Piotr Hajduk: Wzrost opłat za śmieci wynika z rosnącej liczby odpadów produkowanych przez mieszkańców (sprostowanie)

 • profesor profesor 6 paź

  Dobrze, że zamieścili Państwo wyjaśnienie. To rzuca zupełnie nowy obraz na postać Pana wójta. Uważam, że powinien uderzyć się w pierś i jeszcze raz odpowiedzieć na pytania, wyjaśniając mieszkańcom powody tak radykalnej podwyżki. Najwidoczniej za pierwszym razem nie wykonał tego z należytą starannością, a teraz brnie w absurdalne oświadczenia. Nie łatwiej rozmawiać z ludźmi, jak sugerują niektórzy radni i przykładać się do swojej pracy? Przecież to za pomocą mediów włodarze komunikują się nie tylko z wyborcami, ale i mieszkańcami gmin na czele których stoją. Będąc na świeczniku przyciąga się spojrzenia, a te często należą do ciężko pracujących ludzi, dlatego tylko uczciwość i rzetelna praca na każdym szczeblu mogą procentować. Nie wiem jak Państwo, ale ja tego wymagam od samorządowców i polityków.

  16

Budować przedszkole na podstawie gotowego planu, czy kupować działkę i tworzyć nowy?

 • profesor profesor 1 paź

  Czy ktoś wie jakich rozmiarów jest wspomniana działka?

  17 1

Pożar na wysypisku śmieci to nie kwestia hydrantów. „Może zawiodła wiedza druhów”?

 • profesor profesor 30 sie

  Casus, który w pełni obnaża króla. Można rzec, że po tym wydarzeniu stoi nagi pośród tłumu, a szaty po prostu opadły. Dla mnie zastanawiająca postawa druhów, którzy tak łatwo zmienili zdanie, ale to tylko dowodzi temu, co pisałem w pierwszym zdaniu. Przykra sytuacja Szanowni Państwo.

  11 2

Agnieszka Cahn: Kiedy dowiedziałam się prawdy, poczułam się oszukana

 • profesor profesor 22 sie

  To jeden z ciekawszych artykułów jakie czytałem w tym tygodniu w prasie. Nie chodzi mi tylko o lokalne tytuły, ale również te o zasięgu ogólnopolskim - chapeau bas.

  14 36

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • profesor profesor 20 sie

  Coraz mniej Boga w tym wszystkim, co tak szumnie nazywa się wiarą.

  30 1

Prezydent Andrzej Duda w ITV: Pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Spokojnej rozmowie, dialogu

 • profesor profesor 16 maj

  Mieć niepowtarzalną okazję rozmowy z prezydentem i jako dziennikarz nie zapytać o nic znaczącego...

  23 6

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • profesor profesor 27 mar

  KOMPROMITACJA! Kolejny ruch kadrowy ukazujący dyletantyzm Pana burmistrza i brak zrozumienia dla ludzi pracujących z pasji. Jeśli odsuwa się entuzjastów od zajęć wymagających kreatywności i przestrzeni, kiedy wycina się prawdziwych twórców, którzy spełniali się na swoich stanowiskach, to zostaje bezduszny automatyzm i mierność. A wystarczy prowadzić dialog, rozumieć, zamiast zapowiadać gotowość do rozmów.

  110 23

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • profesor profesor 18 mar

  Przyjrzyjmy się faktom: Burmistrz nagrywa film w którym informuje mieszkańców o tym, że na skrzynkę mailową urzędu, ktoś wysłał list z pogróżkami. Mówi też, że zgłosił sprawę na policję, co potwierdza jej rzecznik.

  W tym samym filmie porusza wątek dotyczący plotek związanych z zatrudnieniem jego żony, mimo że trudno doszukać się tu związku przyczynowo-skutkowego...

  Jako odbiorcy, musimy uwierzyć na słowo nadawcy komunikatu, że taki mail został przesłany. Nie poznajemy jego treści, nie mamy też (poza słowną deklaracją) dowodów na jego istnienie. Te powinna mieć redakcja telewizji ITV, która jako pierwsza publikuje wspomniane nagranie (dziwi fakt, że takie oświadczenie nie zostało opublikowane na oficjalnej stronie UMiG). Zakładam, że dziennikarze tej stacji poznali treść listu z pogróżkami, skoro zdecydowali się opublikować taki materiał.

  To jednak nie przeszkadza forumowiczom w tym, aby przez kilka dni toczyć dyskusję o potencjalnym autorze groźby i przyświecających mu motywach. Mam nadzieję, że ten temat doczeka się kontynuacji i że burmistrz nagra podobne oświadczenie po zakończeniu sprawy, której nadał taką rangę, a temat poruszają nie tylko lokalne, ale również ogólnopolskie media.

  11 8

Burmistrz apeluje do radnych o wycofanie poprawek w budżecie. Mówi o „zaciskaniu pasa”

 • profesor profesor 29 sty

  Według mnie to wystąpienie ma na celu wyłącznie zagrać na emocjach mieszkańców, wciągnąć ich do rozgrywki na linii burmistrz - radni i wpłynąć na decyzję tychże.

  Przecież to Pan burmistrz przed wyborami mówił na łamach lokalnych mediów:

  "Nie boi się Pan stanąć na czele gminy, skoro zadłużenie jest tak zatrważające?
  Nie boję się, ponieważ wiem, że będąc otwartym na współpracę i możliwości, które daje dzisiaj samorządowcom rząd Prawa i Sprawiedliwości, można skutecznie realizować inwestycje i ważne projekty rozwojowe oraz służące mieszkańcom. "

  Dzisiejsze wystąpienie przed kamerami to dowód na to, że sytuacja wymyka się Panu burmistrzowi z rąk. To uprawianie polityki, nie praca na rzecz samorządu... to również doskonały egzamin na dojrzałość radnych. Jutro okaże się czy go zdali.

  42 8

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • profesor profesor 15 sty

  szukam świata
  w którym jedna jaskółka
  czyni wiosnę
  gdzie szewc
  chodzi w butach
  gdzie jak cię widzą
  to dzień dobry
  szukam świata
  w którym
  człowiek człowiekowi
  człowiekiem

  *** (Szukam świata...)
  Jarosław Borszewicz

  32 10

Myślenice: Maciej Ostrowski zrzekł się mandatu burmistrza. Jego zadania pełni sekretarz gminy

 • profesor profesor 6 lis 2018

  Należy przypuszczać, że może mieć to związek z mandatem radnego powiatowego, który ma objąć niebawem. Możliwe, że prawo skonstruowane jest w taki sposób, że wymusza taki ruch, aby wymienione funkcje nie kolidowały ze sobą. Dziwi brak wyjaśnień ze strony ustępującego, albo komentarza na oficjalnej stronie Urzędu.

  52 26

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • profesor profesor 3 lis 2018
  Redakcja napisał/a:

  Wyrok który może mieć Pani na myśli dotyczy innego aresztowania - z 2016 roku i sprawy o której nie pisaliśmy. Istnieje możliwość pomyłki za co nie można Pani winić, bowiem policja wysłała taką informację prasową, kilka dni po poniedziałkowym aresztowaniu. Jednak są to dwie różne sprawy. Pozdrawiamy.

  Przerażające. Jak łatwo przychodzi nam rzucanie oskarżeń nie wyposażając się uprzednio w wiedzę.

  8 3

Wybory Samorządowe 2018

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

 • profesor profesor 13 paź 2018

  Ciekawe spostrzeżenie. Chętnie przeczytałbym lub obejrzał nie tyle debatę, co rozmowę z kandydatami, które pokazują ich podejście do sprawowania urzędu i pokazują jakimi są ludźmi.

  18 2

Krzysztof Halek podpisuje kontrakt dla Myślenic, prezentuje program i kandydatów na radnych [WIDEO]

 • profesor profesor 5 paź 2018

  Po zapoznaniu się z programem nie można skomentować go inaczej niż stwierdzeniem: jest imponujący. W pełni wyczerpuje potrzeby wszystkich mieszkańców. To wypadkowa rozmów z nimi i odpowiedź na potrzeby. W obecnej chwili Krzysztof Halek to najbardziej przekonujący kandydat. Według mnie liczy się merytoryka, a program który zaprezentował taki właśnie jest.

  29 76

Może wystąpić na Mistrzostwach Świata, ale potrzebuje waszego wsparcia [WIDEO]

 • profesor profesor 3 paź 2018

  Trudno się nie zgodzić z przedmówcami, choć zdarzały się na łamach tego portalu akcje w ramach których sportowcy z gminy wyjeżdżali na drugi koniec świata, żeby brać udział w zawodach wysokiej rangi. W tym przypadku kwota nie jest zaporowa, a cena za tego typu marzenie nie wydaje się horrendalnie wysoka. Doceniam odwagę i publiczne zwrócenie się do mieszkańców z taką prośbą, a to dowód na to, że ten Pan zmierza do celu jakim jest wyjazd.

  42 8

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • profesor profesor 21 wrz 2018

  Każda nowa władza jakakolwiek nie będzie stworzy coś na wzór układu. W polityce nie istnieje pojęcie "bez układów", ponieważ właśnie na zawieraniu kompromisów, umów, paktów, kontraktów -często niepisanych polega ta dziedzina. Państwo są nowi, są świeży to fakt, ale w zderzeniu z falą jaką stanowią doświadczeni politycy tratwa może nie wytrzymać. Podobnie po sztormie, kiedy już uda się wpłynąć do portu, tam czekać będą na was jego pracownicy, którzy w wydrapywaniu skarbów przywiezionych z podróży są najbardziej doświadczeni. Mimo wszystko życzę Państwu powodzenia i doceniam chęci i zaangażowanie. To dowód na to, że w społeczności coś drgnęło. Ważne żeby jak największa liczba mieszkańców poszła do urn 21 października.

  30 2

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • profesor profesor 6 wrz 2018
  jarecki napisał/a:

  Szanowni Państwo,

  Słowa dotrzymałem.

  Jarosław Szlachetka
  Poseł na Sejm RP

  Jeśli sytuacja wygląda tak jak przedstawiają ją władze powiatu to jest to co najmniej oburzające. Chętnie dowiem się na czym polegał udział Pana posła w zdobywaniu wspomnianej dotacji. Rozumiem, że powiat wraz z odpowiednimi wydziałami i dyrektorem sporządził, opracował, oszacował, przeliczył i przeszedł całą procedurę jako wnioskodawca – czyli wykonał brudną robotę, ale co w ramach tego działania zrobił Pan poseł?

  Jako myśleniczanin i osoba, która niebawem wybierać będzie gospodarza miasta w którym mieszkam, a o którego miano Pan pretenduje liczę na Pana bezpośrednią odpowiedź, bo jak mniemam to Pana wpis znalazł się powyżej.

  56 72

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

 • profesor profesor 4 wrz 2018

  Drodzy Państwo; próbując spojrzeć na tę sytuację analitycznym okiem odnoszę wrażenie, że mamy tu do czynienia z przypadkiem w którym główna postać w rządzie na półmetku kadencji oraz wykonywania określonych zadań i odgrywania swojej roli zostaje odsunięta i zastąpiona lepszą wersją - nowym premierem Morawieckim.

  To prowadzi do sytuacji, że dzisiaj ta Pani przyjeżdża na sam dół i angażuje się w kampanię samorządową promując czynnego posła jako świetnego kandydata... na burmistrza. Czy to znaczy że jego obecna pozycja w partii jest zbyt słaba, aby pozostać posłem w kolejnej kadencji?

  Wygląda mi na to, że zarówno pozycja byłej premier jak i posła straciła na znaczeniu, a ta cała kampania to próba utrzymania się na powierzchni.

  Gdyby było tak jak Państwo z obrazka próbują to przedstawić i są tak ważnymi personami, to przecież tworzyliby reformy na poziomie ogólnokrajowym, a zamiast obniżać cenę wody w jednym z tysięcy małych miasteczek mogliby obniżyć ją w całej Polsce. Mogliby, chyba, że... nie mają już takich możliwości i tylko to im zostało.

  Warto się nad tym chwilę zadumać, bo zmiana stanowiska z posła na burmistrza i z premier kraju w rolę promotora kandydata na burmistrza nie może być rozpatrywana w kategoriach awansu, a wręcz odwrotnie.

  Ciekawi mnie komu ci Państwo prezentując wspomniany program próbują zaprojektować przyszłość – nam jako mieszkańcom gminy, czy sobie? Dlatego pytanie o motywacje wydaje się być w tym przypadku kluczowe.

  78 118

Wybory Samorządowe 2018: Krzysztof Halek przedstawia filary swojego programu

 • profesor profesor 27 sie 2018

  Osoba która udostępniła tutaj te zdjęcia zachowała się paskudnie. Musi być bezwzględnym łotrem i złym człowiekiem. Mam nadzieje ze za to odpowie.

  14 51

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • profesor profesor 16 sie 2018

  Uważam, że ludzie tego pokroju nie są nam do niczego potrzebni, a tym bardziej gminie. Co więcej - to my jesteśmy potrzebni im, żeby mogli funkcjonować na dotychczasowym poziomie. A poziom to iście królewski.

  13 2

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • profesor profesor 27 lip 2018

  Budujące jest to, że ludzie nie boją się wyrażać swoich poglądów i manifestują je wychodząc na ulicę. Niepokojące natomiast, jak słusznie ktoś zauważył może być struktura wieku tych osób. Gdzie szukać przyczyn? Czy świadomość młodych ludzi jest tak niska, czy starsze pokolenie nie przekazało dostatecznie wiedzy o pewnych procesach? A może prawdą jest, że dojrzałość światopoglądową zdobywa się wraz z wiekiem, a ten punkt graniczny w społeczeństwach zachodnich przesunął się o wiele wyżej... stąd ludzie w takim wieku

  38 59

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • profesor profesor 13 lip 2018

  Ciekawy, jak dotąd nie poruszany lokalnie temat. Skoro to osoby podejmujące decyzje powinny legitymować się jak najwyższym wykształceniem, kulturą osobistą i chęcią do zgłębiania tematu oraz ciągłymi próbami zrozumienia i analizy oraz rozwiązywania problemów i rzeczywistości w której funkcjonują. Tego właśnie uczą studia

  50 18

Mikołaj Wincenciak: "Dzięki Wam wszystkim za pomoc". Zbiórka na Stasia cały czas trwa

 • profesor profesor 27 cze 2018

  Piękna akcja! Gratuluje wszystkim, którzy biorą w niej udział

  46 3