Roztańczona Polska na płycie Rynku w Myślenicach. Zagrała Doda, Pectus, B.R.O

 • 14 sie 2023

  Weź się najpierw do roboty i zarób na to odprowadzając podatki, to poczujesz wartość takich koncertów, a nie żerować tylko na innych. Tłumy na takich koncertach są, ale w większości nierobów i małolatów żerujących na rodzicach. Wystarczy popatrzeć jak zaśmiecili zarz..li każdą bramę wnękę i płytę rynku, pozostawiając wszystkie swoje śmieci i butelki do sprzątania miastu, bo im się należy za nieróbstwo pełna obsługa wyżywienie i sprzątanie po nich. Kto za to zapłacił, królowa Doda, Orlen, czy może zwykli pracujący obywatele?

  44 12
 • 13 sie 2023

  Eee, wnuki to na 2% dla developerów, tu wystarczy z promocyjnej ceny paliwa.

  27 15

Myślenice. Tour de Konstytucja na Skwerze Przyjaźni. Rozmawiali o Konstytucji, wartościach i nadchodzących wyborach

 • 13 sie 2023

  Jakby kasta zajęła się sprawiedliwym orzekaniem, a nie politycznymi wycieczkami, to nie byłoby tych wszystkich problemów, co ma Polska.

  42 13

Prezydent wskazał termin. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października 2023 r.

 • 10 sie 2023

  Czemu żart, jak nawet scena się dla nich buduje.

  4 1
 • 10 sie 2023

  Jaka komuna upadła, ty się dobrze czujesz? Jeszcze się wzmocniła, bo pozwolono żydokomunie zrabowane narodowi pieniądze wprowadzić w biznes, uwłaszczyć się na narodowym majątku za złotówkę i zrobiono dla nich wakacje celne, aby spiryt cysternami z Berlina i telewizory mogli sprowadzać bez cła, a samochody w kontyngentach bezcłowych sprowadzali i zarabiali krocie(pamiętasz wielkie napisy na salonach informujące o kontyngentach bezcłowych?). Państwo traciło na braku cła, ludzie resztki po śmietnikach zbierali i po polach popegeerowskich, a oni się bogacili). Czasem tam kogoś Prószków odstrzelił, ale to były pojedyncze przypadki. Ty mogłeś, no nie najwyżej starego fiata kombi albo żuka kupiłeś i jarzyną handlowałeś, a duży biznes był dla żydokomuny zarezerwowany przy okrągłym stole i tak to trawa do dziś, Więc gdzie komuna odeszła?

  6 4
 • 9 sie 2023

  Jest równa walka, bo ani sędzia, ani kler, ani media ci za długopis nie wezmą i krzyżyka nie postawią, postawisz go sam jak każdy, a czy mądrze, czy głupio, to już inna sprawa.

  9 5

Którędy poprowadzą Nową Zakopiankę między Krakowem a Myślenicami? Pięć firm złożyło oferty na opracowanie jej przebiegu

 • 5 sie 2023

  Jak pójdzie przez Dobczyce , to nie.

  2 2
 • 4 sie 2023

  Ciekawe czy to wytyczenie będzie tylko na mapie, czy w terenie z uzgodnieniami wykupu z mieszkańcami, bo jak nie to pieniądze wyrzucone w błoto. Wykonawca przedstawi możliwości przebiegu drogi w pasie o szerokości od 80 do 150 metrów i po co, jak możliwości każdy zna i wszystkie były oprotestowane, to teraz za to płacić? Trzeba iść od domu do domu i uzgodnić warunki wykupu, a nie bawić się w projektowanie teoretyczne. Tylko złoty pociąg, a nie rejestrowanie setek tysięcy samochodzików zapychających drogi i setek tysięcy nowych imigrantów zapychających drogi.

  8 2

Myślenice. Na płycie Rynku powstaje scena. W weekend czekają nas koncerty i zmiany w organizacji ruchu

 • 2 sie 2023

  Chleba i igrzysk

  12 2

Myślenice. Dwa miliony dotacji na remont kościołów. Radni opozycyjni: „to kiełbasa wyborcza” i "dlaczego gmina nie remontuje starej szkoły w Krzyszkowicach"?

 • 31 lip 2023

  Każdy rząd, naszymi pieniędzmi kupuje u nas przychylność, taka jest smutna prawda.

  3
 • 30 lip 2023

  Na moje też, tylko my akurat mało mamy tu do decydowania.

  3 1
 • 30 lip 2023

  Konserwator sam nie szuka zabytków, tylko czeka na info z gminy.

  4
 • 28 lip 2023

  Ale był by kwit, że konserwator miał zapytanie i nie podjął tematu i nie miałby podstaw teraz nakładać kar i zatrzymywać rozbiórki, a co najważniejsze mieszkańcy nie musieli by teraz szukać 3 mln w swoich kieszeniach, na odbudowę. Jak się bierze do rządzenia, to trzeba mieć coś w głowie, a nie tylko w nogach. Chyba logiczne.

  10
 • 27 lip 2023

  Od przed wojny gołym okiem było widać, że to zabytek z poprzedniej epoki. Każdy o tym wiedział, tylko nie ci co wiedzieć byli zobowiązani.

  8 7
 • 26 lip 2023

  Trzeba było złożyć wniosek o rozbiórkę starej szkoły do konserwatora, jak Pan Bóg przykazał, (na pewno by dał zgodę) i dopiero wtedy brać się do burzenia. A nie od d...y strony robić, skoczyć z wyburzaniem bez zgody konserwatora, a teraz problem i szantaże remontem? Co tam remontować i po co, komu i za czyje pieniądze? Masakra jacy ludzie się pchają do władzy. narobią syfu, a potem ma na to zapracować robotnik.

  16 18

Myślenice. Radni zdecydowali. Komisja rewizyjna skontroluje pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

 • 25 lip 2023

  Układy zepsuły wszystko.

  8 1
 • 24 lip 2023

  To tak jakbyś się pytał, kiedy skończy się duopol POPSL-PIS. Ludzie wiedzą, że rządząc na przemian ubrali ich dzieci i wnuki w niewyobrażalne zadłużenie, a mimo to dalej na nich głosują . Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych (EDP), czyli dług liczony metodą unijną, wyniósł 1 bln 531 mld 780,5 mln zł,

  7 3
 • 23 lip 2023

  Albo koszty szpitali są niezasadnie za duże(energia, płace, lekarstwa), albo pieniędzy ze składek, podatków jest jeszcze za mało i trzeba składkę podnieść z 9% na 12% XD, innej możliwości nie ma. Więc gdzież są te pieniądze?

  7 9
 • 23 lip 2023

  O ile zwiększyły się koszty energii dla, a o ile zwiększyły się składki na NFZ, i dalej mało? Co się dzieje w tej studni bez dna?

  14 2

Koncertowy finał Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Piotr Szewczyk: „To jest budowanie naszej pozycji opartej na kulturze”

 • 18 lip 2023

  Super przyjęcie, Oni wrócą do swoich domów, do swoich krajów i powiedzą „tam było fantastycznie, tam spotkaliśmy się z ogromną życzliwością” Jesteśmy otwarci na multikuturowość, to może zagranica w końcu KPO wypłaci.

  7 4

Etno Parada 2023. Kolorowy korowód artystów z całego świata przeszedł ulicami Myślenic

 • 16 lip 2023

  Porównanie godne miłośnika , ale technoparade w Berlinie.

  16 9
 • 16 lip 2023

  Co roku to samo.

  15 8

Tunel w Krzyszkowicach ma kolejne opóźnienie. Generalna Dyrekcja: „Krok do tyłu. Na ZRiD musimy poczekać”

 • 9 lip 2023

  Pewnie, ludzie niech balansują na granicy życia i śmierci, a my (kasta) bawmy się w nieskończoność w "dopełnianie wszystkich powinności formalno-prawnych. Dla sądu był to czynnik decydujący i na tej podstawie podważył decyzję SKO"?

  14 3

Myślenice. Dług szpitala rośnie. To wina zarządzania, czy systemu opieki zdrowotnej?

 • 6 lip 2023

  To jest niebywałe co oni robią? Jak pisał Kraska, przychody NFZ wyniosły:
  w 2019 r.: 88 255 448 490 zł
  w 2020 r.: 89 747 389 780 zł
  w 2021 r.: 103 007 154 320 zł.
  w 2022r około 120 mld zł
  w 2023r pewnie o wiele więcej. Tak golą pracujących i ciągle im mało. Nie ma kto pogonić tego towarzystwa za takie rządzenie. Ciekawe ile z tego pochłania opieka dla imigrantów? I takich pytań jest wiele, ale kto ma na to odpowiedzieć Banaś, dyrektor starosta, czy inne władze, jako że wszyscy zachwyceni obsługą ukr. Jakoś nie widać chętnego do odpowiedzi, tak jak do walki o nożyczki do przecinania wstęg. Podłość i niemoralność w stosunku do pracujących. https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ile-wplynelo-do-NFZ-ze-skladki-zdrowotnej-po-nowemu-Wiceminister-zdrowia-podal-liczby,242503,1.html

  8 1

Starosta zapowiada przebudowę SOR. „Złożyliśmy wniosek na 15 mln zł”

 • 5 lip 2023

  Pieniądze powinny iść tylko tam, gdzie są skrajnie niezbędne, a resztę pozostawić u pracujących do ich dyspozycji, nie łupić ich tak podatkami i cenami. Jak będę jechał przez drugi koniec Polski i tam ulegnę wypadkowi, to chciałbym, aby tamtejszy SOR był w dobrym stanie, skoro nie był nigdy remontowany, a nie tu remontować coś co było już niedawno remontowane. Patriotyzm lokalny nie polega na bezwzględnej głupocie i marnotrawstwie.

  11 2