Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu

 • 15 godz.

  Im dłużej zwlekanie, tym będzie trudniej, zwłaszcza że prawnie robi się coraz większy chaos... Pokazali urzędnicy jakieś dokumenty, podpisy decyzyjne?

  5 3

Marszałek chce zmobilizować gospodarzy. Nie wszystkie gminy realizują ustawę antysmogową

 • 16 godz.

  Jak ktoś czegoś nie rozumie, to mówi że nie ma pieniędzy. Bida.

  1

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

 • 22 sty

  PiS nie potrzebuje Unii, im wystarczą pieniądze z naszych ppdatków i dożywocie przy korycie. Polacy potrzebują otwartego świata, dla rynku pracy, wyjazdów, kontaktów i dotacji, rozwoju. Glupota, egoizm, zachłanność? Bo na razie to wprowadzanie bałaganu idzie po linii korzystnej dla Rosji. I to medialne przekomarzanie się z Rosją to pic

  zdjecie

  zdjecie

  18 33

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 21 sty

  No, Ty najwidoczniej nie, musisz być rak bardzo wykrztałcony jak nasz burmiszcz skoro tak merytoryczną dyskusję prowadzisz... A mi lokalne pendolino tak z tyłu głowy siedzi, no widzisz ;)

  3 3
 • 21 sty

  Ps Naprawy na koszt podatnika, bryczki wypasione.. zadki po każdym wypadku winni sobie chronią. Uwaga, będą pendzić jak niczym pendolino!

  3 2
 • 21 sty

  A to służbowy przejazd?

  Tylu wypadków z udziałem pojazdów rządowych nie było pewnie w całej historii Polski od czasów wojny. Duda kilka razy, Szydło, Macierewicz..
  Wtf?

  4 4
 • 20 sty

  zdjecie

  6 7
 • 19 sty

  Ostrowski należy do PO tak jak Szlachetka jest członkiem SLD.

  Ostrowski remont zaplanował, realizuje Szlachetka.

  Poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań i przejść Zakopiance obiecywał Szlachetka, że ponoć przez partyjne znajomości może więcej.

  22 11
 • 18 sty

  I kapliczek, i pomników smoleńskich jeszcze

  28 9
 • 18 sty

  Oczywiście że portal i forumowicze nie są absolutnie tak obiektywni i pluralistyczni jak Telewizja Polska i to jest wzór do którego wszyscy powinni równać. To chyba chciał przekazać @Bolek.

  12 14

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

 • 20 sty

  Szkoły działały tyle lat i nagle za PiSu stop?

  Generalnie można się było spodziewać że zaczną ciąć koszty ze znanych powodów (zadłużenie gminy oraz przerzucanie coraz większej ilości obciążeń z nadwyrężonego 500+ i innymi socjalnymi wydatkami budżetu centralnego).

  O ile da się to mniejszym lub większym kosztem rozwiązać to co gmina zamierza zrobić z pustymi budynkami? Byle nie sprzedaż nieruchomości jak zaczął PiS robić w Pcimiu.

  Obietnice wyborcze uruchomiły spiralę rosnących kosztów, nie do wyhamowania obawiam się przez wiele lat... Co jeszcze musi się wydarzyć? 500+ to korzyść prowizoryczna, okupiona rosnącymi cenami i stratami w innych sferach. Ile jeszcze lat Polacy będą wierzyć w propagandę sukcesu podawaną w zarządzanej przez PiS Telewizji Polskiej?
  zdjecie

  33 20

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty

  Idziemy na Wschód. Skoro PiS robi wszystko, żeby skłócić nas z partnerami w Unii Europejskiej, sprzeniewierza się europejskim wartościom w kwestii praworządności, to przyjdzie nam żyć pod Putinem i jego namiestnikami w Polsce.

  Szlachetka nie musi nic robić... Pościemniać tu i tam, przeczekać do momentu wurzucenia Polski z Unii, kompletnego ubezwłasnowolnienia sądownictwa, a potem spokojne życie pod księciem ciemności.

  Jakie przebudowy, plany? - Cały PiS czeka na wieczne posady gwarantowane przez carskiego namiestnika. Problem w tym, że gra trwa cholernie długo, zbyt długo...

  11 5

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • 14 sty

  Komunikację miejską posuadają m.in. następujące miasra: Cieszyn (36 tys. mieszk.), Żywiec (32 tys. mieszk.), Kęty (18 800 mieszk. http://mzk-kety.pl/ ), Oświęcim (39 tys. mieszk), Wadowice (19 tyś. mieszk. -DARMOWA), Zator (https://dziennikpolski24.pl/zator-ma-swoje-autobusy/ar/3759311 ), Nowy Targ 33 500 mieszk.), Zakopane (27 tyś. mieszk.), Gorlice (29 500 mieszk.)

  Ciekawe jak sobie poradzi myślenicki podwykonawca z wymogami stawianymi przed tego typu pojazdami, gdyż cytując za Inspekcją Transportu Drogowego 'zgodnie z przepisami o transporcie publicznym, autobus miejskiej komunikacji publicznej powinien mieć co najmniej dwoje drzwi po prawej stronie'

  21 1
 • 13 sty

  PiS czerpie pomysły ze Wschodu

  21 6
 • 13 sty

  Podzielam opinię, że choć jestem zwolennikiem linii miejskiej, to jednak w tym przypadku nie tędy droga. O Jezusicku!

  Co to za różnica, że gmina wynajmie busiarską linię i okrzyknie to dumnie linią miejską??? No bez jaj, przecież to do Monty Pythona się nadaje.

  Potwierdza to tylko fakt, że PiS ma kadry ludzi nijakich, po prostu amatorów.. i to się wlecze z każdym kolejnym pomysłem, bez klasy, półśrodkami, na granicy absurdu. Przykre. Róbcie dalej politykę, panowie. Takiego dziadowania...

  35 11

Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 11 sty

  Wydaje mi się, że w Krzyszkowicach i Bęczarce jest bardziej niebezpiecznie.

  33 14

W ramach WOŚP do Myślenic trafił sprzęt o wartości 1,2 mln zł. W niedzielę Orkiestra zagra po raz 28.

 • 11 sty

  Pisowskim działaczom nie przeszkadza dotować z naszych publicznych pieniędzy prywatnej rozglośni ojca dyrektora, ale mają wielką złość na społeczną akcję Owsiaka. Interesujące.
  https://oko.press/ministerstwo-zboznych-przelewow-resort-rolnictwa-wydal-422-tys-zl-na-media-o-rydzyka/

  Kwota przelewów na konto toruńskiej fundacji począwszy od 2015 r. Toż to afera...
  zdjecie

  12 8
 • 10 sty

  O dziwo PiS i Rydzyk, a może do tego rosyjska agentura próbują zniszczyć Jurka i jego piękną ideę od lat.. Bez powodzenia. Dzięki ludzkim serduchom!
  Solidarność jest w nas.
  Do końca świata i o 1 dzień dłużej!

  23 2
 • 10 sty

  Tak, ze swoimi pisowskimi kolegami ..

  6 3

ALARMUJECIE! Ubrali mu na głowę prezerwatywę, wyzywali a film trafił do sieci. Sprawę bada policja

 • 10 sty

  Głupio piszesz... Tyle.

  11 9

Przekroczył prędkość o 28 km/h, ale problemem stał się przekręcony licznik

 • 6 sty

  https://mojafirma.infor.pl/moto/auto/zakup-rejestracja/314713,Co-grozi-za-samodzielny-demontaz-auta.ht
  No właśnie, w tym pies pogrzebany... bo o tym że się tak dzieje wiadomo nie od dziś, a sęk chyba w tym żeby to wszystko miało ręce i nogi. Tego typu idiotyczne przepisy uczą kombinować a nie tego jak być uczciwym i współpracującym obywatelem. Dobrze, że są szanse na zmiany, to dyrektywy unijne wymusiły te zmiany, choć jeśli biorą się za ustawę nasi specjaliści od prawnych bubli to ch. wie co z tego wyjdzie.. mogą tak skonstruować że to tzw. czasowe wyrejestrowanie będzie czystą teorią... A to i tak "kamieni kupa" bo dyrektywa unijna mówi dokładnie o stałym wyrejestrowaniu:
  "Należy wprowadzić obowiązek stałego wyrejestrowania pojazdu zgłoszonego jako pojazd wycofany z eksploatacji
  zgodnie z dyrektywą 2000/53/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (4). Państwa członkowskie mają możliwość
  określenia w prawie krajowym innych podstaw wyrejestrowania pojazdu"

  4 1
 • 6 sty

  PS należy dodać ze obowiązująca ustawa wcale a wcale "szarej strefy" niezarejestrowanych i nie ubezpieczonych pojazdów nie likwiduje, więc jeśli tu nie jest skuteczna to po co to?

  3 4
 • 6 sty

  Hmm, i bardzo dobrze. Sprzedaż na części swojej rzeczy w normalnym kraju to coś złego? Czyją własnością jest - państwa, ubezpieczyciela, właściciela złomowiska? Możliwość wyrejestrowania pojazdu istniała przed tą chorą usrawą, w praktyce skonstruowaną w interesie budżetu państwa, towarzystw i właścicieli złomowisk. Na Zachodzie takie przyjazne regulacje istnieją i dziwi że unijne onstytucje dały swobodę Polsce w stosowaniu tak anty- konsumenckich przepisów, a swoboda decydowania o swojej własności jest jedną z tych fundamentalnych..

  Zauważmy, że nie tylko Polacy kombinują, kombinują wszędzie, i ci na zachód od Odry też i jakoś nikomu nie przychodzi do głowy pokusa by stosować zasady przymusu do tego stopnia jak u nas. Zyskuje państwo Państwo (VAT), towarzystwa (polisa) i złomowiska (przejęcie czyjejś własności za grosze i sprzedaż części). Sorrki, ale ta ustawa wg mnie to jakieś nieporozumienie - jeśli państwo fiskalizuje wszystko co się rusza, jest anty- i nie stać na danie obywatelowi kredytu zaufania to dokąd zmierzamy (w tych absurdach)? Ktoś wyrejestruje pojazd i porusza się nim na drogach? - Jego własne ryzyko i w razie kontroli drogowej lub zdarzenia kary powinny być bardzo surowe. Tylko nie traktujmy obywateli jak podejrzanych typów, którym lepiej zakazać niż zezwolić.

  9 4