Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 

 • 24 sie

  I cóż nam zostało z tego co mówił Wojtyła a potem JPII? Do jakiego absurdu doszło, skoro ministerstwo sprawiedliwości wspiera szkalowanie ludzi niewygodnych dla planów grupy rządzącej? - Chyba tylko powspominać wielkiego Polaka.. i tyle.

  7 9

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 24 sie

  Klęczy pod figurą, a...

  1
 • 20 sie

  O jakże czyste jest to sprzężenie administracji państwowej z Kościołem! Odtąd radni będą za swoją poslugę wołać "co łaska", będą uczciwe przetargi na stole u pana burmistrza, którego miesięczne uposażenie będzie z ofiary ostatniej lub pierwszej niedzieli miesiąca, a księża nie będą już więcej brać za sakramenty. Matko prowadźtą gminę za rękę, zwłaszcza Twoje wierne sługi radnych.

  Ojcze Tadeuszu, prosimy o dalsze inspiracje w eterze. Będzie pięknie, będzie bratersko, będzie uczciwie!

  28 9

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 15 sie

  Po poprawkach?

  25 3
 • 14 sie

  O moj boze, to chyba jakaś schiza. I dochodze sustematycznie do wniosku ze prawdziwe zboczenie jest bynajmniej nie wśród środowisk lgbt, ale w głowach najprawdopodobniej słuchaczy pewnego radia. A dlaczego nie skoncentrowac swojej uwagi np. na tym, jak rzadzacy kupuja sobie przychylność ojca Tadeusza za nasze publiczne pieniądze? - Przynajmniej konkret, nie pierdoła.

  62 12

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

 • 14 sie

  Stworzył raczej koczkodany lecące na maniana betoniana. O, ile kasy z rewitalizacji można zgarnąć....

  6 4

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 12 sie

  Szlachetka i jego ekipa to teraz osoba odpowiedzialna za wykonanie rewitalizacji a nie Ostrowski. Nie mydlić ludziom oczu

  15 11
 • 12 sie

  Dokładnie, zauważcie że każda przebudowa rynku rówba sięzmniejszenie ilości drzew, porównajmy zdjęcia z minionego wieku.. a temperatury roczne idą w góry. Smażyć jaja, te od babek z końskiego

  25 5
 • 12 sie

  Zgodze się w tej kwestii, że jeśli nke zostanie do wiadomości publicznej podane miejsce przeniesienia to drzewa znikba w czarnej dziurze czyt. kominku,nie dochodze juz w czyim

  22 6

Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 7 sie

  Największym estetycznym problemem M-ic są śmieci

  10

Prezydent podpisał postanowienie. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października

 • 7 sie

  Słowem, latamy dalej z marsiałkiem...
  zdjecie

  11 1

Remont Rynku potrwa kilkanaście miesięcy. Wiemy, kiedy ruszą prace

 • 7 lip

  Myślisz, że ten obecny jest lepszy??? - W takim razie gratuluję optymizmu.

  7 3
 • 5 lip

  A może po prostu nie jestem tak długo na tym forum?
  W każdym bądź razie, dziadkiem to jeszcze nie zostałem -.-

  4 4
 • 5 lip

  Moja skromna opinia: szczerze - obecna nawierzchnia z wyższej półki to nie jest. Z drugiej strony - kwoty i świadomość że zmiana kostki calej roboty nie zrobi, bo rzeczy tj. wszędobylskie śmieci będą przemawiać najdosadniej. Dotacja jest i trzeba wykorzystać, jednakże w kwestii zadbania o istniejącą infrastrukturę robi się nie za wiele. I to widać. Co to za gospodarz, który domu nie sprząta?

  Jeszcze jedno spostrzeżenie - na Zachodzie jakoś za często nie zmieniają nawierzchni i wyglądają schludnie i czysto. Ich stać na codziennie sprzątające miejskie zakamarki służby, nas na wymianę kostki co 20 - 30 lat. Ktoś przekalkuluje?

  12 5

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • 6 lip

  Kolej nie ruszyła za Austriaka który miał wszystko w łapach, ani za Piłsudczyków, ni za PZPR, kiedy mieli wszystkie organy państwa w swoich rękach.

  Teraz PiS ma prawie wszystkie organy państwa w rękach. Jeśli nie teraz, to już nigdy. Nie wierzę w realne chęci urzędników, to gra pozorów, igrzyska dla ludu.

  16 9

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 3 lip

  Obawiam się, że takimi publikacjami to się prawica nie wywinie. Czas pokaże. Mnie nie interesuje czy lewica, czy prawica, tylko fakty i dotarcie do faktycznie winnych. Wy zaś robicie wszystko by się wybielić i zwalić na "lewaków". A ja sobie poczekam na rzetelne opracowania. I tyle. Wracając na nasze podwórko - chęci do współpracy trzeba, ale rozumiem że jeśli z jednej ze stron padają pomówienia, to ta współpraca może okazać się bardzo trudna.

  4
 • 2 lip
 • 1 lip

  No i widzisz, wreszcie z tą częścią wypowiedzi się zgodzę.

  Obejrzyjmy teraz którykolwiek film z sesji i zobaczmy kto atakuje.

  A propos pieniędzy płynących z budżetu dla Rydzyka - nie rozumiem co ma piorun do wiatraka (patrz art. 1, Konkordat)

  1 1
 • 30 cze
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Twój trolling osiągnął apogeum.

  Hmm, nie wierzę. To może napisz, jakie korzyści masz od PiS, bo ciągle bronisz się, że nie masz z nimi nic wspólnego. Bo jeśli nie widzisz, że Szlachetka nie jest tylko lokalnym graczem, jak np. Maciej, ale reprezentuje interesy całego ugupowania głodnych kasy politycznych kolesiów? (serki tysięcy i miliony złotych, a nie ochłap kilkaset +).

  Szlachetka jest elementem PiS, skoro więc popierasz Szlachetkę, popierasz PiS. Napisz więc, co sądzisz np. o ciągłych transferach naszych pieniędzy na konta prywatnego biznesmena Rydzyka, ostatnio 150 mln? Te transfery popiera jak rozumiem Szlachetka, wrzeszcząc zarazem ze Myślenice zadłużone. Suma sumarum, tak te, jak i tamte pieniądze są z naszych kieszeni, czego świadomość chyba masz. Popierasz?

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/596104,rydzyk-muzeum-jana-pawla-ii-dofinansowanie-skandal.html

  1 1
 • 28 cze

  Tam jest układ, a tam sru- kład :-d

  Szlachetny widać tak dalece układami nasiąknął, bo nikt jak dotąd - za wyjątkiem PZPR - nie usiłował zamienić wszystkich organów państwa w układ do tego stopnia jak jego partia http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24943667,nsa-kancelaria-sejmu-powinna-ujawnic-nazwiska-sedziow-popierajacych.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882
  Hipokryzja? A gdzie chrześcijańska zasada by zaczynać od siebie? Co z tych lekcji religii i z tego że się gość pod katolicyzm podpina? Może trzeba by takich 'krześcijan' ewangelizować jak tak bardzo chcą?

  PS.
  Tu kolejny pisowski działacz, potrąca kobietę, ucieka i dostaje śmieszny mandat, Białoruś, Rosja to, czy Polska. Ciekawe czy ta babcia bedzie nadal słuchać Rydzyka i zagłosuje grzecznie piso -sektę? https://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-sieradza-potracil-staruszke-i-odjechal-po-zada-jeg,nId,3067993

  4 4
 • 25 cze

  @stefano, to nie ja mam wpływ na tematykę wrzucanych tutaj postów. Jedno jest pewne - od zmiany włodarza na portalu zaczęla przeważać polityka. Dlaczego, przecież to samorząd? - Ano dlaczego....

  Po raz kolejny już prośba - skończmy z tym. Burmistrz niech bedzie burmistrzem, bo na razie to mamy jakiegoś eskalatora, a redaktorom życzę trafniejszych tematów.

  30 10
 • 25 cze

  A jak sie pojawi? Mysle ze pani Grażyna, pan Halek, to już co najmniej 2. Na jakiej podstawie sądzisz, że Szlachetka wszystko wygra?

  27 10
 • 25 cze

  Hmm, robi kampanię pod jesienne wybory, w moim osobistym odczuciu powinno być to przerwane. Nie takie pieniądze idą na fundusz gwarancyjny dla SKOKow, nie tyle łożysz na 500+ i wszystkie dotychczasowe afery. Nie zapłaczesz? Ty płaczesz nad tym, co stracisz jak odwołają Szlachetkę. Carpe diem.
  https://businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/ile-kosztowala-afera-skok-ow-dane-z-bankowego-funduszu-gwarancyjnego/thd3dph

  27 9

Tunel w tym miejscu? Zaczynacie wątpić, że w ogóle powstanie

 • 1 lip

  Trzeba ciągnąć temat przy następnych wyborach. A ja obiecuja, że jak zostana tym burmisiem to tunela zrobia w rok. A zabirom sie do robota juz dnia nastepnego po wyborak.

  2 2