Myślenice, Dobczyce, Pcim. Śmieci coraz więcej. Problem dociera do gospodarzy. Jak go rozwiązać?

 • 15 maj

  To było do przewidzenia, polityka śmieciowa, bdo, podwyżki, czepianie się zawartości segregowanej-może nie u nas w gminie ale w innych, kary za złą segregację powoduje że nie jeden kowalski woli wywieź na dziko nawet kilkanaście km niż mieć problem z nieodebranymi śmieciami. Opłata śmieciowa powinna być doliczona do opakowania, odzieży, produktu, który z czasem będzie wyrzucony. Odbiór śmieci powinien być już " za darmo" ktoś dużo kupuje- zużywa ten więcej płaci ale już przy zakupie.

  9

W Myślenicach przybędzie parkomatów? Burmistrz ze starostą prowadzą rozmowy

 • 4 lut

  Jestem tak jak większość mieszkańców Powiatu za tym żeby sprawy załatwiać w jednym miejscu,a nie jeździć po całych Myślenicach i szukać budynków Geodezji, komunikacji i całej reszty. To co teraz jest to porażka!!! Idealny pomysł był żeby skupić w jednym miejscu. Brawa dla Starosty i jego zespołu! To są działania żeby odciążyć ulice Myślenic z korzyścią dla wszystkich mieszkańców!

  23 37
 • 4 lut

  Jak masz 30 lat i jesteś zdrowy to szerokiej drogi ale nie każdy jest tak zdrowy, a Ci co im zdrowie dokucza to są na niskich dochodach przeważnie zasiłki i renty. Pan Burmistrz wie na kim się najlepiej dorabiać

  21 40

"Złoty pociąg". Czy nadjedzie i kto powinien za niego zapłacić?

 • 14 paź 2020

  Trzeba myśleć o MPK do Myślenic, pozbyć się busów które robią co chcą z pasażerami

  30 3

To już pewne! Powiat myślenicki w czerwonej strefie

 • 1 paź 2020

  W kinach 25%wypełnienia,w busach ograniczenia, w siłowniach 1 osoba na "n" ilość metrów.... A SZKOŁY? PRZEDSZKOLA?!!! ILE OSÓB NA METR KWADRATOWY W KLASIE? SZKOLE?!!! Jedno z drugim jest sprzeczne! Jak ludzie mają brać na poważnie zachorowania... Jak mamy się chronić jak takimi sytuacjami robią ludziom wodę z mózgu. Jeśli jest to tak straszne to jak chodzić do szkoły, pracy? A jeśli nic się nie dzieje to po co te ograniczenia?!!!

  37 1

Do szpitala przywiozła go karetka. Objawy wskazywały na koronawirusa. Test potwierdził przypuszczenia

 • 28 lip 2020

  inne będzie podejście jak będą wieźli Twoją żonę, dziecko, brata, siostrę z dusznościami wtedy nie będziesz się zastanawiał gdzie wiozą ... wiozą tam gdzie mają odpowiedni sprzęt na ratowanie w danym momencie

  8

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki

 • 24 maj 2020

  A dlaczego sprzedawać ziemię Myślenic,? Teraz Wisła a jak upadnie to kto ziemię przejmie?!

  20 4

„Mieszkańcu reaguj” apeluje gmina. Tymczasem przydrożne lasy i rowy toną w śmieciach

 • 8 maj 2020

  Tylko że to nie tylko dotyczy Myślenic ale i całego kraju... Były burmistrz nie miał wpływu na śmieci w całej Polsce... Już nie róbcie z niego tak wpływowej osoby :) :) :)

  1
 • 8 maj 2020

  A dlaczego mają płacić ci co uczciwie wywożą i płacą? Za syf innych?

  1
 • 29 kwi 2020

  to było oczywiste, że taki efekt przyniesie podwyżka cen śmieci, restrykcje i całe bdo,

  odbiór śmieci dla osoby fizycznej powinien być za darmo, a opłata śmieciowa powinna być w cenie produktu który kupujemy ( zasada im więcej kupujesz tym więcej wprowadzasz śmieci do środowiska i więcej płacisz)
  każdy płaci od tego co i ile kupuje - to jest sprawiedliwe.

  Prawda jest taka, że teraz jeśli ktoś pozbierał śmieci koło drogi, zalewu to nie miał kto tych śmieci odebrać, śmieciarka przejechała a worek został... bo kto za to zapłaci...

  32 4

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 3 maj 2020

  A dlaczego poczta a nie urzędnicy gmin albo strażacy tak jak maseczki? Gmina ma dane dlaczego przekazywać je poczcie... A co jeśli ja nie chcę karty i nie chcę głosować? Jeśli są wybory to po prostu nie idę a teraz? Nie oddać karty?

  16

Myślenice: 13 pracowników zarażonych koronawirusem, 31 na kwarantannie. Firma pracuje nadal

 • 22 kwi 2020

  To jak jest przerysowana to idź do szpitala i pomagaj jak jesteś tak odważny, mądry człowiek wie, że wchodząc w płomienie się poparzy a prawie nic mu nie grozi w jeśli się trzyma na odległość...

  15 3
 • 22 kwi 2020

  Guzik z pieniędzy jak stracisz zdrowie już nie mówiąc o życiu...

  23 1

Z Niemiec wracają uczniowie ZSZiO w Sułkowicach. Zostaną objęci nadzorem epidemiologicznym

 • 14 mar 2020

  Kwarantanna zamknięta a nie dom, ich rodzice pracują oni nie mają objawów ale mogą zarażać!!!

  19 2

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

 • 27 lut 2020

  Kolejny raz piszę, że radni powinni zawnioskować, że właściciele busów powinni być zobowiązani umieścić tablice informacyjne o odjazdach busów o odpowiednich parametrach... Dostają koncesje i powinny być informacje. Nie tylko w Myślenicach ale też sąsiednich miejscowościach. Poprzedni wpis w którym zwracałam uwagę został usunięty.

  2

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 19 sty 2020

  Tylko zaraz za fotoradarem rozpędzają się do 100 i jeszcze zmieniają pas żeby wyprzedzić

  8 2

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty 2020

  Blokować dopóki GDDK nie zobaczy problemu, a przedstawiciele gminy i powiatu powinni się murem wstawić za swoimi wyborcami i za ich bezpieczeństwem. To GDDK powinno zadbać o standardy drogi krajowej i prosić o ew. pomoc gmin i starostwa.

  14 4
 • 15 sty 2020

  Obyś tych słów nie pożałował, bo jeśli jeździsz tamtą drogą, przełączką w godz. Szczytu to same umiejętności nie pomogą

  8 3

Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 15 sty 2020

  Strajk powinien się odbyć! i to nie jeden to sprawa GDDK a nie powiatu i Gminy.To GDDK powoduje swoją polityką i projektami drogi, że mieszkańcy mają takie problemy . "Zakopianka" to droga krajowa i wstyd aby była zakorkowana albo stwarzała tak niebezpieczne sytuacje. To GDDK powinno zależeć na jej przejezdności, a władze lokalne jeśli mają trudność w negocjacjach powinni dołączyć się do protestów mieszkańców gminy i powiatu. Powinni stać murem po stronie swoich wyborców,a GDDK powinno się zwrócić o możliwe dofinansowanie do gminy czy powiatu.

  6 1

Mieszkańcy Krzyszkowic szykują się do protestu na Zakopiance. „Chcemy bezpiecznie żyć!”

 • 15 gru 2019

  A czy Ci ludzie czymśzawinili że muszą czekać 15 - 20 minut na przejazd i narażać swoje życie. Oni też do pracy jadą. To może światła będzie sprawiedliwie po 5 minut każdy będzie stał :) Tobie się należy szybki przejazd do pracy, a im nie? Uwież nie tylko Ty pracujesz na tym świecie :) oni mają też rodzinę do której chcą bezpiecznie wrócić.

  13
 • 15 gru 2019

  Po to głosowaliśmy na nowe osoby, bo liczyliśmy na dobre zmiany,a nie na kontynuację tego co było to jest oczywiste. Pan Ostrowski poniósł konsekwencje swoich zaniedbań i nie został wybrany ponownie, oczekiwania wobec nowego Burmistrza - to nie jest kontynuacja tych zaniedbań. Nie płacze się nad wysłanym mlekiem, szybko się sprząta i gotuje się na nowo z większą ostrożnością lub szuka się alternatywy. Nie można cały czas gadać, że ktoś robił coś nie tak-to wyborcy już ponad rok temu wiedzieli.

  9
 • 15 gru 2019

  Ale to nie tylko chodzi o przejście ale również wyjazd w stronę Myślenic samochodem. barierki rozdzielające jezdnie zasłaniają widoczność, a durni kierowcy jadący od Krakowa za fotoradarem zmieniają pas ruch stwarzając bardzo niebezpieczne sytuacje. To samo jest w Jaworniku za fotoradarem.

  8
 • 15 gru 2019

  Zostanie w końcu zauważony problem, jestem za - nawet jakbym miała stać trzy dni w korku to jestem w stanie poświęcić swój czas żeby ktoś nie stracił zdrowia lub życia na tym przejeździe w bliższej lub dalszej przyszłości. Tak trzymajcie i strajkujcie!!! , życie i zdrowie Wasze jest najważniejsze,a jak komuś zatrzymanie ruchu przeszkadza to pretensje niech kieruje do Tych co zaniedbują Wasze żądania. Sprawa musi być mocno nagłośniona, a najlepszym terminem byłby piątek przed Świętami i ten przed każdym turnusem ferii.

  11

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

 • 8 gru 2019

  A czy pozostali mieszkańcy gminy Myślenice nie płacą podatków? Czy Myślenice są tylko dla zamieszkujących? To może ogrodzić Myślenice jak folwark :)
  i już na wjeździe pobierać opłaty, za przejazd, parking, oddychanie powietrzem, zużycie chodnika i nawierzchni asfaltowej. Taki jest urok statusu miasta, że nie jest tylko ich

  5 3
 • 8 gru 2019

  Widocznie brak orientacji o sytuacji, tam też brak miejsc pomimo, że płatny. Nie widzę problemu żeby na takich zasadach było parkowanie na ulicy Szpitalnej i za taką samą opłatą.

  5 3