Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 6 gru 2015

  A ja ostatnio kupiłem książkę nie dużych rozmiarów słynnego Jarosława Haśka " O Podhalu i ...Piłsudskim. Szkice nie znane" Pozycja o tyle cenna, bo faktycznie szkice są nie znane na dodatek jest tam rozdział pt " Siłacz Lębik" którego akcja rozgrywa się w Myślenicach i okolicy. Bardzo ciekawa pozycja, gorąco polecam.

  6

Jarosław Szlachetka w Sejmie. Złożył ślubowanie

 • 14 lis 2015

  Brawo Jarek !

  81 97

TENIS STOŁOWY: Kuba Masłowski zawodnikiem pierwszoligowej Opoki

 • 24 wrz 2015

  Kuba, gratulacje i trzymam kciuki.

  23 4

Lipka powalona przez wichurę

 • 8 lip 2015

  Bardzo szkoda lipki ale niestety nadwątlona podpaleniem przez lokalnych bez mózgów była mocno osłabiona i w końcu biedaczka się poddała. Ale celowo pozwoliłem sobie zacytować Merdoxa bo może nieszczęsny upadek lipki wyprowadzi Myśleniczan z błędu i przestanie być powielana informacja że lipka jest w herbie. Istotnie bardzo dobrze i w sposób naukowy opisał to Andrzej Boryczko na łamach GM i DP. Lipka nie mogła być symbolem z uwagi na zawiłości praw rządzących heraldyką ale o dokładne informacje trzeba zwrócić się do Pana Andrzeja. Co by jednak nie pisać wraz z upadkiem lipki skończyła się pewna epoka.

  27 5

Dojazd do Skawiny

 • 27 maj 2015

  Dzień dobry. Mam pytanie, poszukuję od sierpnia stałego dojazdu do Skawiny. Wyjazd ok 6.15 powrót po 15. Ewentualnie osób, które tak jeżdżą gdyż wtedy wymiennie moglibyśmy dojeżdżać samochodem. Będę wdzięczny za odpowiedź tutaj lub na priv. Pozdrawiam.

  2 1

Piłka nożna kobiet: Respekt Myślenice 4. na półmetku rozgrywek

 • 8 gru 2014

  To budzi Respekt. Gratulacje dla Zawodniczek i Trenera ale również dla organizatorów i ludzi którym po prostu się chce działać i organizować to wszystko. Działacze Dalinu patrzcie i uczcie się.

  18 5

Rondo "Dom Grecki" gotowe. Jak oceniacie wykonanie?

 • 1 lis 2014

  Skończone będzie wtedy jak zrobią wszystko i uprzątną plac budowy, póki co tak nie jest i nie ma co bić piany.

  16 16

Tomasz Kasperczyk: To mój życiowy wynik [WIDEO]

 • 23 paź 2014

  Serdeczne gratulacje !

  15 4

Dobczyce: Projekt OPS najlepszy w Małopolsce

 • 9 paź 2014

  Serdeczne gratulacje.

  3 1

Reportaż: Tego błota nie należy sprzątać

 • 6 paź 2014

  Miło porozmawiać z fachowcem :-). Obrazek który zamieściłeś jest wizualizacją zniszczenia przez Duńczyków w 1168 r. ostatniej czynnej świątyni Słowian w Arkonie na terytorium dzisiejszych Niemiec. Co prawda, jak wspomina w Monografii Profesor Nowak, z terenu Sułkowic i okolic datuje się najstarsze pozostałości bytności człowieka na naszych ziemiach jednak nigdzie nie ma wzmianki że w tym miejscu był ośrodek kultu i że stał tam wizerunek Świętowita. Bardzo chętnie bym się z Tobą spotkał i podyskutował o tych sprawach, zapraszam w najbliższy wtorek do Biblioteki Publicznej, mam tam wykład dla naszego UTW na ten temat.

  5 2
 • 3 paź 2014

  Piękna uroczystość i przykład godny naśladowania. Historia lokalna jest najważniejszą z historii gdyż jest "cegiełką" w układance historii, której uczymy się wszyscy.

  18 12

Zabite szczeniaki w koszu na śmieci. Małe kotki w toalecie

 • 4 paź 2014

  Jak czytam takie newsy to mi się najpierw serce ściska a potem chce szlak trafić. Jakim trzeba być, no w zasadzie nie wiem kim, bo s.....syn to komplement, żeby takie rzeczy robić !

  22 9

Spełniają marzenia: Wystartują w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej

 • 7 cze 2014

  Do boju !

  1

Dobczyce: Łowili ryby w niedozwolonym miejscu. Trafią przed sąd

 • 17 maj 2014

  Zgadzam się z przedmówcami to nieprawdopodobny sukces stróżów prawa, czytając to po prostu dech mi zaparło że można pojmać tak groźnych przestępców. Moim zdaniem sąd rodzinny powinien skazać ich na zakucie w dyby na dobczyckim zamku. Ludzie a tak na prawdę gdzie my żyjemy ???

  12 1

Giełda staroci

 • 11 maj 2014

  Dziś na Rynku zostałem zaskoczony pytaniem na ten temat. Później żona pokazała mi maleńki plakacik na jednej z tablic ogłoszeniowych. Myślę że pomysł jest świetny, trzeba go tylko rozpropagować i upowszechnić.

  2

Referendum w sprawie Olimpiady w Myślenicach? Pytamy was o zdanie już dzisiaj [SONDAŻ]

 • 12 kwi 2014

  Jestem tego samego zdania, zresztą przebywając sporo w środowisku krakowskim wiem że raczej referendum będzie na "nie". Po drugie uważam że pomysł z olimpiadą przy ogólnym dziadostwie jest delikatnie mówiąc niedorzeczny.

  18 8

Rondo gotowe. Jak oceniacie jego wykonanie?

 • 5 gru 2013

  Zdecydowanie podzielam zdanie przedmówcy. Ale uważam że rondo to dobry pomysł.

  20 5

Kwesta na rzecz Cmentarza na Stradomiu

 • 30 paź 2013

  Fantastyczna akcja, zachęcam wszystkich do wrzucenia symbolicznej złotówki. W ten dzień razem wszyscy uczymy się historii lokalnej i razem z młodzieżą wspieramy jej upamiętnienie. Serdecznie polecam.

  4

Myślenicki Zlot Mini 2013 [WIDEO]

 • 18 lip 2013

  A ja uważam że ile by tych Mini nie przyjechało to wielkie brawa dla Władka że chce coś zrobić. Nie od dziś wiadomo że jest pasjonatem motoryzacji i swoją pasję realizuje z pożytkiem dla nas wszystkich. Każda inicjatywa służąca temu, że można zobaczyć coś ciekawego zasługuje na uznanie. Jako człowiek ciekawy różnych nowości uczestniczę w takich imprezach i podziwiam ludzi z pasją a Władek jest tego przykładem. Dobra robota i fajna impreza.

  14 3

Powiat myślenicki samorządowym liderem zarządzania

 • 6 lip 2013

  Czy zależy od punktu siedzenia, stania czy leżenia to sprawa dyskusyjna. Ważne jest aby mieć choć blade pojęcie o tym o czym się pisze.

  4 4
 • 6 lip 2013

  Co by się nie stało to i tak to skrytykujesz mimo że nie masz o tym pojęcia. Ja uważam że to bardzo zasłużona nagroda a działania OIK mogą być wzorem dla innych jednostek pomocowych w naszym powiecie. Jestem związany z tą branżą w powiecie krakowskim i nawet tam często o myślenickim OIK-u się mówi. Jest to bardzo trudna i odpowiedzialna praca dla tego serdecznie gratuluje Pani Sylwii i całemu Zespołowi.

  7 1

Seminarium: Dziecko z zaburzeniami w zachowaniu przebywające w pieczy zastępczej

 • 3 cze 2013

  Wykład prowadzony przez Panią dr Małgorzatę Michel to fantastyczna sprawa. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym.

  4

Trzemeśnia: Czego nie pamiętają najstarsi mieszkańcy?

 • 7 maj 2013

  Należy szukać w różnych miejscach jak chociaż by Archiwum Państwowym gdzie znajdują się bardzo ciekawe materiały na różne tematy więc być może i na temat Trzemeśni. Z Trzemeśnią łączą mnie więzy rodzinne jak również badawcze, od kilku lat zajmuję się bowiem problematyką I i II wojny na tym terenie. Uważam że jest to tak ciekawa historycznie okolica ze byłoby fajnie gdyby Władze Trzemeśni pokusiły się o napisanie monografii tej miejscowości. Myślę że była by to bardzo ciekawa i wartościowa pozycja.

  17
 • 7 maj 2013

  Arcy ciekawe informacje, myślę że powinien Pan pokusić się o jakąś prelekcje dla mieszkańców Trzemeśni.

  18 3

Policja szuka wandali, którzy pomalowali bramę cmentarza żydowskiego

 • 15 kwi 2013

  Po mojej wypowiedzi do Dziennika Polskiego rozmawiałem z przedstawicielem Policji na ten temat i dalej podtrzymuje stwierdzenie że to zwykły chuligański wybryk osobników nie do końca zdających sobie sprawę ze swojego czynu. Pamiętamy wszyscy poruszoną w całym mieście sprawę bestialsko zakatowanego psa na Zarabiu i co ? I nic, obstawiam że i ta sprawa nie zostanie wykryta.

  16 3