Zapytała Władysława Kurowskiego; czy ponownie będzie się starał o mandat posła?

 • 23 sty 2023

  ale chyba jest sołtysem :)

  26 4

Linie dotowane z gminy - wracamy do Euro II (!)

 • 20 sty 2023

  Dwa dni temu pojawiło się ogłoszenie o 3 już przetargu na linie dotowane przez FRPA i gminę Myślenice:
  Część 1, Zadanie 3 - Myślenice – Zasań – Myślenice
  Cześć 2, Zadanie 4 - Myślenice- Bulina – Trzemeśnia – Myślenice
  Część 3, Zadanie 6 - Osieczany - Chełm - Osieczany

  Gmina Myślenice wraca do średniowiecza! Skoro kasy już brakuje to obniżymy wymagania: "... Wyposażone w silnik z emisją spalin co najmniej Euro II"
  Euro II? Naprawdę? A gdzie ten nowoczesny tabor? Czy tu też będą konferencje? Fotki? Sukces?
  Panowie tanio już było i nie będzie...

  https://e-propublico.pl/Ogloszenia/DokumentyZamowienia?przetargId=575a7dc5-907b-4487-ae7f-72e8edb4f692

  10

Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

 • 4 sty 2023
  Alina Przedział napisał/a:

  Jakie z dnia na dzień? Powszechnie było wiadomo, że umowa jest podpisana do 31 grudnia.

  wg. kierowców mieli jeździć dalej i mieć dotację na 9 kursów ale kierowcy wieczorową porą dostali SMS 31.12, że od 01.01..2023 już nie pracują... rozstanie jak z niechcianą kochanką

  1 3
 • 3 sty 2023
  seba napisał/a:

  Jka jeszcze jeździ? Bo na ich stronie nie ma żadnych info o kursowaniu w Nowym Roku a kierowca kiedyś wspominał że jeżdżą tylko do końca 22.

  Nie jeżdżą, rozmawiałem dziś z 2 kierowcami, dostali wypowiedzenia sms i zostali na lodzie z dnia na dzień.

  3
 • 2 sty 2023
  seba napisał/a:

  Jechałem dziś z kolejami w obie strony i powiem tak komfort jak u żółtków cześć kierowców z żółtków, koszt przejazdu ok z myslenic do lagiewnik 6.5 z minusów czas przejazdu to prawie godzina bo jedzie przez rynek w mogilanach, /przynajmniej z krakowa bo do krakowa rano jechal normalnie /zdecydowanie za mało przejazdów, już dziś pierwszy przejazd w godzinach szczytu /15 wyjazd z dworca/ nie było miejsc siedzących.
  Brak możliwości płacenia karta / za to można apka.
  Rano standardowo doznałem szoku jak podjechały 2 busy przed autobusem i oczywiście większość wsiadła do nich stojąc na szybie.
  Maja jeździć 3 miesiące i co potem ?

  Będzię przetarg zapewne ogłoszony przez UMWM lub KOleje Małopolskie i jak to zawsze jest głównym czynnikiem decydującym będzie najniższa cena... aż do skutku... chyba, że ktoś dorzuci kwotę aby była taka jaką zaoferuje zwycięzca.
  Znając życie będzie to być może "Michalus" czyli obecny właściciel 3 autobusów Citaro w barwach KM albo ktoś z tzw. "mafii podkarpackiej" lub może ktoś inny z Polski bo wielu firmom skończyły się umowy na obsługę linii komunikacyjnych np. Irex-Trans z Bydgoszczy, który został z ponad 30 autobusami... i przenosi się do głównej bazy na Śląsk...

  5 2
 • 28 gru 2022
  jaskokrakow napisał/a:

  własnie radio Kraków podało że od pierwszego stycznia przewoznikiem bedą polskie koleje -wykonywac bedą kursy autobusowe .

  Poczatek kolei do Myślenic

  16 kursów za 2.4 mln zł - mają rozmach skurw.... z naszych podatków... czyli jeśli zacznie kursować o 4.30 to do 20.30 ma 16 kursów i jeździ co godzinę! Rewelacja -- żólte chciały 706 tyś za 37 kursów dziennie to ich biedaków nie stac było !

  11 2
 • 16 gru 2022
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Na "chłopski rozum" to sie nie uda. No bo jak przekonać Powiat Wielicki żeby dotował Myślenicom transport do Krakowa?
  Oto jest pytanie.

  ALD to marka Kolei Małopolskich -- oni tworzą to na podstawie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych --- finansowanie: Wojewoda daje 3 zł a resztę pokrywają gminy przez które pędzi autobus (ja to nazywam haracz dla Kolei bo przecież to Spółka Marszałka Województwa Małopolskiego) --- nie sądzę aby Mogilany i gmina Kraków były zainteresowane w tym przypadku bo przecież Mogilany mają umowę z ZTP w Krakowie a gmina Kraków to ZTP w Krakowie wiec nie potrzebują dodatkowych kosztów.

  Niestety gmina Myślenice jest za daleko od Krakowa i NIE będzie należała do Metropolii Krakowskiej (jest już w dzienniku UE ogłoszenie o liniach aglomeracyjnych i agloexpresach od 01.01.2025 - idzie w ręce innych operatorów niż MPK bo sami nie maja już pojazdów + kierowców + w końcu umowa na 5 lat!)

  Powstaje inne zasadnicze pytanie!
  Dlaczego Województwo ma otworzyć linie Myslenice - Kraków a nie np. Miechów - Kraków, Olkusz - Kraków; Dobczyce - Kraków; Wolbrom - Kraków, itd... jaki jest "klucz" podjęcia decyzji oprócz klucza politycznego i zbliżających się wyborów. Są miejscowości w Małopolsce "mega" wykluczone komunikacyjnie i brakuje dla nich środków na uruchomienie chociaż 1 pary kursów autobusowych. W obecnym naborze środków na 2023 zabrakło aż 11 mln.

  Wybory już niedługo! Dziś 16 grudnia i nadal nic nie wiadomo.

  7 1
 • 15 gru 2022
  MVVM napisał/a:

  Nie powinno być żadnej dotacji dla przewoźnika, wolny rynek sam powinien wyregulować sytuację i urealnić ceny biletów. Ktoś jest chętny żeby wozić ludzi, niech wozi, niech bilet kosztuje ile sobie ten przewoźnik wyliczy. Nikt nie dopłaca do transportu rzeczy, wolny rynek i wzajemna konkurencja reguluje ceny przewozów towarów. Polska jest największym przewoźnikiem w Europie, a nikt do tego nie dopłaca z publicznych pieniędzy, mało tego państwo goli tych przewoźników jak tylko może.
  Widocznie ceny biletów są mocno zaniżone skoro każdy się zwija? Raczej nikt tego nie robi na złość.

  Zgoda! realna cena w Polsce za trasę około 40 km to 13-15 zł za bilet na trasie Myślenice - Kraków... Czy nas na to stać? Skoro teraz kosztuje 8 zł.... wiec 13 zł to prawie podwyżka o 60%.... Czy sam? sama? byś tyle zapłaciła czy szukałbyś/-a innego rozwiązania lub zaczęła jeździć własnym samochodem!

  12 2
 • 15 gru 2022
  Zuza00 napisał/a:

  Ciekawe czy takie same jaja z komunikacją miejską będą w styczniu przy wyborze nowego przewoźnika... Dobrze, że chociaż coś załatwili, ale kosztem obniżonych standardów niestety. Może nasz burmistrz za zaoszczędzoną kasę (z nieświecących latarni) szykuje niespodziankę po nowym roku i nowy, ekskluzywny tabor? :D

  Oni myślą, że przewoźnicy czekają na nich z autobusami stojącymi na parkingu - i na dodatek, żeby łaskawie dostać jeszcze jakieś 5 zł za km dużym autobusem a panu Z. na linii miejskiej za jazdem mini-autobusem dali aż 5.66 :)
  Nowy autobus kosztuje około 1.3 mln zł --- używka niskopodłogowa z 2012 roku około 240 tyś --- jeśli chcą autobusy to muszą duży worek z monetami przygotować!

  W 2020 roku gmina Myślenice miała 700 tyś dla MPK - za to zaoferowali im tylko 7 kursów dziennie ! ale do Borku Fałęckiego --- i kasa jakoś się rozmyła ... Taniej już nie będzie a oni chyba nadal myślą, że ktoś będzie jeździł za 5 zeta ale jak coś nie wypali to będzie stwierdzenie "za komunikację między powiatami odpowiada samorząd województwa małopolskiego; gmina nie może dotować nic poza swoim terenem"

  11 4
 • 14 gru 2022

  Dziś nie wydostałem się z Krakowa nową linią dotowaną przez naszego Jareczka!
  20.30 odwołany, 21:05 odwołany i 22:05 też się pojawiła informacja na MDA, że odwołany!
  Jak kursowały żółte to nigdy czegoś takiego nie było!
  Nawet w zimie i jak zalało Głogoczów to jeździli przez Skawinę!
  Jarka i Mateuszka to chyba na taczka trza wywieżć!
  Ciekawe czy im zapłacą za te 3 kursy ponad 100 zł dotacji z naszych pieniędzy! Ciekawe czy wogóle będą wiedzieć o tym!
  Widać, że nie doceniliśmy chyba linii M1....

  26 4

Burmistrz i jego zastępca odwołują kryzys komunikacyjny. Na linię Myślenice - Kraków wyjadą autobusy Kolei Małopolskich

 • 31 gru 2022

  przecie to konto Mateusza Sudra...

  2 9
 • 30 gru 2022

  Mateuszku, ty już kłamać nie potrafisz a pamiętaj ze domena mateuszsuder.pl jest moja własnością (nie stać cię było na 9.99 za domenę) i zostanie odpalona w odpowiednim momencie… każde twoje konto można wychwycić po sposobie pisania i innych elementach … a o moje fundusze się nie martw … poradzę sobie bez ciebie ; tak lepiej wywalić 2.4 mln naszych pieniędzy podatnikow - będę ci patrzył na ręce i dążył prawnie do przejrzystości i transparentosci, miłego dnia ! Domenę ci odsprzedam za 10 zł ; nr telefonu znasz

  5 10
 • 28 gru 2022

  Tez mi coś .. 16 kursów dziennie w dni robocze co 60 minut … za 2.4 mln naszych pieniędzy publicznych bo przecież to NIE ICH (!) tylko nasze wspólne… a w 2022 za 37 kursów co 30 min nie było 716 tys. ; wtedy się nie dało a teraz się da.. widać, ze cos tu jest nie hallo? A No i ta dziwna przerwa z Krakowa między kursami po 1.5 godziny a ludzie pracujący do 22.00 będą czekać do 23.30 (!) a i ciekawe gdzie znikał przystanek Mogilany Rynek dla linii „U” skoro jest to dofinansowanie z FRPA... Chyba czas zacząć bawić się w "Działamy na rzecz jawności". Czekamy na ogłoszenie przez UMWM przetargu na kursowanie od 01.04.2023 bo zawsze może się ktoś trafić z nowoczesnymi autobusami Euro6 z 2022 roku a nie z 2012 🙂 przy takich kwotach i 2 autobusach..
  _______________
  A i czekamy na linię Poręba - Myślenice -- gdzie przetarg wygrał Zenon P. - mieszkańcy bardzo go lubią a wygrał bo w specyfikacji warunków przetargów wpisano pojazdy, które tylko on posiada + będzie kursował 5.00, 5.45, 6.45, 7.45, 18.46, 19.46, 20.46, 21.36 - za 138 810 zł rocznie --- a gmina miała 138 820 --> jakoś dziwnie zbliżona kwota do tej co UMIG Myślenice miał przeznaczoną na te linie -- kto myśli, nich sobie sam wyrobi komentarz 🙂

  43 18
 • 28 gru 2022

  nam nie chcieli dać 716 tys, za 37 kursów... ale pamiętaj, że 2.4 mln to KASA nas wszystkich wiec do celu po trupach

  51 24
 • 28 gru 2022

  tak ale konczysz o 22 i czekac do 23.30

  27 15

Linia Myślenice-Kraków na liście rezerwowej? Starosta relacjonuje przebieg rozmów z marszałkiem

 • 21 gru 2022

  "Natomiast w okresie od stycznia do marca 2023 r., planowana jest kontynuacja współpracy z dotychczasowymi partnerami, z którymi Koleje Małopolskie mają zawarte umowy”

  Pytanie na jakiej podstawie zlecą to Michalusowi? Zamówienie z wolnej ręki? Zapytanie o cenę? albo "przepiorą w inny sposób" a było nie mącić, zwlekać, robić robić dobrego wrażenia ze współpracą między gminą a MPKS to "żółte" by dalej jeździły za mniejsze pieniądze i z dobrą jakością a tak to każde auto inne, kierowcy z łapanki, różne ceny biletów.... brak biletu zrównoważonego... brak biletów tygodniowy.ch... jak się dupa pali to i kasa się znajdzie....

  Ale przecież 3 miesiące Michalus a potem znowu ktoś inny i umowa łaskawie znowu do 31.12.2023 ! Amen!

  8 12

Linia Myślenice-Kraków. Czym będziemy jeździć od 2023 roku?

 • 21 gru 2022

  Nie ma ! BIP UMWM nie ma! Platforma zakupowa Kolei Małopolskich nie ma!
  Jeden z podwykonawców KM, który ma dąć 2 "deskorolki" dzwoni po były kierowcach z MPKS i szukają kierowców.. pytanie kto da 2 pozostałe... czy zdążą na 01.01.2023? ale słynny przewoźnik za "5" z Poręby kupił 2 autobusy więc może to on?
  Jedna kwestia: uruchomienie linii wojewódzkiej nie zwalnia z uzgodnienia zasad korzystania z przystanków np. w Krakowie więc nie sądzę aby ZTP w Krakowie poszedł im drugi raz na rękę i wydał to w parę dni... czas pokaże... dziś 21 - zostało 6 dni roboczych! Poza tym dochodzi kwestia uchwały Zarządu Województwa Małopolskiego dot. finansowania - na posiedzeniu 6.12.2022 nie było uchwały ...

  4 6
 • 19 gru 2022

  autobusy już czekają na zaśnieżonym parkingu bo królewicz Jareczek dał rozkaz to przybędą... niech zejdzie na ziemie chłop w końcu albo wymieni większość od transportu w gminie z Mateuszkiem na czele (jutro się okaże, po ogłoszeniu wyników ze zwycięzcą na linie organizowanie przez gminę Myślenice jest ukochany przewoźnik mieszkańców z Poręby co brał 5 zł póki M2 nie jeździło bo taki napisali warunki specyfikacji przetargowej, że tylko on na takie "pojazdy" i wygra!" Amen!

  29 5
 • 19 gru 2022

  sejm decyduje o stawce za wzkm z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych! 3 zł za km to mało - bo : kierowca w MPK zarabia 52 zł za godzinę wiec przy linii 37 km do Krakowa to 1.40 zł pożera ci juz pensja kierowcy a gdzie paliwo (autobus pali około 36l/100km) ? serwis? OC i AC, Etoll? wjazd na MDA (30 zł) ? wjazd na Dekade (6,5) ? zakup taboru? realna stawka to 10-12 zl za km - bilet musiałby kosztowac około 15 zł aby to wychodziło na zero....

  10 17
 • 19 gru 2022

  A było grać z fair z poprzednim przewoźnikiem a nie tylko obiecanki cacanki.
  Dla starego nie było kasy bo zawsze coś a jak zszedł to nagle się znalazło ponad 104 tys, i to za 3 miesiące... Oni uważają, że autobusy stoją na placu i czekają na ich życzenie kiedy wyjechać. bo przecież kosztują grosze..... tak to jest jak ktoś się bierze za coś na czym się nie zna... poza tym, jeśli coś będzie "państwowe" to nie będzie tak dopieszczone jak komercyjne!

  24 6

ustawiane przetargi ?

 • 12 gru 2022

  Dzisiaj na stronie urzędu gminy pojawiła się informacja o przetargu na "Uruchomienie linii komunikacyjnych" w roku 2023; więcej info pod linkiem: https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/a57a5e5e-86a5-4690-b9b1-43129b072ec7

  Jakoś dziwnym trafem do specyfikacji wpisano:
  I. Dane techniczne pojazdu / autobusu.
  1. Pojazdy / autobusy wyposażone w silnik z emisją spalin co najmniej Euro V – dotyczy zadania 1 i 2.
  2. Pojazdy / autobusy wyposażone w silnik z emisją spalin co najmniej Euro III, IV i V – dotyczy zadania 3, 4, 5, 6
  3. Zalecane, aby pojazdy / autobusy były wyposażone w system hamulcowy EBS (zintegrowana funkcja ABS/ASR)
  4. Ilość miejsc siedzących min. 24 + 35 stojących z możliwością korzystania osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich – dotyczy linii miejskiej Osieczany – Myślenice – Osieczany
  5. Ilość miejsc siedzących min. 24 z możliwością korzystania osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich – dotyczy linii Myślenice – Poręba - Myślenice

  I CO SIĘ OKAZUJE! zwycięzcą będzie ogłoszonym w dniu 21 lub 22 grudnia dla lini miejskiej oraz Myślenice - Poręba gdzie go ludzie nienawidzą ---> nie kto inny jak bo przecież to on za pomocą firmy XYZ zakupił od MPKS autobusy marki SOR.... które mają wszystkie wymienione wyżej dane techniczne pojazdów wymaganych do obsługi tych linii.
  Widać, że nawet nie kryją się już. z ustawką!
  wrócił do łask na korytarzach gminnych! Eh....

  20 1

nowy przewoźnik

 • 9 gru 2022

  30.11 Jaśnie nam Panujący Jareczek na swoim profilu pisał:
  "W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg przez Departament Transportu Poblicznego UMWM w Krakowie na obsługę linii Kraków - Myślenice.
  Oprócz tego przekonywujemy władze województwa do zlecenia tego zadania dla naszych mieszkańców spółce Koleje Małopolskie w ramach Autobusowych Linii Dowozowych.
  Czekamy na pozytywne decyzje i dodatkowe środki, które mają zabezpieczyć funkcjonowanie tej linii w ramach dopłat z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z wstępnych informacji od Pana Wojewody Małopolskiego, wiem że połączenie Kraków - Myślenice ma szanse na przyznanie wsparcia w ramach dodatkowych środków z budżetu państwa.
  Dzisiejsze spotkanie było również okazją do podkreślenia potrzeby budowy połączenia kolejowego, który zapewniłby podróżującym warunki komunikacyjne na miarę XXI wieku."

  10 dni minęło i cisza - nie ma nic ani na stronie Marszałka - ani na stronie Kolei Małopolskich - chyba kasa się nie spina...
  jutro już 10 grudnia w poniedziałek 12 a do 1 stycznia niedaleko - mieli fajny projekt to byli ślepi na dofinasowanie a nowy przewoźnik raczej do końca grudnia bo jeden z 3 wspólnikow (Rafał Langowski) zabrał autobusy od poniedziałku... i zastąpili je busami...

  4
 • 16 lis 2022
  seba napisał/a:

  Jeżdżą w ogóle jeszcze jakieś autobusybw tym jka ? Strasznie dawno żadnego nie widziałem już nawet pod dekada nie stały ostatnio

  w poniedziałek 15.54 z MDA aż 6 osób i MB Tourismo na 3 ośkach. Nie będzie dopłaty nie będą jeździć, z dopłatą to nawet starać się nie chcieli ale czas rozliczenia Mateuszka przyjdzie. Ciekawe czy publicznie pokażą ile im obcieli dotacji za niezrealizowane kursy ale pewnie geniusz w swoich kłamstewkach nie wie jak to sprawdzić...

  W grudniu ma być ponoć przetarg ogłoszony przez KM ale Wojewoda daje 3 zł a gmina koło 2 za km... ale żaden frajer nie będzie dymał autobusem po 2012 za 5 zł .... i z umową tylko narok...
  Chyba, sukcesu od 1.01.2023 Jareczka nie będzie... a przepraszam Mateuszka - chyba, że się dogada z Zenkiem Płoskonką bo znowu wrócił do łask i na linii Osieczany - Myślenice dostaje 5.66 za km a gmina od Wojewody ma 3,00 wiec reszte z naszych podatków a rozkład tak zrobili razem, że jak dzieciaki jada do szkoły to jedzie inny bus Zenka i pyk 5 zl za przejazd a nie zlotowka.....

  5

Myślenice. Grozi nam wykluczenie komunikacyjne? Burmistrz zapowiada poprawę sytuacji od nowego roku

 • 9 lis 2022

  Nawet nie wie Co to jeździ bo to ALD czyli Autobusowe Linie Dowozowe …

  5 3
 • 9 lis 2022

  Przy 26 Kursach licząc po 10 zł za wzkm tylko za okres pon- pt potrzeba jest aż 5 024 400 zł na kursowanie linii :) Jarek daje 1 mln a kto dołoży resztę?

  12 4