Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • 44 min.

  A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Dobre pytanie, do Siedzącego na Stołku skierować.

 • 1 godz.

  Pieniadze? Przecież one miały nie stanowić problemu, gdyż według znajomości Siedzącego na Stołku miał ponoć do naszego miasta prosto z Warszawy popłynąć banknotociąg 😯

  Toż to Siedzący na Stołku miał sprawić.

  Gdzież się podziała ta Beatka, Duda i przyjaciele, tak często w kampanyi goszczący i proszący Myślenice o głosy? Nie wspomogli kolegi z partyi któremu Maciej przed odejściem pono cały skarbiec wyczyścił?

 • 1 godz.

  Hmm, no to ciekawa w sumie sprawa bo:
  "Rewitalizacja centrum to jedno z zadań rozpoczętych przez burmistrza poprzedniej kadencji, a jego kontynuacja pozostaje w gestii nowego gospodarza. We wrześniu Maciej Ostrowski podpisał z wykonawcą umowę na wykonanie pierwszego etapu rewitalizacji Rynku obejmującego wymianę bruku wokół kościoła, na ul. Królowej Jadwigi i Piotra Skargi oraz sieci wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej wraz z oświetleniem. Zapowiadał również ogłoszenie przetargu na drugą część prac obejmujących m.in. remont płyty Rynku oraz ulic Kościuszki, Klakurki i Kilińskiego.

  Gdyby gmina rozpoczęła procedurę przetargową przed wyborami samorządowymi, które odbyły się 21 października, to wykonawcę tych prac wyłaniałby nowy gospodarz, ponieważ Maciej Ostrowski nie kandydował na to stanowisko. Ostatecznie gmina nie ogłosiła przetargu, pozostawiając to nowemu burmistrzowi. Został nim Jarosław Szlachetka, który w powyborczej rozmowie z nami zapowiadał weryfikację projektów rozpoczętych przez swojego poprzednika, zapewniając przy tym, że rewitalizacja Rynku znajduje się na liście zadań do dokończenia. Dzisiaj zapowiada, że przetarg zostanie ogłoszony na początku nowego roku" (https://gazeta.myslenice.pl/co-dalej-z-rewitalizacja-rynku )

  Jeszcze jakieś wątpliwości może?

 • 2 godz.

  "Tylko nie w naszym bo tam już zasiadają wszyscy tuzowie okolicy"

  Czyli Siedzący na Stołku i przyjaciele

 • 3 godz.

  A Ty zmierzasz do potwierdzenia tezy @Bolek/TomeL, że Szlachetka tu nic nie może, to w takim razie nie wiem kto zlecał roboty dodatkowe itp, bo to on o nich informował, niech zgadne - Maciej? Rezultat końcowy to goła płyta i to że drzewa które widać na planie się nie pojawiły to też wina Maćka zza stołka. Parkomaty, przekazanie danych osobowych Poczcie Polskiej, wyłączenie czujników antysmogowych - za tym wszystkim stoi Maciej? OMG to ja tego nie wiedziałem. Chyba że to dzieło sił nadprzyrodzonych którym Mce przez burmiszcza zawierzone zostały?

  3
 • 11 godz.

  Trzymajmy się faktów, tyle. Plan powstał za Ostrowskiego, realizacja już za Szlachetki.

  3 1
 • 14 godz.

  Wszystko dobrze, z tym wyjątkiem, że nie za Ostrowskiego robiona ta przebudowa rynku...

  2 3
 • 27 lis

  pewnie ustalają z Putinem jak robić sabotaż w Unii, ech stary Orban też na początku przeklinał Kreml, a kiedy już poczuł się pewnie na tronie to woli nawet ruską szczepionkę na covida od unijnej

  8 1
 • 27 lis

  Skoro nie podano nowej lokalizacji, to niestety ✝️

  8
 • 27 lis

  Czy aby nie zapędziły trolle burmiszcza w kozi róg (?), bo z ich wywodów to on nie jest faktycznie stroną i w sumie to nie wiem która wersja lepsza: ta że coś robi, czy ta że pełni w urzędzie rolę statysty 🤔

  14 4
 • 27 lis

  Z przykrością zdanie podzielam, bo jeśli już grube pieniądze na to poszły to jakość winna być adekwatna. Przymkną obydwie strony oko a zaoszczędzoną na wykonaniu kwotą się podzielą pod stołem (?) - chciałbym się człowiek tu mylić, a przecież wiadomo że sam kolor kamienia potrafi robić różnicę w cenie.

  Na takiej betonowej patelni nie da się wysiedzieć, no chyba że w projekcie chodziło o to by ludzie rynek mijali 😐

  21 4

Projekt połączenia Kraków-Myślenice w drugim etapie programu Kolej Plus. Co to oznacza?

 • 27 lis

  Cóż, autobus wymaga działania już teraz - planu wdrażającego, negocjacji i w ogóle całego zachodu. Nie wiem na ile jest ten pomysł po myśli naszej nowej elicie. To stara szkoła urzędowania zza biurka dla partyjnych aparatczyków.

  Pociąg jest projektem mglistym, aczkolwiek 'stołkiem i miodem płynącym' i tu upatruję większych skłonności ku pociągowi. Jedyny wysiłek dla prominentów to rzucić wyborcom raz na kilka miesięcy słowo "pociąg".

  To czas Siedzącego na Stołku, nie napiszę że byka, bo taki już żył kiedyś za oceanem i poza tym był zasłużonym wodzem.

 • 25 lis

  W sam punkt, zobaczymy czy ściągnie tu ten "pociąg", wszyscy chcą widzieć konkrety a nie pisanie o du.erelach papierach. Tylko niech to będzie pociąg kolejowy a nie jakikolwiek inny pociąg, chyba że jego samego pociągnie inny stołek (aż mi się tu ciśnie inne słowo związane z WC). Więc pociąg pociągowi nierówny, ale obiecał i to nawet złoty.

  18 2
 • 25 lis

  Heheh, oni chyba wciąż myślą że ludzie dadzą się mamić jak barany. Budżet na Kolej+ to 6,6 mld w skali całego kraju (!!!), zaś na wiosnę 2 mld na ogłupiającą TVP poszło jak po mydle.

  Och to Korytko+, najlepszy program. A jak obiecanki już nie wystarczą to pokażą pałę. Kamiński został ułaskawiony i od razu zajął się policją, a powinien dalej wyrok odsiadywać w kiciu. To taki ewenement, że więzień nagle dyktuje policjantom co mają robić.

  "Baby ach te baby, czym by bez nich był ten świat..." Szacun dla naszych kobiet, one mają swoją intuicję i położą tamę temu pozoranctwu.

  26 8

MAS szuka chętnych do utrzymania czujników smogu. „Pomiar na Rynku nie pokaże tego z czym borykają się mieszkańcy Myślenic i okolic”

 • 27 lis

  "– Na mocy podpisanego porozumienia oraz umowy nasza gmina została włączone w proces weryfikacji i przyjmowania wniosków w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” – informuje Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. – Urzędnik gminny będzie pomagał w wypełnianiu wniosków. Docelowo przejmie on również bieżący kontakt z beneficjentami, którzy mogliby składać korekty i uzupełnienia. Ostatecznie umowa z beneficjentami programu stanie się wiążąca po decyzji Zarządu WFOŚiGW, który będzie wypłacał beneficjentom dofinansowania – wyjaśnia burmistrz.

  Jak podaje myślenicki magistrat, delegowanym do współpracy z beneficjentami programu „Czyste Powietrze” urzędnikiem jest Wojciech Blak – Urząd Miasta i Gminy Myślenice (ul. Rynek 8/9, Myślenice), Wydział Mienia, pok. nr 23" (źródło: https://glos24.pl/czyste-powietrze----w-myslenicach-zalatwisz-wszystkie-formalnosci ).

  Czy ktoś ma doświadczenia związane z tym programem? Jak realizacja, formalności itp.

  11 5
 • 27 lis

  Jak zwykle, bronisz pisowskich tyłków w urzędzie i sorrki ale nieodpowiedzialnej decyzji. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że to Myślenice są jedynym powiatowym miastem które monitoring jakości uniemożliwia. Punktowych pomiarowych powinno przybywać, to podstawa polityki pro health i nie jest istotne czy czujniki są komercyjne czy zakupione przez gminę. Trudno, Myślenice bez urzędu sobie poradzą, wierzę że te czujniki będą funkcjonować. 1500 zł to problem dla urzędu, więc ta struktura wydatków burmiszcza i spółki musi być ciekawą lekturą.

  12 5
 • 26 lis

  Dylemacik niewąski widzę masz Bolek, bo razy już na tym forum ludzie już Ci to tłumaczyli.
  No więc ja odpowiem Ci obrazowo: wyjdziesz na pole w majtkach kiedy widzisz na termometrze -20C? Jeśli tak, to usuń termometr bo przecież on obiektywnie na temp. powietrza nie wpływa🙈

  15 12
 • 26 lis

  Co godzinę wystawię nos, sztachnę myślenickim powietrzem i będzie wiadomo

  11 18
 • 26 lis

  😂no tak, bo w nosie są receptory, które przekazują do mózgu wynik mikrogramach na metr sześcienny. Dobreeee

  14 25
 • 26 lis

  Bardzo złożona sprawa, nie da się jej widzieć tylko od dołu i przerzucać cały problem na portfele mieszkańców. A rzecz rozbija się o kasę. Dużo się mówi co rok o emisji, smogu itp. To nie tak, że jedynym wyjściem jest wymiana kotła na nowszy, są też inne technologie np. elektrofiltry. Ciekaw jestem statystyk ile % domostw w naszej gminie zostało beneficjentem programu wymiany pieca, bo program ruszył jeszcze za czasów Macieja (https://myslenice.pl/inwestycje/programy/nie-truj-wymien-piec ), czyli w teorii dobre kilka tysięcy kotłów powinno już być wymienionych. Czy Szlachetka to kontynuuje, robi coś w temacie? Jaki jest aktualny status tego programu?
  Wymiana pieca to droższa opcja, montaż filtra to niezłe rozwiązanie przejściowe a koszt parokrotnie niższy, czy chociaż taki program gmina będzie chętna podjąć?
  To co każdy świadomy mieszkaniec może zrobić to zadbać o dobrej jakości paliwo i przy ogrzewaniu węglowym unikać miału, nie palić plastików (bo to są bodaj 2 główne przyczyny smogu) i stosować odpowiednia technikę. Było o tym, ale trzeba do skutku, może przeczyta/obejrzy ktoś kto jeszcze nie praktykował: https://m.youtube.com/watch?v=dxipKNx64RA

  14 23
 • 26 lis

  Poranne wiadomości RMF: największe stężenie to Skawina, Myślenice... Nie wiem skąd czerpią dane, lecz póki co dobre i takie info.

  17 23

Premier przedstawił plan walki z koronawirusem na 100 dni. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

 • 24 lis

  + teleskopowe pałki

  14
 • 23 lis

  No tak. A ja czekam aż ten rząd się wykruszy, wtedy nawet z pandemią damy radę. Z dedykacją dla burmiszcza, bo mu kariera w wielkim świecie sprzed nosa ucieka. Prezesura za milion i to nie w rozumie. Znawcy gospodarki, prawa międzynarodowego, Konstytucji i wszystkiego, no a z epidemią to już wygrywali raz przed wyborami🙈

  17 3

Niedawno gmina zrezygnowała z obsługi czujników smogu. Teraz na dwa tygodnie montuje pyłomierz i udostępnia pierwsze pomiary