To ostatni dzień, kiedy żółte autobusy wyjechały na linię M1 Myślenice-Kraków. Co dalej z komunikacją zbiorową?

Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 28 wrz

  A tych Twoich przy tym nie było? ...... nie sposób się przerzucać kto, bo kto jak kto ale wydział transportu i komunikacji jest w starostwie ;)
  ..... trzymam kciuki za Kowal Bus bo ten już zareagował najszybciej. Da się być kreatywnym i elastycznym?

  2 1
 • 27 wrz

  Jesli burmistrz nie musiał nic a jednak zrobił : odbębnił sukces co było naturalną reakcją bo każdy sukces cieszy. Niestety teraz trzeba podnieść rękawicę i brzemię tego "sukcesu". MPKS robi wrażenie poukładanej firmy, zatem pytanie : czy w UMiGm nie było ani pół fachowca który zna się na realiach środowiska transportowców? Nikt nie wiedział, że im zawsze mało i zawsze źle? Kto podpisał umowę którą można zerwać bez mała z dnia na dzień? Od przetargu w lipcu do września realia transportowe nie zmieniły się znacząco więc który mądry dał w umowie możliwośc szantażu bez alternatywnego rozwiązania? Kto weryfikował tą umowę? Czy ktoś z UMiGm oraz Starostwa ją przeczytał, przeanalizował skoro nas dotyczyła? Zabrakło fachowego czynnika ludzkiego od strony użytkowników? Gdzieś czytałem o spalaniu 38lit/100km autobusu ....to chyba żart, czy od strony urzędu jest jakiś fachowiec który weryfikuje argumentacje techniczne przewoźnika o nieopłacalności tej trasy? Czy dalej będziemy się zachowywać jakby Myślenic ta umowa nie dotyczyła i cieszymy się kiedy "województwo" coś tam podpisuje? To co oni podpisali? Podpisane i .....jakoś to będzie?
  Nie zdziwię się gdy żółte zostaną z nami ale już na warunkach komercyjnych czyli około 15zł za bilet co tez będzie zrozumiałe bo za 6,5zł to się do Dobczyc jeździ.
  Wybiegi Mpks-u były widoczne, najpierw podwyżka, "poczuli krew" bez reakcji więc teraz vabanque. A gdzie czujność urzędników starostwa i gminy?
  Jesli nikt nie zabezpieczy tych przewozów to plama wizerunkowa będzie prawdopodobnie nie do naprawy, przed wyborami poprzerzucacie się winą ale jako całość nikt w nic konkretnego nie uwierzy. Szczytem lansu zostaną dożynki i jakaś motopompa dla jakiegoś OSP. Po prostu do roboty i trzeba nadrobić przespane ruchy ostrzegawcze przewoźnika który sam prowokuje nie ekonomicznie ale zdrowotnie (argumentacja przewoźnika) i ma do tego pełne prawo jeśli po drugiej stronie kontraktu nie ma fachowca z branży baaaa fachowca który zastanowi się nad umową przewozową którą podpisuje.
  Pytam : co wyście tam podpisali? Nie pytam kto tylko co?

  4 4
 • 27 wrz

  Opisałem się tu 3 komentarzami, niestety nie są widoczne ..... informatycy nie ogarniają

  5 9

Kryzys komunikacyjny. Starosta: Zwracamy się z wnioskiem do marszałka o zabezpieczenie obsługi linii przez Koleje Małopolskie

 • 27 wrz

  Może ktoś wyjaśnić kto jest odpowiedzialny za komunikację w gminie? Rozumiem, że Starostwo skoro wydział Transportu i Komunikacji jest w ich władaniu. A czy starostwo wie, że odpowiadają za organizację transportu? MOże przespali zakres obowiązków względem mieszkańców? Czyli znów zamiast iść do przodu trzeba najpierw naprawiać lewackie umowy? Kto nadzorował i odpowiadał za umowę która nie przewidziała wariantu szantażu? A może szantaż miał rozpocząć się przed wyborami? Kto wprowadził element gry pasażerami, uczniami, pracownikami? Kto odpowie za zaniedbanie transportu?

  7 8

Hieny cmentarne

 • 11 wrz
  Obserwator30 napisał/a:

  Co nie zmienia faktu że ich zachowanie było haniebne i niegodne sprawowanych przez nich funkcji publicznych.

  trochę zmienia jeśli świadomie stosujesz mataczenie podbijając znaczenie słowa - co gorsza - które to znaczenie znasz. Gdybym Ciebie nazwał w znaczeniu które nir będzie prawdziwe sensu stricte to chyba byś się deko wk****ił : np nie wiem, menel gdy będziesz trzymał kieliszek białego wina?

  2 9

Mąż przewodniczącej PO uciekł z miejsca wypadku?

 • 11 wrz
  DM_S napisał/a:

  Vivaldi mówi się "technikę mataczenia" a nie "technologie mataczenia".

  celowo napisane, technika to umiejętność (najczęściej wyuczona, bo rzadko wyssana z mlekiem matki) a technologia to połączenie technika wraz z całą maszynerią do tego stworzoną jak KODy, soki z buraka, fermy hejterowskie.....wiem co napisałem XD. Technika to np. mataczenie o rtęci w odrze (odklejone od prawdy) a technologia to zapięcie do tej rtęci wypowiedzi starostów nadodrzańskich w oparciu o rozmowę z "fachowcami" w Niemczech co to niby rozmawiali z czasopismami. Jest różnica pomiędzy samą techniką a całą zorganizowaną technologią. Tu po złapaniu za rękę się paru wyciszyło ale jeszcze do niedawna gdy za szybko kopiowali gotowe teksty to im się ruskie czcionki (konkretnie pojedyncze litery) wklejały które występują tylko w cyrylicy. Poszukaj jak nie wierzysz... ;)

  8 12
 • 11 wrz
  t-34 napisał/a:

  A no i witam pisowczyka Vivaldiego po paru miesiącach nieobecności.....

  wpadę, popatrzę i zamykam bo jak to mówi starokrakowskie powiedzenie : "szkoda głową o mur tłuc, kto był bucem, będzie buc" tak, że ten.....XD ...... a o wybory się nie martwię tylko powtórzę po sobie : "wam wystarczy nie przeszkadzać" :)))

  7 14
 • 11 wrz
  Adamos napisał/a:

  Przecież to przewodnicząca struktur PO w powiecie myślenickim a nie sprzedawca Thermomixów, rozpisujesz się o hienach cmentarnych bo członkowie PIS dodali zdjęcia z pogrzebu, robisz z tego aferę na cały powiat a jak przewodnicząca PO mataczy w sprawie wypadku to ty uważasz że to nic takiego i straszysz sądem tym co zadają pytania. ŻENADA Obserwatorze30

  A coś Ty taki zdziwiony jakbyś tu był od wczoraj? Czołg jak to czołg ciężary ma ze wszystkim a Obserwator obserwuje tylko to co ma do zaobserwowania. Tu na forum poziom jest od lat stały :-))) skoro temu wzięli prawo jazdy, tamten za szybko jechał, inny po gorzole a że lokalnie nie da się zasłaniać immunitetem to jedyne wyjście na słupa podstawić .... mają opanowaną technologię mataczenia XD a pogrzeby też nie są dla wszystkich jednakowe, wszystko zależy z której strony się Obserwuje30 ;-)
  https://www.mamnewsa.pl/wiadomosci/donald-tusk-przyjechal-do-ket-na-pogrzeb-starosty-powiatu-oswiecimskiego

  7 14

Olimplan - światłowód

 • 13 cze

  Podbicie tematu przez firmę w celu wzbudzenia zainteresowania? Jeśli nie to faktycznie fatalnie świadczy o PR proklient jeśli odpowiedź po .....1,5 roku :-)))

  2 1

"Dobra zmiana" PiS

 • 5 kwi
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  https://www.wykop.pl/link/6592245/polscy-putinowcy-przed-wojna-rosja-gwarantem-naszego-pokoju/

  Gdzie Vivaldi? W październiku na Facebooku spuszczał się nad Jabłonowskim, że dobrze prawi o pandemii, a tu takie „zaskoczenie” xD

  Po co stróżaninek tak pie****lisz? Nie wciągniesz mnie w tą patolę tutaj.
  Siedzą w kółko te same osoby i pierdoły trollują jeden przez drugiego ten by chciał EURo ale nie chce tankować za 2,2 euro, ten by nie chciał wojny ale wolałby Tuska obecnie, ale tamten wojny by nie chciał - ciekawe czy też by się macał z nim po tyłku na molo - wolałby bez wazeliny nadstawić :-) , temu przeszkadza, że kościół pomaga Ukraińcom a tamtemu przeszkadza że za mało mówią i on nie wie jak pomagają, a pakiet mobilności, a nowy ład, a to paliwo, ...... zlepek byłych KODziarzy. Jeden mądrzejszy od drugiego XD jakiś dramat jak na wiejskim targu. Jeszcze niech któryś wypali, że "ten Lewandowski już się końćzy" i mamy komplet mędrków internetowych. Generalnie żenada. Poczytajcie sobie te wasze pierdoły wcześniej wypocone -zamiast tematu covid zastąpić tematem wojna i można kopiuj i wklej- kabaret przedni.
  Lewizna jest rozsypana i widać to tutaj w e-reakcjach :-)))
  To wy sobie tutaj dalej przymierzajcie który ma dłuższego.....tylko najpierw znajdźcie miedzy włosami. Nara XD

  5 5
 • 2 lut
  Vivaldi napisał/a:

  Już usunięte https://www.youtube.com/watch?v=mmAGvu6izqQ
  a dobre było, działo się

  przytomnie zapisali https://www.cda.pl/video/9893088d9

  1 3
 • 2 lut
  Vivaldi napisał/a:

  Już usunięte https://www.youtube.com/watch?v=mmAGvu6izqQ
  a dobre było, działo się

  ten się ostał
  https://www.youtube.com/watch?v=NF6sYdS_v9g

  1 4
 • 2 lut
  t-34 napisał/a:

  A czytaliście już o nowej ustawie w. s covida??? O możliwości odszkodowania za zarażenie od współpracownika??? No rewelacja po prostu!!!

  aleś na czasie :-) już ? spuściłeś powietrze? ...... jeszcze spłucz po sobie :-)

  1 6
 • 2 lut
  jaskokrakow napisał/a:

  wczoraj dostałem link do jakiegos sympozjum na uniwersytecie w Toruniu gdzie ten co go nie bardzo lubie zwołał kilka osób związanych z innym myśleniem o covid19 niż narracja publiczna /
  Warto to przesledzić daje wiele do myślenia a szło to na TV Trwam podobno .

  tytuł - Oblicze pandemii Janek Pospieszalski .

  Ciekawe jaki będzie Wasz odbiór niektórych faktów

  Już usunięte https://www.youtube.com/watch?v=mmAGvu6izqQ
  a dobre było, działo się

  1 2
 • 9 sty
  Prawicowiec napisał/a:

  Chrystus nie mówił o zalewie gównem, nie uczył tradycji faryzeuszów ( czyli doktrynalnych duchownych)……..
  Przejawiasz językiem naszego kościoła.
  I tu jest pies (religijność ) pogrzebana.

  nie mówił bo za jego czasów nikt z waginą nie chodził i parodiował mszy św. Mówię swoim językiem to co mi się nie podoba i na co mojej zgody nie będzię - interpretacje m.in Twoje mnie nie interesują - po to dostaliśmy wolną wolę aby za nasze wybory odpowiedzieć dotyczy to Ciebie, mnie i zwierzchników KK generalnie wszystkich.
  A o moją religijność się nie martw, zacznij naprawę świata od ....siebie - zawsze to powtarzam i dotyczy także mnie i nas wszystkich ale głównie tych co własne niepowodzenia i przeszkody szukają w zależności kościoła od państwa a państwa od kościoła ;-)

  2 6
 • 9 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  mógłbyś rozwinąc ten brudny prąd-

  opisałem się z linkami ale postów brak. Sorry nie chce mi się drugi raz .....

  1 3
 • 6 sty
  Prawicowiec napisał/a:

  Nasze dzieci chodzą w kratkę do kościoła ( dorosłe),
  ja regularnie a moja żona często zapomina.

  Zostawiam Twojej ocenie to co napisałeś, mi się prawdopodobnie udało pokazać dzieciom, że chodzę na mszę a nie do kościoła .... :-) .....ale to indywidualny temat czy rytuał, przyzwyczajenie, strach przed postrzeganiem przez innych czy może poszukiwanie tego czego nam brakuje a ani rząd ani UE nie dostarczy wręcz przeciwnie - a wtedy budzą się np tęczowe demony.
  Masz rację KK powinien być w opozycji ale nie do rządów i polityki, a nawet powinni współpracować jeśli słuszny cel jest ten sam dla jednych i drugich. KK, rząd i politycy powinni być w opozycji do laickiego zalewu gównem i wymianie tradycyjnych wartości na alternatywne. A że obrony nie zrealizujesz w sandałach i habicie. Potrzeba czegoś więcej : Ciebie, mnie i rządzących i kiboli co pokazało życie. Więc wg mnie z tym odsunięciem KK w cień to tak ostrożnie.

  5
 • 6 sty
  Prawicowiec napisał/a:

  Wydaje się, że gdy kościół był w opozycji do władzy, miał największe poważanie....
  Przedwojenna rola kościoła ( nauczyciela analfabetów) wyczerpała swoją funkcję.
  a nasi hierarchowie jakby tego nie zauważyli.

  Coś czuje, że w tym wpisie zależy Ci na kościele jako opozycji a nie o jego roli docelowej. Gdybyś się rozglądnął to zauważyłbyś, że neoanalfabetów jest chyba więcej niż przed wojną a czym wyższe wykształcenie tym o empatię trudniej i to jest neoanalfabetyzm i rola kościoła. Razem lub osobno z Państwem nie ma to żadnego znaczenia. To moje zdanie bo nie mam pojęcia czego oczekujesz na mszy w niedzielę i czy chodzisz na mszę czy do kościoła, czy słyszysz czy może słuchasz. Raczej szukasz opozycjonistów i dlatego KK Cię uwiera. Owszem Sekielski przewrotnie ale pomógł kościołowi jednak prześledź historię najnowszą Europy. W każdym Państwie im bardziej laickim tym gorzej o ochronę najsłabszych i godne życie. Sam chodziłem na religię do kościoła a nie do szkoły ale obecny stan mi osobiście nie przeszkadza zwłaszcza lokalnie. Oby nie stało się jak historycznie bywało, że przed zalewem gówna właśnie kościół nas ustrzeże i na wiele nie pozwoli, bo to chyba ostatnia instytucja niezależna od czynników zew. i właśnie ta niezależność jest solą w oku u wielu. Granice się zmieniały, państwa upadały, rządy dymisjonowały a jednak wspólnota KK zupełnie przyzwoicie się trzyma przekazując wartości o których gro`s zapomniało, że w ogóle jeszcze takie wartości istnieją. Wychodzi im to czasem lepiej czasem wygląda na hipokryzję ale filtr każdy z nas powinien sobie założyć taki jakie miał wzorce z domu wyniesione i jakie przekazuje dalej......gotowej aplikacji na dobre (prze)życie nie ma. Obym się mylił ale patrząc co się dzieje oby Państwo nie potrzebowało ochrony kościoła i kiboli nie prosiło o pomoc ;-)

  5

Oskarżenia względem portalu miasto-info

 • 2 lut
  Obserwator30 napisał/a:

  Czy obrażałem tutaj kiedykolwiek kogoś w taki sposób? Epitetami typu "lewackie pociotki" czy "tęczowo-czerwony portal"? Nie przypominam sobie.

  patrz jacy obrażalscy lewacy nagle ale jakby tak powyciągać kto tu z pisiorami na wierzchu latał po forum to by było mniej wesoło ;)

  8 14

Czy ktoś widział ostatnio naszego Starostę?

 • 24 sty
  Prawicowiec napisał/a:

  I nie wiem czy to już tak działa w cały świecie, czy tylko w Rosji i satelitach, Chinach i Korei Północnej.

  Nooo toś się teraz mamie udał :-) chłopie od 10 lat śledzą każdego z nas. Twoje/moje/nasze preferencje zakupowe znają lepiej od nas samych. Wejdź w historię miejsc Twojego telefonu i max zakres dat to się zdziwisz z jaką dokładnością do konkretnego sklepu i stacji a to że odklikniesz historię to się nie łudź, że została na prawdę odkliknięta :-))) odklikujesz tylko u siebie - Ty jej nie będziesz widział :-) w kolejnym etapie i to zrób dość szybko zaklej kamerkę w laptopie a na noc raczej nie bierz telefonu do ....sypialni XD i nie mów mi że tego świadomy nie byłeś, bo jeśli tak to tracą sens Twoje nieomylne dywagacje na tych forach tutaj.
  Później kolejny krok i tu wchodzi Pegasus : wpisz na telefonie nawet w komunikatorach i przeglądarkach słowa klucze np: p r e z y d e @n#t, b@omb a, wy bu@ch (oczywiście bez znaków) i masz przepis na inwigilacje Twojego komputera a wyłapuje to automat/algorytm.
  Wskazanie konkretnego sprzętu, numeru, kamery, mikrofonu jest od 10 lat dziecinnie proste i nikt nikogo o zgodę nigdy nie pyta.
  Tylko na prawdę nie mów mi żeś zdziwiony....... :-))) bo albo Ci nie uwierzę albo uznam za skrajnego ignoranta ;-)

  3 8

Europark - dekada -> UWAŻAJCIE!

 • 18 sty
  jaskokrakow napisał/a:

  podjechałem pod dekade zaparkowałem na początku i poszedłem po bilet, pobrałem bilet i wszedłem do sklepu . po wyjsciu ze sklepu w samochodzie była żółta kartka z mandatem

  noooo to się grubo robi pod kątem oszustwa, powtórzyć, nagrać

  4 2

Nudne pożycie

 • 9 sty
  t-34 napisał/a:

  Vivaldi a gdzie śmigłowce co je Antek obiecał ???
  A co z funkcjonariuszami ochrony co kłamali w sprawie wypadku ??
  A co teraz z bezczelnie kłamiącymi wiceministrami co zresztą swoją wypowiedzią potwierdził Jarkacz ????
  A co nam powiesz o największej inflacji od 2000 roku ???
  Widzę że znasz się na wszystkim najlepiej więc powiedz w końcu coś sensownego ...

  weź się człowieku ...... skończ jakąkolwiek szkołę to nie będziesz musiał szukać odpowiedzi na forach wśród troli

  2 4
 • 6 sty

  co to za durny temat z pomponika ? To już koniecznie na forach się inspiracji szuka? Bez jaj..... liczę, że to sztucznie kreowany ruch na forum, bo inaczej usiąść i zapłakać

  3 7
felgi Citroen, Peugeot, Ford

Felgi Citroen, Peugeot, Ford

Witam. Do sprzedania komplet felg R15 rozstaw 4x108 pasują do Citroen, Peugeot i niektóre modele Forda. Felgi proste do końca jeździły na moim aucie - kupione w ich miejsce alu. Dodatkowo, osobno w sumie 6 oryginalnych kołpaków Peugeot. Felgi 200zł komplet, kołpaki 100zł komplet. Zapraszam.

300 zł Myślenice 11 wrz