Myślenice. Tak będzie wyglądać basen we wrześniu 2024 roku. Dyrektor MOKiS podpisał umowę na rozbudowę

 • 14 mar

  Znalazły się pieniądze na rozbudowę basenu a Przedszkola samorządowe trzeba zamykać bo brakuje pieniędzy . Czy ktoś to rozumie ?

  8

Myślenice. Rodzicie dzieci z przedszkola nr 3 przeciwko ograniczeniu rekrutacji. "To powolne wygaszanie placówki taktyką salami"

 • 3 mar

  Kontrola straży pożarnej była wykonana w 2010 roku , więc zalecenia nie mogły być wydane w 2007 roku. Przedszkole nr 3 jako jedno z nielicznych w Gminie wykonało wszystkie zalecenia , co potwierdza Decyzja Straży Pożarnej z 2017 roku. W Kadencji poprzedniego Burmistrz budynek został ocieplony, wymieniono część dachu, zmieniono okna, odwodniono budynek, poprawiono kanalizację. Od 2018 roku nie wykonano praktycznie żadnych prac na terenie Przedszkola. Kto w tedy rządził?

  36 1
 • 3 mar

  Niewierzący piszesz o milicji? Oj widać, że mentalnie żyjesz w poprzedniej epoce. To podobnie jak Burmistrz. On też myśli, że jest Panem i Władcą i nie musi z nikim się liczyć. Poucza rodziców niczym kaznodzieja z ambony a sam kłamie, manipuluje i bezpodstawnie obraza. Jak ktoś ma inne zdanie niż on to się obraża i płacze, jak mały rozkapryszony bobas. Nie radzi sobie emocjonalnie z krytyką i jakimkolwiek sprzeciwem. Jest mściwy, zaczyna szukać haków na potencjalnych wrogów. Czy kogoś wam to przypomina?

  41 3
 • 2 mar

  Tak zazwyczaj się robi, gdy ktoś przekracza swoje uprawniania lub działa niezgodnie z prawem.

  41 4
 • 2 mar

  Według twojej logiki Darsal , należy zamknąć przeszkola 6 lub 5 bo są " w tym samym miejscu ".

  49 4
 • 2 mar

  Rodzice ,drogi panie Darsal ,chcą tylko zapisać swoje trzyletnie dzieci do przeszkola Samorządowego, które istnieje i nie jest w stanie likwidacji (przynajmniej formalnie). Nie chcą przejąć władzy w państwie. Nie istnieje przedszkole przy szkole nr 4. Są tam oddziały przy szkole nie dostosowane do potrzeb dzieci trzyletnich, o czym wie każdy kto odwiedził to miejsce podczas (choćby) dni otwartych. Przedszkole nr 3 posiada 36 miejsc a Burmistrz nie chce tych miejsc wykorzystać. Nie ma tu żadnej logiki.

  74 4

Myślenice. Radni dyskutują o Przedszkolu Samorządowym nr 3 na Zarabiu. „Jaki jest powód ograniczenia rekrutacji do 20 osób?”

 • 1 mar

  Skoro Sanepid , Kuratorium Oświaty oraz Straż Pożarna nie mają zastrzeżeń do funkcjonowania przedszkola to WINA tych instytucji i trzeba poprosić inne o ocenę zgodną z oceną Burmistrza. Czy ktoś to rozumie ???W tle cały czas jest działka pod przedszkolem, którą Burmistrz na spotkaniu z rodzicami obiecał SPRZEDAĆ. Do tego nie ustępuje on w atakach na Radnych i Rodziców. Przedstawia się jako ofiarę hejtu i wini za wszystko złych poprzedników.

  43 1

Myślenice. Marek Sowa przeprowadza kontrolę poselską w sprawie przedszkola nr 3. Burmistrz odpowiada. Rodzice zbierają podpisy

 • 6 lut

  Tobie się kolego wszystko pomieszało. Szkoła Podstawowa nr 1 została zlikwidowana w 1999 roku kiedy powstały Gimnazja. Kolejna reforma PiSu zlikwidowała to Gimnazjum.

  26 5
 • 6 lut

  Niech najpierw Burmistrz rozbuduje szkole nr 4 a potem przenosi tam dzieci, bo jak na razie nie ma tam dla nich miejsca. Nie ma też środków w budżecie gminy na rozbudowę placówki na Zarabiu !!!

  45 6
 • 6 lut

  Tak się składa, że rodzice dzieci z przedszkola nr 3 nie chcą przejąć władzy w Państwie , tylko uratować dobrze funkcjonującą placówkę.W związku z tym zarzut o politykowaniem jest nie na miejscu. Polityką zajmują się zawodowi politycy ,do których zalicza się Jarosław Szlachetka i jemu podobni.

  54 6
 • 6 lut

  PiS zlikwidowało Gimnazjum nr 1 poprzez swoją reformę edukacji. To tak dla przypomnienia.

  41 11

Myślenice. Przedszkola nr 3 nie trzeba likwidować? Takiego wyjścia z sytuacji nikt się nie spodziewał

 • 28 sty

  Pan Bròzda po swoim wystąpieniu (dostał pięć minut, na które czekał 5 godzin !!!) poprosił Pana Wacława Szczotkowskiego (prowadzącego obrady) o uzasadnienie na piśmie dlaczego mógł mówić tylko 5minut. Pan Szczotkowski odpowiedział "bo mom takie prawo". Ludzie, błagam nie zapomnijcie tego, jak ta władza się zachowuje wobec osób ,które mają w tym mieście autorytet i pomysł na rozwiązywanie problemów.

  167 4

Myślenice. Głosowanie nad zamiarem likwidacji przedszkola nie doszło do skutku. Punkt wypadł z obrad, ale to nie oznacza końca sprawy

 • 28 sty

  Na swoim FB pan Burmistrz napisał kto jest odpowiedzialny za obecną sytuację związaną z przedszkolem. Są to (uwaga) następujące osoby ; wicestarosta, były burmistrz i poseł KO. Zaczynam obawiać się o stan psychiczny Pana Burmistrza.

  34 2

Myślenice. Być, albo nie być dla Przedszkola Samorządowego nr 3. Czy radni poprą zamiar jego likwidacji? Dzisiaj głosowanie

 • 27 sty

  Panie Radny( XD) F notatka to nie opinia. Proszę się dokształcać a nie bzdury po pani Naczelnik powtarzać. Nie ma innego przeszkola na Zarabiu. Są oddziały przedszkolne przy szkole nr 4. Proszę tam jechać i sprawdzic jak one wyglądają i w jakich warunkach tam dzieci przebywają. Pan Burmistrz z Jawornika buduje przedszkole w Jaworniku, organizuje kolejny (szósty) oddział w Krzyszkowicach a przedszkole na Zarabiu zamyka. Suweren zapamięta.

  21
 • 27 sty

  Nie wiem. Dlaczego. Zapytaj jego .

  10 2
 • 27 sty

  Jak to skąd ????Wystarczy nie kraść.

  20 2
 • 27 sty

  Jest i Radny F. Brawo !!!

  12 1
 • 27 sty

  Do przeszkola chodzi 36 dzieci , nie tylko z Zarabia ale również z innych części miasta (również odległych) ponieważ brakuje miejsc w przedszkolach publicznych. Powtórzę że do oddziału zerówki w 2022 roku rekrutacja odbyła się w dwóch przedszkolach(nr 8 -4 miejsca i numer 3 - 2 miejsca ), ponieważ w innych miejsc nie bylo. Radni, proszę się obudzić i sprawdzić jak wygląda sytuacja a nie obrażać rodziców na forum .

  19 2
 • 27 sty

  "krzykacze", "odrealnione mamuśki" Jakich jeszcze władza użyje w stosunku do rodziców inwektyw ? Powtórzę jeszcze raz . Brakuje na terenie Myślenic miejsc w publicznych przedszkolach !!!!!Panie Darsal za milion złotych to by sobie pan mógł nowe przedszkole wybudować. Remont przedszkola nr 3 to są dużo mniejsze koszty. Ma je ponieść Gmina bo to jest zapisane w jej zadaniach. Na Zarabiu powstają nowe mieszkania , przybywa mieszkańców, potrzebna jest rozbudowa szkoły numer 4 oraz przedszkola nr 3 a nie jego likwidacja.

  26 3
 • 27 sty

  Jarosław obiecał budowę nowych przeszkoli i żłobków a nie zamykanie już istniejących. Jak kobiety nie będą miały gdzie wysyłać dzieci do przedszkola to nie będą rodziły.

  23 3

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 26 sty

  W dniu dzisiejszym naczelnik próbowała wejść do przedszkola z telewizją Itv . W tym czasie dzieci nagrywały Jasełka,musiały przerwać. Nauczycielki zamiast zajmować się pracą muszą odpiera ataki władzy!!! Pisowska władzo , zachowujecie się jak psychopaci !!!!Suweren wam tego niegdy nie wybaczy .

  26
 • 25 sty

  https://www.facebook.com/100064929600974/posts/564994952341487/?flite=scwspnss
  Jak widać Pan Burmistrz ma też czas na organizowanie konferencji na tematy nie związane z Gminą Myślenice , przed pustym biurem poselskim posła z opozycji a nie ma czasu na spotkanie z rodzicami dzieci, którym zamierza zamknąć przedszkole ...

  32
 • 25 sty

  To nie jest plotka tylko informacja podana przez Pana Burmistrza. Powiedział, że budynek będzie zagospodarowany na mieszkania socjalne.

  25 2

Myślenice. Jaki los czeka Przedszkole Samorządowe nr 3 na Zarabiu? Trwają przymiarki do jego likwidacji

 • 24 sty

  Franz jak Cię proszę, ty wróć się do przedszkola i naucz liczyć. Jak ty się 12 dzieci doliczyłeś w tym przedszkolu?

  18 1
 • 23 sty

  W związku z barkiem miejsc w przedszkolach w naszej Gminie wypadałoby tworzyć nowe placówki a nie zamykać już istniejące. Czy Państwo wiecie, że rekrutacja do klas "O"odbywała się tylko w 2 placówkach ? Więc jeśli ktoś przeprowadził się z innej gminy to musiał zapisać dziecko do przedszkola prywatnego, chodź i w tych przedszkolach często brakuje miejsc. Nie ma merytorycznego uzasadnienia dla takich zmian. Należy tworzyć nowe miejsca w przedszkolach a nie zamykać placówki bardzo dobrze funkcjonujące.

  38