Myślenice. Od 1 stycznia koniec z aptekami czynnymi całą dobę. Najbliższe w Skawinie, Bochni, Wadowicach i Krakowie

 • 31 gru 2023

  To może zastrajkować i przez m-cy nikt nie nie kupuje leków w Myślenicach.Apteki z największymi obrotami powinny ciągnąć dyżury,oni zarabiają krocie zwłaszcza w sezonie grypowym.

  6 3

Radni ustalili stawki opłat od nieruchomości na 2023 rok. „Przedsiębiorcy i Izba Gospodarcza nie są ani zachwyceni ani zadowoleni, że podatki idą do góry”

 • 16 gru 2022

  Ludzie nie mają pieniędzy, a na ozdabianie rynku pieniądze lekką ręką są wydawane. Państwo obniżyło podatki żeby ludziom było lżej, a Gmina podwyższa tłumacząc się mniejszym wpływem z podatku dochodowego. Czy Radni obniżą podatek od nieruchomości jeśli podatek dochodowy pójdzie w górę i będą większe wpływy?Przestańcie wydawać pieniądze na głupoty jeśli ich nie macie, zacznijcie oszczędzać na tym co jest zbyteczne tak jak i my musimy oszczędzać!

  9

Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 25 wrz 2022

  Dlaczego październik? to pierwszy m-c studentów. Gdzie są włodarze żeby zabierać koncesje busiarzom za brak dostosowania się do jazdy zgodnej z rozkładem. Po 20 już kiepsko busów nie ma. Gdzie jest burmistrz?

  31 1

Mąż szefowej PO w Myślenicach brał udział w kolizji na Zakopiance? Sprawa budzi kontrowersje. Ewa Wincenciak-Walas publikuje oświadczenie

 • 12 wrz 2022

  Jakby kierowca opla zginął nie byłoby tematu, lata sądów i umorzenie sprawy nie byłoby świadka i pewnie stwierdzenie, że samochód sam odjechał. Jeśli to prawda to dla przykładu osoby pełniące funkcje publiczne powinny mieć najwyższe kary-tak żeby im się odniechciało. Różnie może być w życiu ale matactwo, kłamstwo nie ma wytłumaczenia jeśli tak robi przy tak poważnej sprawie to jakimi wartościami kieruję się taki człowiek????

  41 7

Kto i w jaki sposób może wyrażać wiarę? Spór polityków ze Świętem Trzech Króli w tle

 • 17 sty 2022

  "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" tak Pan Jezus powiedział gdy chciano ukamienować Marię Magdalenę. Jak można kogokolwiek osądzać. kto na ziemi dał prawo komukolwiek do osądzania. Nie sądzcie, a nie będziecie sądzeni. Myślałam, że to spotkanie o charakterze strikte religijnym, a tu znowu polityka. Jedni i drudzy powinni się opamiętać bo zachowują się jak duże dzieci.

  5 3

Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • 15 sty 2022

  Ani do chłopaków ani do dziewczyn nie powinno być takich sytuacji, na jednych i drugich ma negatywny wpływ.

  13 1
 • 14 sty 2022

  To co napisałeś to tylko potwierdza, że sytuacje mogły mieć miejsce. Co to oznacza że dziewczyny miały twardsze charaktery? Seksistowskie teksty możesz rzucać do lasek które zaczepiasz, najwyżej dostaniesz z plaskacza.

  18 5
 • 14 sty 2022

  Jeśli jest to pomówienie to niepotrzebnie cała burza, jeśli uczniowie wnieśli takie oskarżenia to rozumiem, że mają na to dowody w postaci nagrań lub świadków. Szacun dla nich, że nagrania nie krążą w internecie tylko podjeli drogę procedur wg których mogą wyciągnąć konsekwencje dla osoby. Są jeszcze idealistami, taka sytuacja ich nauczy czy warto w przyszłości iść taką drogą,czy lepiej wziąść sprawy w swoje ręce, bo są równi i równiejsi.

  22 7

Myślenice. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Jasełka na Rynku utrudniała pogoda

 • 7 sty 2022

  Jeśli to mój ostatni to cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć.

  27 6

Myślenice, Dobczyce, Pcim. Śmieci coraz więcej. Problem dociera do gospodarzy. Jak go rozwiązać?

 • 15 maj 2021

  To było do przewidzenia, polityka śmieciowa, bdo, podwyżki, czepianie się zawartości segregowanej-może nie u nas w gminie ale w innych, kary za złą segregację powoduje że nie jeden kowalski woli wywieź na dziko nawet kilkanaście km niż mieć problem z nieodebranymi śmieciami. Opłata śmieciowa powinna być doliczona do opakowania, odzieży, produktu, który z czasem będzie wyrzucony. Odbiór śmieci powinien być już " za darmo" ktoś dużo kupuje- zużywa ten więcej płaci ale już przy zakupie.

  9

W Myślenicach przybędzie parkomatów? Burmistrz ze starostą prowadzą rozmowy

 • 4 lut 2021

  Jestem tak jak większość mieszkańców Powiatu za tym żeby sprawy załatwiać w jednym miejscu,a nie jeździć po całych Myślenicach i szukać budynków Geodezji, komunikacji i całej reszty. To co teraz jest to porażka!!! Idealny pomysł był żeby skupić w jednym miejscu. Brawa dla Starosty i jego zespołu! To są działania żeby odciążyć ulice Myślenic z korzyścią dla wszystkich mieszkańców!

  23 37
 • 4 lut 2021

  Jak masz 30 lat i jesteś zdrowy to szerokiej drogi ale nie każdy jest tak zdrowy, a Ci co im zdrowie dokucza to są na niskich dochodach przeważnie zasiłki i renty. Pan Burmistrz wie na kim się najlepiej dorabiać

  21 40

"Złoty pociąg". Czy nadjedzie i kto powinien za niego zapłacić?

 • 14 paź 2020

  Trzeba myśleć o MPK do Myślenic, pozbyć się busów które robią co chcą z pasażerami

  30 4

To już pewne! Powiat myślenicki w czerwonej strefie

 • 1 paź 2020

  W kinach 25%wypełnienia,w busach ograniczenia, w siłowniach 1 osoba na "n" ilość metrów.... A SZKOŁY? PRZEDSZKOLA?!!! ILE OSÓB NA METR KWADRATOWY W KLASIE? SZKOLE?!!! Jedno z drugim jest sprzeczne! Jak ludzie mają brać na poważnie zachorowania... Jak mamy się chronić jak takimi sytuacjami robią ludziom wodę z mózgu. Jeśli jest to tak straszne to jak chodzić do szkoły, pracy? A jeśli nic się nie dzieje to po co te ograniczenia?!!!

  37 1

Do szpitala przywiozła go karetka. Objawy wskazywały na koronawirusa. Test potwierdził przypuszczenia

 • 28 lip 2020

  inne będzie podejście jak będą wieźli Twoją żonę, dziecko, brata, siostrę z dusznościami wtedy nie będziesz się zastanawiał gdzie wiozą ... wiozą tam gdzie mają odpowiedni sprzęt na ratowanie w danym momencie

  8

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki

 • 24 maj 2020

  A dlaczego sprzedawać ziemię Myślenic,? Teraz Wisła a jak upadnie to kto ziemię przejmie?!

  20 4

„Mieszkańcu reaguj” apeluje gmina. Tymczasem przydrożne lasy i rowy toną w śmieciach

 • 8 maj 2020

  Tylko że to nie tylko dotyczy Myślenic ale i całego kraju... Były burmistrz nie miał wpływu na śmieci w całej Polsce... Już nie róbcie z niego tak wpływowej osoby :) :) :)

  1
 • 8 maj 2020

  A dlaczego mają płacić ci co uczciwie wywożą i płacą? Za syf innych?

  1
 • 29 kwi 2020

  to było oczywiste, że taki efekt przyniesie podwyżka cen śmieci, restrykcje i całe bdo,

  odbiór śmieci dla osoby fizycznej powinien być za darmo, a opłata śmieciowa powinna być w cenie produktu który kupujemy ( zasada im więcej kupujesz tym więcej wprowadzasz śmieci do środowiska i więcej płacisz)
  każdy płaci od tego co i ile kupuje - to jest sprawiedliwe.

  Prawda jest taka, że teraz jeśli ktoś pozbierał śmieci koło drogi, zalewu to nie miał kto tych śmieci odebrać, śmieciarka przejechała a worek został... bo kto za to zapłaci...

  32 4

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 3 maj 2020

  A dlaczego poczta a nie urzędnicy gmin albo strażacy tak jak maseczki? Gmina ma dane dlaczego przekazywać je poczcie... A co jeśli ja nie chcę karty i nie chcę głosować? Jeśli są wybory to po prostu nie idę a teraz? Nie oddać karty?

  16

Myślenice: 13 pracowników zarażonych koronawirusem, 31 na kwarantannie. Firma pracuje nadal

 • 22 kwi 2020

  To jak jest przerysowana to idź do szpitala i pomagaj jak jesteś tak odważny, mądry człowiek wie, że wchodząc w płomienie się poparzy a prawie nic mu nie grozi w jeśli się trzyma na odległość...

  15 3
 • 22 kwi 2020

  Guzik z pieniędzy jak stracisz zdrowie już nie mówiąc o życiu...

  23 1

Z Niemiec wracają uczniowie ZSZiO w Sułkowicach. Zostaną objęci nadzorem epidemiologicznym

 • 14 mar 2020

  Kwarantanna zamknięta a nie dom, ich rodzice pracują oni nie mają objawów ale mogą zarażać!!!

  19 2

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

 • 27 lut 2020

  Kolejny raz piszę, że radni powinni zawnioskować, że właściciele busów powinni być zobowiązani umieścić tablice informacyjne o odjazdach busów o odpowiednich parametrach... Dostają koncesje i powinny być informacje. Nie tylko w Myślenicach ale też sąsiednich miejscowościach. Poprzedni wpis w którym zwracałam uwagę został usunięty.

  2

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 19 sty 2020

  Tylko zaraz za fotoradarem rozpędzają się do 100 i jeszcze zmieniają pas żeby wyprzedzić

  8 2