Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 6 wrz 2022

  Bez przesady z tym wybudowaniem na nowo, przerobienie wyszłoby wielokrotnie taniej i przede wszystkim nie ma problemu z przecięciem nową drogą całego ogromnego obszaru.

  9 1

Stróża, Pcim. Rusza remont Zakopianki. Utrudnienia potrwają przez miesiąc

 • 22 sie 2022

  Jak można zaczynać remont zakopianki w wakacje XD przecież to jest sabotaż, w piątek będzie tam masakra. Wystarczy poczekać dwa tygodnie z tym rozpoczęciem prac.

  20 2

Alarmujecie: „Niektórzy myślą, że wszystko im wolno. Klient prawie zaparkował w rzece”

 • 20 sie 2022

  Oczywiście, że jest zakaz wjazdu pojazdów do koryta rzeki. Prawo wodne bardzo jasno o tym pisze, jest to zagrożone karą nawet do 5000 zł. Definicja koryta rzeki również, jest jasno określona, jest to obszar do miejsca stałego porostu traw lub do zewnętrznej krawędzi ubezpieczenia brzegu o ile takie istnieje. Przypadek, który widzimy na zdjęciu jest więc bezsprzecznie wjazdem do koryta rzeki (nie musi to być wjazd bezpośrednio w nurt).

  47 2
 • 20 sie 2022

  W tym, że jeśli mu coś z tego auta kapie (olej, jakiś smar, cokolwiek) to Kraków to będzie pić a potem cała Polska nie mówiąc o skutkach dla przyrody, poza tym kołami tego samochodu rozjeżdża brzeg rzeki. Jeśli tylko jeden taki wieśniak jest to jeszcze nie widać, ale gdyby każdy tak robił to pomyśl jakby ten brzeg rzeki wyglądał? Poza tym inni ludzie również z tego miejsca korzystają, wątpię by mieli ochotę patrzeć na auto jakiegoś prymitywa zamiast na piękną przyrodę. Jeśli tutaj nie widzisz problemu, to może do parków np. nad takie morskie oko też otworzyć wjazd pojazdów? no i w ogóle do wszystkich parków bo w czym tu problem.

  33 4