"Dobra zmiana" PiS

 • 29 lis
  jaskokrakow napisał/a:

  a tak o tym dobrodziejstwie tego koryta-
  Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych - porównanie
  Niemcy - 3,06%
  Holandia - 2,90%
  Francja -1,7 %
  Belgia - 2,61%
  Słowacja -2,87%
  Austria -2,24%
  Włochy -2,26%
  Bułgaria -2,41%
  Grecja -3,37%
  Słowenia 2,75%
  Malta -1,98%
  Finlandia -3,01%
  Estonia -3,63%
  Irlandia -@,58%

  POLSKA -9,07%

  to jest walka o dzietność również
  pincet plus to juz jest tylko 270plus itd itp

  Kij ma dwa końce. Niskie oprocentowanie powodowało, że ludzie kupowali dosłownie dziury w ziemi po 10 tyś/m(w atrakcyjnych miejscach po 16 tyś/m), napędzając inflacje.
  Wczoraj w radiu słyszałem o pierwszych promocjach na mieszkania, sam dostałem 3 oferty, choć niczego nie chce kupować.
  Marże w budowlance były/są, wręcz nieprzyzwoite. Mój kolega jest deweloperem, zasada była prosta wkładasz 1zł a wyciągasz 3zł
  Materiały budowlane zaczynają tanieć, usługi również.

  3 2
 • 20 lis

  Koszty rodziny 2+2 na miesiąc.
  Mieszkanie(kredyt) -2500zł
  Samochód -2500zł
  Jedzenie(150zł/dziennie) 4500zl
  Szkoła, zajęcia dodatkowe dla dzieci, korepetycje 1500zł
  Prywatna opieka zdrowia(jedna wizyta + lekarstwa) 300zł
  Rachunki - 2000zł(media, komórki, internet)
  Ubrania - 500zl
  Wychodzi ok 14 tys/miesiąc
  Rodzice pracują, co jest wyczynem przy 2ce dzieci. Zarabiaja średnie krajowe czyli mają dobrą pracę wiec razem 9778zł dostają 2x500zł czyli wychodzi im 10778zł

  I co się im spina? Z czego mają zrezygnować? A jak mają żłobek i przedszkole prywatne, ponieważ pracują i im się nie należy? To jeszcze dolicz 1500zł do tych 14000zł. Czyli lekko ponad 15000zł.
  Ten socjal dzis nic nie znaczy.

  6
 • 20 lis
  Adamos napisał/a:

  Uważasz ze jak za poprzednich rządów jak było bezrobocie ok 17 % to było dobrze? trzeba było robić na bezrobotnych a pracodawcy byli tak zachłanni że potrafili zejść ze stawkami płac do 5zł /godz to było dobrze. Zabrane pieniądze z ofe to było dobrze? Rodziny ledwo wiążące koniec z końcem bez pomocy państwa to było dobrze? Tysiące ludzi wyjeżdżających za pracą do różnych krajów to było dobrze? Wydłużenie wieku emerytalnego na 67 to było dobrze? Zejdź na ziemię człowieku i nie siej nienawiści bo efekty siania nienawiści już w Myślenicach widać

  W czasach o których piszesz rodziny ledwo wiązały koniec z końcem, duzo osób nie miało pracy, w domach zawsze był ktos bezrobotny. Ale wystarczyło że oboje rodziców pracowało i kasa w domu była. Dziś sytuacja wygląda inaczej, rodzice pracują, maja "dobrą" pracę za średnia krajową a nie starcza na uczymanie rodziny 2+2, nie wystarczy do przeżycia, trzeba kombinować z dodatkowym etatem, bo nie przeżyjesz z dwóch pensji. W dzisiejszych czasach jak jeden rodzic straci pracę, rodzia w połowie miesiąca nie ma co do garka w łożyć. Dziś pracujesz i g.....o z tego jest

  6
 • 20 lis
  Prawicowiec napisał/a:

  Umiera więcej niż się rodzi, emerytów przybywa, szpitale szkoły, CPK , uzbrojenie, elektrownie atomowe, izera, 500+,
  Albo garstka ludzi między 25-60 rokiem życia (1/4) to utrzyma, w 5 dniowym tygodniu pracy. Albo to wszystko pie. dolnie.
  No chyba że zdominuje nas obcy jezyk uchodźców.

  Garstka ludzi która na to robi, zaczęła zaciskać pasa, przedsiębiorcy widzą spadek obrotu przy rosnących kosztach. Pierwsze duże firmy ograniczają produkcję, głównie budowlanka.
  Domek z kart zaczął się walić 🙂

  7

Myślenice. Kolejny „drifter” przyłapany na Zarabiu. Parking z kamerami jak magnes przyciąga fanów „jazdy bokiem”

 • 29 lis

  Za 5 tys to mógł sobie pojeździć na torze w Kielcach :)
  Drogie to driftowanie

  10 1

Andrzej Adamczyk: Mamy problem z odcinkiem Myślenice-Kraków, który będzie się blokował na całe godziny od 2030-33 roku

 • 16 lis

  Na prawdę jestem pełen podziwu co odkryli eksperci... ale może tak nie będzie jak straszy Adamczyk, transformacja w motoryzacji ma spowodować ok 75% spadek liczby samochodów, z powodu ogranicznych komponentów do produkowania samochodów elektrycznych. Można już teraz poczytać, że w ogóle nie będzie możliwości kupienia samochodu, będzie tylko wynajem, a samochody będą w obrocie zamkniętym. Będziemy mieć taki model azjatycki, bardzo bogaci będą mieć samochody, klasa średnia skutery a pozostali rowery 😃

  11 1
 • 15 lis

  Tak będzie, chyba oglądaliśmy ten sam materiał 🙂 będą przebudowywać etapami, węzeł po węźle. 4 przebudowy to ok 10 lat...

  18 1
 • 15 lis

  Były scenariusze proponowane przez generalna(to sa te korytarze), teraz były lub są konsultacje społeczne. Gdzieś czytałem, że bezwzględu na to co wybiorą, końcówka drogi będzie przebiegać przez zachodnią część Myślenic.

  7 1

Tunel pod Luboniem Małym otwarty. Dzisiaj przejechali nim pierwsi kierowcy. WIDEO

 • 12 lis

  Przed tunelem, od strony Zakopanego, jest strasznie krótki pas do włączania się na główną drogę, z drogi nr 28, z tej od Mszany na Wadowice. Tak poza tym to piękna droga, tunel. Konstrukcje robią wrażenie. Jutro będzie test, gdzie przesunie się wąskie gardło i korki. Stawiam na światła koło Orlenu 🙂

  13 1

nowy przewoźnik

 • 4 lis

  Jaki popyt na usługę taki przewoźnik, takie busy. Ludzie nie chcą zapłacić więcej za przejazd, więc nie rozumiem do kogo mają pretensje?

  4

Myślenice. Na Plac Kilińskiego wjadą tylko służby, zaopatrzenie i mieszkańcy ulicy

 • 24 paź

  Cały ten Koński Rynek powinien być przeznaczony na targ. Te kilka miejsc parkingowych nic nie wnosi dla rynku. Jak to wygląda, że starsze osoby siedzą na betonie, a towary leżą na ziemi. Zamiast samochodów powinny tam stać regionalne stoiska.

  35 7

Drewniana wiata garażowa

 • 23 paź

  Witam, potrzebuję zbudować wiatę garażową na samochód. Czy ktoś może polecić jakąś firmę z Myślenic, która wykona taką usługę? :)

Czym będziemy grzać? Ten sezon grzewczy może być najcięższy od lat

 • 19 paź

  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Polska ma złoża węgla, a będzie go sprowadzać z drugiego końca świata i to jeszcze o wątpliwej jakości.
  Ciekawe jakby teraz przeliczyć rentowność kopalni przy obecnej cenie tony węgla.
  Zamykanie, likwidacja górnictwa jest intratnym biznesem.

  35
 • 19 paź

  Sytuację z węglem bardzo dobrze wyjaśnia Jerzy Markowski.
  https://youtu.be/pgdfYDMWVoY

  Polityka energetyczna.... :(

  10 1

Co dalej ze światłami na Zakopiance w Krzyszkowicach? Starosta Józef Tomal: „Wiemy, że sygnalizacja w tym miejscu nie powstanie”

 • 18 paź

  Jeśli prawdą jest to co pisze dyrektor Pałasiński, a wierzę że tak jest, to lepiej zrezygnować z tunelu, który będzie budowany przez X lat, na rzecz sygnalizacji która rozwiąże problem.

  15 2
 • 18 paź

  Nie zazdroszczę mieszkańcom Krzyszkowic, ale zazdroszczę dyrektorowi z GDDKIA pokazania środkowego palca burmistrzowi i staroście 😆

  19 4

Myślenice. Otwarto pierwsze trasy rowerowe na górze Chełm

 • 17 paź

  Z centrum miasta nie ma ścieżki rowerowej żeby bezpiecznie z dziećmi dojechać na Zarabie. Muszę zakładać rowery na bagażnik, jechać samochodem, płacić za parking, żeby móc pojeździć z rodziną na rowerach. Przeważnie takie tereny rekreacyjne jak "Zarabie" mają doprowadzone drogi rowerowe z centrum/dzielnicami mieszkaniowymi.
  Fajnie, że powstały singletracki ale szkoda, że nie wybudowano chociaż jednej drogi rowerowej, która łączyłaby rynek z Zarabiem.

  32 3