Myślenice. Radni ustalili wysokość wynagrodzenia dla burmistrza

 • 7 godz.

  Mówię trochę bardziej o stosunku wysokości wypłaty do ilości wykonywanej na tym stanowisku pracy oraz jej poziomu trudności....
  Wg mnie płaca powinna być uzależniona proporcjonalnie od owoców i jakości pracy. Zwłaszcza w wszelkiej budżetówce.

  5
 • 11 godz.

  Prawie 20 tys miesięcznie to bardzo dużo. Nie uważacie?

  25

Trwa budowa kładki w Mogilanach. Kolejne mają powstać w Myślenicach i Głogoczowie

 • 21 maj

  Chciałabym poznać motywy planowania tej kładki w Głogoczowie, w szczególności studium zagrożeń i analizę natężenia ruchu pieszego w tamtym miejscu. Jest wiele miejsc o większym zagęszczeniu domów, z dużą ilością obiektów handlowo usługowych, z chodliwymi przystankami, na styku nie raz nawet trzech wsi, oraz przede wszystkim z bogatszą historią wypadkową, i tam kładek nikt nie planuje...

  11 9

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 20 maj

  Niech politycy zajrzą do swoich umów (czy jak to tam ich stosunek pracy wygląda) i przypomną sobie na czym polega ich praca i czym się mają w niej zajmować. Może przestaną się zajmować takimi nic nie wnoszącymi bzdurami. Następnie mogę sobie ściągać dowolne symbole religijne, światopoglądowe, czy takie dotyczące innych intymności, byleby konsekwentnie wszystkie: hanukowe świece, flagi LGBT czy też krzyże. Nie mam nic przeciwko, wręcz popieram, ale fakt, że coś takiego we wspólnym miejscu pracy wisi lekko mówiąc mi....wisi. I ludziom pracującym w sejmie też powinno to wisieć bo w pracy im to na pewno nie jest w stanie przeszkadzać.

  3

Ksiądz i msza w Szpitalu

 • 16 maj
  s1958 napisał/a:

  Daj spokój kapelanowi bo jest ludziom potrzebny. Może wystarczyłoby trochę ściszyć głośniki ?

  To właśnie jest odzew ludzi, którym potrzebny nie jest, o to, aby zajął się tylko tymi, którym jest potrzebny.
  Wiesz....jakby np komuś był potrzebny psychoterapeuta albo seksuolog, to chyba nie chciałbyś, aby przy okazji pukał też codziennie do twoich drzwi.

  15 5

Kolejny tydzień utrudnień na Zakopiance. Tym razem spowolnienia w Głogoczowie i Gaju

 • 16 maj

  Jak można mijać kogoś na zwężeniu do 1 pasa?

  4
 • 15 maj

  Po wczorajszych obserwacjach stwierdzam, że bardziej niż sama budowa, ruch spowalniają tam jeżdżący jak ciamajdy kierowcy.... Ludzie, zwężkę da się pokonać przy prędkości 4o-50 km/h nie trzeba zwalniać do 10....

  6 2

Jak oni kradli.

 • 13 maj

  Bardziej pasuje porównanie, gdzie dwóch kawalerów ubiega się o rękę jednej panny, obydwoje romansują z nią od dawna, ale wyboru ma dokonać jej niespełna rozumu ojciec. Najpierw wybrał, tego, który mu więcej obiecał, ale szybko się okazało, że niewiele pomógł, więcej nakradł, na dodatek bił żonę. Rozwiedli się i wtedy ojciec pozwolił się ożenić drugiemu z kandydatów, pomimo, że było kilku innych chętnych, bo go trochę zna a obcych się boi sprawdzać, poza tym ten mu obiecał ukarać tamtego byłego, więc się tatuś znowu dał nabrać. Po ślubie okazało się, że ani go nie ukarał, ani specjalnie dobrym mężem nie jest, rozsiadł się w fotelu z piwskiem w ręku i wyjada z lodówki. Raz tatuś z jednym, raz z drugim bimber pije, obu nie lubi, ale jak się wstawi to któregoś czasem po d*pie całuje....

  5

Dobra zmiana? antypis

 • 9 maj
  NikiLauda napisał/a:

  A co się polepszyło? Bo pisu juz trochę nie ma z nami 😅

  Z Pisem jak z inflacją: to, że inflacją spada nie znaczy, że ceny przestały rosnąć;) poza tym chyba zauważyłeś w moim komentarzu, że PO i PiS wg mnie tak bardzo się nie różnią, zwłaszcza, że część przeemigrowała od jednych do drugich i to w obie strony.

  4
 • 5 maj
  NikiLauda napisał/a:

  Jak 30 lat temu sprzedawczyki zasiedli przy okrągłym stole, tak siedzą do dziś.
  Nie no jest zdecydowanie lepiej jak Tusk jest przy władzy 😅
  100 konkretów zrealizowane 🥳

  Od 30 lat rządzą ci sami ludzie na zmianę. Raptem 3 partie, między którymi migrują te same sprzedajne mordy i do których dołączają tylko ich pociotki. Nie oceniam wcale, że Tusk jest z nich tym lepszym. Ale oceniam, że większość PiSowców jest z nich najgorszymi.

  7 1
 • 5 maj
  t-34 napisał/a:

  Teraz pytanie co gorsze???
  Zawsze mamy pecha i musimy wybierać mniejsze zło, albo głosować przeciwko zamiast za.......

  Zgadzam się. Niestety tak jest.

  1
 • 4 maj
  t-34 napisał/a:

  Nie tłumacz, to bez sensu, wyznawca PiS i tak nie zrozumie..... A przy okazji pytanie, jeśli Tusk to zdrajca to jak nazwać Kaczyńskiego, Macierewicza, Ziobrę??????

  Oni to osobna para kaloszy, ale tak na szybko: zawistny oszołom, zakompleksiony oszołom, i zawistny zakompleksieniec ;)

  Co do Tuska: wystarczy przypomnieć, że w parlamencie europejskim oficjalnie wnioskował za ukaraniem Polski. Nie rządu Morawieckiego, nie konkretnych ministrów, tylko Polski jako kraju, jego ojczystego kraju i rodaków. Tak więc inaczej niż zdrajca nie można o nim powiedzieć.

  5
 • 4 maj
  NikiLauda napisał/a:

  Nie masz podstawowej wiedzy nt. lotnisk, czym jest hub, generowanie popytu i ilość dozwolonych operacji lotniczych, więc powtarzasz narrację przygotowaną dla typowych lemingów.
  Polacy mają latać przez niemieckie lotniska, Polska ma być tanią montownia i rynkiem zbytu dla zachodnich gospodarek bo tak chce twoj Tusk i kropka 🤡
  Większość na niego głosowała, i tego chcą Polacy 😅

  Ale my jesteśmy "montownią" od 30 lat mój drogi kolego. Żaden rząd do tej pory nie zrobił ani kroku w kierunku uniezależnienia gospodarczego Polski. Nie mamy żadnego przemysłu. Co ty opowiadasz, że to się niby ma zacząć dziać teraz, przez Tuska? Gorzej ci czy co?

  5
 • 4 maj
  NikiLauda napisał/a:

  A kto powiedział, że mi nie przeszkadzały? Durną politykę dopłat może kontynuować tylko jeszcze większy dureń, a lemingi się cieszą, że będzie ekologicznie 😅

  Toż właśnie o to chodzi, że te jak to mówisz Lemingi naprawiły częściowo błąd poprzedniego rządu, który zgodził się na narzucenie nam tych podatków od spalinówek. A tobie widzę i tak źle. Ja też nie jestem szczęśliwa, że jesteśmy w Unii, albo chociaż nie na takiej pozycji, jak by należało, ale jak już ktoś nas chociaż częściowo ratuje z opresji tej unii, zwłaszcza takiej, w która poprzedni rząd nas wpędził, to może wypadałoby nie pluć jadem. Ja też Tuska nie lubię, zawsze powtarzam że to zdrajca, ale ty to trochę jak dziecko jesteś, bezrefleksyjne i bezkrytyczne wobec tego, co ci twoje autorytety i idole do głowy tłuką... Narracja pod tytułem "będziemy mieć Tuska i....." która wyżej prezentujesz dobitnie to pokazuje.

  4 1
 • 3 maj
  NikiLauda napisał/a:

  A Ty umiesz myśleć?
  Po co podatek ? Po co dopłaty?
  Lepsza technologia powinna wypierać gorszą, bez dopłat. Dopłata powoduje wzrost cen, dopłata to kierowane wsparcie konkretnego sektora, pod przykrywką"my wam dopłacimy" z czego dopłacimy? Z pieniędzy które wcześniej są wciągane różnymi innymi podatkami, chyba że dopłata jest z drukarki.
  Chińskie elektryki zaleją Europe, i nagle eurolemingi połapały się że europejski przemysł motoryzacyjny nie może konkurować z Chinami bo do tego doprowadziła polityka UE.
  Dlaczego ludzie jeżdżą starymi autami? Bo nie mają na nowe, bo nowe są z roku na rok coraz droższe przez kolejne normy. Średnia wieku auta w Polsce to 16 lat, myślisz że jak ktoś jeździ autem za 10 tys zł, to jak dostanie dopłatę 40 tys to pójdzie po nowego elektryka ? Z dopłaty skorzystają ci którzy i tak by kupili nowego elektryka, bez dopłaty. Tu nie chodzi o ekologię tylko o przekierowanie pomiędzy z pl do innych krajów.
  No ale.... mamy Tuska i to jest najważniejsze 💩

  A ty nauczyłeś się myśleć kiedy? Bo za rządów PiSu dopłaty do elektryków ci nie przeszkadzały, tylko teraz Tuska o nie obwiniasz. Program "Mój elektryk" działa od lipca 2021 kolego.

  1 2
 • 3 maj
  NikiLauda napisał/a:

  Jak wiecie albo nie, w Niemczech skończyły się dopłaty do aut elektrycznych. Skutkiem tego jest drastyczny spadek sprzedaży aut elektrycznych, przez co niektóre fabryki musiały zatrzymać produkcję. Więc co można było zrobić z tym elektroszrotem ? A no wystarczy mieć w Polsce Führera Tuska 💩
  https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/9500350,40-000-zl-doplaty-dla-kierowcow-nowy-program-rusza-w-2024-roku.html

  Pieniądze wywalone w błoto... a nie sory, przekazane na ratowanie produkcji elektrycznych samochodów których nikt nie chce. 🌈💩

  Czytasz źródła, które wstawiasz?
  "Komisja Europejska pozytywnie rozpatrzyła wniosek Ministerstwa Klimatu i Środowiska w tej sprawie. Podatek zastąpi program dopłat do zakupu aut elektrycznych." To co? Wolałbyś podatek od aut spalinowych?

  1 3

Józef Tomal starostą, Rafał Kudas wicestarostą. Radni wybrali też prezydium rady

 • 8 maj

  Zasada jest prosta: ktokolwiek! Po prostu sprawdźmy kogokolwiek innego, zamiast taplać się w tej samej gnojówce od lat. Cóż takiego się stanie, jeśli ów ktoś się nie sprawdzi? To się go pogoni. Ważne, żeby zacząć taki trend, że niesprawdzających się trzeba poganiać. Żadnych drugich szans! Dopiero wtedy będzie szansa, że zaczną się starać.

  7 2
 • 7 maj

  Taka dygresja: wiecie po co PO i PiSowi ta wojna między sobą? Bo gdyby nie ona, to nie wygraliby ani jedni ani drudzy prawdopodobnie żadnych wyborów. Od lat przy wszystkich wyborach, czy to prezydenckich, czy parlamentarnych, czy samorządowych, mamy lansowane sztucznie przekonanie, że tylko między nimi jest wybór, że albo jedni albo drudzy. To jest napędzane tą sztuczną wojenką. Po to obrażają i gnębią wszystkich, poza swoim elektoratem, na puszczają na nich swój elektorat, żeby ci, co są niezdecydowani, szli głosować "przeciwko", czyli na PO przeciw PiSowi, i na PiS przeciwko PO. Nie ma większego znaczenia, że raz jedni raz drudzy wygrywają, bo filary tych partii są dogadane i nie zrobią sobie na wzajem żadnej krzywdy. Pokazowo po tyłkach dostają tylko jakieś płotki, które i tak służyły tylko do wyzyskania przez system (a przy okazji pozwolono im się obłowić, w końcu za nasze to mają to gdzieś)

  19 5

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Radni wybrali przewodniczącego i jego zastępców

 • 3 maj

  Ewo, a jakby tak każdy dbał o swoje potrzeby sam? Może przestałby być w końcu biedny?

  10 2

Myślenice. Tak ma wyglądać plac zabaw na Zarabiu, w Parku Jordana powstanie nowy

 • 2 maj

  Czy ktoś w ogóle redaguje te teksty? Zaczynam czuć się jak na Onecie... Jeśli brak Wam w Redakcji kogoś do korekcji, to mogę pomóc ;)

  2

Targ

 • 29 kwi

  Targ w Myślenicach na dolnym przedmieściu jest w poniedziałki i piątki. W Suchej Beskidzkiej we wtorki. W Kalwarii w środy i soboty. Więcej nie wiem. Poszukaj w Googlach.

  1

Myślenice. Radni powołali Gminną Radę Seniorów. "Będzie pełnić funkcje konsultacyjne, doradcze i inicjatywne"

 • 29 kwi

  Co kolejne? Rada rencistów? Rada bezrobotnych na zasiłkach?
  Starzy ludzie mieli już swój czas. Teraz zbierają jego owoce. Taka kolej życia. O ważnych sprawach nie powinni decydować ich beneficjenci, tylko ci, którzy na to pracują.

  36 9

Myślenice. Zmiana na stanowisku dyrektora MOKiS. Łukasz Antkiewicz zastąpi Piotra Szewczyka

 • 28 kwi

  Co to jest (co to będzie) "kawiarnia społeczna"? Nie słyszałam nic o tym pomyśle. Przybliżysz?

  6

GDDKiA: Zaczynamy budowę trzeciej kładki nad Zakopianką w Głogoczowie

 • 28 kwi

  Więcej uzasadnienia miałaby kładka w miejscu pasów przed skrętem na Bęczarkę bo tam Krzyszkowice, Głogoczów i Bęczarka z przystanków korzystają i jest tam więcej wypadków, ale z drugiej strony bardziej się tam prosi tunel albo innego typu bezkolizyjne skrzyżowanie. A jak nie to jakieś światła czy coś. Całkiem spory przejazd i duży ruch, spore skupisko ruchliwych obiektów (eko-comfort, Agro-partner, kruszywa, Polpit, Strefa Kierowcy, Ottone, no i oczywiście karczma Bida...)

  2 1

Za 30 srebrników

 • 19 kwi

  Odwołując się do biblijnej historii Judasza należy pamiętać, że bez jego udziału nie byłoby w ogóle dzisiejszej wiary katolickiej ;)

  8 5