Złodzieje na cmentarzu

 • 16 wrz

  Nie wiem, czy dobrze wybrałam kategorię. Ale spróbuję. Do szału doprowadza mnie złodziejstwo na cmentarzu komunalnym ( koło Kościółka) Nie wiem, jak jest na innych, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy ukradziono z "moich" grobów co najmniej 5 razy kwiaty, kilka razy lampki nagrobkowe, a w ubiegłym roku płożący jałowiec. Już pisałam na doniczkach :" Złodzieju, nie kradnij, bo ci ręka uschnie". Ale nawet to ich nie przekonuje. Wiem, że nie zrobiłam z tym problemem nic. Uświadomiłam sobie, że za każdym razem uznawałam, że przecież nie będę z takim drobiazgiem chodzić na policję. A może włąśnie trzeba? Rozmawiałam ze znajomymi i też narzekają. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, żeby napisać do naszego Proboszcza, żeby przypomniał na kazaniu "owieczkom", że w dekalogu jest odpowiedni punkt. Co radzicie?

  13

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

 • 27 sie

  I jeszcze jedno, jest Pani odważną kobietą. Bardzo Pani u mnie i mojej rodziny zapunktowala.

  8 15
 • 27 sie

  Bardzo mi Pani zaimponowala. Popieram Pani stanowisko. Szacunek.

  9 16

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 16 sie

  Piękny mural! Piękny kogut! Gratulacje dla autora! Okazuje się, że niedługo kolorowe kredki trzeba będzie wyrzucić. Tylko Czarne , biała i szare. Biedne dzieci, biedni my.

  23 5

Nauczyciele

 • 28 kwi

  Pozwolę sobie zacytować:

  Drodzy Rodzice,
  Chcielibyśmy przypomnieć, że magiczne słowa, takie jak dzień dobry, proszę, nie ma za co, przepraszam i dziękuję, wszyscy poznają w domu.

  To także w domu dzieci uczą się być uczciwymi, punktualnymi, sumiennymi, okazywać swoim kolegom sympatię, a także okazywać najwyższy szacunek starszym i wszystkim nauczycielom.

  Dom to miejsce, w którym uczą się czystości i tego jak i gdzie właściwie pozbyć się śmieci.

  Dom jest także miejscem, w którym dzieci uczą się być zorganizowanym, dbać o swoje rzeczy i że nie jest w porządku źle traktować innych.

  Natomiast w szkole uczymy języka, matematyki, historii, geografii, fizyki, nauk i wychowania fizycznego. Wzmacniamy tylko nawyki, które dzieci nabywają w domu.

  9

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 13 kwi

  RODZICE, jak możecie spokojnie patrzeć na krzywdę, jak dzieje się Waszym dzieciom, jak możecie pozwalać na to, że RZĄD traktuje jej jak żywe tarcze? Gdybym miała dziecko teraz zdające te pseudoegzaminy w zaproponowanych przez RZĄD pseudowarunkach, już dawno byłabym na ulicy , zarzuciłabym mailami skrzynki rządowe, żądając od RZĄDU dogadania się z nauczycielami. CZY, RODZICE, NIE ZALEŻY WAM NA WASZYCH DZIECIACH? RUSZCIE SIĘ WRESZCIE I SKIERUJCIE SWOJE NIEZADOWOLENIE W KIERUNKU TYCH, KTÓRZY MOGĄ TO WRESZCIE ZAKOŃCZYĆ czyli szanownego pana premiera i rządu. To samo dotyczy uczniów i rodziców MATURZYSTÓW. No to w końcu jak długo chcecie tylko jęczeć? "

  2 26

Myślenice: "Światełko" na płycie Rynku. Mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec fali nienawiści

 • 17 sty

  Ja nie mogę, to Wy tak w dalszym ciągu bez refleksji? Masakra.
  Ktoś podpowiedział, żeby tym "nieempatycznym" ( czytaj inaczej) odpowiadać : "Kocham Cię". Dlatego Myśleniczaninie007 - Kocham Cię, Dow*****ny - Kocham Cię, i inni w tym stylu ( nie chciało mi się już czytać) - Kocham Was

  6 18

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 28 lip 2018

  Darlet, święte słowa!!! " Niech tylko będą to ludzie, którzy znają się na swojej pracy i są uczciwymi ludźmi." Nie obawiasz się, że będą wybierani i tak bardzo będą się znać na swojej pracy, jak np. pan Obajtek w trzeciej już spóce skarbu Państwa ?
  Obawiam się, ze grzeszysz naiwnością mówiąc, że masz "głęboko gdzieś kto będzie ich wybierał" i równocześnie liczysz na świetnych fachowców. Rozejrzyj się dokoła, jakich fachowców zgotował nam aktualny rząd. Począwszy od Misiewicza, fachowców, którzy zrujnowali markę Janów Podlaski i wiele innych. Naprawdę myślisz, że w kwestii sądów zmienią swój sposób myślenia?
  Zauważ, ze naprawdę teraz działa zasada TKM.
  p.s.
  Nie zgadzam się z twierdzeniem, że " tak mało osób popiera protesty w obronie "wolnych sądów"". Mnóstwo osób popiera protesty, tylko... nie chce im się wstać z sofy przed telewizorem. A to jednak coś innego, niż niepopieranie.

  13 16
 • 27 lip 2018

  Nie mogę się powstrzymać : ksiadzROMAN, czy Ty ( Pan?) mówisz jakąś gwarą? Spróbuj się przeczytać. Przepraszam, ale to jakiś bełkot. Odpowiadam, bo napisałeś coś do mnie. A nie wiem co. Popracuj nad językiem polskim. Może jakąś książkę przeczytać przez wakacje? To pomaga w ogarnięciu języka.

  Profesor, zgadzam się. Nie odrobiliśmy lekcji z naszymi dziećmi. Dużo mówiliśmy im o wojnie, której my, którzy jej nie przeżyliśmy, też się baliśmy. Natomiast wielu z nas ( m.in. mnie ) nie przyszło do głowy, że trzeba uczyć walki o wolność i demokrację. Nasze dzieci traktowały je jak powietrze - zawsze jest. Dlatego nie czują zagrożenia.
  Podziwiam świadomych młodych. I wyrazy szacunku dla Was i Waszych rodziców.

  26 12
 • 27 lip 2018

  Szanowny Panie Okoki, może to dla Pana jeszcze abstrakcja, ale tez osiągnie Pan wiek 50+. Podejrzewam, że Pana mama lub ojciec też są w podobnym wieku. Pozwoliłby Pan, żeby ktoś o nich mówił : "Stara baba i dziadek". Trochę Pana rozumiem, tez kiedyś mówiłam, ze trzydziestolatek to starzec. Ale z tego się wyrasta. Życzę szybkiego dorośnięcia do kultury. Na początek.

  60 58

Tenis ziemny : Grand Prix Myślenice 2018 dla Anety Nosal i Marka Kosakowskiego

 • 6 lip 2018

  Przepraszam, ale nie jestem pewna, czy forma " ograła", "ograł" zamiast pokonała/ pokonał , jest zgodna z zasadami języka polskiego. Prosiłabym o wyjaśnienie. Mnie razi.

  2
 • 6 lip 2018

  Przeprasza

Psie zaprzęgi: Mikołaj Włodarczyk z Pucharem Wyszechradzkim

 • 9 lut 2018

  Ogromne gratulacje. Dla Mikołaja i psów!

  7

25 Finał WOŚP. W Myślenicach zebraliśmy rekordowe 124 140,27 zł

 • 16 sty 2017

  Biedna krówko. Musiałaś ugryźć. Żal mi Ciebie, że nic nie rozumiesz.

  24 17

Kino w Mokis

 • 28 gru 2016

  Chciałam zapytać, co dzieje się z kinem w Myślenicach. W repertuarze filmy dla dzieci lub religijne. Czasem rozrywka dla tych, którzy lubią Gwiezdne Wojny ( 21 seansów - policzyłam, czy to nie przesada ). W grudniu przez cały tydzień po trzy seanse dziennie - Łotr 1 ( Gwiezdne Wojny) 16 razy polska komedia "Po prostu przyjaźń", biedne dzieci mają tylko 12 razy "Królową Śniegu". W styczniu czeka nas jeszcze dramat fantasy z drzewnym potworem oraz "Józef i Maryja" - bo święta.

  Myślałam, że po pojawieniu się nowego zastępcy dyrektora Mokisu będzie lepiej ( naiwna?) . A jest duuużo gorzej ( chociaż wcześniej też był dramat) .

  Pozostaje tylko wyjazd do Krakowa.

  16 7

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • 9 cze 2016

  Do Bacha.
  Mieliśmy wesele w Rezydencie pół roku temu. Polecam. Wszystko w porządku, pani przemiła, bezkonfliktowa ( pisałam o tym już wcześniej), obsługa była ekstra - szybcy, uśmiechnięci, akustyka ( tego się baliśmy, bo kiedyś był z tym problem) bardzo dobra ( po remoncie). Orkiestra ( i my oczywiście ) byliśmy bardzo zadowoleni. Jedzenie bardzo dobre. Szkoda, że wesele tak szybko minęło.

  7 4
 • 22 gru 2015

  do drootnar
  Pisałam ostatnio o Rezydencie. Naprawdę klasa. Świetna właścicielka, pełna zrozumienia dla młodych i rodziców, którzy przecież nie mają doświadczenia. Dostępna o każdej godzinie, nie robiąca problemów z drobiazgów. Sala świetna. Po remoncie. Dawne problemy z akustyką, o których słyszeliśmy, to przeszłość. Świetna akustyka, do tego mieliśmy świetny zespól ( Magnum).

  Wystrój, jedzenie, obsługa, atmosfera - super. Polecam. Szkoda, że to już za nami.

  7 6
 • 19 paź 2015

  Jestem po weselu w Rezydencie, Kiedyś szukałam aktualnych informacji na ich temat. Teraz mogę napisać coś z autopsji.
  Sala śliczna, jedzenie super, kelnerzy - pierwsza klasa ( szybcy, mili, pomocni), właścicielka - super.
  Grał zespól Magnum ( o którym też szukałam tu informacji i z aktualnymi było słabo, dlatego piszę). Muzyka dla każdego: i młodych i starych. Cudownie bawili się i wielbiciele muzyki bardziej weselnej i ci, którzy za nią nie przepadają. Potrafili świetnie wyczuć gości, wszyscy świetnie się bawili. Polecam serdecznie.

  24 8

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 4 cze 2016

  Byłam! Jak zwykle wspaniała, przyjazna atmosfera. Poczucie, że nie idziemy kogoś nienawidzić, ale ochronić najważniejsze dla nas wartości.

  Czy Wy, kipiący jadem myślicie, że kogoś Wasze nienawistne poglądy interesują? Chyba nie jestem jedyną, która omija je lekceważąco. Jak będę chciała poznać Wasze ( nudne ) wpisy wiem, gdzie Was znaleźć na forum.

  6 18
 • 1 cze 2016

  Krówka 123, ta retoryka jest już nudna. Wymyślcie coś nowego.

  8 15
 • 31 maj 2016

  Myślenice zawsze były ostoją Pis. Teraz kogo nie zapytasz, odpowiada, że na Pis to w ogóle nie głosował.
  Szkoda, że nienawistny język Pisu pojawił się w temacie, który nie powinien interesować zwolenników rządzących. Pierwszy post nie był do Was. Państwu już dziękujemy. Macie swoje tematy.

  Przypominam, że 4.06.2016 ( sobota) o 15.00 rozpoczyna się manifestacja KOD w Rynku w Krakowie. Kto się czuje zaniepokojony ( delikatnie powiedziane) aktualnymi rządami w naszym kraju powinien tam być. Do zobaczenia

  11 26

Małopolskie Spotkania z Folklorem: Pierwsi artyści dotarli do Myślenic

 • 23 cze 2015

  A kiedy pojawi się program? Chyba, że można gdzieś znaleźć, a ja nie umiem szukać. W takim przypadku proszę o pomoc.

  2

Psie zaprzęgi: Mikołaj Włodarczyk drugi w Austrii

 • 14 sty 2015

  Brawo, gratulacje! Mamy, mamy i to od dawna.

  4

Zaginiony Sylwester Ambroży

 • 20 lip 2014

  Bardzo współczuję.To był wspaniały chłopak. Okropna tragedia.

  9 1
 • 20 lip 2014

  Zlitujcie się i powiedzcie, co się dzieje!

  17 2