Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem wykryty w żłobku. Czeka nas druga fala?

 • 1 sie

  Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że Ziemia jest płaska. Amen.

  3
 • 31 lip

  ja nie mogę, kubus1..., ale z Ciebie specjalista! I Ziemia jest płaska.

  1 5
 • 30 lip

  Odesłałeś mnie do linku przedstawionego przez Lunę. Ale proszę o informację, jakim to specjalistą jest Matesz Jaroszewicz. Prosilabym o informację dot. wykształcenia, doświadczenia zawodowego i uzasadnienie, jakie wg Ciebie są podstawy, by traktować go jako autorytet.

  3 2
 • 30 lip

  Miało być: " No cóż, lekarze się na wirusach nie znają".

  4
 • 30 lip

  Jeszcze raz w sprawie maseczek. "Rozczuliła" mnie pani "na kasie" w jednym ze sklepów. Stwierdziła, że ona to w te maseczki w ogóle nie wierzy. Usmiałam sie, w końcu specjalistka. Tylko nie rozumiem, dlaczego w przychodniach do lekarza musisz je mieć? Ni cóż, lekarze się na wirusowe nie znają.

  3 5
 • 29 lip

  Drogi Kris777, nosić po to, żebyś nie pluł na towary, warzywa i owoce, które ja przyniosę do domu. Ja noszę maseczkę i wielu innych, dlatego Ty chojrakujesz. Zrób coś też dla innych. Przynajmniej to, co robię dla Ciebie ja. No chyba, że jesteś astmatycznym staruszkiem. Wtedy siedź w domu, a na pewno jakaś dobra dusza zrobi Ci zakupy.

  5 8

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

 • 6 cze

  Mysleniczanin, ale bredzisz :(

  22 15

Thank you for your service

 • 12 maj

  Bardzo poruszył mnie ten tekst. Chociaż przecież nie powinien. Przecież niestety wiem, gdzie żyję i wiem obok kogo żyję. Może to zestawienie, że gdzieś jest inaczej spowodowało, że znana rzeczywistość bardziej zabolała. Świetnie napisane. Dziękuję ( chociaż jak napisałam poprzednio - boli ).

  8 3

Ks. Zdzisław Balon: Ten trudny czas kiedyś się skończy

 • 3 maj

  A ja mam pretensje (jednak) do naszego proboszcza, że pozwala wiernym na Komunię do ust. To igranie że zdrowiem ludzi. Po tym wszystkim co wcześniej napisałam, spodziewałam się, że proboszcz będzie "przewodnikiem" dla tych wiernych, którzy nie mają wyobraźni. Dzisiejsza transmisja niestety pokazała coś innego. Dlatego Szanowny Księże Proboszczu, proszę uświadomić ludziom i nie pozwolić im na narazanie siebie i innych.

  7 8
 • 2 maj

  Szanuję bardzo proboszcza. Od samego początku jego pobytu w naszej parafii podobało mi się, że nie wciągnął nas w rozgrywki polityczne, że nie pozwolił, aby któryś z księży agitował politycznie. Nigdy nie pozwolił straszyć gender czy "ideologią lgbt". Dziękuję mu za to, że ani ja, ani nikt z moich znajomych nie miał ochoty (nie musiał) wyjść z kościoła słuchając kazań. Co niestety zdarza się gdzie indziej. Teraz (podczas epidemii) też prowadzi parafię z klasą. Dziękuję.

  21 3

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 28 kwi

  Niebiskooka. Ale podałeś link do stanowiska rządu i instytucji całkowicie podporządkowanej Pis. To dla Ciebie jest argument. No proszę....

  18 9
 • 28 kwi

  A co najlepsze, większość z nas tutaj się oburza. Ale po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy mocni tylko w gębie (tzn. przy komputerze na kanapie). Podane są linki do pism, które moglibyśmy wysłać do naszego burmistrza z zakazem przekazania naszych danych. Ktoś wysilił się i podał nam na tacy odpowiednie paragrafy. I co? Kto z Was zrobił cokolwiek w tym kierunku? Kto z Was wysłał? Nikt? Przyznaję, ja też nie. Pójdę sobie zrobić herbatę i poczekam, aż sam się problem rozwiąże. Jak większość z Was. Nic się w tym kraju nie zmieni. Bo mamy to, na co zasługujemy.

  23 5
 • 27 kwi

  Mysleniczanim, mów za siebie.

  32 3
 • 27 kwi

  Ja się nie zgadzam na przekazanie moich danych. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność, jeśli dane wyciekną ( nie wciskajcie mi, że są chronione) i ktoś weźmie na mnie kredyt. Czy burmistrz publicznie się zobowiąże do spłaty? Może być z publicznych pieniędzy. Co mi tam.

  38 7

Które restauracje

 • 26 mar

  Maciej, też tego trochę nie rozumiem. Pewnie jest sporo osób, które w tych trudnych czasach realizują się kulinarnie w domu, ale jest też sporo, którzy do tej pory korzystali z oferty restauracji ( także obiady dnia). No cóż, ja czekam. Jeśli coś jeszcze o jakichś wiecie, dajcie znać. Niech to też będzie forma wsparcia (forma reklamy wspierajacej).

  1
 • 25 mar

  Czy moglibyście podać, które restauracje i bary są otwarte (oczywiście z wydawaniem "na wynos"). Za chwilę zatesknimy za innym niż domowe jedzeniem. Ja już tęsknię. Niestety Indyjska zamknięta:(((
  Ja wiem o :
  1. Karen Grill Bar
  2. Pod Blachą Orientalna .
  Jeśli ktoś zechciałby się podzielić informacjami, to będę wdzięczna.

  4

Czy to prawda

 • 26 mar

  A gdzie mądrość wiernych? I posłuch? Przecież hierarchowie kościelni a nawet sam papież nawołują do nieuczestniczenia fizycznie w mszach. Nie wspomnę o zakazie rządowym. Masakra. Tak bardzo boicie się swojego proboszcza czy (delikatnie mówiac) nie macie wyobrażni. A gdzie służby? Też się boją tego księdza?

  4 3
 • 25 mar

  Gośćzdaleka. Żartujesz, prawda?

  1 5
 • 23 mar

  Vivaldi, dzięki. Od razu mi lepiej ;)

  4 1
 • 23 mar

  Chyba na końcu źle się wyraziłam. Dotyczy Myślenic w sensie, że ewentualni chorzy z tamtego rejonu robią zakupy i pojawiają się w Myślenicach. Ale i tak nie wierzę, że to co słyszałam, to prawda.

  4 4
 • 23 mar

  Bardzo proszę o informację, czy to prawda ( na razie nie wierzę), że ksiądz w Zawadzie zachęca wiernych do uczestnictwa w mszy mówiąc, że tylko złych ludzi dosiegnie choroba. Czy to prawda, że parafianie z Zawady tłumnie uczestniczą w Gorzkich Żalach i mszach niedzielnych. Napiszcie proszę, że to nieprawda. To dotyczy także Myślenic . Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego.

  11 4

Postrzelił kobietę podczas stypy po psie

 • 21 mar

  Uwielbiam ten typ rozumowania. Gratuluję. Jak prawdziwy "macho". Kto winien? No jasne! Baba!

  3

Stan zagrożenia epidemicznego - dzień 7. W kraju 367 osób zakażonych, 6 zmarło. Do Myślenic trafiają kolejni pacjenci

 • 21 mar

  Byłam 20 marca ok.12. Kolejka przy wędlinach, mięsie stała karnie w odstępach 1-1,5m. Panie miały maseczki nałożone na usta i nos. Nie widziałam, żeby któraś wycierała nos. Ciekawa jestem, czy powyższe obserwacje są Twoimi, czy też wg schematu :"Jedna pani drugiej pani.." i żeby była aferka.

  7 2

Cztery złota w jednych zawodach. Tego dokonać mógł tylko Mikołaj Włodarczyk

 • 6 lut

  Gratulacje, jesteśmy dumni. O Twoich sukcesach powinna usłyszeć cała Polska. Szukałam wiadomości chociaż w Dzienniku Polskim. Gdzie nasi myśleniccy dziennikarze???

  2
 • 6 lut

  Gratulacje, jesteśmy dumni. O Twoich sukcesach powinna usłyszeć cała Polska.

  3