Wolontariusz Parafialnego Zespołu Caritas "Betania"

Kolęda - zastanawiacie się jakie ma dzisiaj znaczenie i jak powinna wyglądać

 • Dorota Gabryś 26 sty 2013

  Proszę sprawdź dane zanim Pan zacznie oczerniać jaką kolwiek organizacje

  7 15

Skandal z Caritas ?

 • Dorota Gabryś 18 gru 2012
  def_ibrylator napisał/a:

  Witam,

  Ostatnio chciałem (przed świętami) oddać do Caritasu sporą paczkę dobrych, często markowych, lecz używanych ubrań. (Pomyślałem, że w dobie ludzkiej pomocy kończącej się na kliknięciu "lubię to" przy zdjęciu wygłodzonego dziecka stanę na wysokości pro-społecznego zadania i zrobię coś więcej). I tak oto w dzień przed planowanym oddaniem ubrań dowiaduję się praktycznie z pierwszej ręki, że Caritas ma podpisaną umowę z ciuchlandami i odsprzedaje znaczną część ubrań za pieniądze ! Podobno działa to tak, że Caritas z jednego miasta przesyła swoje ubrania do miasta z drugiego końca Polski odsprzedając "to co się nadaje". W zamian dostaje pieniądze. Jak wiadomo - z pieniędzmi można już zrobić wszystko. Są niekontrolowane. Na dodatek, jeśli to jest prawdą, dlaczego tak bardzo oszukuje się ludzi ?

  Czy ktoś z Państwa posiada jakieś informacje na ten temat ?

  (Aby nie zostać osądzonym o bezpodstawne oczernianie, proszę potraktować to jako "miejską plotkę". Mimo wszystko dowiaduje się tego od osoby, którą mogę niestety brać za źródło wiarygodne)

  Pomylił Pan Caritas z PCK... Proszę sprawdzić informację, bądź informatora.

  11 39

Plastikowa zakrętka

 • Dorota Gabryś 19 lis 2012

  Parafialny Zespół Caritas Betania w Myślenicach zbiera zakrętki na kolejny sprzęt dla osoby niepełnosprawnej. Jak ktoś ma ochotę to wystarczy zostawić reklamówkę z zakrętkami pod drzwiami Betanii (ul. 3-go Maja 1). Pod koniec listopada w wielu punktach w Myślenicach (tak jak w poprzednim roku) pojawią się pojemniki Betanii na zakrętki.

  6 1

Zbiórka Żywności w Caritas "Betania"

 • Dorota Gabryś 5 kwi 2012

  Zapraszam do wolontariatu, jeśli chce się Pani przekonać o co chodzi w zbiórkach i w wolontariacie, a następnie krytykować to co robimy.

  2 2

Gdzie tanio i szybko można rozliczyć pit?

 • Dorota Gabryś 7 lut 2012

  Caritas Betania, będzie rozliczać Pity od 20 lutego za darmo (w zamian za 1% podatku)

  5 36