Media ogólnopolskie o karierach polityków z „ziemi myślenickiej”. Jarosław Szlachetka i Stanisława Kasprzycka na nowych stanowiskach

 • 19 cze 2023

  Teraz już wiecie po co Jarkowi likwidacja przedszkola ma Zarabiu ????Trzeba się odwdzięczyc za kolejną posadę w Orlenie swojemu przyjacielowi Danielowi. Wstyd i hańba panie burmistrzu. To jest kradzież majątku gminnego w biały dzień. Oby sprawiedliwość pana dopadła. Każdy ksiądz widząc pana powinien z mszy wyrzucic za obrazę uczuć religijnych swoim wizerunkiem i postawą moralną.

  73 5

Myślenice. Mateusz Suder na drugą kadencję w radzie społecznej szpitala. Czym będzie się zajmować?

 • 3 cze 2023

  Pytanie: "...jaki dzięki pana pracy przez mijającą kadencję, miał pan wpływ na funkcjonowanie szpitala..." Odpowiedz :"To jest pytanie, które powinna pani zadać dyrektorowi szpitala, albo staroście myślenickiemu..."- no to jest człowiek butny i arogancki. Miał być umiar i pokorą Panie Suder. Pana zachowanie jest delikatnie mówiąc nie eleganckie.

  35 1

Myślenice. Sesja nadzwyczajna na wniosek radnych WDG. Co nowego dowiedzieliśmy się w sprawie Przedszkola Samorządowego nr 3?

 • 2 cze 2023

  Każdy kto dopytuje jest podejrzany, nie wiadomo kto za nim stoi , może jacyś ruscy agenci wpływu ? Nie wolno burmistrza się o nic pytać. Trzeba słuchać jego przydługich, nielogicznych wywiadów i przytakiwać. Jak się ktoś nie zgadza to trzeba go zastraszyć, zwolnić, zrobić z niego złodzieja i przestępcę ...Jarek gdzie ty nauki pobierałeś ? Łukaszenka Cię szkolił?

  19
 • 1 cze 2023

  Na mieście ludzie zastanawiają się nad dwoma możliwymi przyczynami bezprawnej likwidacji przedszkola. Pierwszy powód to naciski na burmistrza przez osoby, które załatwiły mu pracę w zarządzie dwóch spółek skarbu państwa- ma się teraz odwdzięczyć. Drugi to miejsce na liście do sejmu. Jeśli nie załatwi działki to będzie miał tak odległe miejsce ,że nie dostanie się na Wiejską.

  24 2
 • 31 maj 2023

  Panie Burmistrzu bał się Pan tej sesji jak diabeł święconej wody. Proszę się przyznać przed mieszkańcami gminy, że zamyka Pan przedszkole samorządowe bezprawnie ( nie ma na to uchwały rady gminy). Zamyka je Pan tylko dlatego ,że leży na atrakcyjnej działce, którą Pan sprzeda (prawdopodobnie swojemu przyjacielowi). Każdy kto śmie się Panu sprzeciwić jest niszczony i opluwany, zwalniany, gnębiony. To są SBecke metody działania. Niech się Pan wstydzi. Oby sąd i mieszkańcy Myślenic odpowiednio Pana ocenili.

  65 3

Myślenice. Dyrektorka przedszkola nr 3 odwołana ze stanowiska. Radny Czesław Bisztyga przepytuje burmistrza

 • 25 maj 2023

  A gdyby tak Jarek " nimom piniendzy na przedszkole " poprosił swojego przyjaciela Daniela " wszystko mogę " O. o jakąś okrągłą sumkę na utrzymanie placówki to sądzę, że wszyscy byliby zadowoleni. Budżet gminy by się spinał, nikogo nie trzeba byłoby zwalniać a dzieci mógłyby kontynuować edukację w dobrych warunkach....Co Pan na to Panie Burmistrzu ?

  19
 • 25 maj 2023

  Burmistrz zastraszył, burmistrz coś obiecał i konfidenci się szybko znaleźli. Od takie SBeckie metody.

  21 1
 • 24 maj 2023

  Podobno PiS szantażuje Stanisława Bisztygę jakąś sprawa w prokuraturze. Zresztą on zawsze był politykiem konserwatywnym więc w dzisiejszej PO nie mieści się zbytnio. Bliżej mu do PiSu,a najbliżej do korytka.

  27 3
 • 23 maj 2023

  Nie wiem jak to się stało, że przez cztery lata rządów Pan Burmistrz nie zauważał złych praktyk w przedszkolu , natomiast dostrzegł je teraz ?A może to stało się na skutek skutecznej obrony przedszkola przez Panią Dyrektor ? Może Pani dyrektor składała za dużo skarg na burmistrza do sądu ? Czyżby zwykła zemsta za nieugięta postawę?

  112 6

Temat „starej szkoły” w Krzyszkowicach ożywił polityków. Były burmistrz nagrywa film, obecny publikuje papiery

 • 19 maj 2023

  Pan Szlachetka jest nieugięty w swoich głupich i bezprawnych działaniach. Dzieciom z przeszkola nr 3 na Zarabiu też nie odpuszcza. Pomimo tego, iż placówka ma od września funkcjonować karze rodzicom zabierać z niej dzieci. Panie nauczycielki mówią rodzicom, że złożyły " dobrowolnie" wypowiedzenia z pracy bo w przeciwnym wypadku wyleciałyby dyscyplinarnie - podobnie jak dwie Panie, które się nie ugięły i postanowiły nie pójść za żadne układy z władzą i nie wspierają działań zmierzających do zamknięcia palcówki. Działania Burmistrza w tym zakresie mają charakter przestępczy.. Rządzi nami mały dyktator pozbawiony serca i rozumu. Obyśmy doczekali czasów, że będzie siedział za swoje czyny.

  67 5

Myślenice. Zmiany w radzie. Mirosław Fita przewodniczącym, Izabela Kutrzeba wice

 • 17 maj 2023

  Tak chciał Bóg i Jezus Chrystus,tak narod wybrał , tak nam dopomóż Rado i wszyscy członkowie.

  26 6
 • 17 maj 2023

  Wybitna postać myślenickiej sceny politycznej, intelektualista, kaznodzieja , zasłużony żołnierz dobrej zmiany, obrońca prawdy smoleńskiej - taki on jest , taki jest nasz przewodniczący.

  69 6

Politycy KO w Myślenicach: O państwie, przyszłości, lokalnych problemach i otwarciu zbiornika dobczyckiego

Sąd Rejonowy w Myślenicach wydał wyrok w sprawie byłego burmistrza i rozbiórki „starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • 27 kwi 2023

  Patrząc na zachowanie naszych włodarzy , też myślę, że oni myślą że prawo ich nie obowiązuje.

  13 1

Myślenice. Dni przedszkola są policzone?

 • 13 kwi 2023

  Podatki płacimy wszyscy. Jak tam pójdzie twoje dziecko to nie ma problemu. To jest mienie gminne i tam powinno być przedszkole.

  9
 • 13 kwi 2023

  A jak polecam odnieść się do sytuacji faktycznej. Ile jest miejsc w państwowych przedszkolach i jaka jest ilość chętnych.

  14
 • 13 kwi 2023

  Jakich wymagań nie spełnia ten obiekt.?Proszę wymienić m.markos. Rodzice wielokrotnie pokazywaniu decyzję Straży Pożarnej ,. Sanepidu , Kuratorium stwierdzające, że budynek jest bezpieczny i dzieci mogą się w nim uczyć. Czy ty jesteś w posiadaniu jakiś innych Decyzji w tym zakresie ? Jak na razie to brakuje miejsc w przedszkolach na terenie Gminy. Mamy już 10 prywatnych przeszkoli. Może m.markos jesteś w stanie nam wytłumaczyć jak to się dzieje ?

  13
 • 10 kwi 2023

  To nie rodzice tam chodzą tylko dzieci. Tak, należy się dzieciom możliwość uczęszczania do Państwowego Przedszkola. W budynku "po-mieszkalnym " znajduje się również przedszkole: nr 7, Bullerbyn, Malowniczy Ogród i Chatka Puchatka. Czy m.markos uważasz, że te wszystkie przeszkola należy zamknąć ? Przypominam Ci,że Przedszkole nr 3 spełnia wszystkie przepisy . Jeśli byłoby inaczej Burmistrz by je dawno zamknął.

  18 1
 • 6 kwi 2023

  Ciekawa informacja. Proszę o udostępnienie tego pisma bo nikt takiego nie widział.

  22
 • 5 kwi 2023

  A skąd pomysł, że sprawa nie jest w prokuraturze ?Pytanie w ręce którego prokuratora trafiła...tak to jest jak nie ma rozdziału między władzą sądowniczą, wykonawczą a ustawodawczą.

  36 1
 • 5 kwi 2023

  Jarek jest w stanie oddać własną wolność za tą działkę pod przedszkolem. Zastanawiam się czy ktoś mu nie grozi w tej sprawie...?Zachowuje się tak jakby mu ktoś rozum odebrał. Całkowicie zanikł u niego instynkt samozachowawczy. Przecież PiS nie będzie rządził wiecznie Panie Burmistrzu!!!Kiedyś Pana wymiar sprawiedliwości dosięgnie a sprawiedliwa kara dopadnie. Pan wprowadzał na Sesji Radny w błąd, oceniał Pan działania instytucji powołanych do oceny stanu technicznego budynku czym przekroczył pan swoje ustawowe kompetencje. Przecież Pan pojęcia nie ma o przepisach budowlanych!!!Ma Pan dużą grupę doradców, nie wiem czy oni Panu źle doradzają czy Pan ich nie słucha ? Dla własnego interesu powinien się Pan opamiętać i zostawić to przedszkole dzieciom. Budynek i działka są własnością wszystkich mieszkańców Myślenic, a oni nie zgodzą się na tą kradzież.

  72 3

Rada Powiatu Myślenickiego przyjęła uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

 • 12 kwi 2023

  https://dziennikpolski24.pl/w-powiecie-myslenickim-wyremontuja-drogi-z-rzadowa-pomoca-jest-tez-dobra-informacja-w-sprawie-mostu-zniszczonego-przez-powodz/ar/c1-17367265
  Jeśli zdjęcie ma być jakąś wskazówką Mazi to co to oznacza ? Szlachetka zapisała się do PO czy Tomala do PiSu. No nie bądźmy śmieszni....

  8
 • 12 kwi 2023

  Dobre pytanie. Kto teraz rządzi w powiecie ? Mamy zadeklarowanych członków PiSu ale po drugiej stronie są samorządowcy od Tomala. Czy oni są członkami PO? Nie są.

  8 2
 • 12 kwi 2023

  Tekst tej uchwały brzmi szyderczo i prześmiewczo. Tak jakby Radni za nią zagłosowali ale była to jedynie zagrywka polityczna , po to aby uniknąć kolejnej awantury światopoglądowej z PiSem. W ten sposób wilk jest syty i owca cała - przynajmniej teoretyczne. Pytanie tylko czy wyborcy są w stanie to zrozumieć ? Sądzę ,że duża grupa ludzi może w tym momencie czuć się oszukana i urażona.

  9 5