Bezpieczne przejazdy na Zakopiance

 • 8 lip

  Pod Anglika zrobili ....się czepiasz

  8

Crossem i quadem do lasu legalnie? Lasy Państwowe szukają kompromisu w tej sprawie

 • 17 maj

  Aleś Ty odważna ! A bawiące się dzieci już będą wiedzieć ,że najlepiej quadowcowi łeb odstrzelić . No brawo , brawo świetna lekcja wychowania

  8 8

Lidl w Myślenicach

 • 4 maj
  topamers napisał/a:

  Już dawni rekrutowali przecież na olx

  taa dawni rekrutowali ale nie do Lidla tylko do Husarii

  1 2

Wyszli na Rysy, a następnie z nich zjechali. To wszystko na własnej produkcji splitboardach

 • 23 kwi

  Ale przestraszony swistak się nie rozmnaża !!

  10 7
 • 22 kwi

  A co na to kozice i świstaki ? Ingerencja taka sama jak wjazd quadem w Dalin

  12 21

Debatowali na temat rozjeżdżania lasów. Czy zmiana prawa to jedyna droga do rozwiązania problemu?

 • 21 kwi

  Ja to wiem ,znam środowisko i sam kiedyś jeździłem . Jak kogoś stać na sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy to zapłaci za wjazd na taki wyznaczony odcinek . Pewnie nie wszyscy ale może warto spróbować

  8 3
 • 21 kwi

  Jest biznes do zrobienia . Wytyczyć parę tras dla crosowców i quadowców . Pobierać opłaty za wjazd i liczyć kasę . Niestety do tego potrzeba trochę wyobraźni a naszym włodarzom jej brakuje . Lasy Państwowe zarabiają na wycince a dlaczego nie miały by zarobić na udostępnianiu terenów .

  14 4

Były burmistrz Myślenic stanie przed sądem. Odpowie za rozpoczętą rozbiórkę "starej szkoły" w Krzyszkowicach

W tych miejscach najłatwiej stracić prawo jazdy

 • 13 kwi

  400 zł mandat , śmiech na sali

  5 4

Stawiają na rowery. Gdzie w 2021 roku powstaną nowe ścieżki?

 • 18 mar

  Motorower, rzadko: moped – dwu lub trójkołowy pojazd wyposażony w silnik spalinowy o pojemności skokowej do 50 cm³ lub silnik elektryczny cyt Wikipedia

  4 2
 • 18 mar

  Rower – jedno- lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany siłą mięśni cyt Wikipedia

  3 2

Kiedy pojedzie pierwszy autobus na trasie Myślenice-Kraków? „Dzielą nas od tego ostatnie formalności po stronie przewoźnika”

 • 11 mar

  Dlaczego zamieszczacie zdjęcie busa z Bangladeszu ? Nie macie naszych ?

  9 4

Wisła Kraków

 • 11 lut

  kto umarł ? wąsy mioł ?

  2 4

Konserwator zabytków odebrał bożnicę w Wiśniowej. „To ważny, przełomowy dzień”

 • 23 lis 2020

  300 tys na remont drewnianej budy ???? no ładne wydawanie publicznych pieniedzy a końca ni ma ! konserwator chyba postradał zmysły . za 300 tyś to się nową chałupę z bali buduje .

  23 13

Przewrócił się na ulicę. Chwilę potem przejechał po nim samochód

 • 17 lis 2020

  Ewidentna wina kierującego , czas 9 sekund na reakcje wystarczający , zamiast pijanego mogło być dziecko . Pytanie tylko czy prędkość czy brak uwagi .

  23 22

Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

 • 16 lis 2020

  Voo Doo (zespół muzyczny)
  Przejdź do nawigacji
  Przejdź do wyszukiwania
  Voo Doo
  Rok założenia 1984
  Rok rozwiązania 1990
  Pochodzenie Polska (Kraków)
  Gatunek heavy metal[1]
  Wydawnictwo muzyczne Pronit

  Voo Doo – polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal. Powstała w 1984 w Krakowie z inicjatywy muzyków grup Keys i Misterium Dnia Ostatniego. Grupa w 1986 wystąpiła na pierwszej edycji festiwalu Metalmania. Wyróżnienie, jakie wtedy otrzymali muzycy grupy, pozwoliło na realizację debiutanckiego albumu pt. Heavy Metal VooDoo nagranego w Studio Polskiego Radia w Poznaniu w 1986. Płyta wydana przez Pronit w 1987.

  Udział w festiwalach Metalmania, Jarocin, Metal Meeting Rybnik, Metal Meeting Kraków, Międzynarodowy Festiwal Top Music. Finał przebojów TVP Dwójki (Wrocław-Hala Ludowa). Realizacja wideoclipów Dzikie lustra (TVP Katowice) i Maszyn wrzask (TVP Kraków). Trasa koncertowa w Czechosłowacji z Turbo. Utwory Voo Doo z powodzeniem konkurowały z zachodnimi grupami na liście Top Metal 20. Grupa została rozwiązana w 1990.
  Muzycy

  Ryszard Krupa – gitara
  Andrzej Knapp – gitara do 1988
  Jacek Polak – gitara od 1988
  Jaroslaw Błandziński – śpiew
  Adam Śliwa – gitara basowa
  Rudolf Kwaśny – perkusja do 1985
  Bogusław Śliwa – perkusja od 1985

  Dyskografia

  Heavy Metal Voo Doo (1987, Pronit)

  2 1
 • 16 lis 2020
  2 1
 • 9 lis 2020

  Wiem , wiem on ci po prostu do wątku nie pasuje a z ciekawości zapytam ,nazwisko Matlak był kiedyś taki poseł ! To on pasuje tu czy nie ? On był znany czy nie ?

  1
 • 8 lis 2020

  Czyżby demencja ? Przeczytaj tytuł wątku , który sam założyłeś tam nie ma nic o zasługach ....

  1 3
 • 8 lis 2020

  Władysław Kurowski....

  3 10

Zdemolowany przystanek i „witacz” w Osieczanach. „Jak to jest zniszczone, to ja jestem święty”

 • 7 paź 2020

  to gnój

  2

Trzy poranki i trzy stłuczki. „To zmora na naszych drogach”

 • 25 wrz 2020

  A Policja zamiast pilnować porządku na drogach sprawdza czy ludzie siedzą w domach na kwarantannie .......

  4

Czy ktoś otrzymał pieniądze z Tarczy Rządowej?

 • 9 cze 2020

  Koronawirus: Kontrola ZUS po epidemii. Tarcza antykryzysowa do weryfikacji.

  09/06/2020

  zus-duzy

  Zarówno ZUS, jak i urzędy skarbowe zapowiadają kontrole w firmach po ustaniu epidemii koronawirusa. Sprawdzą, czy środki pomocowe z tarczy antykryzysowej rzeczywiście nam się należały.

  Przepisy tarczy antykryzysowej, obowiązujące od początku kwietnia 2020 roku, umożliwiły setkom tysięcy przedsiębiorców skorzystanie z kilku różnych form wsparcia finansowego udzielanego z powodu epidemii koronawirusa.

  Według danych Ministerstwa Rozwoju, do osób prowadzących działalność gospodarczą trafiło już m.in.:

  1,3 mln bezzwrotnych pożyczek na łączną kwotę 6,5 mld zł (zobacz więcej)
  1,4 mln świadczeń postojowych na łączną kwotę 2,8 mld zł (zobacz więcej)
  1,9 mln zwolnień ze składek ZUS, na łączną kwotę 7,4 mld zł (zobacz więcej)

  Łącznie z środkami wypłaconymi przez Polski Fundusz Rozwoju, do polskich firm do tej pory trafiło już łącznie 79 mld zł.

  W wielu przypadkach pomoc dla przedsiębiorców uzależniona jest od spełnienia określonych kryteriów, w tym głównie kryterium spadku przychodów. Tak jest m.in. w przypadku wypłacanych przez ZUS świadczeń postojowych, które przysługują jedynie tym przedsiębiorcom, którzy wykazali spadek przychodów o przynajmniej 15% (zobacz szczegóły).

  Podobne kryterium obowiązuje w przypadku dofinansowania do części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W tym przypadku jednak przedsiębiorca musi wykazać spadek przychodów o przynajmniej 30%. Szczegółowo na temat tego instrumentu piszemy tutaj.

  Najczęściej jednak przedsiębiorcy wnioskowali o zwolnienie ze składek ZUS. Zwolnienie nie było co prawda uzależnione od wykazania spadku przychodów, ale przysługiwało jedynie tym firmom, których przychód nie przekraczał kwoty 15681 zł.

  We wszystkich tych przypadkach mieliśmy więc do czynienia z oświadczeniem przedsiębiorcy o wysokości osiągniętego przychodu w jednym lub kilku różnych miesiącach.

  Instytucje odpowiedzialne za wypłacanie środków pomocowych (czyli głównie ZUS i urzędy pracy), co do zasady nie weryfikowały prawdziwości oświadczeń składanych przez przedsiębiorców. W czasie epidemii koronawirusa chodziło bowiem o natychmiastowe procedowanie wniosków i jak najszybsze wypłaty pieniędzy dla firm.

  Teraz jednak, zarówno ZUS jak i Krajowa Administracja Skarbowa zapowiadają, iż po ustąpieniu epidemii, oświadczenia przedsiębiorców będą weryfikowane. A to wiąże się z kontrolami w zakresie prawdziwości deklarowanych wartości przychodów. W odpowiedzi na zapytanie RP w tej kwestii, ZUS poinformował w sposób jednoznaczny, iż:

  "Warunki postojowego są do sprawdzenia i gdy ustąpi stan epidemii, będziemy je weryfikować we współpracy z KAS."

  ZUS we współpracy z urzędami skarbowymi sprawdzać będzie jednak nie tylko formalną zgodność przychodu z księgami rachunkowymi, ale również możliwość sztucznego zaniżania przychodów w danym okresie. Jak wskazują bowiem eksperci podatkowi, możliwość zaniżenia przychodu na potrzeby uzyskania określonych świadczeń, była niezwykle prostym zabiegiem i wielu przedsiębiorców z takiej możliwości zapewne skorzystało. W jaki sposób?

  Najprostszym zabiegiem było zaniżanie wartości faktur w określonym miesiącu i przesuwanie fakturowania na miesiąc kolejny. Inni przedsiębiorcy mogli z kolei aneksować umowy z kontrahentami, zmieniając okres rozliczenia na dwumiesięczny. Zaniżone w ten sposób przychody mogły stanowić podstawę do wnioskowania o świadczenie postojowe, dofinansowanie do kosztów firmy czy zwolnienie ze składek ZUS. Możliwość wszczęcia kontroli w tym zakresie potwierdza również Krajowa Administracja Skarbowa, która poinformowała, że:

  "Przychody wykazywane przez firmy podlegają weryfikacji w trakcie prowadzonej kontroli lub czynności sprawdzających. Oznacza to, że KAS sprawdza prawidłowość i terminowość wystawiania przez podatnika faktur i ustala, czy dokumentują one faktyczny przebieg i zakres zdarzeń gospodarczych."

  Osobnym tematem pozostaje kwestia sposobu wydatkowania środków uzyskanych z tarczy finansowej. Może się bowiem zdarzyć, że nawet gdy środki pomocowe zostały wypłacone przedsiębiorcy rzeczywiście spełniającemu wszystkie kryteria, to samo wydatkowanie tych środków mogło być już niezgodne z ich przeznaczeniem. Problem ten dotyczy m.in. środków uzyskanych z bezzwrotnej pożyczki, o której piszemy w tym artykule.

  Przedsiębiorcy będą musieli również wykazać, że środki uzyskane z tytułu różnych instrumentów pomocowych wydane zostały na różne wydatki. Przypomnijmy bowiem, że środki uzyskane np. z dofinansowania działalności muszą zostać przeznaczone na pokrycie kosztów innych niż te, które zostały sfinansowane z udzielonej pożyczki.

  Już teraz zatem przedsiębiorcy powinni gromadzić odpowiednią dokumentację dotyczącą poniesionych wydatków, tak aby podczas potencjalnej kontroli móc wykazać brak uchybień w tym zakresie.

  Co jednak grozi przedsiębiorcy, któremu ZUS lub inny organ wykaże nieprawidłowości we wnioskowaniu lub wydatkowaniu środków pomocowych? Nienależnie wypłacone kwoty przedsiębiorca będzie musiał zwrócić (w całości lub w części) wraz należnymi odsetkami. Dodatkowo, na firmę może zostać nałożona kara grzywny z kodeksu karnego skarbowego. Na wydanie decyzji w tym zakresie odpowiednie organy mają 5 lat.

  Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze, w jakim zakresie ZUS i urzędy skarbowe podejmować będą czynności kontrolne w ramach tarczy antykryzysowej. Nie wiemy również, jak bardzo rygorystycznie instytucje te podejdą do weryfikowania zgodności złożonych oświadczeń. Niezależnie jednak od tego warto pamiętać, iż od każdej decyzji organu przysługuje nam odwołanie. O tym, jak skutecznie złożyć odwołanie od decyzji ZUS, piszemy w tym artykule.

  1

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • 26 maj 2020

  Lada dzień tam też będzie zakaz , szkoda bo mogło być tak pieknie . Niepotrzebnie się "wychyliłaś" i teraz sama tam nie wjedziesz . Oj Gaździkowa ! Etopiryna Ci zaszkodziła ?

  5