Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

 • 12 kwi

  Głównym argumentem za, jest to że zapewnia przestrzeń dla kobiet? przecież to jest jakiś żart, przekaz dostosowany do typowego wyborcy - czytaj debila.

  15 7

Raciechowice toną w śmieciach? Urzędnicy apelują do mieszkańców o utrzymanie czystości

 • 13 mar

  Ja zgłaszałem dwa razy (mając zdjęcia tablic z fotopułapek) i za każdym razem się kończyło mandatem. Wtedy dostają po 500 zł mandatu, alternatywą jest sprawa w sądzie gdzie grozi grzywna 5000 zł + koszta sądowe, więc sprawcy się nie opłaca iść do sądu.

  3
 • 12 mar

  Jedziesz na najbliższy komisariat policji i zgłaszasz, oni już zajmują się całą sprawą i potem dostajesz pismo (przeważnie po 4-5 miesiącach), że osoba taka i taka jest sprawcą zgłoszonego wykroczenia i została ukarana mandatem karnym, lub że sprawa trafiła do sądu.

  5

Jarosław Królewski: Wisła Kraków w Myślenicach czuje się jak w domu i chcielibyśmy kontynuować te inwestycje

 • 7 mar

  ale o co chodzi? czy ja dobrze rozumiem, że gmina dała prywatnej spółce działkę za 12 mln zł? przecież to się w głowie nie mieści

  3

Dobczyce. Była dyrektorka szkoły podstawowej uniewinniona. Została zawieszona za Tour de Konstytucja

 • 3 mar

  Widziałeś jak wyglądało przejęcie TVP przez KO? Zarówno PIS i KO mają w dupie prawo i zasady, dla Was prawo = Wasz interes i światopogląd. Dlatego jesteście tacy sami, dyskusja nie ma żadnego sensu, za 4 lata jak PIS wygra wybory to znów oni będą przywracać praworządność i tak w nieskończoność a w tym czasie Chiny wysyłają kolejne satelity w kosmos a niedługo wybierają się na księżyc. Brzydzi mnie obecna sytuacja w Polsce, Kaczyński to idiota gospodarczy a Tusk to sługa Niemiec.

  1 7
 • 29 lut

  Czyli odpolitycznienie polega na tym, że teraz to druga strona decyduje o tym jakie mają być wyroki. To zadziwiające jak ludzie (zwolennicy KO) nie widzą tego, że w fundamentalnych kwestiach nie różnią się kompletnie niczym od PIS, jesteście tacy sami w tej swojej wojnie.

  25 31

Myślenice. Od 1 stycznia koniec z aptekami czynnymi całą dobę. Najbliższe w Skawinie, Bochni, Wadowicach i Krakowie

 • 29 gru 2023

  XD

  19 7

Myślenice. Generalna Dyrekcja wybrała wykonawcę węzła na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego

 • 23 gru 2023

  Czy ja mówię, że to zła inwestycja? mówię, że jak wydaje się publiczną kasę to wszystko robi się koszmarnie drogie, zarówno skrzyżowania jak i kamienice. Gdyby to skrzyżowanie robił ktoś prywatnie dla siebie za swoją kasę, to myślę że nawet w 10 mln zł by się zmieścił.

  13 3
 • 23 gru 2023

  56 mln za głupie skrzyżowanie....

  11 12

Sejm. Kolej i Zakopianka? Nie tym razem. Władysław Kurowski nowego premiera pytał o aborcję, ale się nie wyrobił

 • 13 gru 2023

  Ja tu i tak widzę duży rozwój, ledwie zaczęła się kadencja i już zabrał głos! Trzeba to docenić, w poprzedniej kadencji tylko raz na 4 lata mu się udało.

  48 4

Myślenice. Wyburzyli dwa budynki po dawnym Urzędzie Pracy. Powiększą parking o 50 miejsc

 • 22 lis 2023

  kolega optymista xd w Limanowej przy Starostwie jest płatny, wątpię żeby u nas było inaczej

  9 12

Myślenice. Remont kamienicy Obońskich priorytetem w Programie Rewitalizacji Miasta

 • 31 paź 2023

  Ile? Jedno zero za dużo się komuś dopisało?

  21 1

Wybory Parlamentarne 2023. Jeden reprezentant „ziemi myślenickiej” w Sejmie. Ponownie został nim Władysław Kurowski z PiS

 • 17 paź 2023

  XD - jest to osoba, która w poprzedniej kadencji zabrała głos 1 raz (słownie: JEDEN RAZ). Mogę się założyć, że nie zrobi niczego poza wizytacją dożynek, otwarciem czasem kawałka chodnika i kasowaniem co miesiąc dużej pensji. Ten wybór bardzo dobrze odzwierciedla dramatyczny stan świadomości sytuacyjnej (co się dzieje u nas i na świecie) większości społeczeństwa.

  64 12

Którędy poprowadzą Nową Zakopiankę między Krakowem a Myślenicami? Pięć firm złożyło oferty na opracowanie jej przebiegu

 • 3 sie 2023

  Powinni rozbudować istniejącą zakopiankę, idiotyczne jest budowanie nowej drogi.

  51 13

Myślenice. Sanepid zbadał wodę w Rabie na Górnym i Dolnym Jazie

 • 29 lip 2023

  Dokładnie ;)

  3 3

Myślenice. Wakacje na półmetku. Basen nadal nieczynny. Gmina szuka dzierżawcy i zachęca do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach”

 • 29 lip 2023

  No ty przecież weźmiesz odpowiedzialność jeśli bierzesz wnuki nad wodę, są pod twoją opieką. Szokujące, że ten post ma tyle like, już wam całkiem od tego socjalizmu odbiło i wam się wydaje że władza ma kierować każdą pierdołom nawet miejscem do kąpania, żenujące...

  9 10

Sułkowice. Czekają na wizytę prezydenta. Te ulice i parkingi będą zamknięte 13 i 14 lipca

 • 12 lip 2023

  50 tysięcy? to by te Sułkowice na rok musieli zamknąć, żeby tyle osób to odczuło xd no i zaskoczę Cię ale większość mieszkańców jest bardzo dumna i zadowolona z tej wizyty. Wiem bo jestem z Sułkowic i słyszę co ludzie mówią.

  14 27

Rabo, rzeko nasza kochana....

 • 11 lip 2023

  Co do szybszego nagrzewania się wody w takich rozlewiskach to tak jest. Dlatego "ekolodzy" starają się to łączyć z nasadzeniem drzew na brzegach (żeby był cień).

  Według mnie górny i dolny jaz powinny być pogłębiane co roku (ale reszta rzeki absolutnie nie). Za to nic nie trzeba płacić! Gdyby zrobić licytację, że pozwoli się wybrać żwir jednej firmie, tej która da najwyższą ofertę to podejrzewam, że byłyby one w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Mieliśmy ogromną zmianę prawa wodnego, od 1 stycznia 2018 samorządom zostały odebrane WSZYSTKIE kompetencje w sprawie rzek. Wtedy powstały Wody Polskie, które otrzymały gigantyczną w zasadzie nieograniczoną władzę.

  Burmistrz nic nie może bez ich zgody, lokalna społeczność również. To jest chore, że tak ważna część kraju została odebrana społeczeństwu i oddana w nieograniczoną władzę do jednej instytucji, która na dodatek jest niezdolna do sprawnego działania. Dlatego ja nie mam żadnych złudzeń, nic się nie zmieni na lepsze w bliższej przyszłości.

  Wody Polskie są instytucją przede wszystkim polityczną (rządzą ludzie z nadania partii a nie z kompetencji). Najbardziej zaangażowane i rozsądne osoby są tam na samym dole i niewiele mogą. Na górze w Krakowie lub Warszawie są ludzie, zajęci karierą a nie rzekami.

  8
 • 11 lip 2023

  @Pablo

  Wysychające studnie (zmniejszanie zasobu wód podziemnych) to problem całego kraju a nie pustyni błędowskiej. To są fakty i nie ma tu o czym dyskutować.

  https://www.money.pl/gospodarka/susza-w-polsce-wysychaja-studnie-i-rzeki-juz-ponad-320-ograniczen-zuzycia-wody-w-kraju-6408482130761345a.html

  Chodzi o to, że rzeka zasilana jest z wód opadowych + wód podziemnych. Latem gdy nie ma opadów deszczu to większość zasilania jest podziemna. Dlatego kiedyś nawet gdy czasem przychodził długi okres bez deszczu to Raba tak nie wysychała, bo były znacznie większe zasoby wód podziemnych, które są stabilne (zmiany liczone w dekadach).

  "Dawniej pogłębiano rzekę i do tej pory jakoś żyjemy" - no dziwne żebyśmy od tego umarli... ale poziom wód gruntowych się obniżył co jest zjawiskiem negatywnym. Nie chodzi tylko o studnie ale również o rolnictwo.

  Te płytkie na 15 cm rozlewiska Raby są świetnymi tarliskami dla ryb, jeśli wybierzesz żwir i zrobisz głęboką rzekę to gdzie te ryby mają się rozmnażać? Te krzaki i zarośla, które Ci przeszkadzają w chodzeniu są ostoją dla ptaków, płazów i gadów.

  Oczywiście masz rację, żeby nie przesadzać. Gdyby pogłębić koryto na górnym i dolnym jazie tworząc kąpieliska to nic się nie stanie, tym bardziej że tam poziom wody jest trzymany przez jazy i również uważam, że to powinno być zrobione bo są to miejsce przede wszystkim dla ludzi. Natomiast Ty w poście piszesz, żeby tak zrobić na całym odcinku od jazu aż do Osieczan i ten pomysł uważam za wybitnie szkodliwy.

  8
 • 11 lip 2023

  Informacja, że obecnie jest mniej wody jest kłamstwem. Wynika z braku wiedzy i nie mogę już patrzeć jak na każdym kroku ludzie powtarzają te bzdury, że jest mniej wody.

  Jestem właścicielem elektrowni wodnej więc wiem co mówię, produkcja energii jest nieznacznie większa niż kiedyś (wody w rzece ujęciu rocznym jest więcej!)

  Wasza błędna ocena wynika z następujących faktów:

  1. Dawniej rzeka była skuta lodem i prawie nie płynęła w okresie grudzień-luty, potem na wiosnę było potężne wezbranie roztopowe, a potem przez resztę roku rzeka była średnia.

  2. Obecnie klimat się ocieplił i Raba od grudnia do marca prawie cały czas płynie duża (śnieg pada i od razu powoli się topi w górach). Reszta roku rzeka jest średnia a w wakacje jest dramat, bo opady są znikome i rzeka jest bardzo mała.

  3. Kontakt z rzeką 99% ludzi ogranicza się tylko do wakacji, więc obserwujecie tylko ten stan negatywny. Kto z Was ostatnio był nad rzeką w grudniu lub styczniu? Raba od kilku lat notuje rekordowo wysokie przepływy w okresie zimowym.

  4. Problem z wodą pitną wynika oczywiście z faktu, że w lato naprawdę teraz robi się dramatycznie, więc przez krótki okres zaczęły pojawiać się braki (czego kiedyś nie było). Wynika to (a także susza w rolnictwie) z dwóch rzeczy:

  a) Brak zimy skutkuje brakiem długotrwałej pokrywy śniegowej, która jest absolutnie kluczowa w uzupełnianiu zapasu wód gruntowych.

  b) Idiotyczna i bezmyślna melioracja robiona od lat 60 ubiegłego wieku + osuszanie mokradeł. Doprowadziło do do spadku poziomu wód gruntowych i zasobu wód podziemnych.

  ----------------------------------

  Pomysł stawiany przez autora postu jest szkodliwy, pogłębianie koryta rzeki prowadzić będzie do pogłębiania problemu i dalszego spadku poziomu wód gruntowych (zaczną np. wysychać studnie). Obecne problemy "zawdzięczamy" właśnie takim geniuszom, którzy dawno temu to robili (o czym autor posta wspomina z nostalgią).

  Apeluję: jeśli o czymś nie macie pojęcia to się nie wypowiadajcie. Gospodarka wodna powinna być prowadzona przez kompetentne osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Jeśli Wam się zepsuje samochód to idziecie chyba do mechanika a nie rozkręcacie sami, tak samo jest z tym tematem.

  Ilość dostępnej wody (wielkość opadów) w okresie ostatnich 100 lat jest taka sama, są to dane naukowe, z pomiarów prowadzących przez państwowe instytucje (proszę sobie sprawdzić na oficjalnych stronach IMGW). Wody mamy dokładnie tyle samo, zmienił się jedynie jej rozkład w ujęciu rocznym oraz pogorszyła się dostępność w związku z idiotyczną gospodarką wodną (a raczej jej brakiem) prowadzoną na tym obszarze.

  13 2