sytuacja na rynku pracy w Myślenicach

 • 2 godz.
  seba napisał/a:

  Od 10 lat pracuję i dojeżdżam codziennie do Krakowa, a codziennie od około 5 lat przeglądam oferty pracy z Myślenic, na różnych stronach www, gazetach, ponieważ jestem po prostu znudzony codziennymi kilkugodzinnymi dojazdami w spartańskich warunkach. Nigdy nie było żadnej oferty na stanowisko kierownicze, a przecież mamy teoretycznie sporo miejsc pracy, nawet jak są jakieś "managerskie" stanowiska to za śmieszne pieniądze, nie uważacie, że to dziwne, że w 20 000 mieście nie można znaleźć żadnej dobrze płatnej pracy. Dostępne stanowiska to zazwyczaj : magazynier, sprzedawca, produkcja na 4 zmiany, i wszystko za najniższą krajową lub nieco powyżej.

  Przecież to było wałkowane tutaj wielokrotnie. Nie trudno Ci przyznać rację. Niestety niebawem zadziała niewidzialna ręka rynku. Jesteśmy i będziemy sypialną dla pracodawców w Krakowie. Analizę należy zostawić socjologom, ale sytuacja za 10 lat jest prosta do przewidzenia. Lada chwila u nas na ulicach znajdziesz tylko starszych i nieprodukcyjnych ludzi.

  dirty_affair napisał/a:

  To po co dalej mieszkasz w Myślenicach? 10 lat dojeżdżać? Lepiej się przeprowadzić, po co się oszukiwać. Przeciez dojazdy do Krakowa to 3h wycięte z życiorysu. Rok po skończeniu studiów spakowałem walizkę i wyjechałem z Myślenic...

  Bez zmiany mentalności jakość myślenicka będzie upadać. U nas króluje słowo "tanio" za którym nie idzie "jakość" ale bardziej "jakoś". Efektem jest bark jakichkolwiek innych niż podstawowych towarów w Myślenicach, tych najtańszych. Jeśli chcesz cokolwiek innego, lepszego, nietuzinkowego kupić niestety u nas się tym nie handluje. Z usługami nie jest lepiej. Brak inkubatorów innowacyjności.

  2 1

Kamil Ostrowski: To rozwój zawodników wpływa na wyniki drużyny

 • 2 godz.

  Hmmm wszystko powyżej prawda jednak w temacie trzeba oddać prawdę, że prowadzenie Orła i Orliki jest wzorowe. Mają na to wpływ koneksje nazwiska ale nie umniejsza to sprawie, że patologia szkoleniowo-zarządcza w Dalinie sięga zenitu. To dwa różne kolory szkolenia i nie jest to biały i czerwony czy biały i zielony ale biały i czarny. Orzeł łowi i szkoli narybki które lądują w niezłych klubach a Dalin nadal rozmienia się na drobne produkując dziury pokoleniowe nie wiedząc co z talentami zrobić. Klika beneficjentów przeżera talent i możliwości dusząc młode pokolenie. Akurat od tego Pana Ostrowskiego należałoby się uczyć co oznacza inwestować w pokolenie ale nie dziadów i grubasów.

  1

KOMENTARZ

 • 24 sty

  bono daj sobie na luz. znów zaczynasz zasypywać gównotematami? Ciągnij te pierdoły na innych tematach które pozakładałeś w histerii.

  3 10

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 19 sty
  bono napisał/a:

  Trochę dziwny jesteś, komunie jesz dla zaspokojenia głodu?

  ale ja o tobie po co przewracasz kolejność? Napisałeś kiedyś, że nie wierzysz w coś czego nie widać, do kościoła chodzisz bo rodzina i sąsiedzi wymuszają więc aby jakoś to wyglądało to nawet rytuał (tak nazwałeś) masz kolacje wigilijną i z musu bierzesz "udział w tym teatrzyku co niedzielę" (twoje słowa chyba, że to tego drugiego co się loguje na zmianę z tobą tutaj) dlatego zapytałem cię co oznacza wg ciebie przyjmowanie komunii? Jedzenie? Czy może nie rozumiesz kolejnego rytuału?
  Chcesz mnie zmusić do zacytowania tego co pisałeś? Czy za silne psychotropy przyjmujesz jeśli nie pamiętasz własnych słów?
  A co do mnie to kompletnie nie jestem ortodoksem ale wiem po co chodzę na mszę a nie do kościoła. Ty chyba nie bardzo rozróżniasz.
  Polecam tobie takie świadectwo. Długie ale bardzo ciekawe, innych też zaciekawi. Idealnie pasuje do ciebie. Jest tam o twoim idealistycznym "zachodzie", o błyskotkach które cie urzekają, o rytuałach, o tym czarnym w sutannie (tak nazywasz księży, prawda?) który o dziwo okazuje się niezbędny i najmocniejszy, jest o pozerach i pozorowaniu - idealne dla ciebie wypisz wymaluj. Może nastąpi refleksja, bo kto wie czy za rogiem......
  Dobrze by było, żebyś się zadeklarował co ty robisz w kościele, co tu robisz, czemu hołdujesz i czy coś z tego rozumiesz poza jedzeniem i pozorowaniem. Chyba, że jeszcze nie dorosłeś...
  https://www.youtube.com/watch?v=EdIylmuLx0U

  2 1
 • 18 sty
  taki_gość napisał/a:

  Szkoda, że dałeś się sprowokować. Od kilku dni nikt nie odpowiadał na Jego posty dla tego pisał je jeden pod drugim w kilku wątkach...

  W sumie masz racje......

  bono napisał/a:

  komunie przyjmuje na stojąco.

  to ty komunie przyjmujesz? Przecież nie wierzysz (zacytować?) w to co robisz.....aaaa....no pozorujesz chyba po to żeby żona po ramieniu poklepała i sypialni nie zamknęła :-))) ......troche mi cie żal w tym twoim teatrzyku co odstawiasz, już cie własne kłamstwa doganiają. Ale skoro jeść nie masz co to jedz dziecko jedz tylko nie pisz, że komunie przyjmujesz a tylko pojeść chciałeś.

  1
 • 16 sty

  Jesteś osobą która jest najmniej wiarygodna w temacie wiary. Sam się deklarowałeś jako radykalny anty- do tego pozorant w kościele, po prostu konfident aby jakoś przed rodziną wyglądać. Zajmij się spadającymi gałęziami w parku......pocytować parę twoich wpisów?

  2 2

"Dobra zmiana" PiS

 • 19 sty
  bono napisał/a:

  niż nasi politycy, którzy żerują na naszych emocjach.

  chyba na twoich :-) ......Radziu już nie dożyna watah z mównicy w Brukseli ? Ciekawe dlaczego?

  bono napisał/a:

  Ale ja na tym zachodzie już jestem. Dla mnie Polska dzisiaj jest zachodem. Bronię tego aby tym zachodem pozostała.

  Nooo coś ty, przecież nie tak dawno (zacytować?) plułeś, że tu ciemnogród i że się pakujesz i masz dość tutaj z nami. Jeszcze sobie walnij na czole LGBT+ i będziesz pasował idealnie, możesz ten napis wydziergać z banknotów EURo będzie w punkt.

  1 3
 • 18 sty
  bono napisał/a:

  Nienawidzą was już wszystkie kraje UE (...) To na tyle.

  Noooo wiesz ja ci nie będę przeszkadzał w tym, żeby ciebie wszyscy kochali skoro ci na tym zależy. Bono przytulanka. Tylko weź ze soba jakąś wazelinę albo olejek jak na ten zachód pojedziesz. Jakby coś tam zabolało jednak to pozoruj nadal, że u ciebie wszystko OK, z uśmiechem bono, z uśmiechem .....przyklejonym. Pomóc ci się spakować?
  Po drodze miniesz w naszym kierunku z wiele osób szukających spokoju i dawnych, normalnych praw i prawd.

  1 4
 • 16 sty
  bono napisał/a:

  .

  ale wiesz, że od 29go do 15go rozmawiałeś sam ze sobą.......to sa te zachowania godne wpasowania??? .....normalnie psychiatria

  5
 • 16 sty
  bono napisał/a:

  Oglądałem przed chwila debatę z parlamentu UE nt Polski.
  No nie pasujemy do tego gremium cywilizacyjnie, nie jesteśmy tam rozumiani bo nasz sposób myślenia i przedstawiania argumentów odbiega od zwyczajów panujących w tamtym towarzystwie.

  i ty oczywiście uważasz, że musimy tam wpasowywać się na siłę? Zauważ, że napisałeś że odbiegamy od panujących zwyczajów......rozumiem, że tamtejsze zwyczaje uważasz za wzorce i tylko te godne do naśladowania i wpasowania się w nie, tak? Noooo to trzeba być ślepym i głuchym jak dzban bo młodzi z Europy ciągną do Polski nie dowierzając jak u nas spokojnie. Ciągnie ich bo szukają normalności. Skoro tobie imponują Sikorskie i inne to zawsze możesz spakować zabawki i jechać do tam panujących zwyczajów......klucza nie wyrzucaj, mostów nie pal, możesz potrzebować wracając.....

  4

MMA i inne sztuki walki Myślenice

 • 16 sty
  Vivaldi napisał/a:

  Sądząc po datach chyba musisz poczytać "Wisłę w ogniu" tam znajdziesz odpowiedź.....

  https://www.youtube.com/watch?v=s6B6XPJvQkA

  1
 • 16 sty

  Sądząc po datach chyba musisz poczytać "Wisłę w ogniu" tam znajdziesz odpowiedź.....

  1

Były prezes MARG nadal nie oddał pieniędzy. Ma na to jeszcze miesiąc

 • 11 sty

  rozumiem na przykładzie art, że od dzisiaj można się pobujać np z podatkiem na zasadzie "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz".......oddać sprawę do skarbówki bo mam wrażenie, że są skuteczniejsi a sąd się z nim pieprzy jak matka z łobuzem

  12 2
 • 11 sty

  może dużo zarabiać ale to z zawodu trzeba być prezesem ale to nie ten przypadek
  https://www.youtube.com/watch?v=Xa4HWG0DgEc

  3

„Pasażerów nie brakuje”, ale i tak rosną ceny biletów w busach

 • 7 sty

  ołówek w ręce, kartka papieru, łeb na karku, analiza rynku (w jakich godzinach) i .......trzymam kciuki. Zacznij od dobrego auta 7 osobowego (na prawo jazdy B). Przy komplecie w każdą stronę masz 30km obleciane za 20zł ropy a przychód 6x10zł. Amortyzacja no i niech Ci zostanie na czysto po wszystkim 20zł z kursu (bezpiecznie bo to nawet nie pół na pół) w druga stronę 20zł. Cztery dyszki na pełnym kursie x 10 kursów daje dziennie 4stówki na czysto. Miesięcznie przy 20 dniach roboczych 8tyś zł (!!!) teraz pomyśl co przy dwóch busikach :-)))
  Pamiętaj jednak ze VW Sharanem z 99roku tego nie ogarniesz bo nikt Ci 10 zł za ulepa nie położy na kasie fiskalnej :-))) i tu się mogą zacząć schody, bo można by być deko więcej pazernym i jednak ulepem pojeździć ale i dyszkę przytulić :-)

 • 7 sty

  bardzo słusznie podsumowane. Już to kiedyś pisałem. Myślenice to miasto magicznego słowa biznesowego : "tanio". U nas nie ma świadomości kilku poziomów klientów, kilku poziomów usług, kilku poziomów cen. U nas "mo być tanio" ino, że tego tanio to mało już kto akceptuje. Taki zlepek wsi z miastem problem w tym, że w oczekiwaniach miasto a mentalnie wieś......pasowałaby odwrotna tendencja.

 • 7 sty

  Weź już nie bluźnij. Opisywałem mój przykład nie raz : w 2006r olej Castrol kosztował w Niemczech dokładnie tyle samo co w Polsce tyle że w tamtym Baumarktcie był 5 litrowy a u nas 4 litrowy. Pytanie który był tańszy?
  Od lat można było taniej i lepiej ubrać się w Niemczech (o podróbach tureckich nie mówie bo "Ray Bany" tam po 4UDS :-) ) upieprzyłeś sobie te ceny porównawcze jak malutki bono i łazisz tak w mokrej pieluszce i gaworzysz sam do siebie.

  Problem z busami jest inny : albo sobie Jarek zdaje sprawę (raczej tak bo walczy o pociąg jak lew) że to NORMALNE połączenie ze światem to nie jest tylko jego następne być albo nie być ale to być albo nie być Myślenic jako rynku pracy, że to naczynie połączone Krakowa.

  1
 • 7 sty

  może nie kwestia gdzie przetrwał ale gdzie powstał jak fenix z popiołów.......bo miał powstać.

 • 7 sty

  było nie kraść to by nie trzeba było nadrabiać w 8 poprzednich, wyrównać i 8 kolejnych nadrobić do normalności. Skąd te wyliczenia dostałeś?
  Idzie bardzo dobrze. Marzę o tym abym pojechał do Niemiec zlecić jakąs fuchę fabryce "niemieckiej" za pół ceny u nas :-) aż się rozmarzyłem : Niemcy wy musicie jeszcze mocniej i lepiej pracować dla naszego i waszego dobra !!! :-))) .....i historia by koło zatoczyła z niemałym chichotem

  2
 • 7 sty

  Zawsze Ci w Europie mogą zacząć produkować wszystko u siebie a nie traktować jak państewka feudalne gdzie za garść ryżu Polak pracuje w Polsce.

  1
 • 7 sty

  znów koloryzujesz albo w dupie byłes i gówno widziałeś. Średnia dla okolic Berlina i Wiednia to 2,2 Eur co daje 10zł, najczęściej odcinki 30km kosztują w okolicy 12zł ale trzeba dodać przy dużej dotacji Państwa w koleje które MAJĄ PIENIĄDZE na dotacje z podatków.
  Koloryzujesz znów rzeczywistość......nie wiem po co.

  1
 • 7 sty

  jeden który rozumie, że na golasa i w sandałach nie można doganiać lepszych standardów na które wszyscy patrzą wzdychając ze śliną na języku ale zaciśniętą pieścią gdy słyszą że bus zdrożał o 1,5 zika

 • 7 sty

  i o to chodzi dla mnie to i bym 8zł zapłacił gdybym pojechał w ludzkich warunkach. A że nie jeżdże busami bo nie muszę to po pierwsze za te warunki nawet 5tki bym nie zapłacił a po drugie to niech to nawet 10kosztuje byleby miało ręce i nogi.
  Noooo i jest propozycja : nie jeździć w konsorcjum busów za średnią stawkę 6,5zł ale zrobić równoległe jazdy za piątaka dla tych po taniości i dopychać na każdym przystanku i 5minut później drugi bus za 8 albo 10zł, pachnący, nie zatrzymujący się gdy pełny, z działającą klimą.
  Jestem przekonany że jeden i drugi miałby obłożenie ale nie było by już tych gadających co za drogo i tych co do doopy warunki.

  1
 • 7 sty

  był tu jeszcze jeden geniusz, Seneka. On by Ci wytłumaczył jak Morawiecki tylko że o szczypiorku i płaszczach przeciwdeszczowych :-)

  1