marzena 25 gru 2012

  Stary temat co ? Aż dziwne, że ktoś tutaj pisze ? :)
  Od jakiegoś czasu siedzę i przeglądam strony na Google z ludźmi związanymi z PiS. Nie jestem ich zwolennikiem i w żadnym wypadku nie chcę zamieszek z Rosją itd., ale jeden, jedyny poseł "wpadł mi w ucho"i był to człowiek z Myślenic.
  Jestem bardzo zdziwiona i nie chciejcie wiedzieć niczego więcej, przynajmniej nie teraz :) , ale odnoszę wrażenie, że to jest człowiek.....hm...jakiego nam w tej chwili brakuje ! Niesamowicie mądry i konkretny ! Pierwszy raz słuchałam kogoś z otwartą gębą i wierzcie mi , to nie były bzdury.
  Rozumiem, że nie jest to normalne ! Sama nie wiem jakim cudem, ale ja nie pamiętam jego nazwiska ! Taki blondyn w okularach, między 30 a 40 lat !
  Czy ktoś coś wie ?

  4 12

Myślenickie kolędowanie na Rynku

 • Marzena 25 gru 2012

  Super :) Już się cieszę :)

TRZEMEŚNIA BEZ WODY!

 • Marzena 17 lut 2012

  grrr.....

  Takich bzdur nie należy komentować. Autor obrasta w piórka i cieszy się, że wzbudził zainteresowanie. Szkoda czasu :)

  3

Ostrzeżenie

 • Marzena 4 lut 2012

  Też nie rozumiem tych minusów, ale te badania chyba są trefne :)
  Ludzie mają różne problemy, homoseksualizm jednak nie jest jednym z nich :) Przynajmniej tak mi się wydaje :)

  Nie patrzmy na minusy ! Jeśli komuś te posty pomogły lub pomogą, to super ! O to mi chodziło :)
  I Jeśli ktoś jeszcze natknie się na jakąś minę , to Bardzo proszę dajcie znać ! Dlaczego oszuści mają się wzbogacać naszym kosztem ? :)

  12 7