Pierwsze propozycje przebiegu nowej Zakopianki między Krakowem a Myślenicami poznamy w 2025 r. Czy ponownie przebiegać będzie przez miasto?

 • 21 mar

  Nie chciałem wypowiadać się o burmistrzu, bo jego horyzont sięga sołeckich spotkań, z całym szacunkiem dla jego uczestników.
  Takie decyzje zapadają w Warszawie, bo tam wiedzą, co to są międzynarodowe korytarze transportowe, ile kosztował odcinek S-7 Myślenice - Rabka oraz przede wszystkim, że droga ma jednolity ciąg.
  Mam nadzieję, że to jego ostatnie tygodnie na tym stanowisku i niech idzie do Obajtka z pytaniem o robotę.
  Do budowy dróg się ewidentnie nie nadaje

  24 13
 • 21 mar

  A którędy trasa ma przebiegać jak nie przez M-ce? Droga S-7 to nie jest byt wirtualny, tylko to, co zaczyna się w Myślenicach w okolicy Górnego Jazzu, a kończy się w Chabówce, przy zjeździe na Chyżne.
  Nie po to Rzeczpospolita ładowała miliardy złotych na tunel pod Małym Luboniem, aby trasa szła przez Bielsko, albo Krynicę.
  To ciąg międzynarodowego szlaku drogowego. W Myślenicach trasa pójdzie przez Górne Przedmieście tak jak pierwotnie w latach 70-tych chciał tego dokonać towarzysz Gierek.
  Pytanie uważam za debilne, problem sprowadza się do tego, którędy ma iść droga między Krakowem a Myślenicami.

  24 17

Myślenice. Abp Marek Jędraszewski odprawiał mszę podczas Bożego Narodzenia

 • 28 gru 2023

  W 1656 Hetman Stanisław Koniecpolski już nie żył. Zmarł 10 lat wcześniej w 1646, a jego żona Krystyna rok przed nim. W owym roku miasto znajdowało się pod szwedzką okupacją. Późną jesienią w 1655 zostało solidnie złupione i częściowo spalone przez szwedzkie wojsko.
  Dlatego prosi się, że jak silicie się na historyczne wzmianki, to sprawdzie elementarne daty historyczne. 1655-60 - potop szwedzki, 1646 śmierć hetmana Koniecpolskiego, gdyby zmarł kilka lat później, nie doszłoby do powstania Chmielnickiego (1648), który był jego podwładnym i korzystał z jego protekcji. Hetmana Koniecpolski to najwybitniejszy z tego grona w historii IR.P. Tyle mojego Redakcjo

  5