Myślenice. Zmienili plan zagospodarowania dla „Osiedla Traugutta”. Ma tu powstać nowa komenda policji

 • 31 maj

  Chyba po to właśnie są nowe budynki dla tych co mają łapać, aby nie potrzeba było budynków dla tych co mają siedzieć. Po to jest polaryzacja sceny politycznej, aby jedni drugich chronili na zmianę i nikt z nich nie siedział. Jedyny z nich co siedzi, to chyba tylko Nowak, ale to tylko przez przypadek, bo go Ukraińcy złapali i już nie pasowało go tak od razu wypuszczać, w imię odwiekowej przyjaźni między bratnimi narodami.

  16

Myślenice. Jak poprawić sytuację w transporcie? Radni przyjęli Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

 • 30 maj

  O obudziła się Pani Grażyna, że ścieżki rowerowe powinny powstać? A jak i gdzie, skoro nie ma na nie miejsca, bo planiści od zagospodarowania przestrzennego nie zmienili myślenia od komuny, a klepią to radni miejscy od lat. Tak samo S7 nie powstanie, bo i gdzie, którędy, po czyich domach i kto za nie nie zapłaci i przesiedli ludzi-czysta utopia, puknijcie się w czoło. Papier wszystko przyjmie, a chaotycznie zabudowany teren, już nie.

  11 4

Myślenice. Gmina sądzi się z byłymi pracownikami UMIG. Radny pyta o liczbę spraw i wysokość odszkodowań

 • 26 maj

  Jak się słyszy tylko to co się chce usłyszeć, to co poradzić?

  4 19

GDDKiA ogłasza przetarg na dokładne opracowanie przebiegu S7 Kraków - Myślenice. Jak dotąd wszystkie warianty prowadziły przez Górne Przedmieście

 • 25 maj

  To było zaprojektowane, aby szybko wydać ciężko zarobione przez mieszkańców pieniądze i przy okazji przykryć chybiony pomysł nikomu niepotrzebnego muzeum. Jeszcze zapłaczemy za tymi wyparowanymi w taki sposób pieniędzmi.

  25 3
 • 25 maj

  Zamiast jednego pasa, zaprojektować tor szynowy po środku dla szynobusa i będzie to miało sens. Nie tak jak płyta rynku, bez parkingu podziemnego, jako bez sensu wyrzucone pieniądze.

  30 4

Myślenice. Dyrektorka przedszkola nr 3 odwołana ze stanowiska. Radny Czesław Bisztyga przepytuje burmistrza

 • 25 maj

  Ktoś chce ubliżyć szewcowi, bo mu gul skoczył na jego stanowisko, a ja powiadam Państwu, że to jest właśnie piękne, że za pis nawet szewc może zostać kimś, a za zdrajców co było? tylko szlachcic, Niemiec albo pejsaty. A do czego oni doprowadzili już wiele razy? Choćby za liberum veto, rozbiorów i konstytucji 3 maja, było widać. Poczytajcie co Staszic o nich pisał, to się wam rozjaśni.

  3 16

Temat „starej szkoły” w Krzyszkowicach ożywił polityków. Były burmistrz nagrywa film, obecny publikuje papiery

 • 23 maj

  Nie da się ukryć, ogromna kara została naliczona i zapłacona z publicznych, czyli ktoś popełnił przestępstwo na razie na kwotę 50 tyś, albo ten który nalicza, albo ta której naliczono, a ściślej jej zarządca. Innej opcji nie ma. Czy z uzasadnienia orzeczenia sądu to wynika? A chyba powinno.

  6 3
 • 22 maj

  Właśnie, już w marcu toczyły się jakieś ustalenia z konserwatorem o tym zabytku, a może i wcześniej, a kiedy go zburzono? O wszystkim się tu mówi, a tego co istotne, się nie podaje.

  3 9
 • 22 maj

  To tak, i tych z pierwszych ławek.

  2 1
 • 21 maj

  To jak to jest. zgadzasz się z Jajkoniem całkowicie, że za parę lat wierni wymrą, a tak bardzo ci parking dla wiernych potrzebny, to po co te koszty?

  11
 • 21 maj

  Jak kościoła nie będziesz miał w sercu, to nawet 100 wzniesionych świątyń na nic się nie zda.

  3 11
 • 19 maj

  Ja nie musze być w temacie, ale wiem, że buta i arogancja rządzi światem. Umiemy czytać i widzimy, że "Art. 3. Ustawy mówi [Definicje]
  Użyte w ustawie określenia oznaczają: 1)
  zabytek - nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki. Czy tu jest gdzieś warunek daty wpisu do rejestru? Rejestry mogą nie być założone, spłonąć, zaginąć i co , wtedy dany obiekt nie jest zabytkiem?

  6 28
 • 19 maj

  Umiemy czytać i widzimy, że "Art. 3. Ustawy mówi [Definicje]
  Użyte w ustawie określenia oznaczają: 1)
  zabytek - nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki. Czy tu jest gdzieś warunek daty wpisu do rejestru? Rejestry mogą nie być założone, spłonąć, zaginąć i co , wtedy dany obiekt nie jest zabytkiem?

  5 25
 • 19 maj

  Obłożenie styropianem nie niszczy substancji zabytku, a koparki już tak. Patrzę i jednak był wpisany do rejestru:. Krzyszkowice gm. Myślenice – część budynku tzw. „starej” szkoły, 15.06.2016 [A-1397/M]. Czyli ten budynek spełniał od dawna wymogi ustawowe charakteryzujące obiekt zabytkowy, bo się z tego nie wycofano. Po samych sklepieniach okien to widać. Więc jak można było nie uzgodnić rozbiórki z konserwatorem? Z czystej kultury działania, gdyby nawet tej sprawy nie było. A teraz co , mieszkańcu płacz i płać za sądy, za prawników, za odbudowę i słuchaj tych dziwnych tiktokowych tłumaczeń do samych wyborów, gdzie klient mówi to co chce powiedzieć, a widz słyszy , to co chce usłyszeć, a roi się od niedomówień, przeinaczeń, kombinacji, przeinaczeń, skrótów myślowych i pomyłek.

  7 25
 • 19 maj

  Obłożenie styropianem nie niszczy substancji zabytku, a koparki już tak.

  6 16

Politycy KO w Myślenicach: O państwie, przyszłości, lokalnych problemach i otwarciu zbiornika dobczyckiego

 • 16 maj

  Właśnie, cynicznie mówią; Zalew „otwierają” od lat? A kto to blokuje , kto rządzi w Krakowie, Kto rządzi w Krakowskich wodociągach, pod którymi jest zalew, kto to blokuje, PIS, czy PO-PSL? Kłamstwo i manipulacja powinno już dawno =pręgierz.

  41 13

Szpital w Myśleniach. Oddział wewnętrzny przeszedł modernizację. Rocznie trafia tu 2000 pacjentów

 • 12 maj

  A może zarobki menagerów i lekarzy stanowczo za wysokie? Robisz dyplom na państwowej uczelni powinieneś 10 lat pracować za przyzwoita jak na polskie warunki pensję, a nie szantażować wyjazdem za Odrę. Robisz dyplom na prywatnej płatnej uczelni jedź gdzie chcesz. Prosta sprawa, ale w UE nic nie jest proste, bo kwitnie korupcja.

  19 6
 • 12 maj

  Żeby choć jeszcze pacjenci mniej razy słyszeli, że nie ma miejsca na oddziale i odsyłani od SOR do rodzinnego i od rodzinnego do SOR, aby tylko nie na oddział, bo koszty, czy nie wiem co? Cóż z popisywania się nowymi remontami jak dostępność jest bardzo słaba do usług medycznych, o humorach niezadowolonych już nie wspomnę. Wolę leżeć w niewyremontowanej sali, abym miał to miejsce, a nie wielka pompa, miliony wydane, splendor, a dostępność do leczenia bardzo słaba. Kto tymi pieniędzmi kieruje?https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28227625,cierpiacy-pacjent-jezdzil-od-sor-u-do-sor-u-zmarl-bo-nie-zrobiono.html

  13 10

Myślenice. Na razie nie przybędzie płatnych stref parkingowych. Burmistrz mówi o parkingu wielopoziomowym

 • 10 maj

  Ale jesteście hipokrytami na maxa w tej krytyce, "nie dokonał zmian w projekcie" źle, a wykonał zgodnie ze złym projektem MO, to też źle, bo przypisał sobie sukces w realizacji jego projektu. Tym razem już dobrego, bo to projekt MO. Masakra jak można być takim zakłamanym?

  3 26

Myślenice. Zmarł Wacław Szczotkowski. Od 2021 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady miejskiej

 • 4 maj

  Twojemu Panu i tym 15tu z nim.

  23 13

Krzyszkowice. Most nad Głogoczówką doczeka się odbudowy. Gmina znalazła wykonawcę

 • 30 kwi

  Znajdujemy pieniążki , finansowane długiem, a potem kolejne obligacje, wakacje kredytowe znowu finansowane długiem i tak wkoło, tacy mądrzy jesteśmy..

  13 1

Sąd Rejonowy w Myślenicach wydał wyrok w sprawie byłego burmistrza i rozbiórki „starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • 27 kwi

  Ktoś tu chyba bez podsądnego jest jak dziecko we mgle. Nawołuje błagalnym tonem, zaklina rzeczywistość, łechce go po podbrzuszu, aby owy powrócił z powiatowej delegacji, bo bez niego nic nie znaczy.. Nie grać nie przegrać, ale nieudolność też widać.

  6 9
 • 27 kwi

  Zastanawiam się, co mają konsultacje społeczne, czy konsultacje z księdzem do ustalania , co zrobić z zabytkiem? Tu sąd chyba przesadził, dając to jako argument w uzasadnieniu.

  7 7
 • 26 kwi

  Tym co to wymyślają i uhwglaja, powinno się obciąć u samego śniatu.

  3 5
 • 25 kwi

  Ma ktoś jeszcze uwagi do nowoczesnego działania sądów po reformie? Tak wszyscy narzekali na sterowane politycznie pisowskie sądy, a tu proszę. piękny przykład niezawisłości powinien być przedstawiony zaraz Von Der Laien, może na tej podstawie KPO wypłaci.

  30 9