Krzyszkowice. Sołtys potrzebuje pomocy. Mieszkańcy uruchomili internetową zbiórkę

 • 9 cze 2023

  Brawo dla mieszkańców Krzyszkowice, którzy zaangażowali się w pomoc. Pan Władysław to naprawdę osoba, która zasługuje na nią. Więc jeśli ktoś chce pomóc niech pomoże. Ale nie ma sensu mieszać tu polityki.

  4 2

Myślenice. Mateusz Suder na drugą kadencję w radzie społecznej szpitala. Czym będzie się zajmować?

 • 3 cze 2023

  Jeżeli jest to Rada społeczna to rozumiem, że nie otrzymuje za to wynagrodzenia więc tutaj jego zakres obowiązków to dobrze pozować do zdjęć. Natomiast jeżeli wiążę się to z jakimś wynagrodzeniem to powinniśmy wiedzieć na czym polega praca w tej radzie.

  26 1

Myślenice. Jak poprawić sytuację w transporcie? Radni przyjęli Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

 • 29 maj 2023

  O tych problemach to jest wiadomo od dawna. Ale najważniejszy jest plan. Nic tak nie ucieszy mieszkańców jak dobry plan. Brawo.

  20

Myślenice. Gmina sądzi się z byłymi pracownikami UMIG. Radny pyta o liczbę spraw i wysokość odszkodowań

 • 28 maj 2023

  Czekamy również z niecierpliwością na powody zwolnienia dyrektorki przedszkola nr 3 na Zarabiu. Tutaj też pewnie zapowiada się walka w sądzie i pewnie kolejna przegrana.

  18

Myślenice. Budżet Obywatelski z zaległościami. Doskwiera mu inflacja. Jak przekonać do niego mieszkańców?

 • 22 maj 2023

  Pytanie po co zgłaszać projekty i oceniać jak i tak się później okazuje, że nie będą realizowane bo nie ma wystarczających środków na ich realizację.

  23

Igrzyska Europejskie 2023. W Myślenicach odbędzie się turniej w kickboxingu i muaythai

 • 12 maj 2023

  Znając życie to wzięliśmy te dyscypliny bo mamy nadzieję otrzymać jakąś kasę na remont czy też wymianę parkietu bo podejrzewam, że to jest jedyny powód a aspekt sportowy tej imprezy nie ma tu wielkiego znaczenia.

  3

Myślenice. Na razie nie przybędzie płatnych stref parkingowych. Burmistrz mówi o parkingu wielopoziomowym

 • 12 maj 2023

  Z jednym trzeba się zgodzić, przybyło miejsc do parkowania tyle, że płatnych. Parking wielopoziomowy miał być i na osiedlu i koło muzeum ale jak to zwykle bywa kończy się na obiecankach. Pytanie czy w końcu znajdzie się jakiś Burmistrz, który zamiast pozować do zdjęć weźmie się do ciężkiej roboty i zrealizuje te ambitne plany.

  6

Szpital w Myśleniach. Oddział wewnętrzny przeszedł modernizację. Rocznie trafia tu 2000 pacjentów

 • 12 maj 2023

  Pytanie czy ten remont wyczekiwany tak od 40 lat spełni również marzenia mieszkańców o tym aby były mniejsze kolejki do lekarzy, szybsze terminy wizyt u specjalistów, więcej wykwalifikowanego personelu, nowocześniejszy sprzęt do badań itp. Ale przynajmniej łóżka są nowe więc będzie wygodniej leżeć i czekać cierpliwie aż może zjawi się jakiś lekarz lub pielęgniarka. Najważniejsze jest jednak aby złapać się w kadr zdjęcia bo jak mówi stare powiedzenie sukces ma wielu ojców a jak coś się nie uda to jest to wina Unii, Tuska, poprzedniego Burmistrza, poprzedniego rządu i tak dalej.

  16 4

Rowerem z Myślenic do Drogini. Jakie są szanse na to, że powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż wałów?

 • 6 maj 2023

  Zacznijmy od unormowania ścieżek rowerowych w Myślenicach bo jak na razie to wygląda bardzo słabo. Mamy tylko trasę przez park i trasę do mostu Osieczańskiego i pełno koncepcji np. Velo Raba. Dziwne jest to, że tak mało inwestycji jest w samym centrum miasta. Remont samego rynku nie powoduje, że mieszkańcom żyje się bardziej komfortowo. Nawet hulajnogi elektryczne u nas nie wypaliły.

  18 2

Myślenice. Pożar w budynku „starej mleczarni”. Kolejny w tym miejscu

 • 5 maj 2023

  A może w końcu należałoby nakazać właścicielowi rozbiórkę tego pustostanu, który straszy wyglądem już od paru ładnych lat

  9 4

Sąd Rejonowy w Myślenicach wydał wyrok w sprawie byłego burmistrza i rozbiórki „starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • 30 kwi 2023

  I teraz takie podsumowanie matematyczne: dwa lata batalii i gmina musi zwrócić koszty postępowania sądowego, stara szkoła jest wpisana do rejestru zabytków i trzeba zapłacić karę za rozpoczęcie rozbiórki 50 klocków. Przez dwa lata nic tam się nie działo więc samoistnie szkoła niszczała i teraz trzeba na nowo ocenić stopień degradacji. I co teraz. Najtaniej rozebrać ale zabytek i się nie da. Remont ok, ale trzeba mieć fundusze i to znaczne bo to zabytek. I tak jesteśmy w czarnej d. I to dzięki naszym miłościwie panującym, którzy na siłę chcieli udupić poprzedniego panującego. Jak widać Myślenice muszą mieć swojego Tuska aby było na kogo zwalić wszelkie winy i ukryć swoje marne kompetencje.

  22

Krzyszkowice. Most nad Głogoczówką doczeka się odbudowy. Gmina znalazła wykonawcę

 • 30 kwi 2023

  Problem jest taki, że mówimy tylko o tym ile dostajemy kwoty dofinansowania zapominając , że nie pokrywa ona w 100 procentach całości inwestycji i trzeba do niej dołożyć ze swoich pieniędzy. Teraz pytanie czy nas na to stać. Jeżeli tak to pół biedy, jeżeli nie to trzeba wziąć kredyt i tak zadłużenie rośnie.

  8
 • 30 kwi 2023

  Barierki to najmniejszy problem, bo liczy się stan techniczny konstrukcji betonowej a ta została naruszona podczas powodzi. Inna sprawa, że ten mostek był dawno wykonany gdzie na drugiej stronie mieszkało mniej ludzi i był mniejszy ruch. Teraz czasy się zmieniły i trzeba dostosować go do dzisiejszych potrzeb komunikacyjnych. Ale prawda jest taka, że takich inwestycji trzeba dużo więcej wykonać i nie tylko mosty ale też drogi dojazdowe. Ale jak to u nas w Polsce bywa dopiero jak coś się stanie to wtedy remontujemy i znajdujemy pieniążki. Chyba, że w pobliżu mieszka jakiś poseł lub radny to jest szansa, że coś wcześniej zostanie wykonane.

  8 3

Myślenice. Czy hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu doczeka się wymiany parkietu?

 • 26 kwi 2023

  Korwin czytaj ze zrozumieniem. Temat był o parkiecie na hali na Zarabiu a ty poruszasz temat parkietu na trójce. Chłopie na Trójce to nie tylko parkiet jest do wymiany ale całe zaplecze między innymi średniowieczny magazyn sprzętu. Pamiętaj jednak że na hali na Zarabiu trenuje wiele grup młodzieżowych więc zadbajmy o to żeby miały odpowiedni komfort.

  1 4
 • 25 kwi 2023

  Umówmy się ten parkiet ma już swoje lata i trzeba go wymienić. Nie cyklinować, nie malować bo to są półśrodki. Tam trenuje młodzież więc stwórzmy im komfortowe warunki do uprawiania sportu.

  4 8

Myślenice. Kiedy regulacja potoku San? „Na odcinku od ul. Orzeszkowej w górę jest dramat”

 • 25 kwi 2023

  Może po prostu wypadałoby odpowiednio zadbać o stan tego koryta i jego brzegów. To jest tak jak z wpustami ulicznymi, gdzie jest krzyk, że słabo odprowadzają wodę a później okazuje się że są one niedrożne bo nie są systematycznie czyszczone. Ale u nas nie ma czegoś takiego jak konserwacja, przeglądy, utrzymanie infrastruktury bo to kosztuje. Dopiero jak coś się stanie to nagle znajduje się kasa, ale to też trwa do czasu a później znowu wracamy do szarej rzeczywistości i tak wkoło Macieju.

Myślenice. Złożyli kwiaty pod pomnikiem na rondzie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

 • 25 kwi 2023

  I niestety polityka wygrywa. Przykro z tego powodu. Można złożyć wieniec ale nie trzeba tego robić w blasku fleszy. Ale widocznie takie są wytyczne.

  3 1

Myślenice. Radni dzielą pieniądze dla Ochotniczych Straży Pożarnych

 • 25 kwi 2023

  Pytanie kto jeździ do wypadków, kto jeździ do pożarów, kto usuwa połamane drzewa po wichurach, kto wypompowuje wodę z piwnic po obfitych deszczach. Odpowiedzmy sobie na to pytanie a później krytykujmy, że OSP dostaje dodatkowe pieniądze na doposażenie.

  1

Sułkowice. „W zalewie nie ma wody!” - alarmujecie. Co dalej z obiektem i czy w tym roku będzie można tu pływać?

 • 25 kwi 2023

  Nie dziwię się, ten basen raczej straszy niż zachęca do pływania. Do tego dochodzą korty gdzie nawierzchnia już prosi się o wymianę i na deser pole do minigolfa. Zamiast rozwijać się turystycznie, cofnęliśmy się o parę lat.

  5
 • 24 kwi 2023

  Przykład fotowoltaiki, są dofinansowania na jej montaż a nie ma pieniędzy na modernizację sieci elektrycznej. Chcemy robić ścieżki wokół zbiornika a nie ma pieniędzy i koncepcji na jego oczyszczenie. Gdzie sens gdzie logika.

  5
 • 23 kwi 2023

  Problem z jakością wody znany od 2019. Pytanie czy przez ostatnie 4 lata poczyniono jakieś starania aby coś zrobić w tym temacie? A może wierzono w to, że problem sam się rozwiąże. Trochę to słabe.

  10 1

Myślenice. Dni przedszkola są policzone?

 • 23 kwi 2023

  Szkoda, że kolejny raz nie potrafimy rozwiązywać problemów w normalny sposób. Gmina jest od tego aby pomagać mieszkańcom a wygląda na, że gdy tylko jest jakiś trudniejszy temat wymagający rzeczowego i fachowego rozwiązania to wybiera się metodę na skróty czyli nie ma pieniędzy, nie da się i najlepiej zlikwidować. W tym celu pokazuje się papiery z sanepidu, straży pożarnej itp. Pytanie czy ktoś te papiery w urzędzie czyta ze zrozumieniem bo wydaje mi się, że nie. Chciałbym aby również w Urzędzie Miasta i Gminy przeprowadzić taką kontrolę strażacką i zobaczymy wtedy czy wszystko jest dostosowane do nowych przepisów.

  10

Jawornik. „Droga północna” przejdzie remont. Potrwa do 2023 roku

 • 23 kwi 2023

  Myślenice - stan dróg fatalny, potrzeba prac remontowych i modernizacyjnych a my chwalimy się remontem drogi w Jaworniku. Brawa od mieszkańców Myślenic. Jedynymi szczęściarzami są tu pracownicy firmy wykonującej roboty budowlane bo dostaną w spadku 8 nowych łopat. No chyba, że mało używane to jeszcze idzie zwrócić. Uwaga do Wykonawcy - zabrakło dwóch łopat dla oficjeli więc pamiętajcie, że przy przecinaniu wstęgi na zakończenie inwestycji oficjeli czyli twórców sukcesu będzie jeszcze więcej więc przygotujcie się lepiej i kupcie więcej sprzętu.

  1

Myślenice. Które drogi wymagają naprawy? "Na ulicach Partyzantów i Ujejskiego można się zabić"

 • 23 kwi 2023

  Ulice potrzebują wymiany nawierzchni a nie łatania bo tam już nie ma co łatać. Nie wiem co znaczy posprzątamy a później bierzemy się za łatanie. Może lepiej to odwrócić i najpierw łatanie a później sprzątanie. Co mieszkańcom po tym, że ulice będą czyste jak uszkodzą swoje samochody wpadając w te dziury. Wypadało by trochę logiki w tych działaniach.

  1