Poseł Marek Sowa (PO) zamieszany w małopolski przekręt stulecia?

 • 4 lis
  Hemingway napisał/a:

  Link do artykułu o małopolskim przekręcie stulecia, poczytajcie o waszej Sówce:

  https://plus.dziennikpolski24.pl/jak-za-2-miliony-kupic-ponad-120-odkrywamy-kulisy-malopolskiego-przekretu-stulecia/ar/c15-16939655?fbclid=IwAR2kfUy_zkiGRzACRgXcH2vZOQeK-WPJqa_szk5zkhjfHFYUA5kPmTXIovw

  No i jak tam wielcy obrońcy platformy, zakochani w Sowie i jego kolegach? jak to jest, że taka osoba pełni jeszcze tak zaszczytne funkcje jak Poseł na Sejm RP? Poczytajcie jak za czasów Sowy kupowało się w województwie 120 milionów za....2 miliony XD no tak "by żyło się lepiej kolegom" nabiera nowego wymiaru XD

  Ale wiem, wiem to na pewno ten niedobry ziobro i "pisowskie sądy" grzebią przy Mareczku, przecież platformersi to złotouści, nieskazitelni nigdy nie skalani żadną korupcją i lewymi interesami persony! XD co złego to nie oni! No Pan poseł na pewno jest niewinny to na bank jest jakaś nagonka! XD To już przecież wszyscy wiemy XD ciekawe co Sądy i prokuratura na to? Sprawa trwa i pewnie będzie trwać jeszcze latami, bo wiadomo kto sądów ze świeczkami broni XD i jak to Neumann zapewniał "swoich nie ruszami" i "dopóki jesteś w platformie będziemy cię bronić jak konstytucji" więc sami rozumiecie, to musi potrwać!

  Pamiętacie kto z naszego terenu tak ochoczo sobie z Sową zawsze zdjęcia robił? kto się tak na nim próbował lansować? bo ja pamiętam, ale do tego wrócimy później.

  I przypominam, to jest temat o Sowie i PO więc z wasze zamiłowanie i "wszędziewidzenie" pisu to nie tutaj XD i Daruś, Mieciu, Andrzejku, już standardowo, jak macie znowu wrzucać tutaj jakieś afery typu latarnie palące się w dzień, mejle obajtka itp. to darujcie sobie w zupełności XD

  TEMAT DOTYCZY platformy obywatelskiej (czy jak niektórzy mówią "patologii obywatelskiej") oraz nieskazitelnego Posła Marusia XD A taki ładny był ten Maruś, taki MONSZ STANU się wydawał XD tyle miał na innych do powiedzenia a tutaj popatrz... zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

  To, że nie jestem zwolennikiem PISU, nie robi ze mnie zwolennika PO - więc wypraszam sobie.

  Świeżym spojrzeniem - skoro Twoja ulubiona partia jest u władzy już dłuuugi czas, to dlaczego ich wszystkich nie wsadzi do więzienia? Macie dowody, macie "teczki", a prawda jest taka, że politycy i PO i PiSU brali w tym udział. Ręka, rękę myje, a osoby będące w rządzie - kłócą się na mównicy, a wieczorem razem piją piwo - tylko po to, żeby takie osoby jak Ty wierzyły w to, że jedna partia jest lepsza od drugiej i że walczy o dobro Polaków - a to wszystko to jedno wielkie G! W dupie mają obywateli, robią tylko tak, aby im było dobrze.

  Jedyne co potraficie to pierd*** farmazony. Zero konkretów, tylko rzucicie hasło i czekacie na oklaski. Wiem jedno, takie burdelu w PL jak jest teraz nie było dawno.

  4

Kolesiorstwo w Urzędzie Miasta...

 • 15 wrz
  Hemingway napisał/a:

  A daruś liczy tabletki których zapomniał zażyć XD

  Mi się wydaje, że jesteś strasznie zawistny. Zero konkretów, jakichkolwiek informacji popartej wiedzą tylko same docinki...

  12 3
 • 8 wrz
  Figaro1 napisał/a:

  No i cała dyskusja...zamiast dyskusji o kumoterstwo w sektorze publicznym uwagę skierowałes na PIS
  Jednym słowem chcesz aby ludzie nie głosowali na PIS i aby rządził ktoś inny...Tylko po co ..o wiele większe szambo będzie....
  Nie wmawiają ludziom( tym którzy pamiętają jak było) ...jak jest

  PO - to nie była świetna partia rządzących, swoje za uszami maja, ale ich rządy skończyły się już dawno!!! To tak jakby wspominać ile Kwachu opił się razy podczas zagranicznych wyjazdów jako prezydent - było minęło, dobre memy są teraz z tego. Ludzie z PiSu - maja zasade - w imie swojej obrony, zawsze nawiazujmy do rządow PO. No jest to już po prostu nudne. JEST TU I TERAZ!

  Tak najnormalniej w świecie, po prostu mam dość PiSu - na który niestety też głosowałem za 1 razem. To jak traktują naród, który ma odmienne zdanie na pewne kwestie, Wybacz, ale ja nikomu nic nie ukradłem, a ludzi spoza ich partii nazywa się złodziejami itp. Prowadzą politykę, która niszczy nas kraj. Zniszczyli sądy, zniszczyli gospodarkę, wstrzymują pieniądze z UE, zadłużając nas u Chińczyków... skłócili naród... niby wszyscy tacy kościółkowi, kolędy, wspólne modlitwy i inne pierdolety, a tak naprawdę mają więcej za uszami niż niejeden co siedzi w kryminale.

  16 4
 • 8 wrz
  DM_S napisał/a:

  Tak w woli ścisłości wycinka drzew nie jest niczym złym sama w sobie, pod warunkiem że jest mądrze prowadzona. Drzewa zbyt stare i mało wartościowe, zwłaszcza chore, powinno się wycinać wszędzie tam, gdzie można (poza parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody), ważne natomiast, żeby dokonywać nasadzeń w ilości conajmniej podwojonej w stosunku do ilości wyciętych okazów i aby nie były to drzewa niskiej wartości dla środowiska (jak wszechobecna sosna, sadzona na szybkie i tanie drewno) tylko mądrze dobrane. Dlaczego? Stare drzewa produkują znacznie mniej tlenu niż młode, za to pobierają sporo mikroelementów z gleby. Są wabikiem dla insektów i znacznie częściej chwytają się ich choroby grzybowe.

  Miło by było jakby robili te nasadzenia...

  3 2
 • 1 wrz
  Obserwator30 napisał/a:

  Skupmy się na tym, co mamy od 8 lat. Gdyby faktycznie wtedy tak kradli, to przecież pis mógł ich rozliczyć - trochę czasu na to mieli.

  To jest tak jak z Tuskiem, wrakiem itp.... Skoro maja dowody - to niech je pokażą. Jakby tak było to już dawno Tusk i reszta bandy już dawno by siedzieli. Wrak sprowadzają od 12 lat. Komisje Macierewicza, które wydoiły pieniądze i nic więcej nie przyniosły, bo przecież nie ma jasnej tezy tylko domniemania.

  19 2
 • 1 wrz
  Figaro1 napisał/a:

  No największe kumoterstwo to było za czasów PSL ..
  Tajemnica poliszynela było że aby dostać państwowa posadę trzeba było zapisać się do PSLu....Gdy zaczęto być o tym głośno, partia zaprzestała takich partii to i ilość członków się zmiejszyla

  Możliwe - ale nie interesowała mnie wtedy polityka, więc nie wypowiem się na ten temat. Dla mnie ważne jest tu i teraz. Oglądamy wojnę w telewizji u naszych sąsiadów i bajki na TVP... Czuje się czasami, jak w Rosji... A ten mały Karakan Nami steruje zza kurtyny. Jakie skubany musi mieć haki na innych?

  18
 • 31 sie
  Bysina355 napisał/a:

  Tak! Dlatego partia rządzących to za każdym razem błazny. A jak się trafi 1 wykształcony, to gość nie wytrzymuje i sam rezygnuje. I mówię tu o wyksztalceniu i doświadczeniu zdobytym, a nie kupionym na prywatnej uczelni, czy na "szybkich studiach". Resztą... Skoro Minister Ochrony Środowiska jest za wycinką drzew... to co tu debatować. Wprowadzić STAŁE wynagrodzenia dla polityków/samorządów itp. i doprowadzać do władzy tylko tych ludzi, którzy prowadzili własne biznesy i mogą cokolwiek powiedzieć na temat gospodarki i zarządzaniem pieniędzmi. Tak jak kiedyś, Ministrem Zdrowia był śp. Zbigniew Religa. On żył i pracował dla ludzi. A teraz... jesteś muzykiem, możesz pracować w kadrach i płacach... Jesteś organista, możesz być radnym i głosować w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia, głosujesz oczywiście na to, na co Ci każdą - Ci nad Toba...

  9 1
 • 31 sie
  Figaro1 napisał/a:

  Ale takie maniery są od 30 lat w Polsce.
  Po wprowadzeniu polski w gospodarkę wolnorynkowa i kapitalizm wszyscy zaczęli szukać pracy "na państwowym"
  Takie praktyki były zawsze

  Tak zgadzam się dlatego partia rządzących to za każdym razem błazny. A jak się trafi 1 wykształcony, to gość nie wytrzymuje i sam rezygnuje. I mówię tu o wyksztalceniu i doświadczeniu zdobytym, a nie kupionym na prywatnej uczelni, czy na "szybkich studiach". Resztą... Skoro Minister Ochrony Środowiska jest za wycinką drzew... to co tu debatować. Wprowadzić STAŁE wynagrodzenia dla polityków/samorządów itp. i doprowadzać do władzy tylko tych ludzi, którzy prowadzili własne biznesy i mogą cokolwiek powiedzieć na temat gospodarki i zarządzaniem pieniędzmi. Tak jak kiedyś, Ministrem Zdrowia był śp. Zbigniew Religa. On żył i pracował dla ludzi. A teraz... jesteś muzykiem, możesz pracować w kadrach i płacach... Jesteś organista, możesz być radnym i głosować w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia, głosujesz oczywiście na to, na co Ci każdą - Ci nad Toba...

  16 1
 • 31 sie
  Obserwator30 napisał/a:

  To zwykłe narzędzia PiSu. W ten sposób PiS niszczy samorządy - wybiera miernych ale wiernych (najlepiej z rysą na życiorysie) i rządzi posługując się nimi. Trzyma ich za jaja. Jak podskoczą, to ich wywali. Jak bardziej podskoczą, przymknie jak Jaszczura albo Misiewicza.

  Taka iluzja samorządu.

  Skutek jest taki, że samorząd nie walczy z organami centralnymi o ważne interesy społeczności lokalnej.

  Efekt? Nadal mamy niebezpieczne przejazdy na Zakopiance (Krzyszkowice, Jawornik, Głogoczów), zanieczyszczone powietrze i całą masę nierozwiązanych problemów.

  Taaaak zgadzam się w 100%. Krzyszkowice, tyle lat proszenie o przejazd... Głogoczów to samo... Kiedyś to przynajmniej jak ktoś szedł z danej wioski, to coś w niej lepiej było. W Krzyszkowicach i Jaworniku nic się nie dzieje... a sorry w Jaworniku budują przedszkole. Chodników nie ma, przejazdów nie ma, ale Ci będą sobie nagrody dawać za świetne osiągnięcia.... Chyba głownie w tym jak zwykłych ludzi wyrąbali bez mydła! Tudzież jak z dziada zrobił się Pan...

  15 1
 • 30 sie

  [cytat=Obserwator30]Ale dla pewności odsyłam do tektów źródłowych: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1580137,bylica-robert.html Jednej "fuchy" nie mogę się nigdzie doczytać... Ale to na pewno moja pomyłka, a nie przemilczenie radnego. Przecież wszyscy wiedzą, że radny jest organistą w Jaworniku. Na pewno odprowadza z tego tytułu podatki i ZUS (wszak żona specjalistka ds. kadr i płac, więc ma w domu ekspertkę). Na pewno wpisał ten fakt do oświadczeń majątkowych, tylko pewnie ja nie doczytałem... Poszukajcie ludzie, może kto lepiej przeczyta niż ja.

  Czytałem i też się nie doczytałem... Może dlatego, że noszę okulary, a to gdzieś małym druczkiem jest napisane.

  19
 • 30 sie

  A to nie tak, że sprawdzają tam kompetencje? Nie ujmując nikomu, ale Pan Robert z żoną to raczej studiowali na Akademii Muzycznej, a nie Ekonomicznej... Ale może to prezent za to poroże :)

  P.S. Jak patrzę na to ich kolędowanie i religijność, to ręce opadają,

  30 1
 • 30 sie

  Nabór w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice na stanowisko do spraw KADR i PŁAC otrzymuje Pani @ Czy to przypadek, że jest to żona Pana Roberta Bylicy - Radnego Woj. Małopolskiego ?

  43 1

Firma budowlana godna polecenia

 • 8 wrz

  MIR-BUD Stróża :)

"Dobra zmiana" PiS

 • 1 wrz

  Panowie.... po co te głupie przepychanki słowne?

  Panie Adamie - radzę poczytać, czym są spowodowane podwyżki prądu i innych mediów, tudzież całej inflacji. Rozdawnictwo i dodrukowanie pieniędzy... Staram się być obiektywny, ale PiS doprowadzi nas do ruiny. Nie jestem też zwolennikiem PO. Na dzień dzisiejszy nie ma dobrej partii, która mogła by dobrze rządzić. I na pewno nie powinien to być PiS.

  Prawda jest taka, że nie musieli by dawać 13, 14 emerytury, wystarczy żeby nie zabierali Nam tyle w podatkach. Taki Kaczyński... Nic w życiu nie zrobił, dzieci nie ma, dom po rodzicach - emeryturka 7000zł netto. Ludzie, którzy prowadza swoja biznesy, albo pracowali ciężko w różnych zakładach, emerytura 1600zł.... No sorry ale coś tu się nie zgadza.

  Dzisiaj każdy przedsiębiorca (prywaciarz) musi odprowadzić ok. 50% podatków z tego co zarobi. A za każdym razem Ci mniejsi przedsiębiorcy i tak są ruc**ni.

  Mam nadzieje, że Ci są u władzy, w końcu za to bekną... A nie że za każdym razem będą zamiatać wszystko pod dywan.

  7
 • 31 sie
  Adamos napisał/a:

  Jest jak jest ale mam fotowoltaikę więc rachunek za prąd mam bardzo niski (ok 50zł miesięcznie), gazu mało zużywam więc nie boli (ok 120 zł mesięcznie) a węgiel ekogroszek poluję z PGG i nie panikuje bo mam piec dwufunkcyjny i dużo drzewa więc jeżeli nie upoluję do zimy to w zimie kupię 2 tony i powinno starczyć. Czekam na 3 tysiące dotacji do ogrzewania. Warto myśleć perspektywicznie. Co do Tuska to mam o nim swoje zdanie i nie zamierzam zmienić, niech ma swoje upiorne myśli o pracy w sejmie a o Putinie szkoda dyskutować. Pozdrawiam

  No tak... Ciężko przyznać się do błędu, więc się pisze "jest jak jest" xD Na pewno teraz lepiej jest Panu związać koniec z końcem... siedząc z Pisem, to zawsze jakaś lewa fuszka wpadnie ;)

  6

Daniel O...la la!

 • 30 sie

  Tą może dostał od jakieś ciotki xD

  12