1. To niech oddadzą teren w użytkowanie wieczyste i parking niech postawi prywatny inwestor.
2. Ścieżki rowerowe to też jest pomysł ale powinny skomunikować całe miasto, trzeba przeżucić ludzi na rowery:).
Wszyscy tylko narzekają a konkretów brak. wg mnie parking powinien być tam gdzie plac zabaw a plac zabaw tam gdzie parking i po sprawie. A co do blokowania wyjazdu straży to być może druga koncepcja aby przesunąć boisko bliżej strażnicy a parking na miejsce boiska oraz wjazd na parking od przygotować od strony wschodniej wraz zakazem wjazdu na drogę strażaków (kiedyś tam był zakaz).
Dzięki temu fotoradarowi można się włączyć do ruchu z Krzyszkowic w stronę Myślenic na czas remontu, bez niego był dramat. Ale liczę że jak tunel ruszy to ten fotoradar zniknie lub przynajmniej zmienią prędkość na 70km bo w końcu po coś te inwestycje się robi...
Diabeł tkwi w szczegółach. Przy tych wariantach do Zakopanego jeździłbyś przez Jawornik a za znakiem Myślenice zakopianka włączała by się w tą boczną drogę do Stróży. To raczej nie poprawiło by nam komunikacji w mieście. Poza tym droga ma być dla wszystkich a nie dla Ciebie. Skala rozpierdolu w tych wariantach jest gigantyczna, a umiejscowienie węzłów na A4 błędne bo spowodowałoby jeszcze większe korki na obwodnicy Krakowa. Droga powinna ściągać ruch od zachodu Krakowa a nie wschodu bo na wschodzie ruch jest mniejszy. Z kolei od zachodu są mniej zabudowane tereny więc koszty społeczne mniejsze.
Ogru13 sty
Trafna diagnoza Misztalski jest z PIS-u. Przeciw tym wariantom protestowali wszyscy od prawa do lewa w tym radni z komitetu Ostrowskiego co jest totalnym kuriozum.
Ogru13 sty
Wg mnie wariant zachodni ma większy sens bo ściąga tranzyt z A4 i przecina BDI. Wariant wschodni który dla nas też ma sens nie rozwiązuje problemu BDI. W zasadzie dla naszej gminy oba warianty skrajne są korzystne bo nie robią nam jesieni średniowiecza przez środek poszczególnych wsi i miasta a odciążają zakopiankę.
Ogru13 sty
Kosiniak od początku i konsekwentnie mówi że te propozycje są do kosza. A GDDKiA, dyrektor O. i minister z jego partii konsekwentnie twierdzi że wszystko jest ok. O co tu chodzi? Te wszystkie warianty to oranie i dewastacja gęsto zabudowanych terenów jak dla mnie trzeba szukać korytarzy po stronie zachodniej Krakowa i Myślenic. Aczkolwiek myślę że to jest spychanie tematu na następców bo decyzja o procedowaniu dalej tej drogi w tych korytarzach przed następnymi wyborami byłaby gwoździem do trumny PSL w rejonie.
To bierz do siebie do ogródka jak tak potrzebujesz. Zobacz sobie na mapę jak to idzie i wytłumacz co z tego będziemy mieć. Bo ja tu nie widzę żadnego interesu dla gminy Myślenice. Już teraz jedziemy do Krakowa 15-20 min. Korek jest na obwodnicy. Szybciej nie będzie a do Zakopanego będziesz jeździł przez Jawornik. Super interes.
Ogru20 gru 2025
S52 idzie od zachodu do Balic. można zmienić nazwę s52 na S7 i będzie się zgadzało.
Ogru20 gru 2025
Ja bym się chciał rozprawić z jedna podstawowa dezinformacja GDDKiA. Dlaczego skoro największy ruch na A4 jest z zachodu Krakowa wszystkie korytarze idą po jego wschodniej stronie tam gdzie są najbardziej zurbanizowane tereny. Dlaczego nie ma nawet jednego wariantu po stronie zachodniej odciążającego A4, Kraków i mniej kosztownego społecznie?
Czy coś takiego na górnym przedmieściu jest dla Myślenic korzystne?
Ogru15 gru 2025
Po pierwsze trasa S to nie drogi lokalne. Po drugie wymień jakie korzyści będziemy mieć z tej drogi. Po trzecie nic nie pisałem o Szlachetce więc proszę mnie nie mieszać do gównoburzy politycznej. Wg mnie S7 nie obsługuje naszych interesów: 1. Wprowadza do Miasta i Gminy więcej samochodów (hałas, smog w mieście) zamiast wyprowadzić ten ruch poza tereny najbardziej zurbanizowane. 2. Już jest problem z działkami budowlanymi w Gminie a ta droga nie dość że zabiera przestrzeń to jeszcze ogranicza zabudowę ponieważ nie otwiera a zamyka nam tereny pod zabudowę (w tym w niektórych wariantach strefy przemysłowe). 3. Po obecnej modernizacji zakopianki nic więcej nie zyskamy na dojeździe do Krakowa, już jedziemy tam 15-20 min jak nie ma remontów i szybciej nie będzie. 4. Na zakopane utrudni nam wyjazd bo wariantach prze Górne Przedmieście aby włączyć się na S7 musimy wrócić się do Jawornika lub pojechać boczną drogą na węzeł w Stróży. (stara DK7 z dwupasmówki zostanie włączona do bocznej drogi do Stróży, to raczej spowoduje korki w mieście a nie udrożni ruch). 5. Jak chodzi o Głogoczów, Krzyszkowice, Zawadę to nikt nie będzie chciał tam mieszkać (w Kleszczach między starą DK7 a S7) to spowoduje wyludnienie a nie rozwój gminy. 6. Najzwyczajniej komfort życia nam spadnie a nie wzrośnie. 7. Społecznie ta droga nie jest akceptowalna (prowadzona przy szkołach kościołach osiedlach mieszkalnych, np. przez ujęcie wody w Krzyszkowicach) i negatywnie wpłynie na nasze zdrowie. 8. S7 zaczynająca się na południu Krakowa zakorkuje obwodnicę miasta to tam stoimy w korkach a nie na zakopiance więc znowu nic nie zyskujemy. 9. Reasumując gdyby ta droga była prowadzona na wschód lub zachód od Gminy to nic nie tracimy a zyskujemy mniejszy ruch, mniej spalin, mniej hałasu, wyższy komfort życia.
Ogru15 gru 2025
Potrzebujemy wariantów wchód i zachód żeby było o czym dyskutować.
Ogru15 gru 2025
Te warianty są dla nas skrajnie niekorzystne. Problem ze S7 w żaden sposób nie pokazuje jakie interesy mieszkańców zostaną obsłużone. Uzyskujemy odwrotne efekty od zamierzonych łącznie z tym że do Krakowa możemy wcale nie jeździć szybciej a cały ruch zostaje i tak w Myślenicach i gminie co ma tylko koszty a nie ma zysków.
Skala "pierdofaktów" wygłasznych przez burmistrza Szlachetkę jest tak porażająca, że jak by je zebrać to za odszkodowanie za to co bełkocze można by tą drogę wybudować.
Profesjonalny komentarz. To są informacje od GDDKIA a nie Szlachetki.
Ogru12 gru 2025
Czy ktoś z forumowiczów był wczoraj na konsultacjach? Wiele ciekawych informacji można było otrzymać od projektantów. Np. to że przy wariantach przez Górne przedmieście przewidywane miejsce włączenia Myślenic do nowej S7 jest na północnej obwodnicy miasta (która kiedyś może będzie) w Jaworniku lub dalej w Stróży (dojazd tą boczną drogą którą teraz mamy obok zakopianki) na obecnym węźle. Jak Wam się to podoba? Czy to rozwiąże problemy komunikacyjne miasta? Bo wg mnie pogłębi.
Ogru1 gru 2025
Prawicowiec napisał/a:
Może tunel iść w dół, i czym wyżej wejdzie do plebańskiej, tym będzie krótszy.
Nie może, tylko musi bo ma do zgubienia w ciągu Plebańskiej kilkadziesiąt metrów w pionie, przy czy m spadek będą chcieli zrobić jak najmniejszy bo nachylenie nie może być duże. To przekłada się na to że będą chcieli wejść w górę jak najniżej.
Zapytałbym jeszcze o zdanie Posła Kurowskiego bo jakoś dziwnie nie zauważa tematu i chowa głowę w piasek.
Ogru1 gru 2025
Bzdury piszesz, byłem na tych protestach z ludźmi którzy jak ja mogą stracić domy w pięknych i spokojnych miejscach przez które twój przełożony chce nam puścić S7. Jesteśmy zdecydowanie anty PiSowscy.
Ogru1 gru 2025
Żałosne jest to że były burmistrz Myślenic nie potrafił dowieźć wariantów korzystnych dla własnej gminy. PiS jest żałosny że nie potrafi się z nikim dogadać. Nie potrzebujemy S7 w Myślenicach.
Jest ankieta na miasto info zobacz wyniki. Ja dojeżdżam zakopianką codziennie. I nie ma problemu z dk7 do Krakowa jest 15 min. Problem to obwodnica i korki w samym Krakowie. Więc dla kogo jest ta droga bo na pewno nie dla nas zwłaszcza jeżeli niszczy nasza gminę. Co zyskujemy poza wyburzeniami ograniczeniem rozwoju i spalinami? Jeżeli droga szłaby tzw. wariatem wschodnim lub zachodnim skorzystalibyśmy bardziej. Zakopianką by się odkorkowala obwodnica Krakowa też.
Panie Szlachetka, trochę więcej taktu. Widząc jak Pan prowadzi temat S7 wątpię że cokolwiek Pan wskóra. Cel słuszny ale nie można do każdego tak startować bo nikt z Panem nie chce rozmawiać.
Myślenice. Parking piętrowy z boiskiem i zielenią na dachu jest nieaktualny. Burmistrz zapowiada nową koncepcję
1. To niech oddadzą teren w użytkowanie wieczyste i parking niech postawi prywatny inwestor.
2. Ścieżki rowerowe to też jest pomysł ale powinny skomunikować całe miasto, trzeba przeżucić ludzi na rowery:).
„Samochody blokują wyjazd”. Strażacy zabierają głos w sprawie parkingu przy Centrum Integracji i Odpoczynku
Wszyscy tylko narzekają a konkretów brak. wg mnie parking powinien być tam gdzie plac zabaw a plac zabaw tam gdzie parking i po sprawie. A co do blokowania wyjazdu straży to być może druga koncepcja aby przesunąć boisko bliżej strażnicy a parking na miejsce boiska oraz wjazd na parking od przygotować od strony wschodniej wraz zakazem wjazdu na drogę strażaków (kiedyś tam był zakaz).
Myślenice. Radny o parkujących na Górnym Przedmieściu: „Tu nie ma boiska”. Czym jest Centrum Integracji i Odpoczynku?
To pokazuje jak obecne władze potrafią spartolić prostą rzecz. Parking powinien być tam gdzie plac zabaw. A plac zabaw przy boisku i po temacie.
Fotoradar w Krzyszkowicach to rekordzista Polski. W pół roku odnotował 51,7 tys. przekroczeń prędkości
Dzięki temu fotoradarowi można się włączyć do ruchu z Krzyszkowic w stronę Myślenic na czas remontu, bez niego był dramat. Ale liczę że jak tunel ruszy to ten fotoradar zniknie lub przynajmniej zmienią prędkość na 70km bo w końcu po coś te inwestycje się robi...
Wicepremier Kosiniak-Kamysz zapowiada prace nad nowymi wariantami przebiegu trasy S7 Kraków-Myślenice
Diabeł tkwi w szczegółach. Przy tych wariantach do Zakopanego jeździłbyś przez Jawornik a za znakiem Myślenice zakopianka włączała by się w tą boczną drogę do Stróży. To raczej nie poprawiło by nam komunikacji w mieście. Poza tym droga ma być dla wszystkich a nie dla Ciebie. Skala rozpierdolu w tych wariantach jest gigantyczna, a umiejscowienie węzłów na A4 błędne bo spowodowałoby jeszcze większe korki na obwodnicy Krakowa. Droga powinna ściągać ruch od zachodu Krakowa a nie wschodu bo na wschodzie ruch jest mniejszy. Z kolei od zachodu są mniej zabudowane tereny więc koszty społeczne mniejsze.
Trafna diagnoza Misztalski jest z PIS-u. Przeciw tym wariantom protestowali wszyscy od prawa do lewa w tym radni z komitetu Ostrowskiego co jest totalnym kuriozum.
Wg mnie wariant zachodni ma większy sens bo ściąga tranzyt z A4 i przecina BDI. Wariant wschodni który dla nas też ma sens nie rozwiązuje problemu BDI. W zasadzie dla naszej gminy oba warianty skrajne są korzystne bo nie robią nam jesieni średniowiecza przez środek poszczególnych wsi i miasta a odciążają zakopiankę.
Kosiniak od początku i konsekwentnie mówi że te propozycje są do kosza. A GDDKiA, dyrektor O. i minister z jego partii konsekwentnie twierdzi że wszystko jest ok. O co tu chodzi? Te wszystkie warianty to oranie i dewastacja gęsto zabudowanych terenów jak dla mnie trzeba szukać korytarzy po stronie zachodniej Krakowa i Myślenic. Aczkolwiek myślę że to jest spychanie tematu na następców bo decyzja o procedowaniu dalej tej drogi w tych korytarzach przed następnymi wyborami byłaby gwoździem do trumny PSL w rejonie.
Koniec spotkań z mieszkańcami w sprawie drogi S7 Kraków-Myślenice. Teraz GDDKiA „rozprawia się z fake newsami”
To bierz do siebie do ogródka jak tak potrzebujesz. Zobacz sobie na mapę jak to idzie i wytłumacz co z tego będziemy mieć. Bo ja tu nie widzę żadnego interesu dla gminy Myślenice. Już teraz jedziemy do Krakowa 15-20 min. Korek jest na obwodnicy. Szybciej nie będzie a do Zakopanego będziesz jeździł przez Jawornik. Super interes.
S52 idzie od zachodu do Balic. można zmienić nazwę s52 na S7 i będzie się zgadzało.
Ja bym się chciał rozprawić z jedna podstawowa dezinformacja GDDKiA. Dlaczego skoro największy ruch na A4 jest z zachodu Krakowa wszystkie korytarze idą po jego wschodniej stronie tam gdzie są najbardziej zurbanizowane tereny. Dlaczego nie ma nawet jednego wariantu po stronie zachodniej odciążającego A4, Kraków i mniej kosztownego społecznie?
Myślenice zakończyły cykl spotkań w sprawie S7. "To co prezentujecie dla naszego miasta to jest jeden wariant w sześciu wariacjach"
Czytać ze zrozumieniem chyba nie umiesz to polecam zobaczyć relacje dziennikarza onet:
https://www.youtube.com/shorts/RXY-tYIZETk
Czy coś takiego na górnym przedmieściu jest dla Myślenic korzystne?
Po pierwsze trasa S to nie drogi lokalne. Po drugie wymień jakie korzyści będziemy mieć z tej drogi. Po trzecie nic nie pisałem o Szlachetce więc proszę mnie nie mieszać do gównoburzy politycznej. Wg mnie S7 nie obsługuje naszych interesów: 1. Wprowadza do Miasta i Gminy więcej samochodów (hałas, smog w mieście) zamiast wyprowadzić ten ruch poza tereny najbardziej zurbanizowane. 2. Już jest problem z działkami budowlanymi w Gminie a ta droga nie dość że zabiera przestrzeń to jeszcze ogranicza zabudowę ponieważ nie otwiera a zamyka nam tereny pod zabudowę (w tym w niektórych wariantach strefy przemysłowe). 3. Po obecnej modernizacji zakopianki nic więcej nie zyskamy na dojeździe do Krakowa, już jedziemy tam 15-20 min jak nie ma remontów i szybciej nie będzie. 4. Na zakopane utrudni nam wyjazd bo wariantach prze Górne Przedmieście aby włączyć się na S7 musimy wrócić się do Jawornika lub pojechać boczną drogą na węzeł w Stróży. (stara DK7 z dwupasmówki zostanie włączona do bocznej drogi do Stróży, to raczej spowoduje korki w mieście a nie udrożni ruch). 5. Jak chodzi o Głogoczów, Krzyszkowice, Zawadę to nikt nie będzie chciał tam mieszkać (w Kleszczach między starą DK7 a S7) to spowoduje wyludnienie a nie rozwój gminy. 6. Najzwyczajniej komfort życia nam spadnie a nie wzrośnie. 7. Społecznie ta droga nie jest akceptowalna (prowadzona przy szkołach kościołach osiedlach mieszkalnych, np. przez ujęcie wody w Krzyszkowicach) i negatywnie wpłynie na nasze zdrowie. 8. S7 zaczynająca się na południu Krakowa zakorkuje obwodnicę miasta to tam stoimy w korkach a nie na zakopiance więc znowu nic nie zyskujemy. 9. Reasumując gdyby ta droga była prowadzona na wschód lub zachód od Gminy to nic nie tracimy a zyskujemy mniejszy ruch, mniej spalin, mniej hałasu, wyższy komfort życia.
Potrzebujemy wariantów wchód i zachód żeby było o czym dyskutować.
Te warianty są dla nas skrajnie niekorzystne. Problem ze S7 w żaden sposób nie pokazuje jakie interesy mieszkańców zostaną obsłużone. Uzyskujemy odwrotne efekty od zamierzonych łącznie z tym że do Krakowa możemy wcale nie jeździć szybciej a cały ruch zostaje i tak w Myślenicach i gminie co ma tylko koszty a nie ma zysków.
Przedstawiono przebiegi S7
Profesjonalny komentarz. To są informacje od GDDKIA a nie Szlachetki.
Czy ktoś z forumowiczów był wczoraj na konsultacjach? Wiele ciekawych informacji można było otrzymać od projektantów. Np. to że przy wariantach przez Górne przedmieście przewidywane miejsce włączenia Myślenic do nowej S7 jest na północnej obwodnicy miasta (która kiedyś może będzie) w Jaworniku lub dalej w Stróży (dojazd tą boczną drogą którą teraz mamy obok zakopianki) na obecnym węźle. Jak Wam się to podoba? Czy to rozwiąże problemy komunikacyjne miasta? Bo wg mnie pogłębi.
Nie może, tylko musi bo ma do zgubienia w ciągu Plebańskiej kilkadziesiąt metrów w pionie, przy czy m spadek będą chcieli zrobić jak najmniejszy bo nachylenie nie może być duże. To przekłada się na to że będą chcieli wejść w górę jak najniżej.
Władysław Kurowski: Ograniczenie przetargu do niewielkiego odcinka 33 km z góry determinuje dalsze rozwiązania
O odezwał się wreszcie. Do tej pory chował głowę w piasek.
Mieszkańcy Krakowa i południowych gmin Małopolski z pikietą pod siedzibą GDDKiA
Zapytałbym jeszcze o zdanie Posła Kurowskiego bo jakoś dziwnie nie zauważa tematu i chowa głowę w piasek.
Bzdury piszesz, byłem na tych protestach z ludźmi którzy jak ja mogą stracić domy w pięknych i spokojnych miejscach przez które twój przełożony chce nam puścić S7. Jesteśmy zdecydowanie anty PiSowscy.
Żałosne jest to że były burmistrz Myślenic nie potrafił dowieźć wariantów korzystnych dla własnej gminy. PiS jest żałosny że nie potrafi się z nikim dogadać. Nie potrzebujemy S7 w Myślenicach.
Nie wyszedł nie miał odwagi. Zastępcę wysłał.
Poseł Marek Sowa o uchwale myślenickich radnych w sprawie S7: „Jest lakoniczna, ogólna, pozbawiona argumentów"
Jest ankieta na miasto info zobacz wyniki. Ja dojeżdżam zakopianką codziennie. I nie ma problemu z dk7 do Krakowa jest 15 min. Problem to obwodnica i korki w samym Krakowie. Więc dla kogo jest ta droga bo na pewno nie dla nas zwłaszcza jeżeli niszczy nasza gminę. Co zyskujemy poza wyburzeniami ograniczeniem rozwoju i spalinami? Jeżeli droga szłaby tzw. wariatem wschodnim lub zachodnim skorzystalibyśmy bardziej. Zakopianką by się odkorkowala obwodnica Krakowa też.
Tomasz Suś o wariancie wschodnim S7: Jeden samorządowiec zmierza do takiego rozwiązania. W mojej ocenie jest on niedobry
Panie Szlachetka, trochę więcej taktu. Widząc jak Pan prowadzi temat S7 wątpię że cokolwiek Pan wskóra. Cel słuszny ale nie można do każdego tak startować bo nikt z Panem nie chce rozmawiać.