Myślenice. Dyrektorka przedszkola nr 3 odwołana ze stanowiska. Radny Czesław Bisztyga przepytuje burmistrza

 • 24 maj 2023

  To jest żenujące... kto ich wszystkich wybrał? Cała ta rada, burmistrz, wszyscy nieważne czy PiS czy PO (jedna i ta sama klika). Poziom meneli spod budki z piwem, puste dyskusje, gryzienie się o stołki, zero jakiejkolwiek wizji rozwoju, chęci zrobienia czegoś dobrego.

  23 1

Jawornik. Gmina prezentuje wybrany wariant pod budowę węzła na Zakopiance

 • 8 maj 2023

  Jadąc od Myślenic, żeby skręcić w lewo na Sułkowice to trzeba będzie pojechać w prawo na rondo a potem z niego na drugie rondo i dopiero na 955? Mam nadzieję, że nie bo byłby to kretynizm w czystej postaci...

Sąd Rejonowy w Myślenicach wydał wyrok w sprawie byłego burmistrza i rozbiórki „starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • 26 kwi 2023

  O to właśnie chodzi, by dowolną rzecz można było dowolnie zinterpretować. Prawa jako takiego w Polsce nie ma, zależy kto jak interpretuje.

  11 3

Tunel społeczny

 • 6 kwi 2023

  Stwierdzą, że zagraża życiu i zdrowiu, postawią barierki i drut kolczasty żeby nikt już nie mógł z tego korzystać a sprawców do prokuratury za samowole + grzywna.

  7 1

Krzyszkowice. Most nad Głogoczówką nadal tymczasowy. Czy w tym roku uda się to zmienić?

 • 4 kwi 2023

  Ta kwota ponad 2 mln zł to chyba z kosmosu za trochę betonu i stali

  13

"Błoto wciąga". Charytatywny zlot off-road w Krzyszkowicach

 • 31 mar 2023

  Koszt zużytego paliwa i koszt zużycia sprzętu podczas tego eventu był z całą pewnością znacznie wyższy niż zebrane środki na cele charytatywne. Dlatego nie wspieram takich akcji, bo jest to ekonomicznie bez sensu. Po co robić imprezę gdzie bez sensu wyrzuca się powiedzmy 1000 zł w błoto a przy okazji zbiera 100 zł na cele charytatywne.

  14 3

Sułkowice. Policja poszukuje mężczyzny, który włamał się do myjni samochodowej

 • 6 mar 2023

  Gdzie te zdjęcia? Jest tylko jedno na którym nic nie ma.

  9 2

Politycy z Polski 2050: Wchodzimy do gry i tworzymy struktury na terenie powiatu myślenickiego

 • 16 lut 2023

  To jest niesamowite w tych ludziach, że potrafią tak dużo mówić a jednocześnie nie powiedzieć niczego konkretnego. Naprawdę nie ma tam ani jednego merytorycznego zdania XD

  78 1

Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 6 wrz 2022

  Bez przesady z tym wybudowaniem na nowo, przerobienie wyszłoby wielokrotnie taniej i przede wszystkim nie ma problemu z przecięciem nową drogą całego ogromnego obszaru.

  9 1

Stróża, Pcim. Rusza remont Zakopianki. Utrudnienia potrwają przez miesiąc

 • 22 sie 2022

  Jak można zaczynać remont zakopianki w wakacje XD przecież to jest sabotaż, w piątek będzie tam masakra. Wystarczy poczekać dwa tygodnie z tym rozpoczęciem prac.

  20 2

Alarmujecie: „Niektórzy myślą, że wszystko im wolno. Klient prawie zaparkował w rzece”

 • 20 sie 2022

  Oczywiście, że jest zakaz wjazdu pojazdów do koryta rzeki. Prawo wodne bardzo jasno o tym pisze, jest to zagrożone karą nawet do 5000 zł. Definicja koryta rzeki również, jest jasno określona, jest to obszar do miejsca stałego porostu traw lub do zewnętrznej krawędzi ubezpieczenia brzegu o ile takie istnieje. Przypadek, który widzimy na zdjęciu jest więc bezsprzecznie wjazdem do koryta rzeki (nie musi to być wjazd bezpośrednio w nurt).

  47 2
 • 20 sie 2022

  W tym, że jeśli mu coś z tego auta kapie (olej, jakiś smar, cokolwiek) to Kraków to będzie pić a potem cała Polska nie mówiąc o skutkach dla przyrody, poza tym kołami tego samochodu rozjeżdża brzeg rzeki. Jeśli tylko jeden taki wieśniak jest to jeszcze nie widać, ale gdyby każdy tak robił to pomyśl jakby ten brzeg rzeki wyglądał? Poza tym inni ludzie również z tego miejsca korzystają, wątpię by mieli ochotę patrzeć na auto jakiegoś prymitywa zamiast na piękną przyrodę. Jeśli tutaj nie widzisz problemu, to może do parków np. nad takie morskie oko też otworzyć wjazd pojazdów? no i w ogóle do wszystkich parków bo w czym tu problem.

  33 4