Wybory Parlamentarne 2023. Jak wypadli reprezentanci „ziemi myślenickiej”?

 • 18 paź 2023

  Największe szanse na uzyskanie kolejnych mandatów miała -w pierwszej kolejności Konfederacja, następnie KO a na ostatnim miejscu była Trzecia Droga. Ani Ostrowski , ani Tomal , przy założeniu, że kandyduje jeden z nich, nie mili szans na mandat. Ostrowskiemu zabrakło 9-10tysięcy, a Tomalowi koło 5 tysięcy. To na prawdę bardzo dużo. Niech teraz żaden z nich nie psioczy na drugiego bo to wygląda śmiesznie.

  22 9
 • 18 paź 2023

  no i co z tego ? sądzisz, że gdyby nie ta komisja to Pis wygrałoby wybory w całej Polsce i mogło utworzyć stabilny, większościowy rząd?

  8 10
 • 18 paź 2023

  A kto powiedział, że głosy oddane na Józka (gdyby nie stratował) przeszyłby na Ostrowskiego ?Przecież to inna partia, inna lista była.

  15 7
 • 18 paź 2023

  Jak Wy to liczycie u tego Ostrowskiego ? Przecież tam zabrakło 9 tysięcy głosów do drugiego mandatu dla Trzeciej Drogi. Najbliżej uzyskania mandatu była Konfederacja.

  19 7

Myślenice. Połączyli przedszkole nr 3 i SP4. Mocne wystąpienie Romana Lisa dotyczące sytuacji w placówce na Zarabiu

 • 7 wrz 2023

  Mieszka na Zarabiu, wszystkie jego starsze dzieci chodziły do Przedszkola nr 3, a obecnie uczęszcza tam jego syn.

  14
 • 5 wrz 2023

  Spotkanie z rodzicami nagrywał sam burmistrz , nie informując o tym rodziców- ot taka polityka. Osoby będące w tedy na spotkaniu są świadkami tego co powiedział włodarz- "Bez względu na to co rodzice zrobią to przedszkole i tak będzie zlikwidowane a działka sprzedana". Nasz drogi burmiś argumentował to mn. bardzo złym stanem budżetu gminy. I tu się pojawia pytanie do włodarza....jak w rzeczywistości wygląda stan finansów gminy????Na sesji Jarosław opowiada jak to jest źle a w spotach chwali się jakimiś milionami, które rzekomo pozyskał. Istne rozdwojenie jaźni. Jego przekaz zależy zawsze od tego co chce ugrać. On nie zna pojęcia prawdy, a na jakiekolwiek rzetelne dane lub informacje od niego, nie można liczyć.

  37 3
 • 4 wrz 2023

  Pan burmistrz kłamie, manipuluje i zastrasza. Twierdzi, że wygrał jakiś proces, chociaż żadnego procesu jeszcze nie było. Pani Ciemińska nie odpowiada na pytania zadawane przez rodziców- cynicznie śmieje im się w twarz. Burmistrz krzyczy na rodziców, nie daje im dojść do słowa, obraża , nazywa krzykaczami. Czy mieszkańcy Myślenic to widzą ?????Czy na prawdę nie stać nas na lepszą władzę?????Ktoś właśnie bez prawnie chce przywłaszczyć budynek i działkę, która należy do mieszkańców. Czy Burmistrzowi pieniądze zarobione w spółkach skarbu państwa nie wystarczą? Władza demoralizuje !!!!!

  75 3

Jawornik. Oficjalne otwarcie przedszkola „Pod Jaworem”. Kosztowało ponad 7,5 mln zł, a jego budowa trwała dwa lata

 • 31 sie 2023

  Niech pan poseł oraz sołtys wsi Jawornik (w jednej osobie) odpowie na pytanie ile osób z nim powiązanych pracuje w nowym przedszkolu . Ja doliczyłem się czterech. Może ktoś ma lepsze info. Budują za nasze pieniądze, a potem zatrudniają swoich. Pisowska władza to moralne dno.

  65 12
 • 31 sie 2023

  Obecnie Przedszkole nr 3 jest dobijane przez burmistrza. Rodzicie, którzy zostawili w nim dzieci dowiedzieli się w zeszłym tygodniu, że ich placówka będzie czynna od 8 do 13. Pani naczelnik wydziału edukacji zwolniła lub przeniosła z tego przedszkola nauczycieli a teraz mówi, że placówka nie może istnieć ponieważ ich nie ma. To wszystko dzieje się pomimo braku zgody radnych na likwidacje placówki. Rodzice są opluwani przez burmistrza oraz jego radnych, nazywani krzykaczami i mieszani z błotem. To są PISowkie metody działania. Burmistrz kłamie, szkaluje i dąży po trupach do celu, żeby zlikwidować przedszkole a działkę pod nim sprzedać deweloperowi powiązanemu z władzą. WSTYD dla całych myślenic, że ich włodarz to człowiek bez zasad i honoru.

  65 16

Myślenice. Sesja nadzwyczajna na wniosek radnych WDG. Co nowego dowiedzieliśmy się w sprawie Przedszkola Samorządowego nr 3?

 • 16 cze 2023

  Drodzy Państwo, o to co się wydarzyło; https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29874079,media-burmistrz-myslenic-trafil-do-rady-nadzorczej-spolki-orlenu.html . Nasze słoneczko weszło do rady nadzorczej jednej ze spółek swojego przyjaciela Daniela. Nagroda za zniszczenie przedszkola przyszła szybciej niż byśmy się tego spodziewali. Jarek w ten sposób kradnie nasze pieniądze. Wstyd i hańba panie burmistrzu.

  4
 • 31 maj 2023

  Nasze Słoneczko znowu kłamie, obraża i mówi nie na temat...Nie wytrzymuje presji ze strony suwerena i musi opuszczać zebranie Rady Miasta. Wychodzi do swojego gabinetu, wypija melisę i wraca na spotkanie, aby dalej kłamać i manipulować faktami. Nasz Burmistrz śmiał obrażać matki, które były na spotkaniu, bo przyszły z dziećmi. Co Panu te dzieci przeszkadzały????Czy Pan myśli, że te Panie miały ochotę Pana oglądać i brać udział w tym marnym przedstawieniu????Odpowiem Panu . Nie miały ochoty. Gdyby nie pana haniebne i bezprawne działania to by ich tam nie było. Przyszły z dziećmi bo nie miały ich z kim zostawić. Należy się im szacunek za obywatelską postawę i próbę obrony Przedszkola, które należy do Gminy czyli do nas wszystkich. Panie Burmistrzu to nie jest Pana własność!!!!!!Proszę sobie sprzedawać swoje nieruchomości a nie cudze. Suweren Pana rozliczy za to bezprawne działanie.

  61 2

Myślenice. Marek Sowa przeprowadza kontrolę poselską w sprawie przedszkola nr 3. Burmistrz odpowiada. Rodzice zbierają podpisy

 • 6 lut 2023

  Jaki komitet?

  17 6

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 25 sty 2023

  Pani Naczelnik została dyscyplinarnie usunięta z jednej z Krakowskich szkół. Była podejrzana o mobbing i nadużycia finansowe, sprawując funkcję Dyrektora. Na szczęście odnalazła się w Myślenicach u boku Jarosława Szlachetki. Na mieście mówią, że ma takie polityczne plecy, że sam Burmistrz się jej boi i nie ma odwagi sprzeciwić.

  39 2
 • 25 sty 2023

  "Krzykaczmi" m_markos (pracownik UMIG Myślenice) nazywa rodziców dzieci z przedszkola nr 3 w Myślenicach. Drodzy Państwo proszę to zapamiętać !!!!

  37
 • 25 sty 2023

  m_markos używa argumentów burmistrza. Ciekawe z jakiego powodu? Według tej logiki "kierownictwo" przedszkola na postawie notatki napisanej przez strażaków z "wizji lokalnej" powinno ze swojej kieszeni wyłożyć "milion złotych" (bo na tyle Burmistrz wycenił koszty ) na dostosowanie przedszkola do przepisów przeciwpożarowych w ciągu kliku dni. Ojjj logiki tu brak...

  32 1