W Myślenicach przybędzie parkomatów? Burmistrz ze starostą prowadzą rozmowy

 • 4 lut

  Jestem tak jak większość mieszkańców Powiatu za tym żeby sprawy załatwiać w jednym miejscu,a nie jeździć po całych Myślenicach i szukać budynków Geodezji, komunikacji i całej reszty. To co teraz jest to porażka!!! Idealny pomysł był żeby skupić w jednym miejscu. Brawa dla Starosty i jego zespołu! To są działania żeby odciążyć ulice Myślenic z korzyścią dla wszystkich mieszkańców!

  22 37
 • 4 lut

  Jak masz 30 lat i jesteś zdrowy to szerokiej drogi ale nie każdy jest tak zdrowy, a Ci co im zdrowie dokucza to są na niskich dochodach przeważnie zasiłki i renty. Pan Burmistrz wie na kim się najlepiej dorabiać

  20 40

"Złoty pociąg". Czy nadjedzie i kto powinien za niego zapłacić?

 • 14 paź 2020

  Trzeba myśleć o MPK do Myślenic, pozbyć się busów które robią co chcą z pasażerami

  30 3

To już pewne! Powiat myślenicki w czerwonej strefie

 • 1 paź 2020

  W kinach 25%wypełnienia,w busach ograniczenia, w siłowniach 1 osoba na "n" ilość metrów.... A SZKOŁY? PRZEDSZKOLA?!!! ILE OSÓB NA METR KWADRATOWY W KLASIE? SZKOLE?!!! Jedno z drugim jest sprzeczne! Jak ludzie mają brać na poważnie zachorowania... Jak mamy się chronić jak takimi sytuacjami robią ludziom wodę z mózgu. Jeśli jest to tak straszne to jak chodzić do szkoły, pracy? A jeśli nic się nie dzieje to po co te ograniczenia?!!!

  37 1

Do szpitala przywiozła go karetka. Objawy wskazywały na koronawirusa. Test potwierdził przypuszczenia

 • 28 lip 2020

  inne będzie podejście jak będą wieźli Twoją żonę, dziecko, brata, siostrę z dusznościami wtedy nie będziesz się zastanawiał gdzie wiozą ... wiozą tam gdzie mają odpowiedni sprzęt na ratowanie w danym momencie

  8

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki

 • 24 maj 2020

  A dlaczego sprzedawać ziemię Myślenic,? Teraz Wisła a jak upadnie to kto ziemię przejmie?!

  20 4

„Mieszkańcu reaguj” apeluje gmina. Tymczasem przydrożne lasy i rowy toną w śmieciach

 • 8 maj 2020

  Tylko że to nie tylko dotyczy Myślenic ale i całego kraju... Były burmistrz nie miał wpływu na śmieci w całej Polsce... Już nie róbcie z niego tak wpływowej osoby :) :) :)

  1
 • 8 maj 2020

  A dlaczego mają płacić ci co uczciwie wywożą i płacą? Za syf innych?

  1
 • 29 kwi 2020

  to było oczywiste, że taki efekt przyniesie podwyżka cen śmieci, restrykcje i całe bdo,

  odbiór śmieci dla osoby fizycznej powinien być za darmo, a opłata śmieciowa powinna być w cenie produktu który kupujemy ( zasada im więcej kupujesz tym więcej wprowadzasz śmieci do środowiska i więcej płacisz)
  każdy płaci od tego co i ile kupuje - to jest sprawiedliwe.

  Prawda jest taka, że teraz jeśli ktoś pozbierał śmieci koło drogi, zalewu to nie miał kto tych śmieci odebrać, śmieciarka przejechała a worek został... bo kto za to zapłaci...

  32 4

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 3 maj 2020

  A dlaczego poczta a nie urzędnicy gmin albo strażacy tak jak maseczki? Gmina ma dane dlaczego przekazywać je poczcie... A co jeśli ja nie chcę karty i nie chcę głosować? Jeśli są wybory to po prostu nie idę a teraz? Nie oddać karty?

  16

Myślenice: 13 pracowników zarażonych koronawirusem, 31 na kwarantannie. Firma pracuje nadal

 • 22 kwi 2020

  To jak jest przerysowana to idź do szpitala i pomagaj jak jesteś tak odważny, mądry człowiek wie, że wchodząc w płomienie się poparzy a prawie nic mu nie grozi w jeśli się trzyma na odległość...

  15 3
 • 22 kwi 2020

  Guzik z pieniędzy jak stracisz zdrowie już nie mówiąc o życiu...

  23 1

Z Niemiec wracają uczniowie ZSZiO w Sułkowicach. Zostaną objęci nadzorem epidemiologicznym

 • 14 mar 2020

  Kwarantanna zamknięta a nie dom, ich rodzice pracują oni nie mają objawów ale mogą zarażać!!!

  19 2

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

 • 27 lut 2020

  Kolejny raz piszę, że radni powinni zawnioskować, że właściciele busów powinni być zobowiązani umieścić tablice informacyjne o odjazdach busów o odpowiednich parametrach... Dostają koncesje i powinny być informacje. Nie tylko w Myślenicach ale też sąsiednich miejscowościach. Poprzedni wpis w którym zwracałam uwagę został usunięty.

  2

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 19 sty 2020

  Tylko zaraz za fotoradarem rozpędzają się do 100 i jeszcze zmieniają pas żeby wyprzedzić

  8 2

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty 2020

  Blokować dopóki GDDK nie zobaczy problemu, a przedstawiciele gminy i powiatu powinni się murem wstawić za swoimi wyborcami i za ich bezpieczeństwem. To GDDK powinno zadbać o standardy drogi krajowej i prosić o ew. pomoc gmin i starostwa.

  14 4
 • 15 sty 2020

  Obyś tych słów nie pożałował, bo jeśli jeździsz tamtą drogą, przełączką w godz. Szczytu to same umiejętności nie pomogą

  8 3

Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 15 sty 2020

  Strajk powinien się odbyć! i to nie jeden to sprawa GDDK a nie powiatu i Gminy.To GDDK powoduje swoją polityką i projektami drogi, że mieszkańcy mają takie problemy . "Zakopianka" to droga krajowa i wstyd aby była zakorkowana albo stwarzała tak niebezpieczne sytuacje. To GDDK powinno zależeć na jej przejezdności, a władze lokalne jeśli mają trudność w negocjacjach powinni dołączyć się do protestów mieszkańców gminy i powiatu. Powinni stać murem po stronie swoich wyborców,a GDDK powinno się zwrócić o możliwe dofinansowanie do gminy czy powiatu.

  6 1

Mieszkańcy Krzyszkowic szykują się do protestu na Zakopiance. „Chcemy bezpiecznie żyć!”

 • 15 gru 2019

  A czy Ci ludzie czymśzawinili że muszą czekać 15 - 20 minut na przejazd i narażać swoje życie. Oni też do pracy jadą. To może światła będzie sprawiedliwie po 5 minut każdy będzie stał :) Tobie się należy szybki przejazd do pracy, a im nie? Uwież nie tylko Ty pracujesz na tym świecie :) oni mają też rodzinę do której chcą bezpiecznie wrócić.

  13
 • 15 gru 2019

  Po to głosowaliśmy na nowe osoby, bo liczyliśmy na dobre zmiany,a nie na kontynuację tego co było to jest oczywiste. Pan Ostrowski poniósł konsekwencje swoich zaniedbań i nie został wybrany ponownie, oczekiwania wobec nowego Burmistrza - to nie jest kontynuacja tych zaniedbań. Nie płacze się nad wysłanym mlekiem, szybko się sprząta i gotuje się na nowo z większą ostrożnością lub szuka się alternatywy. Nie można cały czas gadać, że ktoś robił coś nie tak-to wyborcy już ponad rok temu wiedzieli.

  9
 • 15 gru 2019

  Ale to nie tylko chodzi o przejście ale również wyjazd w stronę Myślenic samochodem. barierki rozdzielające jezdnie zasłaniają widoczność, a durni kierowcy jadący od Krakowa za fotoradarem zmieniają pas ruch stwarzając bardzo niebezpieczne sytuacje. To samo jest w Jaworniku za fotoradarem.

  8
 • 15 gru 2019

  Zostanie w końcu zauważony problem, jestem za - nawet jakbym miała stać trzy dni w korku to jestem w stanie poświęcić swój czas żeby ktoś nie stracił zdrowia lub życia na tym przejeździe w bliższej lub dalszej przyszłości. Tak trzymajcie i strajkujcie!!! , życie i zdrowie Wasze jest najważniejsze,a jak komuś zatrzymanie ruchu przeszkadza to pretensje niech kieruje do Tych co zaniedbują Wasze żądania. Sprawa musi być mocno nagłośniona, a najlepszym terminem byłby piątek przed Świętami i ten przed każdym turnusem ferii.

  11

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

 • 8 gru 2019

  A czy pozostali mieszkańcy gminy Myślenice nie płacą podatków? Czy Myślenice są tylko dla zamieszkujących? To może ogrodzić Myślenice jak folwark :)
  i już na wjeździe pobierać opłaty, za przejazd, parking, oddychanie powietrzem, zużycie chodnika i nawierzchni asfaltowej. Taki jest urok statusu miasta, że nie jest tylko ich

  5 3
 • 8 gru 2019

  Widocznie brak orientacji o sytuacji, tam też brak miejsc pomimo, że płatny. Nie widzę problemu żeby na takich zasadach było parkowanie na ulicy Szpitalnej i za taką samą opłatą.

  5 3
 • 7 gru 2019

  Pan Burmistrz zaczyna łupić kasę- karma wraca 4 lata szybko miną, a ludzie krzywdy długo pamiętają. Kochani Radni czas zająć się siecią komunikacji na terenie gminy, połączeniami, żeby Ci ludzie którzy pracują, uczą się, jadą do lekarza mieli czym dojechać skoro nie ma możliwości parkowania. Czy któryś z radnych miał kiedyś małe dziecko na oddziale i był jego jedynym opiekunem gdzie taka osoba ma zostawić samochód, gdzie zostawi osoba która jest zdana sama na siebie jadąc na SOR i okazuje się, że musi zostać kilka dni w szpitalu. Pomysł z parkometrami na ulicy Szpitalnej to egoistyczne, krótkowzroczne żerowanie na krzywdzi ludzkiej. Przebywałam w szpitalach w Krakowie i zawsze mogłam zaparkować owszem płatne ale za czas faktycznego postoju a taki dają bramki i pobranie biletu albo parkingowy.

  27 2