Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 19 sty

  Tylko zaraz za fotoradarem rozpędzają się do 100 i jeszcze zmieniają pas żeby wyprzedzić

  5 2

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty

  Blokować dopóki GDDK nie zobaczy problemu, a przedstawiciele gminy i powiatu powinni się murem wstawić za swoimi wyborcami i za ich bezpieczeństwem. To GDDK powinno zadbać o standardy drogi krajowej i prosić o ew. pomoc gmin i starostwa.

  13 4
 • 15 sty

  Obyś tych słów nie pożałował, bo jeśli jeździsz tamtą drogą, przełączką w godz. Szczytu to same umiejętności nie pomogą

  8 3

Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 15 sty

  Strajk powinien się odbyć! i to nie jeden to sprawa GDDK a nie powiatu i Gminy.To GDDK powoduje swoją polityką i projektami drogi, że mieszkańcy mają takie problemy . "Zakopianka" to droga krajowa i wstyd aby była zakorkowana albo stwarzała tak niebezpieczne sytuacje. To GDDK powinno zależeć na jej przejezdności, a władze lokalne jeśli mają trudność w negocjacjach powinni dołączyć się do protestów mieszkańców gminy i powiatu. Powinni stać murem po stronie swoich wyborców,a GDDK powinno się zwrócić o możliwe dofinansowanie do gminy czy powiatu.

  6

Mieszkańcy Krzyszkowic szykują się do protestu na Zakopiance. „Chcemy bezpiecznie żyć!”

 • 15 gru 2019

  A czy Ci ludzie czymśzawinili że muszą czekać 15 - 20 minut na przejazd i narażać swoje życie. Oni też do pracy jadą. To może światła będzie sprawiedliwie po 5 minut każdy będzie stał :) Tobie się należy szybki przejazd do pracy, a im nie? Uwież nie tylko Ty pracujesz na tym świecie :) oni mają też rodzinę do której chcą bezpiecznie wrócić.

  13
 • 15 gru 2019

  Po to głosowaliśmy na nowe osoby, bo liczyliśmy na dobre zmiany,a nie na kontynuację tego co było to jest oczywiste. Pan Ostrowski poniósł konsekwencje swoich zaniedbań i nie został wybrany ponownie, oczekiwania wobec nowego Burmistrza - to nie jest kontynuacja tych zaniedbań. Nie płacze się nad wysłanym mlekiem, szybko się sprząta i gotuje się na nowo z większą ostrożnością lub szuka się alternatywy. Nie można cały czas gadać, że ktoś robił coś nie tak-to wyborcy już ponad rok temu wiedzieli.

  9
 • 15 gru 2019

  Ale to nie tylko chodzi o przejście ale również wyjazd w stronę Myślenic samochodem. barierki rozdzielające jezdnie zasłaniają widoczność, a durni kierowcy jadący od Krakowa za fotoradarem zmieniają pas ruch stwarzając bardzo niebezpieczne sytuacje. To samo jest w Jaworniku za fotoradarem.

  8
 • 15 gru 2019

  Zostanie w końcu zauważony problem, jestem za - nawet jakbym miała stać trzy dni w korku to jestem w stanie poświęcić swój czas żeby ktoś nie stracił zdrowia lub życia na tym przejeździe w bliższej lub dalszej przyszłości. Tak trzymajcie i strajkujcie!!! , życie i zdrowie Wasze jest najważniejsze,a jak komuś zatrzymanie ruchu przeszkadza to pretensje niech kieruje do Tych co zaniedbują Wasze żądania. Sprawa musi być mocno nagłośniona, a najlepszym terminem byłby piątek przed Świętami i ten przed każdym turnusem ferii.

  11

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

 • 8 gru 2019

  A czy pozostali mieszkańcy gminy Myślenice nie płacą podatków? Czy Myślenice są tylko dla zamieszkujących? To może ogrodzić Myślenice jak folwark :)
  i już na wjeździe pobierać opłaty, za przejazd, parking, oddychanie powietrzem, zużycie chodnika i nawierzchni asfaltowej. Taki jest urok statusu miasta, że nie jest tylko ich

  5 3
 • 8 gru 2019

  Widocznie brak orientacji o sytuacji, tam też brak miejsc pomimo, że płatny. Nie widzę problemu żeby na takich zasadach było parkowanie na ulicy Szpitalnej i za taką samą opłatą.

  5 3
 • 7 gru 2019

  Pan Burmistrz zaczyna łupić kasę- karma wraca 4 lata szybko miną, a ludzie krzywdy długo pamiętają. Kochani Radni czas zająć się siecią komunikacji na terenie gminy, połączeniami, żeby Ci ludzie którzy pracują, uczą się, jadą do lekarza mieli czym dojechać skoro nie ma możliwości parkowania. Czy któryś z radnych miał kiedyś małe dziecko na oddziale i był jego jedynym opiekunem gdzie taka osoba ma zostawić samochód, gdzie zostawi osoba która jest zdana sama na siebie jadąc na SOR i okazuje się, że musi zostać kilka dni w szpitalu. Pomysł z parkometrami na ulicy Szpitalnej to egoistyczne, krótkowzroczne żerowanie na krzywdzi ludzkiej. Przebywałam w szpitalach w Krakowie i zawsze mogłam zaparkować owszem płatne ale za czas faktycznego postoju a taki dają bramki i pobranie biletu albo parkingowy.

  27 2

Czy na tych ulicach staną parkometry? Radni zdecydują o tym w poniedziałek

 • 24 lis 2019

  Jeśli chodzi o Szpitalną to się nie powinni zgodzić na płatne najpierw zlikwidować należy kolejki do lekarzy... , jak ktoś idzie na SOR sam lub z dzieckiem to też nie wie ile będzie tam siedział w oczekiwaniu. Jeśli płatny koło szpitala to z parkingowym albo szlaban i pobranie biletu na wjeździe i opłata na wyjeździe - co oczywiście jest niemożliwe bo to jest droga i karetki jeżdżą...

  10 1

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku

 • 1 lis 2019

  Nie spoczywajmy na laurach nie chwalmy się węzłem w Myślenicach, niech już zacznie się coś dziać na skręcie na Sułkowice i na przełączce w Krzyszkowicach tymczasowo światła, a docelowo zjazdy bezkolizyjne. Ci ludzie chcą być bezpieczni lepiej poczekać na światłach i bezpiecznie przejechać, niż nerwowo czekać na przejazd i ryzykowne przejeżdżać bo innej możliwości w godzinach szczytu na "Zakopiance" nie ma... Wszystko w rękach Pana Burmistrza i Pana Kurowskiego, bo jak nie oni to kto? Ludzie którzy zrobią blokady, żeby ktoś w końcu zauważył statystyki wypadków na odcinku Myślenice - Kraków

  2

Na drogach znów niebezpiecznie

 • 30 paź 2019

  Nie ma miesiąca aby tam nie było wypadku, zanim powstanie wiadukt powinni nasi zarządzający już wnioskować o światła. "żyj i daj żyć innym"

  3

Pożar śmieci na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Hydranty były niesprawne. Strażacy dowozili wodę

 • 14 lip 2019

  Ciekawe, czy na lini wodociągowej w miejscowościach są działające hydranty, czy wodociągi zlecają kontrole. Na tą chwilę z obserwacji wynika że jeśli była awaria to hydrant to został zlikwidowany :(... A na jednym z zebrań usłyszałam że nie ma potrzeby aby było tyle hydrantów co pierwotnie. Zabudowań przybywa a kolejne hydranty znikają. Drogi wąskie że w razie akcji gaszenia dwa wozy strażackie nie mają się jak minąć...

  7 1

Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • 27 mar 2019

  Sprawa jest prosta mieszkańcy wykupią koperty i już nie będzie miejsc parkingowych mają do tego pełne prawo- też bym tak zrobiła przy tak znikomej różnicy:) tylko nikt nie będzie miał prawa parkować na takim miejscu jak będzie wolne cały dzień. Z miejsca które mogłoby rocznie zarobić tysiące będzie 400 zł
  :)

  4 1

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 23 mar 2019

  Jeśli to jest wypowiedź nauczyciela, osoby wykształconej, której powierzamy los i wychowanie dzieci to najpierw selekcja nauczycieli, badania psychologiczne czy mogą uczyć dzieć dzieci, testy co 2-3 lata kontrolujący zakres wiedzy i sposoby nauczania i 8 godzin pracy (ruchomy czas pracy albo zmiany) żeby nie było że wywiadówka jest po godzinach. Tak pracują ludzie również po studiach, i zarabiają najniższą krajową.

  27 10

Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 14 lut 2019

  To nie chodzi tylko o wyjście z własnej posesji. Skoro jeździ Pan samochodem i nie dostrzega problemu pieszych, problemu uczniów, studentów, pracujących którzy codziennie dojeżdżają busem i przechodzą na drugą stronę, tylko myśli o tym, że będzie Pan musiał przepuścić pieszych na pasach i dwie minuty wcześniej wyjechać.Piesi to utrudnienia? Jak pasy są dla kogoś utrudnieniem to powinien zrzec się prawa jazdy, bo jak radzi sobie z poważniejszy trudnościami na drodze.?

  11 15
 • 14 lut 2019

  Ale nie ma przeszkód aby pasy były zrobione z udziałem gminy, wiele inwestycji jest robionych wspólnymi siłami - chcieć to móc.

  12 2
 • 14 lut 2019

  Debata... tam nie.... Tu nie bo technicznie się nie da... Tam za mały strumień ludzi... a przecież te setki ludzi wsiadający i wysiadających z busów przechodzą na co dzień czy są pasy czy ich nie ma. Niech Pan dyrektor ZARZĄDU nie mówi, że pasy są niebezpieczne, ponieważ bardziej niebezpiecznie niż teraz to już być nie może. OBECNIE przejście dla pieszych istnieje na każdym metrze drogi w Osieczanach. Wystarczy tylko rano zobaczyć jak co wjazd czyli ok 10-15 metrów ktoś czeka żeby przejść na drugą stronę drogi. Ludzie przechodzą w miejscach gdzie najmniej można się spodziewać. Tak jak to miało miejsce przy śmiertelnym wypadku. Pomysł z wysepkami super sprawa - przy takim natężeniu ruchu. Pasy powinni zrobić zanim ruszą z remontem mostu na Rabie. W Łękach, Droginii, Trzemeśni są pasy, to i w Osieczanach da się zrobić. Niezgodne z przepisami to powinno być to że są przystanki, szkoła, a nie ma pasów, a nie to że nie ma gdzie zrobić chodnika. Ludzi którzy przez tyle lat nie potrafią dać konkretów w tak prostej i oczywistej sprawie powinno usuwać się ze stanowiska. Mieszkańcy chcą działania, informacji o konkretnych krokach podjętych w sprawie, a nie mydlenia oczu, że kiedyś... że może... że niebezpiecznie, że nic nie obiecuje... Wygląda na to, że trzeba na spotkanie zaprosić ludzi którzy są w stanie coś zrobić, zadecydować, którzy są bardziej kompetentni. Priorytetem powinno być w Starostwie i w Gminie pochylenie się nad problemem przejść dla pieszych w Osieczanach.

  11 6

Pytacie jak pokonać to skrzyżowanie. Policja odpowiada, ekspert radzi domalować pasy prowadzące

 • 7 lut 2019

  Na rondo było żal kasy.... miejsce było... lepiej poprawiać co kilka lat niż zrobić raz a porządnie

  2 9

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

 • 5 lut 2019

  A może kolejność wg głosów uzyskanych od prawej największą ilość od lewej najmniejsza :) albo na odwrót :)

  5 1
 • 5 lut 2019

  Jaki jest problem siedzenia obok siebie czy mikrofonów?

  10

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 23 sty 2019

  Zostawcie światła Jawornik i Krzyszkowice to priorytet bo tam jest najwięcej wypadków i kolizji a będzie jeszcze więcej jak zlikwidują "próg zwalniający" którym są światła.

  32
 • 23 sty 2019

  Światła w Myślenicach to szansa włączenia się w innych miejscach "zakopianki", zawsze powstaje mała luka, która pozwala przejechać zakopiankę w innych miejscach np w Jaworniku. Pierwsze należy zrobić alternatywne boczne drogi, które pozwolą dojechać do tych bezkolizyjnych skrzyżowań. Tunel w Krzyszkowicach jak najbardziej ale świateł nie powinno się ruszać dopóki, Jawornik nie będzie miał bezkolizyjnego zjazdu , skrzyżowania w stronę Sułkowic na którym mieszkańcy Jawornika będą mogli bezpiecznie włączyć się do ruchu w stronę Krakowa i Myślenic. Przełączki powinny być zawrotkami z dodatkowym pasem do włączenia.

  30