Wisła Kraków

 • 11 lut

  kto umarł ? wąsy mioł ?

  2 4

Konserwator zabytków odebrał bożnicę w Wiśniowej. „To ważny, przełomowy dzień”

 • 23 lis 2020

  300 tys na remont drewnianej budy ???? no ładne wydawanie publicznych pieniedzy a końca ni ma ! konserwator chyba postradał zmysły . za 300 tyś to się nową chałupę z bali buduje .

  22 13

Przewrócił się na ulicę. Chwilę potem przejechał po nim samochód

 • 17 lis 2020

  Ewidentna wina kierującego , czas 9 sekund na reakcje wystarczający , zamiast pijanego mogło być dziecko . Pytanie tylko czy prędkość czy brak uwagi .

  23 22

Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

 • 16 lis 2020

  Voo Doo (zespół muzyczny)
  Przejdź do nawigacji
  Przejdź do wyszukiwania
  Voo Doo
  Rok założenia 1984
  Rok rozwiązania 1990
  Pochodzenie Polska (Kraków)
  Gatunek heavy metal[1]
  Wydawnictwo muzyczne Pronit

  Voo Doo – polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal. Powstała w 1984 w Krakowie z inicjatywy muzyków grup Keys i Misterium Dnia Ostatniego. Grupa w 1986 wystąpiła na pierwszej edycji festiwalu Metalmania. Wyróżnienie, jakie wtedy otrzymali muzycy grupy, pozwoliło na realizację debiutanckiego albumu pt. Heavy Metal VooDoo nagranego w Studio Polskiego Radia w Poznaniu w 1986. Płyta wydana przez Pronit w 1987.

  Udział w festiwalach Metalmania, Jarocin, Metal Meeting Rybnik, Metal Meeting Kraków, Międzynarodowy Festiwal Top Music. Finał przebojów TVP Dwójki (Wrocław-Hala Ludowa). Realizacja wideoclipów Dzikie lustra (TVP Katowice) i Maszyn wrzask (TVP Kraków). Trasa koncertowa w Czechosłowacji z Turbo. Utwory Voo Doo z powodzeniem konkurowały z zachodnimi grupami na liście Top Metal 20. Grupa została rozwiązana w 1990.
  Muzycy

  Ryszard Krupa – gitara
  Andrzej Knapp – gitara do 1988
  Jacek Polak – gitara od 1988
  Jaroslaw Błandziński – śpiew
  Adam Śliwa – gitara basowa
  Rudolf Kwaśny – perkusja do 1985
  Bogusław Śliwa – perkusja od 1985

  Dyskografia

  Heavy Metal Voo Doo (1987, Pronit)

  2 1
 • 16 lis 2020
  2 1
 • 9 lis 2020

  Wiem , wiem on ci po prostu do wątku nie pasuje a z ciekawości zapytam ,nazwisko Matlak był kiedyś taki poseł ! To on pasuje tu czy nie ? On był znany czy nie ?

  1
 • 8 lis 2020

  Czyżby demencja ? Przeczytaj tytuł wątku , który sam założyłeś tam nie ma nic o zasługach ....

  1 3
 • 8 lis 2020

  Władysław Kurowski....

  3 10

Zdemolowany przystanek i „witacz” w Osieczanach. „Jak to jest zniszczone, to ja jestem święty”

 • 7 paź 2020

  to gnój

  2

Trzy poranki i trzy stłuczki. „To zmora na naszych drogach”

 • 25 wrz 2020

  A Policja zamiast pilnować porządku na drogach sprawdza czy ludzie siedzą w domach na kwarantannie .......

  4

Czy ktoś otrzymał pieniądze z Tarczy Rządowej?

 • 9 cze 2020

  Koronawirus: Kontrola ZUS po epidemii. Tarcza antykryzysowa do weryfikacji.

  09/06/2020

  zus-duzy

  Zarówno ZUS, jak i urzędy skarbowe zapowiadają kontrole w firmach po ustaniu epidemii koronawirusa. Sprawdzą, czy środki pomocowe z tarczy antykryzysowej rzeczywiście nam się należały.

  Przepisy tarczy antykryzysowej, obowiązujące od początku kwietnia 2020 roku, umożliwiły setkom tysięcy przedsiębiorców skorzystanie z kilku różnych form wsparcia finansowego udzielanego z powodu epidemii koronawirusa.

  Według danych Ministerstwa Rozwoju, do osób prowadzących działalność gospodarczą trafiło już m.in.:

  1,3 mln bezzwrotnych pożyczek na łączną kwotę 6,5 mld zł (zobacz więcej)
  1,4 mln świadczeń postojowych na łączną kwotę 2,8 mld zł (zobacz więcej)
  1,9 mln zwolnień ze składek ZUS, na łączną kwotę 7,4 mld zł (zobacz więcej)

  Łącznie z środkami wypłaconymi przez Polski Fundusz Rozwoju, do polskich firm do tej pory trafiło już łącznie 79 mld zł.

  W wielu przypadkach pomoc dla przedsiębiorców uzależniona jest od spełnienia określonych kryteriów, w tym głównie kryterium spadku przychodów. Tak jest m.in. w przypadku wypłacanych przez ZUS świadczeń postojowych, które przysługują jedynie tym przedsiębiorcom, którzy wykazali spadek przychodów o przynajmniej 15% (zobacz szczegóły).

  Podobne kryterium obowiązuje w przypadku dofinansowania do części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W tym przypadku jednak przedsiębiorca musi wykazać spadek przychodów o przynajmniej 30%. Szczegółowo na temat tego instrumentu piszemy tutaj.

  Najczęściej jednak przedsiębiorcy wnioskowali o zwolnienie ze składek ZUS. Zwolnienie nie było co prawda uzależnione od wykazania spadku przychodów, ale przysługiwało jedynie tym firmom, których przychód nie przekraczał kwoty 15681 zł.

  We wszystkich tych przypadkach mieliśmy więc do czynienia z oświadczeniem przedsiębiorcy o wysokości osiągniętego przychodu w jednym lub kilku różnych miesiącach.

  Instytucje odpowiedzialne za wypłacanie środków pomocowych (czyli głównie ZUS i urzędy pracy), co do zasady nie weryfikowały prawdziwości oświadczeń składanych przez przedsiębiorców. W czasie epidemii koronawirusa chodziło bowiem o natychmiastowe procedowanie wniosków i jak najszybsze wypłaty pieniędzy dla firm.

  Teraz jednak, zarówno ZUS jak i Krajowa Administracja Skarbowa zapowiadają, iż po ustąpieniu epidemii, oświadczenia przedsiębiorców będą weryfikowane. A to wiąże się z kontrolami w zakresie prawdziwości deklarowanych wartości przychodów. W odpowiedzi na zapytanie RP w tej kwestii, ZUS poinformował w sposób jednoznaczny, iż:

  "Warunki postojowego są do sprawdzenia i gdy ustąpi stan epidemii, będziemy je weryfikować we współpracy z KAS."

  ZUS we współpracy z urzędami skarbowymi sprawdzać będzie jednak nie tylko formalną zgodność przychodu z księgami rachunkowymi, ale również możliwość sztucznego zaniżania przychodów w danym okresie. Jak wskazują bowiem eksperci podatkowi, możliwość zaniżenia przychodu na potrzeby uzyskania określonych świadczeń, była niezwykle prostym zabiegiem i wielu przedsiębiorców z takiej możliwości zapewne skorzystało. W jaki sposób?

  Najprostszym zabiegiem było zaniżanie wartości faktur w określonym miesiącu i przesuwanie fakturowania na miesiąc kolejny. Inni przedsiębiorcy mogli z kolei aneksować umowy z kontrahentami, zmieniając okres rozliczenia na dwumiesięczny. Zaniżone w ten sposób przychody mogły stanowić podstawę do wnioskowania o świadczenie postojowe, dofinansowanie do kosztów firmy czy zwolnienie ze składek ZUS. Możliwość wszczęcia kontroli w tym zakresie potwierdza również Krajowa Administracja Skarbowa, która poinformowała, że:

  "Przychody wykazywane przez firmy podlegają weryfikacji w trakcie prowadzonej kontroli lub czynności sprawdzających. Oznacza to, że KAS sprawdza prawidłowość i terminowość wystawiania przez podatnika faktur i ustala, czy dokumentują one faktyczny przebieg i zakres zdarzeń gospodarczych."

  Osobnym tematem pozostaje kwestia sposobu wydatkowania środków uzyskanych z tarczy finansowej. Może się bowiem zdarzyć, że nawet gdy środki pomocowe zostały wypłacone przedsiębiorcy rzeczywiście spełniającemu wszystkie kryteria, to samo wydatkowanie tych środków mogło być już niezgodne z ich przeznaczeniem. Problem ten dotyczy m.in. środków uzyskanych z bezzwrotnej pożyczki, o której piszemy w tym artykule.

  Przedsiębiorcy będą musieli również wykazać, że środki uzyskane z tytułu różnych instrumentów pomocowych wydane zostały na różne wydatki. Przypomnijmy bowiem, że środki uzyskane np. z dofinansowania działalności muszą zostać przeznaczone na pokrycie kosztów innych niż te, które zostały sfinansowane z udzielonej pożyczki.

  Już teraz zatem przedsiębiorcy powinni gromadzić odpowiednią dokumentację dotyczącą poniesionych wydatków, tak aby podczas potencjalnej kontroli móc wykazać brak uchybień w tym zakresie.

  Co jednak grozi przedsiębiorcy, któremu ZUS lub inny organ wykaże nieprawidłowości we wnioskowaniu lub wydatkowaniu środków pomocowych? Nienależnie wypłacone kwoty przedsiębiorca będzie musiał zwrócić (w całości lub w części) wraz należnymi odsetkami. Dodatkowo, na firmę może zostać nałożona kara grzywny z kodeksu karnego skarbowego. Na wydanie decyzji w tym zakresie odpowiednie organy mają 5 lat.

  Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze, w jakim zakresie ZUS i urzędy skarbowe podejmować będą czynności kontrolne w ramach tarczy antykryzysowej. Nie wiemy również, jak bardzo rygorystycznie instytucje te podejdą do weryfikowania zgodności złożonych oświadczeń. Niezależnie jednak od tego warto pamiętać, iż od każdej decyzji organu przysługuje nam odwołanie. O tym, jak skutecznie złożyć odwołanie od decyzji ZUS, piszemy w tym artykule.

  1

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • 26 maj 2020

  Lada dzień tam też będzie zakaz , szkoda bo mogło być tak pieknie . Niepotrzebnie się "wychyliłaś" i teraz sama tam nie wjedziesz . Oj Gaździkowa ! Etopiryna Ci zaszkodziła ?

  5

Poczta Polska - listonosz na Zarabiu

 • 25 maj 2020
  piękny maryjan napisał/a:

  seba 23 paź 2019

  Busiarze to mafia, nie zastanawiało was dla czego przepełniony zdezelowany bus nigdy nie został zatrzymany do kontroli przez policję ?, osobiście zanosiłem na policje w Myślenicach zdjęcia z wewnątrz zapchanego busa, filmik z tego jak jeżdżą, oraz informację o których godzinach.

  No faktycznie ty nie pod......dalasz

  6 2
 • 25 maj 2020

  seba 23 paź 2019

  Busiarze to mafia, nie zastanawiało was dla czego przepełniony zdezelowany bus nigdy nie został zatrzymany do kontroli przez policję ?, osobiście zanosiłem na policje w Myślenicach zdjęcia z wewnątrz zapchanego busa, filmik z tego jak jeżdżą, oraz informację o których godzinach.

  7 1
 • 24 maj 2020
  piękny maryjan napisał/a:

  seba 8 maj

  Takie samo prawo obowiązuje mnie i ciebie i nie ma tu wyjątków jest nakaz noszenia to noszę ty też powinieneś nawet przy 30 stopniach - zawsze możesz zostać w domu

  tak dla przypomnienia to twój post z innego wątku -czyżby się coś zmieniło ?

  3 3
 • 24 maj 2020

  seba 8 maj

  Takie samo prawo obowiązuje mnie i ciebie i nie ma tu wyjątków jest nakaz noszenia to noszę ty też powinieneś nawet przy 30 stopniach - zawsze możesz zostać w domu

  3 5
 • 24 maj 2020
  seba napisał/a:

  Nie wiem kim ty jesteś ?? ale ja na pewno człowiekiem. To co zostało napisane przez "mihcal" to próba oczerniania pracownika Poczty Polskiej, wyjdź na ulicę zobacz ile osób nie nosi maseczek, dzieci, młodzież starsi za każdym razem gdy wychodzę widzę, że ludzie po prostu nie stosują się do tego nakazu policja i SM przymyka na to oko czyli daje przyzwolenie. Nie jest to jednak powodem aby oczerniać kogoś z nazwiska - tak z nazwiska bo listonosze mają swoje rejonizację, i oczywiste jest to, że wszyscy jego przełożeni wiedzą o kogo chodzi, może założycie teczkę na listonosza tak jak to było za komuny

  To nie próba oczernienia tylko stwierdzenie faktu . Ktoś wykonujący pracę listonosza powinien być pod szczególnym nadzorem i podporządkowywać się nakazom . Mam nadzieję ,ze wiesz dlaczego . A to ,że inni też nie noszą maseczek to sory ale to tłumaczenie typowe dla przedszkolaka "ja zrobiłem tak bo oni tak zrobili " Mam nadzieję ,że wyrosłeś już z tego wieku i rozumiesz ,ze ktos kto chodzi od domu do domu w dobie pandemii musi dostosować się do pewnych wymagań . A to co napisał mihcal to nie próba oczernienia Poczty Polskiej - trudno oczernić instytucję która pozostała w minionych czasach i dostatecznie sama zapracowała sobie na miano niereformowalnej . Byłeś kiedyś w myślenickiej placówce tej zacofanej instytucji ? Pończochy , batoniki i inne dziadostwo jak na straganie odpustowym . To jest Poczta Polska - weź nie żartuj człowieku . Jaka instytucja tacy pracownicy i tyle w temacie .... bez odbioru

  7 6
 • 24 maj 2020
  t-34 napisał/a:

  No nie wiem czemu kojarzy mi się to że zdaniem z dawnych ciekawych lat które zaczynało się tak: Uprzejmie donoszę.............

  Tobie się nie kojarzy tylko sobie przypominasz jak za tamtych czasów latałeś tu i tam z róznymi wiadomościami

  4 4
 • 24 maj 2020
  seba napisał/a:

  Jak Ci nie pasuje sposób pracy pracownika poczty to tam zadzwoń i im powiedz A nie skarż się na forum.

  jak ci nie pasuje ,że ktoś się skarży to nie czytaj . Kim ty jesteś aby decydowac o czym tu pisać .

  8 5

Tylko nie mów nikomu

 • 21 maj 2020
  Vivaldi napisał/a:

  ale chcesz zrobić konfrontacje i licytacje dokumentów czy ocenić ich twórców czy może ocenić fakty przedstawione w dokumentach?

  O faktach przedstawionych w dokumentach trudno dyskutować bo w filmie Latkowskiego ich brak . Twórców oceniam na podstawie tworzywa i ich dotychczasowych osiągnięć .Oceniam też ich wiarygodność biorąc pod uwagę ich życiorysy . Dla mnie gość ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości i posiadający tyle "za uszami " co Latkowski jest nikim . ... i to wszystko .

  3 1
 • 21 maj 2020

  Latkowski jest tak niewiarygodny jak jego dokument , nie dorasta do pięt Sekielskiemu . Brak w tych jego wypocinach jakiegokolwiek dowodu na stawiane zarzuty . A poza tym przeczytajcie jego życiorys - to wszystko wyjaśnia . Cyt z wikipedii ;'' Był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Przez wiele lat nie miał nic wspólnego ze środowiskiem filmowym – imał się różnych zajęć i zawodów, prowadził własne przedsiębiorstwa[2].

  W latach 1993–1998 ukrywał się w Federacji Rosyjskiej.'' - to wiele wyjaśnia kim jest ten ..............

  2 1

„Mieszkańcu reaguj” apeluje gmina. Tymczasem przydrożne lasy i rowy toną w śmieciach

 • 29 kwi 2020

  Na wysypisku trzeba płacić więc smieci lądują w rowach . Za odbiór tony odpadów budowlanych ok.1000 zł . Toż to rozbój w biały dzień .

  29 2

Reklamacja

 • 20 kwi 2020

  Dziękujemy Ci Borsucza za szybką reakcję !!

  4

jest ktoś z prywatnym trasportem?

 • 7 kwi 2020

  ja cie zawioze gdzie chcesz . cena do dogadania pisz na priva

Na jaką pomoc mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy? Jarosław Szlachetka: "Każdy przypadek będę rozstrzygał indywidualnie"

 • 7 kwi 2020

  Macieju WRÓĆ !!

  16 1