Euro za i przeciw

 • 8 godz.

  :-) się chłopaki rozkręcili......

  Bono a dlaczego ty myślisz, że ja całe życie opony dmucham? Przecież ci pisałem nie raz, że to nie jest moja praca - można powiedzieć, że ja nie chodzę do pracy. Jak osiągniesz ten punkt to zrozumiesz dlaczego :-) ty wstając rano cierpisz a ja nie......mimo, że też wstaję rano :-)
  Czy każdego Polaka za granicą kojarzysz z oponami, betoniarką lub spawarką względnie hydraulikiem - nie umniejszając nikomu? :-))) No i po co ci to stopniowanie co kto robi(ł)?
  Jakiś niedowład masz w dzieleniu na kasty?

  1 2
 • 30 mar
  bono napisał/a:

  gazalbaiter

  Gastarbeiter :-))) to jest pierwsze co się nie zgadza czyli pisownia. U ciebie to było immigrant worker i to jest drugie co się nie zgadza, bo ja byłem na pełnym legalu :-)))
  a trzecie to po co tak nerwowo?
  A o co chodzi z niedosypianiem wplecionym w nowobogackiego? W sensie nowobogaccy nie dosypiają czy jak, czy niedosypiający są nowobogackimi?
  Mniejsza z tym, bo odbiegamy a było o sprzedawaniu swoich umiejętności i wiedzy : rozumiem, że po tym jak rynek pracy cie zweryfikował przywiozłeś porady jak zwiedzać USA czyli Bona szlakiem mniejszych i większych piwnic a ponad to trochę długu do spłacenia już z Polski :-))) .....grubo, gratuluje.
  Powtórzę zabawę : wytęż wzrok i znajdź 20 szczegółów różniących tych dwoje :-)

  1 1
 • 29 mar
  bono napisał/a:

  Coś pieprzysz o tych Stanach.

  sam poszukaj jak zwiedzałeś, przecież to opisałeś .....śpiąc po jakiś norach. Jest to w wątku u wujku Samie na którego byłeś zły. Robota nie wypaliła i ciotka pożyczała pieniądze na powrót :-))) ....przecież to twój wpis :-)
  Chcesz jakieś sprostowanie zrobić żeby dobrze wyglądało?

  1 1
 • 29 mar
  bono napisał/a:

  Zaś co do sprzedaży ty się już tam sprzedawałeś, nie bądź hipokrytom .

  Mylisz się. Ja handlowałem swoją wiedzą i umiejętnościami. Nie spełniono moich oczekiwań i przywiozłem wiedzę i umiejętności tutaj. Różnica polega na tym, że sprzedałeś się ty teraz sobie odpowiedz sam za co w zamian? Chętnie byś jeszcze pozostałości sprzedał z PLN włącznie. Dzięki Bogu nie są tylko twoje - przynajmniej nie masz na to obecnie wpływu i taki stan należy utrzymać jak najdłużej, bo w przeciwnym wypadku skończymy jak ty w Stanach u ciotki i powrocie w długach które trzeba było spłacić.
  Wytęż wzrok i znajdź 20 różnic w tych obrazkach :-)))

  1 2
 • 29 mar
  bono napisał/a:

  No nie pogadamy, bo nadajesz na innych falach.
  (...)
  Przeciw temu jest kler, bojący się ateizacji, (czyt. bezrobocia)- niepotrzebnie.
  Z gospodarką jest tak, że albo istniejesz jako wielki organizm i czujesz się bezpiecznie

  Nooo nie pogadamy, bo przez dziesiątki stron udowadniam ci że nie mamy "kolegów" w tym organizmie. Jak łapiesz tego który cie okrada to lądujesz w TSUE, jak udowadniasz, że sądy mamy bardziej niezależne niż np niemieckie to lądujesz w TSUE, jak udowadniasz że ktoś w UE wiedział i przyzwalał na wały VAT w Polsce wysyłając olej opałowy to lądujesz w TSUE, możesz przyjąć śmieci z UE ale spróbuj wywieź tam jedną przyczepkę itd itd.
  Na udawanie głupa w stylu korpo "nie wiedzieliśmy, bo gdybyśmy wiedzieli to my nigdy przenigdy byśmy na to nie pozwolili" nikt mądry na to się już nie łapie.

  Ja wiem, że sprzedałbyś się za garść miedziaków i kilka błyskotek. Z naszej historii to ja za takich "kolegów" dziekuję, jednak spróbuję sam.

  1 2
 • 29 mar
  bono napisał/a:

  Chiny po tym kryzysie będą pierwszą gospodarką świata i zajmą miejsce USA.
  Przypomnę że USA w podobnej sytuacji (po I Wojnie Światowej) stały się potęgą,
  dziś Chiny mają podobną rolę, gdy świat walczy z korona wirusem a oni na pomocy robią przeokropny biznes.

  Nie raz i nie dwa powtarzałem, że Chin nie wolno lekceważyć. Wtedy kiedy wychodziliśmy z ziemianek (dot.całej Europy) oni mieli już kalendarz, astronomię i matematykę. Współcześnie już uczyli się pilnie technologii całego świata ucząc się pilnie na najlepszych uczelniach poza swoim krajem. Następnie zaczęli u siebie od kopiowania aby za kilka lat produkować jako własne dla całego świata. W między czasie stali się właścicielami minerałów prawie w całej Afryce. Blokady wejścia do Europy ominęli kupując marki, fabryki i patenty. Możesz nie udowadniać oczywistości?
  Przez dziesiątki wątków mówisz o globalizacji, piejesz z zachwytu o handlu bez granic o tym, że kapitał nie ma granic a nagle jesteś zdziwiony, że Chiny stanęły i świat stanął? Przecież byłeś pierwszy który sprzedałby każde przedsiębiorstwo krajowe komukolwiek.
  Pierwszy krzyczałeś, że na popycie wewnętrznym daleko nie zajedziemy, byłeś przeciwnikiem samowystarczalności.
  Przyszedł czas na weryfikację. Czas zweryfikuje niezależność europejską na każdym poziomie. Problem w tym, że będziemy mieć pod górę, podnieść w różnych dziedzinach "naszą" gospodarkę uzależnioną pośrednio od rynku zależnego od Chin ale w podstawowych dziedzinach tych które decydują o przeżyciu jest szansa, że gdy przetrzymamy to będziemy karmić Europę. Nie zdziwiłbym się, gdyby polskie rolnictwo zastąpiło miejsce np polskiego transportu w Europie. Gdy na nowo uruchomimy ugory za które UE płaciła byle tylko kosić trawę ale absolutnie nie uprawiać.
  W mojej ocenie może nastąpić reaktywacja PGR-ów i jest duża szansa, że transport będzie na rzecz rolników woził produkty do Europy a nie półprodukty przerzucał między fabrykami niemieckiego, francuskiego czy włoskiego właściciela.

  Bono robisz gównoburze w temacie EURo. Będąc fachowcem od EURo jak tam twoje oszczędności? Wyciągasz już ze skarpety czy jeszcze dopychasz? Wygrałeś czy straciłeś? Przed tobą wielkie możliwości dlaczego ich nie wykorzystujesz?
  Mam takie pytanie : ile EURo jesteś w stanie zapłacić dzisiaj za maseczkę? :-)))
  Jej wartość w imporcie z Chin to około kilka eurocentów :-)))
  A może potrafisz uszyć taką maseczkę? Zdziwiłbym się gdyby ktoś taki jak ty miał maszynę do szycia w domu - o obsłudze nie wspomnę.
  Jeśli nie, to ja potrafię :-) czekam na twoją ofertę. Bierz skarpetę i wpadaj.
  I to całe podsumowanie twojej dywagacji o EURo, PLN, bankach, umiejętnościach produkcyjnych i porównaniach w tym czasie.

  1 1
 • 28 mar

  ....a ten swoje i swoje więc po raz kolejny : OK ale nie teraz :-)))
  wyciągnij ten wątek następnym razem, tak mniej więcej za rok :-)

  1 1

Kocham PiS

 • 8 godz.

  Zamiast jątrzyć powinieneś wyczuć świetny interes, bo zastanawiałeś się co z oszczędnościami EURo zrobić.
  "Dlaczego nie można zarządzić produkcji w Polsce? Bo nie ma firm. Około 30 proc. rynku obstawiały podmioty zagraniczne, które natychmiast wstrzymały dostawy. Brakuje też materiałów. "
  A tak na poważnie, czy to nie tobie nie przeszkadzała globalizacja i kapitał bez granic w obcych rękach?
  tu masz podpowiedź, możesz przed wypraniem lub po zależy czy lubisz hardcorowo czyś miękki :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=y9bjcrVB5nM

  2 1
 • 30 mar
  bono napisał/a:

  Prezes rozegrał również naród

  Chyba ciebie ...... :-)

  2 7
 • 29 mar

  o jakich konkretach? Wyjąłeś nie wiadomo po co Komorowskiego a potem piszesz, że masz go gdzieś bo to emeryt :-)))
  Jak się sam z sobą dogadasz to wróć tutaj.

  1 4
 • 29 mar

  Złapiesz kiedyś równowagę swojego bajdurzenia? Wyciągasz jakieś mądrości, dostajesz w łeb kontrargumentem i przechodzisz w fazę żartu, ironii lub głupot (do wyboru).
  Kończy się dyskusja. Czekamy chwilkę i nowa twoja wrzuta z innej mańki....i tak w kółko.

  1 4
 • 29 mar
  bono napisał/a:

  Mnie Komorowski nie interesuje dzisiaj, bo gość jest na emeryturze.

  No i takie gadanie. Przecież to ty go wyjąłeś z rękawa. ASa się wstydzisz? Ale że jak cię nie interesuje? To jest tym twoim wzornikiem "nie parcia" czy nie jest?

  1 3
 • 29 mar
  bono napisał/a:

  Nikt mi nie powie, że takie parcie na stanowisko, miał Komorowski.

  Możesz mi przypomnieć kto to był Komorowski ? :-)))
  Aaaa to ten co nie miał nawet na pomoc dla powodzian - OK już pamiętam - za to podtrzymał na duchu : "woda ma to do siebie, że przypływa ale potem odpływa" :-)))

  No i bono pamiętaj, że Bronek na pytanie jak żyć mówił aby wziąć kredyt i ciężko pracować.
  Weź sobie dzisiaj kredyt jak twój wieszcz radził. Możesz nawet w EURo go wziąć :-)))

  1 4

Młodzi rozczarowani Kościołem - Polska młodzież laicyzuje się najszybciej na świecie!

 • 30 mar

  Po co od razu walisz młotkiem w łeb? Daj mu szanse. Może to jakiś syn marnotrawny od "nas z England" wrócił skoro tam nie robią testów jeśli nie jesteś już w agonii. Widzisz chłop po prawie 6 latach chciał się pochwalić, że pamięta login i hasło :-) a są niektórzy co
  zmieniają nicka, login i hasło nie pamiętając o starym :-) czyli szacun dla nabuchanego większy niż dla "konto usunięte" XD

  3 2

czy już jest ?

 • 30 mar
  oportunista napisał/a:

  Po jakim czasie? Jak już nie dało się ukryć? W innych przypadkach info od razu a tu po kilkunastu godzinach

  a kiedy ci mieli podać, żeby było nie za późno? Zanim umarł?

  9 3

"Odkażanie" koronawirusa. W izolacji pijemy więcej. Sprawdź, czy aby nie za dużo

 • 29 mar

  https://www.youtube.com/watch?v=C-WgZ8mglKw

  a tak na poważnie, kup uszczelki i zaproponuj że jej pozakładasz jak zda egzamin to masz ciszę, jak nie to pozostanie się tylko przyłączyć. Weź flaszkę i wyjaśnij face to face co Ci przeszkadza ;-)

  1 1

Czystośc powietrza

Puste miasto. Zamknięte sklepy. Jaka będzie przyszłość firm i pracowników?

 • 29 mar

  że tak zapytam, co robisz zawodowo i czy na własny rachunek?

  2 3
 • 29 mar

  Dlaczego nie wiesz?

  3 3

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 29 mar

  [cytat=bono]To nie był żart.
  Gdybyśmy utworzyli fundację i zrobili powiatową ściepę, któryś z architektów ( a mamy ich sporo) zaprojektował taką kolumnę morową. Jest czas do zagospodarowania, chętni do roboty, albo pomocy.[/cytat ]
  i właśnie z powodu wpisu poprzedniego powtórzę, co nie raz ci pisałem : z tobą nie ubiłbym nawet muchy w kiblu. Omijam takich ludzi z takimi inicjatywami, zwłaszcza z tego powodu, że są pozorantami na pokaz i na potrzebę chwili.
  Budujesz kolumnę morową sam względnie z kilkoma sobie podobnych. Napisz o rezultatach szumnych projektów zbudowanych z gównolitu.

  1 2
 • 29 mar
  bono napisał/a:

  Ależ ty pierdoły wypisujesz!

  Ty jesteś nie katolikiem, tylko wystraszonym dewotnikiem, chodzisz do kościoła, ze strachu a nie z mądrości.

  Ja jestem katolikiem rozumnym, ty ślepym. Tyle w temacie.

  Dlaczego uważasz, że pierdoły wypisuje. Czyli kłamie? Niestety nie. Ja tylko pamiętam twoje własne wypowiedzi o pozorowaniu wiary aby przed rodziną dobrze wyglądać. Pamiętasz temat o obrzędach kiedy pisałeś, że wigilię obchodzisz z rodziną tylko dlatego, aby cie nie wytykano w rodzinie? W innym wątku napisałeś, że nie wierzysz bo ciężko wierzyć w cieśle którego nie widać.

  bono napisał/a:

  Jeżeli chcesz abym był ślepym wyznawcą i widział Boga z odległości lat świetlnych,to aż taki mocny w wierze nie jestem, ale i Episkopat taki nie jest, księża tacy nie są,czyli wymagasz ode mnie abym miał wiarę większą od nich?
  Ale tylko jestem uczniem tych z wątpliwą wiarą, to czego ty ode mnie wymagasz?

  Twoich stron ujadania na KK, kler (nie bezpodstawnie w zasadzie) i papieża jest tutaj setki ale druga setka wpisów dotyczy wiary i ludzi wierzących. Ujadasz o wierze, kościele od 10lat.
  Do podobnego wniosku jak ja doszli inni już w 2013 roku

  sh_ma napisał/a:

  Crt-C i Crt-V z tematu o kolędzie zrobiłeś
  chłopie idź ty do psychologa lepiej i nie próbuj udawać zagorzałego katolika bo Ci to nie wychodzi.

  Co kilka wpisów sam o sobie używasz podkreśleń o własnym katolicyzmie i to od wielu lat ten akurat pochodzi z 2014r a potem co kilka wpisów aż do dzisiaj

  bono napisał/a:

  Sam jestem katolikiem i w około mnie, jest 99% katolików ( w takim środowisku się obracam)

  Ale za chwilę

  bono napisał/a:

  Jestem zwykłym Antychrystem i konfidentem, ale tylko w twojej kaście, takich jak ja jest 90 % katolików w Polsce......jestescie w mniejszości. Tu my jesteśmy suwerenem.

  I nawet dzisiaj napisałeś, że jesteś rozumnym katolikiem......szkoda, że piszesz to sam o sobie. Nie znalazłem nic na potwierdzenie tego zdania poza twoim własnym o sobie.
  Cóż ......własną miarą można mieć różne aspiracje, cele, wzorniki. We własnej swojej mierze zawsze będziesz na świeczniku i zawsze będziesz nieomylnie miał rację tylko bądź łaskaw tej własnej hierarchii nie wpychać tu na forum.
  Czy do tej pory nie masz jakiś urojeń co do własnej oceny samego (przez) siebie?

  1 1
 • 28 mar
  bono napisał/a:

  A ja zapytam przewrotnie-jako czynny katolik

  możesz mi powiedzieć dlaczego teraz jesteś czynnym katolikiem? Przecież sam pisałeś zupełnie co innego, że szopka, teatrzyk, że chodzisz bo musisz przed rodziną wyglądać.....zacytować? Po co ty się tak ludzkimi emocjami emocjonujesz?

  1 2

Serwis rowerowy!

 • 29 mar

  Zostaje Ci Dobosz. A tak na prawdę rower nie wymaga szczególnej wiedzy aby go serwisować. Do przeglądu wystarczy podstawowa wiedza i podstawowe narzędzia. Może spróbuj sam. Dopiero głębsza ingerencja nr w korbę, czy łożyskowanie widelca wymaga niekiedy specjalnego, klucza czy nasadki. Ja mam swoich 5 rowerów i jeszcze się nie zdarzyło żebym na ich serwisowaniu poległ z powodu kluczy.

  1 1

Czy to prawda