wybory

 • 3 godz.
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowa-umowa-wojskowa-z-ameryka-zolnierze-usa-nie-beda-podlegac-polskiemu-prawu/0gfsmck,79cfc278

  "Amerykanie uzależnili przeniesienie swego dowództwa korpusu do Polski od podpisania porozumienia wojskowego, które zapewni ich żołnierzom szczególny status w naszym kraju. Z informacji Onetu wynika, że rząd zgodził się na wyłączenie personelu amerykańskiego spod polskiej jurysdykcji oraz eksterytorialność amerykańskich baz. Dodatkowo zapłacimy za budowę infrastruktury wojskowej dla Amerykanów."

  Wstaliśmy z kolan.

  Powiem ci że bawisz mnie fakenewsami z onetu. Po co ty tu jesteś? Chcesz wszystkim wmówić i napisać, że onet posiada już kopię podpisanej umowy na biurku? Rozumiem, że Niemce wku****ni bo USA wywozi wojskowych m.in do nas ale czy musisz się poddawać takiej histerii? Rozhuśtało cie już mocno. Ustabilizuj lot :-) W jakim celu rozlewasz te fakenewsy?

  4
 • 5 godz.
  Lula napisał/a:

  Jedyny pożytek z tego posunięcia pożal się boże rządu, to ładne dzieci. Nawet jeżeli będą pochodzić z gwałtu.

  rozwiń, bo niby co to miało być?

  1
 • 2 sie
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Szkoda czasu na dyskusje z Tobą.

  i niech tak zostanie :-))) tylko nie dosładzaj o sympatyczności i uśmiechach z 2011r :-)))

  1 6
 • 2 sie
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Spójrz na swój pierwszy post - nie odniosłeś się do tematu. Wolałeś mnie po raz kolejny zaatakować swoimi chybionymi przemyśleniami.
  Aby zadbać o treść dodałem też coś do poprzedniego komentarza, również zignorowałeś.

  ale ty nadal nie rozumiesz, że ja nic nie muszę. Na tyle mnie psycha nie gniecie, że nie muszę odnosić się do twoich postów, nie muszę do tematu, nie muszę gdzieś wracać. Zauważyłem jednak że oceniasz i układasz świat dla siebie, masz włączony tryb roszczeniowy tyle inni mogą i mają to w deupie jakie ty masz życzenia wobec innych. O mój uśmiech się nie martw to nie ja płaczę na każdy temat i nie doszukuję się krzywd we wszystkich naokoło. Masz z tym jakiś problem, ale to Ty sobie poukładaj co tam masz do poukładania a nie ustawiaj jak byś chciał żeby wszystko i wszyscy wyglądali :-)))
  Zauważyłem, że lubisz się do mnie porównywać nie wiem po co i dlaczego. Jakaś fobia? A Waldemar to, a Waldemar tamto, a się uśmiecha, a odbija w drzwiach auta uśmiechnięty i sympatyczny, a Waldemar to źle robi, a Waldemar tamto powinien :-))) chłopie ty ciepły jakiś jesteś czy co?

  8
 • 30 lip
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Zapętliłeś się, jak zdarta płyta,
  Jak to jest, że na profilu w Google Maps swojej firmy masz takie fajne selfi z odbiciem w lustrze, uśmiechnięty, męzczyzna w średnim wieku, a tutaj na forum personifikacja gbura?
  Vivaldi, Twoja persona z Google Maps jest przyjemniejsza w odbiorze.

  Prezesie jeszcze nie jest za późno, wpadnij do Krzyszkowic napijemy się herbaty.

  Tamten też miał taki sam punkt obrony. Jak czuł że jest w dupie z tematem to personalizował wpisy. Przecież to zdjęcie wstawiłem celowo i świadomi jak ci pasuje to możesz wydrukować i się też do niego uśmiechać mi to wisi ale psychopodchody z personalizacją wpisu a nie rzeczywistym odniesieniu się do tematu to tylko twoja próba obrony, z resztą nie za bardzo udolna :-)
  czyli twierdzisz, że te dwa nicki które podałem nie mają nic a nic wspólnego? :-)))

  6
 • 30 lip
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Jeśli wiec rzeczywiście ktoś używa tych kont żeby manipulować opina publiczna w internecie robi to bardzo nieudolnie

  Mógłbyś rzetelnie porównać dwa konta Strozaninek vs AntyPatus ? :-)))
  Masz coś do dodania jeszcze w sprawie manipulacji mniej lub bardziej udolnej?

  7
 • 30 lip
  jon snow napisał/a:

  Bagietka się nie zna na polityce. Glupoty piszę i Glupoty czyta.

  Janusz ty zawsze tak bredzisz jak o tych strażnikach miejskich na Zarabiu bo mi wychodzi na to, ze klepiesz aby tylko klepać. Jakiś pieniądz z tego przytulasz? W normalnym trybie nie ma szans żeby tak bredzić.

  1 9
 • 27 lip
  bono napisał/a:

  My ludzie nie PiS, rozmawiamy o polityce przetrwania, czyli ile kto dołożył swej kasy do działalności.

  To trolle na zlecenie też stracili? Nooo po wyborze nie Trzaskowskiego to wam mocodawcy na pewno pojechali.
  Ty to o co chodzi bo kilkanaście tygodni temu pisałeś, że ten wirus to świetny bo siedzisz sobie, grillujesz w ogrodzie a kaska leci. A teraz, że coś tam dołożyłeś. U ciebie bez zmian, rozdwojenie jaźni bo jest bonów dwóch na smyczy ze wschodu?

  1 11

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 4 godz.
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  To pokazanie Twojej hipokryzji jako ŁŻEkatolika.

  z resztą panie sędzio ty mnie już osądziłeś, oceniłeś chciałbyś jeszcze tylko kary ale generalnie spadaj, bo nie po chrześcijańsku jest się dać wciągnąć w brednie. Poszukaj Mateusza 7 od 1 do 6
  No i nara bo mi szkoda czasu. Życzę zdrowia i serducho oszczędzaj, nie ma się co nakręcać. Po co ty się tak Kurskim denerwujesz? I nie wiadomo czemu tutaj szukasz upustu gdy bod czachą ci paruje. Wyluzuj.

  4
 • 4 godz.

  To nadal wszystko prawda. Przeczytaj uważnie. Różnica jest dość znaczna. Łazisz i oceniasz, mącisz, nagle należysz do zgorszonej części wspólnoty kato a dobrze wiemy, że masz inny cel. Dlaczego? Dlatego, że nie pyszczyłeś na Kurskiego w 2015roku a przecież wtedy unieważnił. Teraz Ci się w tym momencie przypomniało? W sensie dociekasz teraz dlaczego unieważnił czy dociekasz teraz po ponownym ślubie?
  Jakieś cytaty z biblii mające uwiarygodnić to twoje zgorszenie :-))) weź wyluzuj. Nie mam pojęcia kogo chcesz zmanipulować ale mocno widać, że celem nie jest wspólnota ale jednostkowa chęć wywołania gównoburzy. Jeszcze raz zapytam gdzie byłeś w 2015 roku? Chyba, że 5lat tak cie mdliło od tego czynu, że słowa nie mogłeś wydobyć? A może wcześniej byłeś kimś innym, takim no wiesz bez obrzydzeń i zgorszeń ? :-)))
  Teraz cie na koronki wzięło? Bo widzisz Kurski co dziennie odmawia (stąd umiłował Łagiewniki).
  Mocne masz ciągoty na sędziego i kata w jednym, guru plemienno-wspólnotowym.
  Jednak wybieram biblię jako drogowskaz i wolę strzec się przed fałszywymi prorokami :-))) tym razem....z Krzyszkowic

  1 4
 • 5 godz.
  Lula napisał/a:

  Anty, zszedłeś na ziemię.

  ale jak Lula na ziemię. Myślisz, że był w niebie i tam dostał prawa do nauczania, oceniania, rozgrzeszania i nakazywania wspólnocie w imię tejże wspólnoty :-) ? Czy w sensie przenośni, że po odklejeniu posklejał wszystkie klepki do kupy?

  5
 • 2 sie

  Podać wiosło? Łatwiej będzie niż kijem :-) to razem sobie popłyniecie w pytaniach i odpowiedziach, w osądach w tej prawdziwej oraz jedynej grupie katolickiej :-)

  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  To pokazanie Twojej hipokryzji jako ŁŻEkatolika.

  :-))) już to widzę jak AntyPatus grzmi z ambony kiedy się kto powinien uśmiechać i żąda układając swój świat : NA KOLANA !!! NA KOLANA NIŻEJ wszyscy ŁŻEkatolicy, jam jest z prawem i prawdą :-)))

  5
 • 2 sie
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Bla, bla bla

  to jakieś kolejne twoje roszczenia? :-))) czy tu chcesz tylko pogardłować ?
  może do kurii zadzwoń, masz już doświadczenie to powisisz 4 czy tam 6 godziny na telefonie i może odbiorą i odpowiedzą XD tylko koniecznie powiedz, że należysz do tej części zgorszonych wiernych i nie zapomnij ich upomnieć skoro masz takie prawo martwiąc się o wspólnotę :-) od razu o Terlikowskiego zapytasz :-)
  ....jaja na kołach

  1 3
 • 2 sie
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Szkoda czasu na dyskusje z Tobą.

  Vivaldi napisał/a:

  i niech tak zostanie :-)))

  nooo to nie wiem co było wcześniej kończymy temat ?

  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Jako katolik mam prawo powiedzieć, że brat i siostra błądzi
  Jako katolik mam powiedzieć, że kościół jako instytucja (dlatego z małej) błądzi i jego postępowanie mnie gorszy.

  OK masz prawo powiedzieć, powiedziałeś i jest już powiedziane.
  Reszta do przemyślenia :
  https://werbisci.rybnik.pl/index.php/artykuly/rozwazania-niedzielne/223-grzesznych-upominac-pierwszy-z-uczynkow-milosierdzia-co-do-duszy

  zwłaszcza to :
  "Nie powinno się upominać, kiedy jest się pod wpływem wzburzenia, kiedy pobudką jest własny egoizm, zarozumiałość, chęć postawienia na swoim, chęć poniżenia drugiego bądź zawstydzenia go."

  ale zostawiłbym tak jak na początku

  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Szkoda czasu na dyskusje z Tobą.

  Vivaldi napisał/a:

  i niech tak zostanie :-)))

  3
 • 2 sie
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  I w ogóle zgadzam się z tym, że jako "katol" mam prawo oceniać negatywne podstępowanie braci w wierze czy też samej instytucji Kościoła.
  (...)
  A po trzecie, fakt, że w prost nie odnosisz się do tego co napisałem tylko kluczy potwierdza, że nie jesteś wierzący w Boga, a w PiS.

  ktoś ci takie prawo dał, obiecał, powierzył? Ciekawe kiedy przy chrzcie, komunii czy bierzmowaniu? Mnie już też oceniłeś i nie wiadomo czy się mylisz czy nie ale osąd poszedł
  Ja to mam wrażenie, że to takie wiejskie ocenianie. Ubrać się w białą koszule taką wiesz tylko "kościółkową", iść w niedziele nie na msze tylko do kościoła, żeby można było o sobie "katol" powiedzieć i pooceniać kto klęczy, jak klęczy, po co klęczy czy w ogóle uklęknął, na jedno kolano czy na dwa :-))) ..... witamy w Krzyszkowicach :-) i już teraz wiesz dlaczego Kurski wolał w mieście a i ocena ze wsi go dopadła. Uważaj bo jako "katol" idąc do kościoła buty błotem pobrudzisz i ludzie będą gadać. Mam wrażenie, że tego boisz się najbardziej :-)))

  1 6
 • 30 lip
  bono napisał/a:

  Nie musisz moich wypowiedzi cytować. Są dalej aktualne.
  Moja religijność jest naturalna, bez fajerwerków. Czuje potrzebę Boga i to mi wystarcza. Wychowany w kulturze katolickiej, do niej się stosuję. Naukę pobierałem nie od zakłamanych wielebnych, robiących z ludzi durniów, tylko od swojej babci, która budowała wiarę w Boga, swoim życiem, które było ciężkim doświadczeniem.
  Wspominała naukę religii i bijącego dzieci z biedniejszych rodzin kijem.
  Mówiła o pasibrzuchach, i dumnych wielebnymi. O koalicji ołtarza z biznesem, o obżarstwie i wyzysku.
  Ksiądz dla niej był autorytetem żadnym, nie klękają przed jadącym wozem konnym ,księdzem z komunią ( a taki był ówczesny wymóg).
  Kochała Boga takiego jakim go czuła i o jakim marzyła, a nie z ogłupiających plebs, kazań.
  Ta praktyka ogłupiania ludzi trwa do dzisiaj, a ja kocham Boga nauczony miłości od babci.
  Wiem że podlizujesz się Bogu za pośrednictwem kościoła, o lepsze traktowanie, chcesz Go przekupić.
  Ja od tego jestem daleko.

  napisałeś pod publikę a teraz mi powiedz co tam niewątpliwie zacna babcia mówiła o świadectwie. Chyba z wygodnictwa tą lekcje pominąłeś, bo twoje świadectwo ma się nijak do tego co piszesz. Masz jakieś rozdwojenie zasad? Mi to dynda ale jak ci wygodniej zmienić rytualną niedzielną mszę na posiadówkę przy piwie na ogrodzie i tłumaczysz to niechęcią patrzenia na pasibrzucha to twój wybór. Generalnie wytłumaczenie można znaleźć zawsze nie mnie to oceniać ale wątpię, że zamiast mszy organizujesz w zaciszu domowym modlitwę raczej jednak otwierasz kolejne piwko. "Cóż po owocach poznacie...."
  Czy mi się wydaje że katolicyzm postrzegasz przez wygodnictwo i tylko wtedy go realizujesz a wad w kościele (jak w kazdej instytucji) doszukujesz się aby potwierdzić swój wybór wygodnictwa?
  Ten twój katolicyzm którym się chwalisz jest bardzo wygodny, delikatny i prosty. Myślisz, że on na tym polega?

  2 11
 • 30 lip
  AntyPatusMyslenice napisał/a:

  Chętnie posłucham jak to jest w prawie kanonicznym, a wiem, że najlepszą wiedzę dostarczysz nam Ty.

  Ale w jakim celu? Dla ciebie to mam coś od Syracha: "Jak naczynie stłuczone jest wnętrze głupiego: nie zatrzyma żadnej wiedzy"
  stary testament, tam szukaj prawd a rozliczanie zacznij nie od Kurskiego ale od ....siebie :-)
  jego jak i ciebie osądzi kto inny noooo chyba, że już tutaj masz konieczność osądzić i od razu ukarać, zlinczować i obmówić. Przecież tobie krzywdy tym nie zrobił co najwyżej sobie.

  6
 • 30 lip
  bono napisał/a:

  to pomogę.

  ja cie już wielokrotnie prosiłem ty i wy już lepiej nie pomagajcie różnica między nami jest taka, że ja się na historii uczę i wyciągam wnioski. Nawet zwierzęta jak się poparzą drugi raz tam nie brną. Ale wolno ci to możesz z Budką przemianować się, barwy zmienić, udawać że czegoś nie było nie zmieni to faktu, że wam już dziękujemy, kopa w dupę dostaliście 6 czy 7 wyborów temu. Tyle, że twoje/wasze mataczenie, igraszki na emocjach, trollowanie nie ma na celu poprawy ale właśnie powtórki błędów. Jak przyjdziesz z rozliczeniem przeszłości to możemy rozmawiać o przyszłości a do tej pory skup się na swoich bo mi ślub Kurskiego nie przeszkadza za to tobie jako zadeklarowanemu ateiście widzę że bardzo. Chcesz to mogę zacytować Twoje wypowiedzi o teatrzyku w kościele, o stwarzaniu przez ciebie tylko pozorów aby jakoś wyglądało i nagle ci ten teatr przeszkadza? Pierwszy krzyczałeś o rozdziale kościoła od Państwa a tu nagle łączysz te elementy grając tutaj?
  Ehhhh trolu trolu przecież ty się pogrążasz już we własnym mataczeniu.

  1 6

"Dobra zmiana" PiS

 • 5 godz.
  bono napisał/a:

  Byłem poza krajem w jednym z małych państw.
  Nie wejdziesz do sklepu bez maski.

  a ty bez ustanku bredzisz, mataczysz i koloryzujesz. Wymyślasz historyjki jak kiedyś 7 godzin jazdy na Chorwację. Tu masz o maseczkach przy okazji twoich bredni do naśladowania tym razem w małym państwie :-)))
  ale wiesz że to już jest nudne te twoje kolorki w głowie
  https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-pojechalismy-do-chorwacji-oto-relacja-z-podrozy,nId,4647544#iwa_source=worthsee

  to pierwsza lepsza relacja
  a tu inny temat
  https://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-o-obowi%C4%85zku-noszenia-maseczek/a-54071077

  a ty jak się rozpłakałeś nt tych maseczek co to wtedy miałeś szyć ale nie potrafisz, przez aferrrę maseczkową bez atestów, tak buczysz do teraz :-))) weź się ogarnij

  1
 • 30 lip

  007 zauważyłem że on klepie w kółko o tym samym a my o tym samym odpowiadamy. Generalnie wystarczy kopiuj/wklej tego klepania sprzed 3-4-5 lat na tym forum.
  Troll Bono (a jest ich dwóch) ma takie zadanie i za to ma płacone. Mącić, jątrzyć, wzbudzać emocje najlepiej te negatywne. Jego zmiana osobowości na forum też jest bardzo ciekawa.
  Cóż chodzi na smyczy idealnie :-)

  1 11

Przeklinają strażników miejskich. Gdzie leży granica takiego zachowania? "Nie ma i nie będzie zgody na ataki kierowane wobec funkcjonariuszy"

 • 30 lip

  yyyyy....co? odklejasz się powoli :-)

  4

Myślenicka patologia

 • 30 lip

  jak mnie poznasz to poznasz. Po co dorabiasz wywody do tego? Na pewno nikt nie rozpoczyna ze mną rozmowę od takiego monologu jak do tych strażników, a gdyby się tak zachował to musiałby się liczyć z konsekwencjami :-))) a już na pewno zostałby z awarią sam bo są wartości których kupić się nie da. Z tego jakie masz roszczeniowe założenia wątpię żebyś to zrozumiał. Im mniej oficjalna instytucja tym szybciej można z płaskiego na otrzeźwienie przytulić :-)

  2 7
 • 30 lip
  jon snow napisał/a:

  Musieli by udowodnić, podstawe prawna wypisania mandatu a nie belkotac się ze komendant dal im zlecenie upieprzenia jakiś 3 gosci, w zasadzie rozkaz, a jeśli tego nie zrobia to nie będzie nic z ich 13,lub dodatku mundurowego. Mandat wypisac każdy umie pytanie za co i co według swiatla prawa ktory jest czasem caly czas nowelizowany przez rząd uchodzi za wykroczenie a co nie?

  troche nie zrozumiałem jaki masz przekaz. Tu w linku masz podstawę do tego mandatu
  https://www.google.com/maps/@49.81782,19.9355396,3a,75y,206.48h,97.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVKswwQzkgoAwwoyGe1U8eA!2e0!7i13312!8i6656
  prosze napisz jeszcze raz o co Ci chodzi bo nikt nie podnosił tu tematu KLI (Kraina Ludzi Innych) :-)
  Normalne stosunki międzyludzkie wykluczają taką formę jazdy po człowieku a co dopiero po funkcjonariuszu. Jeśli sami się nie będziemy szanować to nikt nas nie uszanuje.
  W normalnym trybie gdyby nie byli funkcjonariuszami gość dostałby w pysk za samo słownictwo, a w innym trybie gdyby tam była Policja to by posypało się kilka dodatkowych paragrafów od alkoholu, po używanie słów wulgarnych potocznie znanymi za obraźliwe :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=inOyb_ADPq8

  Cóż dla mnie szacun dla strażników za opanowanie. Oni chyba mieli jakieś szkolenie z tematu "wyciszenie jak kwiat lotosu na tafli jeziora" XD
  Nooo mi by puściło zaraz na początku :-)

  5 9
 • 27 lip

  ale jacy kozacy z tych parkujących, a zdziwieni :-)
  do sądu, po tysiąc nałożyć na początek za używanie słów i byłoby przynajmniej na koszty tego wyjazdu :-)

  19 1

Droga do niezrozumienia

 • 21 lip

  ale można się posiłkować doświadczeniem : jakby tak POwiat zlecił remont, przewalił dolomit po swojemu czyli na lewo, zrobił słabą podbudowę, bez odwodnień, ściemnił na ilości asfaltu i nie wypłacił wykonawcy co po gwarancjach przeszłoby na gminę w formie długu byłoby PO staremu. Droga by była, POwiat ogłosiłby sukces a reszta cóż.....taki mielibyśmy wtedy klimat.

  4 12
Naturalny Dywan BELUCHI solidny

Naturalny Dywan BELUCHI solidny

Witam. Do sprzedania solidny, belgijski, naturalny dywan BELUCHI z wiskozy w rozmiarze około 2x3m. Trzy lata temu kosztował około 1100zł. Nie wydeptany, nie potargany, bez zapachów. Posłuży jeszcze kilkanaście lat. Parametry dywany jak tutaj https://www.arte.pl/pl/p/Dywan-Ragotex-Beluchi-61178-27...

300 zł Myślenice 24 lip