"Dobra zmiana" PiS

 • 23 godz.
  bono napisał/a:

  ale do kościoła chodzę regularnie,(moja bogobojna żona ma więcej nieobecności niż ja).

  Mi się nie musisz tłumaczyć. Po prostu co jakiś czas udowadniasz swoje stanowisko. Nie zauważasz, że pomiędzy kilkoma osobami pod niciem bono zaprzeczacie sobie. Wychodzi z tego fala gównozalewu na forum tylko po to aby wywołać i podtrzymać zamęt.
  Co do wiary to przyznałeś, że nie wierzysz a do kościoła chodzisz bo otoczenie tego od ciebie wymaga.

  bono napisał/a:

  Jeżeli chcesz abym był ślepym wyznawcą i widział Boga z odległości lat świetlnych,to aż taki mocny w wierze nie jestem

  Już ci to pisałem wielokrotnie jesteś pozorantem i trollem internetowych
  tutaj jest o tym
  https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14739,tylko-nie-mow-nikomu,4.html

  bono napisał/a:

  Jadem na kościół nigdy nie plułem

  tutaj jechałeś po swojemu
  https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14652,co-powie-ryba-ktora-psuje-sie-od-ogona,12.html

  bono napisał/a:

  Kościół to rodzaj sztuki, jeden ją odbiera i widzi w niej artyzm i wspaniały spektakl, jest wstanie płacić za wstęp i na utrzymanie obiektu i jego artystów.
  Ta sztuka daje godzinne zajęcie, w której artysta do gry angażuje widownię. Widownia śpiewa, czasem spaceruje, a część widowni również gra przypisane role.
  To coś odwrotnego niż sztuka komediowa.
  Wszystkie te rodzaje sztuki, są abstrakcją i służą do rozładowania napięcia. Żadne z tych zajęć nie daje gwarancji pełnego odprężenia, rozładowania czy satysfakcji.

  a tutaj mamy temat jak wywołujesz gównoburze, jest też wątek wplątany LGBT i nie przeszkadzały ci profanacje. Po prostu jesteś śmiesznie skrajny co świadczy że nie wiarygodny co ci kiedyś udowodnił strożaninek. Poszukać ci jak to podsumował i tych twoich kłamstw? Zostały nieźle sklasyfikowane i zebrane przez niego.

  Lukaszz napisał/a:

  Vivaldi, zanim zaczniesz wymagać od innych, sam bądź przykładem.
  Bez tego Twoje wpisy są tylko czczym gadaniem.
  ....Współczuję....

  Jesli akceptujesz tego sztucznego trolla to gratuluję. Ja w tym przypadku nie należę do tych co nadstawiają drugi policzek a ty rób jak uważasz.....możesz też współczuć :-)
  ale najpierw ułóż sobie w głowie wpisy tego gościa całość przeczytaj to tylko 7 stron ale polecam trzecią
  https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5457,katolicyzm-w-zyciu-codziennym,3.html

  nadal nie zauważasz po co troll tu jest ??? I to w każdym temacie......na pewno nie po to aby z tobą czy ze mną rozmawiać. Ma płacone za gównowpisy, komentuje tematy dnia dzisiejszego, rozkręca burze. Najpierw poobserwuj, przeanalizuj a potem moralniaka wrzucaj.

  1 10
 • 19 paź
  bono napisał/a:

  Takich nauk jest w dorobku kościoła tysiące i nie jeden Popiełuszko je głosił.
  Gdyby żył głosił by dalej i byłby jednym z wielu.

  owszem a docierają do niewielu w wychowaniu, w moralności, w ocenie wartości.....
  posłuchaj tylko po co ?
  https://www.youtube.com/watch?v=KxdhkLJ7eIE

  bono napisał/a:

  Na resztę Twoich zaczepek nie odpowiadam, byś nie miał satysfakcji banalnej riposty.

  Zaczepkę palnąłeś w tym temacie a teraz boisz się "satysfakcji" ? Co to za zlepek pierdół? Po co ten wrzucony temat?

  bono napisał/a:

  I jeszcze sprostowanie (...)gdyby każdy który nauczał równie wartościowo był beatyfikowany, to świętość się zdewaluuje i będzie równa ze zdobyciem tytułu profesora

  po pierwsze plułeś jadem i na kościół (to jeszcze rozumiem w pewnym twoim obszarze) i na wiarę na co nie ma mojej zgody. Możemy powyciągać wątki które napisałeś. Wrzucasz tematy które mają żyć w necie i na forach (typowy troll), czym dłużej żyją tym zacierasz ręce, jest was co najmniej dwoje pod tym samym loginem, wymieniacie się dyżurem. Temat się wycisza wrzucasz jak ten durny tekst dzisiejszy aby podkręcić atmosferę. To co uprawiasz to hejt.
  W innym temacie niemal wyrzygałeś się na wiarę wtedy kiedy nie przeszkadzało ci profanacja eucharystii przez radykalnych LGBT, wtedy dodałeś swoje i teraz będziesz moralizował o tym, że znasz księży? Przecież jesteś podstawiony do wysyłania fakenewsów, do kreowania tutaj rzeczywistości i zakłamania. Poczytaj najpierw co napisał twój zmiennik o wierze i kościele na tym forum i nie próbuj wygładzać sprawy.
  A o beautyfikacji i świętościach się nie odzywaj bo nie masz pojęcia czym są i kogo dotyczą, jakich ludzi i ich życia, nie masz pojęcia o procedurze a ja osobiście mam głęboko w dupie kogo znasz (prawdopodobnie kolejna dorabiana historia jak jedna z wielu).
  U mnie masz zero szacunku za to jak plujesz jadem wplątując wątki dnia dzisiejszego w szczucie na forum.
  Nie wiem jak się z tym czujesz ale zawsze zanim dotkniesz klawiatury poruszaj sakwą miedziaków i przypomnij sobie, że jest co najmniej jeden człowiek który ma cię za nic za to co robisz......i tyle jesteś wart.

  1 9
 • 19 paź
  bono napisał/a:

  Dzisiaj jest temat ks Popiełuszki

  trzeba byś hipokrytą do kwadratu aby wszystko co ks.Popiełuszko pisał połączyć z bezpieką definiując siebie przez odwrotny pryzmat jego wartości. Bono....człowiek zachodu, człowiek sprzedajny za dobrodziejstwa o temacie Popiełuszki? Przecież ty jesteś przeciwieństwem prawd głoszonych przez tego duszpasterza :
  "Zasadnicze przesłanie tej religijno-społecznej wizji mieściły się w polu wyznaczonym przez żywotne pojęcia: wolność – prawda – sprawiedliwość – miłość – solidarność – kultura i wychowanie chrześcijańskie (...) wolność bowiem pozostaje zasadniczą cechą człowieczeństwa, rozpoznawalnym w nim znakiem obrazu Bożego (...) A to znaczy, że wolność nie może być nigdy nadużywana, ale ma łączyć się z odwagą i odpowiedzialnością (...) Ponieważ jednak słabość i grzech mają łatwy dostęp do ludzi, należy ich wychowywać do wolności, do właściwego korzystania z jej dobrodziejstw. A to wymaga niekiedy głębokiej refleksji, czytania znaków czasu, oparcia się na historycznym doświadczeniu. Nakłania również do znajomości chrześcijańskiego sytemu wychowania"
  Dlatego ks. Popiełuszko tak cię uwiera i przeszkadza......forumowy sprzedawczyku.
  Szukasz łatwego tematu.....

  1 8
 • 19 paź
  bono napisał/a:

  Zamiast budować kapitał polski zwiałeś do Niemiec

  A skąd ty nagle wiesz co przyjechało do Polski :-)))

  bono napisał/a:

  Ty, któryś przyjechał na gotowe masz czelność pouczać ludzi którzy tą Polskę budowali, jak mieli postępować?

  A skąd ty wiesz kiedy przyjechałem? Cóż akurat wtedy kiedy poszły wszystkie polskie przedsiębiorstwa pod młotek, a później polskie media, a później ziemia zaczęła przez przypadeczki trafiać w rożne ręce a tacy jak ty dawali się klepać po plecach i kopać po dupie.
  Znasz powód powrotu? Jak nie to się zamknij. Teraz dwa słowa o tobie.....zostawiam ci pola. Z tego co sobie podsumuje wychodzi niezłe trollowanie, kłamstewka, wymyślone sukcesy (żaden swój), życie wygłaskaną facjatą, przyklejonym uśmiechem i judaszowym spojrzeniem w stronę zachodu i ty masz czelność mnie pouczać o budowie kapitału polskiego? A jak tam w korporacji trollowej? Kto ci płaci za te brednie, hejt, mowę nienawiści, naciągane teorie, przyklask np w temacie o EURo, zafajdane zauroczenie wszystkim co się świeci a bez znaczenia na jakiej krzywdzie zbudowane? Weź sobie przeleć własne wpisy......jesteś ostatnim który może tu moralniaki wstawiać.

  bono napisał/a:

  Dzisiaj jest temat ks Popiełuszki.
  I takie mam przemyślenie, że gdyby to ks Jankowski był zamordowany przez służby PRL
  to wtedy ks. Jankowski byłby beatyfikowany.
  Czyli na świętość konkretnej osoby zapracowali też funkcjonariusze bezpieki.
  Pewnie się mylę, ale wybór osoby zależał od bezpieki .

  Widzę, że się identyfikujesz z tym rodzajem myślenia. Cóż resort to resort. Zwłaszcza ty (po wpisach o kościele i świętości) nie powinieneś podpierać swoje tezy księdzem Popiełuszko. Weź sobie odpuść. Jak zwykle bazujesz na ludzkich odruchach, wywołujesz gównoburzę z wymyslonego przemyślenia, chyba tylko po to aby hejt uskutecznić.

  Weź zamilknij co do ks. Popiełuszki bo żyjesz i piszesz dokładnie w sprzeciwie do jego nauk :
  "Prawda łączy się zawsze z miłością, a miłość kosztuje, miłość prawdziwa jest ofiarna, stad i prawda musi kosztować. Prawda, która nic nie kosztuje, jest kłamstwem"

  i bardzo wpisujesz się w słowa księdza, w definicje o tobie :
  "Nie jest łatwe dzisiaj, gdy w ostatnich dziesiątkach lat urzędowo w glebę domu ojczystego zasiewano ziarna kłamstwa i ateizmu, zasiewano ziarna laicystycznego światopoglądu, tego światopoglądu, który jest filisterskim produktem kapitalizmu i masonerii dziewiętnastego wieku. Zasiewano go w kraju, który od ponad tysiąca lat jest wrośnięty mocno w chrześcijaństwo.”
  ale te zasady ks Jerzego są dla ciebie niczym, wymienisz je za mamonę lub coś innego błyszczącego : stanowisko, samochód, komórkę, euro, poklepanie po ramieniu.....po prostu się nie odzywaj nt. ks Jerzego Popiełuszki.

  1 8
 • 19 paź
  bono napisał/a:

  Mogłeś wojować gdy miałeś coś do powiedzenia, teraz jesteś cienias i twój czas już minął.

  wybory (lokalne wcześniej i krajowe ostatnio) zweryfikowały cieniasów i tych co mają coś do powiedzenia :-))) .....jakieś jeszcze uwagi pajacu na pilota?

  kynio napisał/a:

  i Spyra teraz wylewa żale i we wszystkim najmądrzejszy , jaki jego czas a cóż On zrobił ha ha....

  przypałętałeś się tutaj nie na dany temat ale z jakimiś personalnymi atakami. Przemyśl jeszcze raz albo przyhamuj czy się nie chcesz rozczarować. Jeśli masz zamiar nadal personalnie wylewać jakieś wiadra żółci to mocno się zastanów....nikt na forum nie jest incognito a jak się chcesz o tym przekonać to wtedy będziemy weryfikować kto co może :-)))
  po prostu grzecznie cie, na razie, proszę przyhamuj personalnie, a jak personalnie masz jakieś uwagi to zapraszam, face to face wyjaśnisz mi co cie boli, że ci się czkawką do dzisiaj odbija.

  2 10
 • 19 paź
  bono napisał/a:

  ........
  że polskie portale internetowe z Krakowa i Gdańska -Onet, Interia, Wirtualna Polska, radia RMF, Zet i telewizja TVN, których właścicielami i założycielami byli Polacy , że ich właściciele sprzedali te swoje media kapitałowi zachodniemu na złość polskiej prawicy.

  A prawica wtedy gdy były te media wystawione do sprzedania, nie kiwnęły palcem aby je przejąć.

  Moja babcia miała powiedzenie ze z głupim się nie nagadasz a z mądrym się nie napijesz.
  U Ciebie mądrość jest zdominowana przez głupotę.

  Po co te brednie?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Onet.pl
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Interia.pl
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ringier_Axel_Springer_Polska

  rozumiem, że wtedy gdy w 2008 i 2012r sprzedawano biłeś brawo nie widząc zagrożeń a teraz pyskujesz, że TVPiS? Ty sam nie wiesz co gadasz. A kto to sprzedawał, o jakiej wtedy prawicy mówisz? Ktoś brał wtedy prawicę pod uwagę? Tak źle i tak nie dobrze. Ty masz jakiś własny punkt umocowania? Z resztą ROmek Kluska doskonale wie jak się wtedy "demokratycznie przymuszało" do zgody :-))) ale to inny temat którego nie przyswoisz, ponieważ dy sprzedałbyś wszystko, nawet swoje otwory byleby powiedziano ci że tak jest po europejskiemu :-))). Ale tych zagrożeń ty nie zauważysz. Będziesz z zadowoleniem jeszcze wazeliną smarował.....żeby mniej bolało, byleby tylko uśmiech i zadowolenie przykleić na facjacie.

  2 10
 • 18 paź
  bono napisał/a:

  Może to lewica miała kupować i przekazać prawicy?

  Głupiś tematycznie jak but ale poskacz poskacz hop hop
  https://natemat.pl/167401,chcieli-byc-jak-bauer-w-polsce-i-zalozyli-gazete-w-niemczech-szybko-zrobiono-z-nimi-ordnung #

  10
 • 16 paź
  bono napisał/a:

  I niech te twoje słowa pozostaną jako puenta PISOWCA.
  I na tym skończmy.

  ale to nie ja pieprzyłem o państwie policyjnym, o metrze mułu pod dnem a w wersji rozwojowej o debilach, ciemnogrodzie, zacofaniu (wątku o kasach liczących w bankach też pewnie nie pamiętasz bo napisał ten drugi).....itd itd. Chcesz to powyciągam twoje puenty POZORANTA. Fucktycznie :-) dobrze byłoby gdybyś skończył.

  3 11
 • 15 paź
  bono napisał/a:

  Sam będę brawo bił(...)stanę się gorącym wielbicielem i sympatykiem PiS.

  ty nigdy brawa nie bijesz, jesteś jak zgorzkniały tetryk i w dodatku toksyczny dla najbliższego swojego otoczenia, taka zgnilizna z pleśnią. A gorącym sympatykiem to już z 5x się stawałeś. Idź ty w pizdu z tą swoją demagogią.

  3 15
 • 15 paź
  bono napisał/a:

  Niech każdy konsumuje swój sukces i na tym pozostańmy.

  Dobrze mówisz, a ty masz jakiekolwiek sukcesy poza trollingiem? Kiedyś nawet pierdoły opowiadałeś o podróży ze Splitu w 9 godzin w dzień jako norma. Ty sobie wymyślasz sukcesy w życiu.....pora może na wylogowanie się do życia :-)))

  bono napisał/a:

  Idą ciężkie cztery lata, bo i deklaracji jest dużo, a sukces nie taki jaki miał być.

  słyszałem to m.in. od ciebie od 4ch lat : będzie Państwo policyjne, będą zamykać, a "piniendzy ni ma i nie będzie", dno i metr mułu - weź se przeglądnij bo piszecie we dwóch trolli i jeden nie czyta co drugi cedzi. Nawet wątki pozakładaliście w dziesiątkach o takich tytułach a to się ryba psuje od głowy, a to bida i nędza itd. Wątroba wam czasem nie gnije?

  3 4
 • 15 paź
  bono napisał/a:

  No cóż, połowa Polaków wybrało PiS i Konfederację a druga połowa ugrupowania proeuropejskie.

  przestań jątrzyć trollu. Gdzie byłeś przez ostatnie dni? Zagryzałeś paznokcie czy z roboty wy*****lą?
  Z tego co widzę to u ciebie funkcjonuje mniejsza i większa połowa.....nie łącz malutkich bezdetów w wielki sukces drugiej połowy i to niby europejskiej :-))) pozorancie na pilota.

  2 2
 • 12 paź
  bono napisał/a:

  Wolnych sądów nie proponują ani jedni, ani drudzy

  Kto to ci jedni a którzy to drudzy ? Takie przypadeczki:
  https://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-wydal-polecenie-zwrocenia-podejrzanemu-100-kg-zlota-prokurat,nId,3274363

  1 15
 • 12 paź
  Mohikanin napisał/a:

  Jak uważacie? Czy osoby nie mające pojęcia lub mające polityków i politykę w głębokim poważaniu, z różnych powodów, jest ich około 40-45%, powinni iść do wyborów i głosować czy lepiej by sobie odpuścili

  jak nie zaprowadzisz za rękę i nie powiesz na kogo mają skreślić krzyżyk to nie pójdą a jeśli to ma tak wyglądać (a w części wygląda) to sytuacja jest chora. Równie chora jest jeśli idzie ten co nie ma pojęcia i skreśla na "chybił-trafił" i tym sposobem głos jest oddany/otrzymany równie nieświadomie. Problem nie w zaciąganiu końmi do wyborów ale w wytłumaczeniu propagandowym dlaczego trzeba iść i zagłosować na danego przedstawiciela. O świadomości i nieświadomości wyborców vs wpływ rodziny, otoczenia, grupy to już oddzielny temat. To jak w jednej z dziedzin handlu bezpośredniego: bardzo duży wpływ ma tzw osoba klucz i dotyczy to rodziny, znajomych, wsi, miasta itd itd zataczając coraz większe kręgi. Jak wychowany każdy krąg takiego słucha "przewodnika". Złe nawyki imponują kiepskim ludziom, dobre zasady są zaś kopiowane przez ludzi szukających dobrych zasad. A dalej to już psychologia i manipulacja jednych lub drugich. To złożona sprawa i wiele kwestii się na to składa. Generalnie zamyka się w modelu zarządzania zespołem. Jedna z najistotniejszych składowych to kwestia czy jako "przewodnik" pchasz zespół czy ciągniesz. W mojej ocenie nie ma silniejszego zespołu jak ten ciągnięty (dobrymi zasadami i przykładem). Zespół pchany (bez kierowcy z przodu) bardzo często z byle powodu zbacza. Niby skomplikowane ale bardzo proste, kopia matki natury i zachowania w stadzie.

  2 12
 • 12 paź

  atak przy okazji ciszy wyborczej zauważyłeś jak wielu się wyciszyło? Z tych wszystkich "zmartwionych" Polską zostaliśmy my nie tylko w tym wątku? Znaczy się nie ma już innych tematów :-))) co oznacza gruby trolling tutaj :-)

  2 10
 • 12 paź

  :-))) skoro tak uważasz...... jak będę potrzebował managera czasu wolnego to złożysz propozycje na ułożenie timingu :-))) na razie zamiast mi dzień układać i mówić kogo mam przytulić zacznij układanie świata od siebie, bo najmocniej przeszkadza ci ostatnio mówienie o normalnych wartościach. Bono też coś tam bredził o jehowach.
  Co w tym jest, że o dziwnych sprawach tak się rozwijacie ale o wartościach moralnych kwitujesz, że to filozofowanie a na podrasowanie wpisu robisz mi plan dnia.
  Przecież ja ci pory i partnera nie dobieram kiedy tam sobie macie w ślinę polecieć, więc nie rozumiem twoich wstawek.

  3 8
 • 11 paź

  Nie pierwszy raz schodzisz z tematu. Wtedy gadasz coś o szkole kucharskiej, później o bąbelkach, teraz mi będziesz układał plan dnia? Co ci się dzieje? Najważniejsze są twoje dywagacje z wyróżnieniem? :-))) ....na moje nie podniosłeś rękawicy za to timing układasz? Weź się goń......

  3 17
 • 11 paź
  Strozaninek napisał/a:

  (...)sposób na znalezienie celu w życiu. Ja bym się na twoim miejscu poszedł i pocałował z żoną, czy rozluźnił się z nią w piątek wieczorem, zamiast pisać bzdury na sieci - ale nie mam żony, więc nie mogę po bożemu, a ty możesz

  bredzisz ale trudno, nie wiem po co 2x z rzedu o żonie i o całowaniu ..... jakiś uraz? zmiana tematu? Słabe argumenty.....ale nadążasz odpisywać XD

  2 13
 • 11 paź
  bono napisał/a:

  idą w niedzielę na wybory skreślać PIS,
  a jest ich dużo, bo tylu ich wymyślił PIS. - to 1/2 Polaków

  na tym polega demokracja.....weź przyswój choć podstawy.......to nara, do niedzieli :-)))

  2 13
 • 11 paź

  https://www.theguardian.com/books/2019/oct/10/nobel-prize-for-literature-to-be-awarded-twice-after-sexual-assault-scandal

  no i odbudowali reputację i uniknęli kontrowersji.......

  Strozaninek napisał/a:

  Strasznie filozofujesz

  ale przecież nie jesteś jak te trzy małpki ślepy, głuchy i niemy......tak czy nie?

  Porównałem standardy fantazji narracyjnej ..... dlaczego tak cie to obruszyło? Czyżbyś Żydów mordował czy dzieci gwałcił (to ten sam poziom narracji)? Jesli ani jedno ani drugie to ciebie nie dotyczy zatem nie ma się co obruszać, teraz już tak wolno, za to noble dają a zwłaszcza za filozofowanie i fantazjowanie w narracji.

  2 8

budowa kolei Myślenice-Kraków? POSTĘPY PRAC

 • 19 paź
  bono napisał/a:

  Temat wróci przed kolejnymi wyborami.

  i udostępnienie zalewu. Te dwa tematy od dekad się nie zmieniają.

  6 3

uwagi dotyczace dzialalnosci forum

 • 15 paź
  Strozaninek napisał/a:

  Pozdrawiam serdecznie forumowiczów, szczególnie tych z którymi pisałem najwięcej: Vivaldi, bono, Myśleniczanin, Seneka aka wkibic, taki_gość.

  ale, że aż tak Cię wybory sczochrały ? :-))) ....daj spokój XD

  2
 • 13 paź
  martazmyslenic napisał/a:

  Ludziom nie dogodzisz - moderują forum złe, nie moderują tez złe hehe Polska w pigułce ;)

  chodzi o to aby moderować wszystko albo nic, gonić trolling, reklamy szeptane itp

  7

Reaktywacja "Jedynki" ?

 • 13 paź

  normalne

  5

Tylko nie mów nikomu

 • 13 paź

  twoje czy nie twoje ale jest blisko prawdy, podobnie jak mówią o tym co Św.Mateusz 19,24 ....."złote a skromne" :-)

  1 1