Myślenice występują ze Związku Miast Polskich. „Pieniądze, które zaoszczędzimy będziemy przeznaczać na inne cele”

 • 11 lis 2020

  Ale zaoszczędzimy!!! Dzięki kochani radni. Nie zapomiemy.

  6 1

Święto Niepodległości 2020 w reżimie sanitarnym. Msza, kwiaty na Rynku i widowisko online

 • 11 lis 2020

  Czy to prawda, że władze Myślenic planują postawienie masztu z biało-czerwoną flagą? Już ponad 1000 gmin zwróciło się do rządu o sfinansowanie. Koszt 5 000 zł. Tylko drobiazg: nasz rząd finansuje to z funduszu do walki z COVID !!! Wydano już około 6 mln.zł. Ile osób można by przetestować, ilu pomoc w -zmaganiach z chorobą? Chory kraj ( mam na myśli nieudolny rząd, partię rządzącą naszymi pieniędzmi oraz wszystkich ślepych miłośników pis )

  28 11

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał

 • 26 paź 2020

  Chrześcijanie z PiS, decydenci z Pis, członkowie Konfederacji , do was słowa ojca Ludwika Wiśniewskiego Z Tygodnika Powszechnego. " Gdyby w chrześcijańskim narodzie, a takim podobno jest polski naród, uchwalono ustawę, która stanowi, że opiekun nieuleczalnie chorego dziecka otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie równe przeciętnej pensji, a lata opieki nad chorym dzieckiem wliczają się do świadczeń emerytalnych; gdyby ponadto ustawa gwarantowała bezpłatne lekarstwa i bezpłatną terapię dla takich dzieci – byłaby to prawdziwa troska o nienarodzonych, godna Dumnej Polski" Amen.

  19 1

Przybywa chorych, wydłużają się kolejki do wymazu, rząd wprowadza nowe obostrzenia

 • 12 paź 2020

  Kupiec 1984. Ty naprawdę nie wiesz, że bez sensu jest pisanie takich długich postów? Myślisz, że takimi dluzyznami do kogoś dotrzesz? Postaraj się ( to moja nieśmiała sugestia ) podać esencję. Nie męcz uczestników forum. A poza tym, kto to jest dr Sacha? Co to za Rada, na którą się powolujesz? A z drugiej strony, kurczę, chirurdzy to chyba wszyscy mają rozedmę płuc albo jakiś inne raki płuc, bo całymi dniami pracują w maseczkach. No to co na to odpowie dr Sacha?

  8 25

Urzędnicy w starostwie zawieszają bezpośrednią obsługę. „W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin”

 • 12 paź 2020

  A nauczyciele niech umierają. Co tam klasy 36 osobowe!

  11 1

Została zawieszona po lekcji z obcokrajowcami. Sprawa dyrektor z Dobczyc doczekała się finału

 • 8 paź 2020

  W każdym razie serdeczne słowa poparcia dla mądrej byłej Pani dyrektor. Oby jak najwięcej takich otwartych osób w oświacie. Oby... Marzenie ściętej głowy. Coraz więcej zastraszonych. Ech!

  32 8
 • 7 paź 2020

  Taliban. Strach się bać. Zamknijcie się w tych swoich zagrodach, odmawiajcie zdrowaśki, żeby jakiś "obcy" na was nie spojrzał ( bo jak mówi wasz prezes może Was zarazić pasożytami). A kiedyś ( jeszcze parę lat temu ) to był taki fajny kraj, pełen ludzi ciekawych świata.

  52 15

To już pewne! Powiat myślenicki w czerwonej strefie

 • 1 paź 2020

  Z niektórymi nie pogadasz. Patrz Kupiec 1984 :(

  2 16

To już pewne. Powiat myślenicki objęty żółtą strefą. Jak to wpłynie na naszą codzienność?

 • 17 wrz 2020

  W szkole nauczyciele mogą iść na pierwszy ogień. Tak jak napisałeś- urzędy zablokowane, online, albo po jednej osobie. A nauczyciel niech się buja w sali z 37 uczniami. Bo przecież nauczyciele to twardziele. Albo lepiej, nauczyciele , nadają się na mięso armatnie. Ich wartość żadna. Co innego urzędnik.

  28 29

Pamiętacie Vasilisa z Big Brothera? Właśnie jedzie przez Polskę na rowerze zbierając pieniądze na protezę dla Marcela

 • 23 sie 2020

  Acha, i Vasilis brawo.

  2
 • 23 sie 2020

  whitestar1906, Dandel, carna, a może by tak ruszyć d... sprzed komputera i zrobić coś dla innych. Tak odrobinkę, jak w Shreku: "Chociaż jakiś poemat zadeklamuj. Balladę Sonecik?.. Fraszkę jakąś! Cokolwiek!!!"

  2

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem wykryty w żłobku. Czeka nas druga fala?

 • 1 sie 2020

  Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że Ziemia jest płaska. Amen.

  5
 • 31 lip 2020

  ja nie mogę, kubus1..., ale z Ciebie specjalista! I Ziemia jest płaska.

  1 7
 • 30 lip 2020

  Odesłałeś mnie do linku przedstawionego przez Lunę. Ale proszę o informację, jakim to specjalistą jest Matesz Jaroszewicz. Prosilabym o informację dot. wykształcenia, doświadczenia zawodowego i uzasadnienie, jakie wg Ciebie są podstawy, by traktować go jako autorytet.

  3 2
 • 30 lip 2020

  Miało być: " No cóż, lekarze się na wirusach nie znają".

  4
 • 30 lip 2020

  Jeszcze raz w sprawie maseczek. "Rozczuliła" mnie pani "na kasie" w jednym ze sklepów. Stwierdziła, że ona to w te maseczki w ogóle nie wierzy. Usmiałam sie, w końcu specjalistka. Tylko nie rozumiem, dlaczego w przychodniach do lekarza musisz je mieć? Ni cóż, lekarze się na wirusowe nie znają.

  3 5
 • 29 lip 2020

  Drogi Kris777, nosić po to, żebyś nie pluł na towary, warzywa i owoce, które ja przyniosę do domu. Ja noszę maseczkę i wielu innych, dlatego Ty chojrakujesz. Zrób coś też dla innych. Przynajmniej to, co robię dla Ciebie ja. No chyba, że jesteś astmatycznym staruszkiem. Wtedy siedź w domu, a na pewno jakaś dobra dusza zrobi Ci zakupy.

  6 8

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

 • 6 cze 2020

  Mysleniczanin, ale bredzisz :(

  22 15

Thank you for your service

 • 12 maj 2020

  Bardzo poruszył mnie ten tekst. Chociaż przecież nie powinien. Przecież niestety wiem, gdzie żyję i wiem obok kogo żyję. Może to zestawienie, że gdzieś jest inaczej spowodowało, że znana rzeczywistość bardziej zabolała. Świetnie napisane. Dziękuję ( chociaż jak napisałam poprzednio - boli ).

  10 3

Ks. Zdzisław Balon: Ten trudny czas kiedyś się skończy

 • 3 maj 2020

  A ja mam pretensje (jednak) do naszego proboszcza, że pozwala wiernym na Komunię do ust. To igranie że zdrowiem ludzi. Po tym wszystkim co wcześniej napisałam, spodziewałam się, że proboszcz będzie "przewodnikiem" dla tych wiernych, którzy nie mają wyobraźni. Dzisiejsza transmisja niestety pokazała coś innego. Dlatego Szanowny Księże Proboszczu, proszę uświadomić ludziom i nie pozwolić im na narazanie siebie i innych.

  9 9
 • 2 maj 2020

  Szanuję bardzo proboszcza. Od samego początku jego pobytu w naszej parafii podobało mi się, że nie wciągnął nas w rozgrywki polityczne, że nie pozwolił, aby któryś z księży agitował politycznie. Nigdy nie pozwolił straszyć gender czy "ideologią lgbt". Dziękuję mu za to, że ani ja, ani nikt z moich znajomych nie miał ochoty (nie musiał) wyjść z kościoła słuchając kazań. Co niestety zdarza się gdzie indziej. Teraz (podczas epidemii) też prowadzi parafię z klasą. Dziękuję.

  22 3

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 28 kwi 2020

  Niebiskooka. Ale podałeś link do stanowiska rządu i instytucji całkowicie podporządkowanej Pis. To dla Ciebie jest argument. No proszę....

  18 9
 • 28 kwi 2020

  A co najlepsze, większość z nas tutaj się oburza. Ale po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy mocni tylko w gębie (tzn. przy komputerze na kanapie). Podane są linki do pism, które moglibyśmy wysłać do naszego burmistrza z zakazem przekazania naszych danych. Ktoś wysilił się i podał nam na tacy odpowiednie paragrafy. I co? Kto z Was zrobił cokolwiek w tym kierunku? Kto z Was wysłał? Nikt? Przyznaję, ja też nie. Pójdę sobie zrobić herbatę i poczekam, aż sam się problem rozwiąże. Jak większość z Was. Nic się w tym kraju nie zmieni. Bo mamy to, na co zasługujemy.

  23 5
 • 27 kwi 2020

  Mysleniczanim, mów za siebie.

  32 3
 • 27 kwi 2020

  Ja się nie zgadzam na przekazanie moich danych. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność, jeśli dane wyciekną ( nie wciskajcie mi, że są chronione) i ktoś weźmie na mnie kredyt. Czy burmistrz publicznie się zobowiąże do spłaty? Może być z publicznych pieniędzy. Co mi tam.

  38 7